Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4951) Syl válasza LALA_kiraly (#4949) üzenetére


Syl
nagyúr

Xp-re rakj egy NHC-t és ott a vga beállításoknál húzd le a csuszkát. (asszem 10%-ig enged)

Én meg asszem semmit nem enged!
Ahogy már többször leírtuk, az NHC csak inteles gépen tud feszültségeket/frekvenciákat állítani, AMD-n semmit!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4952) JimKirk


JimKirk
tag

Sajnos tegnap be kellett adnunk a gepet a szervizbe, hogy kicsereljek az akadozo zsanerokat, es remelhetoleg a hullamos billentyuzettel is kezdenek vmit!
Kb 2-3 het mire asszony visszakapja!

(#4953) demars válasza Syl (#4951) üzenetére


demars
addikt

ez így van, nekem is AMd m van, fennt van az NHC s nekem sem aktív az a csuszka ahol lehetne állítani a proccot...se feszt se frekit!!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#4954) demars válasza demars (#4950) üzenetére


demars
addikt

sajna nem jó a gép!! valami kiment benne de nem tudom, h mi?!?!?!?! mem tesztelek, de nincs orthosom! fogalmam sincs h mit kezdjek vele! mindent ujra raktam már rajta, de mindíg kifagy ha töltögetek, meg netezek a gépen! Valaki adhatna tanácsot mi lehet a gond, s azt hogyan ellenőrizhetem (teszt progi, hogyan futtassam, ...) Illetve hálókártyát mivel lehet tesztelni, h jó e??? mert netezés közben szokott kifagyni!!
Konfig az adatlapomnál!
Köszi a válaszokat!
Üdv: demars

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#4955) Syl válasza demars (#4953) üzenetére


Syl
nagyúr

Mondjuk a program nem is állítja magáról hogy minden CPU-val meg tud birkózni. A fákban is csak intel procikat emleget.
Másik: WiFi-vel netezel?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4956) Tracey


Tracey
csendes tag

Szeretnék érdeklődni Kedves Fujitsu Siemens laptop tulajdonosok,hogy volt-e olyan közületek aki szerette volna újra telepíteni a gépét.Betette a windows telepítő cd-t,és nem tudta elindítani a telepítést mert már frissebb volt a windows a gépen.Ezek után megtörtént az egész winchester leformázása (persze kissé furcsa módon total commanderen keresztül kézi törléssel mivel máshogy nem lehetett) aztán egy asztali gépen is formázva lett teljesen szűzre a vinyó és utána nem tudtam cd-ről bootoltatni.A BIOS a mai napig nem enged cd-ről bootoltatni csak hard drive-ról.Az optikai meghajtóm új és be lett vizsgáltatva,hogy az nem okozhatja a bajt.Egy asztali gépen próbáltam rávarázsolni a windows a gépre de azt sem látja a laptop.Szerintetek mi lehet a baj?Valakinek volt hasonló tapasztalata?
Köszi előre is...

(#4957) LALA_kiraly válasza demars (#4950) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Akkor keressük tovább a problémát. :))
Én még évszázados pályafutásom során nem találkoztam ilyennel, h a nettől száll el a gép.
Be kellene fektetni egy usb-s hálókarira pl erre

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#4958) Syl válasza LALA_kiraly (#4957) üzenetére


Syl
nagyúr

Ezen fórum régebbi bejegyzéseiben bőven lehet olvasni a Pa1538 és az egér-WiFi összeakadásról. Vezetékes hálózattal nincs ilyen gubanc.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4959) LALA_kiraly válasza Syl (#4958) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Igazad van, kihagytam, h vezetékes, de a link mutatja. A 1538asoknak a szar wifi miatt volt gondjuk.
Viszont demars kolegának vezetékes gondjai vannak, remélem a Vista hoz némi javulást.

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#4960) demars válasza LALA_kiraly (#4959) üzenetére


demars
addikt

ja ja Udo.. Vezetékes gondom van!! most tesztelem, uTorrent naon akad, azt kilőttem... egyébként nekem rohadt lassu ez a vista! nem vok hozzászokva ehhez: várni várni várni!!!
wifit meg nem is használtam még sohasem!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#4961) JimKirk válasza demars (#4960) üzenetére


JimKirk
tag

Hat igen, van gepigenye a Pistinek...

Nekunk c2d-val es 2 giga rammal viszont nagyon jol fut! Varom is az sp1-et nagyon!

(#4962) demars válasza JimKirk (#4961) üzenetére


demars
addikt

3300+ os amd vel is kellene mennie... sztem RAM kellene az enyémbe is !! ha lesz rá keretem, teszek bele majd 2 db 1Gb osat... majd egyszer ... azzal remélem hasítani fog nekem is!! de egyenlőre más gondjaim is vannak vele! nem enged egy csomó mindent! pl a funkcióbillentyűk nem működnek!! pl a wifi sem!
sp1 mikor lesz elérhető??

