Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) ProdyG válasza Hooper (#999) üzenetére


ProdyG
senior tag

ma vettem egy 5000-est, de jól tudom milyen a 3600-as. lecserélni semmiképp sem érdemes, nem szól szebben, ugyanaz az egész. az, hogy a mély erősebb, azt se lehet nagyon észrevenni.
amúgy az 5000-es hátsó hangszóróin is van akasztó, amivel falra lehet tenni.

(#1002) Dictator^ válasza ProdyG (#1001) üzenetére


Dictator^
veterán

azért nézd meg nagyobb hangerőn a 3600ost és az 5000est, ott látni fogod a különbséget (majdhogynem max-ra teherheted az 5000-est még a 3600ost max felé se mertem nagyon tekerni mert nagyon csunya hangja lett.)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1003) Ch4os


Ch4os
aktív tag

Sziasztok, lehet nemsokára ha pénz áll a házhoz, én is megszabadítom a Genius-t 19kg felesleges súlytól.
gyk.: Vennék egy Genius SW-HF5.1 5000 -t.
De előtte azért lennének kérdéseim.
Jelenleg egy Altec Lansing 2.1-em van, és teljes elégedettséggel használom. Gyönyörű a hangja. Ez is teljesen fa. Viszont hátránya, hogy a mélyet nem tudom külön állítani. Egy tekerő van az egészen ami a hangerő. Filmen kívül minden mást lehet vele hallgatni, viszont ha akcióra kerül sor egy filmnél akkor a mély olyan erős, hogy vagy halk az egész és nem jön ki semmi a 2 hangfalból így normális a mély, vagy a mély akar lemenni egy emelettel lentebb, és hallom is mit mond két lövés között a 007-es. :)
Ennek megoldása a szoftveres equalizerek, amit meg folyton állítgathatok attól függően, hogy most épp zenét, vagy filmet nézek. Ha ez sincs, akkor meg az ágyból wireless billentyűzettel akicónak tűnő esetek előtt már taposom a lefele gombot, nehogy sértődés legyen a szomszédban, persze mikor meg vége akkor meg felfele, mert hát nem hallom az illetékes főszereplő magasröptű gondolatait.
De ez volt a mese, most a tények.
Tehát 5.1.
1-2 CD-sre rippelt filmeknél megmarad a dolby?
Halkan szépen lehet úgy hogy az egyész szobát szépen betöltse a zene? uhhh na az jó lenne...
Kérdések majd biztos lesznek még, egyelőre ennyi.
Előre is :R

(#1004) Ch4os válasza ProdyG (#1001) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Meg tudod, mondani hogy hol és mennyiért?

(#1005) Dictator^ válasza Ch4os (#1003) üzenetére


Dictator^
veterán

Hol is kezdjem, ha visszaolvastál volna elég sok infot megtudhattál volna az 5000-ről, persze nem gond, hisz én is elég sokszor dobtam be olyan kérdést ami már megfordult itt.
1-2 cd-sre rippelt filmeknél megmarad a dolby?
hát 1-2cd-sre rippelt filmekbe is lehet stereo meg 5.1es hangsáv, igen rendesen lejátsza, (hangkártyától függ) de lehet ''ál stereo-t'' csinálni.
az 5000-esnek elég kemény a mélye amugy.
amugy annyira jól szól az 5000-es, hogy a szomszédhoz áthallatszkodik a zene ha hallgatom (1óránál a poti). (kertes házba lakom).
tudod állitani a mélyládáról a: center hangerejét, a mélyláda hangerejét és a hátsó két hangfal erejét, meg persze az össz hangerőt :)


[Szerkesztve]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1006) Ch4os válasza Dictator^ (#1005) üzenetére


Ch4os
aktív tag

''de lehet ''ál stereo-t'' csinálni.''

Ezt hogy érted?
Nem ál 5.1-et? Mivel gondolom alapból sztereó a hang, kivéve mozis felvétel (mono).

