Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4751) djadji válasza netmesterke (#4739) üzenetére


djadji
senior tag

Hát ez ciki.. Vannak aki szidják.. de nekem nincs vele gondom (kivéve a volt WLAN gond..)
De nagyon sokan mondják a ASUSra DELLre stb hogy vacakok... Én a helyedben nem hagynám annyiba.. Keress másik szervízt (sztem azin sok múlik, hogy a mocsok szervizesek mennyore szarják le a ugyfelet.. Írj nekik németbe.. írd le nekik hoyg milyen módon nem képesek megoldani a gondodat.. mennyit volt szervízben és mégsem cserélik a gépet (sztem már régen azt kellett volna..) és hoyg mennyire nem segítőkészek.. (esetleg lehet célozni, hogy napilapnak megírod a sztorit..)
Meg ilyenek...
Nekem a Pesti FUSI központ (emailbe) is nagyon segítőkész volt... telefonon felhívtak vagy 8szor egy nap, hogy hol találtak drivert.. és hol nem...
ÉN TUTI NEM HAGYNÁM MAGAM.. amíga szervuezesek meg nem utálnak annyira, hogy adnak inkább egy uj gépet, csak ne lássanak többet...

http://djadji.fw.hu

(#4752) Csigger


Csigger
őstag

Sziasztok!

Kinéztem magamnak elég jó hitelkonstrukcióval egy Fuji-Sim Amilo Li1705-ös gápet!
Enyit tudok egyenlőre róla:
Celeron M520 1,6Ghz Via Chrome 9 HC DX9 up to 128MB shatred VGA
15,4 inch WXGA, 1024MB ram, 80Gb sata hdd, dvd-rw, Wlan

Az lenne a kérdésem, hogy szerintettek 129ezerér megérné e? Illetve nem igazán vagyok otthon az ilyen laptopos procikban, mennyire lehet terhelni ezt a procit? Elég gyors?
Mindennapi használatra kéne, wlanos netezés meg max egy két régebbi játék futtatására!
Igazából egyetemi éveim alatt szeretném használni!

Előre is köszi!

Apple and Android user

(#4753) AnNoNiMuS


AnNoNiMuS
csendes tag

Helló mindenkinek!

Egyik barátomék vettek egy Fujitsu Siemens Amilo Pro V2055 típusú notit, és nem m1 rajta a wifi :W ... letöltöttem a hivatalos oldalról a drivert hozzá, de azzal sem műxik. ha bárkinek van vmi 5lete, ne kíméljetek!

Ha esetleg vkinek ugyanilyen gépe van, és a driver CD-t vhogy el tudná juttatni hozzám, annak is nagyon örülnék, merthogy az sincs itt, és lehet, hogy azzal simán működne a gép...


Amit tudni kell:
Gép: Fujitsu Siemens Amilo Pro V2055
OS: m$ win xp pro sp2


Köszi: AnNoNiMuS
:)) :DD

(#4754) Syl válasza AnNoNiMuS (#4753) üzenetére


Syl
nagyúr

Mondjuk nekem nem ilyen gépem van, de hátha...
A WiFi gomb be lett nyomva?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4755) coulthard

Valaki esetleg? #4743

16 éve a Hardveraprón.

(#4756) spyduck válasza AnNoNiMuS (#4753) üzenetére


spyduck
nagyúr

onnan nem lehet letölteni semmit ami működik ez tapasztalat!
Ha a gyári driverrel nem megy akkor rossz!
De tényleg meg kéne próbálnod megnyomni a gombot:)

(#4757) Syl válasza coulthard (#4755) üzenetére


Syl
nagyúr

Régebben volt itt linkelve (ha jól emléxem) egy HP-s wlan driver (Atheros Wlan Driver és Atheros Client Utility) amivel állítólag hibátlan az XP vezeték nélküli hálózatkezelése.
Nem biztos, hogy segít, de ki kellene próbálni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4758) Syl válasza djadji (#4750) üzenetére


Syl
nagyúr

[link]
Így fest az RMClock ha a gép aksiról megy.
És ugye a windowsban, a vezérlőpultban két riasztást is be lehet állítani az alacsony aksira (pl. 10%-nál emlékeztető, 5%-nál hibernálás).

