Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-03-20 09:38:09

LOGOUT.hu

Ha egy termék garanciális ügyintézésével kapcsolatban kérdezel, akkor a könnyebb segítségnyújtás érdekében adj meg minél többet a következő adatokból:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25701) Ajándékok válasza luciferc (#25700) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

A számítógépet egyben tudom használni akkor is, ha alkatrészenként írják fel az árát.
Ha "életszerűnek kell lennie, plusz alapelvárás a jóhiszemű joggyakorlás", akkor 3év jár. :F

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#25702) , válasza Ajándékok (#25701) üzenetére


,
addikt

Ha új számítógépről van szó, és 250ezer Ft fölötti, akkor fogyasztók részére 3 év (minimum).

(#25703) luciferc válasza Ajándékok (#25701) üzenetére


luciferc
őstag

Nem. Ha te alkatrészenként vetted és ezt így is számlázták ki, akkor alkatrészenként van garanciád. Akkor is ha összerakták, mert az egy külön szolgáltatás. Ha úgy szerződtetek, hogy te megmondod mi kell bele, ők meg eladják ezt neked egyben XYPC fantázianéven, akkor az meg egy egybe gép.

(#25704) Ajándékok válasza luciferc (#25703) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Az Ipon-nál van gépösszerakó. Mindegyiknek van neve és lehet változtatni milyen alkatrészt rakok bele. A neve akkor is megmarad, ha változtatok.
Nem tudom hogyan számlázzák ki. Ez akkor 1 vagy 3 éves?

#25702 Scorp2011
Akkor is ha alkatrészekből rakom össze? (Nem egy komplett márkás gép)
Ha igen, akkor tudod, vagy gondolod?

[ Szerkesztve ]

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#25705) luciferc válasza Ajándékok (#25704) üzenetére


luciferc
őstag

Kérdezd meg.

Az én tippem szerint nem tekintik egész gépnek, hanem egy segítségnek, hogy miknek kell/javasolt/érdemes egy gépben lenni adott célra, hogy ne felejts el semmit. De ez nem zárja ki, hogy ha ők teszik össze is, akkor vállaljanak rá 3 évet. De erősen kétlem. Többek között mert te válogatod össze az alkatrészeket, nem összetesztelt elemekről van szó. De kérdezd meg.

(#25706) , válasza Ajándékok (#25704) üzenetére


,
addikt

Csak gondolom. Mégpedig azért, mert minden számítógépet alkatrészekből szerelnek össze. A komplett márkás gépet is. Mint ahogy egy autót is, egy mobiltelefont is, stb., stb.
Számomra nagyon meglepő lenne, ha nem a megvásárolt autóról, mobiltelefonról, számítógépről kapnék számlát/jótállást, hanem annak az alkatrészeiről, mint pl. motor, váltó / LCD, kamera / stb., stb., csak azért, hogy így ki legyen játszva az összeghatár szerinti kötelező jótállás.
Az, hogy az adott cég vállalta, hogy x összegért cserébe a kiválasztott alkatrészekből megépít egy gépet, még nem változtat semmit azon, hogy a vásárló nem alkatrészeket vásárolt tőlük, hanem egy komplett számítógépet. Ha nem tetszik az adott cégnek az, hogy onnantól kezdve esetleg több garanciát (jótállást) kell vállalniuk, akkor kérjenek több pénzt az összeszerelésért, ami egyébként nem más, mint az a folyamat, ami után az alkatrészekből egy számítógép "keletkezik" (és számlázódik is természetesen).

(#25707) luciferc válasza , (#25706) üzenetére


luciferc
őstag

A márkás gép, autó, mobiltelefon összetesztelt alkatrészekből áll. Az összelegózott gép meg nem. És az ipon pontosan pénzt kér az összeszerelésért. Kérheted anélkül is. Ez egy külön szolgáltatás. Ez kivételesen nem trükközés, attól, hogy ők összerakják neked, nem keletkeztethet automatikusan hosszabb jótállást. Ehhez külön megállapodás kell, ami jóval drágább lesz.

(#25708) , válasza luciferc (#25707) üzenetére


,
addikt

Nem, nem kérheted összeszerelés nélkül a számítógépet. Az nem számítógép lenne, hanem csak alkatrészek sokasága. Természetesen én vásárolhatok tőlük DDR4-es RAM-ot, és egyúttal DDR5-ös alaplapot, AM4-es processzort és egyúttal AM5-ös alaplapot, ennek semmi jelentősége, ezek csak különálló alkatrészek. Ezekre garantáltan nem kérhetsz tőlük összeszerelést, mert az fizikai képtelenség lenne.

