Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5151) demars válasza Wolvi (#5149) üzenetére


demars
addikt

eztet adta ki nékem a googli :
First Step is a FSC Tool to give you a System viewer (you see all changes since delivery), System comparison (shows inventory changes since delivery) and System test (CPU / Memory / HDD / Optical drives)

s itenn találtam!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#5152) Syl válasza demars (#5147) üzenetére


Syl
nagyúr

Természetesen a CPU-nak semmi baja nem lesz procidriver nélkül! Máskülönben nem lehetne még oprendszert sem telepíteni.
A mai sempronokat nem ismerem, de a régiek nem tudták a cool&quite-et és nem is kellett nekik driver. Mobil Sempronnal mi a helyzet?

Ja, egy fontos dolog!
Az AMD oldaláról leszedtem egy dual-core optimizer nevű valamit, amiről azt állították hogy milyen nagyon szépen összehangolja a két procimagot és nekem az nagyon jó lesz.
Na ez helyett napi 2-3 fagyás lett, készenlétből nem jött vissza a gép stb. :W

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5153) demars válasza Syl (#5152) üzenetére


demars
addikt

jaja ez nem jutott eszembe... olvastam valahol, h a procim tudj aezt a cool&quite et, s emiatt is van az, hogy csak 800MHz en tudja kezelni, s az 1Mb L2 chase ből csak 2x64kb, ot meg 128kb ot lát...! everest szerint! CPU driverrel meg kiírja rendesen, h 1024 L2
szoval nem lesz baja neki... Köszi!

Tiédre meg azt tudom írni, h szedd le azt a szart! én is szedtem le a amd oldaláról, a mobil semprononhoz ilyen optimalizáló cuccot, gyárit... de egy fos! maradtam az nhc nél, illetve az rmclock nál! De sztem most semmit sem teszek fel!!! csak maradjon így, h nem fagy ki ! annak is örülök, h ezt elértem már...!

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#5154) Syl válasza demars (#5153) üzenetére


Syl
nagyúr

A vicc az, hogy ha nincs fenn az AMD CPU Driver, akkor az Athlon/Turion/Sempron engedélyezett cool&quiet mellett is csak maximális tempóval megy, nem pedig visszafogottal. Ezt lehet hallani a laptop ventijén is.
A dual-core optimizert meg két nap után kivágtam, mint macskát.... :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5155) demars válasza Syl (#5154) üzenetére


demars
addikt

No hello all...
ismét felmerült a gépfagyásos gondom!! Méghozzá abban a szent pillanatban, amint feltettem a cpu drivert....! :W
Már régóta furcsállottam, h a gépemben 3300+ os amd (mobile) sempron :C van, de a driver, az meg telepítéskor azt írja ki, h amd athlon 64 cpu driver... :F
A FuSi honlapján, ezt lehet leszedni a notimhoz... akkor most mit tegyek? Valaki tudja h milyen cpu driver kell az én cpu -m hoz??? :F
HELP!!!!!!!!!!! :O
Köszi mindenkinek!
Üdv: demars

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#5156) demars válasza Syl (#5154) üzenetére


demars
addikt

na ez is fura , h most nem pörög annyit a cpu ventim, mint amikor fennt volt a driver, s ment a gép rendesen.. ezek szerint a cpu driverrel lesz a gond!!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#5157) netboy


netboy
senior tag

Hellsosztok!
Amilo 1705 touchpadhoz drivert nem tud valaki xp alá? Csak hogy a scrolt is lehessen használni...

(#5158) demars válasza netboy (#5157) üzenetére


demars
addikt

Hali!
Nos igaz, hogy csak vista alá van driver!! de elvileg mennie kellene xp vel is, a touch pad nak... csak tudni kellene, h milyen típusu van benne...! Úgy tudom, h két jellegzetes típus ismeretes... én csak ezt ismerem: Synaptics
Innen szedd le az xp alá való drivert, s akkor sztem menni fog! az also xp s driver lesz az ami neked kell!
még valami: eggyáltalán nem működik, vagy csak a beállítások miatt szeretnéd feltenni hozzá a drivert? /nekem is synaptics tapi van a notimba, de én azért teszem fel a drivert hozzá, mert ebben a gépben nem lehet kikapcsolni manuálisan a tapit, csak softveresen! S úgy szoktam beállítani, h ha rá van dugva egy usb s egér... akkor inaktív legyen a tapi! Gépelésnél nagyon hasznos dolog!!!/
Sajna nem ismerem az Li1705 ös típust, de ha jól sejtem abban is synaptics tapi van! ott pedig csak egy xp 32 bit es driver van! Tehát mennie kell vele!!! (egy próbát megér, max leszeded ha nem megy vele...)
Remélem segítettem! :))
Üdv: demars

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#5159) netboy válasza demars (#5158) üzenetére


netboy
senior tag

Hello!

