Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) ArmanD. válasza kayman (#1295) üzenetére


ArmanD.
őstag

Az értem, hogy letisztultabb lett, de szól olyan erősen az 5000-es is mint a 3600-os subja? Igazából a kigyúrt 3600-osom után nem szeretnék csalódni :B

Amúgy most rendeltem meg az 5000-set szóval kínomban faggatlak :D

Öreg vagyok már bohócnak!

(#1302) Tobika1 válasza ArmanD. (#1301) üzenetére


Tobika1
senior tag

Üdv! Én előszőr csalódtam, a 3600-ashoz képpest gyengébben szólt, egymás mellett volt a kettő szóval tudom, ez lehet, hogy azért volt mert még az 5000-es új volt nem volt bejáratva, a 3600-asom pedig fel volt tuningolva.

(#1303) ArmanD. válasza Tobika1 (#1302) üzenetére


ArmanD.
őstag

Mondjuk járatni kell mindenképp, különben leéghet a mélynyomó.

Öreg vagyok már bohócnak!

(#1304) Mr.Skynet válasza ArmanD. (#1303) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Hy! Én ezt nem értem mért égne le? Vagy mitől ég le? Vagy most ezt nem kell szó szerint érteni? :DDD

(#1305) ArmanD. válasza Mr.Skynet (#1304) üzenetére


ArmanD.
őstag

De szó szerint kell érteni. Leéghet a tekercse ha bejáratás nélkül mindjárt padlón nyomod.

Öreg vagyok már bohócnak!

(#1306) Mr.Skynet válasza ArmanD. (#1305) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Jah értem... :) Én igazából nem nagyon merem neki adni a kakót, mert van az a zörgés a sub-ba amit írtam kicsit feljebb, és valahogy félek elb@szom mert az alap zörgése miatt lehet fel se figyelek, hogy már torzul szegénykém így a Master Volume fél állás fölé nem tekekerem sub potija kb 10óra felé áll és soxor lesem mennyi levegőt tol kifelé a reflexen :B

Vagy csak nálam még sose torzult be és nemtom akkor milyen hangja van :DDD
De az a zörgés az valahogy még ha halk is engem idegesít :O

Berágok rá lehet kinyomom azt az x-aktás dobozkáját sziloplasztal és akkor pusztuljon meg lesz rá indok mért döglik meg mert szerintem az a vacak zörög benne ami a hangfalak kábelei csatija mögött van vagy már nem is tudom :(((

(#1307) lumi válasza Mr.Skynet (#1306) üzenetére


lumi
tag

Ha megoldottad mond el hogy csinaltad :)

(#1308) CASper666 válasza Mr.Skynet (#1306) üzenetére


CASper666
tag

A megoldás engem is érdekelne! ;]
Én is a csatlakozóra, ill. a belső kábelekre gyanaxom, mert kicsit rázogattam múltkor, és most már nagyobb hangerőnél kezdi el a ''krepegés''t. :F -De sajnos nem szűnt meg. :(((

Az alkoholmentes sör az első lépés a guminő felé! :d

(#1309) ArmanD. válasza Mr.Skynet (#1306) üzenetére


ArmanD.
őstag

Nem lehet hogy hátul a biztosítéknál vagy az zörög? Én anno mintha onnan hallottam volna, vagy még a csiptető csatlakozó, mert ugye abba ilyen kis rugók vannak amik ugyancsak zöröghetnek, szóval van pár kis alkatrész ami okozhatja. Kábel az nem így zörög az biztos. Kettő közül vmelyik az tuti :R

Öreg vagyok már bohócnak!

(#1310) Mr.Skynet válasza ArmanD. (#1309) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Húhh nem akarom nagyon szét food-olni a topicot így az előttem lévő 3 embernek szól ez:

Én most olvastam a 3600-as széria modding/tuning topicjába, hogy állítólag abba a dobozba zörög valami amibe azok a ''csiptetős'' csatlakozók mennek ahol a hangfalak kábeleit csatlakoztatjuk... bár ArmanD. kolléga is ezt írtam most :R

Ma nem volt időm szétszedni és játszani vele, mert míg fel nem teszem a hátlapot addig nem zörög tehát vagy 10X tuti fel-le fogom szedegetni mire rájövök mi volt a zörgés oka :(((
Holnap megpróbálok rájönni :)

