Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8801) KaiotEch válasza cigam (#8800) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Tökéletesn működik a lemez máshol sehol egy karc... Minden CD-vel ugyan ezt csinálja. A 2. képernyő után semmi sincs... csak villog a kurzor...

(#8802) cigam válasza KaiotEch (#8801) üzenetére


cigam
félisten

Hát akkor lehet hogy akukkoltak a cd olvasónak
Esetleg próbáljd ki, hogy USB-ről tud-e indulni (unetbootin a barátod), ha igen, elkezdhetsz USB-s telepítőt barkácsolni magadnak.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8803) KaiotEch válasza cigam (#8802) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Fura. Kaptam egy másik ugyan olyan XP SP3-as lemezt és ezzel meg megy... nade az enyémet is telepítettem már vagy 20 gépre gond nélkül...

(#8804) Peace válasza cigam (#8798) üzenetére


Peace
nagyúr

Köszi szépen a segítséget. És neked is orkester! Már aznap sikerült megcsinálni, csak valahogy nem jártam azóta az oldalon. Szóval THX!

(#8805) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

#8773-ra valaki? :F

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#8806) Lui04 válasza Ace Ventura (#8805) üzenetére


Lui04
aktív tag

Hali!
[link]
Remélem segít.

(#8807) Ace Ventura válasza Lui04 (#8806) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Szia.
Nagy király vagy barátom. :R Holnap nekiesek :DDD

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#8808) pukkancska


pukkancska
tag

Üdv.
Nekem is ilyen amilo-s laptopom van és kaptam hozzá egy progit amivel flashelni lehet a BIOS-t.
Na most. Ezzel a progival hogy kell ezt csinálni? Tudom vele tuningolni a procit, pl. az 1400Mhz-ról 1600Mhz-ra?
Valaki tudna benne segíteni, hogy pontosan mit kell vele csinálni és hogy? Addig eljutottam hogy kiírtam cd-re, bebootol meg minden, de onnan hogyan tovább?
Itt a progi:
http://oriasmail.citromail.hu/dl/?tid=54fd9b52f4592ffc5feace6c0d8d79ca2

(#8809) cigam válasza pukkancska (#8808) üzenetére


cigam
félisten

Ami nem romlott el, azt nem kell megjavítani. Semmi mást nemcsinál, mint a BIOS egy frissebb verzióját teszi fel ami különböző apró hibajavításokat eszközöl. A másik dolog meg hogy csak tiszta forrásból, vagyis a fs support oldalárol töltsd le, mert máhonnan beszerzett progiban "ajándék" is lehet, valamint lehet, hogy piszkált BIOS, ami a gépedet akár egy féltéglával teszi egyenértékűvé. A fájlnévből arra tippelek, hogy amilo pro v8010 géped van. Itt leírják, hogy az utolsó 1.14-es BIOS milyen javításokat tartalmaz. Mivel 2006-os kiadás, és (ha) eddig nem volt a géppel gondod, tuti hogy nem is lesz rá szükséged. Lehet egyébként is az 1.14-es van a gépeden. Tuningban biztosan nem fog segíteni. Amúgy meg az a pár MHz nem dob akkorát a gép teljesítményén mint amekkora többletfogyasztást/hőtermelést jelent. Majd tuningos barátaink biztos ajánlanak programot amivel piszkálhatod a gépedet. (NHC és tsai)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8810) pukkancska válasza cigam (#8809) üzenetére


pukkancska
tag

Köszönöm válaszod.
:(( Akkor ezzel tuningolni nem lehet.
De az jó lenne, ha ajánltok majd vmi progit, amivel egy picikét lehet javítani a teljesítményen.
Az a 1400Mhz az kicsit már kevéske, van amikor a vírusírtó 100%-on használja, és nagyon belassul tőle a gép.
Mennyi a max. amivel még gondok nélkül el tud menni? 1600Mhz az OK?
Azért mégiscsak gyorsabb valamennyivel 1600Mhz-n mint 1400Mhz-n? Nekem nem kell sok, csak elég ha egy picikét gyorsabb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#8811) cigam válasza pukkancska (#8810) üzenetére


