Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) óriás


óriás
csendes tag

nekem csak akkor hallod a nagyon nagy csönd van a szobába:D amugy nem hallom!!! 5000-sem van

(#702) Messa válasza mirinar (#697) üzenetére


Messa
tag

Nekem is búg standby-ba,de eddig fel sem tűnt,mert ha nem használom hátul mindíg lekapcsolom a tápot :DD

Time is the fire in which you'll burn.

(#703) dilipok válasza Messa (#702) üzenetére


dilipok
veterán

az nem az elektromos hálózat miatt búg? :F

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#704) Dictator^ válasza dilipok (#703) üzenetére


Dictator^
veterán

az 5000-es nálam nem csinálja... bár sokaknál igen, ezt az 5000-esetében nem hiszem, hogy meg lehet állapitani..

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#705) mirinar válasza dilipok (#703) üzenetére


mirinar
csendes tag

egészen biztosan nem földhurok, kikapcsolva csatlakozók nélkül is ugyanolyan :/


azt hiszem barkácsfórumban volt trafóáztatós megoldás, lehet ideje keresnem egy jó műszerészt? :DDD

(#706) dilipok válasza mirinar (#705) üzenetére


dilipok
veterán

Nekem mikor koliban laktam zúgott, itthon viszont nem. Ezért gondoltam hogy az lehet a bibi, mert az én esetemben láccólag ez volt...

ja és nekem 3600os van, tehát lehet ez nem áll az 5000-re

[Szerkesztve]

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#707) Dictator^ válasza dilipok (#706) üzenetére


Dictator^
veterán

3600os mindig bug nem?...még nem láttam olyat ami ne bugna...

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#708) Recege


Recege
csendes tag

Hali!Karácsony óta(hál' :C istennek) van 1 ilyen cuccom, még a régebbi.Ha a gameknél bekapcsolom az EAX -t akkor az egész kép el kezd szaggatni :W .Igaz nincs erős gépem,de ha nincs rajta akkor minden fasza.Ja amúgy most vettem hozzá egy Audigy-t vmi 24 bites cucc(???) nem tom h ez kell-e a megoldáshoz de pls vki help!Köszi

(#709) #56474624 válasza Recege (#708) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ennek nem sok köze van a hangszóró-rendszerhez, tehát itt tedd fel a kérdésed: [link]
Ugyanis ide jár a témában fő szakértő.

[Szerkesztve]

(#710) ZakRob válasza dilipok (#706) üzenetére


ZakRob
senior tag

Nekem is zúg, estére kikapcsolom.


[Szerkesztve]

(#711) Messa válasza dilipok (#703) üzenetére


Messa
tag

Végülis Pakson lakom ott meg kitudja mekkora kraft van a hálózatban :DD :C

Time is the fire in which you'll burn.

(#712) dilipok válasza Dictator^ (#707) üzenetére


dilipok
veterán

nekem mióta nem a koliban lakom nem zúg, idestova több mint másfél éve... lehet nagyon szerencsés vagyok? :B

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#713) Száni válasza Dictator^ (#707) üzenetére


Száni
tag

Az enyém is búg, de vazze, ezt csak akkor hallom, ha ráteszem a fülem :o

Ha akarom megvakarom a karom, mert olyanom van amilyenem, na persze nincsen japán jenem és angol nejem sincsen.

(#714) dilipok válasza Száni (#713) üzenetére


dilipok
veterán

na hát úgy lehet az enyém is, bár megmondom őszintén hogy még sose próbáltam :U

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#715) Száni válasza dilipok (#714) üzenetére


Száni
tag

Hát ez az. Meg egyébként is minek tenném rá a fülem, mikor az nagyon jó helyen van a fejemen is :U

Ha akarom megvakarom a karom, mert olyanom van amilyenem, na persze nincsen japán jenem és angol nejem sincsen.

(#716) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Szerintem érdemes kipróbálni a kX Drivert [link],nekem szebben szól a zene és játékok is.Csak arra kell ügyelni,hogy meg kell cserélni az első és hátsó hangszóró csatlakozását a hangkártyán.A mély is erőteljesebb,a hátsók is jobban szólnak és már az equalizert sem használom.''9 óránál'' már eléggé hangos.

