Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5501) BluEyes válasza Heartka (#5500) üzenetére


BluEyes
őstag

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#5502) HUNTER-mobil


HUNTER-mobil
tag

BOLDOG KARÁCSONYT ÉS GARIS HIBAMENTES BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK MINDEN FSC TULAJNAK! :)

xi1546

(#5503) HUNTER-mobil válasza Heartka (#5500) üzenetére


HUNTER-mobil
tag

Ez nem így megy, ha integrált vga van egy notiban, akkor azt jó eséllyel nem lehet cserélni/bővíteni, mert nincs benne MXM foglalat, ami a mobil vga kártyákat befogadja.
Az, hogy pci express x16-os buszon csatlakozik az integrált vga rész, az más tészta.

xi1546

(#5504) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!
Viszont kívánok hasonló jókat én is! ;)

Tudtok segíteni abban h milyen fajta merevlemez van a notimba? /FuSi A1667G/
ide-es vagy sata?
Köszönöm szépen!
Üdv Márk

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#5505) HUNTER-mobil válasza runner 125 (#5504) üzenetére


HUNTER-mobil
tag

PATA, de meg is nézheted itt!
:)

xi1546

(#5506) BluEyes válasza HUNTER-mobil (#5505) üzenetére


BluEyes
őstag

Minek, ha te majd úgyis megnézed helyette? :D

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#5507) Heartka válasza HUNTER-mobil (#5503) üzenetére


Heartka
csendes tag

Szia! Hol tudom megnézni,hogy van-e benne olyan? :)

(#5508) runner 125 válasza HUNTER-mobil (#5505) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszönöm! ;)
Üdv.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#5509) domber00


domber00
csendes tag

Sziasztok!

Tudna valaki segiteni hogy siemens amilio 1705-ös notebookon a wlwnt hogy kell engedélyezni vagy a wifit?
Asztal jobb also sarkán van egy ikonom ami azt jelzi hogy wireless netvork interface disabled.....

Tudna valaki ez ügyben tanácsot adni?
Akár mailben is: domber00@freemail.hu

Köszönöm elöre is

(#5510) HUNTER-mobil válasza Heartka (#5507) üzenetére


HUNTER-mobil
tag

Valószínűleg nincsen, mert ritka hogy integrált csipszet mellé betesznek egy mxm foglalatot is. Egyébként leveszed a hátlapot róla, és ott látszik hogy van-e. Ez még nem garivesztés.

xi1546

(#5511) robika222


robika222
csendes tag

Sziasztok!
Már olvasgattam a fórumot, és nem találtam választ arra, hogy van 1 AmiloPi2515 ös laptopom és hogy sikerült-e már valakinek xp-t feltenni rá? mert akkor tovváb fogok próbálkozni. köszi előre a választ: Robi

(#5512) BluEyes válasza robika222 (#5511) üzenetére


BluEyes
őstag

Feltesszük. :K
Bármire lehet xp-t rakni - ellentétben a buta legendákkal - legfeljebb néhány nélkülözhető speciális fu-si funkció nem megy majd, de ez se törvényszerű.
Most mi van rajta (nyilván vista)? Eszközkezelőben és/vagy az Everestben nézd meg a kritikus hw-eszközöket (kritikus=valszeg drivert kell vadászni hozzá), minél pontosabb típus kell. Hang, lan, wifi, cardreader, blútúsz, webcam, ilyenek típusa legyen meg, hogy drivert lehessen keríteni majd hozzá.

tovább fogok próbálkozni - hol akadtál el?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#5513) techno


techno
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Kérdésem a következő lenne:

Van faternak egy fujitsu amilo Pi 1536 gépe 1024 DDR2 RAMmal és Ati Mobility Radeon X1400 kártyával, amit nekem adna. Megtudtam, hogy van olyan amibe Geforce GO 7600 kerül gyárilag, ami jobb az előbbinél. Ésszerű határok között mi a topkártya játékhoz, ha cserélnék? Nem találok laptopokhoz való vidkártya árakat sehol, hol lehetne utánna néznem? Válaszotokat előre is megköszönve

Üdv : Szilárd

(#5514) Telda


Telda
addikt

Sziasztok!

