Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7251) kpityu2 válasza #22145024 (#7247) üzenetére


kpityu2
őstag

A látszat csal. A gémerkártyák kisebb poligonszámmal dolgoznak és több erőforrás megy a textúrára és a világításra. A CAD kártya pedig a nagy poligonszámra, élsimításra van optimalizálva. Meg arra, hogy ha a szerelésed ablaka fölé belóg egy GDI ablak, vagy a Total Commander sarka, akkor is rendesen jelenítse meg és forgassa ha kell.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#7252) #22145024 válasza kpityu2 (#7251) üzenetére


#22145024
törölt tag

"A látszat csal."
Szerintem nem. Inkább azokkal értek egyet, akik azt mondják, hogy gyakorlatilag alsó-közép szinten kihalóban van a dedikált CAD kártya. Akinek ettől nyugodt a lelke, annak azért hagynak választási esélyt, de különösebben nincs jelentősége abban a szegmensben. A sokezer dolláros kártyák nyilván mások.
Persze meggyőzhető vagyok az ellenkezőjéről, de öszeszedett öszehasonlító tesztet nem találok a neten ezekről. Az meg hogy az adott SW gyártó mit ajánl az oldalán alap/középszintre, az nekem csak azt mondja el, hogy kik fizették be a tagdíjat a gittegyletbe.

Atlantis:
"Perforált lemeznél nem a megjelenítés számít, hanem "
Igazából csak azért hoztam ezt fel, mert ebből tudok "interpolálni" egy akármilyen összeállítás bonyolultságára vonatkozólag.
Külön csak akkor modellezem, ha számít az, hogy a lukak hová esnek egy nagyobb terítéken (pl hangfalrács vagy spec szellőző), de ez sem mindennapos elfoglaltság.

(#7253) kpityu2 válasza #22145024 (#7252) üzenetére


kpityu2
őstag

Itt egy összehasonlító teszt a GTS 450 és a CAD-es párja a Quadro 2000 között.

http://forums.overclockersclub.com/index.php?showtopic=182317

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#7254) Dominator


Dominator
aktív tag

Sziasztok!

Nagy gondban vagyok, remélem, valaki tud segíteni. PRO/E WF4-ben dolgozom, de még csak most kezdtem megtanulni a kezelését. Azt már nagyjából értem, hogy működik a Show and Erase menüpont, de valamiért nekem elég szeszélyesnek tűnik. Méretezés szempontjából fontos tengelyeket és síkokat találomra kihagy, nem ajánlja fel őket kiválasztásra. Rengeteget megjelenít, amiket utána ki is tudok rajzoltatni vele, de néhányat találomra nem. Próbáltam létrehozni Datum Planes-eket és Datum Axis-okat az összeállításban ill. az alkatrészmodellekben, de így sem ajánlja fel őket. Illetve ha bekapcsolom a síkok/tengelyek megjelenítését, ugyanezeket itt is kihagyja. Mi lehet a gond? Köszönöm előre is a segítséget.

(#7255) #06658560 válasza Atlantis (#7249) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem vagyok benne biztos, hogy CAD vonalon bármi pozitív változást fogunk tapasztalni a gyártók miatt. Nem nekünk fejlesztenek, különben nem kellene szenvednünk a rengeteg magos procikkal picsányi órajeleken.
Az alap gpu-meg nagyon gyorsan meghalhat már, ha az M8-as csavar bonyolultsága fölé megyünk. Tapasztalatom az, hogy borzalmasan meg tud állni egy rendszer, ha nincs irgalmatlanul túlbiztosítva CAD területen. Bár meg kell említenem azért fél autónyi modelljeim is vannak, amikkel dolgozni kell/kellett.

(#7256) #22145024 válasza kpityu2 (#7253) üzenetére


#22145024
törölt tag

Köszi!

