Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4701) GeryKKK


GeryKKK
csendes tag

Sziasztok!

Van egy fusi A1645 laptopom. Nem tudja valaki hogy a laptopban lévő broadcom wi-fi ''kártya'' működik-e acces point-ként? És ha igen akkor milyen progival helet működtetni?

[Szerkesztve]

(#4702) spyduck válasza GeryKKK (#4701) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nem tudom ki, hogy van vele de én nem értem miért fontos ez?

(#4703) cigam válasza spyduck (#4702) üzenetére


cigam
félisten

Attól, mert téged nem érdekel, a probléma maga érdekes. Sőt van rá megoldás is:
http://sourceforge.net/projects/sputnikgateway
Viszont neked valószínűleg nem lesz jó, mert ez egy CDimage, és a gépet ''átalakítja'' AP-vá.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4704) GeryKKK válasza spyduck (#4702) üzenetére


GeryKKK
csendes tag

Azért fontos mert csak így tom összekötni psp-vel. AMugy nem igazán vágom hogy kéne ezt a cuccot használni.

(#4705) djadji


djadji
senior tag

Senkinek nincs nVidia 7600Go VGA kártyája? Kellene nekem info róla.. de már VGA is jól jönne.. légyszi.. aki tud mondjon nekem game/felbontás/színmélység/FPS értékeket...
Nekem a WOW alatt nagyon gyengén muzsikált.. Egyik havernak X200 van a laptopjában és azt mondja hogy teljesen jól fut rajta.... Enyémen meg 15 FPS....:(

http://djadji.fw.hu

(#4706) cigam válasza GeryKKK (#4704) üzenetére


cigam
félisten

Sztem ahoz nem kell AP elég ha laptop WiFi-je.
Konkrétan mit akarsz vele? Ha WiFi-n akarod összekapcsold őket, akkor egy gép-gép (ad hock) összeköttetést kell csinálnod. pl:
http://www.microsoft.com/windowsxp/using/networking/expert/bowman_02april08.mspx

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4707) GeryKKK válasza cigam (#4706) üzenetére


GeryKKK
csendes tag

Konkrétan +akarom osztani a netet, és elvileg csak AP-val működik.

(#4708) Gergello


Gergello
addikt

Vettem egy Amilo Pro V3515 -ös laptopot, de nem passzol egyik driver sem a hangkártyához . Sem a kapott cdről, sem a honlapról letöltött. Találkoztatok már ezzel a problémával?

(#4709) spyduck válasza GeryKKK (#4704) üzenetére


spyduck
nagyúr

Jaaaaaa, értem!

(#4710) spyduck válasza djadji (#4705) üzenetére


spyduck
nagyúr

egyszerűen nem tudom elhinni, h x200-al az a játék jól ment! Viszont 7600-on tényleg kevés a 15 fps!

(#4711) spyduck


spyduck
nagyúr

Van vkinek olyan FUSI-ja aminek nem recseg a hangszrója ha hangosan hallgatja a zenét?
ezzel lehet gariztatni? vagy ez egy megszokott dolog?

(#4712) Gergello válasza Gergello (#4708) üzenetére


Gergello
addikt

:F

(#4713) spyduck válasza Gergello (#4712) üzenetére


spyduck
nagyúr

újonnan vetted? amúgy nekem mikor 1650g-m volt vot egy ismeretlen eszköz és nem tudtam vele mit csinálni! mondjuk minden jól ment rajta!
de amúgy nincs kizárv, h rossz!

(#4714) LALA_kiraly válasza spyduck (#4711) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Az enyém se recseg, a régim se recsegett, ismerek egy csomó embert akinek van, és senkinek semmi baja. Hugom öreg p3-as Dellje csinál ilyet, de csak cserélni tudták volna, javítani nem. Sztem simán garanciás.

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#4715) Gergello


Gergello
addikt

Meglett a megoldás! Fel kellet tenni egy windows patchet és már fel is ismerte az új hardwaret.

(#4716) spyduck válasza LALA_kiraly (#4714) üzenetére


spyduck
nagyúr

enyém is recseg haveromé is recseg! szóval azt mondod ezzel kicserélik? furcsálnám :(

(#4717) djadji válasza spyduck (#4716) üzenetére


djadji
senior tag

Dehogy is cserélik ki... ne beszéljetek már butaságot... Ne is álmodj róla..

