Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4151) LALA_kiraly válasza churchill0 (#4150) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Nem rosszak annyira. A szervízesek meg elég jók szal ajánlhatom. Esetleg ha az aláírásomban lévő noti érdekel ( én nagyon ajánlom :D ), keress meg. Ócsó és jó!

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#4152) andrew_x


andrew_x
csendes tag

Hali!
Nagyjából belenézegettem az immár 4 esztendős topicba..., és láttam benne sok érdekeset.

Nekem egy FS L7310G laptopim van, a gyári leírásban a 400FSB-s procikat írja le (pl.: Intel® Celeron M 360, 370, 380, or 390 processor (up to
1.7 GHz) ).
A lapkakészlet: VIA PN800 + VT8235CE
A VIA szerint ez támogatja az 533-as FSB is.
Na a kérdésem az lenne:
Vehetnék bele kb. 2GHZ-es 533FSB-s Pentium procit???

A válaszokat előre is köszönöm...

Andrew

(#4153) offtopic válasza andrew_x (#4152) üzenetére


offtopic
csendes tag

Hali!

Én próbáltam L7300-ba tenni P4 M730 -at de nem ment.
Cel M360 ( 400fsb, 1 mega L2 ) helyett lett volna az M730 ( 533fsb, 2 mega L2 ) de csak 400fsb-vel működött.
Csak úgy vedd meg a belepróbáltad! Én is azt olvastam hogy müxik az L7300-ba de sajna nem.

Off

"I" családban élek (Mac,Phone,Pad,Pod)

(#4154) pmonus válasza LALA_kiraly (#4151) üzenetére


pmonus
csendes tag

A szervizről még nem tudok nyilatkozni, hogy milyen munkát végeznek, de a szegediek tényleg elég segitőkésznek néztek ki. Viszont amikor mondta, hogy annak az egy gomb nem működésének megvizsgálása és meggyógyitása érdekében 1-2 hétre ott kellene hagyni a gépet, akkor inkább nem hagytam ott, mert munkaeszköz és nem nagyon van nemhogy 1-2 hét, de még 1-2 nap se, hogy ne kéne.
Pesten melyik szervizt tudnátok ajánlani, akik nem kotlanak rajta heteket, hanem csak max 1-2 napot?

(#4155) pmonus


pmonus
csendes tag

Még egy kérdésem lenne, és aztán ez volt az utolsó :)
Én linux-szal vettem a gépet, de ha szeretnék hozzá spec. FS win-t(régebbi fórumhozzászólásokban volt asszem szó ilyenről), akkor csak beviszem az eredetiséget bizonyitó szerződést a boltba és kapok egyet?
köszi a választ

(#4156) vicces


vicces
addikt

sziasztok! ma ujratelepitettem egy fs- l1310g -s notit.
minden szuper lett, megy szépen a gép, csak a wifit nem tudom beizzitani.
ha megnyomom a wifi gombot, nem akar világitani a wifi ledje.
a driver felkuszott, és nincs egy eszköz sem ami esetleg kérdőjeles lenne.
valamint ami nagyon idegesit, hogy a gép valamiért nme jegyzi meg a hangerőbeállitásokat valamint a kijelző fényerő beállitásait.
pl mindig full hangerőre áll vissza, ha ujrainditom.
ezeken a problémákon, hogy lehetne segiteni??

az installálásnál a hozzáadott windows cd-t és drivert cd-t használtam, de a fs honlapon lévő updater sem talált ujab drivereket hozzá


[Szerkesztve]

:)

(#4157) vicces válasza vicces (#4156) üzenetére


vicces
addikt

no megtaláltam a hibát:
az fs oldalán találtam egy pdf leirást,amiben is az vagyon irva,hogy a pm.exe-nek futnia kell. én meg az lelöttem a msconfigban

:)

(#4158) kekegsm válasza lúzer (#4093) üzenetére


kekegsm
őstag

Azt hogy csinalod? Biztos hogy Celeron? Merthogy azok nem tudnak visszakapcsolni...

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#4159) kekegsm válasza siem (#4118) üzenetére


kekegsm
őstag

Milyen programmal? Chipset/VGA driverevel? Toltsd le az ATI (AMD) oldalrol.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#4160) kekegsm válasza tigrisss (#4123) üzenetére


kekegsm
őstag

Enszerintem Routerproblema a dolog. Eletemben nem hallottam olyanrol, hogy par masodperc utan ne dobta volna a disconnected gepet.

