Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) szegto


szegto
senior tag

Üdv.
Van egy teljesen Új, garanciális Genius SP-HF 5050 V2 5.1 -em eladó. 25K.
Leírás

Akit érdekel írjon PÜ-t.

[ Szerkesztve ]

(#5002) Imike_80


Imike_80
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék a panel nagyszobájába egy 5.1-es hangrendszert. A Genius 4500 és 5050 v2 változatokon agyaltam. Vélemény? Különbségek?

A hangerő nem igazán számít. Mármint. A TV-t sem hangosítottam fel még soha 30-nál nagyobbra - a 100-ból! Szóval nem ezzel van a gond. Nem is szeretnék nagyon hangosat. A lényeg, hogy fadobozos legyen az összes hangszóró, szépet szóljon, legyen mély, közepe, magas is.
Hozzáteszem, nem vagyok - vagyis - soha nem voltam 5.1 párti. Van egy X-230-as Logitech-em, olyat szól a kisszobában, hogy öröm hallgatni.
De most úgy döntöttem, legyen egy kis térhangzás, nem kell őrülten nagy teljesítmény, csak szóljon szépen. Hangerőt úgysem fogom csavargatni. De sokat DVD-zünk így télidőben, miért ne szóljon jól...

Szóval összegezve: nekem nagyon tetszenek a Genius-ok. Igaz, pont a 4500-as, mert fekete, s nálam minden fekete... 5050-ből meg nincsen fekete.

Kérdések, akiknek van, vagy használt ilyet:
A 4500-hoz fix a kábelezés? Tehát nem cserélhető? Úgy hallottam, hogy tán a hangszórókból fixen jön ki a kábel, s a másik vége csíptethető. Így van ez?
Az 5050 v2 pedig mindkét oldalon csíptethető? És milyen hosszú kábeleket mellékelnek hozzájuk?

És más márka? Bár.. Logitech X-530 megint csak fix kábeles. Meg nem is fadoboz. Távirányító sincsen. Szóval szerintem azt kihagyom. De árban nem akarok elszállni. Mert felesleges! Max 30 ezer körül költenék rá, többet nem.

Esetleg van olyan, amelyiken van standby?

Ha tudtok segíteni, örömmel várom az építő hozzászólásokat.

Jim.

[ Szerkesztve ]

(#5003) Kuruc2 válasza szegto (#5001) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Úgy tudom v2-kön már nincs Standby, mivel az újakon már nem engedik eu-s szabályok miatt, a fenntartható fejlődés miatt, hogy ne legyen annyi energiazabálás.

Meg olyat is olvastam hogy a Genius nem képes adni normális hosszúságú kábeleket a hátsó hangszóróihoz. Nekem is ez lesz a baj ha holnap megveszem az 5.1-et (asszem a 4000-es lesz, mert az van már csak itt raktáron), mivel nekem a szép elvezetés miatt minimum olyan 7 méter kellene, de annyi tuti nem lesz. :S

Remélem legalább standby lesz távirányítón, mert a 4000 elvileg régi.

(amúgy pont most kezdett el búgni önmagától csak úgy a jelenlegi 5.1-en (noname) a mély, mintha érezné a vesztét. :D )

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#5004) 313313 válasza Imike_80 (#5002) üzenetére


313313
addikt

Elvileg az ilyen rendszerek úgy vannak megoldva, hogy 50-60%-ig tudod érdemben hangosítani, aztán csak holtjáték/torzítás...
Kábele probléma elektronikai üzletbe 80-100 huf/fm áron lehet 2 eres kábelt kapni. Szerintem az összes ilyen rendszer alul madzagozott, ami nem fixen szerelt az meg könnyen cserélhető.
Stand by-ről nyilatkozni nem tudok, esetleg lesd meg mind a kettőt üzletben, érdemes meghallgatni is.
Más márkába nincs közép kategória, ezért is tarol a Genius, vagy veszel rosszabbakat olcsóbban/közel ilyen áron, vagy drágábban Logitech/Creativot, bár azok a 80-100k-s hangfalak. Amit még nem szabad elfelejteni, hogy pro logic2 kóder benne van, sztereó jelből is kever 5.1-et, anno olcsóbb szetteknél sztereó jelnél, csak a front és mély szólt.
Amit neked is mondok, a bemenetek száma 4500-nál 3 db van, míg 5050-nél 5 db van (3 sztereó). forrás
Ha megteheted szerintem mindenféleképpen a nagyobbikat vedd meg, révén, hogy nappaliban használnád már...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#5005) swoody válasza swoody (#4965) üzenetére


swoody
senior tag

Megcsináltattam elvileg a táppal volt baj vagy mivel. :)

Hogyan lehetne elkerülni ezt a problémát, hogy ne foruljon elő újra?

