Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) szkorhetz válasza djtoomi (#800) üzenetére


szkorhetz
őstag

mennyiért?

(#802) djtoomi válasza szkorhetz (#801) üzenetére


djtoomi
addikt

kb 3000huf itt a ph-n.

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#803) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Ismeritek a ''szegény ember 7.1-ét'' ?

Én igen!

Öcsém megépítette !

Kellékek:
-Genius SW 5.1 HT
-Sztereó Mini Hi-fi

Tehát :

Értelemszerűen a Mini Hi-Fi ládái lettek a FRONT hangszórók ! PC-ből jel át a hi-fibe.
Az 5.1 Frontjai Lettek a REAR hangszórók ( háttér ).
Az 5.1 hátsó hangszórói pedig lettek az oldalsó hangszórók.
Center és Sub maradt a helyén...csatik is.
Természetesen egy kicsit át kellett dugdosni a gépben a csatikat ( háttér és oldalsó speaker ) ...na de ez a legkevesebb :)

PC-n hangerő félig ráadva....winamp indul.
Hangerő belövése a hi-fi-n...majd a SW 5.1-en is.
Az összhang miatt.
Ezután : ENJOY.
A hangerőt pedig a billentyűzetről vezérli az öcskös.
Filmeknél,játékoknál sokat jelent ,hogy több a hangszóró és más a térhatás is.

Ezt neveztem el én a ''szegény enber 7.1-ének''

Lehet követni a példát :R
Bár én ''gyári 7.1-et'' vettem.....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#804) ZakRob válasza Borisz76 (#803) üzenetére


ZakRob
senior tag

A kellékek nekem is meglennének hozzá (Genius 5000-es és egy 2x100-as erölködő két 60-as hangfallal), de a szoba elrendezése miatt lehetetlen lenne, ja és a hangkártyám is csak 5.1....

(#805) szkorhetz válasza djtoomi (#802) üzenetére


szkorhetz
őstag

hol?

(#806) #56474624 válasza szkorhetz (#805) üzenetére


#56474624
törölt tag

Aprók. ;]

(#807) Dictator^


Dictator^
veterán

Van egy fura kérdésem, szóval:
Ugye van egy genius sw hf 5000-em. Már rég irtam róla, hogy a mélyládával gondolok vannak, de full felhuzott mélyen jól szól.
Most kiprobáltam egy másik gépen (nem előszőr), abba egy Live 5.1! van.
Nagyon gyenge volt ott is a mély, sőt ott alig lehetett hallani.
Nálam Audigy 4-en rá van dobva a +12dB igy azért elmegy.
Namármost fogtam a center/sub kábelét és bedugtam a két első hangfal helyére a hangkártyába, és ugy elég faszán szólt.
Akkor most itt hol a hiba?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#808) #56474624 válasza Dictator^ (#807) üzenetére


#56474624
törölt tag

Az a konverter kábel nem csak annyit tesz, hogy megcseréli a sub-ot meg a center-t? Én ezt tapasztaltam legalábbis. De így nem értem ezt az egészet, mert ha a mélynyomóval van a baj, és a hangkártya elvileg működik és megfelelő hangerőn küldi a mélyet, akkor miért változik ezzel a kábellel meg a dolog? Nem értem. :U Nézd meg DVD-nél is, hogy mi a helyzet a center-rel, kiváncsi vagyok.

(#809) Dictator^ válasza #56474624 (#808) üzenetére


Dictator^
veterán

Annyit csinál. De nálam nincs bedugva, én csak annyit csináltam, hogy a center/sub kábelét a zöldbe bemenetbe dugtam és ott eszeveszettül szólt.
És nem hiszem, hogy mind 4 hangkártyának baja lenne (Audigy 4, Sblive 5.1, Sblive 4,1 és vmi alaplapi nem vágom mi).

Holnap reggel leviszem a rendszert legalábbis a subot és megnézem ott milyen.
Ha ott jó akkor mi a probléma? Windows szüz, drivereket probáltam régit és újjat is...akkor most hol lehet a hiba?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#810) #56474624 válasza Dictator^ (#809) üzenetére


#56474624
törölt tag

Jahh. Hát akkor érthető. Valamennyire. Frontra bizonnyal nagyobb jelet küld ki. :U

(#811) ToxLee válasza Borisz76 (#803) üzenetére


ToxLee
őstag

Jó ez a 7.1. Lehet ,hogy én is kipróbálom :U

(#812) ZakRob válasza #56474624 (#810) üzenetére


ZakRob
senior tag

Ezt én is tapasztaltam, a front kimenetek jóval szebben és erőteljesebben szólnak, mint a többi.