Tegnap a jézuska hozott egy Amilo Li 1705-öt és szeretnék rakni rá egy XP-t ami van rajta azt az üzletben rakták rá, lehet hülyén hangzik, de én jobban szeretem ha én telepítem fel a gépem a saját XPmel és driverekkel. Szóval az lenne a problémám hogy mikor a telepítő odaér a windows indítása részhez "session3..." kikhalállal megfagy, esetleg volt már valakinek hasonló vagy netalán tudja a megoldást a gyógyírre. Hallottam olyat hogy ezek nem kompatibilisek az XPvel, amit mondjuk nem tudok elképzelni :).

(#5515) cigam válasza techno (#5513) üzenetére


cigam
félisten

A laptopokon általában nem lehet cserélni a vga-t mint az asztali pc-ken, mivel minden az alaplapra van integrálva.
1-2 ritka kivétel azért akad. Ezeken Mobile PCI EXpress Module (MXM) csatlakozó lett beépítve, és ebben van a VGA kártya. Ezeket lehet csereberélni. Bővebb info:
http://mxm-upgrade.com/index.html

Azért én erősen elgondolkodnék, hogy 88ezerért egy x1900-at, vagy egy Playstation-t/Xbox-ot veszek.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5516) robika222 válasza BluEyes (#5512) üzenetére


robika222
csendes tag

na a kérteket nemsokára keresem és a szokásos nincs merevlemeznél. csak hát nemláttam még olyat aki ezta tipust megcsinálta.

(#5517) techno válasza cigam (#5515) üzenetére


techno
csendes tag

Kösz, megnéztem a linket, ami alapján elvileg sikerül erre a típusra az x1800 v. x1900-as vga-t felrakni. Bár többször hangsúllyozták, hogy még ha rajta is van a gépen, hogy MXM alapú a kártya, akkor sem biztos hogy mükszik. Ahogy elnéztem jó kis barkácsmunka kellhet hozzá és kiváncsi lennék rá, hogy szakbolt vállalja-e.
Mivel netezésre, munkára és játékra is kell, xbox v. hasonló szóba sem jöhet. Marad az upgrade, csak meg kell tudjam hol mennyi és ha sikerülne elpasszolni az x1400-at, be is vállalnám az x1900-et.
Meglátjuk, még1x kösz :)

(#5518) HUNTER-mobil válasza techno (#5517) üzenetére


HUNTER-mobil
tag

Ha MXM-es a géped, akkor egyáltalán nem nagy barkácsmunka, maximum ha egy kiemelkedő alkatrésznek helyet kell marni a hűtőbordán.

xi1546

(#5519) HUNTER-mobil válasza techno (#5517) üzenetére


HUNTER-mobil
tag

Az x1800 jó kis kártya, tanúsítom. Viszont nem tudom hol lehet 88-ért venni, mert az, ha egy linken annyiért van, nem tenném rá a nyakam hogy meg is áll annyiba.
Tudomásom szerint jóval 100 fölé jön ki egy ilyen modul.

xi1546

(#5520) BluEyes válasza robika222 (#5516) üzenetére


BluEyes
őstag

Olyat még én se láttam, de ez ne riasszon el. :D
A szokásos :) biost nézd át, hogy van-e valami ide-módra, AHCI tiltására stb. utaló jel, ha van akkor majd állítsd át, büntetlenül ellenőrizheted is a telepítővel, hogy valóban látszik innentől a hdd. Ha nincs ilyen, akkor usb floppy (nyilván az sincs :D ) vagy nLite progival még a működő vista alatt legyártunk egy XP telepítőt.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#5521) robika222 válasza BluEyes (#5520) üzenetére


robika222
csendes tag

adnál vmi elérhetőséget? privibe is jó csak ugy mmégis gyorsabb

(#5522) BluEyes válasza robika222 (#5521) üzenetére


BluEyes
őstag

Privi jöhet, MSN és egyéb rosszindulatú programokat nem használok sajna. :D

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#5523) robika222 válasza BluEyes (#5522) üzenetére


robika222
csendes tag

ment a privi

(#5524) Nori101


Nori101
csendes tag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy kis segítségre...
Van egy FSC Amilo Li1718-as nb-om, amin vista volt.De berágtam és újra telepítettem XP prof.-ra. Csak sajnos eddig kb 2 drivert tudtam hozzá megszerezni.
Ha valaki esetleg tudna segíteni és esetleg eltudna küldeni egy pár drivert azt nagyon szépen megköszönném :-)

Nóri

(#5525) raul560


raul560
tag

Sziasztok! Nekem még mindig az a problémám hogy vista alatt megy a cod 4 és a pro street de xp alatt viszont nem megy ! Ennek mi lehet az oka? Segitsetek légyszi! Fujitsu Siemens Amilo Pi2515-ös a notim! De másnak is ugyen ez a gondja nem csak nekem!