Ha viszont te egy számítógépet szeretnél összeszereltetni velük, a kérésedre megépített gépbe nem fognak DDR4-as alaplapba DDR5-ös RAM-ot tenni (mert lehetetlen), PCI-Expressz foglalatba AGP-s videokártyát rakni (mert lehetetlen), vagy mondjuk AM4-es alaplapba AM5-ös processzort rakni (mert lehetetlen). Ha te így kéred, akkor sem fogják így összeszerelni, mert ez fizikailag képtelenség, ezek az alkatrészek nem kompatibilisek egymással. Csak olyan gépet tudnak összeszerelni, ami egymással kompatibilis alkatrészekből áll.

(#25709) Ajándékok válasza luciferc (#25707) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Ezek szerint, ha a mosógéphez extra rezgéscsillapító talpakat adok (nem az eredeti gyárit), akkor működik a #25698-ben írt.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#25710) , válasza Ajándékok (#25709) üzenetére


,
addikt

A mosógépet annyi garanciával vagy köteles továbbadni, amennyit kaptál rá. Ha 10 év, akkor annyi. Ha 5 év, akkor annyi. Ha 1 év, akkor meg annyi. Kivéve, ha ez kevesebb, mint amennyi az ára alapján kötelezően megilletné a fogyasztót, mert az alá viszont nem mehetsz.
Tegyük fel x beszerzési forrásból jutottál hozzá, ahonnét csak 1 év garanciát kaptál. Ellenben az ára alapján 3 év illetné meg a vásárlót (aki fogyasztó). Ebben az esetben vagy bevállalod a +2 évet a saját szakálladra (ilyenről még nem hallottam), vagy fogyasztó részére nem értékesíted tovább /legalábbis számlásan, hivatalosan/ (ilyenről viszont igen).

(#25711) koby11h


koby11h
aktív tag

Most vettem egy szekrénysort, a számlán az szerepel, hogy Genova szekrénysor xxx.000 Ft, alatta elemenként, árazva az 5 része xx.000 Ft, xxx.000 Ft.... mindegyik mellette a sávos garancia szabály szerint 1 és 2 év.
Ez így korrekt.

Tehát tudtommal ha tételenként fel van sorolva a benne lévő és ár is van mellette és garancia idő is, akkor az számít. Ha egy tételben van leírva, ár mellette, akkor az alapján kell számítani.
Tehát ha a hűtő Bosch xy típus 230000 Ft, akkor arra a 230k alapján.
Ha gép: alaplap 110000 Ft, Processzor 96000 Ft, memória kit 64000 Ft, akkor oda külön soronként garancia idő (mi is így számlázzuk) vagy a gyártói vagy a sávos elv alapján.
Ha laptop és beépített ssd + ram bővítés, akkor laptop 350000 Ft, 3 év, SSD 42000 Ft, 5 év, memória 22000 Ft, 3 év...
Én ezt a gyakorlatot ismerem. Tehát sok függ attól, hogy az ember mit rendel és a gyártó mit számláz.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#25712) Ajándékok válasza koby11h (#25711) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Amit írsz, az érthető és logikus. Egy gondom van vele. Ha igaz, amit írsz, akkor nem a jogszabály, hanem a kereskedő dönt.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#25713) koby11h válasza Ajándékok (#25712) üzenetére


koby11h
aktív tag

Hát nem a kereskedő dönt, hanem a "helyzet", ha én egyben rendelek meg egy dolgot és a kereskedő is jellemzően egyben árulja, árlistája alapján, vagy egyben veszi és úgy is adja tovább, akkor ez egy termék, egy ár, egy garancia a sávos törvényi alapján.
Laptop, memória, ssd, így vettük külön-külön, így is adjuk tovább, hiába szereltük bele. A gyártói és a törvényi garanciát figyelembe véve.
Bútorom: külön ára van minden elemnek, így külön is van rá garancia, komód 70k, 1 év, kétajtós 120k, 2 év...
A kereskedő pl. egyedi gyártásnál, összeszerelésnél dönthet esetleg, így értettem... bocs, ha nem volt jól fogalmazva.

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#25714) luciferc válasza , (#25708) üzenetére


luciferc
őstag

Nem akarod érteni, így nehéz lesz.

De, kérheted összeszerelés nélkül. Nézd meg az ipon honlapját.

Igen, te alkatrészek sokaságát veszed, amit külön szolgáltatásként helyetted összeraknak. A számítógép vásárlása azt jelentené, hogy te konkrétan számítógépet vásárolsz, amiben lehetnek ugyan opciók, de azok limitáltak, mert olyanok, amikre a gyártó vállalja együtt, hogy jók lesznek.

Értelemszerűen nem fog DDR5-öt tenni DDR4 alaplapba. De DDR5 memóriából van kismillió. És ha te választod, hogy melyik legyen, akkor az nem lehet az összerakó vagy éppen a bolt felelőssége, hogy azok együtt 3 évig kiválóan működjenek együtt. Ha ő válogatja össze (pl. mint egy márkás gépnél), akkor igen.