(#7257) Atlantis válasza #06658560 (#7255) üzenetére


Atlantis
veterán

Nem értek egyet, szerintem jó az irány, inkább a szoftverfejlesztésnek kéne hatékonyabbnak lennie. Tény, hogy sok feladatot nem lehet párhuzamosítani, de esetleg ki lehetne használni jobban is a HW-t, pl.: a GPU számítási teljesítményét. Az órajel véges, ennyit lehetett elérni, nem minden, inkább az lesz fontos, hogy órajelenként mennyi utasítást tud feldolgozni a vas. Ott még van tartalék és persze ott unatkozik a brutál GPU, ami sok mindent számolhatna...

Dominator: a WF4 teljesen megbízható, mindent megjelenít. Bezzeg a Creo, no ott sikerült ezt a jól működő megoldást teljesen elbaszniuk. :(
Próbáld meg a modellfában kijelölni, hogy miket jelenítsen meg, használd a kiválasztási szűrőket.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#7258) StellDJ


StellDJ
csendes tag

Hellosztok!

Egy egyszerű kérdés amire egyszerűen nem tudok rájönni, hol lehetne átállítani, alkatrész tervezésénél, fehérből szürke színű a háttér , és hogy egyszerű fehérre hol lehet átállítani?

(#7259) kpityu2 válasza StellDJ (#7258) üzenetére


kpityu2
őstag

Programfüggő. Általában a program rendszerbeállításainál vagy ki lehet választani az egyszínű háttértípust, vagy mindkét színt ugyanarra kell állítani.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#7260) Aske


Aske
aktív tag

Hello Kollégák

Solid Edge ST4-ben csavarvonalat tudok közvetlenül készíteni?
Úgyértem, hogy nem egy testmodell valamely élét veszem át.

(#7261) Aske


Aske
aktív tag

szerk.

Miért csak jobbmenetes spriált csinál helix feature-ben?

(#7262) kpityu2 válasza Aske (#7260) üzenetére


kpityu2
őstag

Persze, mi sem egyszerűbb: Megveszed az MS Office-t, legenerálod excel táblába az interpolációs pontokat, majd a Görbe táblázatból funkcióval beolvasod. Ez egy nagyon jól bevált megoldás a feladatra 20 éve. :C A szinkronmodellezés sokkal jobban hiányzott a mérnököknek, mint a csavarvonal. :P

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#7263) Aske


Aske
aktív tag

Na, letükröztem egy jobbos görbét. :D

(#7264) Imics13 válasza Aske (#7263) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Használd a továbbinál a balos opciót! :D

www.solidedgest.wordpress.com

(#7265) Imics13 válasza kpityu2 (#7262) üzenetére


Imics13
tag

Mély nyomot hagyott benned! :D jön még kutyára kamion! :D

www.solidedgest.wordpress.com

(#7266) kpityu2 válasza Imics13 (#7265) üzenetére


kpityu2
őstag

:D Látod, másnak is gondot okoz.
Jut eszembe. SE-ben miként lehet koordinátaméreteket feltenni elhúzott szövegmezővel?

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#7267) Imics13 válasza kpityu2 (#7266) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Az elhúzott szövegmező nem kristákytiszta...
Mire gondoltál?
Mindig az okoz problémát, amit nem tudunk... A megfelelő lépéseket én megtettem, többi a Danéken múlik!

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#7268) kpityu2 válasza Imics13 (#7267) üzenetére


kpityu2
őstag

Bocs, hülyén fogalmaztam. Szóval a törtvonalas koordinátaméretre gondoltam. Az a szitu, amikor olyan sűrűn vannak a méretezendő pontok, hogy a szövegmezőket nem tudod vonalba tenni.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#7269) Imics13 válasza kpityu2 (#7268) üzenetére


Imics13
tag

Ha még nem tetted le a méretet akkor tartsd lenyomva az Alt-ot és katt először a töréspont miatt, másodjára a helyzete miatt. Ha már letetted, akkor csak Alt lenyomvatartása mellett katt a msv-ra m, ekkor megtörik és igazítsd úgy, ahogy szeretnéd! ;)

