Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Dictator^ válasza djtoomi (#300) üzenetére


Dictator^
veterán

ha döntöttél majd irj privit, lehet este nem leszek, de akkor holnap vagy vasárnap letudnám vinni, +le tudod tesztelni.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#302) CortezX


CortezX
aktív tag

Ma megvettem én is az új 5000-est :C :DD . Naggyon jól szól. Csak ajánlani tudom mindenkinek. Akinek ilyenje van az próbálta már kicserélni a hangfalkábeleket? Mert én szívem szerint kicserélném őket ''rendes'' vezetékekre. Érdemes?

(#303) djtoomi


djtoomi
addikt

hali

úgy néz ki megveszem Dictator^ -tól a 3600w-osat.szerintetek jó lessz hozzá ez a kari:
SB Audigy SE 7.1 PCI OEM 6600-ért?szerintem elvileg jobb mint a mostani sound maker value 5.1-esem.nem?megfelelő teljesitményt nyujtanak a 3600w-os és ez a hangkari együtt?

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#304) CortezX válasza djtoomi (#303) üzenetére


CortezX
aktív tag

Igen. Az Audigy SE is szépen szól csak ugye abba nincs hardveres gyorsítás. De annyiért szerintem megéri.

(#305) #56474624 válasza djtoomi (#303) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nekem is pont ilyen hangkártyám van és szintén 3600-as, és szerintem jó.
Az alaplapimat messze-messze felülmúlja...

(#306) #56474624 válasza CortezX (#304) üzenetére


#56474624
törölt tag

Te vagy az én emberem! :) Azt tudod, mi a különbség SE és LS között? Mert nekem everest LS-nek ismeri föl, nem SE-nek...

(#307) Geli


Geli
senior tag

Ma nálam is landolt egy 5000es :C :DD :DDD
eszméletlen mély van benne :D :D előbb kipróbáltam egy sb live (vagy ahogy sokan mondanák audigi 4 :DDD ...) -al is, és egy m-audioval,van némi különbség ;] :R
Vigyétek,vegyétek :C

Ti milyen kabelekre cseréltétek le az eredetit? :)

[Szerkesztve]

(#308) CortezX válasza #56474624 (#306) üzenetére


CortezX
aktív tag

Hát az LS-t speciel nem ismerem de ennyi infót találtam róla [link]. Ez alapján szerintem annyi hogy az LS régebbi és csak 5.1-es.

(#309) CortezX válasza Geli (#307) üzenetére


CortezX
aktív tag

Én mondjuk ilyenre gondoltam: [link]
Valaki cserélte már őket?

(#310) #56474624 válasza CortezX (#308) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ez érdekes, mert enyém úgy néz ki, mint egy SE, sőt megkockáztatom, az is :B , csak everest ír LS-t. :U No mindegy, azért kösz. A lényeg, hogy szépen szól. :)

(#311) DeFrAgGeR


DeFrAgGeR
tag

Hali! Hatalmas problémám van:(:(
Megvettem az 5.1-es hangfalszettet, beállítottam a hangkártyát is faszántosan(integrált egyelőre) és csak a két front szól...valaki segítsen plz hogy mi lehet a baj, mert akárhogy állítgatom semmi változás, driverfrissítés is volt, de az sem segített:(:(:(

windóz equalizer meg sub, center front,rear csúszkákat letiltja, nem tudom használni....miért?

Ha kikezdenek veled sose hátrálj meg!

(#312) Geli válasza DeFrAgGeR (#311) üzenetére


Geli
senior tag

hát én integralton meg se próbáltam :U DE, a progiban kell megkeresni a mélyhang kiemelést ha az se szól...legalábbis m-audional így van,talán integraltnal is :U

(#313) CortezX válasza DeFrAgGeR (#311) üzenetére


CortezX
aktív tag

Hát szerintem kezdd azzal hogy leszeded a legfrisebb drivert a hangkaridhoz, aztán állítsd be az 5.1-es módot és ha lehet akkor a driver-ben levő teszttel szólaltasd meg a hanszórókat. Ha abban szól akkor szoftveres a probléma.