(#1311) Mr.Skynet válasza Mr.Skynet (#1310) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Rászántam magam mert már nagyon az agyamra megy a zörgése így nem halasztottam holnapra :) Az összes hagszórót kihúztam csak a sub szólt menet közbe és tapogattam mindent vajon mikor mi zörög és mi nem... vége felé már kicsit fájt a fejem is mert 30cm-re dübörög a mélly a fejemtől, és mindez az asztalom alatt mert lusta voltam mindent kikábelezni :DDD

1 gond: amit már 1X orvosoltam de megint előjött: a sub aljába van a trafó ugye 6db csavar + alátétes anya van rajt, nos ebből a 6-ból nekem 4 fel volt lazulva 2 láthatóan is rezgett. Mivel már 1X meghúztam mindet és ismét laza lett, tettem a meglévő anyákra +1-et így egymás ellen húztam őket ez most tuti nem fog szétesni, atombiztos :DDD

2 gond: levettem a kis hangszórókimenetek tetején lévő fekete dobozka tetőt aki nem szedte még le az annyit lát, hogy a dobozkáig még van szivacs a bemenő kábeleken, viszont a dobozon belül nekem alig volt. 2 panel lap van benne amihez szépen odaverődtek a vezetékek :(( ezt átmenetileg papírzsepivelzsepivel tekertem be, hogy kizárhassam még mi zöröghet ;)

3 gond: kíváncsi voltam mi történik ha a dobozka fedél nem kerük vissza, hát ki se próbáljátok mert szoba ajtón kivül hallom, hogy zörög :Y Genius cégünk tett 2 db kis szivacsot ami a 2 panelt nyomja ahogy felcsavarozzuk a fedelet, nem értem mért nem tömték ki akár vattával vagy nemtom az egészet, megnéztem csak csatlakozók vannak forrasztva a panelra, tehát még melegedés sem lehetne indok, hogy nem tömték ki a dobozt :(

4gond: ez talán annyira nem hallatszik de a sub elején ahol a kezelő potik is vannak ott a 4 bemeneti csatorna választó gombba rugók vannak és azok sajna rezegnek de ezt legalább nem hallom csak akkor ha oda teszem a fejem kb. 5cm-re :)

Szóval ha lesz időm valamit csinálok ezzel a zörgés dologgal de már tudom legalább, hogy mi a fene rezeg benne :DD
MOD: Sorry kicsit hosszú lett, szeretek írkálni :B

[Szerkesztve]

(#1312) ArmanD. válasza Tobika1 (#1302) üzenetére


ArmanD.
őstag

Az 5000-es zörög amúgy?

Öreg vagyok már bohócnak!

(#1313) Tobika1 válasza ArmanD. (#1312) üzenetére


Tobika1
senior tag

Csak 5 napig tudtam hallgatni azalatt nem zörgött, inkább a trafónak a halk zúgása idegesítő. Te ki szoktad húzni az erősítőt vagy csak stand-by ban hagyod?

(#1314) Mr.Skynet válasza Tobika1 (#1313) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Nekem pl. ki van húzva ha a gép sem megy mert 220-as kapcsolóról kapcsolom a géphez kötött össze dolgot mióta vízhűtésem van, pumpa okok miatt...
Előtte mindig be volt dugva és szépen éjjel-nappal búgott a trfaója :P

MOD: jah ez a 3600-as de minden trafó búg (csak sajna a sub fa alja tuti felerősíti a rezgését), szerintem még a trafójai is egyforma a 3600-nak meg az 5000-nek :U

[Szerkesztve]

(#1315) ArmanD. válasza Tobika1 (#1313) üzenetére


ArmanD.
őstag

Én Stand-by-ba szoktam hagyni, de nekem nem búgot, aztán mikor kevesebbet használtam akkor kikapcsoltam hátul is mert éreztem, hogy fűt az a trafó bent

MIkor lesz már szerda? Akkor jön az 5000-rem :DDD

[Szerkesztve]

Öreg vagyok már bohócnak!

(#1316) Mr.Skynet válasza ArmanD. (#1315) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Nekem ebbe az tetszett, hogy mikor egész éjjel Stand-by-ba volt és reggel bekapcsoltam kb. 1 percig langyos levegőt pufogott ki :DDD

(#1317) ArmanD. válasza Tobika1 (#1313) üzenetére


ArmanD.
őstag

És neked mi ment tönkre az 5000-ben?

Öreg vagyok már bohócnak!

