Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8501) cigam válasza lacibacsi (#8497) üzenetére


cigam
félisten

Mindegyikben. Általában ahol megveszed a gépet szívesen segítenek a memória bővítésben is. (Persze nem a hipermarketekben :) )
De te magad is megoldhatod, csak egy pici csavarhúzó, és némi kézügyesség kérdése az egész, és nem befolyásolja a garanciát.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8502) brutaka


brutaka
tag

Sziasztok!
Van egy ilyen gépem:
Fujitsu Siemens Amilo PI 1536
A proci benne:
Genuine Intel(R) CPU 1.73 Ghz

Ha a sajátgépen rákattintok, hogy tulajdonságok, alul az adatok között ezt írja ki:

Genuine Intel(R) CPU
T2250 @1.73 Ghz
797 Mhz, 1,00 Gb RAM

A biosban nem tudom állítani a processzort, a CPU-Z szerint 800 Mhz-n megy! Mi lehet a gond? Hol tudnám átállítani hogy menjen rendesen 2x1.73 Ghz-n? mert így elég gyenge.. A Biosban semmitsem lehet állítani, csak az időt, meg kb ennyi..
Miért lehet, hogy nem megy? Van vala
A biosban nem tudom állítani a processzort, a CPU-Z szerint 800 Mhz-n megy! Mi lehet a gond? Hol tudnám átállítani hogy menjen rendesen 2x1.73 Ghz-n? mert így elég gyenge.. A Biosban semmitsem lehet állítani, csak az időt, meg kb ennyi..
Miért lehet, hogy nem megy? Van valami program amivel felhúzhatom? Tudnátok segíteni?
Előre is köszönöm
(Minden driver fentvan, a chipset is)

Üdv: Brutaka //Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?//

(#8503) cigam válasza brutaka (#8502) üzenetére


cigam
félisten

Miért zavar, hogy unatkozik? Így kevesebbet fogyaszt, tovább megy aksiról. Terheld le, és majd rákapcsol. Magátol tekeri az órajelet a terhelésétől függően.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8504) brutaka válasza cigam (#8503) üzenetére


brutaka
tag

akármit csinálhatok ez a kiírás nem változik! A diablo 2 nevű 2000-es játék szaggat :S A többieknél, akik jelenleg ittvannak, mindenkinél mind a két kiírás megegyezik, miért lehet?:S

Üdv: Brutaka //Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?//

(#8505) brutaka válasza cigam (#8503) üzenetére


brutaka
tag

Átállítottam az energiagazdálkodást, és mostmáűr semmi nem akad! Nagyon szépen köszönöm!:)

Üdv: Brutaka //Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?//

(#8506) brutaka válasza cigam (#8503) üzenetére


brutaka
tag

Hmm, most visszaállította magát, nem lehet valamit csinálni, hogy mindig menjen maxon? :/

Üdv: Brutaka //Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?//

(#8507) lacibacsi válasza cigam (#8501) üzenetére


lacibacsi
addikt

Magam is megcsinálhatom? Ez jó hír! Köszönöm!

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#8508) Syl válasza brutaka (#8506) üzenetére


Syl
nagyúr

A laptop nem tuningra van. Ám ha te mégis folyton tekertetnéd a procit (szereted a venti hangot?) akkor használj energiamenedzselő programot, pl. RMclock, NHC

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#8509) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Hali!
Egy láma kérdés: ha egy program rendszerkövetelményeinél csak az szerepel, hogy Vista, akkor az a 32 és a 64 bites Vista-t is jelenti vajon?
Vagyis ebben az esetben a program el fog indulni mindkét rendszeren?

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#8510) brutaka válasza Syl (#8508) üzenetére


brutaka
tag

Szia! Feltettem az NHC-t, az óra melett ki is írja, hogy 1.73 Ghz, de a sajátgépben továbbra is csak 797 Mhz. Nem értem miért van ez :S

Üdv: Brutaka //Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?//

(#8511) brutaka válasza Syl (#8508) üzenetére


brutaka
tag

Azért köszönöm a segítséget!:)

Üdv: Brutaka //Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?//

(#8512) Syl válasza brutaka (#8510) üzenetére


Syl
nagyúr

Ne foglalkozz a sajátgéppel. Az NHC meg a CPU-Z mutatja pontosan.
De miért is jó, hogy állandóan maxon tekerjen a proci? :F

