Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13101) maci25 válasza Norbeee01 (#13099) üzenetére


maci25
aktív tag

Bios reset nem segített.
sempron 3400+ proci van most benne. Lehet ezt cserélni jobbra?
ssd lehet ebbe a notiba rakni? :) esetleg átalakító, hogy fogadjon sata ssd?

Valami a csipszettel és az alaplappal van, de mi lehet az?

(#13102) maci25


maci25
aktív tag

[link]

E szerint nem csak sempron procit fogad?

(#13103) seniman válasza maci25 (#13102) üzenetére


seniman
addikt

Ilyen kérdésem nekem is lenne az xa2528-cal kapcsolatban.Ezek szerint vinné az s1g2 procikat?:

"current BIOS V. 1.0L:

Solved problems:

- Fix hang up after rebooting issue with Rev. G2 series CPU.

Known errors, problems and restrictions:

- none

Additional Information:

- none "

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#13104) mokamiki1


mokamiki1
csendes tag

Sziasztok.
Van egy eladó Fujitsu Amilo Pi3560-as gépem.
Egy nagy gondja van,hogy a szinte teljesen újnak tűnő billentyűzet nem működik.
Nem lett ráöntve semmi. Akku még mindig 2 órát tud.
Ha valakit érdekel esetleg.
Üdv

(#13105) gt007 válasza mokamiki1 (#13104) üzenetére


gt007
tag

Inkább a HardverAprón próbáld meg eladni, több sikered lesz, mint itt :)

Üdv gt007

(#13106) Tonoic válasza mokamiki1 (#13104) üzenetére


Tonoic
tag

Csaoka találkoztam ilyen problémával annak csak annyit kellett csinálni ki es vissza tenni a szallag kábelt

Nope.

(#13107) gozso


gozso
senior tag

amilo l7310gw-nél a gombelem merre található? jól sejtem hogy darabokra kell szedni a cseréhez?
illetve, meg tudnátok mondani milyen kell bele?

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#13108) seniman válasza gozso (#13107) üzenetére


seniman
addikt

Nekem egy csatin lóg a foglalata,ami az alaplapra csatlakozik.Igaz kicsit más típus,de igen,cafatokra kell szedni.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#13109) gozso válasza seniman (#13108) üzenetére


gozso
senior tag

na, pont ettől tartottam. ha jól látom, sima 2032 elem kell

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#13110) seniman válasza gozso (#13109) üzenetére


seniman
addikt

Olyasféle méret,bár bele nem néztem,mert egy zsugorcső féle anyag van rámelegítve szigetelésként és csak roncsolással távolítható el.

[ Szerkesztve ]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#13111) gozso válasza seniman (#13110) üzenetére


gozso
senior tag

pontosan, épp most boncolom :)))

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#13112) yaksi


yaksi
aktív tag

Sziasztok!

Régi Li2727 laptopommal szenvedek. Minden előzetes bejelentés nélkül ma reggel nem indul el. A bootolás sem sikerül, megjelenik a FSC illetve a Phoenix logó, végigfut alul a csík, majd kétszer megmozgatja a DVD írót, aztán kezdi elölről. Még a Setup, Boot sorrend felirat sem jön elő, hiába nyomok F2-t, F12-t, DEL-t csak kidob egy másodpercre egy ablakot, amin jelzi, hogy proci megvan, RAM megvan, DVD megvan, HDD megvan, de semmi több. Ha beteszek a bootolható CD-t, akkor azt épphogy felpörgeti, már újraindul. Ha bootolható pendrive-ot kap, akkor az megvillogtatja, de bootolni nem tud róla, azonnal újraindul.

Szerintetek??

yaksi

(#13113) gt007 válasza yaksi (#13112) üzenetére


gt007
tag

Szia!

Elképzelhető, hogy azért áll meg bootolás közben, mert valamelyik hardver bekavar, talán meghibásodott.
Első lépésként, cél, hogy BIOS-ba be tudj lépni.
Távolíts el minden mozdítható hardvert. (wifi kártya, dvd-rom, hdd, )
Ha több darab ram van benne, akkor avval játszani kell, ki kell próbálni, mind a két modullal, és mind a két slotba cserélgetve, vagy ha van másik 100% jó modulod, akkor inkább azt tedd bele addig.
Ha eljutsz odáig, hogy BIOS-ba be tudsz lépni, szerencséd van, ez esetben a kiszedett hardvereket egyesével tedd vissza, és mindig lépj be utána a BIOS-ba.
Ha valamelyik után elakadsz, és nem tudsz belépni, megvan a hibás hardver.
Ez csak egy lehetőség , egy próbát megér.
Természetesen lehet alaplap hiba is.