(#5526) spyduck válasza raul560 (#5525) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ami az én ötletem, h ugyebár ezeket a notikat alapból Vistával szerelik és az XP-s driver nem jó hozzá!
Biztos driver probléma lesz, ráadásul VGA!
Milyen VGA van benne?

(#5527) raul560


raul560
tag

Háát Intel X3100-as integrált sajna! Ez az egy baja van!Remélem tudsz segiteni Spyduck

(#5528) raul560


raul560
tag

sziasztok nekem kis segitség kellene driverok szempontjábol:
kéne a modem driver: Motorola sm56 data fax modem
és a videokari legfrissebb drivere kelene: Mobile intel 965 Express Chipset Family és varziója a 6.14.10.4864. nél legyen ujabb! És xp-re kellenének a driverok! Előre is köszönöm!

(#5529) spyduck válasza raul560 (#5527) üzenetére


spyduck
nagyúr

Fujitsu honalpjáról van ez a link!

többet sajnos én sem tudok! :(

(#5530) Spirál


Spirál
tag

sziasztok megtudnátok mondani, hogy az amilo pa 2548 ban a vinyohoz milyen sata driver kell...
xp-t akarok feltenni, de nem megy és beleégetném így a telepitő cd be csak nemtom pontosan a drivert :S

(#5531) Spirál


Spirál
tag

talaltam drivert de csak vistahoz, sztem xp hez nincs is
ezzel a problémával valakinek valami ötlete?

fel kéne rá raknom az xp-t de amikor ki kéne választani a meghajtót, azt írja nem ismeri fel, vagyis hogy nincs...

ötletek?

(#5532) Syl válasza Spirál (#5531) üzenetére


Syl
nagyúr

Minden egyes oldalon valaki megkérdezi ezt, és persze választ is kap rá. Kicsit vissza kéne olvasni.
Mellesleg a BIOS-ban kell matatni a vinyókezelésnél.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5533) Mrdevil


Mrdevil
addikt

Sziasztok.
Pár hete vettem egy pa1538-ast,az lenne a kérdésem,hogy egy hosszabb játék után néha lefagy a gép.Everestel néztem a höfokokat és azt látom hogy a GPU 96-100 fok környékén van (NORMÁLIS EZ?).A cpu feszeket beállitottm RMclock-al az max 70 fok.
Megemeltem a noti hátulját hogy legyen megfelelö légáramlás.
Plussz kivettem a noti aljánál ahol a venti szivja a levegöt azt a kis fekete müanyag lapocskát, mert azon szerintem semmi levegöt nem tudott átszivni.
De a GPU továbbra is sok 96-100 fok.
Köszi.

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#5534) poero válasza domber00 (#5509) üzenetére


poero
aktív tag

Szia!

Lehet már válaszoltak a kérdésedre, de azért elmondom én is.
A WiFi-t az Fn + F2 kombinációval tudod ki-be kapcsolni.

Fujitsu Siemens Amilo Li1705 (Celeron-M520 1,6 GHz; Kingston 2048 MB DDR2 667 MHz RAM; WD 80 GB HDD)

Csinálj egy képet a hangjáról!

(#5535) domber00


domber00
csendes tag

Sziasztok!
Kérdésem lenne Fujitsu Siemens amilio 1705-ös gépnél,elég sokat megy a ventillátor,ez nem lehet gond,nem tudtok rá valami megoldást?

