Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) Pepe13 válasza szkorhetz (#3000) üzenetére


Pepe13
csendes tag

Rendben, köszi a választ!
Nem sürgős, szóval nem gond, ha késik kicsit.

(#3002) kayman


kayman
senior tag

UP :C

HyperTransport az úr!

(#3003) andriss


andriss
csendes tag

Sziasztok. Mi a véleményetek erről a hangfalról?[link] Vannak hibái? ( zúg a trafó, stb.)

(#3004) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Húúúú de rég írtam ide látom volt pár hozzászólás! Én az akkusztikus szivacsom várom és nekiesek az 5000-nek! A kezdeti gondok ellenére minden okké vele! Uj alaplapom van én nem szolt csak 2.1-ben de két kattintással medoldódott a dolog!

(#3005) Curse


Curse
tag

Genius 5.1 5000-es széria-nál miért van az hogy ha 5.1-be kötöm rá nem szól csak stereóba?Ha pedig game-ba akkor szól 5.1-be de csak a stereot bontja le 5.1-be és elég gyér így a teljesítmény.Asus P5B lappal.

(#3006) Kolondrum válasza Curse (#3005) üzenetére


Kolondrum
félisten

Üdv! P45-DS4-am van és full káosz volt a hangom....!Win alatt stereo, game alatt 5.1! De a gb paneljében rájöttem a megoldásra és már minden oké! És a 3 jack dugós megoldással csinálom, azaz nem a stereot szórom ki a hangfalakra!

(#3007) zfarkas


zfarkas
senior tag

Sziasztok!

Lehet, hogy nagyon láma kérdés, de hogyan tudnám pl. ehhez használni az SW 5.1 HT-met?
Köszi,

Zoli

Raw Dark Pure

(#3008) Kolondrum válasza zfarkas (#3007) üzenetére


Kolondrum
félisten

Sztem egyszerűen rádugod a megfelelő RCA-kra(6db) a geniusodat!

(#3009) zfarkas válasza Kolondrum (#3008) üzenetére


zfarkas
senior tag

Ahogy nézem, a linkelt lejátszón nincs 6 RCA kimenet, amit használhatnék. Ezek szerint olyat keressek, amin van?

Raw Dark Pure

(#3010) Kolondrum válasza zfarkas (#3009) üzenetére


Kolondrum
félisten

Bemenet! És olyan nincs h nincsen, ez olyan mintha az autón nem lenne ajtó!

(#3011) zfarkas válasza Kolondrum (#3010) üzenetére


zfarkas
senior tag

OK, akkor itt a linkelt lejátszó manual-ja PDF-ben. Ebben hol találom azt a rész, ami az 5.1 hangot (azaz 6 RCA) adja ki a Genius-nak?

Például ezen van 5.1 kimenet.

Raw Dark Pure

(#3012) Kolondrum válasza zfarkas (#3011) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nyertél! :R
Mást nem tudok csak h fogod és valamelyik stereo RCA-t dugod a DVD-re, és a stereo jelet szórja majd ki az 5.1-re! Nekünk orion dvd van és azon van millió egy rca, többeközött 5.1-is, stereo is!

[ Szerkesztve ]

(#3013) zfarkas válasza Kolondrum (#3012) üzenetére


zfarkas
senior tag

Most hogy nézelődök, nagyon kevés DVD lejátszón van 5.1 RCA kimenet. Vagy optikai (ami nem jó a Genius-hoz), vagy semmi.
Ez utóbbi linkelt lejátszó, ami most tetszik, és van rajta ilyen kimenet, tehát nem kell lecserélnem hozzá a Genius-t.