(#5006) Kuruc2 válasza Imike_80 (#5002) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Az 5003-mas hsz-t a te hsz-edre írtam, nem értem ph miért az egyel korábbi hsz-re írta rá......

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#5007) Imike_80 válasza Kuruc2 (#5006) üzenetére


Imike_80
aktív tag

Köszi srácok!

Fogtam az adást, csak mobilon olvastam hétvégén, s nem volt kedvem azon pötyögve reflektálni.

313313: én is olvastam, elvileg van egy 5.1-es csatlakozó rész, meg 3 másik, ami 2RCA-2RCA. Ez így rendben is volna.
Picit még az is zavar, hogy nincsen feketében. Ez a cseresznye baromira nem megy a lakásban semmihez :S
Műanyagot meg nem szeretnék, más márkában meg nem láttam olyat, ami fekete, fa, jól is szól. Elég szűk a lehetőségek köre. Beszéltem a Genius Mo-al, standby tényleg felejtős.
"
pro logic2 kóder benne van, sztereó jelből is kever 5.1-et, anno olcsóbb szetteknél sztereó jelnél, csak a front és mély szólt
"
Ez a következő probléma. A lejátszóm egy LG dvx492h. Ezen pedig csak 2RCA-s csatlakozó van, tehát nincs külön 6 RCA-s csatlakozó. Ebből mi hogyan fog szólni? Gondolom nem lesz 5.1, hanem kvázi lesz mélyem, a többiből meg ugyanaz fog szólni. Igaz?

(#5008) 313313 válasza Imike_80 (#5007) üzenetére


313313
addikt

Szólni fog, fogjuk rá jól, mind az 5 hangszóróból jön majd hang, de nem lesz az az igazi térhatás.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#5009) Kuruc2


Kuruc2
senior tag

Na ebben a percben üzemeltem be a zsírúj Genius 5050 V2-őt.
Csak elindítottam a flac kiterjesztésű Kavinsky & Lovefoxxx - Nightcall -t, kb 5-10%-os hangerővel, és kb bexarok.. :Y
Nem is merem feljebb húzni, mert már ez is elviszi a csöpp 5x5-ös szobámat. :)

Nagyon gyönyörűek a speaker-ek, és hatalmasak a szatelit hangszórók. A dupla center majdnem akkora mint a sub, pedig az se kicsi, megszenvedtem vele mire becipeltem a dobozt. :)

Két dologtól féltem: az egyik hogy rövidek a rear-kábelek, de szerencsére marha-hosszúak, a másik félelmem viszont beigazolódott: se a sub kezelőjén, se a távirányítón nincs semmi be-ki-kapcs gomb, se stand by-ok. De neten már néztem, két rongyból már lehet venni távirányítós hálozati elosztót.

Amúgy nagyobb a sub mint a midi-házam. :C

De azért lehet majd veszek egy hangkártyát is, mert most a lapba integrált 5.1-es realtek-ről megy. Nem tudom még szükséges-e, megéri-e.

Ha kérdésetek van, írjatok.

Üdv, -kuruc-

(p.s.: ja és áfaemeléssel együtt 26 volt.)

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#5010) Kuruc2


Kuruc2
senior tag

Frissítés: na most van időm kicsit jobban kipróbálni a hangcuccost.
Hát vannak gázok vele.

A zenék nagyobbik részét nem játssza jól. A hátsó hangfalak szinte nullával egyenlőek ha külön nem húzom fel őket, ha meg felhúzom őket, akkor recsegnek. A mély nem szeret minden bass-típust. Még mindig nem próbáltam a cuccost 10-15% felett.

Vannak viszont olyan zenék, számok, klippek, amik olyan eszméletlen brutális módon szólnak, hogy esik szét a gépházam is darabokra mindjárt, hiába menekítem a sub elől. És ez még mindig csak az összhangerő kb 15%-a. Tiszta, átütő, brutális mély, és a magashangok is jók. De nehéz kifogni olyan zenét ami fekszik a cuccosnak.

Lehet hangerőt állítani a win7-be ugye, a lejátszóprogramban, a hangkártyaszoftveren, az 5.1-en, és még próbálgatom melyiket kellene jobban használnom, hátha számít a minőség szempontjából. Kezdem visszasírni lassan a régi noname kicsi 5.1-em, azon minden jól szólt, és mély is vagányabb volt. Minden hangszóróból jött a zene ott, nem volt ez a hiszti.

Próbálgatom, próbálgatom a beállításokat, de nem igazán találom azt ami jó lenne mindenre. :S
Lehet ugye távirányítóval a cuccoson -5-től +5-ig húzni külön a mélyet, a hátsókat, meg az elsőket, plusz harmincig asszem a főhangerőt, de már mindenféle mély-kezelő opciót be kellett kapcsolnom a hangkártya-szoftveren, hogy javuljon vmit az összkép.

