Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Második menet!

Előzmény:
Genius SW 5.1 Home Theater Archívum I. - [link]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#2) Messa


Messa
tag

Ezt is megéltük!

De akkoris hagyjátok a túróba azt a master volume szabályzót ha nem tetszik cseréltesd ki vagy barkácsolj. :(((

Time is the fire in which you'll burn.

(#3) #56474624 válasza Messa (#2) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nekem nincs semmi bajom vele. Belül minden max-ra állítva, kívül master fél, winampban 15%-ra már nem merem rakni, mert tartok tőle, hogy elkezd balhézni a szomszéd, és nem raktam bele költői túlzásokat. :) NFS Carbonban fél master hangerő szintén nagyon hangos,bőven hangosabb, mint az egészséges egy játékhoz.

mahoo:
Szerintem nézd meg számítógépen belül a hangerőszabályzókat, főleg a ''hanghullám'' szabályzót ajánlom figyelmedbe (feltéve ha kijelzi, lehet be kell lőni Beállítások--->Tulajdonságok), mert sok program hajlamos egy szintre állítani a sima ''hangerőnek'' kijelzett szabályzóval. Persze lehet nálad nem épp ezek az elnevezések, de nézd át ezeket a szabályzókat szerintem. Én nem akarom elhinni, hogy ugyanazon termékről beszélve, és jó állapotban, neked ez nem elég hangos. 120W RMS bőven-bőven elég hangos egy szobába.Valaki itt írta, házibulit tartottak vele. :)


Nem tudom, mivel érdemeltem ki, de enyém lett az 5000.! :C :DD

(#4) Száni válasza #56474624 (#3) üzenetére


Száni
tag

Nekem is a régebbi cucc van, a 120W-os. Carbon alatt negyeden sincs a master, úgy h. minden más csúszka 75%-ra van állítva a win-ban és a játékban is, és bőven elég, pedig 25nm-es a szoba. A Winamp is 75%-ra van belőve, a legtöbb erősítetlen jel ui. kb. ezen a hangerőn adja ki a kellő dinamikát torzításmentesen. Az erősítőt az elmúlt 3 évben egyszer tekertem fel felesre (feljebb még nem volt) és akkor már zörögtek a képek a falon. Minek több? (pl. A 100W-os Fender bassládám 3-as állásban már nem használható a lakásban a szomszéd megjelenése nélkül :B )

Ha akarom megvakarom a karom, mert olyanom van amilyenem, na persze nincsen japán jenem és angol nejem sincsen.

(#5) #56474624 válasza Száni (#4) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ez a 75% ez biztos? Tudtam, hogy kell lennie egy ilyen ''megfelelő'' hangerőnek, akkor ezek szerint ez lenne az...

(#6) xcsab


xcsab
aktív tag

ha` mi ez a logout sz@r :F

Just do it!

(#7) dilipok válasza xcsab (#6) üzenetére


dilipok
veterán

igen, én is meglepődtem, ezt még nem is láttam

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#8) bucus


bucus
csendes tag

Válasz Messa (5001)-re:
Az kiinduló probléma szerintem a következő: az új hangfal úgy lett útnak indítva, hogy az alap teljesítmény azonos a régivel (elsők, hátsók, center), a basszus meg jóval nagyobb. (Bocs, de lusta vagyok felállni megnézni, hogy számszerint mennyivel.) Ezzel szemben a tapasztalat (az enyém) az volt, hogy ugyanarra a gépre, hangkártyára téve, ugyanolyan beállításokkal sokkal magasabb master állásnál szól ugyanakkora hangerővel az új, mint a régi. A logika azt kívánná, hogy min. ugyanúgy szóljon, nem pedig halkabban.
Régi tanulmányaim szerint ennek több oka is lehet (ha még jól emlékszem).
1. Más a két erősítő bemenete és a hangkártya kimenete között az illesztés, bár lehet, hogy erre szabvány van (jelszint, impedancia).
2. Lehet, hogy más a hangdobozokban lévő hangszórók eredő impedanciája a réginél, mint az újnál.
3. Lehet, hogy nem egyforma a két master poti értéke, vagy szabályozási jelleggörbéje, karakterisztikája (elvileg logaritmikusnak azaz ''B'' jelűnek kell lenni). Ezzel nem is lenne nagyobb gond, végül is csak feljebb kell tekerni.
4. (Mivel mindkettő max. hangerejét nem tudom kipróbálni emberiességi okokból, ezért ez a pont abszolút feltevés, elvi fontolgatás, nem a termék fikázása. Egyébként valóban nem sok jelentősége van, hogy milyen állásban mekkorát szól, mert normál otthoni használatra készült, nem szabadtéri mozi hangosítására, arra pedig hibátlan.)
Tehát, ha feltételezném, hogy a nagyobb basszus teljesítmény csak relatíve nagyobb, amit úgy értek el, hogy a többiét csökkentették, akkor viszont igen csak számítana, hogy mennyire tekerem fel. Ugyanis egy erősítő torzítása nagyban függ a kivezérléstől. A HI-FI őrültek sem a nagy hangerő miatt vesznek vagy építenek nagy teljesítményű erőlködőt, hanem mert sokkal szebben, tisztábban szól, ha nem járatják csúcsra, csak a teljesítmény kis részét használják ki. Végül is az a lényeg, hogy legyen kihasználatlan teljesítmény tartalék.