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4759) demars válasza spyduck (#4749) üzenetére


demars
addikt

Múltkor én is észrevettem rajt egy pixelhibát... de ha nem figyelek rá, akkor nem is lehet észrevenni! Ismeretlen eszközöm nekem is volt! míg rá nem jöttem, h mindaddíg lesz is, amíg az összes drivert fel nem pakolom rá!!! csomó drivert nem tettem fel rá: touch pad (anélkül is működött, csak a beállításokat nem lehetett elérni ), wifi, modem on board, (asszem ezek nem voltak csak fennt) no a lényeg az, h feltettem ezeket, s megszűnt a sárga 3szög az eszközkezelőben... /ja s a az SD kari olvasónak is van drivere, az sem volt fenn de működött/
Mivel használtan vettem, nem nyúltam a driverekhez, egészen 3 héttel ezelőttig!
Feltettem mindent, s semmi gondom nincs vele!(kopp kopp kopp)
Hangszóróról csak anniyt, ha garis, esetleg szóba jöhet a csere, de ne remélj sokat! Ha pedig nem garis, akkor felejtős! de ugye a remény hal meg utoljára... :(

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#4760) spyduck válasza demars (#4759) üzenetére


spyduck
nagyúr

Te kitől vetted a Fusi-dat?

Amúgy elég gáz széria máshol is olvastam, h pixelhibás lett! Ja meg néhány dvd-t alig akart beolvasni!
A mostani V3505-el meg nincs semmi baj mostmár azonkívül, h nagyon picit recseg a hangszóró!
Haveromé recseg nagyon! Neki meg 3667g-e van és már csak 1 hónap gari nagyon fűzöm a fejét, h vigye vissza de gazdag hülye és lesz@rja:)

(#4761) demars válasza spyduck (#4760) üzenetére


demars
addikt

A lemez beolvasással nekem is voltak gondjaim, néha azt sem akarta beolvasni amit írtam rajta. egyszer csak elmúlt, s azóta pöpec :DD
pixelhibám sztem csak egy van rajta (amennyire lehet látni, mert alig észrevehető).
amúgy egy haveromtól vettem mielőtt kifizettem sokat használtam, mindent elmondott h mi volt nála a gond vele, hogyan használta...(meg persze láttam is, mert egy koliban vok vele). Az 1Gb RAM ot is együtt tettük bele! :DDD Gari már akkor sem volt rajta mikor megvettem tőle, de 5 hónappal ezelőtt, nem lehetett kapni ilyen teljesítményű gépet olcsón (használtan akkor 140-165k ért láttam ezt a típust 512 RAm mal)! Sztem jól jártam vele!
(én persze nem ennyiért vettem meg :) )
azóta is hálálkodok haveromnak... :R
Haverod meg jobban tenné ha bevinné szervízbe, s ami hibát csak talál rajta azt megnézetné... míg lehet! Hangszórómmal sztem nincs gond, bár másik haverom HP jéhez képest halkabban torzabban, és recsegősebben szól sokkal, de nem szoktam azon hallgatni semmit se! így engem nem zavar!
Üdv: demars

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#4762) djadji válasza Syl (#4758) üzenetére


djadji
senior tag

Na kösz szépen.. EZ AZ AMI KELL NEKEM!!!!
Már keresem is .. (gugli a barátom.. tudom.. :))

http://djadji.fw.hu

(#4763) Syl válasza demars (#4761) üzenetére


Syl
nagyúr

Pixelhiba felderítéséhez: [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4764) Syl válasza djadji (#4762) üzenetére


Syl
nagyúr

Minek gúgli? Már 1x linkeltem: [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4765) netmesterke


netmesterke
aktív tag

Hy MINDENKI!!!! Valaki plz segítsen! Azt valahogy meg lehet mondani esetleg hogy a notiban lévő LCD mikori? Ugyanis az a faramuci helyzet állt elő, hogy 2szer fődarab csere volt Amilo típusú gépemben, aztán mivel még mindig nem volt jó volt benn még 2 alkalommal a szervizben, először 1 hónapot aztán bő felet. Az 1 hónap gyanusan sok volt nekem. Tegnap este ahogy az Evereset-et nézegettem (3.50) akkor láttam hogy már nem a Chungwa, hanem Quantana LCD van benne Szeretném kideriteni hogy mikor került bele. Mert bár erre jogszabály szerint nem teljesen igy van, az FSC azt irta nekem hogy 3 szori fődarab csere után ha gond van ad 1 másik gépet....de ezek szerint eltitkolták az LCD cserét. :Y

(#4766) spyduck válasza netmesterke (#4765) üzenetére


spyduck
nagyúr

Azt nem hinném, hogy meg tudod nézni, h mikori az LCD (progival), és valószínűleg valahogy ki is lehet deríteni, h mikori az LCD (gyártót felhívni) csak nehogy több pénz legyen a hús mint a leves:)

(#4767) McCann


McCann
tag

Hali!

