Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13151) dzso22


dzso22
senior tag

Üdv mindenkinek.
Van egy Amilo pi1536 notim ami furcsa módon viselkedik.
Kapott egy új akksit viszont attól függetlenül hogy mennyire van töltve,kihúzva a töltőcsatlakozót random kikapcsol.
Hol 5 perc múlva hol fél óra múlva.
Amit észrevettem,ha terhelve van a gép csak akkor kapcsol ki,de úgy mintha megszűnne az áramellátás egyik pillanatról a másikra.
Már a létező összes biost megpróbáltam hátha az a probléma de nem segített.
Nincs túlmelegedés sem.
Valakinek valami ötlete? :R
A laptopba jelenleg 2.5giga ram van t7200cpu és egy m8400 g vga

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#13152) gt007 válasza Caddigan (#13150) üzenetére


gt007
tag

Szia.

Szinte biztos, hogy vga hiba.
Ami a lényeg, Type2 típusú kártya legyen az utód.
Szereld ki a régit, és úgy keress hozzá újat, a rögzítési pontokra figyelj, hogy stimmeljen.
Szerintem a Type2 típusból mindet megeszi.

Üdv gt007

(#13153) gt007 válasza dzso22 (#13151) üzenetére


gt007
tag

AIDA64 stabilitástesztet próbáld meg, és közben folyamatosan legyen a szemed a képernyőn és figyeld a hőmérséklet adatokat.
Lehet, hogy a CPU egy pillanatra túl magas hőmérséklet tartományba kerül, ilyenkor a BIOS leállítja a gépet.
Esetleg ha tudsz kölcsön kérni egy másik procit, avval is kipróbálhatod. Ha avval megy, megvan a hiba.
Memóriát felváltva tedd bele, esetleg egy memtest86 tesztet futtass le, bár ha avval volna a gond, akkor kék halállal fagyna ki.
Én hőmérséklet problémára gyanakszom, és arra, hogy a BIOS kikapcsolja a gépet.

Üdv gt007

(#13154) dzso22 válasza gt007 (#13153) üzenetére


dzso22
senior tag

Köszönöm ezek mind megvoltak kivéve a cpu.
Van egy t2350 de mivel 64bites Wi10 van a gépen nem tudom tesztelni csak ha újra nem telepítem 32bit-el
Amit még észrevettem hogy a régi akkuval nem kapcsol ki random,azzal szépen elmegy 20 percet. (annyit bír az akksi)
Az újjal ahogy merül annál sűrűbben kapcsol le 20%-nál már akár terhelés nélkül is.
A régi gyári akku volt, a mostani utángyártott.
Talán ez lenne a gond?
Mert ilyenről még nem hallottam.

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#13155) gt007 válasza dzso22 (#13154) üzenetére


gt007
tag

Csak akkor kapcsolgat ki, ha akkuról megy? Hálózati adapterről megy, akkor semmi probléma nincs a géppel?

Üdv gt007

(#13156) dzso22 válasza gt007 (#13155) üzenetére


dzso22
senior tag

így van. :)

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#13157) erv.3.3


erv.3.3
csendes tag

Hali mindenkinek!
Egyszerűen nem tudok kiszeretni a fujitsu amilo pro v3405 gépemből....
Amikor megkapta a 2x1 giga ramot dualba, elkezdett szárnyalni, aztán kapott egy T7200-as procit és mostanában meg egy ssd-t. Win 10 hasit rajta szó-szerint, úgy, hogy 2 monitoron használom egyszerre.
Ja és most rendeltem PCMCIA kártyát, ami 2x USB 3-kimenettel. ;-)
Egyedüli dolog, ami még piszkálja a csőröm, hogy mire lehetne kicserélni a belső wifi kártyáját!
Valakinek van ebben tapasztalata, hogy mivel megy ?
Természetesen dualos (2.4 és 5 ghz) érdekel.
Sajnos amiket nézegettem mind feleméretűek...
Szóval várom a gyakorlati tapasztalattal rendelkezők hozzászólásait!

(#13158) Sari


Sari
tag

Sziasztok!
Van egy fujitsu-siemens amilo li3710 laptopom. A gond az vele, hogy a gyári aksija már rég felmondta a szolgálatot. Vettem egy utángyártottat. Azzal meg vibrál a képernyő. Ha kiveszem az aksit akkor tökéletesen megy töltőről. Elvittem szervízbe ott nem vibrált aksiról sem. Elképzelhető, hogy tényleg az akkumulátor a rossz? Vagy lehet hogy csak vmi feszültség értékeket kéne állítani? Itthon multiméterrel meg lehet mérni az aksit, hogy jó-e? Amúgy most dec. 8ig garis az aksi.
Köszi!