Üdv gt007

(#13114) yaksi válasza gt007 (#13113) üzenetére


yaksi
aktív tag

Köszi az ötletet. A jövő héten kinyomozom, mi is a nyűgje...

yaksi

(#13115) yaksi válasza gt007 (#13113) üzenetére


yaksi
aktív tag

Sajnos nem jött be a teszt, sem a HDD, sem a DVD, sem a memóriák, sem a wifi egység kivételekor nem enged belépni a biosba...

yaksi

(#13116) half333


half333
őstag

Üdv! van egy Amilo Li 1718-as laptopom,win7 volt eddig rajta,csak rosszul volt telepítve,ezért feltettem a win 8.1-et,és minden helyre is jött,kivéve a grafikus drivert nem ismer fel,hiába tettem fel sokat. mi lehet a gond?

(#13117) gozso válasza half333 (#13116) üzenetére


gozso
senior tag

WU nem frissíti?

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#13118) half333 válasza gozso (#13117) üzenetére


half333
őstag

minden frissítés fent van,de ennek a driver-ját nem is teszi fel. tudnál esetleg driver-hez linket,h legalább manuálisan fel bírjam tenni?

(#13119) gozso válasza half333 (#13118) üzenetére


gozso
senior tag

milyen a vga? aida mit mond róla?

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#13120) half333 válasza gozso (#13119) üzenetére


half333
őstag

Ati radeon xpress 200m. Hogy érted h mit mond róla? Driver telepités után?

(#13121) gozso válasza half333 (#13120) üzenetére


gozso
senior tag

ha jól tudom, ehhez legfrissebb is csak vista driver volt, nem?
manuálisan megadva se fogadja el?

[ Szerkesztve ]

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#13122) half333 válasza gozso (#13121) üzenetére


half333
őstag

manuálisan sem. gondolom a vista-ét is el kellene fogadnia. tudnál adni esetleg linket működő driver-al? mit kellene mondjon aida?

[ Szerkesztve ]

(#13123) gozso válasza half333 (#13122) üzenetére


gozso
senior tag

esetleg ati autodetect?

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#13124) half333 válasza gozso (#13123) üzenetére


half333
őstag

nem található illesztő program a rendszeréhez. nem érzékelhető támogatott amd driver

(#13125) gt007 válasza half333 (#13124) üzenetére


gt007
tag

Szia!

X200-hoz nincs és ne keress drivert!
Már win7-hez sem volt.
Nekem van egy olyan x200-as driverem, amit win7-re készítettek, de nem hivatalos ati.
Illetve ati, de hozzá értő emberek megbuherálták. Azt sok olyan laptopra telepítettem, amin x200-as ati integrált vga volt és win7, tökéletesen működött. Nem tudom 8.1 alatt működne e, ha gondolod megkeresem, és valahova feltöltöm neked, hátha jó lesz!

Üdv gt007

(#13126) half333 válasza gt007 (#13125) üzenetére


half333
őstag

Azt megköszönném! 😀

(#13127) gt007 válasza half333 (#13126) üzenetére


gt007
tag

Írj priviben egy email címet!

Üdv gt007

(#13128) half333 válasza gt007 (#13127) üzenetére


half333
őstag

Amikor be akarom tenni a file-t azt irja h nem találja a system system.dat file-t. 😔

(#13129) gt007 válasza half333 (#13128) üzenetére


gt007
tag

Van benne egy leírás, úgy telepítsd.
Ha nem megy, akkor lehet win8 alatt nem működik.
Win7 alatt 100%, hogy jó, több gépre is feltettem!

[ Szerkesztve ]

Üdv gt007

(#13130) half333 válasza gt007 (#13129) üzenetére


half333
őstag

Persze,ugy telepitettem. Hát akkor erre lehet nem jó. Azért kösz!

