Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4651) LALA_kiraly válasza Csepy (#4649) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

OK! Elfogadom. :R
Aki ért hozzá, meg szereti, lehet hogy gyors. Én csupán azért nem használom, mert kényelmesebbnek érzem az egeret. Sok-sok órát használom, dolgozom az enyémen, és fáj a csuklóm, egérhez meg van egy zselés egérpadom, és kész.

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#4652) LALA_kiraly válasza G-lader (#4650) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Ha jól látom, akkor 667mhz-ig kezeli. Ha bővíteni akarsz egyet ki kell cserélned...

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#4653) G-lader válasza LALA_kiraly (#4652) üzenetére


G-lader
tag

OK hogy ki kell cserélnem, de milyenre?
Ez ugye samsung ram, de hol lehet samsung ramot venni 667-eset 1GB-osat?
mennyiért?
Vagy nem muszály samsungnak lennie? más jó gyártó?

(#4654) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok! Tudtok segíteni abban h Fujitsu Siemens 320gb-os külső winchester-t hol tudnék viszonylag elfogadható árban vásásrolni? /webshop-ra gondolok.. :) / Ha ide nem is illik linket betenni vki pü-ben dobjon egyet legyen szives! ;)
Köszönöm szépen előre is!
Üdv.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#4655) Andris_2


Andris_2
aktív tag

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy a notebook akkumulátorra vonatkozik az 1 év garancia?
Egy Amilo K7610-em van és már 2-3 hónapos korában rohamosan elkezdett csökkenni az aksi élettartama, most félévesen pedig már 1 másodpercet sem bír ki, hiába kíméltem az aksit.

(#4656) G-lader válasza Andris_2 (#4655) üzenetére


G-lader
tag

Aksik csak 6 hónap ha jól emléxem

(#4657) GeryPc


GeryPc
senior tag

helo
olyan kérdésem lenne hogy anyám kapottt egy amilo pa 1538ast az lenne vele a gond hogy touchpadja elve szar,elég nehezkesen akarja azt csinálni amit én akarok,másik probléma hogy szöveg írásánál hajlamos oda ugrani a kurzol ahol épp az egér van anélkül hogy hozzáérnék a touchpadhoz,persze a gép bőven garanciális szándékozom is visszavinni csak az érdekel vkinél fordult elő már e ilyen? :F

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#4658) Syl válasza GeryPc (#4657) üzenetére


Syl
nagyúr

A tapipad sz@r (annak a kezét kéne letörni, aki kitalálta - szerintem :DDD ), de nálam szöveg gépelésekor még soha nem ugrott el a kurzor.

[Szerkesztve]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4659) GeryPc válasza Syl (#4658) üzenetére


GeryPc
senior tag

mondjuk én ezt hp-nál egyántalán nme tapasztaltam hogy tácspad ennyire szar lenne sőt sztem azon elég jól találták de ez már vadi új korában is szar volt,ez a kurzor össze vissza ugrálás meg nekem sincs sejtelmem mitől lehet :(

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#4660) crue válasza GeryPc (#4657) üzenetére


crue
őstag

Bocs, igazán nem akarlak hülyének nézni, de nem lehet hogy gépeléskor a csuklód hozzáér a tapipadhoz és ''kattint''?

(#4661) GeryPc válasza crue (#4660) üzenetére


GeryPc
senior tag

ezzel nem nézel hülyének de nem ér hozzá csuklom ,sose merőleges a padra :(

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#4662) crue válasza Andris_2 (#4655) üzenetére


crue
őstag

Ez egy érdekes kérdés, több helyen is látni, hogy az akksikra 6 hónap jótállást vállalnak. Ezeket az eseteket nem ismerem. Viszont az imént néztem meg a gépem (Pi1536) jótállási jegyét (gondolom a többi Amiloé is ilyen) és egy szóval sem említik benne az akkumulátort. Ez azt jelenti, hogy arra is kell hogy vonatkozzon a 12 hónap jótállás, mivel az akksi ugyanúgy a gép része mint az alaplap, vinyó stb.