[Szerkesztve]

(#717) djtoomi válasza pinnacle (#716) üzenetére


djtoomi
addikt

ha jól tudom ez nem minden hangkarival kompatibilis

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#718) pinnacle válasza djtoomi (#717) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Igen a letöltésnél is írják.(For SBLive, EMU APS, Audigy, Audigy2 and SB 512 cards).
Szerintem ez lefedi a hangkártyák nagyobb részét.

(#719) #56474624 válasza pinnacle (#718) üzenetére


#56474624
törölt tag

Hát enyimét nem sajna. Pedig kiváncsi lennék, mit művel egy x-fivel.

(#720) TrollMetal válasza pinnacle (#716) üzenetére


TrollMetal
tag

hülye kérdés de ez végülis egy driver. vagy felrak egy lejátszót is? mertmintha olyat láttam volna.

''A világ két végéről rohad. Az egyiken az anyagi, a másikon a szellemi szegénység pusztít.''

(#721) pinnacle válasza TrollMetal (#720) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ez csak driver,eléggé fapados külsejű.[link] Viszont csak 4MB,és komolyan mondom,amíg nem ez volt,nem is értettem,hogy miért tartják az egyik legjobb hangfalnak a Genius 5.1 HT-t.

(#722) ToxLee


ToxLee
őstag

Nekem jó a Sound blaster 24 bites-hez? Az update-et érdemes letölteni?

(#723) pinnacle válasza ToxLee (#722) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Szerintem minden SB kártyához jó.Telepítés előtt unisnstallálni kell a Creative programját,mert ez helyette van.Az update 2,8MB,a full 4,1MB,én a full verziót tettem fel.

(#724) óriás


óriás
csendes tag

één most veszek egy genius sonundMaker Value 5.1 hangkártyát akkarok venni szetetek jóó ?? valódi 6csatornás, házimozi minöségü, PCI, bemenet csatlakozo: Mic/Line/ CD Audoi/ Aux analóg/ digitális/ force feddback gameport !!! 3000 FT A Electro worldben !! sztem megéri!!! na azkérdés hogy jo e a genius 5000 hez :C ;]

(#725) djtoomi válasza óriás (#724) üzenetére


djtoomi
addikt

hali

nekem arról megy a 3600-as de lehetne jobb is.

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#726) #56474624 válasza óriás (#724) üzenetére


#56474624
törölt tag

Hogy jó-e? Mihez képest? Ez eléggé relatív. Sokmindenkinek az alaplapi is bőven megteszi addig, amíg nem hallott jobbat, szebbet.

(#727) Zozzant válasza óriás (#724) üzenetére


Zozzant
addikt

ha ilyenen töröd a fejed akkor biztosan nem csalódsz, de hidd el 3 rugóval megegyező lesz a minőség is, gondolkodj inkább egy Audigy SE-n, de az nem 3 hanem 6 körül van

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#728) #56474624 válasza Zozzant (#727) üzenetére


#56474624
törölt tag

Azon sem ''éri'' meg annyira törni a fejét. :)
Audigy SE/Value/LS nem csak egy ''butított'' Audigy1 (akkor még nagyon jó is lenne), hanem egy SB Live24bit. Ugyanaz a chip. Persze attól még az alaplapihoz képest hallható itt is a különbség, akinek van füle, de a kis discman-em simán lenyomta hangzásban a Genius cuccal.
Valami használttal (pl. Audigy1-gyel/Audigy2-vel) szerintem jobban járna...