Egy Amilo Pi 1556-om van és amikor szeretném újrahúzni rajta az XP-t, kilép a telepítésből olyan hibaüzenettel, hogy nem talált merevlemezt!

Mi lehet ez, kérlek segítsetek, mert egyébiránt a winchester él és virul, semmi baja! Csak ez a gyökér Windows nem találja... :(((

Köszi!

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#4768) demars válasza Syl (#4763) üzenetére


demars
addikt

Köszi! :R
már ajánlották ezt nekem mások is!
Üdv: demars

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#4769) LALA_kiraly válasza demars (#4761) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Hát igen a rammal leizadtunk, de megy :DDD

Mod: Még mindig hangosabb, mint egy Toshiba. Havernak le kell hajolnia, h hallja...

[Szerkesztve]

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#4770) Syl válasza McCann (#4767) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha nem tévedek, Inteles laptopoknál Windows XP esetében a BIOS-ban ki kell kapcsolni az AHCI-t.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4771) cigam válasza McCann (#4767) üzenetére


cigam
félisten

Mert nem a gyári telepítőt használod.
A megoldás, hogy integrálni kell a sata vezérlő driverét. Olvass vissza, többször leírtuk, hogyan lehetséges ez az nlite használatával.

[Szerkesztve]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4772) demars válasza LALA_kiraly (#4769) üzenetére


demars
addikt

Nah jah !!! Nem volt egy könnyű menet a RAM mal... de megoldottam azt is... :P Amúgy meg valami cseszekedik a notiba, gyorsabban tölt be mint eddig, de nem olyan stabil a rendszer! Nem értem miért????????? :F Minden felment elsőre (kivéve az ATI drivert, mert kellett .NET FRAME 2.0 ás verzió...), ezen kívül nem volt gond! Az NHC t is szinte lefordítottam :DDD , mert sokat állítgattam mire meg lett a nekem passzoló beállítás, de ezek szerint ez sem volt eredményes, mert már 3x lefagyott, s mindíg a videókarit gondoltam hibásnak... De volt olyan is mikor semmit sem csináltam, egyszer csak megállt a rendszer... Ezt sem tudom, h mi okozta! :O
Mindettől eltekintve, nem voltak olyan gondjaim ezzel a géppel, h szervízt igényelt volna...(ami a mai notiknál igen csak jellemző...). :R
Üdv: demars

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#4773) Syl


Syl
nagyúr

Ha XP alatt lecsukom a gép tetejét, akkor 5-10 perc után lehibernál.
Ha ugyanezt Vista alatt teszem, akkor órák múlva is készenlétben marad, villog a power led.
Hol lehet ezt állítani? XP és Vista alatt is érdekel. Az energiagazdálkodásoknál és az RMClock-nál semmi ilyet nem találok.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4774) demars válasza Syl (#4773) üzenetére


demars
addikt

energiagazdálkodásnál kell pedig!! (xp nél) Meg kell adni h mit tegyen, ha lecsukod a tetejét! Ha azt állítod be , h semmit se tegyen, és beállítod h pl 30 perc után kapcsoljon készenlétbe, akkor sima ügy! 30 perc után lecsukott tetővel készenléti állapotba kerül a notid! /Ha jól emlékszem ezt külön be kell lőni, akksira és hálózatra is/
Üdv: demars

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#4775) LALA_kiraly válasza Syl (#4773) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Vistánál: Vezérlőpult, Energiagazdálkodás, séma beállítások, speciális beállítások. Mindent be tudsz...

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#4776) kekegsm


kekegsm
őstag

Nem tudja veletlenul valaki, hogy A1667G-vel hogyan tudok USB eszkozrol bootolni? Merthogy a Boot Order-ben be tudom allitani, hogy Removable device, de a Boot menu-ben (F12) mar nem szerepel a lelkem...)

