Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) #56474624 válasza agentzee (#350) üzenetére


#56474624
törölt tag

[link]
Íme, a ''régi'' 3600-as.

És itt van a ''fekete'' változata is ugyanennek: [link]

(#352) DeFrAgGeR válasza Geli (#312) üzenetére


DeFrAgGeR
tag

megoldódott köszönöm:)

to Cortez:

olvasd végig a hsz-em és láthatod benne van a drivercsere megtörténte is...de tárgytalan, mert műxik szépen:) állat :R

Ha kikezdenek veled sose hátrálj meg!

(#353) agentzee válasza #56474624 (#351) üzenetére


agentzee
csendes tag

A 3600-as ismerős (kinézet, de faszín biztos), minhta az lenne de ha hól emlékszem az enyémen egy jól látható 3600W felirat is virított minden oldalon

(#354) #56474624 válasza agentzee (#353) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ha a hátsó hangfalak kb. feleakkorák, mint az elülsők, akkor az 3600-as.

(#355) agentzee válasza #56474624 (#354) üzenetére


agentzee
csendes tag

Ezt meg nem mondanám (kisebb, az biztos), de nincs a távirányítón bemenet választás (vs. HF5000)

(#356) Dictator^ válasza DeFrAgGeR (#352) üzenetére


Dictator^
veterán

szólhattál volna privibe hogy tárgytalan a cucc.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#357) #56474624 válasza agentzee (#355) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nem lehet, hogy akkor csak a távirányítóból kaptál régit?
Ja tényleg: Van a hangszórókon Genius logó? Mert a 3600-asokon nincs, ellenben az 5000-eseken van, azt hiszem.

(#358) agentzee válasza #56474624 (#357) üzenetére


agentzee
csendes tag

Holnap előkerítem, megnézem, akkor kiderül ;)

(#359) Dictator^ válasza #56474624 (#357) üzenetére


Dictator^
veterán

jól gondolod, az 5000-eseken van logo az összesen, és az első hangfalak kisebbek mint a 3600osé, előszőr furáltam..igaz nem sokkal de tök furának tünik hogy lecseréltem a ''kisebb''hangfalakat elől kisebbre :DD

saját vélemény , nekem külsöre a régi hangfalak jobban bejöttek, viszont a subwoofernél az ujabb bejövös, a kék ledek meg minden, picivel nagyobb az 5000-es mélyládája.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#360) #56474624 válasza agentzee (#358) üzenetére


#56474624
törölt tag

Csak nem kidobtad őket, és holnap mész ''visszaguberálni''? :DDD

(#361) Geli válasza #56474624 (#339) üzenetére


Geli
senior tag

Melyik az a mahagóni? :F Az első?mert nekem az van :DD .... régen dolgoztam fával,még általánosban, azóta csak ellenállásokat látok :DDD ;]

(#362) Geli válasza Dictator^ (#323) üzenetére


Geli
senior tag

ehhe, ez tuti gari :D

(#363) Geli válasza DeFrAgGeR (#352) üzenetére


Geli
senior tag

szivesen, használd egeszseggel :) :DDD

(#364) djtoomi válasza agentzee (#358) üzenetére


djtoomi
addikt

szerintem te 3600-asat fogtál ki ha mindenhova az van irva hogy 3600w akkor egyértelmű.meg mint árából is látszik drágább a 5000-as.szinben ott nincs különbség(mármint a szinek árai)de a 3600w és a 5000w között van különbség

Dictator^ ment privi.kérlek minél hamrabb válaszolj

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#365) Száni válasza #56474624 (#342) üzenetére


Száni
tag

Mit garasoskodsz itt 150K-val? ;] 300 alatt nincs értelme (nem is nagyon van rendes) mahagóni testű gityót venni ;)

Dictator: Ez tuti garis probléma. Meghallgattam az mp3-at és a recsegés utáni részen nálam - 3600-as szetten - nagyon szépen szólt a mély :F

Ha akarom megvakarom a karom, mert olyanom van amilyenem, na persze nincsen japán jenem és angol nejem sincsen.

(#366) DZSU


DZSU
csendes tag

Hali!
En is nemreg vettem egy SW-HF 5.1 5000 hangfalat csak lenne vele egy kis problemam.Az lenne a kerdesem hogy akinek van ilyen hangfala az hogy oldotta meg hogy be tudja dugni a hangkartyaba a TV/GAME/CD\MP3 uzemmod kabeleit es mukodjenek is rendesen.Jha es a hangkartyam egy Creativ SB Live 5.1.
Valaszotokat elore is koszonom:)

(#367) CortezX válasza DZSU (#366) üzenetére


CortezX
aktív tag

A hangkaridba csak a 9tűs/3 jack-es kábellel kell bekötnöd a rendszert, és DVD bemenetre kapcsolni a cuccot. A másikakat akkor tudod használni ha rákötsz egyszerre több cuccot is. Pl.: MP3 lejátszó, TV stb...