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#8513) netmesterke válasza brutaka (#8510) üzenetére


netmesterke
aktív tag

Szia!
Ez azért van mert a sajátgépen mindig csak az aktuális órajlet írja ki! Nekem a Pentium M 735-ös procim volt mikor XP-t használtam, ott úgy volt kiírva hogy Pentium M 735 800 MHz (2GHz) asszem....szal a max asszem zárójelben volt, bár lehet hogy sehogy sem. De az tuti hogy szinte mindig 800 volt kiírva! Próbáld ki hogy ha vmi procit erősebben használó dolgot indítassz el, és akkor közben nézed meg a sajátgépet, akkor mit ír ki!
üdv! :DD

(#8514) brutaka válasza netmesterke (#8513) üzenetére


brutaka
tag

Köszi a segítséget mindenkinek! Megtaláltuk a hiba okát!:) Amit adtak használati útmutatót a géphez (FS Amilo PI 1536), abban leírták, hogy a gép kezelőgombjai között a felsőkkel tudom állítani a ventillátor sebességét, és így jobban tudom hűteni a gépet (természetesen mind ez silent) és jobb teljesítményt érhetek el. Hát nem értem el a kiskutya...t sem:) Letöltöttem az angol manual-t abban meg írták, hogy azzal a teljesítmény vehető vissza, ha bekapcsolom, energiatakarékos üzemmódban megy majd a gép. És működik, ha bekapcsolom 800Mhz-n fut a masina, és az aksi bírja vagy 3 óráig, kikapcsolja a két magot stb.. :) Úgyhogy megvan a hiba oka :)

Üdv: Brutaka //Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?//

(#8515) brutaka válasza brutaka (#8514) üzenetére


brutaka
tag

még egy annyival bővíteném a dolgot, hogy érdeklődök, nem tudja esetleg valaki, milyen a legjobb proci amit ebbe bele tudok tenni? : Fujitsu Siemens Amilo PI 1536 ?
Most egy Intel Centrino Duo van benne 2x1.73 Ghz-n! :)
A jelenlegi proci: FSB 533

[ Szerkesztve ]

Üdv: Brutaka //Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?//

(#8516) robag83


robag83
csendes tag

helló!
tudnátok segíteni, hogy hogyan kell beállítani a wlan-t a Pa3553-on? próbálgattam, de sehogy sem sikerült, olvastam vissza a fórumon is, de itt sem találtam semmit. biztos a sok hozzászólás miatt.
Üdv

(#8517) Syl válasza robag83 (#8516) üzenetére


Syl
nagyúr

Driver & Launch Manager install plusz gombnyomás(vagy tolóka) megvolt?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#8518) robag83 válasza Syl (#8517) üzenetére


robag83
csendes tag

persze, ezeket megcsináltam, az a bajom vele, hogy nem látja a hálózatokat.
lehet hogy a driver nem jó hozzá, nem tudom, magának frissítette, gondoltam jó lesz akkor, de már nem vagyok benne biztos.

(#8519) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Szaisztok!

Sokat vacilláltam, végül döntöttem és megvásároltam egy FU-SI Amilo Pa3553 laptopot.
Szeretném az ilyen géppel és XP oprendszerrel rendelkező kollégákat megkérni, hogy segítsenek nekem a géphez szükséges XP driverek fellelésében. A hivatalos oldalon ugye ehhez a típushoz nincs semmi XP támogatás, de állítólag mindenhez meg lehet találni az XP drivereket is. Csak én még nem jöttem rá, hogy hol... :( Aki tud, segítsen legyen szíves, akár pm-ben is.

Köszönöm!

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#8520) orkester válasza robag83 (#8516) üzenetére


orkester
senior tag

Hello!
Tedd fel a legújabb biost és állandóra tudod állítani a wlant.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#8521) Reac^


Reac^
őstag

Sziasztok! Van egy olyan problémám, hogy amilo pi3540-re nem akar felmenni az nvidia driver. Vkinek valami ötlet? Minden müxik, kivéve a VGA driver... vicc :W

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#8522) Reac^ válasza lacibacsi (#8519) üzenetére


Reac^
őstag

Ez 1 nagyon jó gyüjtőhely van pár driver: [link] hátha jó vmi :K

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#8523) orkester válasza Reac^ (#8521) üzenetére


orkester
senior tag

Ezzel próbáld meg a telepítőkészletet átalakítani, utána talán menni fog. Pa 3553nál az Ati verzió működik.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#8524) brutaka válasza brutaka (#8515) üzenetére


brutaka
tag

Ha esetleg valaki hasonló kérdéssel lenne mint amit feltettem:
Amiloba a legnagyobb a 2.33 Mhz-s proci ami belemegy :) T2700 néven kell keresni!
És 2 GB 667 Mhz ram :) max

Üdv: Brutaka //Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?//

(#8525) akyyy


akyyy
senior tag

AMILO Xi 2428-as laptophoz vennék egy külső vinyót. Milyet érdemes venni?
LG 320GB USB & ESATA, 29-ért?