Persze ez gondolom szubjektív is, de eddig van egy kis csalódottság bennem. Kényes egy dög ez.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#5011) Imike_80 válasza Kuruc2 (#5009) üzenetére


Imike_80
aktív tag

Gratula!

Én is ezen agyalok, már meg is venném! Csak Szegeden 32 ezer bakker. Hol kéne megvennem?
Ipon-nál 23 volt pár hónapja, most 28.626 Ft Webes ár. De mire lejön az a hatalmas csomag, az sem 2 fillér.

Ötlet???

U.i.: nem szarok a mellékelt kábelek? Ahogy elnéztem, elég vékonyak...

(#5012) Kuruc2 válasza Imike_80 (#5011) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Nekem is sokezer lett volna a kiszállítás a nagy súly miatt. Ezért vettem közeli városban mindenképp. Van itt ajánlat prohardveren is meg máshol is neten 26 körülért ilyen hangcuccra, de pestről szintén a szállítás, no meg ugye a garancia. Ez legalább bolti. Igaz csak egy év gari.

Mindenképp azt ajánlom, hallgasd meg valakinél, én most kicsit ki vagyok akadva hogy minden zene máshogy szól rajta, és ezt pejoratíve értem ugyebár.

Kedvenc (HD) klippjeim nagy részét most b.szhatom konkrétan. :s

A kábelek olyan kb 2x egy(!) milli átmérőjűnek tűnnek, sztem ha beleakadok vmelyikbe majd, akkor 5 helyen szakad el. Eszméletlen vékonyak, nem is látni őket.

Viszont az a kábel ami a pc-vel köti össze a sub-ot, az irdatlan ocsmány. Képzelj el egy vastag fekete kábelegyüttest, ami 12(!) átalakító dugaljjal alakítódik át a pc előtt 10 centivel. :s Annyit csinálok, hogy nem nézek oda inkább. :D
Csak nehéz, mert a gép segge felém van, netkábel meg egér/klavi-vezeték miatt.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#5013) 313313 válasza Kuruc2 (#5010) üzenetére


313313
addikt

Na először is tessék beszerezni valami értelmes hangkártyát, ne apalapival szenvedj.
Másodszor normális zenelejátszót használj én jetAudiót javaslom.
Harmadszor pedig értelmes zenéket kell beszerezni, nem 128kbs-eket ilyen-olyan butított hangtartománnyal. Erre a hangfalra 320kbs környéki zenék már nem ártanak, de az se baj ha tömörítés nélküli zenéket illetve cd-t hallgatsz rajta.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#5014) Imike_80 válasza Kuruc2 (#5012) üzenetére


Imike_80
aktív tag

Hali!

Most értem haza, s olvasom, amiket írtál. Hm..... Basszus. Mármint, nem a mély, hanem.. :)

Szegeden 1 hely van, ahol ki van rakva hangfal. Corában, ilyen-olyan helyeken csak dobozban van. A számtech boltokban csak rendelésre van, általában hiába kérdezel tőlük, semmit nem tudnak - de most nem bántani akarom őket.
A MédiaMárkt-ban vannak kirakva cuccosok, nekik a nagyok közül csak 1 darab van, szerencsére pont 5050v2. Megnéztem, tekergettem, nem vagyok vájt fülű, de elég jól szólt rajta a muzsika. Mind az 5 hangszóró szólt, plusz a mély is. És jól! Tekergettem picit ide-oda, az összhatás jónak tűnt nekem. Ára: 47.990,- Ft. Pffff....
Néztem a kábeleket, elég hitványak, de lehet venni másikat.
Esetleg nem próbálod meg te is lecserélni??
Tényleg milyen muzsikákat játszol le? Nekem a számgépemen egy Logitech X-230 van, de azon még a youtube-os videok is baromi jól szólnak, nem vicc. Egy lossless zene még 70-80%-ra tekerve is piszok jól és sistergés-mentesen szól. Igaz, a kis mélyládáját sosem toltam 30% fölé. Felesleges.

Szóval. Sajnálom, hogy csalódott vagy, érzem a hangodból, hogy a nagy öröm után belőtted a dolgokat, s mégsem olyan. Nem gyanakszol a kábelekre, hangkártyára, stb?

Én mondjuk egy DVD-lejátszóra szeretném kötni, nem a számítógépre. De remélem szépen meghajtaná...

De ha ne ezt vegye az ember, akkor mit??? Nekem hangerő, meg nagyobb cucc nem kell.

Lalikiraly! Milyen Samsung komplett cucc van 30 ezerért?

Üdv.

