Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) crow024 válasza MATEO6600 (#1999) üzenetére


crow024
csendes tag

[link]
nézd meg ezt itt kedvedre válogathatsz kábelokból ! Vannak elosztó kábelok is.RTV szaküzletben hozzá lehet jutni bármelyikhez !

(#2002) jolti05 válasza Tufa_ (#1994) üzenetére


jolti05
őstag

Érdekes. Sosem tapasztaltam sehol ilyesmit :) Nekem még nem sikerült elérnem azt a hangerőt, amin recsegne/torzítana. Bár már nem is fogom, mostantól kint porosodik, és asztalihoz használom. Esetleg eladom :P
Egyébként ég és föld az asztali lejátszó, és a hangkarim. Mármint hangzásban. És hangerőben.

crow024: Jól van, jól van, kötözködni akarsz?? :DDD :DDD :DDD
Örülök, hogy nektek müxik srácok :)

MATEO6600: Nem bonyolult rákötni. Veszel egy...hm, nem tudom a pontos nevét, egy Scart Audio Input/Output ketyerét, aztat bedugod a TV hátuljába, és oda nyomatod rá az RCA kábelt. A másik vége pedíg ugye a mélynyomó TV inputjában végződik. És voila, van hang :) 1-2 hete kellett kiépítenem ezt a konstrukciót. Kábellel együtt volt vagy 1000-1200 Forint. Nem egy nagy beruházás, de hasznos.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#2003) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Nekem ilyen van:
[link]
Ezzel nem müxik...
Akkor melyik kell pontosan? :F

(#2004) jolti05 válasza MATEO6600 (#2003) üzenetére


jolti05
őstag

Nagyobb képet, ha kérhetnénk. :DDD

Szóval. Azért nem müxik, mert rá van írva, hogy input, tehát bemenet. Neked pedíg hangkimenet szükségeltetik :) Tessék beszerezni egy ilyen készüléket :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#2005) crow024 válasza MATEO6600 (#2003) üzenetére


crow024
csendes tag

fs-zsoci nak igaza van otputos ketyere kell neked !

(#2006) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Az hogy néz ki, és hol lehet kapni?
Ezzel az a baj, hogy a tv-n csak egy Scart csatlakozó van, és azt a PS2-m használja...

(#2007) jolti05 válasza MATEO6600 (#2006) üzenetére


jolti05
őstag

Pontosan ugyanígy néz ki, mondjuk a váltós elterjedtebb, tehát In- és Outputos. Én pl Auchan-ban vettem 600-700 Forintért.

Az pedíg tényleg gond, mert más módszert nem tudok rá. :(

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#2008) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Oké kössz a segítséget, majd ha járok vmeik elektronikai boltban veszek, ha lesz.

(#2009) Ace Ventura válasza smog86 (#1998) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Szia.
Igen, én tudok 5000-rest olcsóbban.Az enyém most van szervizben, és azt mondták cserélik.Hozok ki egyet, és eladom 20K-ért.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#2010) smog86 válasza Ace Ventura (#2009) üzenetére


smog86
senior tag

xD
És honnan lehet majd tudni hogy télleg vadi új?
Amúgy milyen baja volt hogy cserélik? :DDD
Ha kicsit olcsóbban adod akkor kell. És jövőhéten tudnám átvenni.

[Szerkesztve]

(#2011) smog86


smog86
senior tag

És mivel most látom hogy ott laksz ahol én laktam 11évig...így főleg engednek kell! :DDD

(#2012) kayman válasza smog86 (#1998) üzenetére


kayman
senior tag

Ezt passzolom. Én egyetlen megoldásnak a ''tiszta'' forrást tartom.
Aki kifizeti a termék árát, ami rajtunk keresztül jön be, akkor 1 hét alatt átfut a garancia, ha mégis szükséges. 23.800ft-ért megvehető a garantált gyors ügyintézésü 5000-es.

Ami kérdezel még, hogy minnél olcsóbban hozzájutás az vonzza a több hetes garanciát is magával.

HyperTransport az úr!

