Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4551) spyduck válasza Reverting (#4549) üzenetére


spyduck
nagyúr

Én se bírtam letölteni semmit! Nem tudom miért!

(#4552) spyduck válasza JimKirk (#4550) üzenetére


spyduck
nagyúr

Én eddig egyszer telepítettem és semmit nem kapcsoltam ki! Ezt honnan veszed?

(#4553) JimKirk válasza spyduck (#4552) üzenetére


JimKirk
tag

Innen: #4252 ---> #4261

Mashol is ezt irtak, hogy ki kell kapcsolni, de sajna en nem talaltam ilyen menut a bios-omban! Most reggel feldobtam ujra az ''Istvant'', mert a boltban nem formataltak elotte a vinyot es el volt foglalva 30 giga a semmire, plusz meg a biost is flasheltem a legujabb verziora de igy sem tortent semmi valtozas!

Pedig az Xp amit probaltam feltelepiteni a megbuheralt simplicity verio amiben 2006 juliusig minden frissites es a legtobb driver benne van. Ha hetfoig nem sikerul feltelepitenem, akkor visszaviszem a boltba, es felrakatom veluk anyam eredeti sp2-es xp home-jat!

Jo neked, hogy siman felment!:D

(#4554) JimKirk válasza JimKirk (#4553) üzenetére


JimKirk
tag

Nah megprobaltam a sajat sp1-es xp homeommal es ezzel siman menne az isntall! Este majd visszaterek a temara es akkor mar vegre felrakom a zixpét! :C

(#4555) JimKirk válasza JimKirk (#4554) üzenetére


JimKirk
tag

Hoppa megsem megy homemal sem, itt sem latja a merevlemezt az installer!
Eeerdekes!:)

(#4556) djadji válasza JimKirk (#4555) üzenetére


djadji
senior tag

Nem a SATA driver hiányzik neked???!
Nekem asztalin volt ilyen.. akkor Sata drivert megetettem vele és ment minden mint állat...

http://djadji.fw.hu

(#4557) steve63


steve63
csendes tag

Üdv. Vettem egy tuner kártyát (Leadtek USB II Deluxe). Ment is egy darabig, míg a hangot totálra tettem, örült sípolás, lefagyás, majd power gombbal kikapcsolás. Azóta nem áll fel a gép. Probáltam újra telepiteni xp-t, de nem lehet. Áll ''egy helybe'' a telepítés!!
Aki tud az légyszi adjon tanácsot.

Köszi;)istike

(#4558) steve63


steve63
csendes tag

A gép V3505

(#4559) BluEyes válasza steve63 (#4557) üzenetére


BluEyes
őstag

Biosba beenged-e? Hol áll meg a telepítés?

[Szerkesztve]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#4560) steve63 válasza BluEyes (#4559) üzenetére


steve63
csendes tag

Beenged.
Ott áll le, amikor megkérdezi, hogy mit csináljon. Telepít vagy javít. Mindkettöt elkezdte, és megállt a legelején.

(#4561) JimKirk válasza djadji (#4556) üzenetére


JimKirk
tag

Biztos hogy azt hianyolja! Kozben utaneztem a FuSi angol nyelvu foruman es talaltam egy megoldast! Most az xp telepitojebe inportalom a szukseges sata drivereket amivel elviekben fel kellene ismernie a meghajtot! Kicsit komplikalt de mar majdnem kesz vagyok!

Hamarosan jelentek!:)

(#4562) BluEyes válasza steve63 (#4560) üzenetére


BluEyes
őstag

Tehát képet ad, bios él, bootol a cd-ről. Vinyó kapott egy pofont valószínűleg.
Először is áramtalaníts - töltőről le, akku ki pár másodpercre - ez néha csodát tesz a notiknál, aztán próbáld indítani, bár nincs sok esély a gyógyulásra.
Aztán fel kellene próbálnod egy zseb-linuxot. Ez Live disztribúció, a cédéről fut, a vincsihez nem nyúl. Arra viszont kitűnő, hogy az eszközök (hang, lan, usb portok stb.) működését ellenőrizni tudd. Ezt javaslom: [link] Célszerűen írd fel egy újraírható lemezre a képfájlt, aztán bootolj be róla. Nem kell semmit állítani a nyelven kívül, ott majd válaszd a hu.qwertz-et, egyébként nyomd az entert minden kérdésre. Ha egyáltalán talpra bír állni a linux, akkor jó eséllyel gép rendben, a vincsit kell helyrerakni mindössze. Van a linuxban partícionáló progi is, azzal megpróbálhatjuk majd újrapartícionálni a vincsit. No de egyelőre nézzük, hogy mit mutat a Pingvin.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#4563) 1face