Mellesleg mit vársz egy hüvelykujjnyi hangszórótól.. ez nem diszkó erősítő...

http://djadji.fw.hu

(#4718) LALA_kiraly válasza spyduck (#4716) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Haverom visszavitte a notiját, mert hangosabban szól a ventije. Nem volt rossz, csak picit fütyülősebb lett. Simán kicserélték, sőt új zsanérokat is kapott, mert mozgott egy kicsit a kijelző. Nem tudom minden szervíz ilyen-e, de a HRP-sek nagyon korrektek.

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#4719) djadji


djadji
senior tag

N a ezt magyarázza meg nekem valaki! :)

Szval van egy Fusi 1538asom van rajta Notebook hardvare contoll progi, amin be van állítva, hogy a batteriról megy akkor a CPU és a GPU max battery save-ba menjen ha töltőről akkor meg max performace, stb...
NO feltetem egy drivert... 3Dmark:220 pont.. Hát ez kevés.. UJralefuttattam és 770 pont. Aztán megint 220. ÉS VÉGÜL RÁJÖTTEM MIÉRT!
Ha a notit Töltőre teszem akkor 220 pont (amikor az van beállítva hogy max minden) és ha akkuról megy akkor meg 770 pont (Mikor mindeb lasabb). NA EZT MAGYARÁZZA MEG NEKEM VALAKI!!!
ÉS a WOW is akkor megy szépen ha akkuról emgy.. és akkor szaggat mint állat ha töltőre teszem...
Na ez mitól lehet? Szar a Notbukhardverkontrol? Vagy mi?

http://djadji.fw.hu

(#4720) demars válasza djadji (#4719) üzenetére


demars
addikt

Energia beállítást nézted az XP ben /ha XP d van.../?! Nekem miután ujra raktam az xp-t feltettem az NHC progit, ott beállítottam mindent, s mégse volt jó! Rájöttem, h az energiagazdálkodásnál is ugyan azt kell beállítani mint ami az NHC ben be van lőve, mert ''sztem'' zavarják egymást...
de ez csak tipp ;)
próbáld ki hátha bejön
Üdv: demars

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#4721) steve63


steve63
csendes tag

Sziasztok!

V3505 gép.
Volt múltkor az kis probléma, hogy egyszerüen megszünt a gép. Akkor nagy nehezen újra lett élesztve.
Mindent visszaraktam rá.
Azóta a vezetéknélküli hálózat nem megy. Újra telepitettem, de semmi. Be sem lehet kapcsolni, nem ír ki semmit!
Kérnék szépen egy kis szakmai segitséget Töletek!

Köszi: Steve

(#4722) djadji válasza demars (#4720) üzenetére


djadji
senior tag

Megvan a bűnös.... Ekkora baromságot..
Nvidia menüben van olyasmi, hogy POwERMIZER, ahol be volt állítva hogy óvja az akkumulátort.. NA most ez csinálta azt, hogy ha töltőre völt téva akkor levette a teljesítményt.. Hogy miért?? azt em értem.. és nem is tudom...
Demost töltővel is ad olyat mint töltő nélkül..

http://djadji.fw.hu

(#4723) cigam válasza steve63 (#4721) üzenetére


cigam
félisten

A lámpája világít? LaunchManager-t feltetted? (A tálcán van egy ''wl/bt'' ikon?)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4724) steve63 válasza cigam (#4723) üzenetére


steve63
csendes tag

Nem világit, nem tettem fel, tálcán sincs semmi!

(#4725) NightLord


NightLord
tag

Pa1538 gép. XP alatt nálatok műxik a képernyő fényerejének állítgatása billentyűzetről? nekem csak vista alatt megy o.O

(#4726) NightLord


NightLord
tag

Sőt, ahogy nézem, nekem még a fényerőt se veszi le XP alatt, ha kihúzom hálózatról a gépet, és akksiról megy.