(#13131) gt007 válasza half333 (#13130) üzenetére


gt007
tag

sajnálom.

Üdv gt007

(#13132) gore241


gore241
újonc

Szevasztok.Gyerekek most eljutottam hozzátok ,mert szakik segítségére lenne szükségem. Sztorim a köv . Adott egy (B)Fs Amilo li1720 noti(/B).elejinte alap 1 gb ram és cerka proci.majd kis tuning! T2300 dual core 2x1.66 800mhz proci és 2x 1 gb 800-667 mhz ram.Hasít mint atom!tényleg.hónapokkal később olyat csinál ,hogy nyomom a gémet ,eddig szakadatlan ,majd kicsit lassabbodott ,majd szaggatott ,majd olyan 65 foknál fekete kép kifagyás.azaz hőmérséklet gond vette kezdetét.a proci mind két magja max 65 fok és a gpu is ennyi kb.de ennyinél tudtommal nem kapcsolhatna ki ,hisz kb 100 fokot vígan kellene bírnia .Nemrég már HD filmeknél is kikapcsolt magától.azóta maradt sima netezésre.kicseréltem kisebb ramra vissza ,majd régi procira is ,kicsit tovább bírta ,de csak pár perccel max!
ujra lett pasztázva ,vettem vadiúj hozzá való hőcserélőt is de semmi.még 1 dolog ,amiben nem vagyok száz ,hogy nem e lehet a winyo vajon ,mert az 0 kondis,ez vajon okozhatja ezt a jelenséget?várom segítségeteket ,jó kis gép ,imádom ,és még sokat szeretném használni! hali és mindenkinek kellemes hétvégét!

(#13133) gore241


gore241
újonc

gore241
(újonc)

Szevasztok.Gyerekek most eljutottam hozzátok ,mert szakik segítségére lenne szükségem. Sztorim a köv . Adott egy (B)Fs Amilo li1720 noti(/B).elejinte alap 1 gb ram és cerka proci.majd kis tuning! T2300 dual core 2x1.66 800mhz proci és 2x 1 gb 800-667 mhz ram.Hasít mint atom!tényleg.hónapokkal később olyat csinál ,hogy nyomom a gémet ,eddig szakadatlan ,majd kicsit lassabbodott ,majd szaggatott ,majd olyan 65 foknál fekete kép kifagyás.azaz hőmérséklet gond vette kezdetét.a proci mind két magja max 65 fok és a gpu is ennyi kb.de ennyinél tudtommal nem kapcsolhatna ki ,hisz kb 100 fokot vígan kellene bírnia .Nemrég már HD filmeknél is kikapcsolt magától.azóta maradt sima netezésre.kicseréltem kisebb ramra vissza ,majd régi procira is ,kicsit tovább bírta ,de csak pár perccel max!
ujra lett pasztázva ,vettem vadiúj hozzá való hőcserélőt is de semmi.még 1 dolog ,amiben nem vagyok száz ,hogy nem e lehet a winyo vajon ,mert az 0 kondis,ez vajon okozhatja ezt a jelenséget?várom segítségeteket ,jó kis gép ,imádom ,és még sokat szeretném használni! hali és mindenkinek kellemes hétvégét!

(#13134) gt007 válasza gore241 (#13133) üzenetére


gt007
tag

Okozhat ilyen jelenséget a hdd is, ha felpörgési problémákkal küzd, vagy fejhibával.
Sajnos alaplap hiba is lehet. Lehet a tápáramkörrel van gond, talán nagyobb terhelésnél, nem tudja biztosítani, a megfelelő energiaszükségletet (egy pillantra), ami elég ahhoz, hogy fagyjon,, esetleg újrainduljon.
Memória probléma is lehet, javasolnék egy 24 órás "memtest86" tesztet.
Esetleg aida64 stabilitás tesztet is csinálhatnál, ott folyamatosan látod a hőfokokat is!

Üdv gt007

(#13135) gore241 válasza gt007 (#13134) üzenetére


gore241
újonc

hy.szektorhiba biztosan van benne az tuti.a lényeg ,hyogy megy a game pár perc és kifagy fekete kép semmi egyéb.alalplap nem állandóan hidegen is csinálná vajon?

