Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) Core2duo6600 válasza lumi (#1199) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Én még nem nyomtam fel maxra, de egy ilyen kategóríánál ez talán természetes márcsak a hangszorok kis mérete miatt is
persze egy 200 000 es cucc is máshogy szol 50%os hangerővel mint 100 % al

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1202) #56474624 válasza desigo (#1200) üzenetére


#56474624
törölt tag

Szerintem ez már-már típushiba a 3600-asnál. Nekem is ugyanez van. Csak nekem az elöl lévő hangfalak (de különösen a center-rel) mindegyikével játssza időnként randomba, tehát hol jó, hol nem. Kicsit megbirizgálom a hangerő potit, vagy nyomkodom a módváltó gombokat (de valamikor még ''stand by''-be is rakom, majd vissza), és megoldódik a problémám.Gyakran el lehet vele időzni, és ezzel egyenes arányban idegeskedni.

(#1203) lumi válasza Core2duo6600 (#1201) üzenetére


lumi
tag

Koszi..
9oranal baromira kontaktos :)

(#1204) Tobika1 válasza desigo (#1200) üzenetére


Tobika1
senior tag

Üdv! ha a front kezelőpanelt le akarod szedni, akkor először a hátulról kell levenni a burkolatot és ott a mélyhangszóró felett jobbra megy előre egy köteg kábel na azt kell előrenyomni és utána már le tudod venni a panelt.

(#1205) Ch4os válasza lumi (#1203) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Igen, szerintem mindenkinek olyan, de ne ott hasznald, és akkor nincs gond. Nekem is úgy van beállítva, hogy 10-11-óránál már nagyon halk, így 9-re le sem tekerem. Mondjuk 2 fölé is csak egyszer mertem, mikor nem volt otthon senki, de jó lehetett hallani mindenhol a házban. :DD

(#1206) Ch4os


Ch4os
aktív tag

Ti hogy oldjátok meg, hogy hangfalon és fejhallgatón is szóljon a cucc?
Az alaplapi (Gigabyte GA-965P-DS3) integrált hangkarival szépen beállítom 6ch-ra, bent a 3 kábel neki, meg még egy a fejhallgatónak.
De ha 5.1-re állítom akkor a fejhallgatóban csak az első kettő hangszóró (FR/FL) hangja hallatszik.
Ha sztereora állítom akkor jó a fejhallgató, de a hangfalak adnak sztereoba.
Tehát: Van arra lehetőség, hogy egyszerre 5.1-et és sztereot is adjon a hangkari?

(#1207) dilipok válasza Ch4os (#1206) üzenetére


dilipok
veterán

sztem erre nincs lehetőség. Én is úgy használom hogy szét van osztva a sztereó kimenet, és ha fülest használod átdobom a hangfalbeállítást sztereóra, ha pedig már nem kell, akkor vissza 5.1-re.

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#1208) Ch4os válasza dilipok (#1207) üzenetére


Ch4os
aktív tag

De más meg mondta, hogy ha előlapira beguja a fülest, és beállítja, hogy ne némíts el a hangszórót ha elöl be van dugva. Akkor megy neki egyszerre a dolog. A baj csak az, hogy nekem nincs előlapi kivezetésem.

(#1209) dilipok válasza Ch4os (#1208) üzenetére


dilipok
veterán

hát akkor úgy jó. Bár kicsit kétlem, mert akkor 1xe szól 5.1ben és sztereóban? mármint a sztereó csak az 1ik kivezetésen, hátra már másikat kever? nekem ez hihetetlen 1 kicsit, de ettől még nem lehetetlen hogy így van (és ebben az esetben is én voltam akkor tudatlan :DDD )

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#1210) #56474624


#56474624
törölt tag

Na végre megfogadtam itt valaki által írt tanácsot, és a hangkártyáról normál sztereó jelet vezérlek ki. És ezt a megfelelő módban a Genius maga keveri ki ''ál'' 5.1-re (sokkal jobb, minthogyha a hangkártya piszkál bele, egyetlen hátránya van, hogy játéknál dugdosni kell, de zenét úgyis többet hallgatok). Mondanom sem kell, sokkal-sokkal jobban szól. Főleg hogy áttettem Audio Creation Mode-ba a kártyámat, és Bit-Matched-ben nyomom, azaz kilőttem az SRC-t.
Így már nem nehéz elhinni azokat az adatokat, amelyek az RMAA teszten jöttek ki a hangkártyára. :DD

(#1211) Core2duo6600 válasza lumi (#1203) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ott nekem is

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1212) dilipok válasza #56474624 (#1210) üzenetére


dilipok
veterán

dugdosást meg ki lehet kerülni, csak a sztereó kimenetet kell osztani, ahogy az előbb is mondtam, és akkor csak a sztereó/5.1 között kell váltogatni.