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#7270) kpityu2 válasza Imics13 (#7269) üzenetére


kpityu2
őstag

:R

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#7271) boecce válasza kpityu2 (#7266) üzenetére


boecce
tag

Nem lehet ezt valahogy elkerülni??? Mármint a koordináta-méretvonalak seregét???
Arra gondolok, hogy ahol baromi sok adat keletkezik, akkor valószínű hogy vagy funkció, vagy gyártástechnológiai megfontolásból külön lehetne választani a valamiért összetartozó méreteket, építőelemeket, és azokat önálló nézetben megjeleníteni. Semmi sem zavaróbb a gyártó számára mint az olyan sűrű méretvonal, hogy a tintasugaras nyomtató csak összefolyatva tudja megjeleníteni.
Igen tudom, vannak vagy lusta, vagy kevésbé felkészült műhelyek a XXI-ik században is, hogy pl. egy hengeres csap elején lévő rövid gevezető kúp éllekerekítését nem tudják-akarják leprogramozni, ezeknek kell a nevezetes pontok, (ívek eleje-vége-kőzéppontja) méretezése, de nem kellene az ilyesmit inkább valami félreeső nézetekben ábrázolni??
Vagy a másik: Pl. hasáb alakú alkatrész szimmetriatengelyein lévő furatok méretezése a hasáb magasságával és tengelyével együtt.
Röviden: a magától értetődő méretek (direkt) elhagyása tisztább, átláthatóbb rajtot eredményez.

Reggel addig röhögtünk a főnök ''viccén'' amig rá nem jöttünk, hogy amit mondott, az a napi feladat!!

(#7272) Aske válasza Imics13 (#7264) üzenetére


Aske
aktív tag

Az egyéb beállítási lehetőségek elkerülték a figyelmemet, épp most találtam meg a balos menetet.:S

A körkéssel kapcsolatban már alakulnak új fejlemények.
Röviden annyi, hogy úgy néz ki, hogy a módszer amit mutattál illetve annak a továbbfejlesztett változatai (csavarmenetű körkés, ferde körkés) geometriailag pontatlanok. Hogy ez a feature beállítási, vagy valami modellezési hibával van kapcsolatban, azt majd igyekszem kideríteni. Ez a dolog eléggé messze vezet.

(#7273) kpityu2 válasza boecce (#7271) üzenetére


kpityu2
őstag

CNC gépekre dolgozom, ott az kell, hogy egy bázisról kiindulva számolgatás nélkül beadhatóak legyenek a pozíciók a gépnek. Természetesen a gépkezelő saját beállási rajzot kap, a technológiai bázisnak megfelelő méretezéssel, a gép sajátosságainak megfelelően. Felesleges sallangok nélkül, de időnként túlméretezéssel, hogy ne kelljen számolgatnia, mert minden számolgatás és "magától értetődő" méret hibalehetőség.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#7274) Sraff


Sraff
tag

Sziasztok!

Nem CAD-es probléma, de azért hátha tudtok segíteni.

Spirálvarratos acélcsövet használnak-e tartószerkezetként, vagy csak a varratnélkülit? Ha esetleg valaki foglakozott már ilyen cső méretezésével, akkor adhatna felvilágosítást.

Ha használják, akkor a varrat miatt kell-e a folyáshatárt csökkenteni (pl. varrat jósági foka: 0,8)? Esetleg valamilyen szakirodalomról tudtok, amiben ezzel foglakoznak?

Egyébként egy konzolos tartóoszlop-sor készülne ilyenből.

Előre is köszönöm a segítséget.

Sraff

(#7275) Imics13 válasza Aske (#7272) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Azt gndolom, hogy bele kell vetned magad, akkor a szakirodalomba... Én abból indultam ki, amit "kaptam"... Tudod ajándék lónak ne nézd a fogát! :DD

Ha van vmi fejlemény szívesen veszem a fáradtságot, hogy konzultáljunk a témáról!

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#7276) Imics13 válasza kpityu2 (#7273) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Tapasztalatom alapján egyetértek!