(#5015) Kuruc2 válasza 313313 (#5013) üzenetére


Kuruc2
senior tag

1.-
Egyszerűen nem akarom elhinni hogy egy ilyen alsókategóriás 5.1-et nem tud kiszolgálni a direkt 5.1-es integrált hangkártya.
2+3.-
Azt se akarom elhinni hogy a winamp, stb nem jó. Most a hülye új cucc miatt nem használhatnám többé a kedvenc lejátszóimat, ill. a kedvenc klippjeimet meg zenéimet meg videóimat, amiket nem tudtam beszerezni jobb minőségben? Jól nézünk ki. :s Régi 5.1-en minden királyul szólt.
Jetaudio volt a gépen, le is szedtem, nem tetszett.

Ha ez így van, hogy csak a kiváló minőségű zenéket meg videket tudja lejátszani, és még 10-20%-os hangszintnél is hisztizik a gyengébb minőségüekkel, akkor eladom. Másikon tök szépen ment akár a 128-as zene is. Az mindenevő volt.

De még akkor meg kellene próbálnom valami kölcsönkért jobb hangkarival, hátha igazad van. Remélem igazad van, és csak ennyi.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#5016) Kuruc2 válasza Imike_80 (#5014) üzenetére


Kuruc2
senior tag

50-ért biztos nem venném meg ha meg lehet 25-ért is. :)
Max akkor rendelj számtechboltba, pár nap várakozás.
A bolti kipróbálás meg persze hogy jó. A rendszer kompatibilitása és tűrőképessége akkor mutatkozik be, mikor az évek alatt összegyűjtögetett sok gigányi kedvenc zenéidet és klippedet, videódat akarod mindet szépen hallani. Amiket nem tudsz a legtökéletesebb minőségben megszerezni.

Amúgy Hernan Cattaneo-tól a Kárpátiáig mindent szeretek, sokfajta zenét kedvelek. De sok sok klippem van, azokat főleg. És ugyebár azokból nem lehet mindet megszerezni tökéletes minőségben. De pl a youtube-ról letöltött 1080i-s Sash-Ecuador is recseg mint a disznó.
Próbálgatok más lejátszókat, meg beálllításokat, választék az van lejátszóban gépen.
Talán a hangkártya lesz a bibi, de akkor csodálkozni fogok, mivel tök halkan is torzítanak az egyes fájlok.

Meg nehogy már nem tudnak olyan kábeleket adni amik kis hangerőnél se tudnak biztosítani tiszta hangzást gyengébb fájloknak. Jó hogy nem a hangfalakat is cseréljem le. :D

Na majd még próbálkozok, hangkarival, stb.

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#5017) MC Pite


MC Pite
veterán

Nem tudom ide- tartozik-e, majd elirányítanak ha nem.
Van egy (cseresznye) 5005ös szettem, meg egy sztereó 1250X-em is (szintén cseresznye).

Mindkettőt szeretem, inkább zenére, mint film/játékra használom őket. De hát erre a sztereó jobb, de igazán alja nincs, a 6csatornás rendszernek pedig alapvető hiányosságai vannak: A frontok alkalmatlanok normális zenehallgatásra. 150-180Hz alatt elfogynak; viszont a mélynyomót ha eddig felengedjük, szerencsétlennek nem igen van ínyére odafent szorgoskodni.

Egy adag audiókábel, vatta és tojástartós szivacs, bontós 6,3as jack aljzat, 6,3as jack és rca dugasz, fúrógép, kis páka, és hajrá.
Cél: Frontnak beállítani az 1250eseket,passzív ládaként, mert a hangkártya front kimenetéről nem az igazi, gyári fontokat hátra. De úgy, hogy szükség esetén aktív hangfalként is használhassam a sztereó párt (ezért vettem, hordozhatóság végett) és passzívként is a rendszerben; csak a cstlakozó ki/be dugásával váltva. A gyári frontokat hátra rakva (így a 6 csatornás zenék már nem szólnak annyira rosszul, a gyári hátsók embertelen gyengén muzsikálnak ilyen műfajban :( ).

A cérnák másfeles kábelre cseréje magában is jót tett, a 2 utas ládái kaptak zajcsillapítást, bekötés elkészült,(egy kis marás után, mert a jack aljzat menetes része nem a 12mm MDF laphoz lett kitalálva) halljuk az eredményt:

Ha összeadom a 25+11ezret, meg az apróságok árát, 40be megállunk. De a hang nem :)

Végre 75Hz alatt azt teheti a woofer, amihez igazán ért, a mélyközép dolgával nem kell foglalkoznia. Illetve foobarból az 55Hz 3, a 77 és 110Hz 2-2 dB-t kapott pluszba hogy nagyjából egyenletes legyen a frekvencialeadás.

