Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) CortezX válasza szlosi (#446) üzenetére


CortezX
aktív tag

''Nem nehéz elhelyezni a 7.1 et, és nagyon jó az 5.1 hez képest!'' - Nem hinném hogy sokkal jobb az 5.1-hez képest mert ugyan van pár game aminél jól jön az a +2 hangszóró, de filmeknél+zenénél inkább egy jobb 5.1 ;)

(#452) szlosi válasza CortezX (#451) üzenetére


szlosi
tag

Na mind1 ;)

Nekem jó és kész :P Nem szeretek vitatkozni :R

(#453) djtoomi válasza CortezX (#451) üzenetére


djtoomi
addikt

én is pont ezt mondtam hogy egy két dolog amiben lehet használni a 7.1-et.sztem amúgy ez egy marketing fogás volt.majd lessz 9.1 stb.sőt majd lessz 10.2.én még mindig azt mondom hogy a genius hangosabb tisztább,szebb jobb mint a t7900.szlosi: gyere el te hozzám és én megküldöm a geniust.hozd a t7900-at.vajon meik lenne a maximumon is tisztább? :U

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#454) Neck


Neck
veterán

Szlosi, Toomi pls nézzétek meg a privátotokat :)

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#455) Neck válasza djtoomi (#453) üzenetére


Neck
veterán

Jaj ugyan miattam ne vesszetek össze :D Egyébként sem az számít hogy full kakaón is tiszta e :D Valszeg sose fogom maxon használni :) Azt viszont tudom hogy a Genius combosabb :) Majd meglátom, alszok rá egyet :)

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#456) djtoomi válasza Neck (#455) üzenetére


djtoomi
addikt

combosabb: enyhe kifejezés volt.mig felvittem a dobozt másodikra 15 évesen majdnem 16 összesz@rtam magam.van az 35 kiló is.mélynomó itt dögöljek meg hogy 10-15 kiló is megvan.és a távirányitó.az alap elem amit adtak hozzá első óra után elköszönt tettem bele duracell-t azóta megy át a jel a falon is mint irtam.fantasztikus nálam mennyire jól teljesit a távirányitó.ezzel is nyalt nálam picit genius. :)

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#457) szlosi válasza djtoomi (#456) üzenetére


szlosi
tag

Mindenki arra esküszik amilye van ez természetes...... :R

(#458) djtoomi válasza szlosi (#457) üzenetére


djtoomi
addikt

unoka tesómnak logitech z560-a van.azelőtt t7900-a volt.én először nála hallottam.kb 4x5m-es szobája van de nem volt abszolút csúcs.pedig creative xfi elite-je van.a gépe kb egymillás szal nem hinném hogy a géppel volt baj.a z560-igaz hogy pár száz watt-al jobb-de negyed hangerőn megmozgatja a 24''-os crt-jét az asztalán.

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#459) szlosi válasza djtoomi (#458) üzenetére


szlosi
tag

Na látod az a baj hogy mindenkinek az a szép és jó hangzás ami leborít mindent a lakásban... Ez nem igaz! Nem az szól szépen amitől meghalsz :DDD

Na nekem ennyi volt ebben a témában az utolsó hozzászólásom.
Nekem megfelel, neked a genius megfelel, Neck meg olyat vesz ami neki megfelel, ez így van rendjén nem?


Na jó éjt mindenkinek! :R

[Szerkesztve]

(#460) szkorhetz


szkorhetz
őstag

kösz az infót! :R
Milyen hangkártyát javasoltok elég a legolcsóbb vagy vegyek drágábbat?

Kösz szépen!
tényleg 29430forint veszem de nagyon tetszeni fog!:)

(#461) Neck


Neck
veterán

Nagyon nagyon szépen köszönöm mindkettőtök segítségét, sok értékes infót gyűjtöttem. Még holnap járok egyet a városban, aztán döntök :)

Majd azért szólok mit vettem :)

Még1x köszi:)

Neck

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#462) CortezX válasza szkorhetz (#460) üzenetére


CortezX
aktív tag

Ha nem szeretnél sokat költeni hangkártyára elég lesz egy Audigy SE is, de ebben ugye nincs hardveres gyorsítás viszont sokkal szebben szól mint egy alaplapi. Esetleg vegyél Audigy4-et ha van rá elég pénzed, de az X-Fi szerintem még túl drága egy átlagfelhasználónak

(#463) bucus válasza CortezX (#424) üzenetére


bucus
csendes tag

A zöld szigszalag téma vélhetően azért jött elő, mert valaki azt gondolta, hogy már egyszer kinyitották a dobozt, és ezzel zárták vissza. Kinyitni úgy szokták, hogy az átlátszó szalagot vágják át. Visszazáráskor ráhúznak egy másik átlátszót. Ha jól sikerül az illesztés, és nem nézed meg figyelmesen, fel sem tűnik, hogy bontva volt. Szerintem gyárilag csomagolják alul zölddel, és ez nem egy visszazárás. Ezt azzal indoklom, hogy alul-fölül csak egy réteg átlátszó szalag van, a felsőt én vágtam át, alul sértetlen. Tehát ha az alsó átlátszó bontatlan, akkor hiába bontották volna fel a zöld helyén esetleg létező ''eredetit'', a hosszú átlátszó miatt nem lett volna nyitható a doboz.
Na, ezt jól körül jártam, akár csak a dobozt. :D :D :D
Na, meg ha vidéken is zöld, meg Pesten is, csak gyári csomagolás lehet.