1face
aktív tag

Sziasztok!
Ha tudna valaki segíteni, megköszönném!
Van egy lestrapált, viszont eddíg jól működő Amilo D 7850-esem, a kicsike a legutóbbi bekapcs után a kijelző bekapcs. bal felső sarokban kurzor villog és kész!
Mi lehet a gagyija?
A biosig el sem jut! :))

A rossz tetteimet nem bánom, inkább a jókat bánom, amit rossz emberekkel tettem!

(#4564) JimKirk


JimKirk
tag

Sikerult megoldanom a problemat! Integraltam a sata drivereket az xp telepitobe es igy siman felismerte a vinyot!:) A telepites jelenleg is fut, remelem tobb akadalyba mar nem utkozok!:)

(#4565) JimKirk válasza JimKirk (#4564) üzenetére


JimKirk
tag

Fent van az xp! Viszont itt nem mutatja a talcan az akksit pedig minden drivert felraktam!
Meg lehet ezt valahogyan oldani?

(#4566) steve63 válasza BluEyes (#4562) üzenetére


steve63
csendes tag

Először is AHCI-t kikapcsoltam, és egy másik xp-vel kipróbáltam. Telepíteni akar, de olyan mintha a vinyó teljesen üres lenne (szabad hely:72000 MB). Ezt egyelőre nem mertem telepíteni. Ez mit jelent?

Megpróbáltam a Linux-os javaslatot is, de egy idő után a betöltés leállt itt:
Now executing 'rc.sysinit' script in /etc/ rc. d...
Loading kernel modules... itt áll jelenleg!!!

Javaslat ???

(#4567) carr


carr
őstag

Hali!

Nem tudjátok mi lett a Fu-Si Amilo Xa 1526-osával?
Not*book.hu-n volt régebben valami baromi jó áron ( a 2Gb-os változat volt valami 240e Brutttó)
De már csak a l*ptop.hu-n van, cca 290e HUF-ért. :(
A gyártó oldalán sem található már.
Tudtok valami érdemlegest, hol lehet még kapni, nem horror áron?

Köszi. :R

[Szerkesztve]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#4568) BluEyes válasza steve63 (#4566) üzenetére


BluEyes
őstag

Hm, ekkor már majdnem kész a boot, ez után kérdez rá a billentyűzet kiosztásra, illetve beállítja a vga-t (xorg), majd betöltődik a grafikus felület, és kész is van. Az egész folyamat amúgy kb. 1,5 perc, tehát ha egy ideje már áll a gép, akkor ott valami gondság van. Mielőtt felírtad a lemezre az iso-t, végeztél legalább egy gyorstörlést?
Csinálj már légyszíves egy memóriatesztet a biztonság kedvéért. [link] Módszer ua, kicsomagolod, iso-t felírod egy lemezre (ha volt már használva a lemez, akkor előbb egy törlés kell), bebootolsz róla. Legalább 2x le kellene futnia hibátlanul a teszteknek, hogy biztosat tudjunk a memória állapotát illetően.
Ha az xp látja a vincsit, akkor ezzel a telepítővel megpróbálhatnál egy javítást. Persze ha nincs szerinte érvényes partício, akkor telepített rendszert sem lát értelemszerűen, tehát nincs mit javítani sem. Egy próbát mindenesetre megér. Ha mégis akarná a javítást, akkor FIXBOOT, majd FIXMBR parancsokat kellene indítani, hátha ezzel helyre tenné a bootszektort (szerintem ott szállt el valami).
Ha ez nem megy, akkor meg kellene próbálni a telepítővel a talált partíciót megszüntetni, majd újra létrehozni. Sajnos az adataid ezzel mennek a levesbe. Nem tudom, volt-e több partíciód korábban, vagy egybe volt az egész. Célszerű felosztani legalább kettőbe a vinyót. A rendszernek kényelmesen elég egy 15-20 gigás darab.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#4569) polip válasza carr (#4567) üzenetére