(#4663) Wolvi válasza GeryPc (#4661) üzenetére


Wolvi
csendes tag

Hát a tapipad tényleg egy rakás szahara. Most én is rá vagyok kényszerülve h azt használjam, igazábó vmelyik driverrel egész jól működött, de már nem tom melyikkel, most raktam újra a gépet.
Az viszont tényleg igaz, h rá kellett jönnöm, amire sztem te is hamarosan rá fogsz:
néha nekem is csinálta azt /is/ amit neked, és azt hittem én sem érek hozzá;
aztán észrevettem h elég ha csak egy hajszálnyira hozzáér a kezem, v akár az ingujjam, ezt gépelés közben szinte észre sem veszi az ember!
A tapipad meg olyan szar, h néha akkor sem reagál ha püfölöm, máskor meg egy finom érintéstől dupla kattintást csinál.
Megoldás:
1 EGÉR :DDD
2 Visszavinni végre ezt a vacak szériát a gyártónak, és szétverni a tervezők fején őket ;]

És még a wifi problémával nem is találkoztál - /vistával tényleg megjavul, a tapipad uú szahara/
:W

(#4664) BluEyes válasza GeryPc (#4661) üzenetére


BluEyes
őstag

Offba írom, inkább csak érdekességként, mert elég régi élményem, és azóta a technika óriásit fejlődött, tehát valószínű nem ez a bajod. Szóval még a hőskorban történt, hogy ha a mobiltelefonomat közel tettem a kasznihoz, vagy az egér vezetékéhez, akkor az egérmutató össze-vissza kezdett szaladgálni a monitoron. Anno qrva sokat törtem a fejem a hibán, de rájöttem a végén. :)
Neked nincs a közelben valami adókészülék véletlenül? Ha a wifit lelövöd, akkor is elugrik a kurzor?


[Szerkesztve]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#4665) Wolvi


Wolvi
csendes tag

Pa1538 tulajok figyelem! :F

Próbált már vki erre a típusra Vista64-et telepíteni /v más Vizslát/?
Nekem semmilyen videókari driver nem megy fel - se új, se régi, se gyári FuSi, se egyéb nVidia-s /természetesen mind x64-es/.
A Vista felismeri ''Szabványos'' 128 Mb videókarinak, de semmi extrát nem enged - pl: max felbontás 1024x762, no harder gyorsítás...
A drivere telepítése végén kiír vmit - /asszem kompatibilitási hibát/ és visszavonja, a gyári pedig magyarul azzal reklamál a végén, h az nem Vista oprendszer /pedig licenszes!/.

Két dologra gyanakszom:
1 A Vizsla drivere miatt nem megy fel /de nem tudom leszedni azt, mert egyből újratelepíti, és nem is frissíti pedig az vmikor 2006. 06.-i/
2 Egyszerűen a driver-ek nem jók ehhez a FuSi-s Go7400-es videókarihoz x64-es oprendszeren

Help me! :U

Van vkinek hasonló tapasztalata?

(#4666) spyduck válasza crue (#4662) üzenetére


spyduck
nagyúr

az akksikra isa 1év garit ad a FS!
Sőt a miénkre 2év!

(#4667) kl738


kl738
csendes tag

Hali.
Na végre itthonra beruháztam egy netgear routerbe és nagyon bejött(volna) ha ez a szaros gép nem szakadozna le a hálózatról annyira, hogy néha még az eszközkezelőből is eltűnik a fuji wlan ikon....ez nem semmi erre fogom magam és elmegyek venni pcmcia kártyát(gondoltam ilyen egyszerű) nem is drága 4300 ft erre az eladó kérdezi milyen szabvány? Nemtom válaszoltam még sosem volt ilyenem, kiderült, hogy ez az új type 3 mert a type 2 tutira nem ment bele....így kötöttem ki a usb tplink változatnál és gond nélkül teljesít max elen.....kicsit macerás volt de megérte, azért egy pcmcia-s kártyát kipróbáltam volna.....
más a billentyűzet nem szokott nektek kicsit akadni? nálam a ''j'' bill-t erősebben kell nyomni a kelleténél..
üdv

(#4668) GeryPc válasza Wolvi (#4663) üzenetére


GeryPc
senior tag

Hát igen ezt mondjuk én is észrevettem amit mondasz hogy vmikor kurva érzékeny vmikor meg üthetem akkor se reagál,akkor ergo nincs értelme visszavinni mert mégha kicserélik is akkor sem lesz jobb a helyzet amugy már tegnap vettem hozzá egeret most annyival jobb a helyzet hogy nem görcsölök vele hogy arra menjen az egér amerre én akarom meg reagáljon!
milyen wifi problémára gondolsz mert nekem azon megy net de eddig nem volt probléma vele mármint jelentősebb ami zavaró lenne :U

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#4669) GeryPc válasza BluEyes (#4664) üzenetére


GeryPc
senior tag

Volt hogy volt a közelben mobil de akkor is csinálja mikor nincs persze ez is befolyásolhatná de ebben a helyzetben sajnos nem ilyen egyszerű a dolog,sajnos ez tényleg egy rakás szar és ahhoz képest drága is még jó hogy nem én vettem :DDD
ennyi pénzért sztem jobb laptopokat is lehet kapni bár ez csak az én véleményem :B

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#4670) Andris_2 válasza crue (#4662) üzenetére


Andris_2
aktív tag

Köszi a választ mindenkinek, akkor irány a szervíz!