[Szerkesztve]

(#464) Dictator^ válasza bucus (#463) üzenetére


Dictator^
veterán

én tettem fel előszőr, de már vágom, páran ''felvilágositottak''

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#465) Száni válasza Neck (#442) üzenetére


Száni
tag

Na akkor:
1. Genius annyira nem kishal (max. 5.1 hangcuccok terén tűnik annak)
2. Creative supportja - ha finom és nőies akarok lenni - egy rakás sz@r
3. szerintem a T7900 - minthogy a sub kivételével műanyag minden ''hangfal'' :o - meg sem közelít hangzásban egy full fadobozos szettet (van egy Kenwood házimozink, aminek szintén a subja fa, a többi műanyag, de harmatgyenge...el tudod képzelni, mit tudhat ahhoz képest egy creative) - a sub elnyomja a többit, ha lehalkítod a subot, akkor meg túl dobozhangzású
4. az én Geniusomat nem kellett piszkálni, moddolni, tudásához képest nagyon szép hangja van (telt, lágy bass, kellemes közép, és finom, nem tolakodó magas)
5. előző szobám pont ekkora volt(5*2m)-szépen szólt benne
6. ideális páros: creative audigy 4 vagy ZS2 egy topikbéli hangszettel
7. szerintem :)
ja és 8: sokkal szebb a Genius

djtoomi: az enyém 3 éve megy a gyári elemekkel :P

[Szerkesztve]

Ha akarom megvakarom a karom, mert olyanom van amilyenem, na persze nincsen japán jenem és angol nejem sincsen.

(#466) Geli válasza szlosi (#446) üzenetére


Geli
senior tag

''Nem nehéz elhelyezni a 7.1 et, és nagyon jó az 5. 1 hez képest!''

elmondanád miért is? az égvilágon semmivel se jobb, az 5.1ből is leköthetsz még 2 hangfalat, mert a 7.1ben is ugyanazt a lekevert hangot kapják (ha kapják jobb esetben a srs-el, ha nincs beállítva akkor még azt se) mint a surrondok.

[Szerkesztve]

(#467) bad-tiger


bad-tiger
csendes tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Megvásároltam én is a Genius 5.1 5000-es hangrendszert, de problémáim vannak vele kapcsolatban. Egyelőre az Abit AN8 Ultra alaplaphoz kapott 7.1-es Nforceos hangkártyával használom, és valamiért se winamp alatt,se media player alatt a nem szól a mélyláda és a center. Az nforceos driver hangfalkonfigurációs programjába viszont tökéletesen szól minden.

Van valakinek valami ötlete?

Előre is köszi!

ui: ha már másnak is volt ilyen problémája, és a megoldás is meglett rá,akkor sorry, dobjatok meg a linkkel pliz!

(#468) bad-tiger válasza bad-tiger (#467) üzenetére


bad-tiger
csendes tag

Jah, winampba be van kapcsolva az allow hardware acceleration, de úgy sem jó a mély!

(#469) CortezX válasza bad-tiger (#467) üzenetére


CortezX
aktív tag

A hangfalhoz kapott sárga színű kb. 10cm-es sub/center inverter-t próbáltad már?

(#470) bad-tiger válasza CortezX (#469) üzenetére


bad-tiger
csendes tag

Igen próbáltam, sajnos ez nem oldott meg semmit,ugyanolyan maradt. Esetleg vmi más ötlet?

[Szerkesztve]

(#471) #56474624 válasza bad-tiger (#467) üzenetére


#56474624
törölt tag

Hell!

Ugyanilyen alaplapom van, bár nem használom a hangkártyáját, de kipróbáltam.
És nekem egyből ment 5.1-be a dolog. A mély pedig olyan erőteljesen szólt, hogy már-már enyhe túlzásnak találtam... :)
Vezérlőpultban is 5.1-be van állítva? Nem minden driver hangolja össze vele... :U

(#472) bad-tiger válasza #56474624 (#471) üzenetére


bad-tiger
csendes tag

Igen, gondolom a hangszóró beállításainál mondod, ott is 5.1 Stereo Surround van belőve...