Milyen tipusu a routered?

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#4161) kekegsm válasza spyduck (#4143) üzenetére


kekegsm
őstag

Cserelheto, ha szerencsed van, akkor mar olyan 300-350 euro tajan hozzajutsz olyan kartyahoz, ami egy picit gyorsabb is mint az X700.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#4162) kekegsm válasza r!dd (#4094) üzenetére


kekegsm
őstag

PS2 eger - hova csatlakoztattad? En probaltam volna, de nem talaltam csatlakozot a 1667-esen hozza...

Allitsd a szoftverben a MOUSE SENSITIVY-t.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#4163) djadji


djadji
senior tag

Akit érdekel: KIcseréltettem a Szervízzel a WIFI kártyámat a 1538ban (5700+ÁFA) volt és azóta ugy fest hogynem szakadozik a WLAN. Valami realtek-et tettek bele. Ugyhogy javaslom mindenkinek aki unja a szakadosokat...

http://djadji.fw.hu

(#4164) andrew_x válasza offtopic (#4153) üzenetére


andrew_x
csendes tag

Nagyon kösz a felvilágosítást, igérem kipróbálom mielőtt megveszem... :R

Andrew

(#4165) HXY


HXY
addikt

Ilyet: Fujitsu Siemens Amilo Pa1538Lx vett valaki?

Arra lennék kiváncsi, hogy elindul-e rajta a Stalker és a TestDrive Unlimited?

(#4166) djadji válasza HXY (#4165) üzenetére


djadji
senior tag

Nekem pl 1538Lx-em van, de sanos nics meg sem a Stalker sema másik amit írtál. Ha meglenni zsivesen kiopróbálnám.. Mjd szétnézek hátha valahol meg lehet ''szerezni'' és akkor leírom hogy mennyire fut. HA esteleg tudsz adni egy ''megszerzős'' linket jó lenne..

http://djadji.fw.hu

(#4167) pmonus


pmonus
csendes tag

Tudtok esetleg mondani valami progit, amivel lehet szabalyozni a ventillator fordulatszamat, mert a fs oldalarol letoltottet nem igazan sikerult bekallitani, es vagy tekeri a ventit, vagy nem. Vagy valahol be lehet itt is loni a megfelelo fordulatot, csak en nem talaltam meg?
A valaszt elore is koszi!

(#4168) sb656


sb656
csendes tag

Sziasztok!

Notebook vásárlás előtt állok, és már néztem is egy Fujitsu Siemens Xi 1526 -os gépet megamnak. A kérdésem az, hogy kinek vannak tapasztalatai a géppel kapcsolatban ill. hogy melyek azok a dolgok amit tudni kell vagy kellene róla. Minen választ szívesen fogadok. Kérdések: mennyire melegszik mennyit bír az akksi stb...
Nekem főleg egyetemre kell, de mérnőki mivoltam megköveteli a teljesítményt CAD CAM Solid works elemzések stb, na meg persze egy kis játék, ami sosem árt :)...

Erről a gépről lenne szó.

Processzor, Mhz: Core2 Duo T5600 (1830)
Memória, Mb: 1024 MB
HDD, Gb: 120 GB
Kijelző: 17'' TFT WXGA+ Crystal View
Optikai meghajtó: DVDRW +/- DL
Modem: van
LAN: 10/100/1000
USB: 4 db
Firewire: van
Wireless LAN: van
Bluetooth: van
Video: 256 MB NVIDIA GeForce 7600
Op. rendszer: Win Vista Home Premium HUN
Billentyűzet: magyar
Egyéb portok: ExpressCard DVI Spdif TV-tuner
TV kimenet: S-Video
Poz. eszköz: Touch pad
Kártyaolvasó: 4 in 1
Jótállás: 1 év


ára: bruttó 299.880

Megyek és letöltöm az internetet!