Mivel ez a hangerő bőven elég otthonra, az egész felvetés elvi jelentőségű elmélkedés egy összehasonlítás tapasztalatairól.

(#9) mahoo


mahoo
csendes tag

eloszor is koszonom mindenkinek a hozzaszolast!
probalok okosabb lenni de csak egyre kivancsibb leszek. szivesen meghallgatnam valakinek a cuccat, vagy szivesen megmutatnam az enyemet egy rovidd teszt erejeid. ha valaki segitene ebben, nagyon halas lennek! persze ez egy koltoi ker(d)es... csak szeretnel mar megnyugodni.

(#10) Fulmi


Fulmi
senior tag

hát fiuk köszi h mondtátok h van ez a típus. bekötöttem 1 óra alatt és már muzsikál is a hangfalszett, nagyon durva hangja van ezzel a kis Sound Blaster X-Fi XtremeMusic. :) köszi mindenkinek a biztatást

(#11) Newlocal válasza Fulmi (#10) üzenetére


Newlocal
aktív tag

SZia!

Épp hangkártya vásárláson töröm a fejem:) Ezelött milyen hangkártyád volt? Tapasztalatok, driver gyosan hibátlanul felment?
Neked a régi vagy az uj 5.1 Genius van?

''Két dolog érdekel igazán: az állapottérmodell alkalmazása az irányításelméletben... és a p*na.''

(#12) Fulmi válasza Newlocal (#11) üzenetére


Fulmi
senior tag

hello,
ez előtt egy ratyi integrált. én nem is akartam azt lecserélni, de mivel wcg.n nyertem egy ilyen apróságot egyből be is raktam és ki se vettem mert annyira jó. sztem nagyon jó kis kari, de nem tok neked pontos dolgokat mondani mert annyira nem értek hozzá, és nem tom azt mondani h megéri az árát mert nincs viszonyítási alapom. de azt nyugodt szívvel mondhatom h ha megveszed nem fogod megbánni. én a creative media sourceval saját lejátszójával hallgatom és ez a progi is nagyon igényes
nekem a régi fajta 5.1 van mert ezt meg tudtam venni 18ért okosságok útján.

(#13) Newlocal válasza Fulmi (#12) üzenetére


Newlocal
aktív tag

Köszi a választ:)
Megnéztem az X-Fi Extrememusic árát...hát erre mostanában nem lesz zsém, de addig sztem vhogy visszacsórom nővéremtöl az SB Live 5.1-et:)

''Két dolog érdekel igazán: az állapottérmodell alkalmazása az irányításelméletben... és a p*na.''

(#14) bucus válasza Fulmi (#10) üzenetére


bucus
csendes tag

Hali!

Végül melyiket vetted meg, az 1200 vagy 3600 PMPO teljesítményűt 18-ért? (Erről beszéltünk a régi fórum 4934-ben.)

(#15) Grillo


Grillo
senior tag

Na így két hét után ezen tapasztalataim vannak az 510es, 3600-as modellel kapcsolatban:

- nekem kb 9 órától bőven szól, 12-nél jobban még nem tekertem.
- a bassus bőven elég, a potija középállástól kissé balra áll, úgy fél 12 körül
- én csak távirányítóval állítom a hangerőt, néha halkan recseg ilyenkor, de nem mindig, és ha zene megy közben, akkor nem is hallom
- én nagyon meg vagyok elégedve, persze nem szomorkodnék, ha az újatt vettem volna meg, de mindegy

(#16) Fulmi válasza bucus (#14) üzenetére


Fulmi
senior tag

3600pmpo régi ht-t :)

