Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) #56474624 válasza djtoomi (#248) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nekem is fekete van, és csodaszép. :P

(#252) djtoomi válasza Ramius (#249) üzenetére


djtoomi
addikt

hali
másképp sajna nem tom haza vinni mert anyum meg apum is addig dolgozik mikor bolt zár és nem pest hogy busz meg egyéb nyalánkságok.amúgy lehet mivvel csak 14 éves vok nem bizti hogy könnyű lessz.bár a gépemet a hónap alatt lan táskába sétáltatom(igaz kb 25 kiló)az nem könnyű de ennek a doboza rémisztett meg hogy mekkora.amúgy kb hány kiló a doboz?mármint a benne levőkkel eggyütt. :)

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#253) Dictator^ válasza djtoomi (#252) üzenetére


Dictator^
veterán

a fene se tudja, de kurvanehéz volt arra emléxek, amikor én annó vettem az enyémet, egy kb 25 éves faszi kb 60-80kg közötti súlyával elég nehezen hozta ki a raktárból... és a poén az volt hogy alig fért be az astra csomagtartójába ;]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#254) djtoomi válasza Dictator^ (#253) üzenetére


djtoomi
addikt

az jó és még egy.igérem ma már többet nem zaklatok.kb hány centi magas a center?

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#255) Ramius válasza Dictator^ (#253) üzenetére


Ramius
őstag

alig fért be az astra csomagtartójába

Dettó :DDD

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#256) Raptus válasza djtoomi (#254) üzenetére


Raptus
tag

én Peugeot 206-tal vittem haza, kétüléses, rakteres változattal :))
És eléggé megizzadtam, mire felvittem a negyedikre.

Mod: két kilóméterre használd a régi módszert: Camping bicikli csomagtartója, de még jobb egy 28-as Csepel kerékpár, arra felfér akár 4 táposzsák is (ami kb. 200 kg, de saját szememmel láttam), vagy felmegy rá egy köbméter lopott akác. Egy ilyen bringának nem okozhat gondot egy 30 kilós hangfalszett :DDD

[Szerkesztve]

Még olyat sem láttam, aki ilyet látott...

(#257) djtoomi válasza Raptus (#256) üzenetére


djtoomi
addikt

nem rossz ötlet de a merida team(299.000 ft volt egy éve kb)versenybicómra nem fogok ilyet tenni.meg nincs is hova :DDD .szal akkor vegyem meg és szakadjak meg cipelésnél vagy ne vegyem meg?és télleg utsó: az oldalain van egy-egy fül amibe bele lehet kapaszkodni?mert lehet haverommal mek azt ketten visszük.

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#258) Lui76


Lui76
őstag

Hát én úgy gondolkodtam , hogy ami egyszer elromlott ,az
talán nagyobb eséllyel ismét elfog.

www.kezmuveskeramia.hu

(#259) Dictator^ válasza Ramius (#255) üzenetére


Dictator^
veterán

;] végül ugy lett, hogy 5en menünk, a haverom kérdezte, hogy bontsuk -e ki, mondom nem, otthon akarom, akkor csomagtartó lefujva, igy betettük hátra a 3 emberre, de akkora nyomor volt, hogy olyan még soha :DD

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#260) CortezX válasza djtoomi (#254) üzenetére


CortezX
aktív tag

A méreteket itt pontosan megtalálod [link]

(#261) CortezX


CortezX
aktív tag

A Vectra csomagtartójába remélem be fog férni....pénteken mehetek érte ha minden jól megy. :D

(#262) #56474624


#56474624
törölt tag

B*sszátok meg, én meg cipeltem kézben. Egyszer a buszmegállóig úgy 1 km-t, aztán buszra föl, majd leszállás után megint 1-1,5 km-t. A kezemben még másnap is izomláz volt. :D
26 kg, az volt a dobozra írva... De egyébként a hülye fogása miatt olyan fárasztó cipelni... :DDD

(#263) ZakRob válasza #56474624 (#262) üzenetére


ZakRob
senior tag

Én kértem egy céges kocsit és munkaidőben hazaszaladtam vele. :)

(#264) #56474624 válasza ZakRob (#263) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ha most lenne egy ilyen bemutató smiley, akkor azt tenném be ide legszívesebben. :DDD

