Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Dictator^ válasza #56474624 (#200) üzenetére


Dictator^
veterán

hát ja, egyszer bekapcsoltam aztán nem szálltam ki belőle, de miért baj?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#202) Dr. GeNy@


Dr. GeNy@
csendes tag

Hi!

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, kipróbálom akkor ezekkel, aztán meglátjuk! :)

Ba cy lus!

Nem kevés neked a 75%?? (Mindenhol)
Nálam a Mastert a mélynél jócskán fel kell tekerni ahoz, h. élvezzem...nem az a jó, ha erősebb jelet kap és TE szabályozod az erősítőt?
A center nekem is recsegett anno de az új Driver-rel nem csinálta...ja igen és a modding...akinek már kevés a gari rá, melegen ajánlom...ég és föld volt nálam a kül....olyan, mintha először hazaviszed a cuccot és egy AC97-es int. hanggal próbálod meg, aztán egy Audigy-vel...elég szerencsétlennek éreztem magam a modding elején, de a fórumot olvasgatva erőt vettem magamon és belevágtam. Igaz kicsit tényleg visszaesik a mély ''ereje'' de a tisztasága (az a szörnyű rezgés-zizegés is ritkább lett) kárpótolt.Viszont ha kevesled a mélyet, akkor még mindig ott a jó öreg sub tekerentyű. ;)

(#203) #56474624 válasza Dr. GeNy@ (#202) üzenetére


#56474624
törölt tag

nem az a jó, ha erősebb jelet kap és TE szabályozod az erősítőt?

Az miért lenne jó?
Azért erősítő, nem, hogy a gyengébb jeleket fölerősítse... :)
Pl. szerintem nem véletlen, hogy gitárnál is úgy oldják meg az erősebb torzított hangszínt, hogy olyan hangszedőt használnak, amelynek nagyobb a kimenő jele...
Egyébként így sem halk, meg egyébként sem hallgathatnám itt olyan hangosan...

(#204) bozont válasza Dr. GeNy@ (#202) üzenetére


bozont
veterán

Nekem 50%-on van a hangerő mindenhol, a rendszeren meg általában a negyedéig veszem föl, ha filmet nézek vagy kicsit nagyobb hangerőhöz van kedvem akkor max a feléig, de ott is már rezegnek polcok :C
Meg a moddingolással kapcsolatban, ha értrsz hozzá, vagy van egy olyan ismerősöd érdemes a hangfalakat átkábelezni normális,vastagabb kábellel. Nekem rengeteget dobott rajta, sokkal tisztábban szól az egész, olyan hangokat is kilehet hallani amit ezelőtt nem. :R

(#205) #56474624 válasza Dictator^ (#201) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nem feltétlen ''baj'', de sokkal jobban jársz hangminőségileg, ha kint az erősítőn tekered fel pluszba, minthogy bent...

(#206) #56474624 válasza Dr. GeNy@ (#202) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nekem az új driver nem segített. Ilyenkor mit lehet tenni? Hibás nem lehet, mert csak játék alatt csinálja, és ott is pl. kint a menüben nem, csak miközben mondjuk épp versenyt futok. Rohadtul idegesítő, bem elég a versenyzőtársak lökdösődése stb., még a buzi centerem is recseg-ropog. :(

(#207) Dictator^ válasza #56474624 (#205) üzenetére


Dictator^
veterán

tehát volume 75% ,source wave 75% és az erősiton adagoljam a hangot? végülis 1 probát megér.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#208) Mateee


Mateee
tag

Sziasztok

Megszeretném kérdezni az 5000-es tulajoktól, hogy bekapcsolva van valami alapzaja a hangfalaknak vagy nincs? Illetve, hogy csak a hátsó hangfalakat lehet falra akasztani vagy az elsőket is?
Elöre is köszi

ÜDv Máté

(#209) bucus válasza Mateee (#208) üzenetére


bucus
csendes tag

Fullra feltekert master, fullra feltekert hangkártya: enyhe sustorgás. Hangkártya le, erősítő full: csend.
Gyárilag csak a hátsón képeztek ki akasztó fület.

(#210) Mateee válasza bucus (#209) üzenetére


Mateee
tag

Szia
Köszi a gyors választ. Milyen hangkártyával hajtod meg?