(#314) Dictator^


Dictator^
veterán

itt van nálam egy genius sw 5.1 5000-es ugyanazon a gépen mint amin eddig a 3600as szolt, az ujnál 9óránál alig hallok vmit, a mély is elég csekély, a réginél ilyenkor már hangos volt a cucc, feljebb tekerem 11órára akkor már az előttem lévő ablak remegett,az ujnál meg semmit nem hallok a mélyből.

sőt audigy 4 progijába van egy olyan cucc hogy subwoofer gain +12db ilyenkor ha be volt kapcsolva a régi már szétütött mindent, kikapcsolva is jó volt, de az ujnál csak igy hallom a mélyet ha be van nyomva a +12db és igy is elég halk..

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#315) #56474624 válasza Dictator^ (#314) üzenetére


#56474624
törölt tag

Akkor ott valami bibi kell hogy legyen... :((

(#316) djtoomi válasza Dictator^ (#314) üzenetére


djtoomi
addikt

remélem már a régi össze van pakolva és nem eggyütt próbálgatod őket.már én nagyon várom.hiába apumnak veszem azért akor is én is fogok rajta zenélni.szerintetek egy scott divx-es dvd adna neki normális teljesitményt amikor dvd-re lenne kötve?mert megveszem a hangfalat a sb audigy se 7.1-est és akkor gépen lessz akakó de dvvd-n vajon?

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#317) CortezX válasza djtoomi (#316) üzenetére


CortezX
aktív tag

Hát egy rendes DVD lejátszó jobban meghajtja mint egy ''egyszerűbb'' hangkártya, de a Scott-ot nem ismeren.... Na holnap én is rátolom az 5000-esem a Samsung DVD-nkre és megírom hogy mit alakít.

(#318) Geli válasza Dictator^ (#314) üzenetére


Geli
senior tag

ott vmi nem oké...vmit tuti elrontottál a progiban, vagy rossz példányt fogtál ki :U

(#319) Dictator^ válasza Geli (#318) üzenetére


Dictator^
veterán

rossz példányt? de szól a mély csak kurva halkan, de ezért nem hiszem hogy kicserélnék nem? EHDnél vettem amugy.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#320) Ramius válasza Dictator^ (#319) üzenetére


Ramius
őstag

Én kaptam a cucchoz valami jack dugós konvertert direkt a sub-hoz. Kerítsd elő és kösd rá.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#321) Dictator^ válasza Ramius (#320) üzenetére


Dictator^
veterán

a sub nekem is jack-el megy a gépbe, a két első , a két hátsó és a center és a sub
előbb hangnőveléskor potival tekertem fel lassan és ilyen hangos recsegös torzitos hang jött ki hangfalbol :F

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#322) Dictator^


Dictator^
veterán

tehát, a távirányitóval léptetem és 9óra felett ilyen recsegés jött ki a zene mellett az összes hangfalból, adtam rá még hangot és tökéletes lett :F ez mi ... ?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#323) Dictator^


Dictator^
veterán

[link]

hallgassátok meg, annyit csináltam a recsegés előtt, hogy kicsit lejebbhalkitottam, aztán amikor abbamarad a recsegés akkor meg hangerőt adtam, ki mit mond? vissza kéne vinnem? nagyon gyengének tünik ugyanazokkal a beállitásokkal a 3600os mellett
itt van szobámba össze rakva mindkettő és elég piti a teljesitménye az 5000-esnek.. vagy szart fogtam ki?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#324) ToxLee válasza Dictator^ (#323) üzenetére


ToxLee
őstag

Ne ijeszgess. :( :( :(( :((( Én is rendeltem 1 db-ot, remélem még karácsony előtt meglesz a cucc és akkor majd én is írok véleményt :R

(#325) Dictator^ válasza ToxLee (#324) üzenetére


Dictator^
veterán

nem ijesztgetek senkit, EHDból lett véve, ismerősőm igy tudott csak bemenni érte...mit csináljak? mert ez igy elég gázos? meghallgattad az mp3-at? a mély is elég gyenge a 3600hoz képest...

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#326) #56474624 válasza Dictator^ (#323) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ez nem kérdés. Vidd csak vissza! Szerintem nem te leszel az első, aki visszaviszi, hogy cseréljék ki neki.