Azt kellene megértened, hogy a te általad választott (természetesen összeszerelhető) alkatrészek összeszerelése, majd az összeszerelt gép átadása az nem egyenlő egy komplett összetesztelt géppel. Egy komplett gép esetén eleve az szerepel az árazásnál, hogy ennyi a gép, majd külön az opciók felára, vagy épp árcsökkentése. Neked meg fogalmad nincs arról, hogy mibe kerül a belerakott alaplap. Ha megnézed az ipon gépösszerakóját, ott meg tételesen szerepelnek az alapkonfigban is. Ez így egy javaslatnak tekinthető. És ott van alul, hogy kérsz-e összeszerelést.

(#25715) luciferc válasza koby11h (#25711) üzenetére


luciferc
őstag

Pontosan így van. És ha te kérsz összeszerelést a szekrényre, attól nem lesz mindenre 3 év garancia.

De vissza a számítógépre. Ha az összeszerelő lezárja a gépházat, hogy nincs belepiszka, na akkor jogos az egyben tekintés. És igen, ilyen apróság is dönthet. Ha nem veheted ki a memóriát, akkor az a gép egyben értendő. Ha összerakta neked a cég, de piszkálhatsz benne, akkor meg nem.

(#25716) luciferc válasza Ajándékok (#25709) üzenetére


luciferc
őstag

Ha az eredetit nem adod, akkor nem veheted külön az extra lábat. Ha meg külön veszed, akkor reális árazás kell.
De eleve, magánszemélyként nem vonatkozik rád ez a szabályozás. Cégként meg hiába trükközöl az árakkal, jogvita esetén a bírók azért nem hülyék. Ismétlem, jóhiszemű joggyakorlás. Gondolj bele, egy cég trükközik, per lesz. Kiderül, hogy a mosógép beszerzési ára 200e volt. Szerinted elhiszik, hogy te 90-ért adtad?

(#25717) Ajándékok válasza luciferc (#25716) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

"reális árazás kell" Néztél Te már apple tartozék árakat? És az apple nem prémium márka.
"jóhiszemű joggyakorlás" Ebbe az értelmezésem szerint az is beletartozik, hogy nem egy lezáró matricán múlik, hogy 1 vagy 3 év garanciát kapok. Az is beletartozik, hogy ha már van jogszabály, nem a kereskedő dönti el, hogy 1 vagy 3 év garancia jár.
"Szerinted elhiszik, hogy te 90-ért adtad?" A bíróságon a hitet veszik figyelembe és nem a bizonyítékokat? Másodfokon is?
Emlékszem még a 2000 előtti évekre. 20k volt az állóeszközök értékhatára -> ha kérted, minden számítógép alkatrész 19k-ba került.
"a mosógép beszerzési ára 200e volt. Szerinted elhiszik, hogy te 90-ért adtad" Ha a mosógépnek nincsenek meg az eredeti lábai, az más sérült, hiányos. Prémium kategóriájú sérült termékeknél a fél ár nem kirívó.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#25718) asdf_


asdf_
veterán

Szerintem tök egyszerű:
- a webshopban eladásra kínálnak egy számítógépet, x Ft, te leklikkolod, berakod a kosárba, számítógép, 250e fölötti , 3 év gari
- azt mondod, hogy ilyen alaplap, olyan proci, amolyan memória és ebből kérsz egy gépet, akkor meg -a bolt szempontjából, mert azért ő sem hülye, ingyen nem fog neked 3 év teljeskörű garit adni olyanra, amire neki sincs- vettél egy kupac alkatrészt meg egy szolgáltatást.

Az első esetben nyilván úgy áraznak, hogy a 3 év teljeskörű gari rizikója is bele van rakva.
B verzió, a másodikat úgy is lehet, hogy összeszerelési díj, x Ft + alkatrészek árának y százaléka, csak akkor meg az lesz a bajod, hogy de hát miért 25-50-70 ezer forintért rakják össze? Azért, mert mint fentebb írtam, ingyen ebéd nincs.

[ Szerkesztve ]

(#25719) Lackooo84 válasza asdf_ (#25718) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Igazából ez azért vicces, mert a PC alkatrészekre am is adnak 3 éveket, de van amire többet is. VGA mindenhol 3 év, alaplap 3-5, memória örök, stb.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#25720) luciferc válasza Ajándékok (#25717) üzenetére


luciferc
őstag

Folyamatosan változtatod a kérdést, ez így nem vita, Kétségtelenül vita technika, csak éppen átlátszó.

Most már megjelent a mosógépedben a sérülés.