polip
addikt

ha nagyon vágysz rá, megpróbálhatok neked szerezni...a többit priv-ban...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#4570) steve63 válasza BluEyes (#4568) üzenetére


steve63
csendes tag

Lefutattam a memotesztet. Öszintén megvalva nem tudom, hogy mit kellett nézni rajta.
a BIOS ALL testnél talált 6144 errors-t. A többi szerintem jó volt. Ez mi ? Egyelöre nem akarom a vinyót bántani, mert sok fontos adat van. Sajnos csak egy partició van.
További lehetőségek?

(#4571) BluEyes válasza steve63 (#4570) üzenetére


BluEyes
őstag

A programmal nem kell csinálni, beállítani semmit, a gép bebootol a lemezről, a memtest86+ automatice elindul, és folyamatosan tesztel. 8 különböző metódus szerint teszteli a memóriát, a folyamatot fölül százalékosan kijelzi, legfölső a komplett teszt, alatta pedig az éppen futó metódus állapota látszik. A táblázatban a Pass alatt látható, hogy hány komplett teszt ment le eddig. A képernyő alsó térfele a hibáknak van fenntartva, optimális esetben ide nem kell írnia semmit. Ha itt pirossal listázza a progi a hibákat, az a lehető legrosszabb hír sajnos.
Ha több modul is van a gépben, akkor hiba esetén célszerű a modulokat egyenként tesztelni, mert általában csak az egyik lesz hibás.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#4572) BluEyes válasza steve63 (#4570) üzenetére


BluEyes
őstag

Mit mutat a teszt? Ha hibákat dobál megint, akkor tuti behalt a memória, cserélni kell. Valószínű akkor a vincsinek nincs is baja, bár ez majd utólag, a mem cseréje után fog kiderülni.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#4573) steve63 válasza BluEyes (#4572) üzenetére


steve63
csendes tag

Nem mutatott hibákat.

(#4574) BluEyes válasza steve63 (#4573) üzenetére


BluEyes
őstag

Ha így nem hibázott, akkor valszeg mégis a vinyó lesz a baj okozója. Meg kellene próbálnod a bootszektor helyreállítását azzal a telepítővel, amelyik látja a merevlemezt.
Én közben gondolkozom, hogy a linux miért nem bírt talpra állni, mert ez a kis csoda egy kávéfőzőre is feltelepül. (kis túlzással :D)

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#4575) steve63 válasza BluEyes (#4574) üzenetére


steve63
csendes tag

Először is köszönöm, hogy foglalkoztál a dologgal.
Hihetetlen dolog történt. Elkezdtem felrakni egy másik xp-t, lesz ami lesz alapon és particiónál érdekes módon már látta a vinyót a tényleges foglaltsággal. Felraktam az xp-t, majd ezután a gép saját xp-jét telepitettem rá (ez egy helyreállító lemez, és ezt nem engedte eddig) minden gond nélkül.
Úgy néz ki, hogy 24 órás pihenőt tartott a gép.
Nem vagyok profi ez ügyben, de ez egy furcsa dolog.
Hiba mi lehetett ??????

Üdvözlettel: István

(#4576) djadji válasza steve63 (#4575) üzenetére


djadji
senior tag

Sztem az lehetetett hogy a másik XPbe már volt olyan driver ami megfelelt a gépnek... és föl tudta ismerni a hdd-t..

http://djadji.fw.hu

(#4577) BluEyes válasza steve63 (#4575) üzenetére


BluEyes
őstag

Szia István!