(#327) Dictator^ válasza #56474624 (#326) üzenetére


Dictator^
veterán

bedugtam subhoz lévő ilyen átalakitó kábelt is (naracssárga), de ugyanaz söt kevesebb mély... és az adott 9óra körül ugy recseg mint a picsa!

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#328) #56474624 válasza Dictator^ (#327) üzenetére


#56474624
törölt tag

Az az átalakító kábel nem csak annyit csinál, hogy felcseréli a centert a méllyel? :F

(#329) djtoomi válasza Dictator^ (#327) üzenetére


djtoomi
addikt

ez biztos egyedi hiba.én meghallgattam media markt-ban és semmi baj kicsin se és maxon se.vagy a kábelezése szar.de nekem holnap délelőtt hozd a 3600w-osat.nézz be privijeidbe.

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#330) CortezX válasza #56474624 (#328) üzenetére


CortezX
aktív tag

De szerintem is ezt csinálja csak. Nekem is átalakító nélkül megy.

(#331) djtoomi válasza CortezX (#330) üzenetére


djtoomi
addikt

hát ez lol.nekem a 2.0-ásomhoz(sp-hf1250x) is kaptam ilyen narancsárga kb 8 cm-es átalakitó ló**szt.de ennek kmi értelme van?max arra lehet használni hogy 8 cm hiányzik és megtoldod :DDD ;]

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#332) Dictator^ válasza #56474624 (#328) üzenetére


Dictator^
veterán

a fene se tudja a lényeg a lényegben, hogy kaki... azt az átalakitó kábelt se az eddig se a mostani rendszerhez nem találtam, csak felajánlották hogy nézzem meg. megnéztem de nem jó... irtam EHD-nek hogy visszaviszem csak nem hiszem hogy karácsony előtt vissza tudnám söt kicserélni meg föleg nem hiszem h lesz idejük.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#333) #56474624 válasza Dictator^ (#332) üzenetére


#56474624
törölt tag

Hát akkor ezt magyarán beszívtad egy időre. Sajnálom. :(

(#334) Dictator^ válasza #56474624 (#333) üzenetére


Dictator^
veterán

hát még én...elhiheted... a poén amugy, hangerő 12óra, mélynek a tekerője fullra tolja jobbra, winampon max hangerő, windowsba max hangerő és ciripel a mély... aztán ráadok még hangerőt 1óráig ott meg már zörög...


egyértelmü hogy csere igaz?

[Szerkesztve]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#335) agentzee


agentzee
csendes tag

Vettem öcsémnek SW HF 5000-et, de a bolt benézte és sima 5000-et hozott ki. Azon gondolkodom, becseréltessem-e. Kinek van tapasztalata mindkettővel, megéri az a 6k ft többlet, én csak a távirányító bemenetválasztásában meg a meggyfa-kivitelben látok különbséget.

(#336) #56474624 válasza Dictator^ (#334) üzenetére


#56474624
törölt tag

Szerintem igen.
A mélynek a régit mindenképp nemhogy megközelíteni, de felülmúlnia kéne.
Ez cserés. Tuti, ne kételkedj! :((

(#337) ToxLee válasza agentzee (#335) üzenetére


ToxLee
őstag

Szerintem Te ugyanarról beszélsz......SW HF 5000 ez ugyanaz mint a SW 5.1 5000 ;)

(#338) Dictator^ válasza #56474624 (#336) üzenetére


Dictator^
veterán

hát már sokszor jött gyári hibás cuccom, csak most itt az is játszik, hogy nem 2 nap alatt cserélik hanem vagy 2-3 hét.. :(( ..

to agentzee: ugyérted 3600ast hoztak ki? mert a sima 5000est nem ismerem, hacsak nem te kevered és 5000-es helyett 3600ost kaptál, biztos megéri igy, bár én most szivtam egy gyári hibás 5000-essel :(

te döntöd el, a 3600os is nagyon szépen és faszán szól, de ha van rá plusz 6k-d amit nem sajnálnál akkor megéri.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#339) #56474624 válasza agentzee (#335) üzenetére


#56474624
törölt tag

Úgy érted, hogy te [link]-et kaptad, és [link]-et szerettél volna? A kettő rendszer szerintem ugyanaz, csak más a faanyag. Ami hangzásban jelentkezhet.
Én mondjuk örülnék egy jó kis mahagóniból készültnek. Bár lehet kicsit sok lenne a mély, mély-közép tartomány... :DDD

(#340) CortezX válasza #56474624 (#339) üzenetére


CortezX
aktív tag

Nem lenne sok az :D ... én a mahagónit vettem és gyönyörű...