(#1318) Tobika1 válasza ArmanD. (#1315) üzenetére


Tobika1
senior tag

Valahol olvastam, hogy 1 gumidarabot kell vágni a trafó alá és akkor megszűnik, de én ezt nem csinálom meg addig amíg garis :S.

(#1319) ArmanD. válasza Tobika1 (#1318) üzenetére


ArmanD.
őstag

Nem kell semmi, legyen meghúzva a csavar rendesen ennyi. Igazából nekem is zörgött a mod után még valami a sub-ba, de már csak 20 centiről lehetett hallani, most azzal mit foglalkozzak :)

[Szerkesztve]

Öreg vagyok már bohócnak!

(#1320) Tobika1 válasza ArmanD. (#1317) üzenetére


Tobika1
senior tag

Hát jó lenne tudni, egyszerüen csak nem kapcsolt be.

(#1321) Tobika1 válasza ArmanD. (#1319) üzenetére


Tobika1
senior tag

Igen de ha közvetlenül a fával érintkezik akkor a fa a rezgést felerősíti, ezért kellene alá gumi.

(#1322) ArmanD. válasza Tobika1 (#1321) üzenetére


ArmanD.
őstag

D úgy kell alá gumi, hogy ott ne fújjon ki, mivel a trafó alatt lyukacsos a láda, hogy tudjon szellőzni! Szóval körbe a trafó aljára, bár ki tudja ki kéne próbálni, hogy ez többet használna e vagy ártana :F

[Szerkesztve]

Öreg vagyok már bohócnak!

(#1323) ArmanD. válasza Tobika1 (#1320) üzenetére


ArmanD.
őstag

HA nem jönne be az 5000 akkor elcserélem haverral a moddoltam 3600-somra ugyanis Ő vette meg :DDD

Öreg vagyok már bohócnak!

(#1324) Tobika1 válasza ArmanD. (#1323) üzenetére


Tobika1
senior tag

UPPP a totyiknak remélem, hogy jövőhéten már én is élvezhetem az 5000-esemet :)

[Szerkesztve]

(#1325) dany27


dany27
őstag

üdv kinek mi a véleménye az 5000esről??
megéri megvenni?? nekem zenére meg néha dvdzni kéne!
vagy inkább vegyek logitech z2300??

melyik jobb nem tom eldönteni??
hangerőben melyik jobb és hangzásban?
jah és van egy sony dvd lejátszóm azt ha rákötöm és berakok egy dvdt akko 5.1eb nyomja?? me a sony azon nincs 5.1es kimenet sajna!

előreis köszi!

(#1326) ArmanD. válasza dany27 (#1325) üzenetére


ArmanD.
őstag

Hát inkább 5000 :R

Öreg vagyok már bohócnak!

(#1327) Mr.Skynet válasza dany27 (#1325) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Ha nincs 5.1 kimenete a dvd lejátszónak akkor nem tudod összekötni úgy, hogy 5.1-be szóljon, ha eseteg optikai kimeneten tud a lejátszód 5.1-et akkor az említett 5000-res Genius-al bajba vagy mert sem a 3600-nak sem az 5000-nek nincs optikai bemenete... ezt én nagyon hiányolom :O

Van egy kifejezetten számítógépnek egy 5.1-es bemenete egy asszem 9 tűs speciális csati az egyik fele és a másik 3db 3.5-ös jack dugó ami a gépbe megy...
Ezen kívül van 5.1-es RCA csatis asztali dvd lejátszónak külön bemenete, és ha ez még nem lenne elég bemenetekből akkor van 4 egymástól független sztereó bemenete is :C
Tehát összesen van 6 féle különálló bemenete válogathatsz kedvedre amit nem tud bemenetekből az említett optikai :(

(#1328) dany27


dany27
őstag

me sokan azt modnták h genius az xar inkább logitech meg minden.....
zenénél nem szól minden hangszoró nem??
nem a dvd lejétszón csak sima kimenet van meg koaxiális sajna!

(#1329) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

hy!

van 1 kiss problémám annyi a lényeg h elszált a mélynyomo része és nem tom eldönteni h mitöl mert annyire kimagaslóan nem hallgatam hangosan de viszont amikor hátra nyultam megfogni a bordát akor majdnem leégete a bört a kezemröl :) szal ez lehetséges h tulmelegedett a cucc?
mert akor tök fölös elvinni garisztatni ugyis megfog halni föleg nyáron.... :) :(( :((

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#1330) ArmanD. válasza IreN!CuS (#1329) üzenetére


ArmanD.
őstag

3600 v 5000?

