Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) kayman válasza stavross (#1135) üzenetére


kayman
senior tag

Hello!

A DHT-510 gyártását pár hónapja befejezte a gyár és világosbarna szín már csak hébe hóba fellelhető, keresgetni kell az elfekvő készletet. A fekete verzióból még jó darabig lesz a piacon, mert még rendes készlet van belőle. Tudom, mert én adom el. :D

HyperTransport az úr!

(#1152) kayman válasza Dictator^ (#1144) üzenetére


kayman
senior tag

A 3600as ládáját 100W-os hangszóróval szerelték, míg az 5000est már csak 75W-ossal sikerült.
Viszont a hátsó hangszórók dagadásával az össz wattszám emelkedett.


[Szerkesztve]

HyperTransport az úr!

(#1153) Dictator^ válasza kayman (#1152) üzenetére


Dictator^
veterán

hogy .. ?
tehát a mély-t gyengitették? ne viccelj már.. az összwattszám pont abban emelkedett, hogy a mélyláda nagyobb lett az 5000-esbe, a 3600oshoz képest.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1154) kayman válasza Dictator^ (#1153) üzenetére


kayman
senior tag

Pedig nálam jobban magyarországon csak a szervizes kollégám látja jobban, de a régiben masszívabb mély van. De engem ez nem annyira gátol meg, mert én is ilyen 5000-est fogok hazavinni, ha átépítettem őszig a tetőterünket.

A GARITÓL FÉLŐKNEK ÜZENEM? HOGY A BÚGÁS IS GARANCIÁLIS PROBLÉMA ÉS NYUGODTAN VIGYÉK VISSZA A VÁSÁRLÁS HELYÉRE, DE ELÉG CSAK A MÉLYNYOMÓT VINNI!!!!
Ha a bolt kötözködne, akkor hívják fel a beszállítót és akkor nálam csörögve a telefon megmondom nekik hogy IGEN, elég csak azt behozni. És akkor máris elég csak 10kg-ot cipelni.

Egyébként a mélyláda mérete csak magasságban növekedett, szélességben karcsúbb lett.
És ha erősebb is lett, viszont a láda átgondoltabbá vált, így lehet hogy a régi 3600-as 23kg-os összsújához képest már csak 20kg van a dobozon.
Egyébként ha nem dobtad ki a dobozt, akkor jobb alul szerepel magyarul az adatlap, a mély ott is 75W-osként szerepel.

[Szerkesztve]

HyperTransport az úr!

(#1155) kayman


kayman
senior tag

De nem csak a hátsó hangszórók 2 utassá válásától, hanem az összes hangszóró ereje nőtt, a mélyé pedig kicsit csökkent. Finomhangolás, mert a a régiben a mély leküldte a közép magas hangokat és arányokban javították ki ezt az összhatásban.

És még mellékesként közlöm, hogy a Genius oldal is átalakításra került, bár még sok régi temék van rajta, és az újjak nem nagyon, de azon dolgozunk, hogy ez hamarosan teljesen aktualizálódjon és sokkal több infó jusson el a végfelhasználókhoz!

itt van ni : [link]

[Szerkesztve]

HyperTransport az úr!

(#1156) Tobika1 válasza kayman (#1152) üzenetére


Tobika1
senior tag

Ez így igaz ezt én is tanusíthatom, mind a kettőt szedtem már szét. A 3600-asnál a 45w az az erősítőnek a teljesítménye, az 5000-esnél az erősítőnek lett nagyobb a teljesítménye a mélyhangszórónak kisebb lett.

(#1157) Tobika1 válasza kayman (#1154) üzenetére


Tobika1
senior tag

A 3600-as mélyének a mérete: Mélysugárzó: 220*380*330 mm
Az 5000-esé: Subwoofer: 220 x 412 x 344 mm tehát nem lett karcsúbb inkább nagyobb lett :D

(#1158) xcsab


xcsab
aktív tag

egy bizonyos ideje az ujabbik fajta amikor feltekeredik 9 oraig mikor bekapcsolom akkor a motorja csunya hangot ad ki .. bar alig hallhato ... de amikor megvettem semmi iesmit nem tapasztaltam.... tortent meg vkivel iesmi?

Just do it!

(#1159) Tobika1 válasza kayman (#1154) üzenetére


Tobika1
senior tag

Sokat visznek vissza, hogy hibás? és mi a leggyakoribb hiba amiatt visszaviszik??