Hála Istennek, hogy sikerült! :C Csak tippelni tudok így a távolból - mint ahogy eddig is - és azt gyanítom, hogy amint a kolléga is említette, a helyreállító XP-ből néhány dolog hiányozhat, ami a másikban benne van. A jövőre gondolva mindenesetre gyorsan csinálj egy másolatot a fullos telepítőről, amennyiben nem saját tulajdon. :)
Az ilyen bakik sajnos bármikor előfordulhatnak egy merevlemezzel. A fontos, pótolhatatlan dolgaidat célszerű arhiválni dvd-re, hogy ilyen rendszerlehaláskor ne kelljen miattuk aggódnod. Ésszerű lenne továbbá kettőbe partícionálni a lemezt, ahogy korábban írtam, így egy újratelepítés csak a rendszerpartíciót érinti, a másik az adatokkal érintetlen marad.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#4578) steve63 válasza BluEyes (#4577) üzenetére


steve63
csendes tag

Köszönöm a tanácsokat. Megfogadom.

(#4579) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Üdv! FSC Amilo 1705-ös géphez szeretnék XP alá drivereket. Lefeküdtek Gates papának és csak Vista alá vannak driverek a support oldalon...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#4580) crue válasza Motion_Blur (#4579) üzenetére


crue
őstag

fs fórumon valaki összekapargatta hozzá a drivereket, itt van a pakk:
[link]

(#4581) Motion_Blur válasza crue (#4580) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Danke, kipróbálom :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#4582) duduati


duduati
aktív tag

Kellene egy nagy segítség!
Adott egy Fujitsu laptop. Amilo pro v2045 -ös típusú. Eddig xp -t használtam és a hanggal mindig szívtam. Feltettem az xp és olyabkor kellett valami frissítést is feltennem, majd utána a chipset driver vagy mit. Ezután hogy ezt feltettem feismerte a hangkártyát és a modemet. addig nem is tette ki az ismeretlem eszközök közé. Eddig jó is volt de miost feltettem a vistát. Itt a vista alapból felismert mindent. hálókártya hang modem minden, de hang nem jön ki a gépből. A tálcán a modem ikonja se látható de az eszközkezelőben ott van hogy ismeri. Hang az van. mikor valamit lejátszok akor mutatja is az ekvalézer hogy mozog a hangszin de semmi hang nincs. HA valaki tud rá mondani valamit pls seítsen. Elég fonos lenne mert a gép kamionban van használva navigációs célra és minden nap kell! KÖszönöm a segítséget.

(#4583) spyduck válasza duduati (#4582) üzenetére


spyduck
nagyúr

A fujitsu oldaláról tölts le vista-s drivert és ha úgy se megy akkor vidd vissza mert rossz!

(#4584) duduati válasza spyduck (#4583) üzenetére


duduati
aktív tag

A driver fent van a hanghoz csak van egy háttértár vezrlő amit nem tudok hogy mi lehet. A gyári lemezén sincs semmmi meg a gyári oldalon se hogy mi lenne az. Rosszak nem hiszem hogy az lenne mert xp-vel ment.

(#4585) crue válasza donpe (#4542) üzenetére


crue
őstag

Szóval Amilo Pi 1536 T2250, X1400, 1GB RAM
Default 3DMark eredmények sorban 2k3, 2k5, 2k6:
3339
1704
982

(#4586) 1face


1face
aktív tag

Sziasztok!
Ha tudna valaki segíteni, megköszönném!
Van egy lestrapált, viszont eddíg jól működő Amilo D 7850-esem, a kicsike a legutóbbi bekapcs után a kijelző bekapcs. bal felső sarokban kurzor villog és kész!
Mi lehet a gagyija?
A biosig el sem jut! :))

A rossz tetteimet nem bánom, inkább a jókat bánom, amit rossz emberekkel tettem!

(#4587) footy


footy
addikt

Sziasztok!

Kinéztem egy ilyen laptopot:
FSC 1437G [link]
Kérdésem az lenne, hogy mennyire bírja az utaztatást?
Az akksija mennyit bír filmnézés mellett?
Mennyire tartós, mert elég sok fenntartást hallottam a márkával kapcsolatban.

Köszi a válaszokat!