(#4727) cigam válasza steve63 (#4724) üzenetére


cigam
félisten

Akkor tedd fel gyorsan, mert ha telepítve van, akkor működik a bt/Wlan ki/be kapcsoló gomb. A lámpa jelzi hogy ki vagy be van-e kapcsolva az eszköz. Mivel nem világít, így logikus, hogy nem megy a Wlan, mert ki van kapcsolva.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4728) Syl válasza NightLord (#4725) üzenetére


Syl
nagyúr

Működik rendesen XP (unsupported XP Professional) alatt is.
Azért a 'hotkey utility'-t ugye feltetted?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4729) NightLord válasza Syl (#4728) üzenetére


NightLord
tag

Feltettem, aztán leszedtem mert semmit nem csinalt, process listben lehetett latni hogy fut, azon kívül semmi. Egyebkent akkor sem mukodott. Hozzáteszem, hogy a többi hotkey működik, tehát a kijelző váltás, valamint a hangerőszabályozás megy, csak az LCD fényerő nem.

(#4730) steve63 válasza cigam (#4727) üzenetére


steve63
csendes tag

Köszi, feltettem, müködik.
Most már csak routert nem találja.
MSI RG54SE többször felraktam, de semmi. Majd tovább ''játszok'' vele, hátha meglátja.

(#4731) Rick4 válasza Csepy (#4649) üzenetére


Rick4
félisten

nem ez lenne a touchpad driver: [link]?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#4732) djadji


djadji
senior tag

Valaki tud nekem olyan programot mondani, ami kiirja az akksi hátralevő időt? (százalékban, vagy órában, vagy valami..)
Olyan kellene mint a Notebook Hardvare Control, de nekem csak az akksi rész kellene.. (nekem baromi lassan indult el a NHC progi..)

http://djadji.fw.hu

(#4733) cigam válasza djadji (#4732) üzenetére


cigam
félisten

Google Desktop?!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4734) steve63 válasza steve63 (#4730) üzenetére


steve63
csendes tag

Sokat probálkoztam, frissitettem hálókártyát, így már müködik.

(#4735) oO7


oO7
őstag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne van e valakinek tapasztalata vagy legalább hallott e már valaki az Amilo Xi 2428 vagy 2528 -as notebookrol valamit ? Tesztek / vélemények... jöhet bármi

A notebookot mostanában látom itt a PROHARDVER! -en hírdeti egy hírdetés :)
300.000 Ft -ot írnak rá ami a többi gyártó hasonló konfigurációjához képest egészen olcsó

Hozzávetésül:
Acer Aspire 5920G - kb 320.000 Ft
MSI GX700 - kb 370.000 Ft
ASUS G1S - a legolcsóbb helyen is több mint 400.000 Ft de jellemzőbb a közel 500.000 Ft-s ár...

A config mindegyiknél szinte ugyanaz...
Processzor: Intel Core 2 Duo T7300 - T7500 (2.0 - 2.2 GHz , 800MHz FSB)
Memória: 2GB DDR2 667
Videókártya: Nvidia 8600MGT 256 / 512 MB

(#4736) djadji válasza cigam (#4733) üzenetére


djadji
senior tag

Ezt nem értem.. Gugliba beírom hogy desktop az olyan végtelen mennyiségű oldalt fog kiadni... és ami a baj, hogy egyikben se lesz akkumlátor figyelő... De ha n nem értek valamit akkor pls...

Senki nem tud olyan programot ami az akkuidőt írja ki? Csak az akkuidőt...

http://djadji.fw.hu

(#4737) tomi07 válasza djadji (#4736) üzenetére


tomi07
tag

http://www.freewarefiles.com/program_2_225_17451.html
Nézd meg, hátha ez megfelel.