(#211) Száni válasza Dr. GeNy@ (#197) üzenetére


Száni
tag

Szia!
Bocs, h. eddig nem írtam. Nálam a köv. a beállítás: 75%-on vannak a csúszkák (master, mp3, wav...), advanced fül alatt nem nyúltam semmihez (egyszer próbáltam, nem tetszett, de ízlések és...), freq. crossover 168Hz (ez is relatív, szoba és hallószerv kérdése), a sub potija meg ált. 11 óránál pihen (ha a hallgatott zene úgy kívánja, akkor feljebb v. lejjebb).
Fél álláson túl már lenyomja a többi hangszínt.
Érdekes, nekem nem rezeg, nem remeg rajta semmi (most 3 éves), kicsit serceg a jobb oldal, ha a hangerőszabályzót 8 és 10 órás pozíció között mozgatom (lusta vagyok szétkapni és megtisztogatni). Remélem segítettem :U
Üdv G.
Ja...mindez SB live 5.1 hangkártyával értendő (talán lecserélem audigy 4-re)!

[Szerkesztve]

Ha akarom megvakarom a karom, mert olyanom van amilyenem, na persze nincsen japán jenem és angol nejem sincsen.

(#212) Száni válasza #56474624 (#206) üzenetére


Száni
tag

Nekem is csinálta régebben ugyanezt a center, ha 5.1-ben játszottam (sztereóban nem volt gond). Mint kiderült, kevés volt az 512MB RAM, mivel ezek a hangkártyák nem rendelkeznek külön memóriával és a rendszermemót zabálják (ha jól látom, Neked is ennyi van bent). Mióta beraktam plusz 512-t, nincs semmi gond. Próbáld ki, h. a játék menüjében sztereót választasz, ha akkor serceg, akkor passz.

az előbbi hsz-emben a wav helyett wave a helyes szó

Üdv G.

Ha akarom megvakarom a karom, mert olyanom van amilyenem, na persze nincsen japán jenem és angol nejem sincsen.

(#213) Tufa_


Tufa_
aktív tag

Szerintetek jobban szól a mélynyomó ha a földre van téve, vagy nem befolyásolja a hangzást ha kb a föld fölött van 10-15cmel?

(#214) Száni válasza Tufa_ (#213) üzenetére


Száni
tag

Te is kint laksz a nemzetközi űrállomáson? :DDD
A mélynyomó a legjobban akkor fejti ki a kívánt hatást, ha sarokban van a faltól kb. fél méterre (persze nem büntiből), lehetőség szerint a földön. De ha damoklész kardjaként akarod 10-15 centi magasan lebegtetni, akkor lelked rajta.
Üdv G.

Ha akarom megvakarom a karom, mert olyanom van amilyenem, na persze nincsen japán jenem és angol nejem sincsen.

(#215) #56474624 válasza Száni (#212) üzenetére


#56474624
törölt tag

Kösz a választ. Épp ma vagy holnap fog érkezni az erősítés RAM terén, remélem megoldja a problémát. Max. grafikán játszom 1024x768-ban, és időnként meg-megállogat vinyóról töltikézni, mert kevés neki a memória.
Egyébként érdekesség, hogy elállt a recsegés a centerben, amikor megjátszottam azt, hogy játék közben beállítások-->hang-ba belépve előbb kikapcsoltam az EA trax-et, majd vissza... :)

(#216) Gabbana


Gabbana
aktív tag

NA emberek.. én is megvettem az 5000-est, de nem vagyok megelégedve.

Részletesebben: (4 éve volt otthon a 3600-as, és kb. minden félévben vételáron eladtam, és megvettem ugyanazt ugyanannyiért újban)

A gépem egy 3000/800/2 intel, P4Ndiamond, és egy Audigy2zs kari.

A régit megszoktam, minden jó volt.

Összeraktam az újat, és úgy veszem észre, hogy a mélynyomóval nálam sincs valami rendben. A ZS-n az a gond, hogy 3000000 tekerő van amit el lehet állítani, de azt veszem észre, hogy a mély sokkal halkabb mint a3600asé. Nem nyújt annyit, kb. felét.

Az újcuccokra általában érvényesm hogy várni kell a hangszóróval, be kell hogy járódjon ami kb. 20 óra, de ez a mély valamiért FOS!

A hangszórók kisebbek, a hátsó lett csak kicsivel nagyobb. A szett egyik része előrelépés, a másik meg bukta...:(

Ennek ellenére ajánlanám, mert jobban néz ki elegánsabb, a távirányító praktikusabb, de kb. pont annyival jobb, mint amivel drágább. A kék ledje nekem egyszerűen bántja a szememet.
A hangja kb. magasban ugyanaz, a hátsó dobozok valóban jobban, de be is zavarhat az onnan érkező magastartomány zenehallgatáskor.