cigam
félisten

Kicsit megfordítva: Mi tűnik lassúnak? Mennyi mem van a gépben? Milyen oprencerrel?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8812) pukkancska válasza cigam (#8811) üzenetére


pukkancska
tag

Windows Xp Pro, 1gb ram van benne, 128mb vga.
Egy-egy programnál vagy netezésnél, belassul, valamikor befagy majd 1-2mp múlva működik. Néha a vírusírtó nagyon befogja (eset). Úgy összességébenn lassúcska, és remélem hogy majd attól a 100-200Mhz-től, kicsit új erőre kap, mert már nem egy mai darab (1,5 éves)

(#8813) cigam válasza pukkancska (#8812) üzenetére


cigam
félisten

Nem a 1.5 évvel van a baj, hanem azzal, hogy a Centrino-ban nincs kakaó.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8814) pukkancska válasza cigam (#8813) üzenetére


pukkancska
tag

Igen ezt tudom, meg mindig mondját hogy celenront ne :)
De akkor ez jónak tűnt az árához képest.
Remélem azért valamicskét lehet majd rajta segíteni.

(#8815) cigam válasza pukkancska (#8814) üzenetére


cigam
félisten

Akkor se hitted el, és még most se hiszed el :)

Sztem olvasd bele, ott biztos kapsz konkrét tippeket.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8816) pukkancska válasza cigam (#8815) üzenetére


pukkancska
tag

Nem akarom hinni :D
Bítom benne hogy akár csak egy picikét is lehet segíteni. :DD
Az olvasni valót köszönöm, majd elolvasom és megpróbálkozok vele.

(#8817) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok.
FuSi L7300 amilo-ba mekkora memóiát lehet betenni foglalatonként?
A leirás szerint 512Mb/foglalat, de összesen 2Gb van a user manualban, ami ugye 2 foglalatnál 2X1 giga.
Olcsón tudnék venni 1gigás modult, de ha nem megy, akkor nincs értelme. :U

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#8818) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok!!Ez lenne a problémám!Lenne itt egy Fujitsu Siemens Amilo Pro aminek elvileg a Vga-ja 128 MB-os.De én ha jobb klickelek,Tulajdonságok,Beállitások,,Speciális,Adapter és itt 128MB helyett 64 MB-ot ír.akitől vettem ezt írta:Lehet Konfigolni kell a Vga memót.Azt már sajnos nem tudom, próbáld meg letölteni a manul utilityt az fsc oldalról, abban biztos benne van.
100% hogy 128MB a vga.

(#8819) cigam válasza BullKoxa (#8818) üzenetére


cigam
félisten

Azt nem te szabályozod. A feladatától függően dinamikusan szakít magának a rendszermemóriából. Az, hogy az eszközkezelőben éppen mennyit ír ki, nem mérvadó.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8820) BullKoxa válasza cigam (#8819) üzenetére


BullKoxa
őstag

Akkor a laptopon nem úgy van mint az asztali PC-n?Mert ott rendesen irja hogy 1024mB-os a karim.Vagy lehet hohy a Lapo Biosában van beállítva rosszul(az optimalizációra mentem).

(#8821) Thome válasza BullKoxa (#8820) üzenetére


Thome
addikt

Nem.

Az azt jelenti hogy 64mb dedikált (belső) memóriája van, és még tud szakítani a rendszermemóriából annyit, amennyire szüksége van. Mondjuk egy word, vagy excel programnál elég a 64, de futtatni akarsz grafikus dolgokat, ami igénybe venné a videókártyát, így szed még el a rendszermemóriából annyit, amennyire szüksége van (ennek is van határa).

(#8822) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Köszönöm szépen az infókat,akkor nem is bibelődöm vele,!

A laptopban nehéz kicserélni a Cpu-t,memót,és a Vga-t?