(#813) Dictator^ válasza #56474624 (#810) üzenetére


Dictator^
veterán

Tehát akkor mégis a mélyláda a hibás.
Igy megint nincs mit tennem, bár igy élvezhető, hogy +12dB rajta van.
De pl ha el szeretném adni, elég fura lehet, hogy megveszi egy emberke és nála meg alig fog teljesiteni a mélyláda..Igy magyarul eladhatatlan kb..:(
De a mély teljesit azért. De gondolom mégse annyit mint kéne.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#814) ZakRob válasza Dictator^ (#813) üzenetére


ZakRob
senior tag

Nem a mélyláda, hanem a sub kimenet a hangkártyádon úgy mint nálam.

(#815) #56474624 válasza Dictator^ (#813) üzenetére


#56474624
törölt tag

Szerintem moddold meg, nézesd meg egy hozzáértővel, hátha tud vele valamit kezdeni... Vagy keress benne valami hibát, ami miatt ki kell hogy cseréljék. ;]

(#816) Dictator^ válasza ZakRob (#814) üzenetére


Dictator^
veterán

mind a 4 hangkártyán szar lenne?
nem lehet vmit csinálni vele ha tényleg ez a baja? Ha tényleg ez.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#817) #56474624 válasza Dictator^ (#816) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nem próbáltad még mondjuk valami sztereo jelforrásra kötni? Tudod, mint én a kis discman-emre. :D

(#818) ToxLee válasza #56474624 (#817) üzenetére


ToxLee
őstag

Az jó ötlet lenne ;]

(#819) Dictator^ válasza #56474624 (#817) üzenetére


Dictator^
veterán

csak a sub / centert megnézni discmanbe?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#820) #56474624 válasza ToxLee (#818) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ne viccelj, tök jól szól vele. Nem merem rádugni, mert félek, hogy lepipálja az x-fit. :)

(#821) #56474624 válasza Dictator^ (#819) üzenetére


#56474624
törölt tag

Például. Bár nem ara gondoltam, de az sem rossz, sőt.

(#822) Dictator^ válasza #56474624 (#821) üzenetére


Dictator^
veterán

szólt, illetve max hangerőn nem volt erős, de szólt..

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#823) #56474624 válasza Dictator^ (#822) üzenetére


#56474624
törölt tag

És a kétcsatornás módban? Ami a 3600-ason a negyedik gomb ott az erősítőn. Úgy még próbáld meg szerintem (kikeveri 5.1-re). Hátha kiderül, hogy csak ac3 módban csinálja, és valójában a mélynyomónak önmagában semmi baja.

(#824) Dictator^ válasza #56474624 (#823) üzenetére


Dictator^
veterán

buzz :)

uganugy dvd-re volt állitva mint a gépnél.
ez mennyit számit?
kikeverni 5.1re-?
1 db jack dugaszt tudok benyomni a discman-ba, mit keverjen ki ? :)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#825) #56474624 válasza Dictator^ (#824) üzenetére


#56474624
törölt tag

Hogyhogy mit? Van egy olyan mód, hogy CD/VCD/DVD(2CH). Hátul a megfelelő helyre kell bedugni a kábelt, és úgy dugd be discmanbe. Kikeveri 5.1-re, pontosabban ál 5.1-re, de ezzel ne foglalkozz. Azt nézd meg, hogy a mély hogy szól ebben a módban.

(#826) Kobe


Kobe
veterán

sziasztok
gépre kötött genius sw hez (régi barna dobozos) milyen fain zenelejátszót ajánlotok amivel tényleg nagyon fain ul ki lehetne hozni belőle a hangkat ? jetaudio van, kicsit fura a hangja

(#827) Dictator^ válasza #56474624 (#825) üzenetére


Dictator^
veterán

de RCA-s bementeket használjam? agy hogy? ezt most nem vágom amit mondasz.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#828) Gabesz84 válasza Kobe (#826) üzenetére


Gabesz84
őstag

winamp? +esetleg DFX plugin hozza.

(#829) #56474624 válasza Dictator^ (#827) üzenetére


#56474624
törölt tag

Igen, azt. Vagy egy ilyet használj: [link]
Vagy egy ilyen átalakítót, mint ami ezen a képen látható: [link]

(#830) Dictator^ válasza #56474624 (#829) üzenetére


Dictator^
veterán

akkor ez most várat magára, ha jól emlékszem ilyen kábelt nem adtak hozzá.
szóval 1 nap mire beszerzem :)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#831) indianaX


indianaX
csendes tag

sziasztok!
lenne 1 nagy gondom. kb 1 hónapos 5000-es hangfalszetten bekrepált a sztereo bemenet. pontosabban mind a 3, pedig csak az egyiket használtam. csak az egyik hangfalban szólal meg valami, hangerő emelésénél fura elektromos recsegésszerűséget hallat. az 5.1-es bemenetek rendesen szólnak, hangosításnál sincs semmi gond. tapasztalt már valaki ilyesmit? az a gond, hogy asszem nem adtak külön garpapírt, a számlán meg semmi szériaszám sincs ;-(
előre is köszi

(#832) Grillo válasza Kobe (#826) üzenetére


Grillo
senior tag

foobar2000

(#833) ZakRob válasza Grillo (#832) üzenetére


ZakRob
senior tag

Ezt én is csak ajánlani tudom, próbálja ki aki még eddig nem tette meg.