(#341) agentzee válasza #56474624 (#339) üzenetére


agentzee
csendes tag

Ja, ez történt, de egyelőre marad. Több helyen azt írják, a HF gyengébb :F . Mindenesetre nem számít, úgyis öcsémnek lesz, ajándék lónak ne nézze a fogát mert kiverem ;]

Különben is, bükk bútorhoz nem passzol a mahagóni :D

[Szerkesztve]

(#342) #56474624 válasza CortezX (#340) üzenetére


#56474624
törölt tag

Majd gitárból mahagónit veszek. :P Vettem is volna egyébként, de rájöttem, hogy 150k alatt nem igazán érdemes lecserélnem a mostanimat.

(#343) #56474624 válasza agentzee (#341) üzenetére


#56474624
törölt tag

HF? Gyengébb?
Most már nem értem. :DDD
A kettő képen szerintem tökéletesen ugyanaz a típus látható, csak más a ''bádog''. :)
De nem is tudtam különben, hogy az 5000-est többféle faanyaggal is forgalmazzák. :B

(#344) CortezX válasza #56474624 (#343) üzenetére


CortezX
aktív tag

Nyugi még a boltosok sincsenek tisztábam vele. Egyik helyen meg akarták magyarázni hogy az újból van egy kisebb meg egy nagyobb teljesítményű, másik helyen meg azt monták hogy csak mahagóni színben gyártják. Pedig bükkbe is van. ;)

(#345) agentzee válasza #56474624 (#343) üzenetére


agentzee
csendes tag

Ja, pontosabban sima 5000-es bükk(szerű), HF5000-esből meg két fajta (meggyfa meg vmi világos, talán mamutfenyő :DDD ), ráadásul ennek a távirányítója bemenetet is vált

(#346) #56474624 válasza CortezX (#344) üzenetére


#56474624
törölt tag

A boltosok elég durván nincsenek tisztában sokszor a dolgokkal, vagy csak annyira mechanikusak. Múltkor például amikor rákérdeztem egy helyen,
hogy Abit KN8 van-e. Azt mondja: nincs és már úgy látja, rendelni sem lehet, aztán megkérdezi, hogy kn9 ultra jó lesz-e helyette. :C
Persze a nevét sem tudják jól, mert abit k8n-t mondott szegénykém, amikor visszakérdezett. :D

(#347) Dictator^ válasza agentzee (#345) üzenetére


Dictator^
veterán

az 5000-esnek a távirányitója bementet is vált a 3600osé még nem.
3600osból én két fajta szinűt ismerek, világosbarna (talán az a bükk), és a fekete, az 5000-esből is két fajtát vágok, a sötét barna és világos barna (ezekkel a bükk meg ilyenekkel nem vagyok tisztába)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#348) agentzee válasza #56474624 (#346) üzenetére


agentzee
csendes tag

Télleg néha ostobák
(egyébként K8N és K9N :D )

(#349) #56474624 válasza agentzee (#345) üzenetére


#56474624
törölt tag

Jól összezavartál most már. :DDD
[link]
Ez a kettő van sw-hf5.1 5000-ből (erre a kettő típusra is mutat az általam adott link).
Most már beavathatnál minket, melyik az a ''sima'' 5000. :)

[Szerkesztve]

(#350) agentzee válasza #56474624 (#349) üzenetére


agentzee
csendes tag

A dobozára asszem az van ráírva hogy SW-5000 (HF nélkül), 5.1, 3600W PMPO (vagy mi, most nem megyek le a pinyóba megnézni pontosan). A Genius siteján nem találtam meg akkor se, ahonnen vettem, ott meg a árlistában se szerepel. Lehet hogy fantomtermék :F ? Ha a 3600-as távirányítója nem vált bemenetet, akkor lehet, hogy az, csak a számlán szerepel 5000.

Hű de gáz, miért van az hogy amit már nem gyártanak, rögvest még nyomaiban is eltűntetik a honlapról, ráadásul kicsi országunkba mire eljut, már biztos kifutott :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.