(#368) agentzee válasza djtoomi (#364) üzenetére


agentzee
csendes tag

Ellenőriztem, SW-5.1
tehát valóban 3600-as lesz

(#369) #56474624 válasza Száni (#365) üzenetére


#56474624
törölt tag

Igen, de 150k felett legalább már olyat veszek,
amit Japánban, USÁ-ban stb. raknak is össze. Persze a 300k sem lehet rossz, itt már azér érvényesül a drágább jobb szabály. :)

(#370) #56474624 válasza agentzee (#368) üzenetére


#56474624
törölt tag

A logókat nézted? Ha nem láttál logót, akkor tuti nem 5000-es, tehát mondhatjuk, hogy átvertek. :(((

(#371) agentzee válasza #56474624 (#370) üzenetére


agentzee
csendes tag

Nem vertek át, csak 3600-ast hoztak ki, és azt is fizettem ki. Csak a számlán 5000-est írtak rá. Mindegy, marad

(#372) lumi


lumi
tag

Sziasztok,
Azon filozom, hogy beruhazok magamnak karacsonyra egy Genius SW-HF5.1 5000 -re - [link] -
A kerdesem az, hogy mennyire szolaltatja meg a zenet / dvd filmeket egy Gigaworks s750-el szemben. Megeri e inkabb azt venni. Egy kb 20 negyzetmeteres szobam van, jelenleg egy sony hifim van HCD-RX1000AV tipusu - linket nem talaltam, de elvileg 5.1 -re kepes, a .1 sub nincs megveve hozza. Egy rcabemenete van ossz vissz, szal nemtudom mennyire kepes ez az 5.1-re :) Csak sznobsagbol nem akarom a gigaworksot venni de ha annyival jobb akkor oke, egyszer veszek minden 10evben -az meg mar 7.1-. A masik kerdes, hogy szamgepbe milyen hangkartyaval erdemes ezeket meghajtani, van egy 7,1 -es integralt az A8N-SLI Deluxe lapomon de nem hiszem hogy az egy csodahangkepzo :)

Mas de ide kapcsolodo:
Noverem vett karacsonyra egy ilyen lejatszott: [link] , ha ehez ajanlom neki a genius hangrendszert akkor nagyon boldog lesz? Nem egy vajtfulu lany de szereti ha korbeszoljak a hangok, es amugyis vekonyak naluk a falak. :)

(#373) #56474624 válasza agentzee (#371) üzenetére


#56474624
törölt tag

Az lehet, de garanciális gubancok nem lehetnek ebből?

(#374) agentzee válasza #56474624 (#373) üzenetére


agentzee
csendes tag

Remélem,nem :F

(#375) Dictator^ válasza lumi (#372) üzenetére


Dictator^
veterán

faszán fog szólni ha nem gyári hibásat kapsz mint én..:((

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#376) djtoomi


djtoomi
addikt

hali

végre megvettem boltba 24500-ért a 3600w pmpo-s.faszán szól nagyon de nekem van egy bajom vele.a sub kb 40%-ra levéve is erős.ha meg leveszem 30-35%-ra akkor meg kevés.mit tegyek?mert 35%-tól 40%-ig kb ugyan az 35% alatt meg már kevés.amúgy nagyon faszán szól 5x5 méteres szobában.a hátsók fent vannak a csába a szekrények legtetején kb 3/4-re van tekerve a hangjuk tökély.a center a lábamnál az is kb 75%-on van.az elsők is faszák.csak a méllyel van bajom mert baszott erős.eddig nem mertem 50% főle adni a master-t :) amúgy nekem nagyon hasznosnak bizonyult a távirányitő.mert a sub bent van egy ajtó mögött az asztalomon és áthatol a távirányitó az ajtón és nem kell mindig kinyitni hogy adjak neki hangerőt.amúgy nem az asztal a hibás a mély miatt mert nyitott ajtónál is ezt csinálja.

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#377) CortezX válasza djtoomi (#376) üzenetére


CortezX
aktív tag

Hát ha tényleg nem tudod belőni a potival jól akkor próbáld meg szoftveresen a hangkaridriver equalizerébe visszavenni 1-2dB-t.