A bíróságos részt sem akarod értelmezni. Segítek még egyszer: A bíróság szokta nézni az életszerűséget, akármennyire is nem tetszik ez neked esetleg. Tehát ha a mosógépet 200-ért szerezted be, akkor ha közben nem sérült, hibásodott, stb (és erről eddig nem volt szó), akkor írhatsz te 90-et a számlára, meg valami kamu lábakra még 180-at, a bíróság pillanatok alatt azt fogja mondani, hogy ez nem életszerű és ki akarsz bújni a törvényi kötelezettséged alól.

De tudod mit, próbálkozz. Szerinted 3 év. A cég szerint meg nem lesz az. Menj aztán bíróságra és meglátod, hogy nincs igazad.

Lezáró matrica: Igenis nagyon fontos. Gondolkodj már egy kicsit, ha veszel egyben egy halom alkatrészt, összerakatod, de nem zárja le, akkor te utána bármelyiket kiveheted, használhatod más gépben, stb, majd ha elromlik visszarakod és 3 év, mert te egyben vetted? Ha egyben veszed, akkor az maradjon egyben -> lezárás. Ha nincs lezárva, akkor az nem egyben van. Az összerakás aktusa önmagában nem emelheti a jótállási időt. Azt azáltal vállalja a cég, hogy lezárja és te nem veheted ki a memóriát, meg semmit nem piszkálhatsz bele.

Aztán meg jössz adócsalással. Hagyjál már. Azt hiszel amit akarsz. Vegyél így gépet. Ha szerencséd van nem derül ki, hogy nincs igazad (mert nem romlik el a gép), ha meg nincs, akkor számolj majd be, hogy mennyire mosolygott a bíró az érveléseden.

(#25721) luciferc válasza asdf_ (#25718) üzenetére


luciferc
őstag

Ezt nem akarja megérteni, hogy alkatrészek+szolgáltatás az nem lesz 3 év jótállás.

(#25722) luciferc válasza Ajándékok (#25717) üzenetére


luciferc
őstag

Ja, és innen indultál, a félkövér tőlem van: Ha veszek egy komplett/fél számítógépet 1 boltból 1 számlán 250k felett, amit 100k-nál olcsóbb alkatrészekből válogattam össze, arra 3 év garancia van vagy 1?
Esetleg fizettem is a gép összerakásáért, ami szerepel is a számlán az alkatrészek mellett.

Tehát te indulásban már egy fél számítógépet is 3 évre akartál volna (mégis mi alapján???), mert egy számlán szerepel. Meg esetleg fizettél az összerakásért.

(#25723) asdf_ válasza Lackooo84 (#25719) üzenetére


asdf_
veterán

Nem, 1 év teljeskörűt meg 2 év gyártóit adnak.

A 250e felettinél viszont 3 év teljeskörűt kell. 3 év újraindulóval meg 3 évre szóló 3 meghibásodás eseténi kötelező cserével...

(#25724) Ajándékok válasza luciferc (#25720) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

"Folyamatosan változtatod a kérdést," Elnézést kérek, hogy reagálni merészelek az érveidre. Csak azért teszem ezt, mert "Folyamatosan változtatod a " választ.

De ha gondod van a kishibás mosógéppel, tudok más példát is.
A boltban egymás mellett 2 eltérő típusú elektromos sütő. Mivel elég egyformák, a tepsi és a sütőrács kicserélhető közöttük. Kicserélem.
Egy tepsi a márkakereskedésben 20-40k, egy sütőrács 10-20k. Ha van 2 tepsi és 2 sütőrács 120k-val csökkenthetem a sütő árát. És akkor a tepsit és a rácsot 0% nyereséggel adtam el a számlán.
Hűtőgép: van benne 3-5 doboz. Darabja ~20k. Összesen 100k.
Egyébként szerintem is igazad van, hogy nem lehet megbontani a számlán, ezért nem értem, hogy a számítógépet miért kezeled másképpen :F

"Menj aztán bíróságra és meglátod, hogy nincs igazad."
Akkor pár idézet a törvényből:
"1. § * (1) A Polgári Törvénykönyv szerinti fogyasztó és vállalkozás közötti szerződés keretében eladott, az 1. mellékletben felsorolt"
Idézet a mellékletből:
"17. információtechnikai készülékek 10 000 Ft eladási ár felett, így különösen asztali számítógép, "
Miért ítélnének ellenem?

Én ezt úgy értelmezem, hogy ha veszek egy számítógépet, akkor az eladónak valami extra jó indokot kell kitalálnia, hogy az a számítógép miért nem számítógép.