(#473) #56474624 válasza bad-tiger (#472) üzenetére


#56474624
törölt tag

Akkor esetleg winamp beállításoknál az allow hardware acceleration fölötti legördülő menüben próbáld meg ne az elsődleges hangillesztő, hanem a realtek beállítással, ha nem úgy van...

Vagy próbáld meg egy újabb verziójú driverral. Bár nekem is az abit cd-n lévővel ment...

[Szerkesztve]

(#474) bad-tiger válasza #56474624 (#471) üzenetére


bad-tiger
csendes tag

Ugyanilyen hangrendszered is van? Megtudod mondani pontosan melyik szinü kábelt hova kötötted?
Mert nekem csak igy ment:
Zöld front kábel a zöldbe
Fekete surround kábel a lilába
Rózsaszin center/sub kábel a feketébe

Köszi!

(#475) bad-tiger válasza #56474624 (#473) üzenetére


bad-tiger
csendes tag

Sajnos ez sem nyert, mert már korábban is nforce audio-ra volt állitva.

(#476) CortezX válasza bad-tiger (#474) üzenetére


CortezX
aktív tag

Hát én mondjuk nem a szinekre adnék hanem előkapnám az alaplapom kézikönyvét és abba néznék bele. A hangkari driverének beállításait is megnézted már?

(#477) #56474624 válasza bad-tiger (#474) üzenetére


#56474624
törölt tag

Hú, hát olyan jó memóriám nincs. :) Nincs benne a gépben. Egyszer volt... amíg összemértem az audigy se-mmel... aztán szépen kitessékeltem. De annyi azért rémlik még, hogy zöld a zöldbe (ez általában mindig bejön) volt, a többit meg winamp alatt dugdosgattam, amíg be nem jött a hang, majd a programban ellenőriztem, hogy jó helyre kerültek-e a dugók. Ha jól emlékszem, a zöldtől fölül nézetből jobbra lévőbe be volt dugva az egyik.
Elég sokat szórakoztam a dugdosással, de végül mindnek meglett a helye. Próbálkozz, jobbat nem tudok ajánlani. Egyébként a hangkártyán jó állásban vannak azok a jumper-félék, azt nézted?

Ja,és ugyanilyen a hangrendszerem is természetesen, azért vagyok itt. ;]

[Szerkesztve]

(#478) bad-tiger válasza CortezX (#476) üzenetére


bad-tiger
csendes tag

Jah , megnéztem és minden jó helyre van dugva... A driver beállitásokat is megnéztem természetesen,ott wizardoltam be a hangfalrendszert,és ott rendesen szólt minden...

(#479) #56474624 válasza bad-tiger (#478) üzenetére


#56474624
törölt tag

Akkor lehet valami kodek zavar be? Merthogy se winampban, se media playerben, az gyanús nekem... :U

(#480) Grillo válasza bad-tiger (#478) üzenetére


Grillo
senior tag

Filmeknél szól? DVD

(#481) bad-tiger válasza Grillo (#480) üzenetére


bad-tiger
csendes tag

Most próbáltam egy direkt 5.1es hangú filmmel, de megse nyikkan a sub... :( Meg töltöttem le surround test vob-okat azokkal se... :'(

(#482) bad-tiger válasza Grillo (#480) üzenetére


bad-tiger
csendes tag



[Szerkesztve]

(#483) bad-tiger válasza #56474624 (#479) üzenetére


bad-tiger
csendes tag

Klite Mega codecs packom van fent, de télleg ez elhet gond?

(#484) #56474624 válasza bad-tiger (#482) üzenetére


#56474624
törölt tag

Egyre biztosabb vagyok benne, hogy valami kodek zavar be... uninstall codecpack vagy format c:.
Most olvasom köv. hsz-ed...
Nagyon jó, nekem is az van. Ott amikor feltelepíted, van egy olyan sunyiba (nehéz észrevenni), hogy hangszóróbeállítás, ami alapból nem 5.1. Az lehet anno nem jól lett belőve, és ez okozza a bibit.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#485) bad-tiger válasza #56474624 (#484) üzenetére


bad-tiger
csendes tag

Uninstalláltam majd újraraktam a legjújabb klite mega codecs pack-ot,bexeltem telepitéskor, hogy 5.1es hangrendszerem van, újrainditottam a gépet, de semmi javulás :'( Valami egyéb ötlet? Kivok... :'(

(#486) #56474624 válasza bad-tiger (#485) üzenetére


#56474624
törölt tag

Egy friss, szűz rendszert a legkönnyebb átlátni... Tehát rendszer-újratelepítés. Nálam egyébként havonta esedékes, így mindig van nod32-m, és igazán dögledezni sem tud 1 hónap alatt. Bár a fő indok a nod32. :DDD
Tényleg nincs jobb ötletem.
Egyébként az uninstall és a reinstall között nem próbálgattad a hangzást?