[Szerkesztve]

(#729) ToxLee


ToxLee
őstag

Segítsetek gyorsan!!!! Valamit elbaxtam a kx telepítése során mert ha rányomok az ikonjára akkor azt írja ,hogy:'' File kxskin.kxs not found or is invalid. The kx audio driver wasnt installed correctly. Please re-run setup. :W :W :O :O

(#730) Dictator^


Dictator^
veterán

gyorsan leirok egy kis story-t, már megvan pár hete söt most lesz talán 1 honapja a Genius 5000-esem...már megvétel után irtam hogy a mély szar..bevittem a boltba (EHD) a csákó felhuzta maxra a mélyet, és mutatta hogy szól azért a mély...persze ha középen hagyja a tekerőt akkor kb nuku, és mondta hogy ezt nem cserélheti mert müködik...anyád mondom...aztán itthon ugy csinálom hogy audigy 4 +12dB ráküldve mélytekerője felhuzva 3/4éig és igy azért szól valamennyire, ez eddig oké, tegnap kapcsolom be, tekerem fel 9-11 óráig, nem változik a hangerő..mondom ez mi? lehuztam a hangerőt 11óráról, kb 7-8ra, és hangosabb lett mint 11 óránál... az fasza, lassan tekertem fel, és 8-9 óra között volt egy olyan rész ahol az összes hangfal ilyen recsegos torzulos hangot adott...a 3600-assal 2 évig semmi gondom nem volt, nem rég adtam el ph-n, aki megvette az is irta hogy faszán szól...a bekapcsolo gombja, a mélyládán kb 2x-3x -i megnyomásra kapcsol be monstanába..

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#731) copperhead válasza ToxLee (#729) üzenetére


copperhead
aktív tag

Csökkentett üzemmódban (Bios betöltése alatt F8),unisntalláld a programot,esetleg a Driver Cleaner-el.Remélem nem a Creativra telepítetted.A kX driver telepítésénél,amikor kéri,ne indítsd újra a rendszert.

(#732) jet1


jet1
csendes tag

Sziasztok !

Most lett ilyen hangfalrendszerem nekem is, nagyon jól szól. Nagyjából elolvastam ezt a topicot, de nem találtam meg azt a problémát ami nekem van.(lehet hogy vaksi vagyok:D)

Szóval, 5.1es dvd-t berakok, media player classicba nem szól a center, minden tökéletes ezen kívül. Ugyanezt a dvd-t megnyitom powerdvdbe, ott pedig szól a center és a másik 4 is, viszont sub szinte abszolút nem. Valamit hallani hogy néha megszólal nagyobb robbanásoknál, de jó 90%al kevessebbet szól mint mediaplayerclassicba. Alaplapi hangkari(asus a7v333 - cmi8738,alaplapi driver fent, új windows)

Ha esetleg volt valakinek hasonló problémája, vagy csak egyszerűen tudja a megoldást, légy szíves ossza meg velem.

Előre is köszi.

(#733) jet1


jet1
csendes tag

Bocsi az előző üzenetért, közbe megoldódótt a probléma, új win, új mediaplayer, meg új ac3filter és jólett. még1x sory

(#734) dilipok válasza jet1 (#733) üzenetére


dilipok
veterán

az ac3filtert javasoltam volna :D valszeg az volt a ludas

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#735) qqtska


qqtska
csendes tag

Sziasztok!

Tudna valaki feltenni a SW-HF5.1 5000 hátuljáról fotót?
Az érdekel, hogy milyen módon lehet csatlakoztatni a hangfalakat, mind a két oldalon, és hogy miket lehet csatlakoztatni a hangrendszerhez.
Sajna csak kicsi képeket találtam eddig.
Előre is köszi!

(#736) yash


yash
senior tag

Sziasztok! Viszonylag kezdö vok a témában... nos...

Van egy notebook. Szeretnék hozzá venni egy külsö hangkártyát, és hozzá vmi 5.1-es hangrendszert. Mit ajánlatok? Sokan dicsérik ezt a fadobozos Genius Home Theatre Rendszert, meg a creative hangkartyakat. nekem vmi usb-s megoldás kellene. hangkártya olyan 10-20e árkategorában, hangrendszer 30-40e-be van tervezve.

Van már vkinek esetleg ilyenje?

problémát okozhat a minoségben, hogy ha egy aktiv usb hubon átmegy a jel, mielött beér a hangkártyába?