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#4963) LALA_kiraly válasza demars (#4962) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

A funkcó billentyűkhöz kellett xp-n vmi úgy emlékszem. Itt is vmi gyári progi kellene, csakhát elég sovány a paletta.

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#4964) demars válasza LALA_kiraly (#4963) üzenetére


demars
addikt

minden drivert feltettem... de nem hiszem, h ilyen alap progi nincs benne a vistában /ha már minden driver benne volt.../! Amikor legutóbb feltettem egy xp t rá, akkor sem tettem fel semmilyen hasonló drivert, mégis működtek a f gombok! sőt az fn F1 el be is jött a noti súgója, ami leírja h mit csinál az fn funkciógomb... most az se jön be!! hangerő levételnél a kijelzőn "szokott futni a csík", most az sincs... érdekes ez a vista..
Ha megtalálod a drivert, ami kell nekem ehhez, lécci linkeld be nekem! Köszi!
Üdv: demars

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#4965) Tracey


Tracey
csendes tag

Bocsi,hogy itt is felteszem a kérdést...hátha ide többet jártok.

Szeretném megkérdezni,hogy szerintetek ha a BIOS-ban a Main menűben Secondary Masternél az írja,hogy Not installed (holott ott kellene megjelenjen,hogy CD/DVD)okozhat olyan hibát,hogy emiatt nem tud cd-ről bootolni a gép?
Valaki kérem segítsen...:(
Ha betesznek egy laptopba egy új optikai meghajtót és ott a BIOS menűben ez nem látszik akkor mi a teendő??

(#4966) netmesterke válasza niki24 (#4037) üzenetére


netmesterke
aktív tag

Szia!
Talán emléxel még, én is a kijelzőhiba miatt irtam a fórumba. Nekem azóta megoldódott a gond, kicserélték a gépemet egy újra. Mivel irtad hogy a géped hónapokig állt szervízbe már ezért jogod lenne azt mondani hogy elállsz a szerződéstől, a jelentős kényelmetlenségre hivatkozva. A fogyvédemi tv szerint ugyanis törekedni kellene a 15 napos határidőre... de én nem akartam elállni, irtam nekik hogy eggyezzünk meg valamiféle kompromisszumban, és akkor fölöslegesen nem megyek a fogyvédelemhez meg a birósághoz, ez mindkét félnek jobb ugye. Próbáld meg esetleg Te is, hátha elérsz egy cserét. Nekem fontos volt a gép a tanulás miatt, aztán azért nem is akartam pereskedni meg a szerződéstől elállni. De véleményem szerint rendesek voltak ott fenn Pesten. A szolnoki Karakter Kft viszont nagyon nem lopta be magát a szívembe. Nem igazán tetszett a hozzáállásuk. De ha szervizbe kell vinni akkor jobb oda vinni ahol vetted. Tv szerint ugyanis az eladó a kötelezett, szal ő köteles intézkedni. Látogass el a fogyvédelmi fórumra, sok okos tanácsot kaptam tőlük én is!
További sok szerencsét!
netmesterke

(#4967) Macka


Macka
veterán

Mi lehet a probléma???

Pi1505-öm van 32 bites Vista-val, és a hangszórók némák. Tipp??? :F

(#4968) spyduck válasza Macka (#4967) üzenetére


spyduck
nagyúr

esetleg az FN gombbal próbáltad már? amúgy meg ha nem jó akko töltöttél már le hozzá vistás hang drivert?

(#4969) Macka válasza spyduck (#4968) üzenetére


Macka
veterán

Igen... Mindkettőt.... :F

(#4970) spyduck válasza Macka (#4969) üzenetére


spyduck
nagyúr

Akkor marad az XP Vista témával:)

(#4971) Wolvi


Wolvi
csendes tag

Hi!

Egy hete van egy Xi2528-asom. Mivel lehet tuningolni egy Intel procit? Én AMD párti vaok, dehát ezt kaptam. És mit lehet kezdeni egy 8600-as Go-val?
Eddig elég jól összeszedtem a cuccokat a Pa1538-asomhoz, de ez most egész más /még halk is :D /. Most kezdhetem előlről.
Köszi a tippeket - amikkel kiégethetem az alaplapot, meg a videokarit :DD

(#4972) Wolvi


Wolvi
csendes tag

Ja, és Vista 64-et szeretnék rajta üzemeltetni - többek közt! :(((

(#4973) Syl válasza Wolvi (#4971) üzenetére


Syl
nagyúr

Tuningolni? Laptopot? :W

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4974) antimagnetiq


antimagnetiq
csendes tag

Sziasztok!
Tudnátok segíteni?
Elment a gépemen a kép.
Nagyon halványan látszik csak valami.
Nem tudom mi lehet a baj.
Illesztőprg-ot hiába frissítette.
És érintkezési gond sincs.
Mit tegyek?