Akkor lehet mégsem olyan jó választás egy 2. emeleti (majd)nem panel valami erőssebb és vastagabb falú, de persze azért áthallatszik.
Amúgy visszaolvastam, ha nem is az egésszet. 5000-ről nem is akarok semm infó különben arról tudok mindent. Pl: alapinfók, nyűgök-bajok vele.
Itt a kérdés, hogy a szomszédok ne hallják, és hogy szép hangja legyen, akár zenét hallgatok akár filmet nézet.
Nagyon szeretek este zenét hallgatni, töltse be a szobát halkan, finoman... De biztosan értitek mire gondolok.

(#1007) Dictator^ válasza Ch4os (#1006) üzenetére


Dictator^
veterán

képes rá, be fogja tölteni az egész szobát hidd el
amugy igen ál 5.1-re gondoltam.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1008) #56474624 válasza Ch4os (#1006) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ha úgy vesszük, sztereónak is ''ál'', meg 5.1-nek is ''ál''. :DDD

(#1009) Ch4os válasza Dictator^ (#1005) üzenetére


Ch4os
aktív tag

A center az első 1db hangfalat jelenti, vagy a másik kettő is ezen a néven fut?

(#1010) ProdyG válasza Ch4os (#1004) üzenetére


ProdyG
senior tag

Debrecenben vásároltam, amúgy elég drága volt, de nem bírtam várni :D

a center az 1. egy darabot jelenti.

[Szerkesztve]

(#1011) #56474624 válasza Ch4os (#1009) üzenetére


#56474624
törölt tag

Center a középső hangfal. Az elülső kettő front left, illetve front right, a hátulsók rear left, rear right néven vannak. A mélynyomó meg subwoofer angolul.
6.1-nél van az 5.1-en felül rear center, 7.1-nél meg ugyancsak 5.1-en felül side left (oldalsó bal) illetve side right (oldalsó jobb). Ez persze nem ide tartozik most. :)

Jah és a két front hangfal hangerejét (sajnos) nem lehet állítani, az összes többiét (rear, sub, center) igen.

[Szerkesztve]

(#1012) ProdyG válasza Dictator^ (#1002) üzenetére


ProdyG
senior tag

jó, rendben, hogy a mély erősebb az 5000-esnél. én azt mondtam, hogy csak emiatt nem éri meg lecserélni a régit 5000-esre.
amúgy meg csak a mély erősebb, a szatellitek ugyanakkora teljesítményűek. 15 wattosak mindkét esetben.
az 5000-est meg azért lehet maxra tekerni, mert az alapból halkabbra van állítva. 3600-asnál, ha 12 óránál van a hangerőszabályzó, akkor ad ki akkora hangot, mint az 5000-es 3 óránál. szerintem ez a hangtorzulás miatt lett így kitalálva az 5000-es esetében.

(#1013) Dictator^ válasza ProdyG (#1012) üzenetére


Dictator^
veterán

én ugy érzem az 5000-es nagyobb hangerőn szolal meg mint a 3600os, és a max hangerőnél sem válik recsegősé mint a 3600os.

én amugy 3600ost cseréltem 5000-esre.
egy ideig ugy gondoltam, hogy nem érte meg, aztán végülis mostmár megszoktam és tényleg jobb.

a csere max azért nem éri meg mert jobbesetben eladod 20ért a 3600ost (amit sztem már 20ért nem vesznek meg [én 16ért adtam el, és tényleg hibátlan állapotban volt] és rá kell még költened minimum egy 10-est, hogy meglegyen az 5000-es).

ha visszapörgethetném az időt, akkor nem venném meg az 5000-rest, hanem várnék és egy nagyobb házimozi szettel szemezgetnék (nem a 30e ftos kategoriával).