(#8823) Thome válasza BullKoxa (#8822) üzenetére


Thome
addikt

A laptopban a Cpu, és a Vga integrálva van a lapra, de vannak kivételek (MXM I, II, II foglalatos vga-k, de ezek se a 120 ezres kategóriába vannak), így csak a memóriát lehet bővíteni, már amennyire lehetőség van.

Annak a cseréje, bővítése viszont nem nagy ördöngősség!

(#8824) ihu


ihu
csendes tag

Hello

Fujitsu siemens 1705 li laptophoz keresek driver-t.
Sehol sem találok. Xp van a gépemen.
Előre is köszi

(#8825) morfondőr


morfondőr
őstag

Üdv!
Egy amilo m1437g-s laptopra tettem Windows 7-et, és akadt egy problémám! A drivereket sikerült működésre bírnom, és elég szépen muzsikál a gép, de folyamatosan megy a venti. Néztem everesttel és egy thg clock nevű progival is, és a cpu sebesség és fesz folyamatosan max-on van. Tehát nem változtatja dinamikusan a cpu terheltsége függvényében. Ennek megoldására kérnék ötleteket, ha valaki tud segíteni. Az energiaséma kiegyensúlyozottra van állítva, de energiatakarékos beállításon sem változik a helyzet. Intel mobil 915 chipset van a gépben, Dothan magos mobil pentiummal.
A segítséget előre is köszönöm!!!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#8826) cigam válasza ihu (#8824) üzenetére


cigam
félisten

Hogyan került rá az XP? Merthogy a gyár csak Vista-t támogat ezen a típuson.
Egyébként meg [link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8827) Thome válasza ihu (#8824) üzenetére


Thome
addikt

1 perces munka volt beírni a google-be hogy 1705 li xp... :))
Xp Driver pack
Remélem hasznát veszed!
Szerk: Cigam megelőzött :O :DD

[ Szerkesztve ]

(#8828) BullKoxa válasza Thome (#8823) üzenetére


BullKoxa
őstag

Szia!amikor vetem a Lapomat akkor a gyerek mondta,hogy lehet Cpu-t cserélni benne(CoreDuo-ra elvileg),később megkérdeztem a Vga-t is és az is cserélhető elvileg.Fujitsu Siemens Amilo Pro V8010 ,ha megkérlek szépen meg tudnád nekem nézni hogy igazak-e ezek a dolgok a laporól?És tudnál árat mondani használt,vagy új CoreDuo-ra és Vga-ra?

ui:és sajnos itthon vettem észre hogy Germán a billentyűzet rajta :( ,nagyon nem zavar mert asszonyom használja,én maradok az asztali PC-nél.

[ Szerkesztve ]

(#8829) cigam válasza BullKoxa (#8828) üzenetére


cigam
félisten

Mivel a gépen nincs MXM foglalat, a VGA nem cserélhető. Ha mákod van, a CPU foglalatban van, ekkor esetleg lecserélheted nagyobbra.
Itt leírják a lehetőségeídet. (Másik modell, de a menete kb ugyanaz)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8830) bluefox


bluefox
csendes tag

Üdv! Pi3525-re fogok Xp-t telepíteni, olvastam egy fórumon, hogy Microsoft .Net Framework 2.0 szükséges az nLite működéséhez. Ez igaz? És hová kell tenni? Gondolom arra a gépre, ahol létrehozom nLite-al a telepítőlemezt.
[link]
Ez alapján, fogom csinálni az egészet. Remélem minden klappolni fog.

(#8831) cigam válasza bluefox (#8830) üzenetére


cigam
félisten

Sehova nem kell tenni. Telepíteni kell arra a gépre, amelyiken futtatni szeretnéd az nlite-ot. Ez a .NET is olyan mint a Java. Ha nincs fent a gépeden, nem futnak az arra írt progik.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8832) BullKoxa válasza cigam (#8829) üzenetére


BullKoxa
őstag

Köszi szépen az infókat!

(#8833) Alukard


Alukard
senior tag

Hy!

