Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) ToxLee válasza fLeSs (#750) üzenetére


ToxLee
őstag

A fekete az a kisebb teljesítményű és az a olcsóbb ;) Nekem 5000-es van és nagyon faxa. Az 5000-be a mélynyomó 75Wattos és a hátsó hangfalakba van egy-egy csipogó(magas). A feketébe ( ez a régebbi) a hátsó hangfalba nincs csipogó és a mély ''csak'' 45 Wattos. Amúgy a linkbe lévő cikk marhaság :(((

(#752) #56474624 válasza fLeSs (#750) üzenetére


#56474624
törölt tag

A barna színű az az ''újabbik'' 5000-es, míg a fekete a ''régebbi'' 3600-as (feketében tudtommal nincs is 5000-es). Ennek megfeleően a barna a nagyobb teljesítményű (150W RMS/5000W PMPO), míg a fekete a kisebb (120W RMS/3600W PMPO)
Nem akarom elvenni senki kedvét tőle, de 5000-esből jóval gyakoribb a hibás darabok aránya az eddigi tapasztalatok alapján (az ilyeneknél pl. a mély kalapszar, a 3600-as ''kisebbje'' magasan leiskolázza), tehát óvatosan érdemes vásárolni, vagy ki kell próbálni előtte, ''jó'' helyről vásárolni...

[Szerkesztve]

(#753) fLeSs válasza ToxLee (#751) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Hmm, a link szerint a fekete a nagyobb teljesítényű (200w vs. 150w rms).
Szóval, az itthoni bútorok miatt a fekete jobban passzolna ide, de ez gyengébb, sokat vesztek hangzásban, ha a feketét veszem? A szobám mint írtam 3,5x5,5x2,6m-es és a lényeg a film meg a játék lesz, a zenehallgatás harmadlagos.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#754) ToxLee válasza #56474624 (#752) üzenetére


ToxLee
őstag

Hát a mély az újabban erőteljesebb :U Vagyis aki jó fajtát kap, mint én(kop-kop-kop) ;]

[Szerkesztve]

(#755) #56474624 válasza ToxLee (#754) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ha hibás, akkor nem. :(

(#756) ToxLee válasza fLeSs (#753) üzenetére


ToxLee
őstag

Nem tudom ,hogy neked mi a jó. A haveromnak a régi van, az is jó, de kicsit rosszab minőségű a mély. Ha neked számít a szub, akkor az újabbat vegyed és imádkozz ,hogy ne hibás legyen. :C :Y

[Szerkesztve]

(#757) #56474624


#56474624
törölt tag

De egyébként sem értem, hova az erőteljesebb mély... :U
Nekem a 3600-as van, de olyan brutál mély van benne, hogy minden alapra van állítva, és sima 15 m2-es szobába passzoló hangerőn hallgatva kint a konyhában rezegteti az asztalt. Aki pedig épp bent van a wc-ben, vagy a fürdőben, az egyhamar fejfájást kap az erőteljes rezonanciától, pedig mondom, nem hangosan hallgatom. A hátsók kétutasításának szintén nem látom értelmét. Hátulról nekem ne jöjjenek magas hangok, cin meg ilyesmi. Az csak bezavar a hangzás észlelésébe. Teljesen észszerű a hallás érzékelését figyelembe véve, hogy a hátsókból ne jöjjön magas. Szerintem.

[Szerkesztve]

(#758) Dictator^ válasza #56474624 (#757) üzenetére


Dictator^
veterán

Hát igen, bár nagyobb hangerőn a 3600 nem igen szép, az 5000 fasza lenne csak nekem meg hibás a mélyem igy idegesitő...

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#759) fLeSs


fLeSs
nagyúr

köszi a kommenteket.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#760) yash válasza Dictator^ (#758) üzenetére


yash
senior tag

Mit értesz az alatt, hogy hibás? Nem veszik vissza garanciába?

(#761) Faget válasza fLeSs (#748) üzenetére


Faget
tag

A PlayStation 2-re hogyan kötöd a hangfalakat. Csak azért kérdezem, mert nekem van ps2-m meg hangfalam is és érdekel a dolog!