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1014) Ch4os válasza Dictator^ (#1013) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Akkor már csak egy időgépet kell venni... :)

(#1015) ProdyG válasza Dictator^ (#1013) üzenetére


ProdyG
senior tag

igen, nekem nem volt semmi és így az 5000-est vettem meg, de ha lett volna 3600-asom, azt nem cseréltem volna le. nincs akkora különbség. nekem amúgy az 5000-es jobban tetszik külsőre, ez is fő szempont volt :)

(#1016) Hooper válasza ProdyG (#1001) üzenetére


Hooper
őstag

oksa..köszöntem :R Neked is Dilipok :DDD

(#1017) dilipok válasza Hooper (#1016) üzenetére


dilipok
veterán

nem személyesnek szántam, tényleg, csak hát erről szólt az utóbbi időben a topic

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#1018) tubfish


tubfish
csendes tag

sziasztok!
nagyon amatőr kérdést fogok feltenni, előre is sorry. Szóval tegnap összeraktam a Cyberhome DVD-t, a Genius 5.1-t és a TV-t. Kép szuper, hallgattam rajta zenét, ekkor a két front szólt, a többi nem (gondolom, ez így normális, ugye???). viszont amikor 5.1-es DVD-filmet raktam be, akkor minden szólt, kivéve a SUB. Megnéztem, minden bekötés OK, DVD-menüben beállítottam ''on''-ra a sub-ot. mi lehet a baj? sajnos a Cyber csak a másik 5-öt tudja tesztelni, a SUB-ot nem...

help pleeeeeeeeeeeeeeeeeeeease!!!

Köszi :)

(#1019) dilipok válasza tubfish (#1018) üzenetére


dilipok
veterán

a hangkari drájverében kell a subot bekapcsolni.

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#1020) #56474624 válasza tubfish (#1018) üzenetére


#56474624
törölt tag

Jó lenne tudni, milyen hangkártyád van.

(#1021) tubfish válasza dilipok (#1019) üzenetére


tubfish
csendes tag

na várjál, ezt nem értem, én nem PC-n keresztül nézek filmet, hanem a Cyberhome DVD-n keresztül... ott az audio menüben be lehet állítani a sub-ot, ezt meg is tettem... máshol is be kell állítanom vmit? köszi!!!

(#1022) Calogero válasza tubfish (#1018) üzenetére


Calogero
addikt

DVD-nél a hangszóró beállításnál 5.1 -et állítottad be?

(#1023) #56474624 válasza tubfish (#1021) üzenetére


#56474624
törölt tag

És esetleg véletlenül a mélynyomón/erősítőn a subwoofer potmétere nincs levéve egészen...?

(#1024) tubfish válasza Calogero (#1022) üzenetére


tubfish
csendes tag

szia!
igen. gondolom, ez rendben, mert ha nem azt állítottam volna be, akkor nem menne a center és a hátsók sem... vagy?

(#1025) tubfish válasza #56474624 (#1023) üzenetére


tubfish
csendes tag

nincs, próbáltam felnyomni. arra gondoltam (lehet, hogy tökhülyeség, akkor bocsi), hogy esetleg nem volt olyan jelenet még a filmekben, ahol megszólalhatott volna a sub. ez lehetséges??? ugye az rendben, hogy rendes CD lejátszásakor csak a két front szól?

(#1026) Core2duo6600 válasza #56474624 (#1020) üzenetére


Core2duo6600
veterán


Nekem az jön le, hogy asztali dvd hez van hozzá csatlakoztatva
nem számítógéphez

Adtak hozzá valami átalakítót is, ami mély és a center ''vezérlését cseréli fel''
Igen lehetséges, hogy nem volt a filmben olyan jelenet, viszont, próbálj meg a netről leszedni olyan vob okat, amik a dts ill dolby digital logok, amik a filmek elején szoktak lenni, azzal tuti, hogy szólnia kell a mélynek is
zenehallgatásnál, ha a DVD be teszel be pl egy audio cd ét elvben szólnia kéne a mélynek
persze ha a DVD player kiadja oda, mert itt a hangfalnak semmi esze nincs az azt szolaltatja meg amit kap
de konnyen ki tudod próbálni, plm beledugsz valami stereo forrást , pl mp3 lejátszó discman vagy bármi
van rajta legalább 2 stereo bemenet
akkor tutira kell mindennek szólnia, hiszen felkeveri valamilyen szinten, vagyis ugy, hogy a centerben mind a bal mind a jobb csatorna szól
2 hátsóban meg az oldalának megfelelő csatorna