(#834) dilipok válasza ZakRob (#833) üzenetére


dilipok
veterán

wma-t az nem jáccik, legalábbis én így emléxem. :F

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#835) ZakRob válasza dilipok (#834) üzenetére


ZakRob
senior tag

Rosszul emlékszel, lejátsza.

(#836) dilipok válasza ZakRob (#835) üzenetére


dilipok
veterán

Ohh, oké, akkor én nem emlékeztem jól. :R

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#837) Isti79


Isti79
csendes tag

Hi!

Drága Genius 5.1-es hangfalszettem három év hűséges szolgálat után beteg lett, ami a hangerőszabályzó poti sercegésében nyilvánul mag. Eddig csak sercegett, mostmár sajnos ki is kopott, így néha néha nem szól az egyik oldali front. Nagyon idegesítő. Tudja esetleg valaki, hogy hol lehet beszerezni a hangerőszabályzó potit? Seperc alatt kicserélném, de nem tudom, hogy hol lehetne alkatrészeket kapni hozzá. Az egész szettet emiatt nem akarom lecserélni.

Előre is köszi a segítséget...

(#838) czanga


czanga
őstag

Hali.
Most vagyok végre ott h veszek egy ilyen kis aranyost, de nem igazán tudom mik a főbb külömbségek a régi és az új modell közt?!
Minden érdekelne ,főleg hangzás és watt beli külömbségek, illetve a gyártási szám, hogy be tudjam azonosítani meik meik. Úgy érzem nem mind egy meiket szerzem be... :D Gondolom erről volt már itt szó, de ettől függetlenül kérem segítsen neekm valaki.
Előre is köszönöm!

(#839) dilipok válasza czanga (#838) üzenetére


dilipok
veterán

lécci olvass vissza 1-2 oldalt. Hadd ne kelljen leírni még1x. Köszi :R

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#840) Tufa_


Tufa_
aktív tag

[link]

Surround és a mély egyszerre, egy gagyi mikrofonnal. Másnál is igy berreg vagy zörög a mély? reflex csőre tippelnék hogy az a ludas, le ''moddoltam'' a védőrácsot róla egy szép nagy késsel hátha az zöröghetett de igysem lett megoldva. Persze annyira nem durva mint a hangfileban, de egy ilyen jellegü zörgés ami engem irritál..

szerk: 5000esem van.

[Szerkesztve]

(#841) Dictator^ válasza Isti79 (#837) üzenetére


Dictator^
veterán

hangerőszabályzásnál nálam recsegés volt a bal oldali hangfalban.
kontakt spray megoldotta a hibat.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#842) CASper666 válasza Tufa_ (#840) üzenetére


CASper666
tag

Hali!
Ez a jelenség sajnos nálam is előfordul. :O
Eleinte semmi gáz nem volt, de egy hónap után... :F
Arra gyanakszom hogy a dobozon belül remeghet valami kábel, vagy ilyesmi, mert szerintem nem lehet hogy így torzítson a hangszóró.:( -ráadásul fél hangerő fölött nem sokkal! Ezt még bőven bírnia kell!
Egyenlőre azt a megoldást választottam hogy tekerek még a hangerőn hogy elnyomja a rezgést :DDD
Szétszedni nem nagyon akarom a gari miatt, de ha tuti hogy ez lenne a megoldás, talán megkozkáztatnám a ''belsőségek'' normális rögzítését valami erősebb gyantával.
Ha valakinek van ötlete, esetleg már szét is szedte, leírhatná a megoldást!
Előre is köszi.

Az alkoholmentes sör az első lépés a guminő felé! :d

(#843) Isti79 válasza Dictator^ (#841) üzenetére


Isti79
csendes tag

Sajnos az eddigi tapasztalatom az, hogy a kontaktsprays megoldás soha nem hozott tartós eredményt. Írtam a Genius szervíznek, 2500 nettóért megvásárolható a hangerőszabályzó poti náluk, ha esetleg érdekel valakit. Egyébként tegnap belekukkantottam, de nekem teljesen zártnak tűnik a poti, hol lehet hozzáférni a csúszkákhoz? Hová fújtad a sprayt? A csere sem annyira egyszerű, mint gondoltam sajna, de a helyzetet meg kell oldani.