A genius hangrendszereiböl láttam szatellites verziokat is, pl az 5000-es kiadásu, ha jol emlékszem, de nem látszott fadobozosnak... vajon az ilyenek is lehetnek jk (vagy jobbak) minoségben, mint a fadobozosak?

Kérnék mindennemü véleményt és hozzászolsát, aki vmennyire tapasztalt a témában! Köszönöm!

(#737) dilipok válasza yash (#736) üzenetére


dilipok
veterán

ha végignézed a témát, láthatod hogy a nálam jobban hozzáértő emberek is azt mondják a 3600os ill 5000es rendszerről, hogy kategóriájában ez a best buy. 5000eshez 30K körül már hozzá lehet jutni, tehát nem annyira drága, és mint mondtad te is ilyen összegben gondolkozol. Nem hiszem hogy csalódni fox benne.
Sajnos az usb-s karihoz nemtok hozzászolni, azt sztem másik topikban tedd fel, mert ott valszeg több szerencséd lesz.

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#738) CASper666 válasza qqtska (#735) üzenetére


CASper666
tag

Sajnos képet nem találtam róla, de leírom milyen csatik vannak hátul:
Az 5 hangfalnak ''csiptetős'' csatlakozása van az erőlködőhöz;
Bemenetek: 3 db RCA-s sztereó bemenet (3x2 rca); mellette egy 5.1-es (DVD) bemenet, ami szintén RCA csatlakoztatású; végül még1 db 5.1-es (9pin din) - ezzel tudod pc-hez kötni a cuccot a mellékelt kábel segítségével.

Az alkoholmentes sör az első lépés a guminő felé! :d

(#739) qqtska válasza CASper666 (#738) üzenetére


qqtska
csendes tag

Szia!

Köszi szépen, Pont erre voltam kíváncsi.Közben találtam egy két képet is, hogy mi is van a dobozban. Akit érdekel[link]

(#740) luci


luci
tag

Hi all!

Most cseréltem lapot abit aw8-max és mivel az alaplapi hangkari elég igeretesnek tünt,nem lett más bele téve és nincs is tervbe .Csak vólna egy gond ,mégpedig az ,hogy nem tom rávenni a Genius hangcuccal az 5.1 be való működésre .

:R a help -ekért :R

...

(#741) #56474624 válasza luci (#740) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nekem is olyan hangkarim van asszem az an8 ultrámban, most azt is használom holnap késő du-ig, utána xtreme music (lett rá pénz, az xaudio-t eladtam, na meg kb. most van az uccsó lehetőség még újonnan hozzájutni. Így is dobozost vagyok kénytelen venni 30k-ért (pedig elég sok helyre telefonáltam), igaz 2 év garral, na de akkor is... Sok az a doboz. :) ). Nem szól 5.1-be? Hát az meg hogyan lehet? Melyik driver van fent? Az nforce-os vagy a realtek. Az nforce-os csak 5.1-es filmeknél szól tudtommal 5.1-be, a realteket érdemes feltenni. Innen válogass kedvedre: [link]
Ha ezzel esetleg nem menne, akkor nézz szét még a realtek oldalán, bár tudtommal a két alaplap ''kártyája'' megegyezik.

[Szerkesztve]

(#742) luci válasza #56474624 (#741) üzenetére


luci
tag

ühm nem hiszem hogy eggyről van szó a két lap esetében !
Ezen egy külön álló dolby digital mindenféle minősítéssel .
Amugy tényleg realtec az alapja ebben igazad van ,2006.12 hó...az uccsó driver van fent :F :R

...

(#743) oil


oil
tag

Hello Genius tulajok!Sikerült beszereznem egyet a Genius 5.1 5000-ből!Nekem eléggé meggyőző,és meg vagyok elégedve!az árával meg főleg!(26 990Huf!)már fél hangerőn rezegnek a bútorok!minden félen van!uhh.. üdv mindenkinek!