(#4671) szöny3g


szöny3g
csendes tag

sziasztok!
Nem érzem magam madárnak. FS laptopról írok.
Nullánál több, de 2-nél kevesebb fejem van.
1+1=3 nem? Vagy mi???
Üdv. mindenkinek!!!! oláláá

a szőnyeg jobb, mint a parketta

(#4672) crue válasza Wolvi (#4663) üzenetére


crue
őstag

A touchpad tulajonságainál van egy olyan opció hogy palmcheck. Ez egyfajta érzékenység állítási lehetőség és pontosan arra való, hogy gépelés közben ne okozzon gondot, ha hozzáér a csuklód. Az ingujjadra pedig biztosan nem reagál, mert a touchpad kapactív elven működik.

(#4673) crue válasza Wolvi (#4663) üzenetére


crue
őstag

A touchpad tulajonságainál van egy olyan opció hogy palmcheck. Ez egyfajta érzékenység állítási lehetőség és pontosan arra való, hogy gépelés közben ne okozzon gondot, ha hozzáér a csuklód. Az ingujjadra pedig biztosan nem reagál, mert a touchpad kapacitív elven működik.

(#4674) djadji


djadji
senior tag

Amióta fent van a Notebook Hardvare Controll program (egész jó csak elég lassan indul) azóta gyakrab van hogy 2szer kell leéllítania gépet. Elsőre csak kilép a NHC-ből.. aztán vár.. és csak másodkikra áll le (de nem mindig..)
Nektek is csiál ilyesmit? (pa1538)

UI: Tapipad: én ami laptopot eddig használtam annak mind vacak volt a tapija. ezek csak szükségmegoldások.. nem máás... No ennek téleg szarabb mint a többibnek.. de a többi se használható 2-3 órán keresztül.. mert megőrülsz tőle..

http://djadji.fw.hu

(#4675) Syl válasza djadji (#4674) üzenetére


Syl
nagyúr

AMD processzoros gépre 100x jobb az [link]
Ez nemcsak a frekvenciát, a feszültésget is dinamikusan állítja. Nálam gyönyörűen működik, amióta megvan a gép (szintén PA1538).

[Szerkesztve]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4676) coulthard válasza szöny3g (#4671) üzenetére

Ez mit akar?? :DDD
lol

16 éve a Hardveraprón.

(#4677) crue


crue
őstag

Akit érint és érdekel: ATI Mobility Catalyst 7.8 itt: [link]

(#4678) sarkan


sarkan
aktív tag

amilo pro v3505 laptopom van, hogyan tudom az intel videokártyán az energia beállítást használni.
most ha belépek az energia beállításra minden szürke nem tudom használni.

[Szerkesztve]

(#4679) Syl


Syl
nagyúr

Pa 1538-hoz adtak egy linux live cd-t (knoppix?). Használja ezt valaki? Úgy értem, gépre telepítve?
Én ki szeretném próbálni, csak van pár dolog, amit előtte tisztázni kellene:
- minden hardveregységet felismer?
- mivel lehet kiváltani az RMclock-ot?
- ha tévére kötöm a laptopot, filmet lehet rajta nézni, mint az xp-vel?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4680) spyduck válasza Syl (#4679) üzenetére


spyduck
nagyúr

szerintem felejtsd el a linuxot!

(#4681) DigitXT válasza spyduck (#4680) üzenetére


DigitXT
félisten

Ugye tudod, hogy mi az avatarod?:))

(#4682) Syl válasza spyduck (#4680) üzenetére


Syl
nagyúr

Miért felejtsem el? :F

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4683) spyduck válasza Syl (#4682) üzenetére


spyduck
nagyúr

mert egy kalap fo....! szvsz

(#4684) spyduck válasza DigitXT (#4681) üzenetére


spyduck
nagyúr

Az a helyzet, h megnéztem az idegen szavak kéziszótárában az avatar szót és nincs benne!
ezzel azt szertném kifelyezni, h fogalmam sincs, h mit kérdeztél:)

(#4685) DigitXT válasza spyduck (#4684) üzenetére


DigitXT
félisten

Az avatar ''jelképez téged'', jelen esetben az arcképed a fórumon.:) Angolul: [link]
És ez történetesen Tux, a Linux pingvin, tehát mókás volt a felejtsd el a Linuxot.:DDD