(#13159) Timre


Timre
csendes tag

Sziasztok
Valakinek nincs meg az Amilo LI1705-ös támogatott processzorok listája ?

JIAYU G4S/L

(#13160) gt007 válasza Timre (#13159) üzenetére


gt007
tag

Szia.

Socket M foglalatú procikból, ha minden igaz, csak 533Mhz FSB-s procikat megeszi.
Core Duo (pl: T2450 2 Ghz/ 533 FSB/ 2MB)

Nem tudom, hogy a legújabb BIOS-al viszi e a 667-FSB-s procikat, talán egy kölcsön darabbal ki lehetne próbálni.

Üdv gt007

(#13161) Timre válasza gt007 (#13160) üzenetére


Timre
csendes tag

Régebben fent volt a supporton a cpu support list.
De már nem találom.

A T2300 már 667Mhz-es. Lehetséges hogy viszi?

current BIOS V. 1.0D:
Solved problems:
- CPUID:10661 CPU XD function disappear in SETUP.
- FSC:M530 CPU shutdwon fail.
- DMI4: Change back Capacity to mWh.(FSC)
Known errors, problems and restrictions:
- none
Additional information:
- none
_______________________________________________________________________________
predecessor BIOS V 1.0C
Solved problems:
- Limite 512M only share 64M by 2007/02/09 FSC request
- Update CPU Speed 1.66G For T2300
- Update DRAM programming code for T2400/2700 Reboot fail isuue.
Known errors, problems and restrictions:
- none
Additional information:
- none

[ Szerkesztve ]

JIAYU G4S/L

(#13162) gt007 válasza Timre (#13161) üzenetére


gt007
tag

Elképzelhető,
De ha már 667-es procival próbálkozol, akkor már mindegy a sebessége, így Én gyorsabbal próbálkoznék. mondjuk egy T2500-al.

Üdv gt007

(#13163) Timre válasza gt007 (#13162) üzenetére


Timre
csendes tag

Igen. Pont ezt néztem ki én is.

JIAYU G4S/L

(#13164) dzso22 válasza Timre (#13159) üzenetére


dzso22
senior tag

Üdv!
Hivatalosan T2250 a max.
De úgy emlékszem 1.0D bios-al t2700-ig támogatja a Core Duo cpu-kat
Core 2 Duo-ból pedig a T5200 és T5300-at.
De azért erre ne vegyél mérget :)

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#13165) dzso22 válasza Sari (#13158) üzenetére


dzso22
senior tag

Szerintem cseréltesd ki ha van rá lehetőség.
Az én gépem random kikapcsolgatott utángyártott akkuval.
Kicseréltem az akku elektronikáját egy gyárira és megszűnt a probléma...

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#13166) Timre


Timre
csendes tag

A T2500 porcival megy simán.
Tehát a 667Mhz pocikat viszi.

JIAYU G4S/L

(#13167) GGAllin


GGAllin
tag

Sziasztok!

Adott egy Amilo L7320GW laptop, a támogatott processzorok tekintetében szorulok segítségre, honnan tudhatom meg őket? Mitől függ ez egyáltalán? :U

Köszi előre is!

bite it you scum !! ~GGA

(#13168) Sari válasza dzso22 (#13165) üzenetére


Sari
tag

Szia!

Hogy érted hogy kicserélted az akku elektronikáját?

Köszi!

(#13169) dzso22 válasza Sari (#13168) üzenetére


dzso22
senior tag

Nem volt garanciális az akkum és az utángyártott terhelés alatt 1.5voltal kevesebbet adott le mint kéne.
Nekem szerencsém volt,mert volt pár rossz akkum,köztük olyan is amibe az eeprom "nem futotta le az idejét" hanem csak az akku pakk döglött meg.
pi1536 akkut viszonylag könnyen szét lehet kapni egy tapétavágóval természetesen nagyon nagy odafigyeléssel, mert nem veszélytelen!
Aki nem tudja mit csinál jobban jár ha nem próbálkozik.
Kiforrasztottam az utángyártott panelt és kicseréltem egy gyárira. Majd összesütöttem a házat.
Szinte alig észrevehető hogy bontva lett.
Azóta jó a feszültség érték és a laptop is hibátlanul működik vele.
Igaz van 15% elhasználódás az eeprom szerint de van itt egy szaki hardveraprón aki tudja resetelni ezeket.
Lehet majd megkeresem vele :)
Ha érdekel dobok fel képet mi a különbség egy gyári és egy utángyártott elektronika között.
Én is meglepődtem mi volt benne.
Csupa olcsó alkatrész egy papír vékony nyákon...

