Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-03-20 09:38:09

LOGOUT.hu

Ha egy termék garanciális ügyintézésével kapcsolatban kérdezel, akkor a könnyebb segítségnyújtás érdekében adj meg minél többet a következő adatokból:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27201) Lackooo84 válasza gabor9991 (#27197) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Pedig láttam ilyen videót nem egyet autó, ház eladással kapcs, hogy magánszemélyek közti üzletnél beleírtak ilyeneket a szerződésbe, és az ügyvéd mondta, hogy az ilyesmi mindig semmis. Na mindegy igazából engem nem érdekel, mert sosem írnék ilyet alá az biztos.

The Truth is out there...

(#27202) Gyuri108


Gyuri108
csendes újonc

Sziasztok!

Vettem a cégemnek 2024.01.31-én egy SSD-t az iPonnál. 2024.02.02-án személyesen leadtam garanciális ügyintézésre, mert hibás volt. Cserét kértem, ez szerepel az Átvételi bizonylaton.
2024.02.23-án emailben érdeklődtem, akkor azt válaszolták, hogy az áru jelenleg bevizsgálás alatt van a beszállítónál, további információ jelenleg nem áll rendelkezésre.

Hetekig nem történt semmi, ezért 2024.04.04-én emailben ismét kértem a cserét, vagy hogy adják vissza a hibás SSD árát. A válasz: „A szervízből visszaérkezett az SSD, hogy nem találták hibásnak. Mi visszaküldtük, hogy teszteljék le pontosabban. Pillanatnyilag egyeztetés alatt van az eszköz, türelmét kérjük.” A további levelezésből az derült ki, hogy az iPonosok is hibásnak találták az SSD-t, ezért küldték vissza a szervízbe.

Azóta megint eltelt 3 hét bárminemű előrelépés nélkül. Szerintetek hogy tudnám a leggyorsabban megkapni a cserét vagy visszakapni az SSD árát?

(#27203) jeni válasza Gyuri108 (#27202) üzenetére


jeni
félisten

Céges vásárlásra 1 év a garancia,ennek ellenére erre is 30 naptári a kötelező javítási idő,ennek túlhaladtával a 30 nap után már a cserét vagy a vételárát kellett volna vissza kapnod.

(#27204) Gyuri108 válasza jeni (#27203) üzenetére


Gyuri108
csendes újonc

Igen, pont az a kérdésem, hogy hogyan tudom kikényszeríteni a cserét vagy a pénz visszakapását, mivel az iPon láthatólag nem siet megoldani a problémát, csak a türelmemet kéri.

[ Szerkesztve ]

(#27205) 4Grider válasza Gyuri108 (#27204) üzenetére


4Grider
nagyúr

A jótállással kapcsolatos jogszabályok kizárólag fogyasztókra vonatkoznak. Honnan vetted a 30 napot?

(#27206) Lackooo84 válasza Gyuri108 (#27202) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Már amikor leadtad kellett volna adjanak egy újat azonnal, mivel benne voltál a 3 napban.

The Truth is out there...

(#27207) Tikakukac válasza 4Grider (#27200) üzenetére


Tikakukac
titán

Lehet el vagyok tévedve, túl kevés időt töltöttem el akkor kiskerben és nagykerben :DDD

Az utcáról, te, mint xy cég ha bezuhansz első körben partnerré kell válnod. Ez az alap, addig senki sehova. Előtted van a CHS oldala. Hogyan rendelsz? Reg nélkül csak úgy? Meglepne :B

Én anno Dell és HP boltban csücsültem. A kukink is kötélre volt rakva, hogy mit és meddig és hogyan, különben a kövi hónaptól nem kellett azon agyalni, hogy mennyiért és mit kapunk. Vagy persze, lehetsz te 1-1 darabos vásárló, de azzal, hogy hogyan fogsz jó árat a polcra rakni, nem tudom, max akkor ha szereted a bukót.