A mélyközepek nagyságrendekkel frissebben,pattogósan, mégis testesebben szólnak, és végre érdemi közepek is megjelennek, sokkal több térrel, élettel.
Magasak szintén jobbak, (már a kábelcsere is dobott rajtuk) illetve egyáltalán sokkal élőbb, tisztább, levegősebb, részletesebb a hangzás. Az 1250X is örül neki hogy megszabadult az alsó frekvenciáktól, és 'érdemi' segítséget kap alulról. Sőt, úgy tűnik a nagytesó erősítője is korrektebb a picinél (plusz eléggé szűrt hogy a villanykapcsolók ne reccsentsék meg a hangszórókat végre).

Vártam egy kis javulást; de az eredménye engem, és ismerőseimet is igen meglepte. És kettős funkcionalitású maradt a sztereó pár, ami nagy piros pont.
Aki ismeri külön ezeknek a hangját, ne vigyorogjon még; együtt nagyon a helyükre kerülnek, szinte meghazudtolva az alapokat; ezt hallani kell! :C

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5018) Kuruc2 válasza MC Pite (#5017) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Azállat'!! :C
Hol lehet meghallgatni? :D

Rendelésre csinálsz még? :F Az 5.1 része már megvan, meg van esetleg egy igen brutál jó kenwood hifi, tudsz tákolni belőlük vmit? :DD

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#5019) fradi81 válasza Kuruc2 (#5016) üzenetére


fradi81
veterán

Hello
Adhatnál egy linket az egyik zenédre a ami recseg, hogy a többiek is kipróbálják náluk mi a helyzet vele.

moto g72, Ninebot d28e

(#5020) MC Pite válasza Kuruc2 (#5018) üzenetére


MC Pite
veterán

Szívesebben csinálok egy részletes leírást a bátortalanoknak, bár felőlem egy tálca sütiért elbíbelődök vele 1-2órát :D
Megjegyzem megfontolandó alternatíva lehet az újat vásárlóknak is egy hasonló kombó, az olcsóbb fal garijával játszanak - bár ha az első hónapot kibírták, utána ritkán halnak meg.

Szerk: Te, a kenwood hifi falai már eleve passzívak. Ha impedancia stimmel, nekiállhatsz. Bár sztem merevíteni is kell a falat szigetelés mellett, és túl gyenge magasokkal szerelik a hifitornyokat - ha így van, értők javallanak kondi -vagy magas- cserét.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5021) Patice válasza MC Pite (#5020) üzenetére


Patice
nagyúr

Csak megjegyzem, hogy az 1250x már jó pár éve nem kapható. Használtan néha feltűnik, de sokan nem válnak meg tőle. Tudjuk miért. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5022) MC Pite válasza Patice (#5021) üzenetére


MC Pite
veterán

Azért is írtam 'egy hasonló kombó't ;) Szerintem 5005ös sincs már egy ideje.

Pl 6000es+HF800Pro (50papír)

vagy az új, kevésbé szép 1255A az 5050-el 40papírért (a 6000es mélye nem hiszem hogy akkora ládában, ilyen erősítővel ilyen árban tud elég jó lenni - nemtom, valaki próbálja ki :) )
Számomra ez a kombó szimpatikusabb, combosabb frontok (1250nél nem sokkal rosszabb) illetve az 5005ös utódja a többi cucc.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5023) Sanya válasza Kuruc2 (#5009) üzenetére


Sanya
nagyúr

te hol vetted a távirányítós elosztót?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#5024) Kuruc2


Kuruc2
senior tag

Ez kezd egyre viccesebb lenni: már a távirányító se jó. :D
Sokszor a gombok a mellettük lévő gombok funkciót irányítják. Aztán tovább szórakozva rájönnek a hibára önmaguktól, aztán akkor már jók. Ilyenkor állíthatom vissza az elállított dolgokat másik gombokkal. ROFL!

Sanya: hol írtam hogy vettem? :F

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#5025) Kuruc2 válasza fradi81 (#5019) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Linket hogyan adjak a winyómra neked? :)

Amúgy addig már eljutottam hogy a KMPlayer rendszeresen recsegteti a szateliteket, pedig előző 5.1-re tökéletes volt. lehet vmi beállítás, passz.
Az MPC-ben nem szólnak jól a klippek, ott is passz hogy beállítások segítenének-e.
Most folytatom a szoftver-sort, van bőven.

Most próbáltam kifogni valami jutubos dologgal az 5.1-en, hogy tudjak neked linket adni vmire, és ehhez egy hardstyle "muzsikát" szemeltem ki, nehogy olyan könnyű dolga legyen a sub-nak, de nem jött be a csel, mert konkrétan erre, már 30-40%-nál is rendesen mozgatja a szobaajtómat ez az állat, és ráadásul tök tisztán adja a mélyet. Max-on már sajna nagyon doboz. :s vagy ennek lehet oka hogy két napos a cucc még csak?

