Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13173) tamáspapa


tamáspapa
aktív tag

VAn egy másik ügyem is. Interneten rendeltem egy utángyártott új akkumulátort egy másik Fujitsu Siemens Amilo laptophoz, az L7320 GW típushoz. Az oldalukon lévő leírás alapján végig csináltam a töltési és lemerítési eljárás 3 lépését, amely végén 14 órás töltés után kihúztam a töltőadapter dugóját a laptopból.

Ekkor ért a meglepetés. A képernyő azonnal kb. fele fényerőre csökkent. Megnéztem az akkumulátor állapotát: a becsült használati idő 3 óra 55 perc, töltöttség 100%.

Nem használtam a gépet, hagytam az energia gazdáslokodási beállításokat úgy, ahogy az első lemerítéskor előírták ( mindenre a "soha" verziót állítottam be és minden riasztást kikapcsoltam). Csak az alapképernyőt hagytam meg, semmi nem működött, semmilyen programot nem indítottam el. A következő értékeket mértem az idő folyamán a dugó kihúzásától számítva:

40 perc: 2 óra 28 perc hátralévő idő, 78%-os töltöttségi állapot
45 perc: 2 óra 20 perc " 75%-os "
1 óra 15 perc: 1 óra 55 perc " 61%-os "
2 óra 15 perc: 5 perc " 3%-os "
2 óra 35 perc: 0 perc " 0%-os "
3 óra 00 perc kikapcsolt.

A képernyő végig fél fényerőn világított.

A feltűnő csökkenés az 1 óra 15 perc és 2 óra 15 perc közötti időszakra esik, ahol 1 óra alatt 61%-ról 3%-ra esett vissza a töltöttségi állapot.

Végig csináltam egy újabb töltési ciklust, majd kihúztam az adapter vezetékét és megint fél fényerőre csökkent. Nagyjából hasonló értékeket mutatott a merülés során, mint a fentiek.

Mi lehet a probléma ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.