(#4169) djadji válasza pmonus (#4167) üzenetére


djadji
senior tag

Speedfan-t próbáltad már? azzal lehet a venti fordulatokat állítgatni (asztal PCknél)

Valakinek van notebook hűtője? Olyan coolerpad-ja, amit a laptop alá kell tenni és nyomatja rá a levegőt. Szeretnék venni egyet, de nem találok sehol sem olyat amilyen nekem kellene... csinálni meg megint nem tudom, mert nem találok ventit hozzá.
Szval valakinek van ilyen?

http://djadji.fw.hu

(#4170) pmonus válasza djadji (#4169) üzenetére


pmonus
csendes tag

speedfant probaltam, de nem akarta engedni a ventiket allitgatni. :S Aztan utanaolvastam kicsit a dolognak es tobb helyen irtak, hogy a speedfan nem mukodik notebook-okon. (vagy legalabbis a tobbsegen nem)
Esetleg valami mas otlet?

(#4171) Tom19 válasza HXY (#4165) üzenetére


Tom19
tag

Szia!

Én nekem sima Pa1538-am van, mind a kettő simán fut. Stalkernél a dinamikus árnyékokat nem szabad bekapcsolni, anélkül fullon megy. Test drive egy kicsit visszavett grafikán megy, és még igy is jó a grafika.

De nekem egyik játék sincs már fent, mert mind a kettő egy nagy ..... .

Test drive-ban nagyon rosszak a kocsik hangjai. Élvezhetetlen.

(#4172) mark87


mark87
csendes tag

Sziasztok!

Pa1538am van és a S.T.A.L.K.E.R.-rel van némi problémám! A grafikai beállításokat bárhogy variálom, mindig ugyanabba a cikibe ütközök, csak az fps-ek száma változik ha lejjebb veszem a beáll-okat! Szóval az égboltba teljesen belemosódnak a fák meg minden ami felfelé látható a játékban. a földszinti tárgyak, fegyverek, fű, autók stb.-vel nincs gond.viszont ezt nem tudom legyürni. elsőre driverhibára gondoltam, és akik ránéztek a képre, szintén erre tippeltek. viszont a fuji honlapján levő ''legfrissebb'' (2006 aug.) drivert tettem fel a Go7400hoz. az nVidia honlapján meg nincs hozzá, amit próbáltam ahhoz nem talált a telepítő illesztőprogramot... szóval a lényeg: olvastam h másnál megy ez a játék és kiv. lennék hogy az érintettek beleakadtak-e ugyanebbe a problémába, vagy van egy szervíz utam?? please help! előre is köszi :R

(#4173) Meiser válasza mark87 (#4172) üzenetére


Meiser
tag

Hello!

Igen, nálam is előjött a probléma, igaz nem foglalkoztam ezzel, mert leszedtem a játékot utána (az asztali gépemre tettem fel, igaz csak ritkán játszok vele). Itt ahogy olvastam megtalálod a megoldást [link]. Remélem sikerrrel jársz. Ha igen, jó játékot :) !

(#4174) HerbertSobel


HerbertSobel
csendes tag

Húgom szombaton vette meg ezt a gépet:
Fujitsu Siemens Amilo Pa1538

Processzor, Mhz: AMD Turion 64 X2 TL50
Memória, Mb: 1024 MB
HDD, Gb: 160 SATA GB (WD)
Kijelző: 15,4''WXGA Crystal View
Optikai meghajtó: DVDRW +/- DL (Optodisc)
Modem: van
LAN: van
USB: 4 db
Firewire: van
Wireless LAN: van
Video: 128MB nVidia 7400 up to 512 TC
Op. rendszer: Vista Home Premium HUN
Billentyűzet: magyar
Egyéb portok: DVI
TV kimenet: S-Video
Poz. eszköz: Touch pad
Kártyaolvasó: 4 in 1
Jótállás: 1 év
Német gyártmány. Legújabb bios.

És mindez 195000 Ft ba került. Természetesen ismerősön keresztűl.

Kinézetre elég jó, massziv.
Kijelzőnek nincs pixel hibálya.
Gyárilag volt telepítve a Vista, Norton Internet Security, Nero 7.5, Adobe Acrobat Reader. Természetesen ezeket mellékelték DVD és CD n is.

Először kipróbáltam a Vistát. ( Első lépésem a Norton I Security uninstallja volt, kegyetlenül megfogja a rendszert)
Elég hulladék ez az OP.
Az akksi teljesen fel volt töltve 1 óra 55 percet bírt.

Ezután jöttek a format parancsok.

Fel az XP :R ! FS honlapról szedtem le a drivereket.
Az akksi 2 óra 20 percet bír.

HDD n meglepödtem. Nagyon gyorsan dolgozik.
3DMark2005 ben 1600 t mutatott. Nem is rossz.