[ Szerkesztve ]

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#25725) koby11h válasza Ajándékok (#25724) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ha asztali számítógépet veszel, tehát amit a gyártó állít össze saját elgondolása szerint és a kereskedő is azon az egy cikkszámon forgalmazza és te nem variálgatsz rajta semmit, mert az egy komplett gép! Akkor az a számlán egy sorként fog szerepelni, mint pl. XY cég gamer konfig 2, br. 350000 Ft, 3 év garancia.
DE ha te ezt összerakatod alkatrészekből és úgy megveszed és a számlán az szerepel, hogy alaplap, 3 év, proci 1 év, ram 5 év, ssd 5 év, táp 1 év (ahogy a gyári garanciák is vannak, mert feltételezzük, hogy mindenhol megadja és nem sumákol és nem szürke import), akkor ott nem gépet veszel, még akkor sem, ha összeszerelteted, mert te alkatrészeket választottál ki és azt vetted meg a tételenkénti eltérő garanciával, ami a gyári vagy minimum a törvényi sávos, amit a kereskedő vállal.
Ez a különbség. Gépet veszel, amit a kereskedő gépként árusít vagy alkatrészeket, amit a kereskedő alkatrészként ad el. Én így gondolom. Így is látom a számlákon. Komplett CHS Barracuda PC és Ipon összeválogatott és összeszerelt PC között kb. ez a különbség. De mint írom, ez csak az én tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#25726) luciferc válasza Ajándékok (#25724) üzenetére


luciferc
őstag

Mutasd meg, hogy hol változtattam önkényesen a válaszom és nem a te megváltoztatott szituációd miatt.

A sütőnek gyárilag része tepsi és a rács? Bele van írva a kreténül fordított szállítási terjedelembe? Mert ha igen, akkor nem veheted ki és nem trükközhetsz. Illetve megteheted, csak elbukod a pert.

A hűtőnek gyárilag része az 5 doboz? Bele van írva, hogy az jár hozzá? Mert ha igen, akkor nem veheted ki és nem trükközhetsz. Illetve megteheted, csak elbukod a pert.

Eddig érted?

És akkor nézzük a gépedet. Egyben egy számítógépet veszel (HP C6756), vagy alkatrészeket, amiket kérsz, hogy tegyék össze? Szerinted ebben nincs különbség. A valóságban meg van. Ha nem hiszed, akkor kérdezz meg egy ügyvédet teljes nyugalommal. Nekem lesz igazam.

Az alkatrészek az nem asztali számítógép. Akkor sem, ha külön szolgáltatás keretében összerakták. Te ekkor nem asztali számítógépet vettél, hanem alkatrészeket, amiket összeraktak neked külön szolgáltatás keretében.

Vagyis rosszul értelmezed. Én ennél jobban nem tudom neked elmondani. Ha nincs érzéked a joghoz, akkor menj ügyvédhez.

szerk: ja, és hogy miért ítélnének ellened? Hát mert nem asztali gépet vettél. Ennyire egyszerű. A magyarázatot lásd fentebb.

[ Szerkesztve ]

(#25727) Ajándékok válasza koby11h (#25725) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

"Gépet veszel, amit a kereskedő gépként árusít vagy alkatrészeket, amit a kereskedő alkatrészként ad el."
Amikor beviszem a bíróságra megmutatni, pont ugyan úgy néz ki mind a kettő. Pont ugyan azt tudja mind a kettő.
"az eladónak valami extra jó indokot kell kitalálnia, hogy az a számítógép miért nem számítógép"
Mert a jogszabályban csak ennyi van:"asztali számítógép".

Egyébként az alkatrészek eltérő hosszúságú garanciája a háztartási gépeknél is létezik. pl LG 10év garanciát ad a motorjaira mosógépben és hűtőgépben is.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#25728) luciferc válasza Ajándékok (#25727) üzenetére


luciferc
őstag

Kit érdekel, ha ugyanúgy néz ki mind a kettő. Ami mellesleg nem is igaz. Az egyiken ott van a gyártó logója, típusjele, SOROZATSZÁMA. A tieden meg semmi nincs. Akkor ha én veszek egy komplett gépnyi alkatrészt és összerakom, jár a 3 év? Na? És ha a cég kiszervezi és a dolgozója rakja össze vállalkozóként? Akkor jár a 3 év? Segítek, egyik esetben sem. Akkor miért járna, ha a cég külön szolgáltatásként összerakja? Ha egyben, brand gépként akarja árulni, akkor pedig ahogy írták is, nem 5-10e-ért fogja összerakni, hanem mondjuk 100e. Amiben a többlet fedezi a jótállás kockázatát.

A 10 év motor garancia idehozása meg megint azt mutatja, hogy fogalmad nincs a jogról. Az a gyártó által vállalt önként garancia. Semmi köze a te törvényben biztosított jogaidhoz.

szerk: az extra jó indok meg mindössze annyi, hogy TE nem számítógépként vetted. És erről tudtál is. De ha bizonytalan vagy, akkor meg kell kérdezni. Javaslom írj az iponnak. Válaszolnak hamar.