Vagy van egy 1 terás, usb-s packards bell carbon hdd 1 tb 3,5, ez 31e.

tény hogy kétezerért drágábban jóval nagoybb kapacitás, de én félek kicsit tőle, hogy az szar, lassam másol, hamar tönkremegy, vagy valami. vagy akár teljesen másokat is ajánlhattok, de elég sürgős lenne:D :C

(#8526) Reac^ válasza akyyy (#8525) üzenetére


Reac^
őstag

sztem az LG az 2,5"-os lesz, különben nem lehet ilyen "drága". 1TB 3,5"-ra teljesen reális az ár, más gyártóké is ennyi. Ilyen baromságoktól meg nem kell félni. Ami nekem fontos lenne pl. Esata (nem korlátozza az usb2.0 a sebességet), meg a garanciaidő. Ha vállal rá 2-3évet akkor leszarom milyen vinyó van benne.

Másik véglet hogy veszel vinyót és külső keretet külön, olcsóbban és te szereled össze. :U

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#8527) akyyy


akyyy
senior tag

azt már próbáltam.
de nem jött be.

a 29ezres az esatás. a 31ezres csak usb-s viszont 1 terrás.
de lehet van ami nagoybb méretű, és esata-s és nem sokkal drágább, majd szét kell nézni mediamarkba. csak még kérni kéne itthon egy tizest:D

(#8528) tomsics válasza akyyy (#8527) üzenetére


tomsics
senior tag

hát nekem már 1 éve van egy westerdigital my book home-om 500 gb-os.Van rajt usb,e-sata,firewire.Gyors mint a villám,nagyon jó és eddig semmi bajom nem volt vele,kopkopkop
Most pedig egy 80-as noti hdd-t rakok egy külső fém tokba,ami kb 6000ft-ba lessz,ezzel csak azt akarom mondani hogy ha veszel egy noti winyot meg egy tokot akkor elég jól megúszhatod a dolgot

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#8529) akyyy


akyyy
senior tag

mivel úszom meg? Van pénz:D most kaptam fizetést. persze 1000 terás server vinyóra azért nincs szükségem meg pénzem se,

olyasmi kéne ami 1 terrás, esatás. meg legyen rá valóban garancia, archiválásra kellene, amit most ráteszek, 3 év múlva is elő lehessen venni.

(#8530) Anfield válasza brutaka (#8524) üzenetére


Anfield
csendes tag

igaz hogy nekem dualos, de T3200-as, 2 GHz. sztem jobban megéri ilyet, mint sima 2,33asat.

(#8531) Anfield


Anfield
csendes tag

Amilo Li3710 esre nem megy fel az audio driver. ezt a hibaüzit kapom: http://i41.tinypic.com/1zbe9w5.jpg
vista van a gépen, és ez is vista driver.

(#8532) akyyy válasza Anfield (#8531) üzenetére


akyyy
senior tag

De miért 1.99-et akarsz feltenni? Miért nem a legfrisebbet?
r2.24 [link] tökéletesen működik.

(#8533) Anfield válasza akyyy (#8532) üzenetére


Anfield
csendes tag

köszi szépen ez tényleg jo. nem is tudom h miert regebbi volt nekem. de ez jo, köszike :DD
es a chipset az mire valo a laptopokban? azt meg nem tettem fel.

(#8534) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Üdv!

Szerintetek egy Amilo Li7310w-re felmenne egy alap Windows 7?
1.4ghz
768mb ram
Integrált VGA 64Mb shared rammal.