(#762) Dictator^ válasza yash (#760) üzenetére


Dictator^
veterán

igen bevittük , a srác megmutatta , hogy igy kell szolnia, fullratekerte fel a mélyet, a lejátszon is amiről ment a zene felvette és megmutatta, hogy szól.. hazahoztam, levettem a mélyet középre, vissza a gépbe és alig hallni...

annyit mondott ennek igy kell szólnia, kb most ugy szól jól hogy audigy 4 +12dB rádobva a mélyre, mély felhuzva 3/4ig..

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#763) fLeSs válasza Faget (#761) üzenetére


fLeSs
nagyúr

még nemtom, attól függ, gogy milyen bemenetek vannak rajta.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#764) Faget válasza fLeSs (#763) üzenetére


Faget
tag

Bazz
Rákötöttem és működik!

RCA 2chanel tv inputra

(#765) fLeSs válasza Faget (#764) üzenetére


fLeSs
nagyúr

:F

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#766) toM517


toM517
aktív tag

Sziasztok most vettem en is egy 5000-eset.
Nem tudom mi szamit hibasnak, filmek kozben kinyir a basszusa...
Winampban viszont semmi basszus :S
A windowsban 5.1-re allitottam.

Valami megoldas? :S Vagy az enyem is hibas??

(#767) #56474624 válasza toM517 (#766) üzenetére


#56474624
törölt tag

Bass Redirection be van kapcsolva?

(#768) Faget válasza fLeSs (#765) üzenetére


Faget
tag

Mi nem világos?

A hangfalnak van rca bemenete és a ps2 ezen küldi ki a jelet

(#769) toM517 válasza #56474624 (#767) üzenetére


toM517
aktív tag

Azt hogyan kell?

(#770) #56474624 válasza toM517 (#769) üzenetére


#56474624
törölt tag

Hűűű. Megpróbálom visszaidézni. :)
Speaker settings (a hangkártya szoftverén belül! Talán a start menü creative mappájából is elérhető)--->Bass Management--->Bass redirection

[Szerkesztve]

(#771) Mazka05


Mazka05
őstag

Sziasztok!

Gondolom ledörgöt már egyszer ez a moka, de megkérdezném így összefoglalva hogy Miben különbözik az 5000-es a 3600-ostól... Annyi oké hogy nagyobb a hátsó hangfal,és kisebb az első hangfal, vagy nagyobb a mélyláda?! Még annyi, hogy megérné 3600-ról 5000-re váltani?!

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#772) #56474624 válasza Mazka05 (#771) üzenetére


#56474624
törölt tag

Teljesítményében nagyobb a mélynyomó (telj.-ben máshol nincs kül.), méretében kisebb az első minimálisan, a hátsó nagyobb, és kétutas (belepakoltak egy magassugárzót is, hogy ez jó-e vagy sem, mindenki döntse el maga, szvsz nem)! A mély szebben is szól és nagyobbat is, így az egész rendszer összességében szebben szól (a mély miatt) és nagyobb hangerőnél sem kezd el torzítani (legalábbis nem annyira ;] ). Kábé ennyi, amennyi a lényegi különbség.
Persze mindez akkor áll fent, ha valamilyen isteni csoda folytán sikerül kifognod egy teljesen jó, működőképes darabot. :) A cucc minőségében elég nagy a szórás, mint olvashattuk már itt is... Hogy érdemes-e váltani, az jó kérdés. Ha megvagy elégedve a 3600-asoddal, akkor szerintem ne kockáztass... (Én sem teszem. :D )

[Szerkesztve]

(#773) toM517 válasza #56474624 (#770) üzenetére


toM517
aktív tag

Megnezem, de nekem igazabol elveszett valahol az audigy driver cd-m.
De amugy mashol van basszus, csak winampban nem, nem lehet, hogy winampban valamit lehetne allitani?

(#774) Mazka05 válasza #56474624 (#772) üzenetére


Mazka05
őstag

Hát én megvagyok elégedve a sajátommal!:) De már volt vele egy hangszigetelés, meg egy kábel csere!:) Így már egész jól szól!:) De a hátsokat nem hallom annyira mennyire én szeretném...Ennyi bajom van vele... Hát nálam úgy szól a mély, hogy az beszarás a kis modocska után!:) De ezzeket megkapná a nagy is, ha váltanék...Így szerinted?!