Van egy eladó Amilom!

https://blackfyre.ninja

(#8834) skylinelaca


skylinelaca
senior tag

sziasztok! sajnos kicsivel több mint egy éve vettem egy F-S Amilo xi2428asomat. 3-4 hónapja hálisten még garancia időszakban megjelent egy fehér vízszintes csík a monitorom alján, akkor visszavittem (laptop.hu) meg is csinálták gariba, de láttam a számlán h 40k amúgy gari nélkül. Most megint megjelent ez a csík, de már lejárt az 1 év gari. kérdésem az lenne hogy nem hosszabodik meg a gari azzal hogy szervízbe volt? vagy nem vonatkozik e külön garancia a monitor részére mivel az csak 3-4 hónapos?

Üdv: Laca

(#8835) Kazu


Kazu
csendes tag

Sziasztok! Van egy L7300as amiliom és olyan gond van vele h a dvd írót nem ismeri fel benne. Szétszedtem, kihúztam visszatettem felismerte, majd következő bekapcsolásnál ismét nem látta, most meg hiába szedem ki teszem vissza akkor sem látja. Viszont működött és olvasta a lemezt akkor. Szerintetek mi lehet a probléma kontakt vagy új írót kell venni? várom válaszaitokat előre is köszi, üdv.

(#8836) Kazu válasza Kazu (#8835) üzenetére


Kazu
csendes tag

Úgy néz ki egy BIOS frissítés megoldotta, jópár újraindítás és még mindig látja, üzemel rendesen, hátha másnak is van hasonló problémája és tudtam segíteni:)

(#8837) Kazu válasza Kazu (#8836) üzenetére


Kazu
csendes tag

Ismét bekrepált :DD úgyh fogalmam sincs mi a baja, ha valakinek van ötlete írja meg, köszönöm.

(#8838) itastyler


itastyler
csendes tag

Van egy Fujitsu PA 1538-am. Tegnap este még minden tuti volt, ma reggel bekapcsolom: A gép megy de a kijelzőn semmi... :W Szerintem BIOS-t kéne reset-elni de nemtom kivenni az elemet. Valaki segítsen már, h hol található az elem, vagy hogyan szedjem szét. :F Félig más sikerült, de az alaplapról nem tudtam leszedni a borítást.

Légyszi segítsetek!!! :U
msn: deejay.itaa@hotmail.com

[ Szerkesztve ]

(#8839) cigam válasza itastyler (#8838) üzenetére


cigam
félisten

Miből gondolod, hogy a CMOS reset megoldja?
Sokkal prózaibb okai vannak sztem:
- Elromlott a kijelző
- Véletlen átkapcsoltad külső kijelzőre (Fn+akármi)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8840) itastyler válasza cigam (#8839) üzenetére


itastyler
csendes tag

Á, nem. Mondom előző este még ment minden. Az fn+f2-t már próbáltam, de nem az a gond. 90%-ig biztos vagyok hogy BIOS resi kell neki. Továbbra is várok valakit aki elemenként elmagyarázza hogy mit szedjek le, és hogyan. Remélem valaki tud segíteni. :U

(#8841) cigam válasza itastyler (#8840) üzenetére


cigam
félisten

Külső monitort rádugva is próbáltad?
A szerelésben nemtok segíteni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8842) Meiser válasza itastyler (#8838) üzenetére


Meiser
tag

Hello! Nem akarok beleszólni, de szerintem simán "csak" elszállt az alaplap. Tipikus hibaleírás: felzúg a gép indításkor, de nincs kép. Kétszer már nekem is csinálta ezt, kihúzott a garancia-kiterjesztés. Gyakorlatilag ennél a típusnál csak idő kérdése kinek-mikor döglik be az alaplap, ettől függetlenül jó kis gép, ha lehet ilyet mondani :).