(#265) #56474624 válasza djtoomi (#257) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nincs füle, és nagyon szar a fogása.
Én már csak tudom, aznap félhalottá váltam. :DDD
A haver jó ötlet, el fog kelleni tényleg. :)
Egyébként jó áron veszed...,
bár én a drágább feketét vettem 24.990-ért... :P

(#266) #56474624 válasza #56474624 (#265) üzenetére


#56474624
törölt tag

Azért mekkora gáz már, hogy egy ilyen ''profi'' hangcuccnak ''nincs füle''.
Botfülű pontosabban fületlen hangfalakat vettem. :( :DDD
Bosszúból a hátsókat fel is akasztottam, nehogymá... :D

[Szerkesztve]

(#267) ZakRob válasza #56474624 (#264) üzenetére


ZakRob
senior tag

Tessék itt van egy :[kép]

(#268) ZakRob


ZakRob
senior tag

Na de ne offoljunk annyit, nekem személy szerint nem tűnt olyan vészesnek a cucc, mikor kézbevettem nehezebbre számítottam, bár hosszú távon biztosan megzzadtam volna vele én is.

(#269) Raptus


Raptus
tag

Nincs füle, de sebaj. Kis kezed ujjainak hegyét kb. 1 vonalba rendezed és egy hangos ''híjjááá'' kiáltással ujjheggyel beütöd a doboz oldalát, majd ugyanezt megismétled a másik oldalon is. Már van is füle :DDD

Még olyat sem láttam, aki ilyet látott...

(#270) Száni válasza ZakRob (#268) üzenetére


Száni
tag

Elsőre tényleg nem tűnik olyan vészesnek a súlya (br. 26kg), de azért igencsak csimpánz karok kellenek ahhoz, h. körbeérje az ember és tudja cipelni hosszabb távon is. Én csak a tetőtérbe vittem fel, de kb. 1 óráig nem volt kedvem mást csinálni :DDD. (A bassládám kb. 35kg, de annak van legalább füle, igaz attól is majd leszakadt a szoni, mire felértem vele.)
Azért jó érzés, h. ezekben még van anyag.

Ha akarom megvakarom a karom, mert olyanom van amilyenem, na persze nincsen japán jenem és angol nejem sincsen.

(#271) #56474624


#56474624
törölt tag

Az miért van, hogy a Creative Audigy SE kártyámra Creative Audigy LS-t ír Everest?

Vagy a kettő ugyanaz?

[Szerkesztve]

(#272) Geli válasza BioNiCMaN (#250) üzenetére


Geli
senior tag

én a 100ezres monitorokra gondoltam perpill, nem a 900ft-os rézdarabra :DDD

(#273) Geli válasza Raptus (#256) üzenetére


Geli
senior tag

hát erre itt a ph!-n is van megoldás ;] [link]

(#274) Grillo


Grillo
senior tag

Én hívtam egy havert, elővettem a svájci bicskát, és kreáltam rá füleket. Bár csak az Örsig bírta a Mammuttól, ott az egyik oldalon felszakadt a doboz, de azért megoldottuk. Egyedül sokat szívtam volna vele, az biztos.
Mikor a Chieftec házamat vettem, az is 18 kiló volt, egyedül végig kellett cipelni a városon, füle nem volt annak sem. Akkor fogadtam meg, hogy szerzek barátokat. :DD

(#275) doBlie82


doBlie82
csendes tag

:O :B Sziasztok!

Már cirka 2 éve van nekem is egy ilyen rendszerem.

Egy dolog zavar, ez már a kezdetek óta jelen van.

Áramtalanítás utáni bekapcsoláskor pukkan egyett a mélynyomó, szerintem elég nagyot kimozdulhat, mert van otthon egy régi Vermona erősítőnk, melynek bekapcsolásakor szintén ''lök'' egyet a mélynyomón.
A Geniusnál mintha picit erősödött volna a pukkanó hang az idők folyamán (egy nagyobb basszus hanghoz hasonló erősségű), félek, hogy hamarosan meghibásodik.

A jelenség mind kapcsolós hosszabítón történő áramalá vitelkor, mind a mélynyomó hátulján lévő kapcsoló bekapcsolásakor is jelen van. Akkor is, ha a hangerő teljesen le van tekerve a minimumra.

Valaki tud valamit a fenti jelenséggel kapcsolatban? Tapasztalatok?

