Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Tufa_ válasza ehd (#150) üzenetére


Tufa_
aktív tag

ha minden jól megy holnap mennék egy 5000esért :C

(#152) #56474624 válasza Poszy (#149) üzenetére


#56474624
törölt tag

Utánanéztem a te hangkeltődnek picit.
[link]
Valóban. Dícsérik. :)

[Szerkesztve]

(#153) Poszy válasza #56474624 (#152) üzenetére


Poszy
csendes tag

Köszi a linket bacy!
1ként nem értem hogy miért írják azt hogy kár az 5.1-ért...
PoverDVD 5.0-val simán megy Dolby Digital 5.1-ben AC3 kódoláson keresztül
A zene is lazán megy 5.1-ben.
Végülis mindegy...a lényeg hogy műxik.

"A zene megszabadít önmagamtól, de ezzel megerősít engem. Az élet zene nélkül egyszerűen tévedés, veszőség, számüzetés...." /Nietzsche/

(#154) Dictator^


Dictator^
veterán

kérdésem lenne a már meglévő genius sw 5.1hez a hátsó vagy két első hangfal helyére betennék egy régi sony 5.1-es rendszerből lévő 75w -os hangfalat (közép, magas) lesz e ebből vmi gond ? tehát két 15w-os cserélek ki két 75w-ra...

sonyból csak annyit tudok a hátsó hangfalon annyi van hogy sony ss-v315 és ha jól olvastam 100w a terhelhetősége.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#155) Lui76 válasza ehd (#150) üzenetére


Lui76
őstag

És a 3000- ill 3600-os közt mi a különbség ?

www.kezmuveskeramia.hu

(#156) #56474624 válasza Lui76 (#155) üzenetére


#56474624
törölt tag

[link]
3000-es


[link]
3600-as

(#157) Dictator^ válasza Dictator^ (#154) üzenetére


Dictator^
veterán

upp fontos!

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#158) Tufa_


Tufa_
aktív tag

Hali, kérdésem az lenne hogy az 5000es centere mágnesesen árnyékolt?

(#159) Messa válasza Tufa_ (#158) üzenetére


Messa
tag

Igen,legalábbis álítólag az egész set az,bár a 2 front szerintem nem. CRT moncsi tetején volt a center 3 hétig(megvettem hozzá a polcot) és nem torzult a kép,de amint a 2 front a moncsi mellé került már el is szineződött a CRT aztán frontok elpakolása-degaus és ment minden tovább rendeltetés szerűen :)

Time is the fire in which you'll burn.

(#160) Messa válasza Dictator^ (#157) üzenetére


Messa
tag

Semmi baj nem lesz belőle,de csak 15/15wattot fognak kapni az erősítőtől nem 2x70et.

Time is the fire in which you'll burn.

(#161) Száni válasza Dictator^ (#157) üzenetére


Száni
tag

Ahogy Messa kolléga is írta, nem lesz semmi gond, csak nem fog akkorát szólni, mintha a teljesítményének megfelelő erőlödőről hajtanád (vagyis oldalanként kb. 35-40W kimenő teljesítmény szükségeltetik). Surround speaker-nek semmiképp nem javaslom ezeket a Sony-kat (oda már tényleg túlzás).

Ha akarom megvakarom a karom, mert olyanom van amilyenem, na persze nincsen japán jenem és angol nejem sincsen.

(#162) ZakRob válasza Messa (#159) üzenetére


ZakRob
senior tag

Én nem vettem észre semmi vátozást a monitoron, pedig rajta van a center, két oldalt pedig a két front.

(#163) Messa válasza ZakRob (#162) üzenetére


Messa
tag

Hm érdekes a Samsung 1100P Plusszal nekem se csinálja,de az LG F700B-met gond nélkül eltolta :U ,érdekes. Lehet monitor érzékenység függvénye vagy tudom is én :(

Time is the fire in which you'll burn.