Köszi a segítséget...

Az én notimban ALPS - KGDDET068A típusú tapi van és működik csak ugye én sem tudom kikapcsolni meg a scroll sem megy így csak a softverrel...
(tudod job szélén meg az alján)

(#5160) NightLord


NightLord
tag

No jelentem 5 hónap után elhalálozott a Pa1538-am: magára hagytam bekapcsolva, mire visszaértem se kép se hang, bekapcsológombra nem reagál.
Bevittem serco-ba, aszonták alaplapcsere.

(#5161) Sanguinius


Sanguinius
csendes tag

üdv mindenkinek.

Van két problémám az Amilo Pi1536-os notimmal.

1.hol a vérbe tudok vga memória méretet állítani?A biosban nyoma sincs.

2.Hogyan tudok új mobility catalistot felrakni,a gyári "kissé" elavult.

A gépen vista home premium van, x1400-as ati kártyával.

Minden segítségért örök.... :R

Összemérem veled a kardom.

(#5162) netboy válasza Sanguinius (#5161) üzenetére


netboy
senior tag

Nekem li 1705-öm van de ez engem is érdekelne...

(#5163) Wolvi válasza demars (#5151) üzenetére


Wolvi
csendes tag

Hát ennyit még én is megtudtam /meg még 1-2 dolgot/. :U

Senki nem tudja honnét lehet beszerezni a FuSi First Steps nevezetű progit?

És még az érdekelne, h milyen progikkal lehet megnézni a hardverek adatait.
Főleg azt szeretném megtudni mennyi a videókarim proci és mem. órajele!
/a 3dMark-ok nem írják ki ezeket vmiért :((( /

Thx! :R

(#5164) HUNTER-mobil válasza Sanguinius (#5161) üzenetére


HUNTER-mobil
tag

Letöltöd az ati oldaláról, kicsomagolod, a kicsomagolt mappát megadod a mobility modder progiban, és utána megy az install. Ha kell a progi, skype-on átküldhetem neked: "hunter-mobil" néven keress, üdv.

xi1546

(#5165) HUNTER-mobil válasza Wolvi (#5163) üzenetére


HUNTER-mobil
tag

A legegyszerűbb az everest-el, az mindent kiír.

xi1546

(#5166) netboy válasza HUNTER-mobil (#5164) üzenetére


netboy
senior tag

és ha nem ati kártya van a notiba hanem a via és az s3 közös sz*ra?

(#5167) HUNTER-mobil válasza netboy (#5166) üzenetére


HUNTER-mobil
tag

Azt nem tudom, nekem ati, ezért tudtam segíteni :)

xi1546

(#5168) Sanguinius


Sanguinius
csendes tag

Örök hála HUNTER-mobil!!!!! :R

szépen felkúszott a 7.10-es CT.

most már csak arra lennék kiváncsi hogy a vga memórianagyságát hol tudom szabályozni.

Összemérem veled a kardom.

(#5169) HUNTER-mobil válasza Sanguinius (#5168) üzenetére


HUNTER-mobil
tag

Szívesen, örülök.
Lehet annak egyáltalán? Mert nekem az x1800 256M-ja fix.

xi1546

(#5170) netboy válasza HUNTER-mobil (#5167) üzenetére


netboy
senior tag

a mobility catalist mire való?

(#5171) HUNTER-mobil válasza netboy (#5170) üzenetére


HUNTER-mobil
tag

Ati-hoz

xi1546

(#5172) polip válasza Sanguinius (#5168) üzenetére


polip
addikt

bios-ban...normálisabb notikon

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#5173) netmesterke válasza Wolvi (#5163) üzenetére


netmesterke
aktív tag

hát jó kérdés! Ami a vinyóra fel van téve azt esetleg tömöritve átdobom neked ha kell! Irj!

(#5174) gordonfreemN válasza netmesterke (#5173) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Hali! Gyors segitség kellene, bizom bennetek :R
Van egy Amilo Fujitsu Siemens L1300s laptop, 1400MHz-es 478-as intel celeron CPU-val. A gond valószinű hogy melegszik, mert hosszas terhelés után kikapcsol a gép. Nagyon melegszik is a hütőnél, egészen még a billentyüzetet is átmelegíti. A hütés rajta hőcsöves, szerintem ujrapasztázom. Légyszi segitsetek minnél hamarabb, tanácsok tapasztalatok stb. THX :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#5175) Gus válasza gordonfreemN (#5174) üzenetére


Gus
aktív tag

Általában a porcicát kell kibányászni a CPU coolerből, vagy áll a ventid.
Egy doboz sűrített levegő csodákat tud tenni. :K

(#5176) gordonfreemN válasza Gus (#5175) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ok, megpróbálom, a venti forog csak a por az valóban áll. Ma kitakaritom ujrapasztázom és meglátjuk.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#5177) bagibetyar


bagibetyar
csendes tag

Helló!