[ Szerkesztve ]

(#25729) Ajándékok válasza luciferc (#25726) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

"hogy hol változtattam..."
Nem keresgélek. De egy normális vita úgy működik, hogy mondok valamit, reagálsz, az általad mondottakat figyelembe véve finomítom, jobban kifejtem az érveimet, Te a megváltozott érvek miatt mást mondasz... Ha nem változtatod az érveidet, az nem vita, hanem.... papagáj.

"nem veheted ki és nem trükközhetsz"
Azt árulok, amit akarok, amíg mindenről tájékoztatom a vevőt és nem csapom be.
Ha akarom, a hűtő ajtaját is levehetem és úgy is eladhatom. Ha 2 ugyan olyan hűtőben a dobozokat felcserélem, akkor már semmilyen szabályt nem sértek meg amikor külön sorba írok mindent, mert tényleg nem az eredetileg hozzá adott dobozt adom.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#25730) koby11h válasza Ajándékok (#25727) üzenetére


koby11h
aktív tag

Mi van a számlán, ami a garancia alapja? Egy perben nem nézik meg a gépedet, hogy úgy néz-e ki mint egy komplett gépként eladott asztali gép. Ez a jogot NEM érdekli! Tudomásom szerint.
Szóval ismétlem: mi van a számlán? 1 tétel számítógép vagy alkatrészek? Ha alkatrészek, tételenként beárazva, akkor tételenként lehet a garancia és nem kell mindenre 2-3 év, még ha átlépi egyben a sávhatárt, akkor sem! De lehet több is, ha az adott alkatrész gyártója azt vállalja és a kereskedő tovább is adja.
Pl. N-joy táp, gari 1 év, de ha egy bolt berakja egy gépébe és a gépet mint pl. Office config árulja 1 tételként, akkor 150000 Ft esetén 2 év lesz a garancia, de csak egyben! Ha kiveszed a tápot, akkor az már megbontás és a tápra külön nincs két év garancia. Ha gond van, akkor ezért kell egyben bevinni a gépet sértetlen lezáró matricával.
De ezt már leírták előttem is.

Ha a hűtőd úgy lesz a számlán, hogy burkolat, kompresszor, hűtődoboz, tojástartó, ajtó, 1 pár zsanér, összeszerelés, és ezek mind külön tétel külön árral, akkor lehetne rá külön garancia is tételenként és nem kellene a sávokkal foglalkozni. De ilyet ugye nem látsz, mert nem életszerű... ezért van azokra egyben ár alapján a törvény szerinti sávos garancia. Hidd el, ha lehetne úgy adnák el a hűtőket 1 év garral, hogy ne lépje át a 100000-et egy tételük sem :) Az meg, hogy a gyártó többet vállal, az az ő dolga, örülünk neki. De ugye attól nem lesz az egész mosógépre 10 év a garancia?

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#25731) luciferc válasza Ajándékok (#25729) üzenetére


luciferc
őstag

Ha nem változtatod az érveidet, az nem vita, hanem.... papagáj.

Hát sajnos a jogi érvek már csak ilyenek. Miért változtatnám az érveimet? Folyamatosan olyat mondasz, ami jogilag nem áll meg. Ez nem indok az érvek változtatására.

Rendben, legyen úgy, hogy azt árulsz és úgy, ahogy akarod. OK, szétszeded a hűtőt. Tessék, sok sikert. De itt megpróbálnál a realitások és az életszerűség talaján maradni?

De tudod mit, nézzük a hűtődet kicserélt dobozzal. Először is fel kell hívnod bizonyíthatóan a vásárló figyelmét arra, hogy a hűtőhöz gyárilag tartozó dobozok nincsenek meg. Ezért (vélhetően) olcsóbban adod a hűtőt, de szívesen adsz neki dobozokat pont annyi pénzért, amibe a gyárilag teljes hűtő kerülne. Megteheted? Igen, de nagyon jól papírozd le, mert a vásárló megtévesztése, ha a szokásostól ennyire eltérő eljárásra nem hívod fel a figyelmét nagyon alaposan. És arra is hívd fel a figyelmét, hogy emiatt (a dobozok hiánya) rövidebb lesz a jótállás. És ha ezt megtetted, akkor érdekelne hányan vettek tőled így hűtőt. Majd szólj az elsőnél.

(#25732) luciferc válasza Ajándékok (#25729) üzenetére


luciferc
őstag

És még valami, mivel a gépház lezárást nem érezted elég erős különbségnek. Az ipon nem véletlenül hívja gépösszerakónak és nem gépválasztónak a szolgáltatását. Ízlelgesd a különbséget.

(#25733) Semin válasza luciferc (#25732) üzenetére


Semin
senior tag

Igazatok van, külön fogják számolni.