Egyenlőre ennyi, holnap veszek meg egy pio DVD lejátszót a agasabb kategóriából, mert most álltam neki 500.000ből házimozit építeni, és ez az első lépés. Azzal megpróbálom, hátha én tekertem el valamit, de nem nyúltam hozzá a kétt szetkicserélése között.

Holnap írom bővebben. De még mindig azt mondom, hogy megéri a nagyobbat megvenni, be lehet állítani a gépet hogy jó legyen.

JJAA, valóban halkabb, mert az egész hangerőtartományt ki kell használni, a régi a felénél már torzított, ezt végig lehet tekerni, és a végén valóban hangosabb valamivel, és még nem torzít be.

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#217) Tufa_


Tufa_
aktív tag

Én egyre jobban kezdem megszeretni, igy hogy a földön van, megfelelő beállításal brutálisat szól a mélynyomója, viszont nálam csak ugy a felénél kezd el hangosodni igazán, de akkor nagyon...

szerk: Nekem egyedüli bajom vele annyi hogy a mély mintha nem tudná követni a rendszert, maxra tekert méllyel, a gyorsabb zenékben(house, dnb). Hip-hop,rap terén viszont hibátlan.

[Szerkesztve]

(#218) CortezX válasza Gabbana (#216) üzenetére


CortezX
aktív tag

Az enyém elvileg pénteken lesz meg. Most akkor jobb vagy rosszabb az 5000-esben a mély? Mert nekem ebből az jött le hogy ''FOS'', de hangosabb és nem torzít maxon se. :B Nekem nem az a lényeg hogy szétkapja a házat hanem hogy tisztán és szépen szóljon és viszonylag ''hangosan''.
Azért majd lécci írd meg holnap hogy a Pio DVD-vel mit produkál.

(#219) Geli válasza Gabbana (#216) üzenetére


Geli
senior tag

Te egy 500ezres házimozihoz 28ért veszel hangfalrendszert?? :F :U ez nekem kissé furcsa...
nem azért,ez a legjobb vétel 50alatt, de 140ért olyan rendszert lehet összerakni erölködőből,meg külön hangfalakból hogy összehugyozod magad :U
A maradék ~400ból veszel tv-t? :D

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#220) Dictator^


Dictator^
veterán

elég sok embertől hallom hogy az 5000-hibás nem kapcsol be , nem jó a mély stb..? gyári hibások lennének vagy mi? vagy alapjáratban xarok?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#221) CortezX válasza Dictator^ (#220) üzenetére


CortezX
aktív tag

Hát már énis ott tartok hogy inkább régit rendeltem volna. Tufa_ is egy hibás darabot kapott először, ismerősömnek meg ha hoszabb ideig fél hangerőn hallgatja túlmelegszik és lehalkul. :F Jó lenne tudni hogy mi is van ezekkel...

(#222) Tufa_ válasza CortezX (#221) üzenetére


Tufa_
aktív tag

A másik amit kaptam az tökéletesen szuperál, szeretem! Szerintem ennyi pénzért mindenféleképpen jó vétel!

(#223) #56474624 válasza Geli (#219) üzenetére


#56474624
törölt tag

Igen, ez nekem is fura kissé... :D Nem lehet, hogy 50 ezret akart csak írni? :))

(#224) bucus válasza Mateee (#210) üzenetére


bucus
csendes tag

Szia!

A hangkártya típusa: SB Audigy2 ZS Platinum pro

(#225) Recege


Recege
csendes tag

Srácok ezaz 5000es mennyibe kerül a Mediában?Mer most vettem eggyet és nem vágom h melyik.35000 Ft-ot hagytam ott érte...

(#226) CortezX válasza Recege (#225) üzenetére


CortezX
aktív tag

30.000 és 35.000 körül mozog az ára.

(#227) ZakRob válasza Recege (#225) üzenetére


ZakRob
senior tag

Legutóbb a miskolci MM-ben 34xxx-ért láttam feketét, persze a régebbiből.