(#744) L!NK->Q3 válasza oil (#743) üzenetére


L!NK->Q3
senior tag

Zsííír biznisz! Gratula, én 2 éve vettem 15kba de a mai napig adnék érte annyit!
Kicsit nagy az alapzaja, de még mindig az egyik legjobb pc szett.
Ár/teljesítmény arányában a legjobb!

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#745) #56474624 válasza luci (#742) üzenetére


#56474624
törölt tag

Na de melyik? A kezelőfelület nforce-os vagy realtek-es? A realtek-kel mennie kell(ene).
Azt nem tudom, hogy ugyanaz-e a kettő. Különben nem szól olyan rosszul az a kártya, mint a többi alaplapi, jóval tisztább.
Viszont nincs elég dinamikája. Nyílván egy X-Fihez vagy egy Audigy2zs/4-hez nem ér föl, de azért tűrhető kategória, na. Én el is tűrtem eddig összesen már 2 napig. :DDD

(#746) luci válasza #56474624 (#745) üzenetére


luci
tag

hi !

Korábban nekem is volt X-fi exreme music ,hát nem volt meggyőző az árához képest ,mártmint hangzásban de proci terhelés szinte zéro .
Hangzásba még mindig az audigy 2zs aranycsatis az etalon ;) .
De én direkt ezeért vettem ezt a lapot mert azt hittem olcsonbban meguszom mint egy SB-rel .Egyébként pci-e csatolos ha valakinek ezzel ujjat mondok tehát jóval gyorsabb az adat csere mint pci on . Amúgy realtech kezelőfelületű elég elég össszetett de könnyen kezelhető bár mégse azt csin amit mondok neki :(( :R

...

(#747) #56474624 válasza luci (#746) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nem tudom, azt még nem hallottam, azt hiszem.
Bár azért kétlem... :DDD


És másik driver-ral próbálkoztál már?
A probléma ott kezdődik, hogy szerintem nem ismerem azt a fajta kezelőpanelt saját tapasztalatból, így bajos lesz segíteni... :(

(#748) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Üdv!
Nagyjából átolvastam a topikot (meg a hwsw-n is), és már tudom, hogy valszeg Genius SW 5.1 HT-t fogok venni. A szoba 3,5x5,5x2,6m-es, a hangrendszert Playstation 2-re, filmnézésre meg néha zenehallgatásra veszem.
Első kérdésem, hogy erre megfelelő lesz-e? :)
A filmeket 50 %-ban számítógépről fogom nézni (másik 50 %-ban ps2-ről DVD), a gépemben egy Audigy 2 OEM hangkártya van, második kérdésem pedig, hogy van-e értelme ezt lecserélni?
Harmadik kérdésem pedig, hogy a hangfal fekete verziója is fa?
Előre is köszi a válaszokat!

Gondolom a dht510 és a dbht510 között csak a szín a különbség.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#749) Grillo válasza fLeSs (#748) üzenetére


Grillo
senior tag

Csak fa van, ha valami műanyag benne, akkor az már nem ez a szett.
Én géphez használom, filmnézés, játék, de legtöbbször zenehallgatás. Szerintem mindre jó, nincs benne a zavaróan sok basszus, ha zene megy, viszont filmeknél lefújja a hajad, vagy Carbonban pl.
Nekem 3600as van, eddig nem volt vele gondom, nem zúg, néha hangerő állításnál recseg, de csak bizonyos zenéknél.

Jó választás, bár nekem a fekete nem tetszik, olyan műanyag hatású. :DDD

(#750) fLeSs válasza Grillo (#749) üzenetére


fLeSs
nagyúr

köszi az infót, viszont lenne egy problémám.
én nagykerben veszem a cuccot, és ott így van ez a hangfal az árlistában

GENIUS SW-5.1 DBHT510 HOME THEATER BLACK
GENIUS SW-HF 5.1 5000

tehát kétféle van.
namost ezek miben különböznek a színüket kivéve?
utánanéztem google-ban, de csak ennyit találtam:

ez a barna: [link]
ez a fekete: [link]

az oldal leírása szerint a fekete nagyobb teljesítményű, viszont olcsóbb... :F
vki vmi okosat?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.