(#164) Dictator^ válasza Száni (#161) üzenetére


Dictator^
veterán

tehát több mint 15w ként fog müködni azért? Mert ha nem, nincs értelme kicserélni bár, a sonyba közép és magas is van, hátra talán jobb lenne.
Akkor előre raknád öket? és a mostani elsőket meg hátra?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#165) Lui76 válasza #56474624 (#156) üzenetére


Lui76
őstag

A 3000-re azt írja 80W teljesítmény
De a 3600-nál nem írja hogy mennyi !

www.kezmuveskeramia.hu

(#166) CortezX válasza Dictator^ (#164) üzenetére


CortezX
aktív tag

Hy! Énis ezt javasolnám. Bár mint már mások is írták itt a topicba én se értem hogy kinek nem elég a 120W v . 150W RMS amit tud a szett. :)

(#167) CortezX válasza Lui76 (#165) üzenetére


CortezX
aktív tag

A 3600-as szett 120W RMS. Front: 2x15W, Surround: 2x15W, Center: 15W, Sub: 45W.

(#168) Dictator^ válasza CortezX (#166) üzenetére


Dictator^
veterán

igaz elég jól szól igy is, söt a szigetelés is szar nálunk szóval hallani kint aki elmegy előttünk ha a kb 11 óránál van a hangerő...de azért ki ne lenne törekvő? itt a két ''nagyobb'' hangfal , há hagy tegyöm má bö. ;]
de amugy gondolkoztam , hogy eladom , 20körülért...már ha annyiért viszik talán, aztán veszem az 5000-eset.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#169) Tufa_


Tufa_
aktív tag

SOS. Megvettem az 5000es szettet, bekábeleztem, bedugtam a gépbe az 1csatlakozóból 3 csatlakozós kábelel(nemtudom mi a neve), átállítottam a hangkártyát 5.1re és hiába kapcsolgatom a csatornákat, nem szól. mit kéne csináljak?

(#170) Tufa_ válasza Tufa_ (#169) üzenetére


Tufa_
aktív tag

input 2re van most a hang dugva.

(#171) Bandus99 válasza Tufa_ (#169) üzenetére


Bandus99
őstag

mifele hangkartya ez?
nem lehetseges, hogy veletlenul a digital kimenet van beallitva?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#172) Tufa_ válasza Bandus99 (#171) üzenetére


Tufa_
aktív tag

egy alaplapi hangkártya(nf7-s), próbálgattam állítani de nem reagált rá

(#173) Bandus99 válasza Tufa_ (#172) üzenetére


Bandus99
őstag

nincs mas otletem, mert ha nem digitalis kimenetre van allitva hanem analogra es megsincs semmi hang sehol ...
Mas hangszorod van barmi vagy akar egy sima fullhallgato ?

Probald radugni hangkartya kimenetere van e egyaltalan jel a gepbol?
Ha van akkor a geniusnal a gond ha nincs akkor a hangkartyanal

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#174) CortezX válasza Tufa_ (#172) üzenetére


CortezX
aktív tag

Próbáld meg egy stereo fülessel hogy a front és a surround hangkártyakimenetből jön-e jel, ha igen akkor ellenőrizd hogy jól van-e bekötve a Genius és DVD-re van-e kapcsolva a bemeneti forrás(asszem ez az ac3-as bemenet).

(#175) Tufa_ válasza Bandus99 (#173) üzenetére


Tufa_
aktív tag

megnéztem ha csak stereoban kötöm be, a hozzáadott csatlakozóval(mp3-cd) és ugy dugom, ugy megy rendesen, de nem surroundban, szóval maguk a hangszorók jók. kérdés akkor hogy normál esetben hogy kéne bekötni (input 1-el), vag hogy lehet elérni hogy input 2ről fogadja a hangokat...

(#176) Tufa_ válasza CortezX (#174) üzenetére


Tufa_
aktív tag

most hogy megszólaltattam, átkapcsoltam dvd-re, egyből müxik :D holnap alaposabb teszt alá vetem ;)

(#177) Bandus99 válasza Tufa_ (#175) üzenetére


Bandus99
őstag

Tehat akkor most muxik vegulis ?