[Szerkesztve]

(#4588) Grandi válasza footy (#4587) üzenetére


Grandi
aktív tag

Kb. 4 órát bírja az aksija ha fel van töltve fullra és nem fut semmilyen alkalmazás és a fényerő is teljesen le van véve.
Aksi ideje meg attól függ, mekkora a kijelző, mekkora felbontáson használod, milyen fényerőséggel meg persze mik futnak.

Filmnézést hoztad fel. Eleve ez pont,hogy gonodolom teljes felbontással nézed és mivel nem is kicsi a kijelző, így már csak a fényerőségg a ''mérvadó''

Csak halkan jegyzem meg, hogy egy több, mint 2 órás filmnek vonaton még (talán) neki tudsz futni, fényerősség levételével.

Enyimnek is ilyen kijelzője van ( WXGA 16:9 GlareType ) és ugynaúgy 4400 mAh az akksija.

De nem akarok a levegőbe beszélni, én így vettem észre, de akkor most majd letesztelem,hogy jók e az észrevételeim.





Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az késöbb a lábadból is fog. | Jobb félni, mint megin'enni | 発表 ™

(#4589) duduati


duduati
aktív tag

:O :O

(#4590) footy válasza Grandi (#4588) üzenetére


footy
addikt

Köszi az infót.
Te utaztatod a gépet? Hogy bírja ?Melegedéssel nincsen gond? Coolpadet használsz?

(#4593) Rezfaster


Rezfaster
csendes tag

Helló!

Van egy 1 hónapos amilo 1705-ösöm.Létezik az hogy egy új laptop háromnegyed órát bír normál használatnál??Igaz hogy csak 6 cellás az akksi,de akkor is...Mi a véleményetek?

Rez

(#4594) BluEyes válasza Rezfaster (#4593) üzenetére


BluEyes
őstag

Tök mindegy, hány cellás. Mennyi a kapacitása (mAh)?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#4596) Rezfaster válasza BluEyes (#4594) üzenetére


Rezfaster
csendes tag

4400 azt hiszem.Mondjuk megesküdni nem mernék rá,de majdnem biztos.Szóval akkor a cella nem számít?

Rez

(#4597) BluEyes válasza Rezfaster (#4596) üzenetére


BluEyes
őstag

A lényeg, hogy mennyi töltést bír elraktározni az akksi.
A 4400 mAh ki kell hogy tartson kis terhelés (netezés, mp3 hallgatás, office stb.) mellet még teljes fényerős képernyővel is 2-2,5 órát egy Celeron M proci esetében. A cerkában ugye nincs speedstep (energiatakarékos üzemmód). Mas fajta procival még tovább is bírja, ha be van kapcsolva a energiagazdálkodás.
Szóval nem kóser az akksi.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#4598) Rezfaster válasza BluEyes (#4597) üzenetére


Rezfaster
csendes tag

Vistát tettem fel azon volt ilyen energiatakarékos mód vagy mi.De úgy se bírja.Van egy bios frissítés feltéve a fusi lapjára.Lehet az megoldaná a dolgot...Na mondjuk nem kezdek el frissítgetni.A végén majd dobom ki:)
Szóval mondjuk egy 2200 as bírna egy órát?

Rez

(#4599) BluEyes válasza Rezfaster (#4598) üzenetére


BluEyes
őstag

Többet menne egy óránál, ahogy olvasgattam a fórumon, másfél óra körül szokták emlegetni a 2200-asokat, kis terhelésen, Celeron procival, persze a fényerőt közepesre állítva. Mondjuk az időtartamot integrált vga esetén értettem, ha neked külön kártyád van a gépben, az plusz fogyasztásban eléggé sokat jelent.
Meg kellene nézetned gariban azt az akkut.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#4600) Rezfaster válasza BluEyes (#4599) üzenetére


Rezfaster
csendes tag

Ma küldettem vissza.A csávó hülyének nézett.Úgy beszélt mintha valami idióta lennék.Úgy felhúzott :W De mondtam neki,hogy csak kűggye vissza!Aztán ha majd ők is azt mondják,hogy minden rendben,akkor majd erős arcpírral hazahozom:)

Rez

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.