(#1160) kayman válasza Tobika1 (#1159) üzenetére


kayman
senior tag

Igaz, szélességre kb egyforma, csak a magassága és a legömbölyítések miatt tünik karcsúbbnak, magasabbnak tuti magasabb.
A hibáiról: teljesen vegyes hibákkal hozzák vissza, hol a mély recseg, hol a trafó búg, de persze van hogy valamelyik hangszóró nem szól és hogy az előlapi panel beszarik.
De egyik sem több a többinél és nem is túl gyakoriak.
kb 2-3 % hibásodik meg az elején ilyennel, de az pár nap alatt megoldódik.
nem tudnék nagyon negatívat mondani róla.

HyperTransport az úr!

(#1161) Tobika1 válasza kayman (#1160) üzenetére


Tobika1
senior tag

Az enyémet az elöző héten vittem vissza, mert nem kapcsolt be akármit is csináltam vele nem kapcsolt be megnéztem a biztosítékot és az is jó volt. Mi mehetett ki belőlle??

(#1162) kayman válasza Tobika1 (#1161) üzenetére


kayman
senior tag

ez jó kérdés, én csak értékesítek.
a szervízes kollégám tudna ilyeneket megválaszolni.
de ő is csak akkor ha már nála a hangfal és szét is szedte már...

HyperTransport az úr!

(#1163) Core2duo6600 válasza kayman (#1162) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Na akkor már nem értem, hogy ki az importöre ennek a cuccnak
én itt vettem
1067. Budapest, Szobi utca 4. (E.H.D. Hungary Informatikai Kft.) /http://www.ehd.hu/
durván 1 hónapja
És azt állították, hogy ők az importörök akkor még valóban náluk volt a legjobb az ára, 28 000 volt akkor

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1164) kayman válasza Core2duo6600 (#1163) üzenetére


kayman
senior tag

ne is törödj vele, a magyar pc piac egy nagy átláthatatlan káosz.
Magyarországon a kínai gyárból egyedül nekünk érkezik Magyarországon Genius.
De hálistennek csak nagykereskedelem vagyunk és így kicsivel nyugodtabb az életünk.

HyperTransport az úr!

(#1165) kayman


kayman
senior tag

UP! Látom jól mennek a hangfalak, nem reklamál senki... :C

HyperTransport az úr!

(#1166) Dictator^ válasza kayman (#1165) üzenetére


Dictator^
veterán

dehogynem reklamál, de nem ér el vele semmit..
a mélyláda még mindig kannás, 1-2 óránál jön csak meg a mély.. addig semmi (értsd 0% bass kb).

[Szerkesztve]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1167) #56474624 válasza kayman (#1165) üzenetére


#56474624
törölt tag

De én reklamálok, mert a módkapcsolgatásnál hibádzik. Sokszor elmegy az elülsők hangja (különösen a center-t nehéz ilyenkor visszavarázsolni, de időnként még a méllyek is baszakodom) ha egyik módról átkapcsolom a másikra, és csak többszöri át- majd visszakapcsolgatásra jön vissza. Elég bosszantó. :(

(#1168) kayman válasza #56474624 (#1167) üzenetére


kayman
senior tag

Amit írsz, az garanciális probléma. Kérdezd meg a vásárlás helyén is.

HyperTransport az úr!

(#1169) kayman válasza Dictator^ (#1166) üzenetére


kayman
senior tag

Hol vetted a hangfalat?
Mert lehet hogy a mélynyomód hangszórója döglődik, érdemes lenne valahol egy ilyet kitesztelned hogy olyan-e mint a tiéd. Nincs olyanhoz eljutási lehetőséged, akinek szintén ilyen van? Mert lehet hogy a mélynek a tekercse kezd leszakadni és az utolsókat húzza.
Azért nem mondom hogy hozzánk, mert mi csak az áruházakban eladott hangfalakat szervizeljük direktbe garisként, a kiskerekét csak ha ők hozzák vissza.
Meg az se biztos hogy tőlünk van, fránya szürkeimport....... :O De ha másnál sokkal jobb, mint a tiéd, én szervizelésre szavaznék.

HyperTransport az úr!

(#1170) stavross


stavross
tag

Üdv!

Ennek a Geniusnak hány ohm.osak a kimentei? Milyen, mekkora hangfalakat lehet még ráköti?

Boldogok, akik nem várnak semmit, mert ők nem csalódnak!