(#228) #56474624 válasza ZakRob (#227) üzenetére


#56474624
törölt tag

Iszonyat drága. Én 24.990-ért vettem, és szintúgy fekete.
Azért 10 ezer is pénz. :DDD

(#229) ZakRob válasza #56474624 (#228) üzenetére


ZakRob
senior tag

Nem hiába ''hülye azér' nem vagyok'', hogy ott vásároljak. :DDD

(#230) Száni válasza Gabbana (#216) üzenetére


Száni
tag

Helló!
Most akkor mivan? Jó vagy rossz? :F Esetleg mindkettő? Fontos lenne, atyám gondolkodik egy ilyen vételén.
Én sem értem, h. fél milás HT-hez miért ezt a huculli hangfalrendszert vetted. Vagy a maradékból csak eredeti DVD-ket vásárolsz? ;)
Érdekes az is, hogy többen említitek a 3600-as ilyen-olyan problémáját. Nekem nem zörög, nem csörög, feles hangerő fölött sem torzít (az is igaz, h. csak párszor próbáltam, mert képtelenség hosszabb ideig megmaradni mellette akkor).
Üdv G.

Ha akarom megvakarom a karom, mert olyanom van amilyenem, na persze nincsen japán jenem és angol nejem sincsen.

(#231) CortezX válasza Száni (#230) üzenetére


CortezX
aktív tag

Itt egy vélemény a szettről: [link]
Ezalapján BestBuy a cucc, de azért nekem is vannak már kétségeim...

(#232) ToxLee


ToxLee
őstag

HI! Akkor ennek az 5000-nek mi a pontos típusa? Genius SW 5.1 Home Theater 5000? Mert én így mondtam a boltosnak ;] Ez az ötezres az új fajta?

(#233) Gabbana válasza Geli (#219) üzenetére


Gabbana
aktív tag

a genius csak a géphez van, a házimozi más dolog, és ha nem értesz hozzá olvass utána mielőtt okoskodsz.. 500.000. lófasz egy normális házimozihoz...

NNa, most megnéztem stereoban egy komolyabb minőségű filmet latopról. Produkált érdekeségeket, egyik pillanatról a másikra elkezdett max hangerőn búgni... de kihuztam a jacket, visszadugtam és ok.. nemértem..

Egyébként film alatt kifejezetten tetzett, szépen tisztán, mélyen szólt.. érdemes megvenni, de vannak apró hibái, melyek javíthatók

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#234) Grillo válasza ToxLee (#232) üzenetére


Grillo
senior tag

Igen, az 5000 az új, az 510 a régi.

Nekem 510 van, és teljesen jó, nagyon meg vagyok vele elégedve.

(#235) Messa válasza CortezX (#231) üzenetére


Messa
tag

Hát ez van. Én megvettem istenítettem,mert bejött sajnálom,hogy sok belőle a hibás darab :O
Nekem azóta sincs vele semmi bajom a feladatát ellátja és nekem ez tökéletesen elég. Leszólni mindent lehet,de azt nem árt szemelőtt tartani,hogy ez egy 30.000ftos szett amiért ma örülsz ha 1 DB márkás hangfalat kapsz.
Én 2 dolog miadt vettem:Fa doboz+5.1.
Lehet azért szerettem bele ennyire,mert a vártnál jobban teljesített. Különbözőek vagyunk és különbözik a véleményünk és az elvárásaink is. Aki egy ultra hyper giga hangfalrendszert vár az csalódni fog aki megy úgy megy bele a vásárlásba,hogy a 2.1nél biztos jobb az nem fog csalódni. Pc-n nekem se jött be túlságosan,valszleg mivel nem volt se időm,se kedvem vacakolni a finombeálításokkal. De ezt is csak azután mondom,hogy rádugtam DVD-re mivel az szerintem szebben meghajtja. Bár az első benyomás se volt rossz mikor PCre kötve megszólalt a mély :C

Lényeg a lényeg szerintem továbbra is Best Buy,de aki úgy beleugrik egy vásárlásba,hogy nem járja körül a cuccot annak meg úgy kell. Ez olyan mint az autóknál addíg én is istenitettem az 1.3as benzines Suzukit míg nem ültem be egy 2.8as Mercibe(Nem saját :O ).Ha lenne 2 millám hangcuccra biztos,hogy JBL-t vagy valami hasonlót vettem volna,de ennyi volt és nem is bántam meg.

U.I.:Az meg megint egy másik történet ha valaki megveszi hazaviszi összedugja és szarráhajtja másnap meg csodálkozik,hogy miért nem szól. Azán meg sír,hogy 25évesen költhet hallókészülékre is.

A postom a saját véleményem, nem célom senki lelki világába belegázolni.

Mod:ezt így másodszorra végigondolva inkább nem írom ide :DD

[Szerkesztve]

Time is the fire in which you'll burn.

