Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8951) cigam válasza ChuckyOsb (#8950) üzenetére


cigam
félisten

Jaj, ez nem az a gép, aminek hiányoznak a driverei, és még én linkeltem be ide anno vmi eldugott dealer honlapot ahonnan letölthetőek?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8952) ChuckyOsb válasza cigam (#8951) üzenetére


ChuckyOsb
aktív tag

Lehet. :DD Valóban nincs a FuSi oldalán xp driver, csak Vista. Viszont Li1705 típusán belül is van 2 különböző fajta. A 1600-asokon általában ez a hiba és ezen nem is fut a Vista, de van Li1705 alatt jobb fajta azon pedig igen.
Vicces cég. :DDD

(#8953) hossszú


hossszú
őstag

Van egy fölösleges bordó fedlapom Mini Amilohoz, akit érdekel keressen meg priviben :)

[ Szerkesztve ]

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#8954) HENE


HENE
aktív tag

Sziasztok!

Egy li2727 laptoppal szívok már egy hónapja. Egy XP frissítésnél elszállt a rendszer, nem is tudtam bekapcsolni. Újratettem az XP-t, frissítések után az explorer 8 teljesen instabil lett.
Feltettem a Vistát, a frissítés 3x százaléknál nem megy tovább. Szervízbe vittem, ahol HDD cseréltek. Azóta ugyanezt járom végig. Valakinek ötlete, hogy mi lehet? Közben a gari lejárt.
Köszi a segítséget!

HENE

(#8955) csabyka666 válasza csabyka666 (#8918) üzenetére


csabyka666
addikt

Ide még annyit, hogy a 2 memóriamodul megcserélése megoldotta a problémát. Így nem fagy...

(viccesek ezek a notik...)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#8956) cigam válasza HENE (#8954) üzenetére


cigam
félisten

Nézd meg a winyó állapotát hdsentinel-el.
Teszteld a memórát, pl http://www.memtest86.com/
Esetleg ellenőrizd a hűtést (rendesen pörög a venti?)

Ha a winyó a hunyó, az még garanciális, mert a cserélt részegységre újraindul a garancia.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8957) HENE válasza cigam (#8956) üzenetére


HENE
aktív tag

Köszi, megpróbálom!

Beszéltem a szervízzel. Azt mondták, hogy szoftveres probléma. Létezik, hogy kompatibiltási problémák jelentkeznek?
Pl: hibás drivererek?

(#8958) cigam válasza HENE (#8957) üzenetére


cigam
félisten

És ezt ránézésre állapították meg, vagy bevizsgálták?
Mert ha elöbbi, akkor csak bullshit, (de lehet beletrafáltak). Ha a második, akkor pedig miért nem mondták meg konkrétan milyen szoftveres probléma ált elő(és azt hogyan lehet javítani)?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8959) heaven válasza ChuckyOsb (#8950) üzenetére


heaven
tag

OK, megpróbálom frissíteni a hálókártyát és beszámolok majd.

(#8960) kkyra válasza cigam (#8958) üzenetére


kkyra
csendes tag

sziasztok!
egy tanácstalan és szgépekhez éppen értő csaj vok, szval szükségem van a segítségetekre... annyit szeretnék megtudni, hogy az amilo1538-as lapimon, hogyan tudom behozni a biost.
most telepítették újra, és nem műxik a netem (nem veszi a router jelét) eddig nem volt gáz vele. más fórumokban azt találtam, hogy a biosban kell vmi pci device menüben beállítani (gondolom érzitek, h fogalmam sincs) légyszike vki segítsen nekem!!! előre is köszi

(#8961) cigam válasza kkyra (#8960) üzenetére


cigam
félisten

Rossz helyen keresgélsz. Újratelepítetted a rendszert, és nem működik a wifi/bluetooth?
Akkor tedd fel a launchmanager progit. Ez működésre bírja a gyorsbillentyűket amivel ki/be kapcsolhatod.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8962) xXxPongi


xXxPongi
tag

csao!
Használ valaki sa3650-t?
Windows 7-t szerettem volna felrakni ami csak a graphic boosternél hibázott.
Volna megoldás, de nekem nem használt :(

Tud valaki segíteni benne? (megfelelő telepítési módszer kellene)

Sajnálom, de olvashatatlan az aláírásom!