Hömérsékletek: GPU Mag 1 Mag 2 CPU HDD
alap: 60 44 46 54 39
100 %n : 75 68 69 70 42

GPU kivétélével 1 perc alatt visszahül alap értékekre.
Ventilator hang nem vészes. Normál használatnál nincs is.

Ez égész gép gyenge pontja a tapipad. :W :))

Viszont XP alatt 1 szerüen nem tudom megcsinálni a hálózatot.( kábelel)
No mindegy, hirtelen ennyi.
Elég komoly gép.
Ternészetesen +2 év gar utólag be fog játszani.

(#4175) Tom19 válasza mark87 (#4172) üzenetére


Tom19
tag

Helló!

Nekem semmi gondom nem volt a játékkal. A beállítások nekem maxon voltak, csak a dinamikus árnyékok voltak kikapcsolva, normálra. És semmit sem akadt, és nem olvadt bele semmi semmibe. Esetleg egy képet rakj fel, hogy néz ki ez amit leirtál.


(#4176) Joney


Joney
csendes tag

Üdv!

Segítene valaki??? Most fogok laptopot venni, és kinéztem egy jót (Fujitsu Siemens Amilo Pi1556 L) , és az lenne a kérdésem hogy ezek mennyire bírják a strapát?? A sok ki bekapcsot, a billentyűzet nem szaródik el a sok játéktól stb???

Egyáltalán ez jó játékra??

És az internet, mennyire jó egy laptop képernyője.??

Előre is köszönöm a választ amatőr kérdéseimre..

Használt/Új:

Új
Processzor, Mhz:

Core2 Duo T7200 (2000)
Memória, Mb:

1024 MB
HDD, Gb:

120 GB
Kijelző:

15,4''WXGA Crystal View
Optikai meghajtó:

DVDRW +/- DL
Modem:

van
LAN:

10/100/1000
USB:

3 db
Firewire:

van
Wireless LAN:

van
Video:

256 MB NVIDIA GeForce 7600
Op. rendszer:

WinXP Home Hun
Billentyűzet:

magyar
Egyéb portok:

Express Card/VGA/DVI/SPDIF
TV kimenet:

S-Video
Poz. eszköz:

Touch pad
Kártyaolvasó:

4 in 1
Jótállás:

1 év

(#4177) Sátán44


Sátán44
addikt

Hello skacok! Szükségem lenne segítségre.Van előttem egy laptop (Fujitsu Amilo Pro 3405) Az istennek se tudom rárakni az xp-t,mert sata-s a vinyója és hiába megy végig az xp diagnosztizáló a végén azt írja,hogy nincs benne merevlemez.Segítsetek már,mit kell tennem?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#4178) monyo20 válasza Sátán44 (#4177) üzenetére


monyo20
csendes tag

Helló!

Én egy haverom HP notijával jártam így. Elvileg annyit kellene csak tenni, hogy a noti sata driverét a telepítés kezdetén egy flopyn, vagy usb-n be kellene olvastatni a telepítővel, amikor valami ilyesmit ír ki, hogy ''más gyártótól származó eszköz telepítéséhez nyomjon f6-ot''. A sata drivert innen tudod letölteni: [link]
Mondjuk nekem annak idején nem sikerült beolvastatnom usb-ről, flopy drive meg nem is volt, úgyhogy egyszerűen beintegráltam a sata drivert a windows telepítőbe nlite-tal:
[link]
Elvileg ezek után már föl kellene ismernie a vinyót! Sok sikert hozzá!

(#4179) PLacc válasza Joney (#4176) üzenetére


PLacc
senior tag

''Most fogok laptopot venni, és kinéztem egy jót ''

Nem akarok flame-et, de ez sok minden csak nem jó. :)

(#4180) Thocy a ZAGY válasza Sátán44 (#4177) üzenetére


Thocy a ZAGY
tag

monyo20 már leírta a frankót, én az utolsó megoldást javaslom, pár perc az egész, de ha már nekiállsz, akkor érdemes a telepítőt mindjárt frissíteni a többi driverrel, illetve a géphez mellékelt lemezen lévő XP frissítésekkel (csak az utóbbi pár hónap hiányzott róla, de az már gyorsan lejött a netről), aztán lesz egy frankó telepítőd, ha esetléeg valamikor újra akarod húzni.