(#4738) tomi07 válasza djadji (#4736) üzenetére


tomi07
tag

Bocs most nézem, ez jelszót kér a letöltéshez, helyette talán ezt próbáld meg:
http://download.chip.eu/hu/download_hu_122334.html

(#4739) netmesterke


netmesterke
aktív tag

Megosztom véletek az én is (rém)történetemet is:
Én soha többet az életben nem vennék Fujitsu-Siemens gépet az tuti. Én 230 ezer forintért vettem (még nincs egy éve), de annyira elegem van már abból hogy szervízbe hordom, hogy életem legrosszabb napjának azt tartom mikor ezt megvettem. Az még csak hagyján hogy itt-ott ropog mint a chio chips, forrósodik mint valami kenyérpirító (a gép alja többórás használat utá olyan meleg hogy szó szerint foghatatlanul meleg, ami még hagyján, lévén hogy asztalon van, de hogy a billlentyűzet meg az egész műanyag olyan meleg mint télen a konvektorunk, az már nem frankó) a billentyűzet egyik része kb 3 mm-t süllyed billentyű-leütés hatására (jól láthatóan hajlik az a rész), de az, hogy 3,5 hónapos korától fogva eltelt 6 hónapból 2-2,5 hónapot szervízben töltött az már sok! Márciusban 2 szer volt szervizben (először alaplapcsere, aztán szintén +hűtő), aztán rá 2 hónap múlva újra előjött ugyanaz a hiba amivel elejétől fogva hordom szervizbe (villog, zöldre vált az LCD), egy hónapot állt (!!!!!!!) a szervizben, majd visszakaptam azzal hogy semmi baja (bekapcsolás után kb 1 órával előjött a hiba, úgyhogy nemtudom ezek ott fenn mit csináltak, vagy mit nem), majd le is fényképeztem hogy is néz ki a hiba. Felhivtak hogy vigyem be, megnézik. Ekkor adtak egy cseregépet, és majd 3 hétig náluk volt a gépem, és azzal adták vissza hogy nincs semmi baja. Ma reggel veszem elő, és a csuklópánt melletti műanyag darab egyszerűen leesett!!!! Komolyan mondom hogy már ötletem sincs mit csináljak, Vettem 230 ezerért egy szarul összerakott szar gépet, amit ráadásul nem is tudnak javítani. Szal nálam egy életre csá Fujitsu-Siemens. Ismerősöknek semmi bajuk az Asus és Hp meg IBM/Lenovo gépeikkel......
Bocs ha nagyon negativ vagyok, de ennyi után azt hiszem bárkinek elege lenne
Szerintetek ezek után most mit tegyek??????????
Nagyon el vagyok keseredve! Fősikolásként kidobtam ennyi lóvét ezért....... :U

(#4740) LALA_kiraly válasza netmesterke (#4739) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Sokmindentől függhet ám. Lehet egy rossz széria, avagy csak egy rossz darab. Nekem egy 1650g-m volt, most egy 1536osom van. Az első 1 évesen került hozzám, most egy haveromnál van, kb 2 éves, és megy szépen. A másodikat újonnan vettem, és ennek sincs semmi baja. Egyszer buli után ittasan leültem NFS-el játszani, és kitörtem az ESC gombot. Nem ment... :))

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#4741) Syl válasza netmesterke (#4739) üzenetére


Syl
nagyúr

Általánosítás.
Nekem a mostani FuSi Pa1538 előtt egy Asus gépem volt. Na azzal volt gond rendesen!
Pl.:
- A billentyűzet a kurzor gomboknál 5-6 mm-t is besüppedt. Új kora óta!
- 3 hónaposan a hangja olyanná vált, mintha vízben lenne a hangszóró. Szerviz.
- Másfél éves korában megtörhetett valami a kijelzőben, mert random alapon, bizonyos felnyitáskor az egész kép karácsonyfa módjára villogott össze-vissza.
- És persze a kategóriájához képest brutálisan lassú volt.
Ezek alapján én is mondhatnám, hogy soha többé Asus-t, mert sz@r. :F

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4742) Syl válasza djadji (#4736) üzenetére


Syl
nagyúr

Azzal a módszerrel mi a gond, amit a hwsw fórumon írtak:
- ha a gépet lehúzod a hálózatról, a windows automatikusan kiírja a hátralévő akku időt?

Vagy miért nem próbálod meg az általam javasolt RMClock programot? Az energiagazdálkodás-szabályozása (CPU frekvencia+feszültség) mellett, pontosan kijelzi az akku időt is.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4743) coulthard

Hali!
pa1538-am van, viszonylag elégedett vagyok vele, egy hibát leszámítva: akár xp, akár vista van rajta, 1-2 hét után megszűnik a vezeték nélküli hálózat. (nem ismeri fel a routert) csak a win újratelepítésével jön rendbe.
Tud valaki megoldást? :F

16 éve a Hardveraprón.