[ Szerkesztve ]

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#13170) Sari válasza dzso22 (#13169) üzenetére


Sari
tag

Szia!

Köszi a magyarázatot! Én ennyire nem értek az elektronikához (gyógyszerész lévén :) ) Biztos nem próbálom meg a műveletet:) A kíváncsiság kedvéért azért megnézném a két elektronika közötti különbséget, ha nem gond és van időd képeket feltölteni.
Mondjuk az a gond hogy ehhez a laptophoz már csak utángyártottat lehet kapni szóval kicsit bajos a dolog. Esetleg tudsz ajánlani áruházat/boltot vagy márkát amit jószívvel meg lehet venni? (persze csak pü-ben.)

Ezer köszönet!

[ Szerkesztve ]

(#13171) Caddigan válasza Caddigan (#13150) üzenetére


Caddigan
csendes tag

Sziasztok!

Egy futár megoldotta a problémámat, összetörte a gépet. Egyébként val'szeg az alaplap volt a ludas, ami tönkretette a VGA-t is. Belekontárkodtak...

Köszöntem az eddigi építő javaslatokat!
Üdv: Caddigan

(#13172) tamáspapa


tamáspapa
aktív tag

Sziasztok!

Van egy ősrégi laptop: Fujitsu Siemens Amilo L7300.

A gond az, hogy valszín a fénycső ment ki, mert bizonyos szögben tartva a fény elé a kijelzővel a gépet. látom, mi van a kijelzőn, csak nem világít.

Van-e esély arra, hogy ezt valahol meg tudják javítani?

Hogy miért bajlódok ilyen régi géppel?

1. Mert ingyen van :)

2. Amire nekem kell (word dokumentumok kezelése, konkrétan papír alapú kotta helyett, nem beszélve arról, hogy másodpercek alatt megtalálok egy másikat és a képernyőre varázsolom) tökéletesen megfelel(ne)...

Szóval, ha van tippetek javításra, ne adj isten panelcserére, vagy bontóból képernyő cserére, ne kíméljetek.

Előre is köszi.

(#13173) tamáspapa


tamáspapa
aktív tag

VAn egy másik ügyem is. Interneten rendeltem egy utángyártott új akkumulátort egy másik Fujitsu Siemens Amilo laptophoz, az L7320 GW típushoz. Az oldalukon lévő leírás alapján végig csináltam a töltési és lemerítési eljárás 3 lépését, amely végén 14 órás töltés után kihúztam a töltőadapter dugóját a laptopból.

Ekkor ért a meglepetés. A képernyő azonnal kb. fele fényerőre csökkent. Megnéztem az akkumulátor állapotát: a becsült használati idő 3 óra 55 perc, töltöttség 100%.

Nem használtam a gépet, hagytam az energia gazdáslokodási beállításokat úgy, ahogy az első lemerítéskor előírták ( mindenre a "soha" verziót állítottam be és minden riasztást kikapcsoltam). Csak az alapképernyőt hagytam meg, semmi nem működött, semmilyen programot nem indítottam el. A következő értékeket mértem az idő folyamán a dugó kihúzásától számítva:

40 perc: 2 óra 28 perc hátralévő idő, 78%-os töltöttségi állapot
45 perc: 2 óra 20 perc " 75%-os "
1 óra 15 perc: 1 óra 55 perc " 61%-os "
2 óra 15 perc: 5 perc " 3%-os "
2 óra 35 perc: 0 perc " 0%-os "
3 óra 00 perc kikapcsolt.

A képernyő végig fél fényerőn világított.

A feltűnő csökkenés az 1 óra 15 perc és 2 óra 15 perc közötti időszakra esik, ahol 1 óra alatt 61%-ról 3%-ra esett vissza a töltöttségi állapot.

Végig csináltam egy újabb töltési ciklust, majd kihúztam az adapter vezetékét és megint fél fényerőre csökkent. Nagyjából hasonló értékeket mutatott a merülés során, mint a fentiek.

Mi lehet a probléma ?