én is ilyet vettem, kiváncsi leszek rá, hogy meddig bírja, eddig jónak tűnik, de azért az ördög ugyebár a részletekben lakozik, én sem bízok a vélelenre semmit, holnapra már bejelentkeztem a helyi Alba szervízbe (hivatalos FuSi márkaszervíz is egyben), ahol villámgyorsan elintéznek ígéretük szerint +2 év garanciát valamivel 30 ezer alatti pénzért, nekem ennyit megér a dolog, három évig pedig biztosan elég lesz nekem arra, amire használom, max még veszek bele némi memóriát (ha nem akarnak lehúzni nagyon, akkor a szervízben, egyébként meg nem nagy dolog otthon sem belepattintani).

A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

(#4181) Thocy a ZAGY válasza Thocy a ZAGY (#4180) üzenetére


Thocy a ZAGY
tag

Most hívtak vissza a márkaszervízből, a pasas szépen lenyomta a szöveget, hogy csak a gyártó által bevizsgált memóriát tehetnek bele garanciában, ami 1GB esetén - kapaszkodjatok meg - 80 ezerbe kerülne... Mondjuk ő maga is elismerte, hogy elég komolytalan a dolog (még ha el is tekintünk attól, hogy ennek kevesebb, mint a negyedéért tudok venni szinte bárhol, akkor is könyörgöm, ez egy mindössze 125 ezer forintos laptop :)).

Marad a bütykölés és a próbálgatás (bár nem hiszem, hogy egy normálisabb memóriával összeveszne).

A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

(#4182) djadji válasza Thocy a ZAGY (#4181) üzenetére


djadji
senior tag

80.000 FT??? UGAYN MÁR!!!
én is akartam a laptopba venni +1 GB RAMot.. 1538Lx-be (a Vitsa miatt kellett volna 2 GB.. de inkább kicseréltettem a WLAN kártyát 7000ért, mert az nem ment XP alatt.. azóta minden ok XPvel is.. ugyhogy végül is nem kellett a RAM bele...)
A szervízben (ami a hivatalos FUSI szervíz itt Szegeden) és azt mondta hogy 14.000 + ÁFA darabja.. a beszerelés ingyenes ha ott veszem. Ha máshol veszem akkor is berakják, de 1500 Ft lesz a beszerelés. Term a garancia ilyenkor is marad.. JA és ez az ár ugy értendő, hogy a 2x 512 MBos RAMot kiveszik (az az enyém marad, nem számítják be) és helyette beletesznek 2x 1GB RAMot, és ezeknek a darabja 14.000 +ÁFA..
UGyhogy nehogy elhidd ezt a 80.000 FTos baromságot... Szemétláda banda.. Ugyanmár...

http://djadji.fw.hu

(#4183) djadji válasza Joney (#4176) üzenetére


djadji
senior tag

Sztem nem rossz kis gép ez...
Kérdés persze hogy mennyiért.. de nekem tetszene egy ilyen...
Nekem 1538am van azon is lehet játszani és csak 7400es VGAvan benne. Sztem a 7600 még sokkal jobb lehet. Igaz a FPS gamek nemtökéletesek.. aképernyő ugye lassabb mint az asztali gépeken.. de azért egészen jó.. WOWozni tökéletes...
De írták itt 1-2en hogya stalker is jól megy rajta.. pedig az (ha jól tuodm) egészen uj FPS game.. és gépeigényes is...


[Szerkesztve]

http://djadji.fw.hu

(#4184) egonocska válasza Thocy a ZAGY (#4180) üzenetére


egonocska
csendes tag

Sziasztok!

Most vettem egy FS Amilo Pi 1505-ös gépet Linux-szal. Gondoltam én naívan, hogy egyszerűen csak felrakom majd az XP-t, de nem... Amit lentebb írtatok nem működik, nekem van hozzá USB-s floppy meghajtóm, találtam drivert is, amit a floppyról F6 után beolvas, csak az a bökkenő, hogy amikor elkezdi formázni a merevlemezt, akkor megint kér egy másik lemezt az A: meghajtóba, csak azt nem tudom, hogy miért.

Kipróbáltuk már a lent is írt Nlite progit, csináltunk egy telepítő lemezt, amire a floppy-n lévő SATA drivert is ráraktuk, de úgy sem működik. :W

Egyébként nekem semmilyen lemezt nem adtak hozzá, csak és kizárólag a Linux lemezt.