[Szerkesztve]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1027) Calogero válasza tubfish (#1024) üzenetére


Calogero
addikt

Délután megnézem hogy az enyém hogy van beállítva a Cyberhome+hangfalszett

[Szerkesztve]

(#1028) tubfish válasza Calogero (#1027) üzenetére


tubfish
csendes tag

nagyon kedves tőled, köszi! :)

(#1029) tubfish válasza Core2duo6600 (#1026) üzenetére


tubfish
csendes tag

szia Core,
háááát, ez nekem elég magas... :) nem vállalsz helyszíni megtekintést? ;)

(#1030) Core2duo6600 válasza tubfish (#1029) üzenetére


Core2duo6600
veterán

ha beteszel egy DVD filmet
ami dolby digital vagy dts rendszerű
Gyári film, akkor azon van az elején legtöbször egy logó vagy hogy mondjam, miutan a hangrendszer ki lett választva és akkor tutira szólnia kell a mélynek
pl dolbys a vonatos,
[link]
Innen lehet pl ilyeneket letolteni
nem ártana tudni, hogy milyen a dvd player tipusa, ha mpeg 4 et is viszi, vagyis divx et akkor elég egy korongra a linkről leszedett dolgokat, persze kicsomagolova kiírni és úgy is mennie kell , lehet ujraírható is, legtöbb lejátszó beolvassa öket

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1031) dilipok válasza tubfish (#1029) üzenetére


dilipok
veterán

Most akkor a gépre van kötve hangrendszer? mert mostmár nem vágom. Ha igen, akkor még mindig az a bibi sztem, hogy a drájverbe kell bekapcsolni a Bass Redirectiont (SB drájvernél legalábbis így híjják :DDD )

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#1032) Calogero válasza dilipok (#1031) üzenetére


Calogero
addikt

Asztali DVD lejátszóra van kötve

(#1033) bozont válasza tubfish (#1029) üzenetére


bozont
veterán

Szia
Gondolom a dvd-re RCA kábellel van rákötve, próbáld meg, hogy a center és a sub dugóit felcseréled (de csak a dvd lejátszónál). Sztem is az lehet, hogy felcseréli a két sávot.

(#1034) tubfish válasza bozont (#1033) üzenetére


tubfish
csendes tag

sziasztok!
tehát a kábelt, ami a a dvd center-csatlakozójából megy a sub center-csatlakozójába, rakjam át a sub ''sub''-csatlakozójába és fordítva? hm, megpróbálom, aztán ha működik, elmondjátok, hogy miért nem a logikus módon kell kötni? ;) kössssssssssszi :)

(#1035) tubfish válasza Core2duo6600 (#1030) üzenetére


tubfish
csendes tag

Core, letöltöttem a dts-es és a train-es (dolby) file-t. mindekttő .vob kiterjesztésű lett kicsomagolás után. remélem, ezt tudja olvasni a CyberHome... kipróbálom ma este és megírom az eredményt. köszi a tippet :)

(#1036) Calogero válasza tubfish (#1028) üzenetére


Calogero
addikt

Nekem ezek vannak beállítva és szól a SUB is

Audio beállítás oldal
Hangszóró beállítás
- Audio Kimenet - 5,1 csatorna
- Első hangszóró - Kicsi
- Középső hangszóró - Kicsi
- Hátsó hangszóró - Kicsi
- Mélysugárzó - BE
- Lineáris Din. - KI
SPDIF Beállítás
- SPDIF kimenet - KI
Kettős monó/LIN.DIN
- Kettős monó - Sztereó
- Din sávs. - KI
Hangszinszabályzó
- Előre beállított - Nincs
- Mélyhang kiem - KI
- Szuper mély - BE
- Magashang kiem - BE
3D feldolgozás beállítás
- Pro Logic II - KI
- Effekt - KI
HDCD - KI
SACD mód - Több - csatornás