Köszönöm
doBlie

doblie

(#276) Geli válasza doBlie82 (#275) üzenetére


Geli
senior tag

Bármilyen mélynyomóval (vagy olyan hangszóróval amiben mély van) ez lesz egy idő után, ha a basszus folyamatosan be van kapcsolva.
Pontosan nem tudom miért van,vki majd megmondja :) talán a négyszögjel túllövés miatt, vagy a feltöltött kondik miatt...

(#277) fero02 válasza doBlie82 (#275) üzenetére


fero02
veterán

Hy!

Az ilyen problémák kiküszöbölésére létezik megoldás, de azt az erősítő tápegységébe kellene beépíteni, vagy a végfokba. De mivel a gyár ezt nem tette meg, így utólag nem érdemes vele bajlódni.

Amúgy árban filléres dolog(pláne a gyár számára), dehát...köszönd a Genius mérnökeinek

Üdv!

(#278) Száni válasza doBlie82 (#275) üzenetére


Száni
tag

Nekem akkor is pukkan (bár nem mindig), ha felkapcsolom az íróasztalomon a lámpát, függetlenül attól, hogy egy hosszabítóról mennek-e vagy külön konyektorból. Nuku védelemmel ellátott rendszer ez a Genius. A ki-bekapcs utáni pukkanást is csak hébe-hóba csinálja. Engem jobban zavar az, ha lekapcsolom a hátulján, majd vissza, akkor egyből zölden (tehát aktívként) világít a master, de nem ad hangot, csak ha az előlapi power gombbal ki, majd bekapcsolom. Milyen ostoba konstrukció ez? :F (és persze ezt is hol csinálja, hol nem). Az is igaz, h. havonta egyszer fordul elő, h. full shutdown-t kap.

Ha akarom megvakarom a karom, mert olyanom van amilyenem, na persze nincsen japán jenem és angol nejem sincsen.

(#279) benoke11


benoke11
csendes tag

sziasztok!

azt szeretném kérdezni, hogy lehet e használni az ac3 és az analóg 5.1 bemenetet egyszerre?
az egyikre pc, a másikra dvd lejátszó lenne kötve...
valamikor régebben azt hiszem azt olvastam, hogy nem..és hogy kárt is tehet a hangfalban ha rányomom mindkettőt..

mi az igazság ez ügyben, légyszi segítsetek!


köszi

(#280) dilipok válasza Száni (#278) üzenetére


dilipok
veterán

a tök áramtalanítás után nekem mindig elnémul, viszont világít 1ből a mute lámpácska is. Ennek ellenére csak ki-bekapcs után szól. Viszont nekem áramtalanítás után nem pukkan bekapcsolásnál, ami ugye nem baj, csak olvasgatom hogy szinte mindenkinek ez a baja...
Ami pedig a használat közbeni pukkanásokat illeti: az a lakás vezetékelésének a hibája is, nekem is pukkog...

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#281) benoke11


benoke11
csendes tag

visszaturkáva úgy látszik megtaláltam a választ a kérdésemre: nem lehet, viszont említettek egy esetleges kapcsoló barkácsolását...

lenne szíves valaki, aki tud segíteni, kihez fordulhatnék ez ügyben?

bocs ha kicsit már off...

köszi

(#282) Geli válasza fero02 (#277) üzenetére


Geli
senior tag

Mi ez pontosan? :) Tudsz róla linket adni?

(#283) djtoomi


djtoomi
addikt

hali


ez létezik:[link]?
szal hogy csak 1600w pmpo?én eddig 3600w-osról meg 5000-esről tudtam.ennyiért megéri az 1600w-os?amúgy csak itt vásárolnék.itt a teljes hangfal árlista.max 28k-ig szerintetek mit vegyek ezekből:[link]?

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#284) CortezX válasza djtoomi (#283) üzenetére


CortezX
aktív tag

Hát az ára és a kép alapján erről a szettről van szó, de a technikai infó és a méretek nagyon nem a 3600-as Genius 5.1-re vonatkoznak. :) 27-ért nagyon megéri szerintem. De előbb menj be személyesen és kérdezz rá a cuccra.