(#8963) cigam válasza xXxPongi (#8962) üzenetére


cigam
félisten

Mit értsz az alatt hogy hibázott?
Esetleg okt.22 után kiadnak W7 kompatibilis drivert hozzá.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8964) xXxPongi válasza cigam (#8963) üzenetére


xXxPongi
tag

helyesebben úgy írhattam volna, hogy ott hibádzik a dolog.
Pár külföldi fórumon olvastam a témáról és ment nekik. A fuji 8.57 driverével tudtak valamit alkotni, ergo újabban nem foglalkoztak az xgp-s technológiával.

Akinek ilyen gépe van és sikerült belőnie a win7-t az tuti vágja a témát. Ezen dolgozom most én is, de amennyiben valaki végigjárta már ezt a rögös utat akkor nekem már nem kellene megszenvednem vele.

Kicsit szófukarak a kinti leírások, de sok lehetőséget kipróbáltam már...

Sajnálom, de olvashatatlan az aláírásom!

(#8965) kkyra válasza cigam (#8961) üzenetére


kkyra
csendes tag

sziasztok!

visszatértem! remélem nem gáz, h ezzel zargatlak benneteket!
meg van a bios sikerült belépni, de nem tudom, h hogyan tovább...
a net kapcsolatra 2 variációm van az egyik a helyi, a másik 1394-kapcsolat a vezeték nélküli sehol. most mit tegyek?

(#8966) cigam válasza kkyra (#8965) üzenetére


cigam
félisten

Ne állíts át semmit. Mint említettem volt nem a BIOS-ban kell turkálni hozzá.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8967) punkstyle


punkstyle
tag

hali
A minap vettem egy Pi3540-es amilot, tudom, h nem a legtutibb választás volt, de sztem ennyi pénzért laptopot még használtan sem lehet kapni... nah a problémám a következő, feldobtam W7 Ulitimate-t és szép lassan elkezdett haldokolni, asztalin professional gond nélkül megy... nah most próbáljam meg Fusin is a professional-t vagy dobjak rá XP-t?
Másik észrevétel silent gombra sztem nem reagál, legalább is én nem vettem észre változást, azt h lehet működésre bírni?(bár alapból iszonyat halk a gép)

Siemens M35i > Alcatel OT715 > Motorola e398 > SonyEricsson W810i > LG GT500 > Sony Xperia X10mini > ZTE Blade > Sony Xperia SP > Honor 6 > Huawei P9 > Huawei P20 > Xiaomi Mi10T Pro

(#8968) Egorov


Egorov
aktív tag

Sziasztok!

Amilo Pa 1538, Windows xp home, egyik nap volt wifi, aztán másik nap nem . :F A wifi kis ikonja se jelenik meg. Megpróbáltam a driveres cd-ről felrakni de nem sikerült. Szedtem le a hivatalos honlapról is cuccot de abban meg olyan van hogy:

ar5211.sys
net5211.cat
net5211.inf

Semmi .exe. Na ezt hogyan kell feltenni? :)

[ Szerkesztve ]

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#8969) Egorov válasza punkstyle (#8967) üzenetére


Egorov
aktív tag

Hát valami ki kellene írni, vagyis valami ikonnak kellene jelezni, hogy aktiváltad a silent mode-ot. De ki is próbálhatod. Felteszel valami játékot és ha lassabban megy silent módban, akkor működik. :)

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#8970) cigam válasza Egorov (#8968) üzenetére


cigam
félisten

Ha már 1x működött ,akkor nem driver gond. A gépen van egy kapcsoló, ahol ki/be kapcsolhatod a rádiós dolgokat. Ha nincs, akkor tedd fel a launch managert-t, amin keresztül életre kelthető a funkciógombok, és azzal tudod ki/be kapcsolni a wifi-t/bt-t

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8971) cigam válasza punkstyle (#8967) üzenetére


cigam
félisten

Neked is csak azt tudom tanácsolni, hogy tedd fel a launch manager-t ami "feléleszti" a funkciógombokat. (Lehet, hogy a hotstart program az)
XP-vel nem próbálkoznék egy Vista only laptopon.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8972) punkstyle válasza cigam (#8971) üzenetére


punkstyle
tag

Launch manager már fent van, minden funkció gomb működik kivéve a silent modos... Vista only... elméletileg... de a mai világban már nem számít h mit írnak rá... nah mind1 bepróbálom még a w7 professionalt hátha Fusin is beválik, nem csak asztalin.
hotstart programhoz csak egy .reg fájlt találtam, de azzal sem változott a helyzet...
és lenne még egy kérdésem, h miért csinálja azt gépelés közben h visszaugrik pár karaktert és összezagyvál mindent amit írtam? :S
Illetve touchpad-hoz kellene jól működő driver, mert ugye scroll nincs, de amiket eddig leszedtem azoknál azt volt a gond, h gépelésnél nem érzékelte a leütéseket...