(#378) ToxLee


ToxLee
őstag

Hali! Én azt mondtam a csávónak ,hogy Genius SW 5.1 5000-et hozzon. Akkor ezt fogja adni?[link] Árba 36000Ft-38000Ft mondott úgyhogy remélem azt hozza. :U

(#379) djtoomi válasza CortezX (#377) üzenetére


djtoomi
addikt

hangkari driver.ugyanmá.egy genius sound maker velue 5.1-hez(ami valójában egy c-media 8738)nem adnak semmi progit csak a drivert de az meg nem progi csak hangot ad.igy hogy újat vettem nem maradt kess az audigy se 7.1-re.

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#380) CortezX válasza ToxLee (#378) üzenetére


CortezX
aktív tag

Igen. Ez az új 5000-es, bár van világosabb bükk színben is. Árban pedig sok eltérés van a boltok között, de ennyi pénzért biztos hogy az újat kapod.

(#381) ToxLee válasza CortezX (#380) üzenetére


ToxLee
őstag

Ok! Köhi a választ :R Majd én is írok véleményt ha megjött a cucc :Y :C

(#382) Száni válasza djtoomi (#376) üzenetére


Száni
tag

Hát lehet, h. rossz helyen van az a sub. Próbáld átteni máshová. Én is így jártam az előző lakásunkban, hol sok volt, hol kevés a mély, míg nem találtam meg az optimális helyet. Eleve a szoba különböző pontjain hallgatva más hangképet fogsz kapni, célszerű úgy belőni, h. ott szóljon a legteltebben, ahol a legtöbbet tartózkodsz az adott szobában. Remélem érthető volt :B

Ha akarom megvakarom a karom, mert olyanom van amilyenem, na persze nincsen japán jenem és angol nejem sincsen.

(#383) bucus válasza #56474624 (#339) üzenetére


bucus
csendes tag

Hangzásban semmi különbség nincs a két szín között. Ha jól megnézed, fóliázott pozdorjából készültek a dobozok, ami hangfalnak megfelelő anyag. Na persze, ha gitárról lenne szó, ott természetesen igazi fából kell lennie. Pl.: Gibson Les Paul mahagóniból - ez adja a hang vastagságát - jávor fedőlappal - ez adja a csilingelő tónusát.

(#384) CortezX


CortezX
aktív tag

Nah! Elmélyültem kicsit a Genius 5.1 fa tuning topicba és a következőre jutottam:
Mindenképpen érdemes kicserélni a hangfalkábeleket legalább a Sub tól a többi ''hangfalig'', de akinek már nem garis az cserélje a hangfalakban is. Nekem első dolgom lesz hétfőn hogy vegyek 1,5-ös sodort rézkábelt és lecseréljem az összeset. A gari miatt egyenlőre csak ennyit...

(#385) bucus válasza lumi (#372) üzenetére


bucus
csendes tag

Szerintem meggondolandó ezt megvenni ehhez a DVD-hez. Ha megnézed a DVD linken a specifikációt, láthatod, hogy DTS-ből csak digitális kimenete van. A Geniusnak nincs digitális bemenete, és nincs benne egyik fajta dekóder sem. A DVD-nek nincs Dolby Digital 5.1-es kimenete. Így szerintem sokra nem használhatod ezt a párosítást.

(#386) bucus válasza djtoomi (#376) üzenetére


bucus
csendes tag

Üvegből van az ajtód, hogy átmegy rajta az infra?? Vagy mandínerből verődik vissza?

(#387) djtoomi válasza bucus (#386) üzenetére


djtoomi
addikt

nem tom hogy csinálja.fából van az ajtó.de mivel az asztal szembe van az ajtóval(szoba ajtó)megpróbáltam az asztal ajtaját meg a szoba ajtaját is becsukni és mindkettőn áthatol.1 lépéssel odébb a falon már nem.érdekes dolog.

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#388) lumi válasza bucus (#385) üzenetére


lumi
tag

Koszonom a valaszt, esetleg tudnal javasolni valami hangfalrendszert ahoz a dvd-hez? Szerintem max 40-50k -ig bezarolag koltenenek ra, de lehet meg annyit sem.

(#389) Dictator^


Dictator^
veterán

nah visszadugtam addig a régi 3600ost, 10óránál már a mély is fasza, és hibáltanul müködik.. az 5000-est hétfőn remélem vissza tudom küldeni az EHD-ba, remélem kicserélik...