(#236) Geli válasza Gabbana (#233) üzenetére


Geli
senior tag

na vegyél vissza, mielőtt kisodródsz...azt nem mondtad, hogy a genius külön van.
Egyébként meg mire nem elég neked fél milka? persze,lehet 2-ért is venni, csak akkor ott kezdődik, hogy milyen házad van, lebontod a vakolatot, hangszigeteled a falakat, ablakokat stb...

[Szerkesztve]

(#237) ToxLee


ToxLee
őstag

Én is rendeltem 1 Db-ot :B Csak nem tom ,hogy minek mert még nincs rá pénzem :D 38ropiért. Az drága? :F

(#238) CortezX válasza ToxLee (#237) üzenetére


CortezX
aktív tag

Ami azt illeti igen. Nekem 33kba lesz egy Kaposvári boltban, de Pesten az EHD-nál kerek 30k.

(#239) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

Én még SEX-be vettem az enyémet, asszem 29-ért (fele vissza, 14.5 :R ).
Ha valaki most szeretne olcsón egy ilyet, akkor: itt [link] valamiért csak cirka 17e. :Y

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#240) CortezX válasza BioNiCMaN (#239) üzenetére


CortezX
aktív tag

Ez még a ''régi'' 120w-os szett, de mondjuk nem értem miért 17e mikor most mindenhol inkább drágább lett mivel kifutó széria. De ettől még nagyon jó cucc és ennyi pénzért szinte ''ingyen'' van. :))

(#241) #56474624 válasza BioNiCMaN (#239) üzenetére


#56474624
törölt tag

Én még SEX-be vettem az enyémet

Szóval ''ellenszolgáltatásért'' cserébe adják a cuccost.
Ilyen nekem is kéne. :DDD

(#242) Geli válasza BioNiCMaN (#239) üzenetére


Geli
senior tag

kit kellett meghúzni? ;] ....ebben a boltban nem szívesen vásárolok,mert tuti, h xart kapok, ás garancia az meg ''nincs'' :(((

(#243) ChrYsler válasza BioNiCMaN (#239) üzenetére


ChrYsler
aktív tag

Te ezt melyik árlistában találtad? Megnéztem a teljes pestit, de nem látom. :(

[Szerkesztve]

(#244) Geli válasza BioNiCMaN (#239) üzenetére


Geli
senior tag

'' vezeték nélküli távirányító'' :DDD opcionálisan nem lehet választani vezetékes távirányítót hozzá? ;]

(#245) #56474624 válasza Geli (#244) üzenetére


#56474624
törölt tag

Sőt! Kis tenyeres kézipumpát is adnak hozzá, amivel a keménységét szabályozhatod... :DDD

(#246) Lui76 válasza CortezX (#240) üzenetére


Lui76
őstag

17-ért egy leértékelt van , azt mondták az erősítője volt javítva ...

Kérdeztem ezt kb múlt hét végén tőlük.
De mivel az is már a csúcsa lett volna az ''ajándék árnak''
Így egy Logitech x-620-at vettem 14.400-ért...(6.1)

www.kezmuveskeramia.hu

(#247) Geli válasza #56474624 (#245) üzenetére


Geli
senior tag

nah, akkor rohanok,nehogy elvigyék előlem :DDD

Lui46: A franz...lehet hogy lekéstem ;]

[Szerkesztve]

(#248) djtoomi


djtoomi
addikt

hali

kb mekkora a doboza a 3600-asnak?mert kb 2km-re lakom a boltból és gyalog vinném haza dfobozostól.ja és mégegy: 25080-ért megéri?a fa szinűt venném(a fekete sztem ronda)és még a régebbi fajta.mert láttam hogy van a mistr@l-ban 17e-ért.itt gödöllőn a legolcsóbb ehylen 25 e a legdrágább helye a régi fajta 42 ezer az új 56 ezer.

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#249) Ramius válasza djtoomi (#248) üzenetére


Ramius
őstag

El fog fáradni a kezed :) Nagy és nehéz ahhoz, hogy sétáltasd.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#250) BioNiCMaN válasza Geli (#242) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Nem kell érte dolgozni, annyi az egész, hogy okosan pucsítassz :DDD Mustárban eddig egyszer vásároltam, most hétfőn, egy ZM-RHS1-et, 3 nap gart adtak rá, igaz csak 900 pénz vót, meg ugye ezekben [link] mi romolhat el? :F

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.