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#1213) lumi válasza Ch4os (#1205) üzenetére


lumi
tag

Szomszedokat mar reges reg atszoktattam zenei izlesemre :)
Regebben 2*300-as Garry Joy hangfallal kuldtem itthon a lemezeim.
Igazabol az ablakaim okoznak gondot mert szeretnek remegni a basszustol es zavar :)
Nekem alaplapi hangkartyara van rakva:
http://www.asrock.com/product/939NF4G-VSTA.htm

Multkor sikerult hazavagni egy asus deluxe premium ubercsicsa alaplapot es ezt vettem rohogos -15k- aron :) Megszolaltatja kulon-kulon az osszes hangfalat de talan dobok hozza majd egy 5.1 -es hangkartyat hatha fokozza :)
Pl en orulnek ha lenne egy fejhallgatobemenet front panelen dehat enelkul kell majd valahogy megoldani az ejszakai problemaim.

[Szerkesztve]

(#1215) nash1


nash1
tag

Hello mindenkinek, tudnátok nekem abban segíteni, hogy melyik geniust vegyem meg a 3600-at, vagy az 5000-et?
Melyik a megbízhatóbb szerintetek, és melyik jobb ár-érték arányában?
Melyikkel van kevesebb probléma?

Előre is köszönöm!

(#1216) dilipok válasza nash1 (#1215) üzenetére


dilipok
veterán

lécci ezt így ne :(((
Olvass vissza, az utóbbi 200 hozzászólás erről szól(t), nehéz lenne ezt besűríteni 1 hszbe

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#1217) stavross


stavross
tag

Sziasztok!

Találkozott már vaki, vhol az világosbb (bükk) színű 5000sel? Én eddig mindenhol (igaz nem nagyon volt időm keresni a ''sötétebb'' (cseresznye) színűt láttam!

Legmélyebb tiszteltel Stavross

Boldogok, akik nem várnak semmit, mert ők nem csalódnak!

(#1218) nash1 válasza dilipok (#1216) üzenetére


nash1
tag

Ok, értem mire gondolsz!
De engem kb. csak annyi érdekelt volna konkrétan, hogy ha nektek lenne 30e Ft-otok(amit szeretnétek hangfalakra költeni), akkor melyiket vennétek meg a kettő közül.

[Szerkesztve]

(#1219) Ch4os válasza nash1 (#1218) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Az 5000-est.

(#1220) Ch4os válasza stavross (#1217) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Megnéztem pár üzlet honlapján (depo.hu alapján), de sehol nem írják a szinét.
Szerintem érdemes telefonon megkérdezni a boltot. Anno és is így tettem. Dobozra rá van írva, tehát ha van nekik raktáron, akkor meg tudják mondani.
Vagy Beech Wood [link], vagy Pear Wood [link]

(#1221) stavross válasza Ch4os (#1220) üzenetére


stavross
tag

Köszi

A Beech Wood lenne a király!
Ez vagyon világosabb lehet mint a 3600as, vagy ua?

Boldogok, akik nem várnak semmit, mert ők nem csalódnak!

(#1222) dilipok válasza nash1 (#1218) üzenetére


dilipok
veterán

ha most venném akkor az újabbat. Bár én szinte mindennel így vagyok :B
Főleg ha ki is tudod próbálni vásárlás előtt.

[Szerkesztve]

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#1223) dilipok válasza nash1 (#1218) üzenetére


dilipok
veterán

bocsesz 2x ment

[Szerkesztve]

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#1224) Core2duo6600 válasza nash1 (#1218) üzenetére


Core2duo6600
veterán

5000 -est
mivel ujabb konstrukció
Már 24 000 ért is láttam

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1225) Ch4os válasza Core2duo6600 (#1224) üzenetére


Ch4os
aktív tag

...és annyiért nagyon megéri! :R

(#1226) Tobika1


Tobika1
senior tag

Holnap remélhetőleg megjön a geniusom, mert ha nem akkor tökönszúrom magam :S amikor megvettem utánna 5 napig volt müködőképes és már a 3. hete van a szervízben.