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#390) Geli válasza CortezX (#384) üzenetére


Geli
senior tag

1,5ös? átmérőre? :F nem lesz az kicsit vékony? én 4-5 mm-t olvastam :U

(#391) CortezX válasza Geli (#390) üzenetére


CortezX
aktív tag

Hát nem tudom, itt azt írta aki már cserélte a 3600-ason hogy 0,75-1mm2-es is elég lenne: [link]

(#392) bucus válasza Geli (#390) üzenetére


bucus
csendes tag

A 4-5 átmérő szerintem műszakilag ideális lenne, de lehet, hogy a 2,5-ös sem fér bele a nyílásba. Tapasztalatom szerint a mélynyomónál szűkebb a nyílás, mint a hangfalaknál. Mielőtt beruházol, egy pár centis darabbal tegyél egy próbát.
Én 1,5-öst vettem, de még nem cseréltem ki. A túl vastag kábel nehézkesen kezelhető, túl drága, vélhetően nem hoz annyi változást, mint amennyivel drágább. Bár jó a ketyere, de ne felejtsd el, hogy azért vannak jóval magasabb kategóriák, meg azt sem, hogy egy lánc olyan erős, mint a leggyengébb láncszeme. A csúcs kábel itt nem emel magasabb osztályba...

[Szerkesztve]

(#393) bucus válasza lumi (#388) üzenetére


bucus
csendes tag

Igazából más típusoknál nem vagyok képben, de a lényeg a következő. Az erősítőn olyan bemeneteknek kell lenni, mint amilyen kimenetei vannak a DVD-nek. Ha a DVD rendelkezik adott dekóderrel, akkor az erősítőben nem kell az a fajta dekóder, akkor csak a csatlakoztathatóság a szempont. Nem minden DVD rendelkezik az összes dekóderrel, ilyenkor szükséges, hogy az erősítőben legyen. Persze ilyenkor is érvényes, hogy a két berendezés összecsatlakoztatható legyen. (Digitális analóggal nem köthető össze, és fodítva sem.)

(#394) bucus válasza Geli (#390) üzenetére


bucus
csendes tag

Nem átmérő, keresztmetszet.

(#395) Geli válasza bucus (#392) üzenetére


Geli
senior tag

Nekem már a következő hangrendszeren jársz az eszem :B :) Ha veszek vmit,legalább a következőnél ne kelljen cserélnem.

(#396) Száni válasza bucus (#392) üzenetére


Száni
tag

A 4-5mm-es keresztmetszetnél Ti csak a rézre vagy a komplett kábelre gondoltok szigeteléssel együtt? Ha csak a rézre, akkor az teljesen felesleges. Ekkora átmérőt 500-600W tényleges teljesítményű erősítőknél használnak (ahol értelemszerűen a hangfalak is legalább ekkora teljesítményűek). Mi a zenekari 2*400W-os keverőerősítőnkhöz használunk 6mm-est, ahol a hangfalak egyenként 500W-osak, és bőven elég. Ehhez a cucchoz bőven elég a 1,5mm, különben teljesen leszívja a 7-8m-es kábelhossz a teljesítményt.

Ha akarom megvakarom a karom, mert olyanom van amilyenem, na persze nincsen japán jenem és angol nejem sincsen.

(#397) ToxLee


ToxLee
őstag

Hi! Nekem SB LIVE! 24-bit az jó lesz az 5000-hez? Jó lenne ha valaki megmondaná ,hogy pontosan hány centisek a hangfal kábelei (elsők,center, hátsók) Előre is köhi :R

(#398) Tufa_ válasza Dictator^ (#338) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Izé, ott buktad el a dolgot hogy hagytad magad lerázni. Vásárlás után aszem 3napig még kötelesek cserélni a dolgot. Nekem is azt mondták hogy beveszik szervizelésre meg ilyesmi és gondolom majd jövőre visszakaptam volna, de elég volt megemlíteni a törvényt meg a fogyasztóvédelmet... Azonnal cserélték ;)

Egyébként nem lepődnék meg ha az én hibás példányomat kaptad volna meg...

(#399) CortezX válasza ToxLee (#397) üzenetére


CortezX
aktív tag

A hangkari szerintem elég lesz. A kábeleket nem mértem le centire pontosan, de a frontok és a center kb.~2m-es, a surroundok kb.~5-6m-esek. De én holnap kicserélem őket normális 1,5-es hangfalkábelre.

(#400) ToxLee válasza CortezX (#399) üzenetére


ToxLee
őstag

Aha.Köhi :R A 1.5 hangfalkábel az milyen? Tudsz mutatni képet? Amúgy az a 2m az nem sok :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.