Jelenleg az ötkerben, és te? Most, hogy ezt letudtuk, akkor jöhet a frappáns válasz arra, hogy miért tudja minden márka megoldani ezt a bonyolult kérdéskört garijegy nélkül 20 éve :D

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27208) jeni válasza Lackooo84 (#27206) üzenetére


jeni
félisten

A dátumot meg se néztem :W :O
igen valóban a 3 napi cserében kötelesek lettek volna adni egy újat.

(#27209) jeni válasza 4Grider (#27205) üzenetére


jeni
félisten

a nem fogyasztók mint céges akkor az mennyi nap erre?

(#27210) 4Grider válasza jeni (#27209) üzenetére


4Grider
nagyúr

Semennyi. A jogszabályok kizárólag fogyasztókra vonatkoznak. Természetesen cégként perelhetsz egy másik céget pl. a ptk-ra hivatkozva. Mennyi is az ügyvéd egy órájának díja? Nálunk az olcsóbb 25e Ft körül van...

(#27211) Gyuri108 válasza 4Grider (#27205) üzenetére


Gyuri108
csendes újonc

Az Átvételi bizonylaton szerepel többek közt:
1. A garanciális ügyintézés során törekszünk a 15 napos befejezésre.
2. Az Ön által választott szavatossági igény a rendelkezésre álló információk alapján teljesíthető. Jótállás esetén a kijavítási igény határideje 30 nap, a kicserélésé 38 nap.

(#27212) Gyuri108 válasza Lackooo84 (#27206) üzenetére


Gyuri108
csendes újonc

Én is így gondolom, de ez akkor fel sem merült. Tájékoztatniuk kellett volna erről, de csak azt mondták, 15 nap az ügyintézés.

(#27213) 4Grider válasza Gyuri108 (#27211) üzenetére


4Grider
nagyúr

Céges vásárlóknak még mindig nincs jótállás és szavatosság.

(#27214) Gyuri108 válasza 4Grider (#27213) üzenetére


Gyuri108
csendes újonc

Ezt hogy érted? A vásárláskor kapott Garanciajegyen szerepelnek a termék adatai és az, hogy a garancia 60 hónap.
Továbbá: "8. Gazdálkodó szervezetek, gazdasági társaságok és/vagy jogi személyek esetén a garancia kizárólag a törvényben előírt termékekre vonatkozó szavatosságot tartalmaz!"

(#27215) gabo91 válasza gabor9991 (#27197) üzenetére


gabo91
aktív tag

Köszönöm a segítséget. Úgy olvastam, hogy magánszemélyek között nem jön létre fogyasztói szerződés és így el lehet térni a ptk általános szabályaitól.

Nem csalni akarok, csak magunkat levédeni.
Anyukám 23 éves autóját szeretnénk eladni, vannak hibák egy ilyen korú autón, van mit javítani műszakira, de működik. Hírdetésben ezek fel vannak rüntetve és nem titkokunk el semmit sem.
A kocsiért olyanok jelentkeznek akikkel normál esetben nem állna le az ember... telefonban látatlanul bemondásra alkudoznak mint a piacon.... a vevő jött, hogy x Huf és viszi, a szerződésbe pedig beleírjuk, hogy 0 perc garanciával.
Nem szeretném azt, hogy 2 hét múlva jöjjenek a lehúzások, hogy kell cserélni vezérlést, meg ezt meg azt és az egész történet ráfizetés legyen.
(De ha nem lesz normális vevő inkább nagyszülöknél a garázsba leteszem és félevente 2500ft ért kivonva tartatom... egyszer meg majd OT korban meg lesz csináltatva....)

(#27216) 4Grider válasza Gyuri108 (#27214) üzenetére


4Grider
nagyúr

Úgy értem, hogy jótállást a törvény csak fogyasztóknak ad. Így pl. az 5-15-30 nap is csak fogyasztók mint jogosultak számára meghatározott határidők. A PTK-ban van termék- és kellékszavatosság, arra esetleg hivatkozhatsz.