(#13174) dzso22 válasza Sari (#13170) üzenetére


dzso22
senior tag

Üdv!
Bocs egy kicsit megkéstem a képpel.
Sajna nem találtam az elektronikát a kacatok között de aztán csak előkerült :D
Kábelek sajna már nincsenek rajta de ezek is fele keresztmetszetűek voltak a gyárihoz képest ami igen csak meglepő volt. ezen is spóroltak...
A kék az utángyártott a zöld a gyári.
A két nyák hátulján a szigetelések között is ég és föld a különbség na meg a méreteknél is.

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#13175) dzso22 válasza tamáspapa (#13172) üzenetére


dzso22
senior tag

Bekapcsoláskor nem villan fel a kijelzőn a kép egy pillanatra?
Első körben invertert cserélnék aztán jöhet a ccfl.
Vaterán vagy hasonló oldalakon nézz szét 1-2000ft-os tétel használtan.
Nem kell pont egy adott típusra keresni nagyon sok inverter kompatibilis lehet a laptopoddal.
Még csövet is lehet kapni külön.
De ha minden igaz van nekem itthon elfekvőben egy kijelzőm ami jó a tiedhez. :))

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#13176) tamáspapa válasza dzso22 (#13175) üzenetére


tamáspapa
aktív tag

Szia.

Nem villan fel de fény felé fordítva látom a képet, tehát csak a háttérfény hiányzik. Az invertert megnéztem. Rámértem a fénycső csatlakozásra, nulla voltot mutatott. Ott hány voltnak kéne lenni? A cső akkor még lehet jó, csak nem kap feszültséget.

Vaterán most nincs, de mondjuk nem tudom - ahogy írod - hogy ehhez az L7300-hoz milyen tipusú inverterek jók még, ebben MPT N134-es van. Az egyik szervizben találtam használtat 3500-ért.

Végső esetben a kijelző mennyit kóstálna?

(#13177) dzso22 válasza tamáspapa (#13176) üzenetére


dzso22
senior tag

Csak óvatosan ott a méregetéssel, 1-2000volt körül szaladgál.
ha fénycső hiba is lenne,akkor is egy pillanatra tudsz csak mérni mert lekapcsolja ilyenkor az inverter magát. Igazándiból nem nagyon van értelme méregetni.
Csatlakozókat nézd az invertereken ha megegyezik a tieddel biztosan jó.
Az lcd-re visszatérünk ha minden kötél szakad.
Valami kijelződ nincs otthon esetleg? törött is jó, mert ha azt csatlakoztatnád és megvilágosodna akkor ccfl lesz a ludas. :))

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#13178) tamáspapa válasza dzso22 (#13177) üzenetére


tamáspapa
aktív tag

Szia. Mi az a ccfl?
Sajnos nincs itthon kijelzom. A ket unnep kozott vagy januar elso heteben beviszem az ismerosom boltjaba es megmeretem vele amit lehet. 3500-ert lattam pesti szerviz oldalan hasznalt invertert. Majd latom, mire megyunk. Ha semmire, jelentkezem. Boldog karacsonyt es buek :)

(#13179) Novák Péter


Novák Péter
csendes tag

Sziasztok.
Feleségemnek vettem használtan egy fujitsu siemens amilo xa3530-at, ami tökéletesen működött. Tegnap bekapcsoltuk, és... nincs kép, a hdd-k felpörögnek, majd leállnak. A ventillátorok működnek.
Kivettem a hdd-t, ramot, de nem fut le az ellenőrzés sem - nem sipol ki.
Külső monitoron sincs kép.
Kérlek, segitsetek, mert nem tudom, mit tegyek... Bontsam le, és CMOS reset?
(bocs, nincs hosszú i a billentyűzeten...)

(#13180) Martin97


Martin97
aktív tag

Sziasztok!

Van a családban egy fujitsu siemens amilo li2727 típusú laptop, aminek az a fő problémája az, hogy a kijelző random teljesen elfehéredik (főleg ha ott van hagyva egy időre és kikapcsolja a gép a kijelzőt, utána szinte mindig fehér ha folytatni akarnánk a munkamenetet), az alt+ctrl+del kombinációt hosszan nyomva visszajön a kép és lehet folytatni a munkát, de nem mindig.
Néha teljesen ki kell kapcsolni/hibernálni a főkapcsoló rövid/hosszú nyomva tartásával.
Néha így indul el a gép. Ha mozgatva van a kijelző akkor is elfehéredik.

Amikor a felső panel (ami takarja a hangszórókat) le van szedve, akkor kicsit jobb a helyzet, de még ilyenkor is csinálja.