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#5026) Imike_80 válasza MC Pite (#5017) üzenetére


Imike_80
aktív tag

Te egy "álat" vagy! :) Marhajó lehet!

Milyen süti a kedvenced? :)

(#5027) fradi81 válasza Kuruc2 (#5025) üzenetére


fradi81
veterán

Ja úgy értettem felrakod pl ide és kirakod a linkjét, ezek a youtube-os zenék meg elég vackok, de a recsegésre kíváncsi lennék nálad mi okozza.

moto g72, Ninebot d28e

(#5028) 313313 válasza Kuruc2 (#5015) üzenetére


313313
addikt

Azt meg igen is hidd el, hiába a HD++ minőség a hang igen kaki. Az elmúlt 12-15 éveben 5.1-be nézem a filmeket, nagyon kevésnek van még mostanában is értelmes hangja.
Én ezt az egyik zene így szól, másik úgy már az SB live vs. Creative P580-nál is találkoztam, annak meg már 12 éve....
Még azt próbáld ki számítógépen semmit nem raksz 100%-ra, hanem a csúszkákat olyan 75-80%-ra. Filmekre próbáld ki a VLC-t, zenére még mindig jetAudiót ajánlanám, mivel többi lejátszó nem támogatja az 5.1-et. (legalább is 2-3 éve winamp még nem tudott minden hangfalat megszólaltatni, ha mégis akkor igen vacakul)

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#5029) Kuruc2 válasza 313313 (#5028) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Oksa.

Közben megpróbáltam egyik új kedvenc filmemet (Drive (2011)) Bsplayer-rel is, de abban se jó, pedig nagyon jó hangok vannak elején főleg, autósüldözés, motorhang, helikopter, zene...

Egyszerűen rosszabb mint a volt "gagyi" 5.1.
Torz a mély, hiába próbálom kari-szoftvert is defaultozni, vagy akár variálni, sehogy se jók a dolgok.
A különböző zenéknél és klippeknél a mély-ek sokszor hallgathatatlanok még kis hangerőnél is.
Ritkán fut bele olyan hullámokba amit szeret.

A régi rendszer mindent szépen hozott, minőségtől függetlenül. Jajj de hiányzik a kompatibilitása filmek-zenék-klippek-játékok-hangkártyák-lejátszóprogramok felé. :s

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#5030) 313313 válasza Kuruc2 (#5029) üzenetére


313313
addikt

Talán az lehet még, hogy némelyik hangkártya régen fordítva küldte ki a mély/közép jelet én kaptam a szetthez, fordító kábelt anno...
Tényleg nem tudom mi lehet nálad a gond, én maximálisan meg vagyok elégedve vele.
Ha sztereó jelet küldesz rá akkor is "rosszul szól"? Talán úgy volna érdemesebb próbálgatnod a hangfal beállításait, ha úgy se jó szerviz, ha igen akkor géppel van valami...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#5031) Kuruc2 válasza 313313 (#5030) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Nem a mély és közép felcseréléséről van szó, azt meg amúgy is egy katt lenne visszafordítani a szoftban.
ezt a sztereós analizálást holnap megpróbálom.
Amúgy nem hiszem hogy szerviz-szintű gondja van. Lehet egyszerűen nem tud játszani mindent úgy, mint a volt rendszer. De hogy még filmet se...
Kutakodok tovább beállításokban, próbálok programokat, akkor kipróbálom ezt a sztereós próbát, meg majd kellene kölcsönkérnem vmi új jobbfajta hangkártyát. De kezd fárasztó lenni..

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#5032) MC Pite válasza Imike_80 (#5026) üzenetére


MC Pite
veterán

Almás pite vagy flódni :DDD

10es fúró kell, meg 8 vagy 10es maró szár(kép). Pákából inkább kicsi, 40Wnál nem nagyobb, vagy ha nagy pákád van, nem szabad sokáig rajta hagyni mert a csatlakozókban megolvad a műanyag. Akár a hangfalkábel is jó betoldani a gyári belső hangfalkábelt, vagy vmi vékonyabb még jobb.
Azért kell bontó érintkezős jack aljzat, hogy ha bedugjuk a jack csatit, a gyári erősítőtől jövő kábelt szakítsuk. Forrasztás előtt próbáljuk ki hogy melyik a bejövő és melyik az elmenő.