[Szerkesztve]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#178) CortezX válasza Tufa_ (#176) üzenetére


CortezX
aktív tag

Örömmel hallom! :) Epedve várjuk a véleményed és az ''eredményeket''. ;)

(#179) Tufa_ válasza Bandus99 (#177) üzenetére


Tufa_
aktív tag

igen, bedugtam a fülest, megszólalt a hang, gondoltam megnézem hogyha csak stereoban kötömbe be akkor megy-e, ment, kiváncsiságból átkapcsoltam DVD-re (megint), és ismétcsak ment, de már 5.1ben :)

(#180) Dictator^ válasza Tufa_ (#179) üzenetére


Dictator^
veterán

holnapi teszt után ird meg milyen volt, érdekelne, meg hogy mennyiért vetted és hogy hol..

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#181) Tufa_ válasza Dictator^ (#180) üzenetére


Tufa_
aktív tag

30ezer forint volt, EHD-nál. Teszt holnap :DD

(#182) CortezX válasza Tufa_ (#181) üzenetére


CortezX
aktív tag

Ha minden jól megy, akkor jövő héten énis náluk veszem meg az új 5000-est. Már nagyon várom! :)

(#183) Tufa_


Tufa_
aktív tag

Nekem eddig ugytünik elég rossz élményeim vannak a szettel, volt az összeszerelésnél a probléma, mostmeg kb 15perc zenehallgatás után egyszercsak a mélynyomó abbahagyta a munkásságát és nem óhajt megszólalni... Valaki tapasztalt már hasonlót?

(#184) Dictator^ válasza Tufa_ (#183) üzenetére


Dictator^
veterán

ez az 5000-res ugye? legalábbis ugy emléxem, nekem még a sima van, de a hangkártyád felén nem lehet semmi probléma? én az inegrált karikban nem igen biztam eddig, nálam audigy 4-nél eléggé faszán szól a régi is!
nem állitóttál el vmit? vagy ujratetted a hangkártya progiját/driverét?
nálam akkor volt ilyen amikor tettem fel az audigy-4 és nem volt bekapcsolva a ''Bass Redirection''...

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#185) Tufa_ válasza Dictator^ (#184) üzenetére


Tufa_
aktív tag

nem, semmit nem babráltam vele, ment a zene és egyszercsak csöndben maradt mintha nem létezne a mélytartomány.

(#186) CortezX


CortezX
aktív tag

Na most akkor mi van ezekkel az 5000-es Geniusokkal? Egyik ismerősömé pedig mindig túlmelegszik és lehalkul. Ennyi hibás lenne köztük? :F

(#187) Tufa_ válasza CortezX (#186) üzenetére


Tufa_
aktív tag

nem tudom mi a helyzet velük, de én perpill ott tartok hogy nem éri meg megvenni....

(#188) Tufa_ válasza Tufa_ (#187) üzenetére


Tufa_
aktív tag

felhivtam az EHD-t, visszaviszem, megnézik és lehet cserélik. remélem a következővel nem lesz gondom...

(#189) CortezX válasza Tufa_ (#188) üzenetére


CortezX
aktív tag

Lehet hogy mágis inkább a régit kéne vennem? Mert az új nálunk 34k, ha pestről meghozatnám 30k-ért akkor meg gonba lennék ha vissza kell vinni gariztatni.

Tufa_: Kipróbáldat a több bemenetet is? Úgy se szól a mély? Tényleg amíg szólt addig szépen szólt?

(#190) Tufa_ válasza CortezX (#189) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Kipróbáltam, nem ment sajna(center megy pedig). Relativ hogy mi a szép, tisztának tisztán szól és a mély is lemegy egészen mélyre, de hangerőre nekem picit még szoknom kell(kevés az elözö hifihez képest). Ha jól müködne azt mondanám hogy nem bántam meg hogy megvettem, remélem a következőre már mondhatom ezt.. :)

(#191) CortezX


CortezX
aktív tag

Van esetleg valakinek negatív tapasztalata az új 5000-essel kapcsolatban? Mert ha tényleg sok köztük a hibás darab akkor inkább megveszem egy helyi boltban drágábban minthogy vissza kelljen kocsikáznom vele pestre az EHD-hez.