Raw Dark Pure

(#3014) G. Dealer válasza andriss (#3003) üzenetére


G. Dealer
tag

Első észrevételem, hogy a tipusnév nem egyezik a képpel :
keress rá google-vel a névre, ez jön ki :

(#3015) Kolondrum válasza zfarkas (#3013) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hát figyu én meg épp fordítva látom! Nagyon kevesen nem látok 5.1 kimenetet! BÁR ez 2007-es állapot,akkor nézelődtem! Nekünk orion van 9990volt és a vasat is beolvassa! HDMI-re nincs szükségünk az a pénzes emberek kiváltsága! Ennyi! :R

(#3016) sNORh válasza Kolondrum (#3015) üzenetére


sNORh
addikt

Hali
lenne egy SOS gyorskérdésem..
Miis a különbség az 5000 és az 5005-ös között?
Csak a szín, vagy teljesítményben is?
Köszönöm. :R

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#3017) Stig20 válasza sNORh (#3016) üzenetére


Stig20
tag

Én úgy tudom, hogy teljesítményben pontosan megegyezik a két hangfalszett, csak az 5005-ös újabb, és kicsit finomítottak a dizájnon. :D

(#3018) sNORh válasza Stig20 (#3017) üzenetére


sNORh
addikt

aha akkorcsak designben változik
Köszi

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#3019) zfarkas válasza Kolondrum (#3015) üzenetére


zfarkas
senior tag

Linkelhetnél pár 5.1-es analóg kimenetes DivX-es DVD lejátszót, akár HDMI nélkül is...
Jobban belegondolva, egyelőre elég lehet egy alsóbb kategóriás gép is (megnézünk majd pár DVD-t, avi-t).

[ Szerkesztve ]

Raw Dark Pure

(#3020) melcsy26


melcsy26
csendes tag

Hali!Egy kis segítségre lenne szükségem...Egy olyan oldaról szeretném megrendelni a készüléket ahol a szállítási költség a súlytól függ.Valaki megtudná mondani hogy mennyi a súlya?És ha tudtok valami megbízható és olcsó oldalt ahonnan megtudnám rendelni azt is küldhetnétek!Előre is köszi mindenkinek!PáPá :)

(#3021) Kelvin válasza Stig20 (#3017) üzenetére


Kelvin
őstag

Rosszul tudod de legalább mielött állást foglalsz használd a keresőt!
Az 5005 erőssebb és az 5000-es hibáit javították benne.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#3022) Stig20 válasza Kelvin (#3021) üzenetére


Stig20
tag

Hát én akárhogy is keresem, ugyanannyit írnak mindenütt a két hangfalra: 5x15 watt és a mély 75 watt. Persze az lehet, hogy kijavítottak pár hibát, sőt biztos is. De ha rosszul tudom a dolgokat akkor elnézést. :))

(#3023) melcsy26 válasza melcsy26 (#3020) üzenetére


melcsy26
csendes tag

Valaki légyszi..Legalább körülbelül hogy mennyi lehet.... :F

(#3024) ePPer


ePPer
csendes tag

Üdv!
Egy genius 5.1 et tervezek ottunra egy 6000 es szériát.
Egy genius 5.1 es hangkarival hogy szólna?

"Ha élsz táncolsz, ha táncolsz élsz!"

(#3025) pd válasza melcsy26 (#3023) üzenetére


pd
tag

Szia!

Én az 5000-esről tudok írni, gondolom a többi sem különbözik tőle túlságosan.
A doboz mérete 658x468x385 mm, a bruttó súly (gondolom ez az érdekes, csomagolással együtt) 20,8 kg (a nettó egyébként 19,2).

(#3026) Kelvin válasza melcsy26 (#3023) üzenetére


Kelvin
őstag

Én is megnéztem, 19,50 kg csomagolással is max 20kg ahogy az elöttem szóló írta.

(#3022) Stig20: elnézésedet kérem, nem fogalmaztam jól. A 6000-es erősebb az 5000 és 5005 meg 150watts (RMS) És az utóbbiban javítások vannak :R

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#3027) Kolondrum válasza Kelvin (#3026) üzenetére


Kolondrum
félisten

(#3028) Spirit


Spirit
őstag

Sziasztok!
Jó 4 éve van meg a 3600-os szettem, de az utóbbi időben kezd kicsit meghülyülni, gondoltam szétszedem a sub-ot, hátha találok benne valamit.