@Ajándékok:
Anno iPonnál vásároltam gépet, gépösszerakóval.
A számla mellé kapsz "garanciajegyet", ahol tételesen szerepel az egyes részegységekre vonatkozó garancia. (Ház, Táp, Alaplap, CPU, Memória)
Pl:
CPU : 12 hó
Mem : 60 hó
Ház : 12 hó
Alaplap : 24 hó

stbstb.

Ha valamit egybegépnek árulnak, az nem testreszabható, és külön termék kategória : [link]

[ Szerkesztve ]

(#25734) Gyuri27 válasza Semin (#25733) üzenetére


Gyuri27
félisten

Alkatrészek összerakva az nem komplett gép. A komplett gép pl az asus masinái, acer stb stb. Ez a különbség.

Amd - Radeon - Ryzen

(#25735) koby11h


koby11h
aktív tag

Sziasztok!
A pcland.hu oldalon új hír van, újraindulnak.
Tud erről valaki, hogy ami indul az jogutódja-e a régi PcLand-nek, pl. garanciális ügyintézés esetén... ?

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#25736) asdf_ válasza koby11h (#25735) üzenetére


asdf_
veterán

Domain: pcland.hu
Domain-használó neve: Basic Solution Zrt.

I. Cégformától független adatok
1. Általános adatok

Cégjegyzékszám: 01-10-142280
Cégforma: Részvénytársaság
Bejegyezve: 2023/03/09

[ Szerkesztve ]

(#25737) koby11h válasza asdf_ (#25736) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ez ok, csak ebből nem tudtam eldönteni, hogy a régi cégnek jogutódja-e... ezt én is láttam.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#25738) kóóó


kóóó
aktív tag

Sziasztok.
2 éve vettem egy hűtőt mint kiderült menet közben van egy típushibája az automata zsalu megadja magát és nem hűt. A 2 év alatt már 3.-ra romlik el ezzel a hibával és jelenleg is ez történt.
Na most letelt a 2 év garancia most már fizetős lenne a javítás.
Az érdekelne engem nincs olyan,hogy ha menet közbe javítottak a hűtőt akkor hosszabbodik a garancia?
Valahonnan, valamiért rémlik valami ilyesmi régről, de lehet csak én vagyok a hülye ;]

Üdv.: kóóó!

(#25739) asdf_ válasza kóóó (#25738) üzenetére


asdf_
veterán

Mikor vetted és hány forintért?

(#25740) jeni válasza kóóó (#25738) üzenetére


jeni
félisten

Elvileg ha 4. alkalommal is ugyan az a hiba akkor talán csereengedélyt kell,hogy kapj ha bebizonyosodik,hogy, ha javítással rendeltetésszerű használatra alkalmatlan a termék.
Persze azt kell bizonyítani,hogy az eltelt garancia idő alatt ugyan azokkal a hibákkal lettek leadva és azzal sem javult meg a termék vagyis ismételten előjöttek a típus hibák minden egyes javítás után.

[ Szerkesztve ]

(#25741) kóóó válasza asdf_ (#25739) üzenetére


kóóó
aktív tag

2023.02.03 járt le és 158.213 Ft-ba került akkor a hűtő. Egy Whirlpool W7 921O K AQUA márkájú, eMagról rendelve.

Üdv.: kóóó!

(#25742) asdf_ válasza kóóó (#25741) üzenetére


asdf_
veterán

Na még egyszer: mikor vetted?

(#25743) kóóó válasza asdf_ (#25742) üzenetére


kóóó
aktív tag

2021.02.03

Üdv.: kóóó!

(#25744) asdf_ válasza kóóó (#25743) üzenetére


asdf_
veterán

PTK

6:163. § [A kellékszavatossági igény elévülése]
(5) A dolognak a kicseréléssel vagy a kijavítással érintett részére a kellékszavatossági igény elévülése újból kezdődik. Ezt a szabályt kell alkalmazni arra az esetre is, ha a kijavítás következményeként új hiba keletkezik.

6:168. § [Termékszavatossági igény]
(4) Csere esetén a kicserélt termékre, kijavítás esetén a termék kijavítással érintett részére vonatkozó kellékszavatossági kötelezettség a gyártót terheli.

6:173. § [A jótállási igény érvényesítése]
(2) A jótállási igény érvényesítésére egyebekben a kellékszavatossági jogok gyakorlására vonatkozó szabályokat kell megfelelően alkalmazni.