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#4777) LALA_kiraly válasza kekegsm (#4776) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Bios-ba nem engedi az usb-t?

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#4778) Syl válasza demars (#4774) üzenetére


Syl
nagyúr

Hát, nem tudom. XP-nél a következőn áll a gépemen (ha 230-ról megy):
- Ha lecsukom a kijelzőt - készenlét
- Ha megnyomom a be/kikapcsoló gombot - hibernálás

- Képernyő kikapcsolása - 15 perc
- Merevlemezek kikapcsolása - Soha
- Készenléti üzemmód - Soha
- Rendszer hibernálása - Soha

Ehhez képest a gép (WinXP) a kijelző lecsukása után kb 5-10-perccel lehibernál. :F

[Szerkesztve]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4779) demars válasza Syl (#4778) üzenetére


demars
addikt

Nekem, rendesen készenlétbe kerül --> világít is a sárga led

Készenléti üzemmód - Soha ???? lehet h itt a gond!!!
nálam : tető lecsukás- semmi
be/ki gombra - kikapcsolás

képernyő kikapcs - 10 perc
Merevlemez kikapcs - 1 óra
Készenlét - 30 perc
Rendszerhibernálás - soha

Ezek a 230V os adatok! (ha hálózatról megy a gép)
/habár most nem a notiról írok, nincs is nálam de úgy emlékszek ezeket állítottam be, de amint elémkerül meglesem s javítom ha valamit elírtam/
Sztem csak beállítási gondok lesznek! Próbálkozz!! :P
Üdv: demars

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#4780) kekegsm válasza LALA_kiraly (#4777) üzenetére


kekegsm
őstag

Ott van (bootolasi sorrendnel) a Removable device. Ez gondolom az USB-t jelenti, mert a CD, winyo, NIC mint megvan kulon, hogyhogy kizarasos alapon az USB lesz. De hiaba alkottam DOS vagy Linux pendriveot es/vagy Expresscard SSD-t, mindig csak nem sikerul a Bootmenube belekerulnie. Bios az ha jol emlekszem 1.06c (2 hete neztem, akkor az volt a legfrissebb)

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#4781) Syl válasza demars (#4779) üzenetére


Syl
nagyúr

> Készenléti üzemmód - Soha ???? lehet h itt a gond!!!

Ezt nem kapcsolom be, mert a gépet sűrűn magára hagyom (letöltés etc.) és nem szeretném ha munka közben lelőné magát.

Az érdekes, hogy a tető lecsukásra készenlétbe megy le és csak kis időre rá hibernál.
Most én sem vagyok a laptop közelében, de majd estére rámérek.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4782) Syl válasza kekegsm (#4780) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem lehet, hogy csak USB vinyóról tud bootolni, pen drive-ról nem?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4783) TitiRii


TitiRii
senior tag

az létezik hogy li1705 ös laptophoz ninscenek xp-s driverek, csak vista?! gyár honlapján xp alatt csak bios meg ilyenek vannak, és audio wlan vga stb driver csak vistához van(hun sp2 meg nem ismeri fel ezeket a hwkat standard..)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#4784) DiXoN008 válasza kekegsm (#4780) üzenetére


DiXoN008
tag

A removable devices lesz az és müködnie kell usb-ről is mert nekem egy Memory Stick Pro Duoról is sikerült, szóval tuti hogy müködnie kell, egyébként én egy Damn Small Linuxot akartam kipróbálni, de nem jött össze, illetve a bootolás összejött, csak valamelyik hardverelem nem tetszett a Linuxnak és nem megált, és mivel nem vagyok egy linux guru ezért nem igazán próbálkoztam, de szóval jóval próbálkozol, viszont linux bootpendrive esetén figyelj én is csak sokadszorra tudtam megcsinálni mondjuk én voltam a béna :U

(#4785) LALA_kiraly válasza TitiRii (#4783) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Nem kaptál hozzá cd-t?

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#4786) LALA_kiraly válasza TitiRii (#4783) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Everesttel olvasd ki milyen cuccok vannak benne, és a hasonló notikhoz való drevert szedd le, és rakd fel. Küld el privibe, segítek.