(#285) #56474624


#56474624
törölt tag

Basszus, ma érkezett meg az ''új'' alaplapom, Abit AN8 Ultra. Most próbálgattam a hangját, merthogy annyira nagyra vannak vele, még külön kártya van hozzá. Ugyanolyan szarul szól, mint a többi, egykutya. Az SB Audigy sokkal szebben szól. Már az első hangnál észrevettem, de most hogy itt egymás után dugdosom a hangfalakat egyikből a másikba, még szembetűnőbb a különbség. Az alaplapi nem is tudom, valahogy olyan primitíven, vagy inkább úgy mondanám szárazon szól. Olyan ez kb, mint a tranyós és csöves erősítő közti különbség. Komolyan mondom, nagyon lehangoló lenne azzal zenét hallgatni. Egyszerűen olyan pőre, semmilyen, még a legjobb zenék is elveszítik értéküket tőle...

(#286) djtoomi válasza CortezX (#284) üzenetére


djtoomi
addikt

1600w.nekem kevésnek túnik 25-ért venném mert webshop-ban annyi.mivel itt van helyen belül 25080-ért ideadják de mindenhol 1600w-osként van feltüntetve.ezek az adatai:
Zenei teljesítmény:

- Subwoofer: 20W

- Satellite: 4x5W

PMPO: 1600W

Hangtartomány:

- Subwoofer:20Hz-200Hz

- Satellite:20Hz-20KHz

Power, Volume,Bass szabályzó

Elegáns megjelenés

Antimagnetizált hangfalak

Méretek:

- Subwoofer:150x290x200mm

- Satellite:90x108x115mm


ez még méretekben is kisebb a 3600w-osnál nem hogy teljesitményben. 25w-os élynyomó.5w-os szatelitek :( .ez nekem gyenégnek tűnik.nekem most per pill genius sp-hf 1250x az a fa cuccos van.ez annyi w-os a 5.1hangfal mint enyém

[Szerkesztve]

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#287) djtoomi válasza djtoomi (#286) üzenetére


djtoomi
addikt

hahó
valaki?mondjatok megoldást már léci.ezt vegyem meg vagy ne?1600w sztem kevés.szerintetek nem?vagy kinek van itt 1600w-osa?

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#288) CortezX válasza djtoomi (#287) üzenetére


CortezX
aktív tag

Szerintem vedd meg a 3600-ast 27-30k között mozog az ára és nagyon jó cucc. Persze azt neked kell eldöntened hogy mennyit áldozol rá de szerintem megéri. és ez 120W RMS :) 1x45W + 5x15W

(#289) djtoomi válasza CortezX (#288) üzenetére


djtoomi
addikt

de itt gödöllőn nem találok olyat sehol.most van 25200 forintom.valahol van egy fadobozos genius 5.1 a leirás alapján 28710-ért de az már több és lehet hogy 1600w-os.online helyről meg nem olcsó mire kihozzák.

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#290) CortezX válasza djtoomi (#289) üzenetére


CortezX
aktív tag

Értem. Hát akkor talán még ez a legjobb választás ha 5.1-et szeretnél [link], de nem hinném hogy 1600W PMPO-s genius...őszintén nem is hallottam még ilyenről...

(#291) djtoomi válasza CortezX (#290) üzenetére


djtoomi
addikt

hali

pont ez a bajom hogy nem hallottam soha.amúgy köszi a linket.amúgy nem 5.1-et szeretnék hanem a mostaninál erősebbet.és nekem az a 3600w-os(vagyis ami máshol ennyiért az)éppen beleférne és mindenki jót ir róla.engem nem érdekel hogy pukkan vagy vmi.más bajok meg nem igazán vannak.

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#292) CASper666 válasza djtoomi (#289) üzenetére


CASper666
tag

Hi!

Csak azt akartam írni, hogy szerintem ne add alább a 3600W(PMPO)-s változatnál! Nem fogod megbánni. Egy havernál hallottam először mit tud. Neki megvan már 2 éve, és ennek hatására én is rendeltem 1-et. Mikor megláttam hogy van 5000-res változat is, inkább azt rendeltem meg. Szerintem elég nagy az 1400W(PMPO) különbség. - Ezért gondolom hogy ha tényleg 1600-as amit láttál :F , szerintem ne vedd meg annyiért! :(
Ha csak a szállítás költsége akadályoz akkor rendeld innen:[link] 10e fölött ingyenes a házhozszállítás!
Nekem másnapra meg is jött. :))
Bár ez még így is több ~2000-rel mint a kereted, de ha mégis belefér...
Csak ennyit akartam.