Audio CD esetén szól a 2 front + SUB ( A ha a Pro Logic II-t bekapcsolod akkor szól minden hangfal)
Mp3 esetén szól a 2 front + SUB ( A ha a Pro Logic II-t bekapcsolod akkor szól minden hangfal)

(#1037) salieri.


salieri.
őstag

Aki most akar ilyen cuccot venni a legolcsbbb helyek! :)

[link]

vagy

[link]

(#1038) JéPé


JéPé
csendes tag

Sziasztok!

Egy hónapja használom a Genius SW-HF5.1 5000-t, és meg kell, hogy mondjam, csakis jó tapasztalatom van vele. :C Úgy érzem, az elmúlt évek legjobb (várakozáson felüli teljesítménye miatt) számítástechnikai-műszaki beruházásomnak tekinthetem (pedig volt egy pár...)

Rákötve:

- PC Creative SB Audigy 7.1 a soundcard bemenetre
- TV a TV sztereó bemenetre
- Sandisc Sansa mp3 lejátszó a CD/MP3 sztereó bemenetre

Mivel azt olvastam, hogy elég gagyi a gyári hangszóró kábel, még kibontás előtt rögtön vettem hozzá 2x1,5mm-es oxigénmentes rézkábelt, és azzal helyeztem üzembe. Így azt sem tudom, milyen a hangzása az eredeti kábelekkel (na meg kevés is lett volna a gyári kábelek hossza...) A SUB-ra rákötni nem volt egyszerű a másfeles sodort rezet, mert elég szűkek a rések, úgyhogy nem javasolnám senkinek, hogy ennél combosabb drótban gondolkodjon (meg valószínűleg felesleges is...)

A TV sztereó jelét kikeverve a 6 hangfalra fergeteges élmény a natúr tv hangszórókhoz képest. Azóta csak így nézem a tévét és már nem is vagyok hajlandó máshogy!

Az mp3 lejátszót csak azért dugom rá, hogy miért ne legyen rádugva?! :D De azt is fantasztikusan szólaltatja meg. :R

A PC-n leggyakrabban zenét hallgatok és játszok, időnként filmeket is nézek.
Hallgatva a többiekre én is a foobar2000-t használom a muzsika megszólaltatására, hihetetlen sok beállítási lehetőség van, és gyönyörű hangokat lehet vele előcsalogatni a hangfalakra.

Amitől nem tudtam lehervasztani a vigyort az arcomról, az az nfs Carbon hangzásvilága 5.1-ben! :Y Van élet a sztereón túl!!! :R De az összes 5.1-es játék nagyon jól szól rajta.
A sub elég ütős. 10 óra állásban használom, nem merem feljebb tekerni (meg talán nincs is rá szükség), nehogy a szomszédok morcosak legyenek. Ugyan még egyszer sem szóltak, de nem akarom kísérteni a sorsot... :) Jó benne, hogy nagyon halkan hallgatva is minden tisztán, érthetően szólal meg.

Hál'istennek, eddig nem tapasztaltam semmilyen problémát azok közül, amiket az elmúlt 1000 hsz-ban olvashattam, úgyhogy maximális tiszteletem a GENIUS felé... Remélem, néhány évig jó szolgálatot tesz...