[ Szerkesztve ]

(#27217) 4Grider válasza gabo91 (#27215) üzenetére


4Grider
nagyúr

Akármit írsz a szerződésben, akkor is magánszemélyként 1 év kellékszavatosságot kell adjál. Ez ellen legálisan egy módon védekezhetsz, ha az adásvételi szerződésben felsorolsz minden hibát, mert ezekre később nem hivatkozhat a vevő.

(#27218) koby11h válasza 4Grider (#27217) üzenetére


koby11h
aktív tag

Azért írnak mást is, nem tudom, hogy érvényes-e most. pl:

Két magánember közötti adásvétel
Ha magánszemély magánembertől vásárol használt autót, annak szabályozása egyszerűbb. Ebben az esetben egy év a szavatosság. Ellentétben a cégtől magánszemélynek eladott autóval, nem jön létre fogyasztói szerződés, így az adásvételi szerződésben el lehet térni a Ptk. általános szabályaitól és az egyéves szavatosságot akár ki is zárhatják a felek. Például az adásvételi szerződésben kitérve erre.

Forrás
Azt nem tudom, hogy azóta változott-e a szabályozás...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#27219) gabor9991 válasza gabo91 (#27215) üzenetére


gabor9991
őstag

Látod te és én úgy értelmezzük az adott mondatot ahogy te írod de más meg pont ellenkezőleg .
Épp itt kettővel felettem van erre a példa.

Koby11h:

Örülök hogy már nem csak én egyedül bizonygatom hogy az az egy mondat konkrétan mit jelent :)

[ Szerkesztve ]

(#27220) koby11h válasza gabor9991 (#27219) üzenetére


koby11h
aktív tag

Forrás

Ha magánszemélytől vásároltunk
Ha az autót magánszemélytől vásároljuk, viszonylag egyszerű a szabályzás: az eladót egy év kellékszavatossági kötelezettség terheli. Fontos részlet, hogy mivel ebben az esetben nem jön létre fogyasztói szerződés, a felek ettől eltérhetnek, tehát az eladó akár teljes mértékben kizárhatja a kellékszavatossági kötelezettséget. Lényeges, hogy ha magánszemélytől vásárolunk használtautót, meghibásodás esetén nekünk kell bizonyítanunk, hogy a hiba már az adásvételkor is fennállt.

De ezek 4-5 éves cikkek, tehát előtte egy ügyvédet én biztosan megkérdeznék!

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#27221) gabor9991 válasza koby11h (#27220) üzenetére


gabor9991
őstag

Szerintem elég értelmezni a PTK szövegrészt, ott le van írva hogy csak fogyasztó és vállalkozások közötti szerződések esetében zárja ki a kizárást.

[ Szerkesztve ]

(#27222) run4fun


run4fun
tag

Sziasztok!

Bauhaus rendelés, kerti műanyag-tároló törötten érkezett, amit egy hét múlva kicsomagoláskor vettünk észre. Írtam nekik emailt, hogy mi a csere menete, visszaírtak, hogy egyeztetnek a gyártóval. Így már ketyeg a 30 nap vagy nekem kéne valamit erre válaszolnom? Jött egy kárfelvételi jegyzőkönyv is, hogy én jeleztem a hibát.

(#27223) tomgabor válasza asdf_ (#27077) üzenetére


tomgabor
senior tag

Elnézést, jótállásra gondoltam.
04.22. Hétfőn rendeltem Ipontól.
04.26. Pénteken üzenték hogy átadták a futárnak akik 1-2 munkanapon belül kiszállítják.
Ma 04.29-én megérkezett a csomag, a csatolt Garanciajegyen 04.23. dátum van feltüntetve.

Ha én rendelek egy drága videokártyát amire valamiért csak 1 év jótállás van [link]
Nekem a mai naptó kezd el ketyegni a jótállás annak ellenére hogy majdnem 3 hét a beszerzése, szóval csak 11 hónap van rá?

[ Szerkesztve ]

(#27224) jeni válasza tomgabor (#27223) üzenetére


jeni
félisten

Telefon kérdezzél rá a boltnál. Ha 1 év és nem tetszik ilyen formàban akkor küld vissza.