(#17) #56474624 válasza Grillo (#15) üzenetére


#56474624
törölt tag

Megmondom neked, én is szívesen kipróbálnám azért az újat, mégha azt is mondom most, bizonyos szempontból jobban jártam a régivel. Egyrészt nekem elég ennyi basszus, és elég szépen kiadja az alacsony frekvenciákat így is. Időnként brutális. :) Másrészt, amitől ''félek'' az új esetében, az a hátsó hangsugárzók ''kétutasítása''. Azoknak egyutasnak köll lennie szerintem, így pont olyan hangtartpmányokat ereget erőteljesebben magából, amelyeket elölről gyengébben hallanék. Előlről meg ugye a cint lehet például nagyon szépen hallani. Én is megvagyok elégedve nagyonis ennyi pénzért. És még szépek is ráadásul. :)
Már csak egy jó hangkártya kéne. Kár hogy kénytelen leszek memóriát venni helyette, mert szenvedek az egyszál 512-mmel. :((

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#18) bucus válasza Fulmi (#16) üzenetére


bucus
csendes tag

Újonnan az nagyon jó ár, hogy csináltad, ha nem titok? Új, vagy használt?

(#19) bucus válasza Fulmi (#16) üzenetére


bucus
csendes tag

Ja, és milyen színűt kaptál?

[Szerkesztve]

(#20) Dictator^


Dictator^
veterán

LOL?

Genius SW-5.1 Home Theather-nek meg mindig 30k körül mozog az ára? ne mar... en anno 28-32 között vettem asszem, azthittem hogy a régieknek lement az ára 20k-ra az 5000-eseknek amik bejöttek meg felment 30k+-ra...

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#21) bucus válasza Dictator^ (#20) üzenetére


bucus
csendes tag

Én 25 körül láttam a régit pár hete, az újat 28,5-ért vettem okt. végén.

(#22) Dictator^ válasza bucus (#21) üzenetére


Dictator^
veterán

újjat? az 5000-eset?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#23) bucus válasza Dictator^ (#22) üzenetére


bucus
csendes tag

Igen. Azóta felment az ára 30-ra, ha azóta nem változott újból.

(#24) Dictator^ válasza bucus (#23) üzenetére


Dictator^
veterán

ja értem a poénos az nekem az egész-be hogy a sima nem 5000-es (ahol a mélyláda még csak 45w-s) azokat láttam 28ért...azért furáltam hogy az 5000esek akkor mennyit érhetnek...

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#25) Fulmi válasza bucus (#18) üzenetére


Fulmi
senior tag

természetesen új, garival. csak volt benne egy kis okosság ah szerezték. :)

(#26) Fulmi válasza bucus (#19) üzenetére


Fulmi
senior tag

világos barna (fa színű) :)

(#27) frankie!


frankie!
őstag

Emberek!

Hol lehet megtalálni a Genius 5.1(régi) kapcsolási rajzát? Ha már közölték, bocs...
És a hangszórókról lehet tudni pontos adatokat?

(#28) Raptus válasza Fulmi (#25) üzenetére


Raptus
tag

csak nem az a tipikus leesett a kamionról?

Még olyat sem láttam, aki ilyet látott...

(#29) Száni válasza #56474624 (#5) üzenetére


Száni
tag

Azt nem tudom, hogy örökérvényű-e ez a 75%, de pl. a gitárom effectprocessorának a leírásában is a 75% szerepel, plusz a zkari hangerősítőszakik is ált. 75%-ra lövik be az input (tehát erősítetlen) jelet. Dehát kinek a pap, kinek a paplan. Kísérletezgetni kell. Én nem szeretem ha 100%-on van, mert eltolja a hangképet.

Más: a régit láttam a minap a mediamarkt-ban akciósan 34.999-ért :o . Biztos sokat el fognak adni ;]

[Szerkesztve]

Ha akarom megvakarom a karom, mert olyanom van amilyenem, na persze nincsen japán jenem és angol nejem sincsen.

(#30) ryeti


ryeti
csendes tag

Hi!

Lenne egy problémám, amiben talán tudtok segíteni.
Nemrég vettem egy Genius Home Theater-t.
Olyan problémám van vele, hogy ha bekapcsolom a Dolby Surround-ot akkor nem szól a sub (se mp3-nál, se filmnél, sehol).
Továbbá, játékokban (pl.: Heroes 5) a 2 hátsó hangfal egyálltalán nem szól.
Egyébként Asus alaplapom van (A7N8X-E Deluxe), annak az integrált hangkártyáját használom (Nforce2, Soundstorm).

(#31) dilipok válasza ryeti (#30) üzenetére


dilipok
veterán

tesztnél szólnak ezek?