2. § (1) A jótállás időtartama
b) 100 000 forintot meghaladó, de 250 000 forintot meg nem haladó eladási ár esetén két év,

151/2003.
5. § (6) * Ha az e rendeletben meghatározott jótállási időtartam alatt a fogyasztási cikk három alkalommal történő kijavítást követően ismét meghibásodik – a fogyasztó eltérő rendelkezése hiányában –, valamint ha a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény 6:159. § (2) bekezdés b) pontja alapján a fogyasztó nem igényli a vételár arányos leszállítását, és a fogyasztó nem kívánja a fogyasztási cikket a vállalkozás költségére kijavítani vagy mással kijavíttatni, a vállalkozás köteles a fogyasztási cikket nyolc napon belül kicserélni. Ha a fogyasztási cikk kicserélésére nincs lehetőség, a vállalkozás köteles a fogyasztó által bemutatott, a fogyasztási cikk ellenértékének megfizetését igazoló bizonylaton – az általános forgalmi adóról szóló törvény alapján kibocsátott számlán vagy nyugtán – feltüntetett vételárat nyolc napon belül a fogyasztó részére visszatéríteni.

Következésképp: egyrészt az ismétlődő hibára újraindult a 2 év (amennyiben a korábbi javításokat igazolni tudod és azok ugyanarról szólnak (ugyanarról= nem a jelzett hiba ugyanaz, hanem az okozója!, tehát ha nem megy fel az ablak az autóban és egyszer a nyomógomb romlott el, másik esetben meg a felhúzómechanika, akkor az nem ugyanaz!), tehát maga a készülék már nincs jótállás alatt, de a többször javított hibára a szavatosság alatt viszont igen, másrészt ha negyedszerre is előfordul, akkor vagy kapnod kell egy új készüléket vagy a vásárlás összegét vissza.

[ Szerkesztve ]

(#25745) kóóó válasza asdf_ (#25744) üzenetére


kóóó
aktív tag

Szuper, ezt nem gondoltam volna.
Ugyanaz a hiba, ugyanazt az alkatrészt cserélték ki benne, de már mikor mondtam mi a gond akkor maguktól mondták, hogy tudjuk az automata zsalu romlik el mindig akkor rendeljuk az alkatrészt, hivatalos Whirlpool szervíz volt. Garancia füzetbe is írtak valamit.

Szóval ha hívom őket és azt mondják nekem, hogy de már lejárt a 2 év akkor röviden milyen mondatokkal "fenyitsem le" öket?😁 :R

Üdv.: kóóó!

(#25746) jeni válasza kóóó (#25745) üzenetére


jeni
félisten

a vásárlók panaszkönyve

ezt már pár 1 sorral előbb leírtam, pont ugyanazt.

[ Szerkesztve ]

(#25747) asdf_ válasza asdf_ (#25744) üzenetére


asdf_
veterán

másrészt ha negyedszerre is előfordul, akkor vagy kapnod kell egy új készüléket vagy a vásárlás összegét vissza.

Ez hülyeség, visszavonom, ez csak akkor élne, ha a készülék meg a 2 éven belül lenne.

(#25748) luciferc válasza kóóó (#25745) üzenetére


luciferc
őstag

Sajnos az egész készüléket már nem tudod cseréltetni, ellenben a hibás alkatrészt igen (feltéve, hogy legutoljára 2 éven belül cserélték) és arra újra is indul a garancia.

A hiba miatt amúgy nem is használható a hűtő a javításig?

Ettől függetlenül én írnék egy rövid levelet a gyártó ügyfélszolgálatának, hogy negyedjére van ugyanaz a hiba, az összes eddig beépített alkatrész is elromlott, valószínűleg ez is el fog, ezért megelőzendő, hogy x havonta jótállás alapján cseréljék még hosszú évekig (mivel az új alkatrészre újraindul a jótállás, ez akár sok-sok évig is játszható, bár kellemetlen), kérnél egy termék cserét. Aztán ha nem, akkor időnként jön a szerelő. Vagy eladod egy hűtősnek (neki tudni kell az ilyen típus hibákat, tehát nem átverés) és más márkát veszel.

szerk: ja, röviden azzal fenyítsd le őket, hogy a beszerelt alkatrészek tekintetében újraindult a kellékszavatosság, már sokadjára.

[ Szerkesztve ]

(#25749) jeni válasza asdf_ (#25747) üzenetére


jeni
félisten

méltányossági esetben ez is élhet a gyártó irányában,fura,hogy 3. alkalommal ugyanazt cserélték ki és a gari lejárta után 2 hónappal a terméken 4x cserélendő alkatrész is azzal a hibával rossz.

luciferc

kellékszavatosság az adott alkatrészre 6 hónap elvileg,illetve annyi amivel ezt külön jelzik.

[ Szerkesztve ]

(#25750) luciferc válasza jeni (#25749) üzenetére


luciferc
őstag

kellékszavatosság: A PTK 6:163. § (5) szerint

(5) A dolognak a kicseréléssel vagy a kijavítással érintett részére a kellékszavatossági igény elévülése újból kezdődik. Ezt a szabályt kell alkalmazni arra az esetre is, ha a kijavítás következményeként új hiba keletkezik.

A kellékszavatossági igény elévülése pedig 2 év, ha fogyasztóról van szó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.