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#775) #56474624 válasza toM517 (#773) üzenetére


#56474624
törölt tag

Mert ha sztereó felvételt hallgatsz, akkor winamp alapból úgy is játssza. A CMSS-t bekapcsolva az az összes többire kikeveri, de a mélyre nem, ahhoz kell a bass redirection-t belőni. Vannak bizonyos lejátszók, amelyek kikeverik mélyre (vagy akár a többire is) maguktól pl. jetaudio. De speaker settings-nek lennie kell elvileg...
Itt fent vannak ISO-ban a driver cd-k: [link], ha nem találnád...

(#776) #56474624 válasza Mazka05 (#774) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nem tudom, neked kell eldönteni. :)
Mert ha kifogsz egy szart 5000-esből, az még ilyen se lesz. Ha előtte van lehetőséged kipróbálni amit veszel, úgy jó.
A hátsókat kétlem, hogy jobban lehetne hallani az 5000-esben, ugyanis beletettek egy magassugárzót, de összteljesítményében ugyanaz maradt attól még. A hang érzékelését figyelembevéve szvsz teljesen felesleges, hogy hátulról ''belepiszkáljon'' a hangzásba az a magassugárzó (mert így ugye kevesebbet hallasz a mélyközép-közép tartományból). De ha a hátsók neked halkak, akkor talán állítsd nagyobbra a hangerejüket. ;] DVD-knél egyébként majdnem mindig kevés a hátsók hangereje, de ez nem kimondottan a hangszóró-rendszer ''bűne'', hanem mert ilyen szarul csinálják meg, vagy feltételezik, hogy otthon félmilliós stúdiószintű berendezésed van, ami olyan minőségi, hogy simán meghallod rajta még egy légy fingását is. :DDD

(#777) Mazka05 válasza #56474624 (#776) üzenetére


Mazka05
őstag

Miben nyilvánul meg, hogy szar az 5000-es?!

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#778) #56474624 válasza Mazka05 (#777) üzenetére


#56474624
törölt tag

Pl. ha a mély középre állítva nem igazán érvényesül. Majd az eladó max-ra feltekeri külön csak a mélyet, és bizonygatja, hogy szól ez, nincs ennek semmi baja. Te tudod, hogyan szól a 3600-asod mélye középre állítva, illetve hogy hogyan szólt alapból (moddolás előtt), tehát egy nagyobb teljesítményű mélynyomótól (mint az 5000-esé) na meg mások elbeszélése alapján (akik jót fogtak ki) joggal várod, hogy azt túlszárnyalja, nemhogy alulmúlja. De biztos hallani fogod, ha valami nem stimmel a méllyel, nem hiába moddoltad meg a 3600-ét sem. ;]

(#779) toM517 válasza #56474624 (#775) üzenetére


toM517
aktív tag

Koszonom remelem segiteni fog. :)

(#780) Mazka05 válasza #56474624 (#778) üzenetére


Mazka05
őstag

Most már meghallgatnék, egy 5000-rest is!:)

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#781) Mazka05 válasza #56474624 (#778) üzenetére


Mazka05
őstag

Ha csak ennyi a gondja, akkor ezt könnyen lehet orvosolni!:) Más gondja baja nincsen?!:)

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#782) #56474624 válasza Mazka05 (#781) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nem érted? Ez nem normális, ez hiba, gyári hiba vagy mi a rosseb. A jót kell kifogni. Mert szarból nem lehet várat építeni, érted...

(#783) Mazka05 válasza #56474624 (#782) üzenetére


Mazka05
őstag

Aham értem! Így már nem merrek váltani... Félek, hogy ha szart veszek, akkor szopom a faxt...

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#784) oil


oil
tag

Hy!nekem szerencsém volt és egy jó darabot fogtam ki!igaz kérdezgettem az eladót hogy mi van ha xar lesz ,de megnyugatatott és mondta hogy eddig náluk nem volt hibás darab!!!
az egyik havernak 3600 -sa van,ez az 5000 -es odavert neki rendesen!sztem válts csak előtte próbáld ki!én online-on rendeltem és kipróbálni nem tudtam,de amikor beüzemeltem és meghallottam akkor az eléggé meggyőző volt,hogy ez kiváló darab!!üdv

(#785) Georgie1224


Georgie1224
tag

Szevasztok!