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#4787) HUNTERR válasza Vajar (#1986) üzenetére


HUNTERR
csendes tag

A metróban van hitellehetőség?

xi1546

(#4788) crue válasza TitiRii (#4783) üzenetére


crue
őstag

Ez a téma már párszor ki lett tárgyalva ezen a fórumon, de azért tessék:
[link]

(#4789) NightLord


NightLord
tag

Annak sok értelme van hogy 1 órára teszed a vinyólekapcsolás timerét, mikor 30 utan már standbyban van a géped... tudod a standby is lekapcsolja a vincsesztert :)

(#4790) demars válasza NightLord (#4789) üzenetére


demars
addikt

sztem ez nekem szólt! nem tudtam! :B /feltéelezem standby=készenléti állapot/! ettől függetlenül nincs gond a masinával!
kösz az infot :R
Üdv: demars

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#4791) TitiRii válasza crue (#4788) üzenetére


TitiRii
senior tag

rákerestem de nem találtam, és sajna anyi idöm hogy mindig olvasgassak itt.
de thx a linket
remélem beválik
és sztem ez irtó nagy szemétség hogy megtehetik, leényegében ez kartelezés, árúkapcsolás.. ha akarod használn ia laptopod vegyél vistát...

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#4792) Syl válasza TitiRii (#4791) üzenetére


Syl
nagyúr

Mintha a Microsoft is csinálna ilyet, nem? :(((
Akarsz DirectX 10-et? Vegyél Vistát!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4793) REDeath


REDeath
őstag

hello, barátomnak van egy amilo 7640w típúsu notebookja, és a benne lévő nec dvd íróban 2.40 -es firmware van, és nem ismeri fel az újabb dvd lemezeket... kerestünk hozzá firmwareket, ujabbakat, de amiket találtunk (4.24 ; 4.25 ; 4.81 ) egyik se ment fel valamiért, mintha nem ahoz az íróhoz lenne... nec nd-6500a

valakinek hasonló tapasztalat? ötlet? :F


[Szerkesztve]

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#4794) hattorihanzo válasza REDeath (#4793) üzenetére


hattorihanzo
aktív tag

szia, nekem 7640 esem van, és 225-öst raktam fel rá, hibátlan. mondjuk verbát és tdk-t használok csak. innen letöltheted: [link]

(#4795) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!
Szeretném kikérni a tanácsotokat/véleményeteket a következő kérdésben :)
Adott egy FuSi A1667G noti...melyben 512mb 333MHz-es gyári memória dolgozik..nos találtam egy 1gb-s ám de 400MHz-es memóriát egész jó árban..kérdésem h a 2 különböző MHz-en futó memória megfér-e egymás mellett? :) :F Vagy érdemesebb lenne a gyárit is 400MHz-esre cserélni? /persze jobban örülnék ha nem kellene :) )
Köszönöm szépen előre is a válaszokat!
Üdv

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#4796) coulthard válasza runner 125 (#4795) üzenetére

Hali!
Megfér egymás mellett, de csak 333mhz-en fog menni a 400 mhz-es is.

16 éve a Hardveraprón.

(#4797) spyduck válasza runner 125 (#4795) üzenetére


spyduck
nagyúr

ha csak 400Mhz-es van benne és a biosban is beállítod akkor 400Mhz-en megy de ha van benne egy 333Mhz-es akkor hiába állítgatod 333Mhz-en fog menni!

(#4798) demars válasza runner 125 (#4795) üzenetére


demars
addikt

elképzelhető, h nem csak hogy 333Mhz en fog menni, hanem , h nem kezeli dualba!!! Meg fontolandó, h érdemesebb lenne esetleg egy kicsit még költeni, s két egyforma RAm ot venni bele, amit kezel dualba
Ha van lehetőséged, előbb próbáld ki, h mennek a dualba!!!

Üdv: demars

[Szerkesztve]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#4799) spyduck válasza demars (#4798) üzenetére


spyduck
nagyúr

dual? ez a noti nem hajtja dualban a ramokat! amúgy meg elindul ha egy 333 és egy 400-as van benne de csak 333-on!

(#4800) demars válasza spyduck (#4799) üzenetére


demars
addikt

igazad lehet! :R Bár csak angol nyelvű leírást olvastam el hamarjában s ott nem említették a RAm ok dualba hajtását!
Üdv: demars

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.