Ha van valakinek valami ötlete, azt szívesen venném, mert eléggé le vagyok lombozva és gondolkodom rajta, hogy visszaviszem a francba a gépet oda, ahol vettem.

Bocsi, hogy hosszúra sikerültem.

(#4185) djadji válasza egonocska (#4184) üzenetére


djadji
senior tag

Sztem nem a gépben van a hiba. Én is Linuxal vettem.. egy linux lemez volt mellette, de a gépre nem is volt telepítve a linux. Nekem simán fölment a XP nem kellett neki semmit megetetni... MInden klappolt.. (kivéve a WLANt de az más kérdés..)
Bár ilyen betöltöm a drivert hozzá telepítés közben.. ilyet még nem csináltam... ugyhogy nem vagyok benne biztos..
Én azt javaslom, hogy hívd fel a FUSI szervízt (a fusi oldalon megtalálod a számot.. van 40es is). Nekem nagyon segítőkészek voltak.. vagy 6szor hívott vissza a pali, hogy mit talált a gondomhoz, meg minden... Meg nem tudta oldani.. de mindent megtett hogy segítsen... Legalább el tudja küldeni a megfeleő drivet mailbe, vagy a linket hozzá...

http://djadji.fw.hu

(#4186) egonocska válasza djadji (#4185) üzenetére


egonocska
csendes tag

Köszi, akkor holnap megpróbálom felhívni őket, hátha...

(#4187) Sátán44 válasza Sátán44 (#4177) üzenetére


Sátán44
addikt

Hello skacok! Szükségem lenne segítségre.Van előttem egy laptop (Fujitsu Amilo Pro 3405) Az istennek se tudom rárakni az xp-t,mert sata-s a vinyója és hiába megy végig az xp diagnosztizáló a végén azt írja,hogy nincs benne merevlemez.Segítsetek már,mit kell tennem?

Válasz:
Van a BIOS-ban (asszem a 2. menü alatt) egy olyan kapcsoló, AHCI, vagy ACHI (nem tudom már pontosan). Ez alapértelmezettként Enabled. Na ezt tedd át Disabledre és azonnal indulni fog a telepítő.

Ezt megcsináltam és indult a telepítés.Remélem másnak is tudok ezzel segíteni

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#4188) Laci 00


Laci 00
csendes tag

Sziasztok!

Van Nekem egy FS Amilo 1510 laptopom , a Vista nem akar igazán jól működni rajta !
Mindig a háttérvezérlő illesztőprogramját keresi !!!
Remélem valaki tudna Nekem segíteni !
Előre is köszi

(#4189) bebar


bebar
aktív tag

Sziasztok!

Kaptam Pro V3505-ös notit.
Csak annyi CD van hozzá, és nemigazodom ki, melyik az alaplap driver-é.

Ill. lehet bele venni külön VGA-t?

(#4190) Thocy a ZAGY válasza bebar (#4189) üzenetére


Thocy a ZAGY
tag

A lemezeknél, ha nem egyértelmű a felirat rajtuk (szerintem igen, mert nekem v3405, tehát majdnem ugyanolyan van, csak ez 14.1''-os képernyőjátlójú), akkor egyszerűen berakod a meghajtóba és megnézed mi van rajtuk :)

Külön VGA legfeljebb külső ExpressCard bővítőhelyen keresztül (Asus csinált már ilyet), viszont ez egyrészt gondolom méregdrága, másrészt csak külső monitort tud meghajtani, a beépítettet nem, így azt mondanám, hogy elméletileg igen, gyakorlatilag viszont nem (az alaplapi nem cserélhető, integrálva van).

A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

(#4191) bebar válasza Thocy a ZAGY (#4190) üzenetére


bebar
aktív tag

Köszi szépen! :)

Még annyi, hogy az akksi törénye itt ua. mint a mobilnál, hogy nem szabad teljesen lemeríteni?

Meddig tart egyébként a feltöltése?

(#4192) bebar válasza bebar (#4191) üzenetére


bebar
aktív tag

:F

(#4193) Thocy a ZAGY válasza bebar (#4191) üzenetére


Thocy a ZAGY
tag

Az ultimate akku karbantartás ahogy olvasgattam a fórumot nem létezik, mert kicsit mindenki másképp tudja, abban viszont jórészt meg szoktak egyezni a vélmények, hogy a lithiumos akkut jó eséllyel kinyírja, vagy legalábbis erősen csökkenti az élettartamát, ha teljesen lemeríted, azonban ezt a géppel elméletileg nem tudod megtenni, mert az elektronika ebből a szempontból idiótabiztos, lekapcsol, mielőtt ez megtörténne. Viszont ha notiból kiszedve tárolod, akkor idővel ugyebár veszít a töltéséből, így ha nagyon lassan is, de képes nullára menni.