(#487) bad-tiger válasza #56474624 (#486) üzenetére


bad-tiger
csendes tag

Ok,köszi a segítséget, holnap rakok egy másik winyómra egy új windozt. Egyébként kék klite mega pack között sem változott semmi,pedig újrainditottam...
majd beszámolok sikerült-e elérnem valamit. Ha a winfos telepités sem old meg semit,beszerzek egy másik kártyát,ha azzal se lesz jó.... :F

(#488) Neck válasza bad-tiger (#487) üzenetére


Neck
veterán

Mielőt újratelepíted próbáld ki Jetaudióval. Be lehet állítani az 5.1 -et rajta.

Ezt csak a topic végigolvasása után mondom, nekem még nincs 5.1es szetem :)

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#489) Neck


Neck
veterán

Még annyit szeretnék kérdezni a hozzáértőktől, hogy a Genius 5000-ese mennyivel jobb mint a 3600as?

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#490) Mateee válasza bad-tiger (#487) üzenetére


Mateee
tag

Szia

Mielött újra raknád a windowst elötte keressél a hangkarid progijába olyat hogy bass management vagy valami bass-al kapcsolatos beállitást.
Én is múlthéten vettem meg az 5000-est igaz xfi-vel együtt de nekem is elsőnek csak a tesztbe szólt a mélyláda sehol máshol nem. Amikor ezt bekapcsoltam müködött mindehol szépen.

Lenen egy kérdésem nekem is hozzátok:
Van a 5000-es mellett egy 5.1 fülesem, és ezt csak elosztokkal tudom rákötni a hagnfallal együtt vagy van valami más mód is rá?

Elöre is köszi

(#491) dilipok válasza Neck (#489) üzenetére


dilipok
veterán

Hali 1-2 oldallal ezelőtt kitárgyalták a srácok hogy igazából nem túl sok különbség van.Azért persze van :DDD Az 5000 újabb...

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#492) bad-tiger válasza #56474624 (#486) üzenetére


bad-tiger
csendes tag

Kipróbáltam a JetAudiot, azzal tökéletesen szólt a mély és a center is. Ezután reggel újra átnéztem a driver beállitásokat, és a sorround settingsnél találtam egy LFE enable jelölőnégyzetet, amit bexeltem, és voala, lett mély! :D De a center továbbra sem szól 5.1es voboknál sem...

(#493) #56474624 válasza bad-tiger (#492) üzenetére


#56474624
törölt tag

''LFE enable'' az csak valami keveréses dolog. Az első kettő csatornát keveri a méllyel azt hiszem (és 2 ill. 4 hangszórós megoldásokra ajánlott). Ami DVD nézésnél nem túl bíztató valódi 5.1-es hangzást várván.
A JetAudio az más tészta, saját maga is kikeveri 5.1-re. Én személy szerint jobban szeretem a winampot.
Én tartom, hogy valami kodek zavar be. Próbáld ki egy friss rendszeren a másik vinyón mindenféle külön kodek nélkül winampban, illetve 5.1-es filmek alatt. Szólnia kell. Nekem is szólt egyből minden hangszóró.

[Szerkesztve]

(#494) lumi válasza #56474624 (#493) üzenetére


lumi
tag

nod32 miatt huzod ujra a geped? :)

[Szerkesztve]

(#495) dilipok válasza lumi (#494) üzenetére


dilipok
veterán

mér te nem szoktad amiatt? :DDD :DDD

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#496) lumi válasza dilipok (#495) üzenetére


lumi
tag

Ja, de, 10k naponta :)

(#497) #56474624 válasza lumi (#494) üzenetére


#56474624
törölt tag

Naná, majd nem. :DDD
Pandát például soha a büdös életbe nem használnék. Nagyon belassítja a gépet. Ja meg az Avast is hasonló. Folyton jönnek a figyelmeztetések még játék alatt is, aztán teljesen lelassul az egész. A vírus meg mégis besétál szépen. Magasan a NOD32 a legjobb szerintem.
Meg elég sok proginak szintén 30 napos a licensze, amihez nem találok crack-et, na meg minek is keresnék, ha már úgyis... :D

(#498) Neck válasza #56474624 (#497) üzenetére


Neck
veterán

Hehe, nekem van nem 30 napos, több mint 1 éve fenn is van a rendszer... :DD Mondjuk a legutóbbi addikcióm miatt nem volt időm még arra se hogy rendszert újrapakoljak :U

MOD: persze OFF

[Szerkesztve]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#499) Neck válasza dilipok (#491) üzenetére


Neck
veterán

Hali, megkeresem, köszi :)

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#500) ToxLee


ToxLee
őstag

Hi! A mélynyomó hálózati kábelje milyen hosszú? Azt a kábelt ami a hangkártyából vezet a mélynyomóba azt ,hogy hívják, és az milyen hosszú? :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.