AMikor éppen olyanja van, pl. elmegy a center, egyátalán nem szól...ha a hangkártya jackjeit megcseréltem, akkor a pl a bal frontból szól a center. Amikor odacsapok egyet a subnak esetleg ki-be kapcsolom akkor visszajön, de van,hogy addig piszkálom, amíg az 5-ből már csak 2 szól. olyan,mintha a csiptetős befogatókál a subon belül lenne valami zárlat. Próbáltam hangfal és kábelcserét is, semmit nem segít. Lehetséges ez?

A másik, hogy a hangerő potmétere is kezd romlani, recseg hangosításnál, és a két front hangereje nem szinkronban változik. Póbáltam kívülről kontaktsprayvel befújni, akor pár hétig jó volt, de mivel a motorral egybe van építve, nem mertem szétbombázni. Szét lehet ezt valahogy szedni?

(#3029) Kolondrum válasza Spirit (#3028) üzenetére


Kolondrum
félisten

Lejárta az idejét! Sztem! Én a helyedbe búcsút vennék tőle és beruháznék egy 5000-5005-6000-be ami szimpi! Ezt a bűvös 4 évet sokat hallom a 3600-as sorozatnál!

(#3030) romi70


romi70
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy nagyon láma kérdésem. Van egy 5000-es Genius-om és egy Orion DVD5000HC-vel használom. A problémám annyi, hogy CD vagy MP3 lejátszásnál csak sztereóban szól a Genius, vagyis csak a két front. Sub nuku. Rendesen össze van madzagolva a dvd-vel és a dvd-n be van állítva, hogy 5.1 csatornán szóljon, de mégse.
Ennek így kell lennie, vagy valahol kaki van a palacsintában?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#3031) melcsy26 válasza pd (#3025) üzenetére


melcsy26
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm sokat segítettél,majd igyekszem meghálálni! :) :R

(#3032) melcsy26 válasza Kelvin (#3026) üzenetére


melcsy26
csendes tag

Szinten neked is köszi a segítségért! :) :R

(#3033) Kolondrum válasza romi70 (#3030) üzenetére


Kolondrum
félisten

Üdv! Sztem a dvd ludas, megmondom sztem miért! Egyszerűen a dvd-d csak stereo jelet küld ki a geniusodnak! Próbáld ki azt h a genius mp3 bemenetét kötöd össze a dvd front left / right feliratával (egy pár RCA kábelre gondolok), így a stereo jel kiszórodik mindenre, igaz h nem igazi 5.1 lesz de sztem nem veszed majd észre! Nálam a tv stereo jelét szórom ki 5.1-re és félelmetes így is a hangzás hozzá mérten!

[ Szerkesztve ]

(#3034) Spirit válasza Kolondrum (#3029) üzenetére


Spirit
őstag

Na napközben szétszedtem kis dobozkát. Néhány megszenesedett műanyag prücök semmi egyéb. Megpiszkáltam minden csatlakozást, összeraktam, és láss csodát minden hangszóró szól. A hangerő potmétert nem tudtam szétbombázni,(ment volna, de csak egyszer..) annál marad az ütögetés,hogy egyformán állítsa a hangerőt minden hangszórón. :(

Marad a gyűjtögetés szép lassan a Logitech Z-5500-ösre, az X-fit pár napja vettem meg hozzá :)

(#3035) romi70 válasza Kolondrum (#3033) üzenetére


romi70
csendes tag

Kipróbáltam, így működik. Köszönöm a segítséget!

(#3036) andriss válasza G. Dealer (#3014) üzenetére


andriss
csendes tag

Igen nem egyezik. Most nem tudom h van-e ilyen típus mármint az új fajta. Azért köszi a válaszod! Most nézem h már nincsen a termékek között. Biztos elnéztek valamit.

[ Szerkesztve ]

(#3037) D®. GeNy@


D®. GeNy@
aktív tag

Hi!