(#4975) Wolvi válasza Syl (#4973) üzenetére


Wolvi
csendes tag

Igen, laptopot. Nem, nem abakuszt!
Ahogy az előzővel is tettem /+ kb 30% teljesítmény/.

(#4976) Csepy válasza antimagnetiq (#4974) üzenetére


Csepy
senior tag

Elképzelhető, hogy kimet a kijelződ háttérvilágítása. Szervíz.
Mondjuk, ha nincs igazam, akkor is szervízbe kellene vinni a notit.

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#4977) demars válasza LALA_kiraly (#4963) üzenetére


demars
addikt

kell hát: Launch Manager nek hívják, fel is tettem de semmi!! ugyan ugy nem kapcsol ki, plussz nem mennek a funkciógombok sem!!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#4978) LALA_kiraly válasza demars (#4977) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

ááááááááááá
hullajtod a hajam komám :))

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#4979) demars válasza LALA_kiraly (#4978) üzenetére


demars
addikt

:Y

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#4980) Syl válasza Wolvi (#4975) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem vagyunk egyformák. :DDD
Én az alacsony fogyasztás, hangtalan üzemmód (és mellesleg könnyű szállíthatóság) végett vettem laptopot. Tuningolni a régi asztali gépemet sem tuningoltam.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4981) HUNTER-mobil válasza Syl (#4980) üzenetére


HUNTER-mobil
tag

Tényleg nem vagyunk egyformák, viszont laptopot tuningolni marhaság. Ha van pénze az embernek, vegyen olyat amit nem kell tuningolni, ha még több pénze van, tuningolja azt is, és majd veheti a másikat.

xi1546

(#4982) djadji válasza HUNTER-mobil (#4981) üzenetére


djadji
senior tag

ez sztem tévedés..

http://djadji.fw.hu

(#4983) spyduck válasza djadji (#4982) üzenetére


spyduck
nagyúr

hát ha belegondolsz ha tuningolsz valamit akkor az több hőtermeléssel jár és a notebookokban kicsi és gagyi hűtő van! Tuning nélkül is túlmelegednek ha tuningolod akkor meg .....!
Nem érdemes! De akinek sok pénze van csinálja:) by: HUNTER-mobil

(#4984) LALA_kiraly válasza spyduck (#4983) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Vagy vegyen hűtőpadot :DDD

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#4985) HUNTER-mobil válasza djadji (#4982) üzenetére


HUNTER-mobil
tag

Nem tudom mi ebben a tévedés, de én kérek elnézést....

xi1546

(#4986) demars válasza LALA_kiraly (#4984) üzenetére


demars
addikt

Itt is van egy szép darab...
:))

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#4987) gyusee


gyusee
csendes tag

Nekem Amilo Li 1705 fujitsu siemensem van..egyedül az aksijával nem vagyok kibékülve..amúgy megy minden...persze játszani ezzel sem lehet:)

(#4988) spyduck válasza gyusee (#4987) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ha játszani akarsz hoz minimum x700 kell, de az újjabb játékok nem futnak vele!

(#4989) djadji válasza HUNTER-mobil (#4985) üzenetére


djadji
senior tag

:)) Nem megsértődni.. nem ez volt a cél.. :))

Szval arra gondoltam, hogy za a tévedés, hogy "laptopot tuningolni marhaság". az ÉN véleményem szerint ez nem igaz...
Marhaság minden reggel "Jóreggelt"-el köszönni (minek? ugyis vagy jó a reggelje neki, vagy nem..), meg marhaság a jóétvágyat (minek? vagy éhes vagy nem...).. de hülyeség 100 méteren futkározni össze vissza, hogy ki lesz a leggyorsabb.. nem beszélve arról ha erre a 100 méterre még akadályokat is teszünk (un. gátfutás)... (mér nem kerüli ki??)

NA szval ennyi marhaság után (ráérek ugyanis, mert szünetem van) azt alartam írni, hogy mér ne tuningolja? Nem baj ha taudja meddig lehet elmenni vele.. és mondjuk (ha valaki játszik a notival (NA EZ A MARHASÁG!!)) akkor a noti vásárlást ki tudja tolni mondjuk 1 évvel, mert "a tuning miatt még el-el viszi a XYZ játékot.. ugyhoyg ráérek uj notit venni fél év múlva.." Ez azért nem mindegy...