Ismét csak elméletileg szokták ajánlani, hogy ha csak hálózatról megy a gép, akkor az élettartam szempontjából talán érdemes kivenni és 30-40%-os töltöttséggel külön tárolni, azonban a gyakorlati tapasztalatok szerint túl nagy jelentősége nincs ennek, hiszen nem tötődik az akku folyamatosan (a töltési ciklusok persze számítanak az élettartam szempontjából, de akkuja - lithiumoson belül is van többféle alfaj - válogatja, hogy mennyire), csak ha egy bizonyos szint alá süllyed.

A töltési idő a töltő típusától és az akku kapacitásától függ, de szerintem olyan 1-1,5 és 2-3 óra közötti időtartam alatt bármilyen notit fel lehet tölteni közel nulláról teljesen, vagy legalábbis a maximum közelébe (bekapcsolt gépnél lassabban töltődik).

A szavaim nem szentírások, de én ezeket tudtam kibogarászni a fórumok átolvasása és a saját, külön bejáratú véleményem szerint komolytalan emberek baromság kategóriába tartozó hozzászólásainak kiszűrése után.

A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

(#4194) bebar válasza Thocy a ZAGY (#4193) üzenetére


bebar
aktív tag

:R Köszi ismét!

Megint okosabb lettem! :D

Végülis az akksija ugyanaz, mint ami a Tiédben van.

(#4195) lujo2


lujo2
csendes tag

Azokat kérdezném, aki Linuxal vetták a gépüket. És persze használták is legalább néhány napig, vagy most is rajta van.
Náluk is a Linux használata esetén állandóan megy a hűtőventillátor?
A másik, a wireless. Nekem ezen a gépen egy gombbal kell bekapcsolni, ha azzal akarok a hálózathoz csatlakozni, csak akkor lép működésbe. Náluk ez a gomb Linux alatt működik-e? Vagy a Linux eleve automatikusan bekapcsolta? Milyen disztribució van/volt feltelepítve?
Válaszokat előre is kösz.

(#4196) r4dix


r4dix
csendes tag

Hello emberek, FuSi Pa1538 tulajokhoz egy kérdés (bár más is érintett lehet).

Ki futatta már a Stalker-t? Mert nekem egész jól megy, egy dolgot leszámítva: az ég textúrái nem jelennek meg rendesen, helyette a korábban megjelenített textúrák jelennek meg ott, és ahogy fordulok el, szépen elmosódnak. Olyan, mint amikor CoD-ban kimegyünk spectatorként a pálya szélére, és a textúrázatlan részeket látjuk.

Itt egy screenshot a problémáról:

[link]

Valakinek valami ötlet, hogy mit lehet ezzel kezdeni?

[Szerkesztve]

(#4197) Meiser válasza r4dix (#4196) üzenetére


Meiser
tag

Egy pár hozzászólással ezelőtt írtam ezzel kapcsolatban, ott van egy link, ahol ezzel a problémával foglalkoztak és találtak rá megoldást.Ott nézz körül és írd meg ha sikerrel jártál :) .

(#4198) r4dix válasza Meiser (#4197) üzenetére


r4dix
csendes tag

Bakker, tényleg! :B Nem vettem észe a hozzászólást, mert a ''Stalker'' szóra kerestem rá... (mondom ki lesz az, aki beírja, hogy ''S.T.A.L.K.E.R.'' :DDD ) Meg beismerem, kicsit lusta is voltam, azóta rágooglez-tam a problémára, és látom sok más embernél is fent áll ez.

Már próbálom is a linkelt oldalon lévő tippeket, köszi :R

(#4199) r4dix válasza Meiser (#4197) üzenetére


r4dix
csendes tag

Tökéletesen működik az új driver :C

(#4200) bebar


bebar
aktív tag

Apró kérdés:

Lehet ráadni több színt v.hogy? /Pro V3505/

ill.

kb. 640X480-as méretű lett a BIOS, meg addig, még be nem jön az XP.
Hogy kell visszaállítani?

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.