Új tulajdonosa lettem egy új AMILO PI2515-nek.
Van még valakinek ez a típus?
Vista Home Basic van rajta, számomra ez nem igazán megfelelő. (SolidEdge kellene rá, de azzal mindig lefagy a progi.)
Nincs véletlenül tapasztalata valakinek, hogyan viselkedik XP-s op rendszerrel???
Ja. XP SP1 telepítőm végigfut CD-s bootolás után és megáll, hogy nem található merevlemez a gépben. A vista lepusztíthatatlan?

A segíséget előre is köszönöm.

(#5178) Syl válasza bagibetyar (#5177) üzenetére


Syl
nagyúr

XP SP1 telepítőm végigfut CD-s bootolás után és megáll, hogy nem található merevlemez a gépben. A vista lepusztíthatatlan?

Lerágott csont! Olvass vissza 1-2 oldalt!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5179) polip válasza bagibetyar (#5177) üzenetére


polip
addikt

ha van a biosodban sata vezérlő beállítási lehetőség, kapcsold át AHCI-ből IDE módba...

ha nincs, nlite-al integrálnod kell a satavezérlőt egy xp-be...de nem lenne baj, majd ha sp2-őt tennél fefl :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#5180) bagibetyar válasza Syl (#5178) üzenetére


bagibetyar
csendes tag

OK.OK.
De mihez képest 1-2 oldal??? Nekem pl. 200 üzenet jelenik meg egyszerre. Ezek szerint máris megtalálom, ha feljebb görgetem a képernyőt...

Amúgy lerágott csont ide vagy oda, nekem aktuális a probléma.
Az is aktuálisan gond, hogy honnan tudok xp-s drivereket szerezni a géphez, anélkül vajmi keveset tudom használni.

[ Szerkesztve ]

(#5181) gordonfreemN válasza Gus (#5175) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Por is paszta is, de megolodotta. Köszi a segitséget! :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#5182) Syl válasza bagibetyar (#5180) üzenetére


Syl
nagyúr

Természetesen az alapértelmezett 30 üzenetes oldalt értettem. Speciel, nálam 50 van erre beállítva. Ám, mielőtt én a nyáron megvettem a gépem, visszaolvastam az összes(!) bejegyzést. Nem sajnáltam rá az időt.
A driver kérdésedre is volt már többször válasz: Support

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5183) JimKirk válasza bagibetyar (#5180) üzenetére


JimKirk
tag

Igazat kell adnom Syl-nak, amikor megvettuk a masinankat en is visszaolvastam nagyjabol az egesz topicot!

Egy hete volt rola szo, legalabb par oldalt illik ilyenkor visszanezni! :U :P

Nah meg1x.... [link]

Nemi angol tudas szukesges lesz! Az elso hozzaszolasok valemlyikeben megtalalod a drivereket, es az Nlite progit amivel integralni fogod a drivereket a windows telepitobe! Lentebb pedig pontrol-pontra le van irva, hogy az Nlite progival mit kell csinalni!

En 5-10 perc alatt kesz voltam vele!

Udv.;)eti

[ Szerkesztve ]

(#5184) sgery


sgery
őstag

sziasztok!
nekem van egy 1650g-s amilom, és most az vele a gond, hogy amikor bekapcsolom nem kapcsol be:) vagyis a működést jelző kigyullad, a venti felpörög aztán leáll és a vinyó is max csak megvillan. aztán ennyi. mit tehetnék?
gari van rá ugye 2009-ig, viszont hogy ne ugorjon a gari előszőr új memóriatartó csavar kellene, mert a régiből hiányzik és ugye nem garis ha én cserélem a memóriát... aztán ott van még hogy az alján kilazultak a csavarok és kihullot 6db:S egyik szervíz azt mondta elnézi, de a memóriát sztem ő se tenné. Szóval hol tudnék ilyet beszerezni szerintetek? és melyik szervízbe érdemes visszavinni? köszi a segítségeket előre is!!

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#5185) Gexxx


Gexxx
tag

Sziasztok!

Azt honnan lehet megtudni, hogy melyik notiban milyen touchpad van?
Nekem egy Pa1510-esem van.
Csak azért érdekelne, mert nekem is jól jönne, hogy USB-s egér használatakor kikapcsolja a tapipadot.

Üdv

Powered by Dell Precision 3530; Xiaomi Mi 9T

(#5186) LALA_kiraly válasza Gexxx (#5185) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Everest?