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#7277) kpityu2 válasza Aske (#7272) üzenetére


kpityu2
őstag

A korábbi körkéses feladattal küzdöl még mindig? Lehet, hogy bennem van a hiba, de nem látom a feladat nehézségét. Adott egy kontúr, ami az esztergálandó felület és a kés homlokfelületi síkjának metszéséből adódik. Ezt kell körkihúzással forgástestté kiegészíteni.
Egy problémát látok: egyes szoftverek nem hajlandóak olyan görbét kihúzni, aminek síkja nem megy át a kihúzás forgástengelyén. A megoldás az. hogy olyan szoftver kell keresni amely hajlandó erre. Ilyen jó pár van, a hagyományos felületmodellező progik biztosan képesek erre. Próbáld ki pl. a Rhinoceros-t. Zűrösebb felületeket mindig azzal készítek. Esetleg a Powershape, vagy a Mastercam (ez utóbbit az Iscar előszeretettel használja lapkák modellezésére, ahogy a prospektusait nézem. :D )

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#7278) kpityu2 válasza Imics13 (#7276) üzenetére


kpityu2
őstag

Köszi. Sajnos úgy tűnik a felsőoktatásban még mindig erős a "pauszpapíros" képzés, amikor is a rajzi dokumentáció lassan és drágán készült. Ma már viszont bármikor lehet nyomtatni célorientált rajzokat, amelyen az éppen szükséges dolgok vannak.
A megrendelőinktől pl. hacsak lehet elkérem a munkadarab testmodelljét step formátumban, így szükség esetén bármikor meg tudok nézni méreteket, távolságokat, és rajzot nyomtatni a szükséges adatokkal. Tuti, hogy egyest kapnék a kivitelre :D , de nem is kell vigyázni rájuk, a meló után mehetnek a kukába.
Komplett szerszámokat szoktam archiválni úgy, hogy a szerelésről AP214 step modellt készítek, és azt elmentem. Semmi méret és modelltörténet nincs benne, de később bármilyen CAD szoftverrel, bármilyen méret lemérhető.

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#7279) 3DFan válasza kpityu2 (#7277) üzenetére


3DFan
aktív tag

Olyan erős a modellezési képessége a Mastercam-nek, hogy lapkákat modelleznek vele?
Némelyik lapka elég összetett formát képvisel.
Miről ismered fel, hogy Mastercam-el készült modellek fotói szerepelnek a prospektusban?

(#7280) #06658560 válasza Atlantis (#7257) üzenetére


#06658560
törölt tag

Hol lehet CAD-ben kihasználni a párhuzamosítást? Hol tudsz megbontani egy modellt rendesen? Az elágazásokat hogy tudod figyelembe venni? Amennyiben lehetséges lenne már legalább egy rendszernek képesnek kellene lennie normálisan skálázódni több magon, tudtommal eddig egyik sem képes erre. mit tudnál egy CAD-n belül GPU-val számoltatni?

(#7281) kpityu2 válasza 3DFan (#7279) üzenetére


kpityu2
őstag

Közepes szintűnek mondanám, de használható. Azonkívül parasolid alapú testmodellezője is van, részleges alaksajátosság felismerővel, vagyis képes felismerni és modelltörténetbe tenni furatokat, lekerekítéseket.
Arról nem is beszélve, hogy asszociatívan integrált, vagyis ha módosítasz egy parametrikus méretet, akkor az érintett felületre generált marópályákat elég frissíteni, nem kell újradefiniálni.
Nem fotók szerepelnek a prospektusban, hanem 3D modellek és a Mastercam-nak jellegzetes renderelési módja van. Azonkívül van is valahol egy példafájl a telepítőn, ahol egy lapkát modelleznek.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#7282) Atlantis válasza #06658560 (#7280) üzenetére


Atlantis
veterán

Nem tudom, ennyire nem vagyok otthon a programozásban. Mindenesetre arra várni, hogy majd erőből, órajelből oldjuk meg gyorsabban a dolgokat, felesleges, mindkét gyártó architektúrája ennyire képes és a gyártástechnológia sem finomodik már jelentős mértékben. Az órajelenként végrehajtott utasítások száma javulhat még, ez segíthet az egy szálas programoknak. Úgyhogy kénytelenek lesznek a szoftverfejlesztők optimalizálni, minden apró részletet, amit csak lehet.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#7283) Parson válasza kpityu2 (#7281) üzenetére