(#4744) netmesterke válasza Syl (#4741) üzenetére


netmesterke
aktív tag

Lehet, bár nem egy embertől olvastam hogy szidja rendesen az FSC-t. Nekem mindenesetre elegem lett belőle. Nemtudom, de sztem te sem mernéd egy ilyen után megkockáztatni hogy még egyszer ugyanilyet vegyél, bár nem ismerlek. Nem mondom azt hogy nem jó, de mindenesetre nem veszek még egszer ilyet, az tuti. Én megjártam vele, és nagyon el vagyok most e-miatt keseredve, hiszen kiadtam érte a sok pénzt, és nem is nagyon volt az utóbbi fél évben nálam, mert a szervizben állt, most meg széthullik itt nekem :O

(#4745) Syl válasza netmesterke (#4744) üzenetére


Syl
nagyúr

Igazad van. Ezért nem vettem Asus-t :DDD
Egyébként két ismerősömnek is van FuSi laptopja és mindketten elismerően beszéltek róla. Személyes kézbevétel után döntöttem a márka mellett. Egyelőre nem bántam meg.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4746) steve63 válasza Syl (#4745) üzenetére


steve63
csendes tag

Nekem november óta van FSC V3505 (T-Mobile) gépem, de kisebb problémáktól eltekintve jól müködik. Hárman használjuk és napi 10 órát megy. Aksi kb. 3 órát bír.
Az aksit (idö+%) meg lent a tálcán jelzi, persze nem mindig.

(#4747) Syl válasza steve63 (#4746) üzenetére


Syl
nagyúr

3 órát? Az enyém alig bír 2-őt, 2:15-öt. :( Gondolom a Turion meg az nVidia 7400 végett.
Aksit viszont mindig pontosan mutatja (azaz saccolja) az RMClock.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4748) demars válasza netmesterke (#4739) üzenetére


demars
addikt

Nekem egy FSC A1650G -m van! :R Januárban lesz 2 éves, 3. tulaj vok (de lehet h ''többedik'')! ESC gombot már én is sikeresen lepöcköltem, de visszatettem! Memóriát is én tettem bele! Párszor sikeresen kifagyasztottam ugyan már én is, de azt vettem észre, hogy csak akkor fagyott ki amikor neten voltam (LAn ábel be volt dugva s élt a kapcsolat)! XP-t kb 3 hete raktam ujra, de még az original volt rajt, amivel vette az első tulaj (ezt azért írtam, mert ezek szerint nem volt szükség re -XP re--> tehát nem volt vele gond :DD )!
Én is egyetemre járok, sokat belefeccöltem ebbe a gépbe, de (kopp kopp kopp) semmi baja nincs, nem is volt eddig...
Persze... biztosan van job meg szebb gép, no de mennyiért!!! Ha sok sok pénzem lett volna esetleg Lenovo ra ruháztam volna be.., de nem bántam meg h megvettem! Melegedni melegszik ez is (bár nem megfoghatatlanul). Szerintem is ''csak'' kifogtál egy selejteset (ami nem ritka manapság, mert elég ratyi gépeket képesek drágáért az emberre sózni). Együtt érzek veled... :O
Üdv: demars

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#4749) spyduck válasza demars (#4748) üzenetére


spyduck
nagyúr

Hú te én nagyopn megszívam azzal a 1650G-vel (pixelhiba, videókártyaproblémák, és egy ismeretlen eszköz amit nem bírtam ismerté varázyolni)

Valaki esetleg nem tudja, hogy a hangszóró recsegést (nagyon recseg) javítják vagy kicserélik a gépet ha még garanciális?

(#4750) djadji válasza Syl (#4742) üzenetére


djadji
senior tag

RMClock-ot nem ismerem.. de kipróbálom..
A sima WINnel meg az a bajom, hogy csak akkor írja ki az akksi időt/%-ot, ha fölé viszem az egeret.. én meg azt akarm, hogy folyamatosan ki legyen írva.. ha ránlzek azonnal lehessen látni...

http://djadji.fw.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.