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#32) ryeti válasza dilipok (#31) üzenetére


ryeti
csendes tag

Tesztnél ha a Dolby be van kapcsolva akkor a sub nem szól.
Ha ki van kapcsolva akkor minden szól. Zenénél meg filmeknél kikapcsolt Dolbynál minden szól, de olyan az érzésem hogy nincs ''rendes'' 5.1-es hang, csak sztereó. Játékban viszont a hátsók nem szólnak egyálltalán.

(#33) dilipok válasza ryeti (#32) üzenetére


dilipok
veterán

Máshol kipróbáltad esetleg hogy jó-e hangfal? vagy másik hangkarival? ha így jó, akkor jáccadoznod kell a beállításokkal :D

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#34) Raptus válasza ryeti (#32) üzenetére


Raptus
tag

Világért sem szeretnék kukacoskodni, de tesztnél a mély nem szokott megszólalni. Front left, center, front right, rear left, rear right. A sub ilyenkor nem szokott mukkanni. Egyébként érdemes lenne valami driverfrissítéssel is próbálkozni. De szerintem igazán az lenne a jó, ha valakitől tudnál szerezni egy 5.1-es hangkártyát és úgy is megpróbálnád.

Játékoknál alkalmasint lehet olyan, hogy a játék hangbeállításainál kell kiválasztani, hogy surround, 2.1, stereo, stb legyen. persze ha permanensen nem szólnak a hátsók, akkor valószínűleg nem ez a baj. Egyébként érdemes még megnézni a hangkari szoftverében is, hogy nincs e esetleg sztereóra, vagy 2.1-re állítva.

Ezek csk tippek...

[Szerkesztve]

Még olyat sem láttam, aki ilyet látott...

(#35) Fulmi válasza Raptus (#28) üzenetére


Fulmi
senior tag

hát nem lopott mert akkor nem lenne rá gari értelemszerűen. csak vannak olyan ismerőseim akik olyan helyen dolgoznak... :) az újabbik fajta meg 23 k lett volna

[Szerkesztve]

(#36) zolynet válasza Newlocal (#13) üzenetére


zolynet
addikt

szvsz nem kell nagyon drágát venni ugyanis:
SB Live! / Audigy / Audigy2 / Audigy2 ZS softmod --> Audigy4 Pro [link]
ugyhogy mikor majdan jan környékén beruházok egy genius sw5.1 5000-re valszeg vmi audigy2zs környéki hangkarit veszek mellé , azt egy fini driverrel mod4pro-ra :D

Life is too short to stay stock!

(#37) dilipok válasza zolynet (#36) üzenetére


dilipok
veterán

ennyi erővel vehecc sima au4 et is, 10k körül van újonnan. az nem olyan vészes sztem. De a live is elég :D

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#38) #56474624 válasza dilipok (#37) üzenetére


#56474624
törölt tag

Üdv!

Ha én olyat csinálnék, hogy bedugnám a gitáromat a gépbe, és különböző komolyabb progikkal használnám, arra érdemesebb egy ütősebb hangkártyát venni?

(#39) Száni válasza #56474624 (#38) üzenetére


Száni
tag

Akkor inkább vegyél vmi ''komolyabb'' külső hangkártyát. Bár ha csak egy gitárt akarsz rákötni, akkor elég egy olyan kari, ami 24biten hangvételez 96Hz-en. Mi lenne az a komolyabb progi? Reason?

Ha akarom megvakarom a karom, mert olyanom van amilyenem, na persze nincsen japán jenem és angol nejem sincsen.

(#40) Száni válasza #56474624 (#38) üzenetére


Száni
tag

Akkor inkább vegyél vmi ''komolyabb'' külső hangkártyát. Bár ha csak egy gitárt akarsz rákötni, akkor elég egy olyan kari, ami 24biten hangvételez. Mi lenne az a komolyabb progi? Reason?

[Szerkesztve]

Ha akarom megvakarom a karom, mert olyanom van amilyenem, na persze nincsen japán jenem és angol nejem sincsen.

(#41) dilipok válasza #56474624 (#38) üzenetére


dilipok
veterán

nem foglalkozom ilyennel, így sajnos nem is tudok igazán érdemben hozzászólni. Reméljük jön vki aki kompetens a témában :DDD

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#42) Faget válasza #56474624 (#38) üzenetére


Faget
tag

Hát ha ''stúdiózni'' akarsz akkor logikus, hogy érdemes valami profi cuccott beszerezni. Én basszusgitároztam ezen a hangfalszetten és egy SB Audigy karim volt rá. Nagyon szépen szólt a mélynyomó vele.