(#13136) gt007 válasza gore241 (#13135) üzenetére


gt007
tag

Nem feltétlenül, lehet csak miután felmelegedett.
Aida stabilitás tesztet tudod futtatni úgy is, hogy a hdd-t kiveszed a tesztek közül.
Érdemes lenne egy egészséges hdd-vel kipróbálni.
Nem lehetetlen, hogy a hdd-n képzett virtuális memória, amibet az oprendszer készít, egy bad sectoros részre kerül, és mikor abból szeretne kiolvasni valamit, lefagy.

Üdv gt007

(#13137) gore241 válasza gt007 (#13136) üzenetére


gore241
újonc

ez bizony helytálló lehet.kipróbálom köszönöm a segítséget hamarosan jelzem üdv

(#13138) gore241 válasza gore241 (#13137) üzenetére


gore241
újonc

semmi.minden értéken!vélemény?

(#13139) eagles01


eagles01
csendes tag

Sziasztok

Fujitsu Siemens Amilo 2727-es laptoppal van problémám. Felraktam rá Win7-et és sajnos a WLAN teljesen lehalt. Hosszú keresgélés BIOS visszaállítás Win7 újratelepítés után letöltöttem a Launch Manager-t amivel softweresen ki/be tudom kapcsolni a wifit.

A problémám az, hogy (mivel digitől jön a net illetve a tefefon is ezért kötelező az általuk adott ZTE routert használni) sajnos minden WPA-PSK hálózatot lát, de az enyémet nem :(

A kérdésem az lenne hogy a gép nem tudja kezelni a WPA2 personal kódolt hálózatokat?
Kerestem magyar illetve angol leírást erről de sehol sem találtam megoldást

köszi előre is.

(#13140) gore241 válasza gore241 (#13137) üzenetére


gore241
újonc

stressz teszt végigment minden érték "normális",csak a videokari 57-58 fok csúcson.szóval egyszerűen nme értem...ezen a hőmérsékleten pár perc és fekete halál kifagy...ujratelepítettem minden módszerrel de semmi.ötlet?

(#13141) grgly


grgly
csendes tag

Sziasztok!
Én is segítségért fohászkodom. Van egy L7320gw laptopom, amit nem minden nap használok. Kb három hete kikapcsoltam, minden ok. A minap kapcsolnám be, és tök süket. A töltő jó. Hagytam vagy 5 órát, hagy töltsön, de semmi hatás. A töltésjelző led világított az elején vagy tíz percig. Alaplappal lenne gond? Ha tudna valaki használható ötletet adni, az köszönöm. István

(#13142) grgly válasza eagles01 (#13139) üzenetére


grgly
csendes tag

Szia! Nem a konkrét problémádhoz szólok. Nekem is digis netem van, de saját routert - TP-Link TL-WR841ND Router - használok. Több készülék pc, laptop, telefon üzemel róla.

(#13143) gt007 válasza grgly (#13141) üzenetére


gt007
tag

Szia!

Ventik felpörögnek, HDD led világít (villog), mintha töltene az oprendszer?
Írd le pontosan mit csinál, mikor bekapcsolod. Az akku töltésen kívül.

Üdv gt007

(#13144) grgly válasza gt007 (#13143) üzenetére


grgly
csendes tag

Szia!
Köszi reagálásodat. Abszolute tök süket. A töltésjelző leed világít kb 3 percig, ha nem kisérelem meg bekapcsolni egy napig. Ennyi az életjelenség! A tápegység 19,6 voltot ad le üresjáratban. Terhelve nem mértem, de valószínű, hogy jó, ha "utána tölt"

[ Szerkesztve ]

(#13145) fiesta14


fiesta14
tag

Üdv! lenne 1 kérdésem! adott egy fujitsu amilo pro v3405 laptop ha rádugom a tápot azonnal indul nem kell bekapcsolni vagy a beapcsoló gombhoz érni magátol indul . ez beállitás kérdése? Bios esetleg vagy alaplapi hiba?
nagyon idgesitő is tud lenni.
a másik kérdés: alvásból miért nem tudom felébresztteni? a gép reagálna ugy emlékszem csak a képernyő marad fekete.