(#1227) Tobika1


Tobika1
senior tag

Ezt nézzétek meg :) [link]

(#1228) kayman válasza nash1 (#1218) üzenetére


kayman
senior tag

Mivel az 5000es pár extrával jobb, mint a másik így inkább az újat....
Kérdés hogy a hátsó hangszórók 2utassá varázsolódása, a távirányítóról váltás a bemenetek között és a megnövekedett teljesítmény merre húz el.
Aztán a 3600asból szinte már csak a fekete színü fellelhető, barnát inkább csak az 5000ből találsz. De a 3600ast se kell elfelejteni, mert még mindíg jó az ár-érték aránya... :R

HyperTransport az úr!

(#1229) stavross válasza kayman (#1228) üzenetére


stavross
tag

Üdv Kayman!

Nálatok fordult már meg az 5000-ből a világosabb színű!
Lényegében azt akarom kérdezni ,hogy az ugyanolyan színű-e, mint a 3600 világosbarna, vagy még annál is világossabb?

Legmélyebb tiszteletem!
Stavross

Boldogok, akik nem várnak semmit, mert ők nem csalódnak!

(#1230) kayman válasza stavross (#1229) üzenetére


kayman
senior tag

Hy!

nekünk még csak a sötétebb barna volt eddig, de fog majd jönni belőle, csak még azt nem tudom mikor... :(
Tavaly a CEBIT-en mutatták be az újat, és akkor láttam élőben és szerintem ugyanolyan színü mint a régi 3600as volt. vagy max annyira pici a különbség, hogy nem is láccik.... ;)

HyperTransport az úr!

(#1231) Tobika1 válasza stavross (#1229) üzenetére


Tobika1
senior tag

Üdv! Nekem az 5000-esből a világosbarna van és a színe megegyezik a régebbi 3600-asommal. :)) :))

(#1233) stavross


stavross
tag

Hát nagyon szomorú vagyok :O !!!
Nemrég fenyőbútorokkal rendeztük be a szobát és a 3600asom eléggé elütt tőle!
Reméltem, hogy az 5000es világosabb lesz!

Teljesen le vagyok törve :(

Boldogok, akik nem várnak semmit, mert ők nem csalódnak!

(#1234) JéPé


JéPé
csendes tag

Sziasztok!

Nekem is a világosbarna van az 5000-ből, és az egész lakásban csak fenyő bútor van. Meg kell mondjam, egy cseppet sem üt el a hangfal szett színe a bútoroktól.

...Igaz, hogy 3 éve megvannak a bútorok, és már legalább 4 árnyalatot sötétültek, mostanra beértek...

...A két hátsó hangfalnak külön egyedi sarok polcokat csináltattunk fenyőből a nappali hátsó sarkaiba, hogy még azok se üssenek el a többi bútortól. :)


Nekem elhiheted, jól mutat. :)


Üdv,
JP

(#1235) oil


oil
tag

Üdv! Miért baj az ha elüt? annyi kis változatosság kell,hogy ne legyen egyhangú a szoba!!
Nekem is a világos van az 5000-ből,és a szobabútoraim azok még világosabbak,de cseppet sem bánom!jól mutat!üdv

(#1236) stavross


stavross
tag


Hát igen!

Ez az érdekes a fenyőben, hogy folyamatosan ''érik''.
Mindenképp meg akarok nézni vhol élőben egy 5000est!

Ti hol vettétek a tieiteket?

Boldogok, akik nem várnak semmit, mert ők nem csalódnak!

(#1237) oil válasza stavross (#1236) üzenetére


oil
tag

http://www.computerpont.hu/index.php?pid=termekcs&id=17&gyarto=Genius

én még egy ezressel drágábban vettem

(#1238) Tobika1 válasza oil (#1237) üzenetére


Tobika1
senior tag

A régebbi tipus drágább mint az új???