(#43) piqla


piqla
őstag

Udv nektek!

Eddig stereo rca-val nyomtam neki, most azonban szert tettem egy dfi lapra, ahol is az integralt kartya 7.1-es, ugyhogy fogtam es radugtam az anno hozza adott kabelt.
Namarmost: nekem a sarga a sargaban, a feketeben a rear, a zoldben pedig a zold van.
Nem vagyok ennyire segg, tudom, hogy szint a szinbe, de az equalizer programjaban a surround-kit nev alatt sarga-fekete-szurke dugaszok vannak, amely melle a side speaker van irva. Ez csak akkor lenne ervenyes, ha 7.1-es szettem lenne?

Az meg a masik: nekem a winampom is siman szolaltatja a basszust. Masok meg egy csomot szenvedtek vele, es nem hiszem, hogy pont en lennek az, akinek zsirul menne, foleg ami geppel kapcsolatos :)

[Szerkesztve]

Szereted az állatokat?

(#44) dilipok válasza piqla (#43) üzenetére


dilipok
veterán

sztem ez nem csak akkor lenne érvényes ha 7.1et raksz, de ha müxik és a teszt alatt is mindig a jó csatornát szólaltatja meg akkor ne is foglalkozz vele. A winamp meg hangkaritól és drájvertől függően szólaltatja meg a subot alapban. Ha nem szólaltatná csak be kell tickelni 1 dolgot az outputnál és már jó is, szal az sem 1 nagy boszorkányság :D

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#45) bucus válasza #56474624 (#38) üzenetére


bucus
csendes tag

Nekem SB Audigy2ZS Platinum pro kártyám van, ehhez tartozik egy külső box, kezelőszervekkel, be- és kimenetekkel. A boxon a Line in 2-t jelöli gitár bemenetnek. Én a gitárt gitárerősítővel használom, érdekes, hogy több év óta nem próbáltam még ki. Na majd a karácsonyi szabi alatt...
Nem tudom, lehet-e még kapni ilyen típust, nézz utána, ha érdekel.

(#46) piqla


piqla
őstag

Winampon 32%, audio beallitasoknal maxon, masteren negyedik vonalnal van, es ORDIT, es huuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu :Y :C

Szereted az állatokat?

(#47) CortezX


CortezX
aktív tag

Sziasztok!

Decemberben tervezek énis egy Genius SW-HF 5.1-et venni. A régebbi 3600-ast feketébe 29k-ért tudom megvenni itt Kaposváron az újabb 5000-est 34k-ért. Szerintetek megéri az újabbat megvenni? Tudom hogy abban már 75w-os mély van, de az érdekelne hogy hangzásképében és térhatásában van-e valami fejlődés az elődhöz képest?

Előre is köszi!

(#48) Száni válasza Faget (#42) üzenetére


Száni
tag

És elbírta a bassgityót? Én még a gitárom sem merném rádugni, nem hogy a bézgityóm :B Anno, kezdő gitárosként sima rádióerősítőt meg a gyári hangfalait használtam, amíg egy erősebb pengetésnél szét nem ugrott a tekercselés a hangszóróban. Azóta nem kísérletezem hi-fi cuccon ;) Elvileg nem is szabad, a gitárok túl nagy jelet küldenek egy hi-fi-nek és idővel mindenképp ront az állapotán.

Ha akarom megvakarom a karom, mert olyanom van amilyenem, na persze nincsen japán jenem és angol nejem sincsen.

(#49) #56474624 válasza CortezX (#47) üzenetére


#56474624
törölt tag

Üdv!
Annyi a különbség csak, hogy -mint írtad- nagyobb a subwoofer, meg hogy a hátsó hangfalakat kétutassá változtatták. Nekem ezutóbbi a ''jó'' hangzás tekintetében negatívum, ezért is van nekem a régi, mert ott még egyutas a hátsó Sub: aki azt mondja, hogy annyi mély nem elég, amennyi a régiben van, azt csak megmosolyogni tudom. Sokan még így is visszavették, időnként én is visszaszoktam középről. Elég durva. :)
Persze az új mindig jobb... :DDD

Ja és hogy a hangfalakon ezúttal rajta van a Genius logó. :C :DD

[Szerkesztve]

(#50) Faget válasza Száni (#48) üzenetére


Faget
tag

elbírta de nem volt hangos, és az is hozzá tartozik az igazsághoz, hogy csak szárnypróbálgatás volt. azóta feladtam a bassplayer pályafutásom :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.