Siemens M35i > Alcatel OT715 > Motorola e398 > SonyEricsson W810i > LG GT500 > Sony Xperia X10mini > ZTE Blade > Sony Xperia SP > Honor 6 > Huawei P9 > Huawei P20 > Xiaomi Mi10T Pro

(#8973) Egorov válasza cigam (#8970) üzenetére


Egorov
aktív tag

Feltettem de semmi változás. A gombok eddig is működtek, csak most a wifi eltűnt. Ha megnyomom a gombot, akkor világít a led de semmi jele wifinek. A hálózati kacsolatokban sem jelenik meg. Csak nem fosta magát össze. :(

Újrateszem a rendszert, már rá fér egy nagy generál, aztán meglátjuk mi lesz. Majd írok. :)

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#8974) cigam válasza Egorov (#8973) üzenetére


cigam
félisten

Hát az semmi jót nem jelent, ha látszólag tudod ki/be kapcsolni, de nem kezd el működni. Eszközkezelőben rendesen látszik nincs letiltva, vagy hasonló?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8975) cigam válasza punkstyle (#8972) üzenetére


cigam
félisten

Számít mit írnak rá, mert a gyártó csak Vista driver-eket biztosít (azzal garantálja a működést). XP esetén pedig vagylagos. Ha visszaolvasol pont most volt az egyik kollegának problémája vele. A gépelési probléma akkor fordulhat elő, ha kh-s a bill. csatlakozása (mármint a bépítetté), lehet ahogy ránehezedik a kezed szakadozik a fólia, vagy csak rosszul érintkezik a csatlakozójában, és ezért fals üzeneteket küld. Próbáld ki egy külső bill.-el, azzal is csinálja? Ha csak abeépítettel van gond,és még garis, írány a szervíz.
Trackpad jobb széle nem működik scroll-ként? A synaptic touchpad (asszem az van hozzá) drivere fent van? Az is lehet, hogy ez a fajta trackpad nem támogatja ezt a funkciót.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8976) Egorov válasza cigam (#8974) üzenetére


Egorov
aktív tag

Na újratettem a rendszert de ugyanaz a helyzet. :( Az eszközkezelőben ezek vannak: 1394 hálózati adapter, NVIDIA Nforce Networking Controller, RCA USB Cable modem. Semmi wifi.

Pedig tegna előtt még wifiztem az egyetemen. :O
Ez bizony nem jelent jót. Vannak még ötleteid, hogy mit lehetne kezdeni ezzel a problémával?

[ Szerkesztve ]

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#8977) cigam válasza Egorov (#8976) üzenetére


cigam
félisten

Gondolom azt próbáltad, hogy bekapcsolod a funkciógombbal. Ha erre se jön elő, és ismeretlen eszköz sincs akkor arra tippelnék, hogy elpusztult. Esetleg kapd le a hátsó fedlapot, hátha hozzáférsz. Kicsit megigazítod a foglalatában, óvatosan ellenőrzöd az antennacsatlakozókat.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8978) Egorov válasza cigam (#8977) üzenetére


Egorov
aktív tag

Hát akkor ez lesz. Csak találjam meg és akkor megbütykölöm. Írok a fejleményekről :) Ha meg nem sikerül akkor milyen lehetőségeim vannak? Ilyen USB wireless cuccot kell vennem?

Igazán köszönöm a segítségedet. :R

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#8979) cigam válasza Egorov (#8978) üzenetére


cigam
félisten

Ha minden kötél szakad, nézz körül az aprón. Néha előfordul laptopba való mini pci-os wifi kártya ócsóért.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8980) Anfield


Anfield
csendes tag

Hello. tudna valaki abban segitséget adni, hogy Amilo Li3710-et hogy lehet kitakaritani? a billentyük alatt kellene, mert eléggé poros meg minden, és van amelyik billentyüt már kész szenvedés lenyomni. Tudtok ilyenben segiteni? Meg mondjuk az egér gombokat sem artana felszedni, de sajna nem tudom hogy kell, nem merek kockáztatni.

(#8981) ChuckyOsb válasza Anfield (#8980) üzenetére


ChuckyOsb
aktív tag

Szia!

A legjobb ha gyengébb teljesítményű porszívót használsz hozzá. Például USB-és billentyűzet tisztító porszívót.

Itt egy példa!