Olyan jellegű gondom van, hogy a DVD lejátszómon csak stereo és coaxiális audio kimenet van. A coaxiális kimenetet lehet valahogy, valamivel konvertálni, hogy a hangrendszernek jó legyen?

Murphy: "Ami el tud romlani, az el is romlik."

(#786) Mazka05 válasza oil (#784) üzenetére


Mazka05
őstag

Hol lehet kipróbálással vásárolni?!

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#787) ToxLee válasza Mazka05 (#786) üzenetére


ToxLee
őstag

Medi Markt :U Bár ott drágább minden :(

(#788) dilipok válasza ToxLee (#787) üzenetére


dilipok
veterán

35k-ért láttam ott a 3600ost :(

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#789) ToxLee válasza dilipok (#788) üzenetére


ToxLee
őstag

Az bő :(( Én ennyiért vettem az 5000-ret. :U

[Szerkesztve]

(#790) ZakRob válasza ToxLee (#789) üzenetére


ZakRob
senior tag

Szintén. :)

(#791) #56474624 válasza Mazka05 (#786) üzenetére


#56474624
törölt tag

[link]

Kipróbálni ugyan nem tudod, de itt legalább minden balhé nélkül visszaveszik 3 napon belül (és vissza is adják a pénzt), mégha nem is hibás a termék. Egyszerűen csak teszemazt nem elégíti ki az igényeidet.
De 3 napon túl és 1 héten belül is visszaveszik, igaz akkor 90%-os áron, de még mindig jobb mint a semmi.

(#792) donmateo


donmateo
csendes tag

helo. miért nem szólnak a front speakereim? jó helyre vannak bekötve. de néztem máshogy is. most átállítottam 8 csatornásra az audioeszköz konfigban és így ugyan megszólalnak végre, de csak oldalt, tehát nem frontként szólnak. márpedig ez csak 5.1 nem 7.1 szóval frontom még mindig nincsen. vki vmi ötlet?

(#793) óriás


óriás
csendes tag

na hali!! nézd meg hogy jol van beduga ! ugyértem teljesen be van dugva nem huzodot ki mert nekem voltt ojan hogy félig volt bent a jack és nem szolt:D:D

(#794) ImI87


ImI87
őstag

Hello!

Meg tudnátok mondani, hogy egy újfajta (5000-es) hagfalszetthez milyen hosszúak a kábelek? A hátsó nálam a kritikus, mert a szoba végéig nem elég az 5 méter.

Előre is köszi!

ImI

(#795) ToxLee válasza ImI87 (#794) üzenetére


ToxLee
őstag

Hello! A válasz kérdésedre: Első:3*2M Hátsó: 2*8M :R

(#796) Abri válasza donmateo (#792) üzenetére


Abri
aktív tag

Én is így jártam :D , ne a szín alapján dugd be a kábeleket.
Ki kell tapasztalni, vagy:
A narancs a center&subbwoofer,
a zöld a front,
a fekete meg a rear speaker
és nézd meg a hangkaridnál mi milyen.
Nekem pl a hátsó hangfalak (fekete színű dugó) nem a feketébe hanem a szürkébe kell bedugni, mert a fekete az oldalsó, a szürke meg a hátsó hangfalaké. :F

(#797) szkorhetz


szkorhetz
őstag

hello!
Van 1 5000 esem meg egy live hangkari! de nem szól a center meg mély ha jó helyre rakom ha meg a rear helyére rakom akkor meg az nem! van kx-om de testben sem jó!
kösz

(#798) szkorhetz


szkorhetz
őstag

na megvan nem 5.1-es a ahangkari!
de van digital out valami bemenet meg mikrofon bemenet!
nem lehet valamelyiket ''átmínősíteni''?
kösz!
milyen 5,1-es kártyát vegyek?

(#799) szkorhetz


szkorhetz
őstag

live-os ct4870!

(#800) djtoomi válasza szkorhetz (#799) üzenetére


djtoomi
addikt

nem lehet átminősiteni.vegyél 5.1-es live-ot.

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.