Parson
addikt

Nem akarok beleszólni, meg szőrszálhasogató lenni, de ha renderelésről van szó, akkor az vagy kép, vagy animáció... ha meg 3D-s modell van a prospektusban, akkor az vmi cd mellékleten kell, hogy legyen, nem? Kicsit keverést érzek a témában, és ezért nem érthető kristály tisztán... sorry.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#7284) #06658560 válasza Atlantis (#7282) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Nem tudom, ennyire nem vagyok otthon a programozásban"
nem programozásban kell otthon lenni, a modellépítést kell végiggondolni, hol lehetnek elágazások, mennyire lehet összefüggö bármilyen modell elméletileg, milyen gyakran kell elágazásokat kezelni, vizsgálni, referenciákat máshonnan átvenni, mennyire sok forrásból kell egy-egy elemhez más elemek töle függetlenül meghatározható adata, stb. stb. Ezeket véggindolva kijön, CAD-t nem lehet többszálúsítani. Az ugyan is nem FEA.

(#7285) kpityu2 válasza Parson (#7283) üzenetére


kpityu2
őstag

Kép a 3D modellről. :D

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#7286) 3DFan válasza kpityu2 (#7281) üzenetére


3DFan
aktív tag

Mastercam-hez létezik diák licensz?

(#7287) #06658560 válasza 3DFan (#7286) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Diáklicensz" mindenhez létezik. ;]

(#7288) kpityu2 válasza 3DFan (#7286) üzenetére


kpityu2
őstag

Igen, de a fájl nem kompatibilis az ipari verzióval.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#7289) 3DFan válasza kpityu2 (#7288) üzenetére


3DFan
aktív tag

Ingyenesen hozzáférhető e licensz?
További megkötéseket is tartalmaz? Pl. kódgenerálás tiltása..

(#7290) kpityu2 válasza 3DFan (#7289) üzenetére


kpityu2
őstag

Igazából nem tudom. Elég könnyen elérhető okosítás a full verzióhoz, nincs értelme a diákkal, meg az esetleges korlátozásokkal szórakozni.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#7291) 3DFan válasza kpityu2 (#7290) üzenetére


3DFan
aktív tag

Hiába próbálok jó útra térni :D

(#7292) kpityu2 válasza 3DFan (#7291) üzenetére


kpityu2
őstag

Nem könnyű. :D Mondjuk nem szoktam lelkizni rajta, otthon lényegtelen, hogy mit pötyögtet az ember, cégnél meg úgyis meg köll venni.
Amelyik cégnek szüksége van rá, annak az a 2 milla nem lehet gond. Ráadásul a listaárhoz képest azért jelentős kedvezményt lehet kiharcolni általában. Amikor mi vettük meg ráadásul 6 hónapos részletre fizette a cég. Amíg ki nem volt fizetve kaptuk az 1 hónapos kódot, amikor ki lett perkálva az egész, jött a végleges.
Komoly ipari szoftvert amúgy sem lehet próbaverzióval tesztelni, a hibák csak tényleges munkával, 1-2 hónap alatt buknak ki. Vagy még akkor sem. :D Néha idegbajt tudok kapni a beépített hülyeségek miatt. :W

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#7293) Erik04


Erik04
csendes tag

Hello,

segítségre lenne szükségem Proe WF5-ben.
Egy testet elmetszve egy síkkal (Intersect) kaptam egy görbét. Ezen görbe minőségét kellene javítani. Valaki tud ebben segíteni?
Fontos lenne!

Köszönöm!

(#7294) Tulkas


Tulkas
tag

Üdv,
keresek konvertáló programot a CATIA v5r19 mellé, hogy SE-be meg tudjak nyitni egy fájlt.
Ha létezik ilyen linkelnétek, vagy elküldenétek mail-en?
Más kérdés, a már említett CATIA-ban lehet szerelésnél adott felületeket "mindig láthatóvá"
tenni? Arra lenne szükségem, hogy az adott 20-30 felületet bárhogy is forgatom a szerelésem láthassam. Ha ilyen nincs, akkor ezen felületekre szerelésben tudok kivágást készíteni? (Nem kell hogy az eredetit is szerkessze..)
Egyenlőre a Radialsoft-ig jutotttam, kipróbálom estefele, de nem fűzök sok reményt hozzá.
Az igs,stp,wrl kilőve, mielőtt valaki említené, nem nyitja meg az így kimentett fájlt a Solid, sőt, wrl-ként generál egy 530megás fájlt belőle, amit nincs elég memóriám megnyitni :D
Minden választ szívesen fogadok!