(#13146) gt007 válasza grgly (#13144) üzenetére


gt007
tag

Akkor ez biztosan alaplap hiba lesz. Ha beindulna (venti felpörögne), akkor esetleg szóba jöhetne más is, de így biztosan nem. Véleményem szerint, alaplapi chipset, vagy tápáramkör szált el. Javítása nagyon sokba fjna, nézz egy bontott alaplapot, és csere. én ezt javasolnám.

Üdv gt007

(#13147) gt007 válasza fiesta14 (#13145) üzenetére


gt007
tag

Kezdem az alvással.
Ellenőrizni kéne, azt a kis pöcköt, amit a képernyő lehajtásával, lenyom, tulajdonképpen az kapcsolja ki a kijelzőt, talán beragad, elkoszolódott.
A gép indulása az lehet a power gomb hibája is, illetve a bekapcsoló panel hibája. Cserélhető, 1-2 ezer forint, talán annyit megér, ha az a gond, ha nem, akkor alaplap hiba, javíttatni nem érdemes, legfeljebb csere.
Nem beállítás, vagy BIOS probléma, hardveres gond!

Üdv gt007

(#13148) Caddigan


Caddigan
csendes tag

Sziasztok!

Most kaptam egy Amilo Xi1526-os óriást, de lehet, hogy több sebből vérzik:

- Indulásnál néha pink pöttyös a kép, Win7 alatt nincs hiba. - Kezd rosszalkodni a cserélhető VGA?
Ha igen, akkor mit kellene bele szereznem? Elvileg Nvidia Go 7600-os van benne, ami talán MXM-es?

- Milyen drivert rakjak fel a kártyához? Win7 nem ismerte fel. :(

- A venti nem megy, csak néha felpörög. Zavar, hogy nem hűt folyamatosan. Hűtőpad lesz alatta.

- Most T5500-ös proci van benne, de el fogja-e bírni a 7200-est? BIOSa 1.22, KBCje 1.16 - emmi egyébként?

- RAMra van megoldás, vagy max 2GB a max? Elég soványka már...

- Vagy hagyjam a fenébe a Win7-et, és telepítsek Win8.1-et, vagy ugorjak a Win10-re?

Válaszokat előre is köszönöm!
Üdv: Caddigan

[ Szerkesztve ]

(#13149) gt007 válasza Caddigan (#13148) üzenetére


gt007
tag

Szia!

Lehet a VGA rosszalkodik. Win7 alatt, azért jó a kép, mert nincs driver telepítve, és szabványos grafikus adapterként használja. Valószínűleg, netezés közben például görgetésnél, ugrik a kép, egy kicsit, ez ezért van.
Mindenképpen keress drivert, és telepítsd, ha akkor jól fog működni, nem a vga a hibás, bár erősen gyanús.
Ha minden igaz MXM vga kari van benne, de azt nem tudom, hogy II vagy III típus. Ha cserélni szeretnéd, elöbb szereld ki, és csak utána keress újat, nehogy rosszat vegyél.

A ventit szerintem be tudod kapcsolni BIOS-ban, szokott ilyen állítási lehetőség lenni, hogy menjen mindig, vagy csak, ha bizonyos hőmérséklet tartományba kerül.

A procival szerintem nem lesz gond.

Ram, ha minden igaz, max 2GB, de a legújabb BIOS-t tedd fel, hátha visz többet is.

Win10 jó választás, de csak akkor, ha már a vga karit letesztelted, addig szerintem felesleges vele bíbelődni.

Sokat nem költenék rá a helyedben :)

Üdv gt007

(#13150) Caddigan válasza gt007 (#13149) üzenetére


Caddigan
csendes tag

Sziasztok!

- Proci csere megtörtént, megy vele, BIOS nem finnyáskodott.
- Ventillátor csak néha búg fel, kicsit zavar, hogy nem folyamatos. Teljesítménnyel nincs gond, hűtőpad van alatta.
- VGA továbbra is bibis.
Illetve 179-es drivert felrakva megy, majd kékhalát dob, nem is indul újra.
Erre hivatkozik: nvlddmkm.sys
Leszed, Windows frissítés telepít, megint összeomlik. Sötét képernyővel indul, logó után.

- VGA csere érdekelni, ilyen van benne, mit lehet még belerakni?
VGA G73M 256MB Type2 - elvileg egy 7600Go videókártya

Köszönettel: Caddigan

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.