(#1239) Core2duo6600 válasza Tobika1 (#1238) üzenetére


Core2duo6600
veterán

elképzelhető, különsösen ha fogyóban vannak a készletek

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1240) nash1


nash1
tag

Sziasztok, olvastam a fórumban, hogy ha olcsón veszem a hangfalat, akkor nagyobb valószínűséggel hibás az árú.Valamint olyat is olvastam, hogy jó helyről kell venni?Mi számít nektek jó helynek?Meg hogy ha 2 000 Ft-al olcsóbban veszem meg, mint a többi boltban árulják, akkor szinte tuti van valami hibája?De miért lenne?

Előre is köszi!

(#1241) kayman válasza nash1 (#1240) üzenetére


kayman
senior tag

Nem arról van szó, hanem hogy az olcsóbb termék hibás, hanem hogy ha hibás lesz, akkor a garancia több hét is lehet simán. Valaki 2 hónapig várta a mélynyomóját. Mert az olcsóbb forrás beesett a határon és valami kötelezö pénzkifizetési dolga hiányzik. Az itthoni terjesztésből származó termékek 30e ft bruttó ár körül mozognak, de azok bárminemü meghibásodása KB 1- 1.5 hét alatt átfut. Tehát nem az olcsóbb termék is ugyanaz, csak a plusz költség nélkül felvállalod az esetleges őrületet a gari intézésénél..... :F

HyperTransport az úr!

(#1242) kayman válasza Tobika1 (#1238) üzenetére


kayman
senior tag

A régebbiből már csak a fekete szín van a piacon és az tuti itthoni beszállításból van. És így fordul elő ez az aprócska őrület. De ha kiszámolod a drága és az olcsó közti különbséget, akkor mér pont 20% a különbség kb? Mi van még 20%..... :Y

HyperTransport az úr!

(#1243) Tobika1 válasza kayman (#1241) üzenetére


Tobika1
senior tag

Üdv! Én 33000-ért vettem az 5000-esem mátészalkán az Elektrix számítástechnikai szaküzletben és 5 nap után visszavittem mert nem kapcsolt be és már a 4. hete van pesten a szervízben. azthiszem, hogy az elektrix a bestbyte-tól veszi az áruit tudsz valamit róla??

[Szerkesztve]

(#1244) Tobika1


Tobika1
senior tag

ja és a garanciális szerződésben a garanciális határidő 3 hét ami már lejárt, ha jövőhéten sem lesz meg akkor elméletileg ki kell nekik cserélni 1 újra vagy vissza kell adniuk az árát, ha jóltudom??

[Szerkesztve]

(#1245) Tobika1


Tobika1
senior tag

zup

(#1246) nash1 válasza kayman (#1241) üzenetére


nash1
tag

Köszönöm a segítséget,de sajnos ezzel nem igazán kerültem közelebb a célomhoz, mert végülis arra akartam kilyukadni, hogy hol vegyem meg, ahol nem lesz vele szívás, ha valami gáz van a hangfalakkal.Mert a depo-n rákerestem, és elég nagy eltérések vannak az árak között.Továbbá még jó pár helyen megtaláltam az árlistában a depos találatokon kívül is.

Előre is köszi!

(#1247) Tobika1


Tobika1
senior tag

upppppp

(#1248) Tobika1


Tobika1
senior tag

Kayman hol vagy???? :P

(#1249) kayman válasza Tobika1 (#1248) üzenetére


kayman
senior tag

melóztam ma is, csak a saját otthoni bizniszben. favágás, ilyenek...
kivagyok. szóval válaszom : mindenképp 21 nap múlva újjat kell kapnod, ba....ák meg, ha nem tudták megcsinálni. A bestbyte lánc egy nagykerhez tartozik bp-en, és ők nem tartanak Geniust. De attól még az a bolt vásárolhat máshol, hogy partner ebben a webáruházláncban.
És vásárol is, megint egy példa a szürke importra. Én a helyedben kedden reggel ütném az asztalt, és megmondanám hogy keddre szerezzenek neked egy cserét. Ha a garilevélben benne van, akkor meg pláne.

ja és az eletrix nem vásárol nálunk, tudtommal.... :Y

vagy az is lehet, hogy nem nagyon járnak garit intézni és már rég kész van, csak ba...tak elmenni érte.

[Szerkesztve]

HyperTransport az úr!

(#1250) Tobika1 válasza kayman (#1249) üzenetére


Tobika1
senior tag

szerdánként szoktak menni pestre árúért meg a garis cuccokért, ha csütörtökre nem lesz itt akkor valamit lépek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.