Öreg vagyok már bohócnak!

(#1331) VaniliásRönk válasza Mr.Skynet (#1327) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az optikai bemenethez kéne decoder is, ami ''picit'' megnyomná az árát, annyira nem jó hogy megérje. :(

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1332) Mr.Skynet válasza VaniliásRönk (#1331) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Tudom, de én szívsen kipróbálnám milyen ha minden 1 szál 2m hosszű 1500FT-os kábelen megy ami most vagy 4 vezetéken megy :)) egyébként sosem voltég nekem potikai dekóderes hangfalam / erősítőm de ha nem is szól szebben akkor is egy kupac kábellel kevesebb :DDD

(#1333) Mr.Skynet válasza dany27 (#1328) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

De szól minden hangszóró ''sima'' zene tehát 2ch jelnél is a kis winampoddal pl.
Ez úgy megy, hogy a hangkarid front csatijához beteszel 1 jack dugó elosztót egyik felével összekötöd a hangfalad egyik 2ch bemenetével (van 4db) és a másikba pedig az 5.1-es front jack dugót dugod a maradék 2 a center/sub, és a real (hátsó sztereó) az marad a helyén...

Ha 5.1-et hallgatsz ártakod a hangfalat AC3-ba ha 2ch zene akkor pedig átnyomod arra a 2ch bemenetére arra a 4-ből amire bekötötted logikussan :))

Nagyon egyszerű... egyébként nemtom mit tud az álltalad említett Logitech de haverom Codegen 5.1-ese is így ad csak ki 2ch hangos minden hagszóróján... :R

(#1334) VaniliásRönk válasza Mr.Skynet (#1333) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Sok hangchipnél működik a Stereo Upmix is, vagyis ha kétcsatornás a jel, akkor a hagnkari felmixeli 5.1-re. A C-Media, Creative, és az nVidia SoundStorm cuccok pl. tudnak ilyet.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#1335) Mr.Skynet válasza IreN!CuS (#1329) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Nekem a 3600-ast egyszer a nyári melegbe mértem meg mert féltem baja lesz és a borda 40C főlé nem ment keményen használva 3 órán át sem, és a szobába asszem 25-27 fok volt :)

Ha valami más hangfalat kötöttél rá esetleg akkor lehet leégett, mert én próba képpen 1X rákötöttem 2db HS200-as hangfalat amiről én úgy tudtam 8ohm-os és kiderült, hogy csak 4ohm volt noh akkor én sem tudtam megfogni a bordát, nem értettem mért melegszik ennyire míg nem mértem meg multival a hangfalat és bazze 4-es volt :B

Nekem kb. 1 max 2 percig ment így nem lett baja hálisten éppen dugászoltam a kábeleket bele mikor karomat megsütötte a borda :O

(#1336) Mr.Skynet válasza VaniliásRönk (#1334) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Ezt jó tudni köszi az infót :R
Nem tudom lehet hülye voltam és valamit rosszul dugogattam össze de 5.1-be nekem akkor ment a sztereó jel vagyis nem kellett átraknom 2ch-ra mikor a Windows Balde Edition-t feltettem abba magától felismerte a hangkarim nemtom milyen hangdriver volt benne de a mai napig visszasírom, lehet kivadászom belőle valahogy ;)

Jah persze a hangkarim ugyan az most is integrált hangja az Abit AW8-Max deszkának ez már egész elviselhető a sok szityok integrált vacakom után...

(#1337) dany27 válasza VaniliásRönk (#1334) üzenetére


dany27
őstag

hát nem realtek hda van! egyenlőre! de majd veszek utánna vmi mást ez mellé mert gonolom nem szól ezzel olyan szépen!

(#1338) IreN!CuS válasza ArmanD. (#1330) üzenetére


IreN!CuS
őstag

5000es

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#1339) IreN!CuS válasza Mr.Skynet (#1335) üzenetére


IreN!CuS
őstag

hát nem kötötem rá semmi extra hangfalat only gyári cucc! hát nem tom de pl nézegetem ugy h a bass le volt csavarva és naon minimumon szolt a cucc még ugy is 2-3 perc után tüz forró az egész...

arra gondoltam még h nekem van 1 x-fi xtreme audio hang karim és azonvan ''bass tuning''(vagy vmi olyasmi) lehet h az csapta halálra?