(#1171) Dictator^ válasza kayman (#1169) üzenetére


Dictator^
veterán

alig pár honapos, EHDnél vettem.

az megszokott hiba hogy kb 9 óránál (amire beáll alapbol) onnan nagyon lassan (NAGYON) tekerd a potit lefele 8 óra fele és egy résznél ilyen robotos torzulás + zugás jön be.

emiatt bevimttem a boltba nem sikerült megtalálni azt a helyet.
mondtam szar a mélyláda, rádugta egy mp3 lejátszóra csutka méllyel, azt aztmondja ez igy szól.. nem cseréli...
ennyi..

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1172) Core2duo6600 válasza Dictator^ (#1171) üzenetére


Core2duo6600
veterán

én is az hd ban vettem . . .

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1173) Core2duo6600 válasza stavross (#1170) üzenetére


Core2duo6600
veterán

4 ohm

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1174) kayman


kayman
senior tag

Akkor sajnos nem tudok segíteni, mert akitől vettétek az nem rajtunk keresztül oldja meg a beszerzést. Nem mindíg azért vannak ekkora eltérések boltok árai között, mert a drágább cég kapzsi lenne. Ha valaki átdobja a a határ alatt a terméket, akkor pont az a 20%-kal olcsóbb ár jön ki, mint amiért ti vettétek. Cserébe hiányzik a kellő teméktámogatás. garancia hetekig húzódhat, meg ilyenek...
Szervizes kollégám megkérdeztem a 1-2 órai mély hangról. A régihez viszonyítva változott a poti, mert eddig 0-ról már emelte a mélyet, az 5000-esnél meg 12 órától indul a 0-állás és teljesen normálos hogy csak onnan kezd éledni a mély. Az alsó torzulásra ő nem tudott mit mondani, mert még nem hallott ilyen esetet.

HyperTransport az úr!

(#1175) Tobika1


Tobika1
senior tag

:( még mindig nincs kész a mélynyomóm :S

(#1176) Tobika1 válasza Core2duo6600 (#1173) üzenetére


Tobika1
senior tag

Üdv! A mélynyomó 8 ohm-os láttam ert szédszetdtem az 5000-esemet.

(#1177) kayman


kayman
senior tag

www.geniusnet.com :

Woofer: 4 Ohms
Satellites & Center: 4 Ohms

HyperTransport az úr!

(#1178) Tobika1 válasza kayman (#1177) üzenetére


Tobika1
senior tag

Én is csodálkoztam, de hidd el, hogy 8 ohm volt ráírva.

(#1179) kayman válasza Tobika1 (#1178) üzenetére


kayman
senior tag

majd holnap én is megnézem, van egy pár kiszedeve nálunk is.... :o

HyperTransport az úr!

(#1180) kayman válasza Tobika1 (#1178) üzenetére


kayman
senior tag

Megnéztem a kis kupacot és tényleg 8 Ohm és 75W

HyperTransport az úr!

(#1181) Tobika1 válasza kayman (#1180) üzenetére


Tobika1
senior tag

A frontoknak is megnézhetéd! :))

(#1182) stavross válasza kayman (#1180) üzenetére


stavross
tag

Ez engem is érdekelne! Mind 3600, mind az 5000-é (bár feltételezem 1formák :F

Boldogok, akik nem várnak semmit, mert ők nem csalódnak!

(#1183) kayman válasza stavross (#1182) üzenetére


kayman
senior tag

Hirtelen rámértünk és 8 Ohm-os mindkét hangfalban a hangszórók.

HyperTransport az úr!

(#1184) Tobika1 válasza kayman (#1183) üzenetére


Tobika1
senior tag

akkor meg minek írják 4 ohm -osnak :F

(#1185) Tobika1 válasza kayman (#1183) üzenetére


Tobika1
senior tag

A frontok is 8 ohm-osak az 5000-esnél??? :F :F

(#1186) kayman válasza Tobika1 (#1185) üzenetére


kayman
senior tag

ezt mondom, megmértük müszerrel és az egyből megmondja, ki se kell szedni.

HyperTransport az úr!