(#4686) Syl válasza spyduck (#4683) üzenetére


Syl
nagyúr

Szerintem meg a Vista egy kalap fo... :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4687) bonat


bonat
senior tag

Sziasztok!
Hát baráti körbe valaki vett egy Amilo LI1705-öt és engem kértek meg hogy rakjak fel rá mindent.
Namost windows után elkezdtem telepíteni a VIA drivereket és azóta szenvedek vele!
IGP chrome9 felment gond nélkül...vmi P4M900 chipset driver is.
Persze mindet le ellett szednem a VIA oldaláról, mert driver lemez nincs hozzá.
És ezután az Audio-hoz valót raktam fel.
Ekkor volt 2 ismeretlen a hardver eszközkezelőben:
-Ethernet vezérlő
-PCI vezérlő
Audio telepítés után a PCI vezérlőből lett Modem High defin Audio device.
És van hang de a program nem akar futni.
Az ethernet vezérlő sztem meg WIFI lehet de normális drivert nem találtam rá!
Aki tud segítsen.

köszi

(#4688) spyduck válasza DigitXT (#4685) üzenetére


spyduck
nagyúr

jaaaa! így már értem és nevettem is:)
amúgy szeretem a pingvineket meg a kacsákat, de a linuxot azt nem:)

(#4689) spyduck válasza Syl (#4686) üzenetére


spyduck
nagyúr

én gondolkoztam rajta, h fel kéne rakni! te kipróbáltad? mi volt vele a probléma?

(#4690) spyduck válasza bonat (#4687) üzenetére


spyduck
nagyúr

xp vagy vista van rajta?

(#4691) spyduck válasza bonat (#4687) üzenetére


spyduck
nagyúr

mert ha vista lehet az lesz a probléma! gondolo tudod, h nem mindegyik hardvernek van driverje!

(#4692) bonat válasza spyduck (#4691) üzenetére


bonat
senior tag

persze h XP.....
Vistát nem is raknék rá.......

(#4693) akos73 válasza bonat (#4692) üzenetére


akos73
csendes tag

hi én 1 hete szenvedek ezzel a problémával szintén havernek és úgy szar ahogy van

lesz ez még így se

(#4694) Syl válasza spyduck (#4689) üzenetére


Syl
nagyúr

te kipróbáltad? mi volt vele a probléma?
Természetesen (ultimate verzió), többször is. Már az Alpha verzió óta követtem a fejlesztést (legálisan), régebben egy asztali gépen, most pedig egy Pa1538-on.
- Az hogy a vista reggelire felzabálja a gépet már fel sem veszem. Ugyanezen a kororaa livecd 3D felülete úgy száguld, hogy kapaszkodnom kell a székben!
- Az UAC menedzselhetetlensége az őrületbe kergetett. Teljesen kikapcsolni pedig nem akartam.
- Üresjáratban elég rendesen pörgeti a procit, ezért sooookkkkal sűrűbben megy a venti, mint XP alatt.
- Ha valamit a vista a 'fejébe vesz', lebeszélni nem lehet. Lásd fájl-hozzárendelési problémák.
- A beépített tűzfala szintén óriási csalódás. Kifelé szinte semmit nem szűr.
- És még sok-sok apróság (csak bele kell olvasni egy vista fórumba), ami pár nap után rákényszerít az XP visszatelepítésére.
Én 96 óta tesztelek Microsoft oprendszereket és a vista az első, amit nem tudok használni. Ettől még a WinME is jobb, használhatóbb volt. :O

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4695) bonat válasza akos73 (#4693) üzenetére


bonat
senior tag

nekem egy srác küldött Drivereket...amik bejöttek.....
[link]
:)) :))

(#4696) spyduck válasza Syl (#4694) üzenetére


spyduck
nagyúr

asszem akkor hanyagolom a dolgot! maradok a jó öreg xp-nél!

(#4697) Syl válasza spyduck (#4696) üzenetére


Syl
nagyúr

Kipróbálni mindenképp próbáld ki! Ingyen van (30 napig) :) Persze előtte a meglévő rendszert Ghosttal mentsd le.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4698) spyduck válasza Syl (#4697) üzenetére


spyduck
nagyúr

ami sz.. azt minek próbáljam ki?

(#4699) spyduck válasza Syl (#4697) üzenetére


spyduck
nagyúr

2x ment el :W

[Szerkesztve]

(#4700) djadji


djadji
senior tag

SOkak mondják hogy 1538-al (7400Go VGA) STALKERt nyomnak. milyen VGA drivert használtok? Mert én WOWra akartam használni kicsit és elég gyengén muzsikált... (15 FPS)
Szval.. ha tudtok egy jó drivert írjátok már le.. Kösz..

http://djadji.fw.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.