(#8843) Krallure válasza netmesterke (#8046) üzenetére


Krallure
csendes tag

Amilo Pi 3540ből ilyet használok 3 hónapja kb, és nagyon álllat :Y win7 van rajta, játékok is simán mennek rajta, minden fasza :DD

(#8844) Thome válasza Krallure (#8843) üzenetére


Thome
addikt

Fél éves csúszás van csak! :DD

(#8845) skylinelaca válasza skylinelaca (#8834) üzenetére


skylinelaca
senior tag

Valaki megoldást a problémámra? :( :F

Üdv: Laca

(#8846) cigam válasza skylinelaca (#8845) üzenetére


cigam
félisten

Ha jóltom:
-A Garancia ideje meghosszabbodik a szervízben töltött idővel. Vagyis ha 3 hétig javítgatták, akkor 1év és 3 hét lesz a gariidő.

-A cserélt főalkatrészekre, a csere dátumától számítva ujraindul a garancia. Ha kicserélik az LCD-t 7 hónapos korában, akkor az LCD(és csak az!) a vásárlástól számított 1év 7 hónapig garanciális.

Jó olvasgatást: [link]

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8847) skylinelaca válasza cigam (#8846) üzenetére


skylinelaca
senior tag

óóó köszönöm!!!!!

Üdv: Laca

(#8848) skylinelaca válasza cigam (#8846) üzenetére


skylinelaca
senior tag

ma leadtama gépet, szervízbe, elfogadták a külön lcd re vonatkozó garit, és ha kész (kb 1 hét) akkor ujra indul a gari az lcd re :D köszönöm az info-t mégegyszer!

Üdv: Laca

(#8849) SoULjaH


SoULjaH
csendes tag

Sziasztok!
Tavaly szeptemberben, sikeresen vásároltam egy amilo pa 2548 as gépet. Akkoriban ár/teljesítményben nagyon korrektnek tűnt. Persze azóta énis szembesültem néhány problémával,dvd író meghalt,csavarok kipotyogtak belőle,grefikus szemetet csinál a video kari néhány régebbi (de kedvelt) játékkal. El is vittem garisan még (mák),kaptam komlett uj lapot dvd írót, de a grafikus szemét még mindig megvan. Egyenlőre nem is ez a legfőbb gondom ,inkább infó jelleggel közlöm azoknak akik ilyen gépet akarnak/akartak^^ A nagyobb gáz , hogy szinte minden játéknál illetve egyes programoknál is, észrevehetően hullámzik a teljesítménye, mikor felpörög a venti pár másodpercig korrekt , utánna abbahagyja és megint tetű lassú lesz. De olyan szinten , hogy cs 1.6 , diablo2, sacred 1, nél is bosszantó, közben meg legujabb nfst is viszi igaz low grafon , persze ott is hullámzó teljesítménnyel, fél percenként tölt egy 5 másodpercet.

A kérdésem az lenne , hogy azon kívül hogy csavarjak 3 at a tökömön , hogy ilyet vettem, lehet e ezzel kezdeni valamit, freeware cpu speed progiknak közük nincs hozzá, speedfan se szereti, energia séma beállításokban is fel van tolva proci működés min is max is 100% ra, aero skint kikapcsolva se történik nagyon semmi. Esetleg akik sikeresen tettek rá XP-t, azok tudnának valami megnyugytatót mondani , hogy azzal jobb-e a helyzet?

Vagy arra gondoltam , hogy elvileg bios vezérli a ventiket , esetleg valami progi ami ezt felül tudja "überelni" , csak abból sejtem , hogy létezik valami megoldás , mert olvastam tunning oldalakon , hogy meg lehet ezt hajtani rendesen , vagy azt kiszedik a dobozból és szárazjégben tárolva vákum csomagolásban csinálják kb? :)

Bármilyen építő jellegű dolgot szívesen vennék , előre is köszönöm!

(#8850) tikici84 válasza itastyler (#8838) üzenetére


tikici84
csendes tag

Hali!

Én is így jártam 20-án reggel az Amilo PA 1538-as gépemmel. Gép bekapcs, kép nincs, ventillátor pörög, wifiled világít, ennyi.
Ismerősök szerint vagy videókártya vagy alaplap hiba, FuSiék azt mondják vigyem az egyik márkaszervízbe. Ja és a garancia persze már egy éve lejárt...

További vélemények/javaslatok?

Köszi előre is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.