(#844) Dictator^ válasza Isti79 (#843) üzenetére


Dictator^
veterán

az előlapi panelt leszerelve a poti felé lett sprickolva igaz egy ismerősőm nyomta be, sajnos pontosan nem tudom a helyét megadni, mert most már 5000-esem van, és ennek az előlapi panelját alig tudom kihuzni.
de ha fent lesz az emberünk, akkor továbbitom a kérdést.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#845) czanga


czanga
őstag

Az 5000-res kategóriából létezik fekete? Én nem találtam, de ha ti esetleg tudtok, és azt is hol lehet beszerezni, akkor irjátok meg. Előre is köszi

(#846) ToxLee


ToxLee
őstag

Hi! Nekem valamiért nem szól a bal első hangszóró ,mindegyik szól csak az nem :O 5000-es van. A hangfal sistereg szóval a jelet kapja de ha csinálok egy hangfal tesztet amely az összes hangfalat egyesével megszólaltatja ,akkor nem szól :O Tegnap még szólt minden ,szóval nem tom ,hogy mi a baj :O

(#847) tubfish


tubfish
csendes tag

Sziasztok!
Nagyon tetsz ez a genius szett, ilyet készülök venni, lennének kérdéseim, plíz help:

- létezik bükk színben is a cucc, ugye? nekem az jobban menne a szobámhoz, de egylőre nem találok sehol ilyet, csak feketét - tud vki vhol bükköt?
- úgy tudom, van 3600-as és 500-es is. mi a lényeges különbség köztük (a teljesítményen kívül)? nekem egy 16 nm-es szobám van, sztem oda a 3600-as is megteszi, nem akarom bömböltetni, csak szépen szóljon. szerintetek?
- vennék egy DVD-lejátszót is hozzá, akkor a zene és a filmezés/tvzés is meg lenne oldva. nem vagyok egy nagy filmnéző, de azért ha később, ha rákapok, nem baj, ha van hozzá cucc.noname is jó, bár most a dimarsont néztem ki, ezt ajánlották. ha a Geniushoz veszem, van még vmilyen szempont azon kívül, hogy 5.1-est tudjon és DivX-es legyen?

a genius olyan 30 körül van, a dvd-re max 20-at szántam - ez mennyire reális?

ahogy látjátok, teljesen amatőr vagyok, ráadásul nő, légyszi így válaszoljatok ;) KÖSZI !!!

(#848) GerusBp22


GerusBp22
csendes tag

Sziasztok!

Biztos érint pár embert a mélynyomó zúgása... Engem érintett, megcsináltam, leírom, hátha másnak is segítek ezzel:) :))
Szóval a mélynyomó kikapcsolt állapotban is zúgó-búgó hangot adott, ami persze ha megy a gépem elviselhető, de ha ki van kapcsolva, akkor már lehetett hallani. És este is.:S Hiába tettem stand by-ba akkor is zúgott. Hát jó. Leszedtem a hátlapját, és megpróbáltam megkeresni, hogy mi lehet a hiba. Persze nagyjából tudtam, hogy a transzformtor lesz a baj. Kiszereltem a transzformátort. (3 kábel megy bele. Abból kettő ilyen ''csatlakozós'', a 3. kábelt kellett csak elvágni). Rádugtam a 220-ra, a tranyót, odatettem a fülemet, és hallottam, h ez zúg, még úgy is, hogy csak a tranyó üzemel. ''örvényáram'' miatt beleremegett a háza a tranyónak. Utánakerestem a neten, kiderítettem, hogy román gyártmány..:S A transzformátor 4 lemezbe van becsomagolva. Ugye elméletileg a lemezek alatt kellene valami gyanta vagy valami...De az teljesen hiányzott, vagy csak részben volt meg. Elmentem vettem műgyantát, szilóplasztot, bekentem a tekercset, és a 4 lemezt, jó rendesen. Rátettem, ráhajlítottam a lemezeket szépen, ahogy volt. Visszacsavaroztam, összeforrasztottam az 1 vezetéket, amit el kellett vágni, majd próba. Haláli kuss:) Nem zúg a hangfal. Semmit. Az más kérdés, h majdnem max hangerőn van kis háttérzaj, de ugye ez alap. Lényeg, hogy már este se kell áramtalanítani, mert nincs búgás, zúgás. Persze garancia ezzel elveszett, de amúgy más gondom nincs a hangfalakkal. Még kis műgyantát tettem a hátlapra is, hogy a hangzás jobb legyen. DE az már tényleg csak a maradék volt...


hát ennyit gondoltam.:) :R

üdv

Gergő

(#849) ZakRob válasza tubfish (#847) üzenetére


ZakRob
senior tag

Arra figyelj, hogy a DVD lejátszón legyenek analóg kimenetek. Én nem nagyon foglalkoztam lejátszókkal, ismerősöm mondta, hogy egyre kevesebb ilyen van.

(#850) ZakRob válasza czanga (#845) üzenetére


ZakRob
senior tag

Max. ha átfested. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.