No persze több hőt termel, és nincs jó hűtés.. ez igaz.. ÉS ezt is figyelembe kell venni normális embernek, amikor megállapítja, hogy hol vannaka noti határai.. (vagy jobb hűtés.. Én pl gondokodtam a notira vízhűtés rakni.. Na EZ mekkora marhaság?) Szval sztem nem hülyeség a noti tuning (nem nagyobb mint a többi emberi dolog), csak ésszel... NO persze Word-özéshez nem kell...

http://djadji.fw.hu

(#4990) djadji válasza spyduck (#4988) üzenetére


djadji
senior tag

Nekem pl 7400Go van a notiban.. azt hittem az király lesz... nem vagyok megelégedve vele.. míg az asztali GF6800 nagyon ott van még most is... Nem is értem hoyg van ez.. (tudom hogy a noti VGA gyengébb mindig.. na de ennyivel??!!)

PL a 7400Go alatt nem lehet vele (jól) CS-zni (1.6) mert nem az igazi.. megy-megy.. de valahogy nem az igazi... (peidg azt aztán lehetett játszani egy asztali Gforce MX2-vel is minden további nélkül..)

[ Szerkesztve ]

http://djadji.fw.hu

(#4991) Syl válasza djadji (#4989) üzenetére


Syl
nagyúr

A vízhűtés elég meredek, de a többivel maximálisan egyetértek.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4992) demars válasza djadji (#4990) üzenetére


demars
addikt

HI!
Nekem FuSi Amilo A1650G- m van, egy ATI X200M van benne (128Mb), a CS 1.6 nekem is elmegy vele, igaz kicsit visza kell vennem a finom beálításokon, de akadásmentesen futkos rajta... Valóban nem játékra, tuningolásra találták ki a notikat, de azokba is csak proci, alaplap, bios.. van, s azért vannak az állítási lehetőségek, h állítsanak rajta! Én ma már szinte csak Word re használom, ill. netezésre. Nekem elég ez is! Most épp azon küszködök, h hogyan vegyek vissza a teljesítményből, h ne menjen a procc venti...!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#4993) Syl válasza demars (#4992) üzenetére


Syl
nagyúr

RMClock

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4994) demars válasza Syl (#4993) üzenetére


demars
addikt

ezzel sem megy! bár lehet h valamit nem állítottam be megfelelően! múltkor is próbálkoztam rmclockkal! tegnap ujra feltettem a vistat, hátha valami gebasz volt a telepíéskor... de semmi változás! melegszik a gép, nem kapcsol ki ugy ahgyan kell, s állandóan dolgozik a cpu m s a venti is csavar!
Azért megpróbálom mégegyszer beállítani RMClock ot!
Köszi!
Üdv: demars

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#4995) skeggy


skeggy
csendes tag

Sziasztok! Van valakinek Amilo Pi 1556-os gépe? Érdekelne a véleménye.

(#4996) djadji válasza demars (#4992) üzenetére


djadji
senior tag

Nekem sem akad.. de nem jó vele játszani... valahogy nem ok..
Na most az is fura, hogy havernak is X200as Notija van, és WOW-ozik vele. Én is kipróbáltam a 7600Go-val, és kb nekem is ugy megy neki.. alig valamivel jobban.. FPPS értékek is közel azonosak.. Mondjuk az övé néha szaggat kicsit itt-ott én még nem vettem észre rajta (nem sokat használtam..)
Szval hogy is van ez? nem kéne sokkal-aokkal jobbnak lennie a 7600Gonak, mint a X200-nak?

UI: Vízhűtés nem vészes.. nekem 2 éve van.. kafa az..

http://djadji.fw.hu

(#4997) demars válasza djadji (#4996) üzenetére


demars
addikt

nem egészen, mert a 7600Go asszem ddr2 est használ... ami lassabb mint az x200 ddr je... így nem sokkal tud többet! én legalább is így tudom! lehet h szebb képet ad vissza, de játéknál nekem az a lényeg h ne akadozzon ! egyébként jut eszembe nincs is fenn játék a notimon :DDD
Üdv: demars

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#4998) djadji válasza demars (#4997) üzenetére


djadji
senior tag

Hát nem tudom.. mindjárt rákeresek.. azt tudom hogy a 7600 az 450es GPU és 800as VRAm órajellel dolgozik.. az nem olyan rossz.. sztem ennyit nem tud a x200

http://djadji.fw.hu

(#4999) demars válasza djadji (#4998) üzenetére


demars
addikt

tudom!
tegnap este egy sörözés közben egy haver fejtegette, h hogyan vannak ezek a dolgok pontosan, de nem jegyeztem meg :DDD Ő mondta, h pl az x200 s az x1100 az tök ugyan az, sőt az x200 többet tud, ezért dobták ki aztán hamarosan az x1150 est is ami már egy leheletnyivel tud többet mint az én x200 asom...
Itt nézz szét!

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#5000) djadji válasza demars (#4999) üzenetére


djadji
senior tag

Ha legközelebb mész sörözni szólj nekem is.. :D

http://djadji.fw.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.