1000 Forintért már lehet kapni. ;]

(#8982) Anfield válasza ChuckyOsb (#8981) üzenetére


Anfield
csendes tag

Köszi, ilyenrol még nem hallottam. mad utannézek media markban biztos van. de szerintem nem tudja kiszedni rendesen a laptop billenyübol a piszkot. mas megoldas nincs? valahogy nem lehet levennia billenytüzetet?

(#8983) ChuckyOsb válasza Anfield (#8982) üzenetére


ChuckyOsb
aktív tag

A billentyűzetet egyben tudod csak kivenni laptopok esetében de az kizárt, hogy alá beessen valami. Viszont a billentyű gombok alá bejuthat nagyobb kosz. De kezdőknél 90% tudja, úgy leszedni a gombot, h vissza is tudja rakni.

Egyben kiszedve így néz ki.

Van még egy tisztítási művelet de én nem vállalom a felelősséget. :N

Otthon kérsz egy sütőtepsit és szín tiszta alkoholt öntesz bele és áztatod benne a billt. Mivel alkoholról van szó hamar elpárolog és kiszárad. Nekem így lett kitisztítva billentyűzetem mikor pezsgő folyt rá. S sikerült. Itt ajánlották a Pron. ;)

Másik módszer: Szerviz. Egy ilyen dologért ők sem kérnek havi fizetést. :DDD

Ha porszívó kell olcsón írj. Média Marktban is biztos kapsz de 3000 Ft felett.

[ Szerkesztve ]

(#8984) cigam válasza ChuckyOsb (#8983) üzenetére


cigam
félisten

A sima pórszívó miért nem jó? Ez az USB-s verzió kockáknak való.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8985) ChuckyOsb válasza cigam (#8984) üzenetére


ChuckyOsb
aktív tag

A sima képes letépni a gombokat is. Végül is oda figyeléssel meg lehet azzal is. Én nem mondtam, h nem jó. :DDD

De szerintem nem nem kell enni a billentyűzet felett. Nem tudom elképzelni, hogy nagyobb piszok, hogy juthat be alá. :F

(#8986) Anfield


Anfield
csendes tag

Okés köszi, szerintem rendes porszivoval probalom meg. ez az usb porszivo azert fura, mert még billentyüzetet talán okés is ugy kiporszivozni, hogy megy a gép. mert hat csak igy kap energiat hogy megy a gép. de asztali gépnél levenni az oldalat és ugy porszivozni hogy közbe megy...hát én azt nem probálom azert meg.
Köszi a válaszokat, megprobálok valahogy kiszedni.

(#8987) Anfield


Anfield
csendes tag

Na meg is volnék vele. elővettem porszivot, visszacsavartam a legkisebb teljesitményre, és ráhuztam egy szilonzoknit. ez télleg nem hülyeség, mert ahogy kiszivta, látni ott maradt a zoknin a sok piszok, morzsa, chips darabok és egyebek. nem kell rá költeni sem. és hangszorobol is kiszedett mindent. Probáljátok ki igy zoknival, először én is kinevettem, de nagyon jo.

[ Szerkesztve ]

(#8988) cigam válasza Anfield (#8987) üzenetére


cigam
félisten

Még a membránt is :D

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8989) ChuckyOsb válasza Anfield (#8987) üzenetére


ChuckyOsb
aktív tag

Grat. :) Örülök, hogy sikerült. :DDD

(#8990) schulzz


schulzz
tag

Sziasztok. Lenne " hatalmas kérdésem, remélem tud valaki segíteni.
Van egy amilo pa3553 mas notim amibe hibrid videókari van(alaplapi hd 3200 as, és különálló hd 3470 es)
Az lenne a problémám, hogy videónézés közbe pixeles a videó, de még a fényképek is. a felbontás maxon van. Mi lenne a megoldás erre? Nem hiszem , hogy ilyen pixelesen kellene lejátszania a videókat, dvd filmeket.
A másik kérdésem is a videókarihoz kapcsolódik.
Mindenhol azt írják, hogy ez a hibrid videókari rendszer képes arra, hogy ha nem hálózatról megy akkor a fogyasztás csökkentése érdekében az integrált karit használja, amikor meg hálózatra van dugva akkor meg a különálló karit használja, sőt együtt is kell(ene) tudniuk mennie de nekem folyamatosan csak a különálló vidikari megy.
Vista nál írják, hogy működik ez, de én win 7 et használok. Létezhet az , hogy a win 7 ezt nem támogatja? Mert ha így van akkor nagy ökörségnek tartom, hogy a win 7 ezt nem kezeli.
Válaszotokat, segítségeteket előre is nagyon köszönöm és várom :F :F :F

(#8991) leviske válasza schulzz (#8990) üzenetére


leviske
veterán

Window 7 alatt meg van rá az esély, hogy ki lett lőve a HybridCFX azon része, hogy a GPU-k le-fel kapcsolgatnak. Attól függetlenül a CFX-et be kéne tudnod kapcsolni a Catalystban...