Van egy olyan sejtésem, hogy ez már a Win7-nek édes kevés, még a Home Basicnek is.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#8535) cigam válasza PowerBuldog (#8534) üzenetére


cigam
félisten

Próbáld meg letesztsztelni, és kiderül.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8536) PowerBuldog válasza cigam (#8535) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Köszi! :R Kipróbálom.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#8537) akyyy válasza Anfield (#8533) üzenetére


akyyy
senior tag

Nincsmit. amúgy érdemes olvasgatni ezt az oldalt, rengeteg friss driver vannak laptopokra is, persze hivatalos oldalon meg ezer évesek:(((

(#8538) tomsics válasza akyyy (#8537) üzenetére


tomsics
senior tag

ehez mit szólsz?
http://www.arukereso.hu/merevlemez-c3103/western-digital/my-book-home-1tb-16mb-7200rpm-esata-wdh1cs10000e-p19574194/

ezen van esata,firewire,1T-ás,csak kicsit drága,de ahogy írtad pénz van :D

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#8539) akyyy


akyyy
senior tag

ilyen nem vot, kurva kevés volt. 500 gigás verbatimot vettem, ez volt a legolcsobb. most formázza ntfs-re és kruva lassan formáza:D

(#8540) tildy válasza Reac^ (#8521) üzenetére


tildy
nagyúr

laptopvideo2go forum.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#8541) brutaka válasza Anfield (#8530) üzenetére


brutaka
tag

Ha kettő van belőle, együtt 2x es teljesítménnyel mennek, tehát egy dualcore 1.73 Ghz sokkal jobb mint egy egymagos 2.5 Ghz :) ha van 2x2.33 Ghz, annál hogy lenne jobb egy sima 2.00?:)

Üdv: Brutaka //Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?//

(#8542) brutaka válasza brutaka (#8541) üzenetére


brutaka
tag

jah és a T2700 az Intel Core Duo T2700 (2.33GHz)
elméletileg 4.66 az összteljesítményük :)

Üdv: Brutaka //Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?//

(#8543) Esmein válasza brutaka (#8542) üzenetére


Esmein
nagyúr

gyakorlatilag meg olyan 15-20%-os felprögés tapasztalható, ha olyat játszol, ami nem támogatja, még szívás is lehet a dual core.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#8544) Anfield válasza brutaka (#8541) üzenetére


Anfield
csendes tag

Igen, ugy jobb persze, de előző hsz-be nem volt beleirva hogy dualos. Amugy meg annyit javitoanak, az hogy dualos, nem jelenti azt hogy a 2GHz-s az 4GHz-t tesz ki. 2 mag az nem egyenlő hogy kétszer akkora.

(#8545) tildy válasza Esmein (#8543) üzenetére


tildy
nagyúr

No te örüljé, olybá tűnik végre megoldódott a gond. Bár lehet én vagyok vak, de nem látok egér lagot végre wowban.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#8546) akyyy


akyyy
senior tag

Na most szépen újratettem a gépet, szép gyors, most teszem fel drivereket, és megakadt a szemem ezen:

Intel Turbo Memory

Mi ez? kell ez nekem, van a laptopba még egy giga plusz memória?:O vagy ezt még venni kéne külön bele?

jah, xi2428-as laptopom van,

Egyébként a billenyüzet felett lévő multis gomboknak van friss drivere, illetve webkamerának? mert vidkártyának, hangkártáynak wifinek, mindennek van szinte még forró friss driver, kivéve a hivatalos oldalon, ahol 2007-esek vannak:|

(#8547) cigam válasza akyyy (#8546) üzenetére


cigam
félisten

Na és ha 2007-es? Ami működik nem kell megjavítani. Szted egy nyomógombkezelő programban mit lehet fejleszteni?

a turbo memória meg vagy benne van, vagy nincs.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8548) akyyy válasza cigam (#8547) üzenetére


akyyy
senior tag

Ne én találjam már ki mit kéne rajta fejleszteni. De pl. azt hogy ha hozzáérek, ne menjen minden alkalmazás, játék tálcára, illetve lépjen ki.
A turbo memory- hol tudható meg, hogy benne van-e az enyémbe?

(#8549) brutaka válasza Esmein (#8543) üzenetére


brutaka
tag

Nekem eddigi tapasztalataim alapján a kétmagosok pontosan kétszerakkora teljesítményt adtak le, és a két mag természetesen szinkronban dolgozik. Olyat meg még nem játszottam, ami nem ment volna vele maxon :)

Üdv: Brutaka //Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?//

(#8550) brutaka válasza brutaka (#8549) üzenetére


brutaka
tag

a kétszerakkora teljesítményt úgy értem, hogy egy pl 1.5Ghz-s erősebb volt egy 3Ghz-snél, jobban dolgozott vele a rendszerem

Üdv: Brutaka //Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?//

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.