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#5187) Gexxx válasza LALA_kiraly (#5186) üzenetére


Gexxx
tag

Everest nem mond semmit.. Még azt sem, hogy van tapipadom... :DD [link]

[ Szerkesztve ]

Powered by Dell Precision 3530; Xiaomi Mi 9T

(#5188) demars válasza Gexxx (#5187) üzenetére


demars
addikt

eszközkezelő?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#5189) LALA_kiraly válasza Gexxx (#5187) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Mi lenne ha újabb everestet raknál. A 2.2-es legalább 2 éves.

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#5190) Gexxx válasza LALA_kiraly (#5189) üzenetére


Gexxx
tag

Feltettem everest 4.20 ultimate-et, az sem mond többet... eszközkezelő szintén...
Ja, Fusi honlapján semmi info-t nem találtam... :))

Powered by Dell Precision 3530; Xiaomi Mi 9T

(#5191) Gexxx


Gexxx
tag

írni kéne a szupportnak... nem tudom, tudnak-e valamit...

Powered by Dell Precision 3530; Xiaomi Mi 9T

(#5192) demars válasza Gexxx (#5191) üzenetére


demars
addikt

nékem sem írta ki h millen van benne, egyik sem (bocs)! nekem a fusi honlapján egy synaptic tapi drivert lehet letölteni hozzá! S az kiírja már, h mit is tud, mi van benne...!
próbáld meg a kézikönyvben megkeresni!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#5193) harait


harait
tag

Helo, azt szeretném kérdezni h a laptop-omba mennyi ram hely van? FuSi pi1536.......sztem 2, néztem everestbe de csak a memo méretét találtam :S. Köszi

-Miért nem jön ki a medve tavasszal a barlangjából???? -MERT MEGDÖGLÖTT! xD

(#5194) LALA_kiraly válasza harait (#5193) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Nekem is ilyen van, bizton tudom állítani, h kettő. :))

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#5195) Gexxx válasza demars (#5192) üzenetére


Gexxx
tag

Áhh... nem adtak ehhez semmi olyan könyvecskét, amibe ilyen benne lenne... főleg, hogy szerintem a FuSi sem 1 fajta eszközzel szerelte... Hanem olyannal, ami éppen volt raktáron
Böngésztem a honlapjukat, egy hasonló kaliberű gépbe (Li1505 asszem) is 2 fajta (synaptics vagy elantech) cuccal szerelték... Persze nekem egyikkel sem megy :(((
Az alps-ot kellene megpróbálni...

Powered by Dell Precision 3530; Xiaomi Mi 9T

(#5196) nimba1


nimba1
aktív tag

Sziasztok!

vennék egy amilo li1718-at
vélemények érdekelnének, tapasztalatok.
aksi 3 cell 4400 mennyit bír?

(#5197) djadji


djadji
senior tag

tapipadot kilőni ideiglenesen? hoyg lehet? Eszközkezelőbe le lehet tiltani? vagy hogy?

http://djadji.fw.hu

(#5198) demars válasza Gexxx (#5195) üzenetére


demars
addikt

sztem nem vesztesz vele semmit sem ha kipróbálod, h megy e vele... max leszeded, ha mégsem megy!!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#5199) demars válasza djadji (#5197) üzenetére


demars
addikt

tapipad szoftverével...
nekem is ugy van beállítva, hogy ha usb s egeret dugok rá, akkor ne legyen aktív!
ha anélkül kapcsolom be, akkor meg aktív a tapipadom! de ehhez a megfelelő touch pad softver kell!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#5200) netmesterke válasza nimba1 (#5196) üzenetére


netmesterke
aktív tag

Nekem ugyanilyen van! Bár ebből a típusból is láttam többféle "felszereltségű" gépet is.
Én nagyon megvagyok vele elégedve, nem nagyon melegszik, csak a balkezem alatt, de ott is inkább a játékoknál. Nekem sztem a 6 cellás aksi van benne. Egyedül a billentyűzete nem igazán tetszik, mert kicsit hajlik, meg nekem a kurzor is túlságosan jobbra van, előző Amilomon jobb volt ez, bár ez egszokás kérdése. Az enyémben CoreDuo T2450 (2Ghz-533FSB-2MB L2) és 2x1024 MB DDR II Ram van és 160GB SATA vinyó, és X200M -es vga (Carbon alapon fut, de Pro Street már élvezhetetlenül szaggat) ami max 256 Ramot eszik meg. Ja, és előretelepített Vista Home Basic van rajta. Ezzel a kiépítettséggel és aksival kb 2 órát teszi az aksi (DivX filmnézésnél kb ennyit tud majdnem max fényerővel).
Ha van kérdésed irj nyugodtan, ha kell esetleg kép valamelyik részletéről a gépnek akkor küldhetek.
netmesterke

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.