(#2013) dbius válasza MATEO6600 (#2006) üzenetére


dbius
veterán

Az sem gond, van scart elosztó is ;)

Egy scart bemenetből csinál többet (2-3-4, stb...) Általában gombnyomással lehet váltogatni a bemenetek között.

itt egy kép róla: [link]

(#2014) jolti05 válasza dbius (#2013) üzenetére


jolti05
őstag

Gondoltam, hogy létezik ilyen, csak még sosem láttam, úgyhogy inkább nem írtam :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#2015) smog86 válasza kayman (#2012) üzenetére


smog86
senior tag

Az sajnos sok érte :DDD
3600osért fizetnék annyit...de ezért nem :))
Amivel nem kell mászkálni gariztatni, az megér annyit...de aminek a fele beszar azt nem veszem meg a másik árán.

[Szerkesztve]

(#2016) szkorhetz válasza smog86 (#2015) üzenetére


szkorhetz
őstag

hihetetlen arcok vagytok itt.
semmivel sem jobb a 3600-os, sőt.
aki már halotta őket egymás mellett ugyanolyan forrásról szólva az tudja miről beszélek, aki meg nem az próbálja kipróbálni őket 1 más mellet

(#2017) jolti05 válasza szkorhetz (#2016) üzenetére


jolti05
őstag

Na én például hallottam őket és épp ezért fogalmam sincs miről beszélsz, de itt inkább be is fejezem, és zip-zárt húzok a számra. :D

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#2018) szkorhetz válasza jolti05 (#2017) üzenetére


szkorhetz
őstag

hát arról a hihetetlen magashang és mély hang különbségről amit mindig nagyon ki lehet hallani

(#2019) smog86 válasza szkorhetz (#2018) üzenetére


smog86
senior tag

És a hibaszámmal mivan? Engem az rémít igazán.

(#2020) szkorhetz válasza smog86 (#2019) üzenetére


szkorhetz
őstag

hibaszám?
miről beszélsz?

(#2021) smog86 válasza szkorhetz (#2020) üzenetére


smog86
senior tag

Arról hogy majdnem minden második megy vissza a boltba...

(#2022) szkorhetz válasza smog86 (#2021) üzenetére


szkorhetz
őstag

nekem van, fiamnak van és a munkahelyemen is van több 5000-is de még semeiknek sincs baja

(#2023) smog86 válasza szkorhetz (#2022) üzenetére


smog86
senior tag

jó a munkahelyed :DDD

(#2024) szkorhetz válasza smog86 (#2023) üzenetére


szkorhetz
őstag

persze lehet hogy jókat fogtunk ki

(#2025) Tufa_ válasza smog86 (#2021) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Legegyszerübb ha elmész megnézni egyett, kipróbálod és ha minden oké, AKKOR megveszed. Ha erre nincs lehetőség, törvény kényszeríti öket hogy 3 napon belül kicseréljék szó nélkül.

(#2026) jolti05 válasza szkorhetz (#2018) üzenetére


jolti05
őstag

Én nem hallottam ki semmiféle ilyesmit. De különbség az tényleg van köztük :)

Tufa_: Sajnos elég kevés helyen van erre lehetőség. Fogyasztóvédelmet fel akartam hívni, hogy tulajdonképpen mi is a történy, mert azt hallottam, hogy pénzvisszafizetés már nincs, tehát csak az egyből csere érvényes 3 napon belül. Aztán szombat volt, és a recepciós fazon nem akart felelni a kérdéseimre :)
De igen, így van, ha nem müxik rendesen, 3 napon belül egészen biztosan cserélniük kell.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#2027) Tufa_ válasza jolti05 (#2026) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Mindenféleképpen cserélniük kell, hiába nincs rá lehetőség(illetve mondjuk inkább azt hogy nem akarnak). Nekem is szervízbe akarták bevenni de elég megemlíteni a fogyasztóvédelmet meg egy picit problémázni és cserélték :) . Pénzvisszafizetésre is elméletileg vonatkozik, de azzal nem foglalkoztam

(#2028) jolti05 válasza Tufa_ (#2027) üzenetére


jolti05
őstag

Úgy értem kipróbálni nincs lehetőség. Természetesen csere kötelező, pénzvisszafizetést nem tudom pontosa. Régen biztosan volt ilyen törvény, de egyik ismerősöm szerint mióta beléptünk az unióba, azóta nem él ez a jogszabály.
Nem szabad hagyni, hogy hülyére vegyék a várárlót :) Fogyasztóvédelemre sokak szíve meglágyul :DDD

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#2029) M0RGI


M0RGI
őstag

Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni.
Van egy Genius SW-5.1 Home Theater hangfalszettem és rá szeretném kötni az asztali DVD lejátszóra. A gond csak az, hogy az asztalin optikai és digital audio out (cinch kábel kell) van, a Geniuson meg csak 6 db RCA, ill. a hangkártyához egy 9 pólusú DIN.