(#5536) Syl válasza Mrdevil (#5533) üzenetére


Syl
nagyúr

A GPU valószínűleg pont az eltávolított takarólemez végett melegszik túl. Ugyanis, ha kiszeded a lapocskát, akkor a venti a friss levegőt direkt a CPU-ra szívja (a proci 10-12 fokkal lesz hidegebb), kihagyva a sorból a GPU-t (az meg szépen megfő a saját levében).
A gép pedig valószínűleg azért fagy ki, mert túl alacsonyra vetted a maximális feszültséget. Nálam az idle 0.7V és a full load 0.9V gyönyörűen bevált.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5537) Mrdevil válasza Syl (#5536) üzenetére


Mrdevil
addikt

Aha értem.Akkor miért hagyták ki az alján a müanyagon azt a helyet a ventinél?

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#5538) poero válasza domber00 (#5535) üzenetére


poero
aktív tag

Hi!

Ha már valamit csinálsz a gépen akkor dolgozik a proci, ezáltal melegszik. Valaminek pedig el kell vezetnie a bordákról a HeatPipe-on odaérkező hőt.
Engem személy szerint nem zavar hogy megy.

Csinálj egy képet a hangjáról!

(#5539) Mrdevil válasza Mrdevil (#5537) üzenetére


Mrdevil
addikt

Most ujra levettem az alját és jobban megnéztem a ventillátor házat.Ha jol látom körbe nincs kivágva,tehát szerintem a legjobban kivülröl tud levegöt szivni ahol ugye le volt zárva a kis fekete lappal.A GPU hütése meg a saját bordáján kivül a höhiddal,heatpipe-al van megoldva.
De most kiprobálom ugy,hogy ujra lezárom a ventinél a nyilást ahogy gyárilag is volt.Kiváncsi vagyok most mi melegszik jobban.

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#5540) Syl válasza Mrdevil (#5537) üzenetére


Syl
nagyúr

Valószínűleg azért, mert ezt a házat (fenéklemezt) más típusoknál, integrált VGA alaplapoknál is használhatják, ahol a GPU nem melegszik.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5541) Mrdevil válasza Syl (#5540) üzenetére


Mrdevil
addikt

Ezek szerint a 1538-ban nem integrált a GF7400,akkor elvileg cserélhetö is vagy azért az nem?

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#5542) raul560


raul560
tag

Sziasztok van olyab akinek fujitsu siemens amilo pi 2515-ös Notija van? Ezzel a notival van olyan akinek xp alatt megy a cod 4 és a NFS Pro Street? Akinek megy irjon please! Köszi!

(#5543) spyduck válasza Mrdevil (#5533) üzenetére


spyduck
nagyúr

Egyáltalán nem normális! Vagy vidd vissza vagy vegyél rá hűtőt!

(#5544) spyduck válasza Mrdevil (#5541) üzenetére


spyduck
nagyúr

A 1538-ban nem itegrált hanem MXM III-as foglalat van ilyeneket lehet belerakni: 7900gs, x1900, x1400!

(#5545) spyduck válasza raul560 (#5542) üzenetére


spyduck
nagyúr

Milyen VGA van benne?

(#5546) Mrdevil válasza spyduck (#5545) üzenetére


Mrdevil
addikt

Geforce 7400Go.

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#5547) Mrdevil


Mrdevil
addikt

Egy ilyet tervezek venni,erröl mi a véleményetek?
Nem csak a hütés miatt venném,hanem az állvány miatt is.Nagyrészt ágyon van használva a noti.

[link]

[ Szerkesztve ]

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#5548) HUNTER-mobil válasza Mrdevil (#5546) üzenetére


HUNTER-mobil
tag

Nem fullon, de elmegy nagyjából minden vele.

xi1546

(#5549) HUNTER-mobil válasza Mrdevil (#5547) üzenetére


HUNTER-mobil
tag

Várj csak, most azt mondod, hogy az ágyon használod csak úgy natúrban letéve???!
Úb+, az gáz, akkor még jó hogy melegszik mint egy állat!
Nem tud levegőt szívni a gép! Mindig tegyél alá az ágyon legalább egy bútorlapot!

xi1546

(#5550) HUNTER-mobil válasza HUNTER-mobil (#5549) üzenetére


HUNTER-mobil
tag

Bár most olvasom hogy írtad hogy megemelted a gépet és stb.
Akkor pedig valami gond van a hűtéssel, küldd vissza gariba, mert lehet meghalt az alaplap ventillátor vezérlése, már találkoztam ilyennel, vagy egyszerűen csak a thermal modul szar.

xi1546

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.