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#7295) kpityu2 válasza Tulkas (#7294) üzenetére


kpityu2
őstag

Mi az, hogy nem nyit meg igs, step fájlt? Ilyen nincs. Max. ha szarul van beállítva a bezárási tűrés, akkor sokáig szöszöl a javítással. A wrl pedig felejtős, mivel háromszögmodellekkel dolgozik és azért nagy méretű a fájl, mert a parametrikusan definiált objektumokat exportálásnál átalakítod háromszögmodellekké.
Egyébként a Catia natív megnyitása mindig is zűrös, mert általában fizetős a szükséges modul. Próbáld ki a Delcam Exchange konvertert, elég sok CAD formátumot ismer.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#7296) #06658560 válasza kpityu2 (#7295) üzenetére


#06658560
törölt tag

CATIA-ban nem nagyon tudod az igs, stpfileokat babrálni, valahogy megcsinálja és örülj neki. Illetve megnézve valamit esetleg lehet állítani, de könnyen lehet, hogy le van tiltva a fele, vagy adott környezetben nem engedélyezett.
Egy jellemzö: egyik irodában a cégnél az igs csak felületmodell lesz, nálunk solid, kivéve, ha valahol elbarmolja a modellt és megtöri, kinyitja a folytonos felületet.
Nálunk kb. pont ez van.

Amúgy kátya alapból gyárt igs-t, a step kell neki kötelezöen.

(#7297) Tulkas válasza #06658560 (#7296) üzenetére


Tulkas
tag

Köszönöm a válaszokat, próbálkozok, majd megírom ha nem sikerült:)!
(igs, stp, wrl próbálva volt, nem működnek :S, mindenféle állítgatást mellőztem, majdhogynem friss CATIA-t és SOLID-ot használok.)

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#7298) kpityu2 válasza #06658560 (#7296) üzenetére


kpityu2
őstag

Egyszerűen képtelen vagyok elhinni, hogy egy CAD szoftver nem tud normálisan nyílt adatcsere formátumba menteni. Ezzel olyan mértékben korlátozza a szoftvert használók kooperációs képességeit, hogy gyakorlatilag piacképtelen lesz a szoftver.
Az, hogy a step-et egy felületmodellező program felületként nyitja meg teljesen normális. Az is normális, ha egy testmodellező program felületként importálja be, ha a saját szigorúbb beállítása miatt nem tudja a felületeket testté összevonni. Ilyenkor viszont igen hosszú időbe telhet a próbálkozás, hogy létrehozza a testet. Ilyenkor célszerű alapból kikapcsolni a felületek összevonását.
Nálam is nem egyszer előfordul, hogy az egyik progi kifekszik a modelltől, egy másik pedig simán megnyitja. Általában az nyitja meg simán, amelyik kevesebbet vacakol az ellenőrzéssel. Elég jól bevált a Delcam Exchange, sok formátumot ismer (Catia-t is), és jól konfigurálhatók a konverziós beállításai.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#7299) kolbi0777


kolbi0777
csendes tag

Hello!

Szeretnék segítséget kérni bárkitől aki "benne van" a témában:
Most kezdtem el használni a ProE WF2-t,és ahogy az lenni szokott: több a kérdés,mint a kész modellek száma.
Tudja valaki,hogy hogyan lehet rajzlapokat,címpecséteket definiálni?

(#7300) Tulkas


Tulkas
tag

Nem működik a converter, se a radialtech, se a delcam..
Meg vagyok lőve a feladattal... Valaki nem tudna segíteni, hogy CATIA V5r19-ben hogy tudnák felületeket állandóan láthatóvá tenni?
És ha felméretezek valamit, és megpróbálom azt ki"fényképezni" akkor miért tűnnek el?
:W
:O

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.