(#27225) Lackooo84 válasza tomgabor (#27223) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

A jótállási idő hivatalosan az átvétel ill. beüzemelés napjától indul. Amíg nem veszed át nem is a tiéd a csomag, szóval miért is ketyegne a jótállási idő?! Ez az egyik. Másik. Az ájpon elmehet a szürkés jó anyjába, 250 ezer forint felett kötelező a 3 év jótállást biztosítaniuk. (személyes véleményem, hogy a 4 betűs zöldikénél és a 4 betűs kékeknél semmit nem szabad venni, mert szürkéznek, és a jótállási igény érvényesítése mindig körülményes, ott akarnak átverni, ahol tudnak.)

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#27226) arcitec válasza Lackooo84 (#27225) üzenetére


arcitec
addikt

Így kellen lennie, de pl az Aqua nem így jár el. :U

(#27227) Lackooo84 válasza arcitec (#27226) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Akkor GVH-nál tessék jelezni. :K Illetve aki vásárol és nem kapja meg a 3 évet, az pedig a békéltetőnél.

The Truth is out there...

(#27228) tomgabor válasza Lackooo84 (#27225) üzenetére


tomgabor
senior tag

Mert az a dátum van a garanciajegyen, ehhez fognak ragaszkodni 1000%-ban.

Aquának ilyen GSM bolt feelingje van, Samsung garipapírt se töltik ki, garancia futárt ne akarj rendelni. Ipon trükközik a garanciával, leadtam a rendelést, ott még 3 év garancia volt, boltban mikor kiadták már csak 1 év volt rá. Mindkét boltnál a beszállító vagy a külsős szerviz a hibás, ők sose. Most a zöldeknél vásárolok mert ott legalább vissza lehet küldeni anélkül hogy szabadságot kelljen kivennem.

(#27229) Lackooo84 válasza tomgabor (#27228) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nem ragaszkodhat ahhoz, a jogszabályban le van írva feketén fehéren ez is.

The Truth is out there...

(#27230) Tikakukac válasza tomgabor (#27228) üzenetére


Tikakukac
titán

N+1. alkalommal is: teljesen mindegy, hogy mi van milyen papíron. Nincs az a bolt, disztri, szerviz aki felülbírálhat jogszabályokat, törvényeket :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27231) DGery


DGery
aktív tag

Sziasztok!
Kicsit visszaolvastam, illetve próbáltam a netet túrni, de nem találtam érdemi információt.
Ugye ápr 24-én megjelent a Magyar közlönyben a sávos jótállás 10eFt feletti tarós eszközök esetén is 2 évre módosul, viszont a bevezetés időpontjáról érdemi információt nem találtam.
Tudnátok kérlek infót adni, hogy ez mikortól fog élni (vagy él)? van már erről hivatalon infó?
Köszönöm :)

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1 / iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Xbox Series S / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#27232) koby11h válasza DGery (#27231) üzenetére


koby11h
aktív tag

A megjelent szöveg alján szerepel egy 60 nap múlva lép életbe szöveg, ha jól emlékszem.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#27233) t420s


t420s
aktív tag

Üdv!

Szerintetek a vinted-en vannak valós vevők is vagy csak scammerek phisserek stb?
Feladok egy hirdetést, 10 percen belül 20 levél jön-de mind a szokásos "foxposttal kérem az én költségemre lépj be oldalamra" kamus...
mind.
na meg a 20 milliárd dollárom van kire hagyjam levelek tömkelege.
itten vevők is vannak ? vagy csak scammerek?

(#27234) Fox Mulder válasza DGery (#27231) üzenetére


Fox Mulder
aktív tag

A kihirdetést követően 15. napon lép életbe.

(#27235) Josi válasza t420s (#27233) üzenetére


Josi
aktív tag

Biztos vannak vevők. Csomagpont vagyok és látom, hogy jönnek-mennek vintides csomagok.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#27236) Lackooo84 válasza t420s (#27233) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nem tudom a vinteden hogy lehetnek scammerek, mivel eleve csak úgy vásárolhatsz hogy a vevőnek előre ki kell fizetni a postázás költségeivel (ami csak foxpost vagy packeta lehet) terhelt vételárat, és a vinted addig visszatartja, amíg a vevő vissza nem jelez, hogy minden oké. Nem a facebook marketplace-el kevered véletlen?