Hogyan tudom a két cuccost összekötni?????

Köszi!

(#2030) csizzah válasza M0RGI (#2029) üzenetére


csizzah
aktív tag

Hi,

Sehogy, esetleg egy külső DAC közbeiktatásával, de így már anyagilag jobban megéri ha veszel egy 6 csatornás analog audio kimenettel rendelkező dvd játékost.

Üdv,

CsizZ

(#2031) M0RGI válasza csizzah (#2030) üzenetére


M0RGI
őstag

Értem, köszi. Hát ez szomorú. :(
De akkor minek az az egy db 5.1 digital audio out (rca?), a játékosomon?

(#2032) Ndruu válasza M0RGI (#2031) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

mert az digitális jelet ad ki magából (az 5.1-es jel össze van illesztve egy jelfolyammá, és digitálisan van kiküldve... amit a te geniusod nem tud dekódolni, mivel a genius bemenete csak analóg...)

az újabb dvd lejátszók már csak ezt a kimenetet tartalmazzák, az analóg 5.1-et már lefelejtik róluk (többek között én is ezért voltam kénytelen venni egy YAMADA MX-220-as lejátszót, ami a kategória legjobbja...)

Harrrr!!!!

(#2033) M0RGI válasza Ndruu (#2032) üzenetére


M0RGI
őstag

Na akkor az én Grundig GDP 2400 játékosom ajándék lesz vkinek. karira.

Nem a Yamada DVD-Mi220x-re gondoltál?
Amúgy miért lenne a kategória legjobbja?

(#2034) csizzah válasza Ndruu (#2032) üzenetére


csizzah
aktív tag


az újabb dvd lejátszók már csak ezt a kimenetet tartalmazzák, nem tudom, én ezt pont fordítva tapasztaltam, én még olyan 2003 táján vettem egy thomson játékost, és azon csak egy koax van meg sztereo rca, akkoriban minden típuson amit megnéztem ilyen csatlakozókat találtam, viszon idén tavasszal vettem egy orion játékost 10 ropiért a divx miatt, és azon már van minden optikai, koax, analóg 5,1, sztereo rca. Bár nem tudom milyen a hangminősége, nem próbáltam még soha a geniussal.

(#2035) Ndruu válasza csizzah (#2034) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

jó rendben... pontosítok akkor!

vzaza : arra gondoltam, a Yamada DVD-Mi220X-re...
azért a kategória legjobbja, mert az olcsó kategória legjobbja
it megnézheted [link] és rájössz, ő tud a legtöbbet, ár/érték arányban is elég jó... [rendezd tudászint szerint és meglátod]

csizzah : az újabb dvd lejátszók már csak ezt a kimenetet tartalmazzák
úgy értettem, hogy az újonnan gyártott nagy nevű cégek (sony, lg, panasonic) lejátszói már csak a digitális hang kimeneteket tartalmazzák, míg az alsókategóriás tájékon megmaradtak (sőt sztem meg is fognak maradni...) ezek a kimenetek (ne kérdezd miért... nem tudom...)

...2003 táján vettem egy thomson játékost... hát az már nem ma volt... az új széria alá a 2005-2006 után gyártottakat értem

remélem így már érthetőbb a mondanivalóm

[Szerkesztve]

Harrrr!!!!

(#2036) crow024 válasza smog86 (#2021) üzenetére


crow024
csendes tag

Arról hogy majdnem minden második megy vissza a boltba..