A vattát vagy tojástartós szivacsot (az aktív láda hátuljába, a trafó környékére nem rakok vattát) meg kétoldalú ragaccsal raktam fel, elég erős.
Kb 2-3 óra elsőre; legtöbbet talán a marással kell tökölni. Ha nincs maró fejed, mdf lapból mással is ki lehet szedni, de ezzel egész precízen lehet dolgozni.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5033) MC Pite


MC Pite
veterán

Nem akarom fényezni, de amúgy is aki tudja próbálja ki:
Filmet néztem már az új összeállítással (V for vendetta, van benne akció) és tetszett, hogy ebben is kicsit jobb. Játékokat általában a film kategóriába sorolom hangzás szempontjából. Általában :) Ma beizzítottam az NFS The Run-t.
Vazzeee :DDD

A zene, az effektek... tudtam én idáig is hogy a gyári frontok tűrhetőek és ennyi; de hogy mennyi mindenről lemaradtam. Plusz a játékot is igen jól sikerült hang szempontjából megcsinálni. Pontot az i-re a lavinás rész tette fel; beszarás, még mindig áll a szőr a karomon :))
A videóból nem jön le olyan sok, de ezt igen pörgős játékmenetben (fényévekkel realisztikusabb a fizikája tömeg/fékezés szempontjából mint az eddigiek) amior iszonyatosan koncentrál az ember, és benne van a lavinában, amikor kövek, nagy fák és másik autó adja mindenhonnan a hangot, a robbantások és a robajló hó hangjával együtt - nem beszélve a korrekt motorhangról; és a hangfalszetten a bő feles hangerőről... Q..a jó :)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5034) Kuruc2 válasza MC Pite (#5033) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Nem ér' szekálni a csóró, simaötpontegyeseket! :D

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#5035) MC Pite válasza Kuruc2 (#5034) üzenetére


MC Pite
veterán

:D
Nem szekálom én :). Ha vki felém jár megfülelheti ha komoly volt a kérdés korábban; de nem csak 15ropival magasabb szintre emeli; akit érdekel//teheti próbálja meg, nem fog csalódni. (Főleg amikor az ember lepadlózza játékban, és hát ugye a 40Wos nagy frontok pofátlanul elevenen, karcosan, erősen adják vissza a mocik hangját; ahh, annyira hiányzott ez már, amúgy is rég játszottam, főleg autóssal.) Már igen rég örültem fejlesztésnek ennyire, pláne befektetés/eredmény szempontjából :R

szerk: A 3000 talán még jobban illik kinézetben, bár feltett ráccsal teljesen harmonikus az 1250is, csak a potik lógnak kicsit ki a sorból.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5036) MC Pite válasza MC Pite (#5035) üzenetére


MC Pite
veterán

Sőt, azon filózom kipróbálom filmeknél hogy 4.1-re állítom; mert általában a center szól elölről.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5037) vendingo


vendingo
veterán

Vennék én is egy ilyen genius szettet, csak nem tudom, hogy melyik lenne a megfelelő számomra.
Néztem 4000-est 5050-et 5050 v2-t 6000-et.
Árba leginkább az 5050 vagy a v2 felelne meg, de nem tudom, hogy mennyi különbség van a 2 között.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#5038) Kuruc2 válasza vendingo (#5037) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Google a barátod. :)

Ha jól rémlik sima 50-nek nagyobb a mélye, v2-nek meg inkább a satellitjei. Wattban legalábbis. Simának én is jobban örültem volna. Bár biztos az is kiakasztott volna mint ez.

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#5039) MC Pite válasza vendingo (#5037) üzenetére


MC Pite
veterán

6000ben túl nagy a mély, 4000ben túl kicsi, 5000szériából csak egyfélt kapsz, amúgy meg [link]

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5040) MC Pite válasza MC Pite (#5017) üzenetére


MC Pite
veterán

UPDATE:

Mivel továbbra sem találtam megnyugtató adatokat arra vonatkozólag, hogy tuti elbírja az 5005ös végfok a 4 Ohmos 1250eseket, hogy a végén sorba kötöttem a hátsókkal. Középnek pont jók :).
Mérjétek meg az impedaniát ha csináltok ilyen passzív átalakítást! Papíron elbírhatná 4 ohmon is, de ha kicentizik nagyon akkor hosszútávon nem fogja.
Kép a selyem pártiaknak és antiselymeseknek is :) Kattra nagyban.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5041) 313313 válasza Kuruc2 (#5031) üzenetére


313313
addikt

Valami fejlemény a hangfalról? Sikerült rájönni mi volt vele, vagy esetleg teljes kudarc és tüzelősként végezte? :D

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#5042) Imike_80 válasza 313313 (#5041) üzenetére


Imike_80
aktív tag

Igen, ez engem is érdekelne, mert megrendeltem, talán 2 hét múlva megjön, talán 29.000-ért. És talán 2 év gari lesz rá.
Szóval most álmatlan éjszakáim következnek.

Üdv.