Ha a lekapcsolgatósdit is használni akarod a HCFX-ből, akkor kénytelen leszel Vista-t használni. :K

(#8992) schulzz válasza leviske (#8991) üzenetére


schulzz
tag

na ennek örülök. mi a francért vették ki belőle: esetleg arról nem tudsz, hogy várható e ez a megoldás a win 7 be?

(#8993) leviske válasza schulzz (#8992) üzenetére


leviske
veterán

Azért vették ki, mert általában villant egyet a kijelző, mikor a diszkrét kártya kikapcsolt (ez mind az nV, mind az AMD megoldására igaz volt). A Microsoft döntött így, hogy a továbbiakban nem nyújtanak erre lehetőséget a gyártók számára, így túl sok esély nincs rá, hogy lesz hasonló a Windows7-ben. Az is még "szerencse", hogy Vista alatt ez a lehetőség még kihasználható...

(#8994) schulzz válasza leviske (#8993) üzenetére


schulzz
tag

okés, és köszönöm a válaszod. nekem most 64 bites vin 7 van. esetleg az a megoldás múködhet szerinted vin 7 alatt ohgy én kapcsolgatom ki be a kártyákat? mert nincs szükségem a különállo kari teljesitményére, ezért azt szeretném, hogy az integrált menjen de ha kel lakkor be tudjam kapcsolni. a 64 bites verzionál azt csinálja, hogy hiába kapcsolom be az integráltat és tiltom le a különálló karit, akkor csak 1024x768 as a felbontása, nem lehet nagyobbra és ujrainditásnál visszaáll a különállo karira. ez szerinted a 64 bites verzio miatt lehet?

(#8995) leviske válasza schulzz (#8994) üzenetére


leviske
veterán

Sajnos se az operációsrendszerrel, se a HCFX-el nincs sok tapasztalatom. Nem tudom mi lehet a gond.

Ennyire utálod egyébként a Vista-t, hogy érdemes inkább szenvedni a manuális beállítgatásokkal? :)

(#8996) schulzz válasza leviske (#8995) üzenetére


schulzz
tag

vistat nem is használtam, xp ről rögtön 7 re álltam át. megéri nekem a manuális átállitgatást mert 2- 3 katt a külső letiltása, de az megoldhato szerinted hogy automatán az integrált fusson? mert msot a külö indul rögtön. de amugy a microsoft miért nem hagyta benne ezt az opciót, mi volt a baja vele?

(#8997) leviske válasza schulzz (#8996) üzenetére


leviske
veterán

Eddigi, minimális tapasztalataim alapján egy jól konfigurált Vista ugyan azt a színvonalat hozza, mint gy ugyancsak jól konfigurált 7. Persze vannak alap dolgok, amik a 7-en olajozottabban működnek, de azt hiszem ez 3 év fejlesztés után elvárható alap...

Amúgy mint írtam, a 7 esetében azért nem volt ez a lehetőség megengedve a gyártók számára, mert villant a kijelző a diszkrét kártya kikapcsolásakor.

Elvileg megoldható, hogy alapból az integrálttal indítson, de sajnos gyakorlatban ebben nem tudok segíteni, mert HCFX rendszerekben nincs tapasztalatom. Lehet, hogy a BIOS beállításokban kell körülnézni, vagy hasonló... :(

(#8998) schulzz válasza leviske (#8997) üzenetére


schulzz
tag

nagyon köszönöm a segítséged. akkor felrakok egy vistát megnézem azzal mert az üzemidő számít nagyon és ha az integrált karit használná akkor jóval tovább bírná.
Ez a funkció a vistába alapból működni fog vagy ble kell magam mélyre ásni hogy bekapcsoljam. de amugy miért volt baj hogy villan a kijelző? attól károsodik?

(#8999) leviske válasza schulzz (#8998) üzenetére


leviske
veterán

Ha jól sejtem, akkor be kell kapcsolni a Catalystban, de nem nagyon cucc... :)

Amúgy károsodni nem károsodik, csak sokan ezért is a Vista-t hibáztatták, ezt meg a MS megelégelte. :)

(#9000) schulzz válasza leviske (#8999) üzenetére


schulzz
tag

akkor megy fel a vista. remélem egy fél óra üzemidőt nyerek vele. köszönöm a segítséged

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.