Ezt meg honnan szedted ???? Itt néhány irigy .... akinek nincs 5000 rese lehordja irigységből és már meg is van a statisztika... mi meg elhisszük hogy az 5000 minden második példánya a Geniustol szar ! Nehogy már !
Ez amolyan tömeghisztikeltés ! Én hiszek a fülemnek meg amit a salyát bőrömön tapasztalok ! Nekem 5000 sem van és kib..szott jól szól ! Környezetemben , ismerőseimnek is akad eme becses darab és nincs vele gond !Szerintem ez a lényeg ! És mindenkinek merem ajánlani ! Az meg hogy vannak akik ráfutottak hibás darabra és itt játszák az agyukat ......cseréljék be !!!!!! Ennyi ,és máris meg van oldva minden gond !
Ezért van a garancia ! :R
:C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C

[Szerkesztve]

(#2037) smog86 válasza crow024 (#2036) üzenetére


smog86
senior tag

Ebből a topicból szedtem, mert már többen is voltak akik aszonták elmennek venni...megvették és szar volt. És nem azért jöttek ide beírni mert szart vettek hanem elötte is már itt írkáltak. De mind1, végülis megveszem mert 3600ot már nem kapni sehol.
Amúgy médiában 39900, de nem ott veszem mert ''Hülye Azért Nem vagyok''.

(#2038) jolti05 válasza crow024 (#2036) üzenetére


jolti05
őstag

Nyugodt és diszkrét reakció a készülékkel kapcsolatos pozitív élményekről és az irígységről: :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#2039) Ace Ventura válasza crow024 (#2036) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Asszem te is játszanád az agyad, ha kifizetnél 24K-t egy hibás darabért, és 3 hétig szervizelnék.Szeretem az ilyen okostojásokat.Megnézném, hogy állna a szád, ha te is igy rászaladnál nagyfiú.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#2040) M0RGI válasza Ndruu (#2035) üzenetére


M0RGI
őstag

Köszi a tippet, már meg is rendeltem egyet. :)
Így van egy eladó Grundig GDP 2400...

(#2041) Tobika1


Tobika1
senior tag

Üdv! Én amikor megvettem az 5000-est utánna 2 hónapig volt garanciális javításon utánna ezt megelégeltem és kicseréltettem egy másikra, amivel teljesen meg vagyok elégedve nagyon szépen szól. (régebben 3600-asom volt az is jól szólt)

(#2042) kobe24


kobe24
tag

üdv!

http://www.pcarena.pl/uploads/files/xoo0r-arty/Genius%205.1%20ht/7.jpg
http://www.marketonline.ro/images/products/full/5507/genius-sw-hf5.jpg

az lenne a kérdésem hogy mi a külömbség a kettő között? vagy csak máshogy néznek ki és ennyi? :D és ha van külömbség akkor melyik a jobb? mert mind a kettőnek ugyan az a neve.

(#2043) crow024 válasza kobe24 (#2042) üzenetére


crow024
csendes tag

Ugyan az mind a kettő ! 5000 -res Genius !
Az egyik képen csak el van távolitva a hangszóró fekete védőeleme , ugyanis ezeket eltávolithatod vagy visszahelyezheted a hangszórókra ! :DD
Én le szoktam venni mert ''mérgesnek'' néz ki úgy a kicsike

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#2044) M0RGI válasza kobe24 (#2042) üzenetére


M0RGI
őstag

Tudom, hogy egyáltalán nem ide tartozik, DE nem tudom elnézni:
különbség. És, hogy ezzel se legyen gond későbbiekben: muszáj
Bocsi! :DDD

(#2045) kobe24 válasza M0RGI (#2044) üzenetére


kobe24
tag

Ha már itt tartunk akkor és-sel nem kezdünk mondatot :D . A muszáj-t azt ugye másnak a szövegébe vetted észre? Mert én nem írtam olyat :D .

(#2046) CASper666


CASper666
tag

Üdv Mindenki!