(#5043) Kuruc2 válasza 313313 (#5041) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Hát nem valami sokoldalú. Már Jetaudio-val is próbálgatom. Hangkártya meg 5.1-es direkt, igaz hogy integrált, de nem hiszem hogy ezért szól a dolgok nagy része rajta olyan sehogyan. :s

Lossless fájlokat is szedem ezerrel, de egyre jobban hiányzik a kicsi noname régi 5.1-em, amin minden jól szólt. Játék, film, zenék, klippek, minden. A Most Wanted-ban ha mélyet kihegyeztem a motorhang bizsergett, de ezt mondjuk az ElastoMania-ban is megcsináltam. :)
A zene minden hangszóróból jött, és valahogy jobban tetszett a mély.

Ebbe ki kell fogni olyan mélyet, ami tetszik neki. Ez gáz. Zene tényleg nulla rear-eknél, de valahogy a mély se olyan mint várnám legtöbbször. (pedig próbálgatom tényleg defaulton is, beállításokkal is, stb.)

Vagy el fogom adni, vagy MC Pite-vel kell értekeznem majd hogy mit lehetne javíani.

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#5044) 313313 válasza Kuruc2 (#5043) üzenetére


313313
addikt

Akkor sztereó bemeneten mp3 lejátszó/telefon/etc még nem próbáltad?

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#5045) Kuruc2 válasza 313313 (#5044) üzenetére


Kuruc2
senior tag

mp3 lejátszó minek ha van mobilom. mobilom meg hogy kötném már 5.1.-re?
Ennyi erővel pc-n átlövöm sztereóra opciót, nem?

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#5046) 313313 válasza Kuruc2 (#5045) üzenetére


313313
addikt

Pár napja javasoltam, próbáld ki sztereó jellel, hogy azzal is olyan vacak hangja lesz-e. Így kiszűrhetnéd, hogy a hangkártyával van-e a baj. Akkor ezt válaszoltad rá: "ezt a sztereós analizálást holnap megpróbálom."
Lehet pusztán csak az alaplapi csipogó miatt ilyen lapos a hangfal teljesítménye...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#5047) MC Pite válasza Kuruc2 (#5045) üzenetére


MC Pite
veterán

Egy próbát megér. Habár meglepődtem (a hifi rendszeren, idáig fülesen/geniuson fel sem tűnt) milyen xar hangja van a telefonnak. Márminst abszolútban, mert az N8 telefonok között elég jó kimenettel rendelkezik. De az tény hogy megér egy próbát.
Első pár napban amikor még a 3600os Geniusom volt, kiderült nem ment a mélyvágás a kártyán :).
Sztereó jelről elég sok mélyet ad neki (kb 160-180 Hzen vág), kb 11 órás mély állásnál szól jól kb.
Gyanítom egy rendes hangkártya lesz a megoldás nálad. Miben állíthatod a sztereó kirakását a hátsókra, vághatod a mélyet, és jól is szól :). Így. Nem tudom elötte milyen cuccod volt és mit füleltél 5.1be, de alaplapiból még sosem láttam olyat (ettől lehet hogy van) amit normálisan akkor és úgy és annyi csatornán szólt, mint ahogy én szerettem volna. Sajnos az én kicsikém úgy néz ki eladósorba kell hogy kerüljön, a hifihez kell normális hangforrás, de sajna nem olcsó, így a másik kezembe kell harapjak, egy szutyadék x-fi xtremegamer kerül majd az Audigy2 Platinum eX helyett a gépbe :O ; és amikor zenét hallgatok, kihozom az USB-s DAC-ot a nagygépre. Válság van, páromnak munkanélküliség van, copás van :(

A gyári interconnect kábel megfelelő, azzal nem kell foglalkozni sztem (gondolom olyan mint az enyém.) Plusz, járatódnia is kell a cuccnak, bár valószínű nem ezzel van a problémád.

>>Honnantól küldöd a mélyre a jelet (frekvenciában)?

Amúgy a magam részéről számítógéphez a master-slave elosztót jobban szeretem; vízhűtéshez azt használtam a pumpa miatt. (UPS-em van, most 'csak' ezt kapcsolom ki/be.)

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5048) Kuruc2 válasza MC Pite (#5047) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Régi 5.1-hez nekem is ilyen szoftver volt, Sound Blaster Creative kártya volt.

De azzal együtt másnak adtam.

Most ez van:

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#5049) Kuruc2 válasza 313313 (#5046) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Nem vágom hogy gondolod a kivitelezést. Mit kössek rá?
Mobil-t? Hogyan? Mivan? :D

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#5050) MC Pite válasza Kuruc2 (#5048) üzenetére


MC Pite
veterán

Itt lesz a kutya elásva...
Egy sztereó jack-rca kábellel a game bementre csatlakozol pl a telefonnal...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.