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#1340) Mr.Skynet válasza IreN!CuS (#1339) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Ha valami brutál hangkarid van ami azért nem lenne indok, hogy ilyenet csináljon az erősítővel, akkor szerintem próbáld meg a hangkarid kimenő hangerejét csökkenteni hátha csak az a baja, hogy a hangfalad ''végfokát'' gyilkolod vele vagy nemtom :U

Esteleg próbáld ki egy hagyományos nem falncos hangkarival hátha azzal nem melegszik és ha azzal is akkor, annak a hangfalnak az erősítője szerintem nem okés és vidd vissza gariztatni... :(

MOD: ha gari után kiderül a hangfalad volt hibás, akkor hidd el nem lesz nyáron sem 40C feletti a borda ;) nekem sem melegebb nyáron sem és nekem már lassan 3 éves...

[Szerkesztve]

(#1341) IreN!CuS válasza Mr.Skynet (#1340) üzenetére


IreN!CuS
őstag

igazábol már tök 8 nem tom seh sem tesztelni meee igy is ugy is szarul szol a mély de naon :O nha mind1 jövö7en garisztatás aztán majd kiderül amugy ha hangkarin lehet küldön változatni h közép jobb elsö bal elsö melyik ''hány %ok szoljon'' nha most mivel alap100% volt nem nyultam hozzá szal sztem nem az a baj bár csodák midnig voltak vannak lesszenk.

thx4help aztán majd gari után irok h mi van :)

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#1342) #56474624 válasza Mr.Skynet (#1336) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ha jó hangminőséget akarsz, akkor nem bízod a hangkártyára az upmix-et, mert valami pocsék a minősége még az XtremeMusic kártyámnál is. Hangkártyából zenehallgatásnál csak sztereó jelet szabad kiküldeni. A Genius pedig felmixeli magának a megfelelő módban, sokkal jobban szól így.

(#1343) Mr.Skynet válasza #56474624 (#1342) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Nekem is a Genius erősítője szórja szét magánka a sztereó jelet, tehát egyik 2ch bemenetére van rakva ha zene megy. Csak írtam, hogy nekem tetszett mikor az XP egyik nemtom milyen drivere a Relatek integrált 882-es hangkarimból tudott mix-et csinálni és dvd lejátszós barátunk után jött ez az egész mix dolog szóba:R

(#1344) greatchaos


greatchaos
addikt

olyan 30k körül, mia most legjobb vételnek számító hangcucc? - 5.1 érdekel...

anno volt 3600-som, de őszintén szólva nem nyerte meg a tetszésemet... az ozaki b5 úgy kenterbe vágta mindenben, ahol akarta...

mostanra változott a helyzet? - mit ajánltok?

(#1345) Mr.Skynet


Mr.Skynet
senior tag

Közbe szereztem óócsóóó valami vacak ''háztartási'' vattát és a korábban említett kis fekete dobozt szépen kitömtem vele, kicsit púpos is lett a dobozka visszacsavarozás után.
sub hátlapot is gyorsan vissza és láás csodát zörgés eltűnt :C Nálam nagyon jól sikerült viszont valami nagyon halkan nagy hangerőnél zörög benne...

Ez szvsz az erősítő 2 panel lapja vagy ami rajt van. Más már nem tud zörögni a sub-ba de ezeket nem boríthatom be vattával mert ezeken melegedő alkatrészek vannak, és ne makarom leégetni :U

(#1346) ArmanD.


ArmanD.
őstag

Az 5000-be hány ohm-os a sub?

Öreg vagyok már bohócnak!

(#1347) dilipok válasza greatchaos (#1344) üzenetére


dilipok
veterán

sztem 30K kategóriában a genius verhetetlen. Vagyis inkább úgy mondom hogy nekem nincs tudomásom jobbról.

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#1348) kayman válasza ArmanD. (#1346) üzenetére


kayman
senior tag

mindkettőben 8 ohm...

HyperTransport az úr!

(#1349) #56474624 válasza greatchaos (#1344) üzenetére


#56474624
törölt tag

Íme egy egész objektív vélemény a kettőről:
[link].

(#1350) Core2duo6600 válasza Mr.Skynet (#1333) üzenetére


Core2duo6600
veterán

szerintem nézd meg a hangszotod hátulját 3db 2 ch bemenete van, ez kitaláltható abból is, hogy a távírányítón 4 db gomb van
És ha azok közül 1 a sokcsatornás, akkor 3 db marad sima stereonak

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.