Ha vkit érdekel a Genius sw-ht 6000-es széria, szeptember elején jön Mo.-ra és ekkor kerül forgalomba. Felhívtam a Genius-t és majd 1 hét várakozás után hívtak vissza :Y ,h. sajnálják, de nem beszerezhető, majd csak szeptember elején. Addig a bátrabbak megrendelhetik a netről... :F

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#3038) mongi_


mongi_
aktív tag

Magára a Genius 5.1 5005-ös hangfalszettemre nem lehet kötni mikrofont?
Valamint valahogy megoldható, hogy az asztali dvd lejátszó helyett a konzolt kötöm rá, mert végülis arra utal a 'Game' opció nem? :U

[ Szerkesztve ]

booty time booty time across the USA

(#3039) mongi_ válasza mongi_ (#3038) üzenetére


mongi_
aktív tag

Hupp :P

booty time booty time across the USA

(#3040) Acka


Acka
csendes tag

Hi! Nekem az lenne a kérdésem, hogy Genius 5005-nél milyen a kábelek hossza? Kösz

AMD Athlon 64 X2 5000+ 2,8GHz / MSI K9A2 CF / 2x2 GB DDR2 Corsair 800MHz / NVIDIA GTX460 768 MB / WD 320GB + 750GB/ Enermax Liberty 400W /

(#3041) Kolondrum válasza Acka (#3040) üzenetére


Kolondrum
félisten

5000-nél minimum 4 méteresek! de az RCA-k 2m-esek kb!

(#3042) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Skacok, sürgősen eladó ez a Genius SW-HF 5.1 5005 hangrendszer
Akit érdekel kérem privizzen, életet mentene, ha el tudnám adni jövőhét péntekig.

(#3043) Zoli21


Zoli21
csendes tag

sziasztok! HELP!!!

Hogy tudomaz 5.1es settet rákötni a laptopomra?milyen kábel kell?vagy mit tegyek?5.1be szeretném h szóljonnem sztereóban!

Zoli

(#3044) Freespace


Freespace
tag

Sziasztok,
Kérdésem a következő lenne, van nekem egy régebbi Genius 5.1 Home theatre-m (asszem 3600-as széri volt vagy mi), lesz valami baja ha a hátsó hangfalak helyére az elsőket kötöm?
Elvileg mindegyik 15W-os, de ugye az elsők mégiscsak nagyobbak.

(#3045) BioNiCMaN válasza Zoli21 (#3043) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Esetleg egy 5.1-es USB-s hangakari segítene rajtad. ;)

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#3046) Stig20 válasza Freespace (#3044) üzenetére


Stig20
tag

Szerintem nem lesz baja, bár ha erre jár egy szakértő akkor majd megmondja a tutit. :D
Nekem 4000-es széria van, és én kicseréltem az első hangfalakat, a hátsókra, mert csak a hátsóknak van akasztójuk, és pont elől nem volt helyük, ezért fel lettek lógatva a falra. :D

(#3047) memil


memil
csendes tag

helló,
a 4000-s és az 5000-s széria között a teljesítményen kívül milyen különbség van (jobb hangszórók, jobb kábelek stb.)?
csak mert panelbe lenne, és a 100w RMS bőven elégnek tűnik...
köszi

(#3048) Stig20 válasza memil (#3047) üzenetére


Stig20
tag

Hali!
A 4000-esnek kisebbek a hangszórói, és a mélynyomója is. Teljesítményben pedig ugyanaz, egyedül a mélynyomó nem, az 25 wattos, de szerintem panelba elég lesz, szépen szól ez is. :)

(#3049) G. Dealer válasza memil (#3047) üzenetére


G. Dealer
tag

Talán elsőre az hogy a 4000 alig hibásodik, az 5000 meg sorban...
Aztán a 4000 minden kishangszórója 1 utas, míg az 5000 2 utas, a center meg 3 utas.
De 4000 van panelban egy nappaliban rokonomnál és teljesen szépen szól.
Nekem meg 5000 egy 40m2 helyen és ott adja ki magát, 20m2 alatt nem szabad szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#3050) memil válasza G. Dealer (#3049) üzenetére


memil
csendes tag

köszi, meggyőztetek, a panel nappali ~ 16nm, tehát oda elég lesz a 4000-es. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.