(#192) Tufa_


Tufa_
aktív tag

Kicserélték, ezzel eddig nincs gond, remélem nem is lesz ;) Szépen szól! :DD

(#193) <Tomek>


<Tomek>
csendes tag

Nekem jól műxik kopp kopp. :C

Az árához lépest meg tényleg szépen szól. De ha lejár a gari érdemes egy pár dolgot javítani rajta.

(#194) CortezX válasza Tufa_ (#192) üzenetére


CortezX
aktív tag

És azt nem mondták véletlenül hogy mi a baja a másiknak? Vagy hogy már mások is vittek vissza hibás darabokat?

(#195) CortezX válasza <Tomek> (#193) üzenetére


CortezX
aktív tag

Mit érdemes javítani rajta?

(#196) Bandus99 válasza CortezX (#195) üzenetére


Bandus99
őstag

Tessek peldaul

[link]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#197) Dr. GeNy@


Dr. GeNy@
csendes tag

Sziasztok!

Nekem még a ''régi'' 3600-os csöpség van, na most a gond az, h. a moddolás után is a hátlapi csatik miatt olykor zörög a mély (de nem annyira, mint előtte)...ez az újnál is megmaradt, vagy kiküszöbölték a hibát, ja és a búgás megszünt készenlét alatt?

!!!Száni és Dictator!!!

Felétek lenne egy pár kérdésem:
-Audigy 4-el nyúzom a Geniust, ti milyen beállításokat használtok a Surround Mixernél, gondolok itt a master hangerőre a master controlnál, vmint a Source-nél a wav szintjére, az advancedben a hangfalak és a mély szintje...ja igen és a Speaker Settings-nél a crossover frequency? mennyit adtok neki? Subwoofer volume?

Előre is köszi a válaszokat!

(#198) #56474624 válasza Dr. GeNy@ (#197) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nekem Audigy SE-m van, ott is vannak ilyen cuccok. :)
Én 75%-ra teszek mindent, mert itt írta valaki, hogy 75%-nál lehet a legtorzításmentesebben (természetesen gondolom a legnagyobb hangerő mellett) hallgatni. A Crossover frequency 100 Hz, a subwoofer volume meg ua, mint az advanced-ban.

Egyébként nekem is zörög időnként. Már 2 puha törülközőt is aláraktam (nem moddoltam, mert van még rá sok garim), és így ahol a leginkább lehetett hallani, már ott is alig lehet Persze akkor is csak úgy, ha csak a mélyet hallgatom és figyelem.

Ja és lenne egy kérdésem mindenkihez:
Miért van, hogy a centerem játék alatt idegesítően recseg, nem tisztán szól. De csak játék alatt (pl. Carbon alatt is) csinálja, és már nagyon idegesít. Az eredeti driverral is, a legújabbal is ugyanúgy csinálja, most megint visszatettem az eredetit, mert jóval több funkcióm van így. Az alaplapi inetrgált hangcucc kilőve biosban meg a driverokat is leszedtem, tehát az nem zavarhat be... :F

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#199) Dictator^ válasza Dr. GeNy@ (#197) üzenetére


Dictator^
veterán

zenehallgatásnál:

Stereo Surroundba használom, Stereo Focus akkor 0%os, Crossover Frequency 100hz, és rajta van a Subwoofer Gain (+12dB), de néhány zenénél erős, akkor visszaveszem a bass-t, vagy leveszem a +12dB-t.

dvd-zésnél:

CMSS 2ben, Stereo Focus 100%, Crossover Frequency 100hz, SubWoofer Gain +12dB- is kikapcs ilyenkor!

Surround Mixerbe: Volume max, bass középnen, trible középen, Wave Max, Front Left-Center-Front Right-Rear left-Rear Right-Subwoofer MAX

lehet másnál ez nem a legideálabb, nálam tökéletes!

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#200) #56474624 válasza Dictator^ (#199) üzenetére


#56474624
törölt tag

Subwoofer gain +12 dB belőve... Hűűű, te aztán nem vagy semmi. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.