Az 5000-res rendszerről eddig jó volt a véleményem, eltekintve a kisebb hibáktól.
Most sajnos az a helyzet hogy a 8 hónapos cucc mélynyomója megadta magát. :O
Régebben is észrevettem már hogy fél hangerő fölött olyan hang jön ki belőle mintha valami rezonálna benne. Eddig elviselhető volt, mert csak akkor hallottam ha szinte teljesen odahajoltam a reflexnyíláshoz. Tulajdonképpen semmi komlyabb jelentőséget nem tulajdonítottam neki, nem zavart.
Most viszont 20.án sikerült maxra feltekernem és 1-2 szám után rettenetes recsegés jött ki belőle basszus helyett :( , és már halkabban hallgatva is ''rezeg''. Fél hangerő alatt elnyomja a basszust a krepegő hang nagyobb mélyeknél. :((
Most volt kis időm, és leszedtem a mélyláda hátlapját, de semmi nem volt ami rezonálhatott volna. Így szétszedve beindítottam, és ugyanúgy zörög.
Az lenne a kérdésem hogy érdemes-e jobban is szétszedni, vagy a hangszóró halt meg? Gondolom a vezérlőpanel vezetékei is hozzáérhetnek a hangszóró hátuljához. :U
Várom a tanácsokat, nem szeretnék még másik rendszert venni! :DDD (Pénzem sem lenne normálisra :( )

[Szerkesztve]

Az alkoholmentes sör az első lépés a guminő felé! :d

(#2047) fero02 válasza CASper666 (#2046) üzenetére


fero02
veterán

Erős a gyanúm, h a csévetestről szabadult le a feltekercslet vezeték...

Hangszórót kell cserélni. Más megoldás nincs. :(

(#2048) crow024 válasza CASper666 (#2046) üzenetére


crow024
csendes tag

Fero02 nek igaza lehet ! Valószinű hogy szétqrtad a basszt ! Elvileg 2 megoldás van , vagy rögtön veszel egy másik basszust , vagy kiégeted teljesen és lecseréled :F
Szerintem cseréld ki azzonal , nehogy az erősitő rész is sérüljön valami módon...
Érdemes elgondolkodni azon hogy milyen erős basszusra van szükséged egy- egy zenénél , játéknál,filmnél. Nem érdemes és nem is szabad tulzásba vinni a potival ! Főleg egy 75w-os hangszórónál , ami ugyebár nem egy disco teljesitményű dolog......
Ha az 5000 Genius nem elég házi használatra ajánlom hogy nézz szét a yamaha 5,1 - 6,1 - 7,1 es erősitőknél , mellé vegyél valami pár 100w-os hangfalakat amivel tényleg szétrepesztheted az ablaküvegeket :W ......(jóval mélyebre kell nyulni a zsebbe) elgondolkodtató a dolog !
Sokan emlegetik ezt a fél hangerő dolgot ,meg hogy ,igy meg amugy szól...
Kéremszépen fél hangerőn is kilőheted a hangszórót ha tul van vezérelve a bassz potija ,vagy az EQ-n a bassz !

[Szerkesztve]

(#2049) CASper666 válasza fero02 (#2047) üzenetére


CASper666
tag

Köszi a segítséget. Háát, nem lettem sokkal vidámabb hogy most cserélhetek hangszórót. :(
Azért ha már úgyis szét kell szednem, még bízok benne hogy csak hozzáér valami elszabadult vezeték, mert a mély hangokat ugyanúgy kiadja, csak mellette krepeg is. :F

crow024: Nem kell nekem ettől nagyobb bass, csak hétfőn igazán meg akartam szólaltatni hogy mégis mit tud. Egyébként az eq flat-on van, csak winampban van kicsit kiemelve a magas.


De az is lehet hogy ha hangszórót kell cserélni akkor inkább veszek másik rendszert, és akkor lesznek tartalék hangfalaim, alkatrészeim. :DDD
Sajnos a garival átb@sztak, mert a futár nem adta ide a garancialevelet. Azt hittem hogy nincs is külön, elég a számla mint sok más helyen. :(( Hülye voltam, mert csak most néztem utána hogy garilevél is kellett volna. :O

[Szerkesztve]

Az alkoholmentes sör az első lépés a guminő felé! :d

(#2050) dbius válasza CASper666 (#2049) üzenetére


dbius
veterán

Abban az esetben ha nem kaptál hozzá garlevelet, de a számlád megvan, akkor is érvényes a garancia, tessék határozottnak lenni - ha még gar. időben belül vagy -... ;)

Szerk: off

Ill.:[link]

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.