Az alkoholmentes sör az első lépés a guminő felé! :d

(#293) #56474624 válasza CASper666 (#292) üzenetére


#56474624
törölt tag

Basszus, ha nem feketét nézel ki neki, akkor pont beleférne a keretébe. Egyébként azt írta, hogy nem feketét akar. De én itt nem látok faszínűt. :((

(#294) dilipok válasza CASper666 (#292) üzenetére


dilipok
veterán

és szerinted miért olyan nagy különbség az 1400W(PMPO)? de most komolyan. mi a franc az a PMPO? Az 1ik haver vett 1 5000-eset, nekem meg a régi van. Mindkettőnkek ugyanolyan hangari, de most kövezzetek meg de én semmi különbséget nem hallottam köztük.... tehát a kérdés még mindig: milyen nagy különbség az az 1400W(PMPO)?? :F

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#295) Messa válasza dilipok (#294) üzenetére


Messa
tag

Kezd el hangosítani mind2-t és a 3600-as előbb kezd torzítani.

Time is the fire in which you'll burn.

(#296) doBlie82 válasza Száni (#278) üzenetére


doBlie82
csendes tag

sziasztok

A bekapcsoláskori koppanással kapcsolatban közben az egyik barátomtól is érdeklődtem, ő ezt írta:

''ez abból adódik, hogy az erősítő tápellátása nem szimmetrikus (+-), hanem egytápos. Nincs vele mit tenni, ez van. Lehet kapni relés un. koppanásgátló áramkört, ez azt csinálja, hogy bekapcsoláskor 3-4 másodpercet késleltet, viszont kikapcsoláskor azonnal lekapcsolja a hangszórót, így a leálláskori áramok nem folynak át rajta.''

Köszi a válaszokat, látom nem egyedi eset.

Üdv
doBlie


doblie

(#297) CASper666 válasza dilipok (#294) üzenetére


CASper666
tag

Hali!
Már úgy látom megkaptad a választ at első kérdésedre.:)
A teljesítmény tekintetében megkülönböztetnek P.M.P.O. és RMS teljesítményeket. Az RMS azt jelenti, hogy ha szinuszos jelet kap, akkor bizonyos torzítás elérésekor hány Wattot ad le a hangfal vagy hangszóró. A P.M.P.O. pedig a nagyon rövid idejű teljesítmény csúcsokat jelenti. - Szóval a zenei teljesítmény az rms, a pmpo pedig végülis csak azért van odaírva mert jobban hangzik az 5000W mint a (valós) 150W ;) - Na persze nem ez a helyes meghatározás, de szerintem nagyjából... ;]
De nem fogok kövezni, szerintem megéri nagyobbat venni, szerinted ugyanúgy szól mint a kisebb. - Mindenkinek lehet (sőt, legyen is!!!) saját véleménye.

Az alkoholmentes sör az első lépés a guminő felé! :d

(#298) dilipok válasza CASper666 (#297) üzenetére


dilipok
veterán

áhá, értem, köszi. Ezt tényleg nem tudtam. Viszont a torzításhoz hozzájárul az is amit már többen is írtak, és így is van, hogy a 3600os már felesen sokkal hangosabb mint az 5000es ugyanabban az állásban. De ez már tényleg csak megjegyzésként megy. Amúgy ha most venném én is az 5000est venném :R

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#299) Száni válasza doBlie82 (#296) üzenetére


Száni
tag

Köszi az infót. Ezért írtam, h. gyak. nincs védelem ezekben a cuccokban (vhol ki kell gazdálkodni ezt az olcsó eladási árat :o ).

3600 vs. 5000: mire eljutunk odáig, h. a 3600-as el kezd torzítani, addigra már úgy üvölt, h. minden bútor táncot jár és nem is lehet hallani azt a torzítást ;] Az az 1400W Peak Music Power pedig a sub plusz 30W-jában jelentkezik, ami a kisebb szériában is több mint sok. Szerintem.

Ha akarom megvakarom a karom, mert olyanom van amilyenem, na persze nincsen japán jenem és angol nejem sincsen.

(#300) djtoomi


djtoomi
addikt

hali

köszi mindenkinek a segitséget.most úgy néz ki hogy itt helyben veszek egy 3600w-osat 25081-ért vagy Dictator^- ét veszem meg 18000-ért.szerintetek megér plussz 7 ezret a gari?

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.