The Truth is out there...

(#27237) Angie™ válasza DGery (#27231) üzenetére


Angie™
addikt

2024.05.08-tól lép hatályba.

[ Szerkesztve ]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#27238) t420s válasza Lackooo84 (#27236) üzenetére


t420s
aktív tag

"Nem a facebook marketplace-el kevered véletlen?"

nem, nem azzal, mellékeljek képernyőfotókat a tengersok kamuról?

ja és kis olvasnivaló:

Internetes csalók fő vadászmezőjévé vált a Vinted.hu

https://index.hu/belfold/2023/07/12/vinted.hu-csalas-rendorseg-orfk-internetes-csalas-horvath-adam/

Ellepték a csalók a Vinted.hu-t - erre figyelj, ha vásárolnál

https://www.startlap.hu/vasarlas/vinted-csalas/

Több tízmilliót zsákmányoltak a netes csalók a Vinted felhasználóitól

https://www.borsonline.hu/aktualis/2023/09/tobb-tizmilliot-zsakmanyoltak-a-netes-csalok-a-vinted-felhasznaloitol

Ellepték a Vinted.hu-t a csalók: milliókat loptak el a webáruház felhasználóitól

https://www.blikk.hu/ferfiaknak/tech/vinted-csalas-atveres/tk56lbf

Internetes csalók vadászmezőjévé vált a Vinted.hu

https://orbottyan.hu/hu/cikk/vinted_2023

(#27239) Lackooo84 válasza t420s (#27238) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ezek teljesen más csalásformákról szólnak. Ilyen amit te írtál, hogy lökik a rizsát, h majd ők küldenek futárt... ez a vinteden nem igazán jön be, az általam említett okok miatt. De egyébként nagyon bambának kell lenni, hogy ilyennek bedőljön az ember...

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#27240) t420s válasza Lackooo84 (#27239) üzenetére


t420s
aktív tag

". ez a vinteden nem igazán jön be"

mégis 10ből 9, ha nem 10ből 10 üzenet bizony erről szól.

(#27241) Lackooo84 válasza t420s (#27240) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nekem ott még a büdös életben nem jött ilyen üzenet semmire. Ellentétben facen csak azok jönnek.

The Truth is out there...

(#27242) classic B


classic B
aktív tag

Az online vásárlásnál a 14 napon belüli elállásnál jól tudom, hogy a pénzt az elállás bejelentésétől (és nem a termék üzletbe történő visszaérkezésétől) számított 14 napon belül utalják vissza? Ha ez nem történik meg időben, akkor mi van olyankor? :F

[ Szerkesztve ]

(#27243) 4Grider válasza classic B (#27242) üzenetére


4Grider
nagyúr

Leginkább semmi. Telekom néha 30 nap után utal vissza. Az állami fogyasztóvédelem (kormányhivatalok) egyre gyakrabban rázzák le a bejelentéseket azzal, hogy egyéni ügyekben nem járnak el, azon kívül meg a békéltető testület marad meg a polgári peres eljárás.
Egyébként a kereskedőnek joga van az utalást visszatartani, amíg nem érkezik hozzá vissza a termék, hiszen joga van megvizsgálni, hogy az elállással érintett termék maximum csak kipróbálva lett.

(#27244) Tikakukac válasza classic B (#27242) üzenetére


Tikakukac
titán

Mondjuk ebből lenne cifra sztori, sameday nekem klasszikusan 3-4 hét alatt hoz ki dolgokat, ergo simán lehet a cég visszaküldi neked a pénzt te meg feladsz karcos név törött szemetet :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27245) classic B válasza 4Grider (#27243) üzenetére


classic B
aktív tag

Rendben, köszi. Valóban így ésszerű.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.