(#1039) Core2duo6600 válasza JéPé (#1038) üzenetére


Core2duo6600
veterán

nálam ha egészen hallkra van téve akkor torzan szól
ezt leszámítva, meg a kis zúúgást okés a cucc

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1040) Ch4os válasza salieri. (#1037) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Leszámítva, hogy az egyik cég Miskolci, a másik honlapja meg épp most nem jön be. :O
Amúgy a prohardver bazárja közül is árulja valaki 24e körül.
Nekem a magicomp tetszik a legjobban, meg a beigért 3 napos és egy hetes visszavásárlási akciójuk. Tudva hogy elég sok ''gyerekhibája'' van a kicsinek. De remélem én is nemsokára megvehetem, és nem lesz vele gondom.
Amúgy nem kell valakinek ECC-s memória, és akkor meg tudom venni az apróságot. ;)

(#1041) salieri. válasza Ch4os (#1040) üzenetére


salieri.
őstag

akkor nalad gaz van mert mindketto tokeletesen bejon

(#1042) tubfish válasza Calogero (#1036) üzenetére


tubfish
csendes tag

szia!!!!

nahát, ez szuper, köszönöm! kimásoltam, hazaviszem és kipróbálom ma este ezeket a beállításokat. sajnos a center-sub csere nem jött be (vagy egyik, vagy másik szólt, együtt a kettő nem :( ).

kösssssssssssssssszi, mégegyszer, nagyon kedves Tőled!!!
tubi

(#1043) Tobika1


Tobika1
senior tag

Üdv mindenkinek! Ma vettem meg az új 5000-est és hát elég nagy csalódás a régi feltuningolt 3600-ashoz képest:S. A mélye gyengébb nagyon fel kell tekerni a hangerőt, hogy utolérje a réginek a mélyét,, de ha nagyon feltekerem akkor meg már zavaró a magas :S, na mind1 ez van ja és már nem bírtam magammal szétszedtem az újat, hogy megnézzem a belsejét és hát az a látvány fogadott mint amikor szédszettem a 3600-asomat:S ezzel is lesz 1 kis munkárm, hogy legalább olyan jó legyen mint a régi vagy jobb. képeket teszek fel, ha kértek.

(#1044) Core2duo6600 válasza Tobika1 (#1043) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Jöhetnek a képek, akár az egész tuning muvletét végigkisérhetnéd, szerintem nagyon sokunknak jól fog jönni ha elszánjuk magunkat, én nem szedem szét addig amig nincs egy normális hangkártyám, mert ugye lehet hogy a hangkari a szar
tehat így nem igazán tudom, hogy a hangszorok nem szólnak rendesen vagy a hangkártya ratyi jelet küldd ki

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1045) Tobika1


Tobika1
senior tag

Hát én most kész lettem... jól beszopatott az új génius... először is elhagyta a távirányítót nem lehetett kezelni a távirányítóval, utánna meg nem lehetett kikapcsolni ezért jobbat nem tudtam kihúztam a konektórból és utána meg nem lehetett bekapcsolódni csak a hangerőszabályzó villanymotorának a búgását lehetett hallani :S . Fel is hívtam a boltot, hogy viszem vissza már be is csomagoltam amikor gondoltam egyet még utoljára bedugom hátha jó lesz és láss csodát megjavult. volt már valakinek hasonló tapasztalata???????????

(#1046) Tobika1


Tobika1
senior tag

ezek után 1 pár hétig még nem nyulok hozzá, nem akarom a garit elveszíteni

(#1047) Tobika1


Tobika1
senior tag

Itt 1 kép a régi és az új geniusról, de az nem lesz így sokáig mert a régi már el van adva
[url=http://kepfeltoltes.hu/view/070308/DSCF2102_www.kepfeltoltes.hu_.jpg][kép][/url]

itt a link is [link]

[Szerkesztve]

(#1048) djtoomi válasza Tobika1 (#1047) üzenetére


djtoomi
addikt

Erre csak azt tudom mondani: loooooooooooooooooooooooooooooooooool... :DDD :DDD :DDD Hifi tornyot épitettél?Ha dübörög a mély nem esnek le a hangfalak az asztalról vagy egymásról? :U

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#1049) Tobika1


Tobika1
senior tag

És a többi:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

[Szerkesztve]

(#1050) Tobika1 válasza djtoomi (#1048) üzenetére


Tobika1
senior tag

:D hát igen így a két mály elég jól szól :P , de most már csak az 5000-es van nálam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.