(#1187) Monya78


Monya78
veterán

Érdekes mindenkinél döglik be a hangfal, az enyém meg Ön javulásba kezdett... :DDD

Régebben írtam hogy bekapcsoláskor random ideig (5perc-30perc) fogja magát és nem ad hangot, ezért kb. 3 hónapig ki sem kapcsoltam a hangfalat mindig standby üzemmódban hagytam. Ezen a héten kipróbáltam újra - kikapcsoltam, első bekapcsnál kb. 10s-ig szarakodott, de azóta minden ki-be kapcsnál egyből van hangja :R

(#1188) #56474624 válasza Monya78 (#1187) üzenetére


#56474624
törölt tag

3 hónapig stand by-ben??? :DDD Az nem árt neki? :U

(#1189) Monya78 válasza #56474624 (#1188) üzenetére


Monya78
veterán

Igen, de inkább 4 hónap volt....úgy tünik nem árt neki, sőt...

Furcsa hogy elalvás előtt nem hallom azt a monoton búgást... :B

(#1190) kayman


kayman
senior tag

:R

HyperTransport az úr!

(#1191) Core2duo6600 válasza #56474624 (#1188) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Én a távírányítóval lövöm ki, mechanikusan nem kapcsolom ki hátul erre gondolsz stand by - ként ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1192) #56474624 válasza Core2duo6600 (#1191) üzenetére


#56474624
törölt tag

Hátul én sem lövöm ki, hanem csak a távirányítóval (vagy a mélynyomón elöl), tehát hogy pirosan világítson. Én ezt értettem stand by üzemmód alatt. Tehát akkor rosszul fejeztem ki magam. :D Szóval az nem árt neki hosszú távon, ha nem teszem stand by-be (mert amúgy mindig így szoktam tenni, hátul én sem kapcsolom ki), hanem folyton úgy zölden világít? Mert megesett már, hogy így hagytam, és a hűtőbordán ilyenkor érezni lehet, hogy langyos, vagyis feltételezem nem ''pihen'' a szerkezet. Gondolom, ez nem tesz jót neki. Abban viszont nem látok semmi ''extrát'', hogy hátul nem lőtte ki 3 hónapig. :D

(#1193) Core2duo6600 válasza #56474624 (#1192) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nekem kéken viullágít amúgy
viszont ha mute ra teszem akkor kigyullad egy piros is akkor kihul a bordája

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1194) kayman


kayman
senior tag

És ha esetleg valaki gondolkodik más Genius termékben is : [link]


S.O.S.

HyperTransport az úr!

(#1195) kayman válasza kayman (#1194) üzenetére


kayman
senior tag

Mégse, mert lett keletje...

HyperTransport az úr!

(#1196) rankesz


rankesz
veterán

Sziasztok!

Rég írtam a topikba, nem volt problémám a 3600assal.
Most viszont nagyon olcsón hozzájutottam ehhez:
[link]
Valaki olyan segítségét kérném aki igazán ért hozzá. Ha ezt az 5.0-ás hangfalszettet rákötöm a genius 3600 subjára akkor a subnak lehet valami baja? Mindegyik hangfal 8 ohm-os, bővebb leírás a linken.

Válaszokat előre is ''köcsögöm széken'' (by Ace Ventura) :))

(#1197) Core2duo6600 válasza rankesz (#1196) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Semmi baja nem lesz
de hogy jobban fog - e szólni majd elválik
én 2 Db Beag ot kotottem rá a frontra első kőrben
de semmivel nem lett jobb a hangja így maradt a sajatja

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1198) Janoska26


Janoska26
addikt

Gyerekek, ma újjá születtek a hangfalaim, szinte először hallom mind a 6 hangszórót egyszerre szólni, a winamp ideje lejárt, próbáltam mindenféle pluginokat leszedni hozzá, hogy nyomja 5.1 be a zenét de nem ment, lehúztam a Jet audio nevezetű progit, ha jól emlékszem a nevére, és valami eszméletlen, hogy mit tudnak, mindenféle hangkártya plusz beállítást levettem, és gyönyörűen muzsikálnak :DDD Csak ajánlani tudom mindenkinek, ja és persze ingyenes. :)

(#1199) lumi


lumi
tag

Sziasztok, megvettem enis az 5000-es bükköt electro-worldben 40k-ert.
tesztelesi fazis, a mely mintha nagyobb hangeron mar muanyag hanggal jonne, ez nalatok is? :)

(#1200) desigo


desigo
senior tag

Üdv.
Nekem egy ideje elkezdett elhallgatni a bal front hangfalam.Rájöttem,hogy a poti kontakt hibás.Ha mozdítottam egy kicsit rajta jó lett de ez csak párhétig ment.Gondoltam szétszedem befújom kontakt sprayvel.Hát nem igazán sikerült kicsedni a kezelő egységet mert a kábelek nem engedik.Máshol kell elkezdeni bontani?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.