Már hosszabb ideje (néhány éve) fennáll ez a probléma. És azt szeretném megtudni, hogy mi okozza ezt, és hogy hogyan tudnám orvosolni. Esetleg új kijelző, vagy inverter? (Ilyeneket tudnák szerezni jutányos áron volt osztály társamtól)

Ismert hiba, ami esetleg kapcsolódhat: az alaplapon az egyik memóriafoglalat hibás, ha mindkettőben van memóriamodul akkor kékhalálozik a gép a memóriákra hivatkozva.
Emiatt csak 1gb memóriával tudjuk használni, mert a második 512mb-os modult nem tudjuk használni az 1gb-os melett. Ez javítható probléma? Vagy valahogy meg lehet oldani, hogy több rammal lehessen használni a gépet?

Illetve van 2db processzorom a gépben lévő celeron m530 helyére. Az egyik egy T2500, a másik egy T7250. Az lenne a kérdésem, hogy támogatja-e a fentebb említett procikat a gép, vagy nem, illetve a hűtés bírni fogja ezeket a procikat, ha kicserélem?
Főleg a T7250-et szeretném belerakni a magasabb fsb miatt.
Ehhez a művelethez szét kell majd szedjem az egész gépet, vagy elég csak a hátsó nyílást megbontani, és a hűtést eltávolítani?

A cseréhez néztem, hogy a pch hűtésnél nem paszta, hanem gap pad van. Ebből pontosan milyen vastagságút kell majd vennem, mert több féle is van?
A processzorra arctic mx-4 típusú paszta kerülne, az jó lesz hozzá?

Illetve folyton hálózatról volt használva, úgy hogy benne volt az akku, és ennek következtében drasztikusan lecsökkent az akkus üzemidő. Ezt a problémát is szeretném orvosolni, úgy hogy újra kondicionálom az akkut: lemerítem, utána feltöltöm 100%-ra, és ezt megismétlem néhányszor, hogy az elektronika ami az akkut szabályozza magára találjon. Ez már a saját g500-as gépem esetében bevált. Szerintetek ennél is működne?

Milyen op. rendszert tudnátok ajánlani, ami 1gb rammal is megelégszik? Felhasználás: böngészés, office, netes játékok (farmerama, stb.), youtube (480-720P gördülékenyen).

A fentebb említett problémáktól eltekintve használható a laptop, de szeretném belőle kihozni a lehető legtöbbet, hogy minél kényelmesebben tudják használni a szüleim és a húgom. Sajnos új számítógép vásárlása nem megoldott, mert az egyetem nagyon sok pénzt elvisz, és emiatt még legalább 3 évig a meglévővel kell kihúzni.

A segítségetek előre is köszönöm!
Martin

[ Szerkesztve ]

(#13181) dzso22 válasza tamáspapa (#13178) üzenetére


dzso22
senior tag

Az maga a fénycső ami megvilágítja az lcd-t
Kellemes ünnepeket neked is :))

Novák Péter
Mindenképp egy cmos és meg kéne mérni az elemet nem e merült le esetleg.
Mondanám hogy valószínű bga hiba,de mivel írtad hogy leállítja a hdd-t lehet más gond lesz.

Martin97

Az elfehéredést a kijelző átvezető kábel hibája is okozhatja.
mozgasd meg menet közben és ha előjön a hiba ezt kell majd cserélni.
cpu-val kapcsolatban pedig, a laptopod Socket P foglalatú. Az általad felsorolt processzoroknál a T2500 Socket M foglalatba illeszkedik. A T7250 Socket P-be,tehát a t2500 egyértelműen kilőve :)
Elméletileg a T7250 gond nélkül működne a legfrissebb biossal. Gyakorlatilag t5750 az amiről biztosan tudom hogy elfogadja a gép.
Egy próbát megér de előtte mindenképp frissítsd a biost.
Ez a video mindent elárul a bontással kapcsolatban. :))
Amúgy engem érdekelne a t2500, ha nem szándékozod megtartani megbeszélhetjük PÜ-ben :R

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#13182) Novák Péter válasza dzso22 (#13181) üzenetére


Novák Péter
csendes tag

Köszönöm a választ.
Kivettem a cmos elemet egy jó 10 percre, semmi változás.... :(

(#13183) dzso22 válasza Novák Péter (#13182) üzenetére


dzso22
senior tag

Ledekkel mi a helyzet nem marad folyamatosan égve a szokásosnál több?

[ Szerkesztve ]

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#13184) Novák Péter válasza dzso22 (#13183) üzenetére


Novák Péter
csendes tag

Nem, csak a szokottak.
Ha töltőre rakom, a töltést sem jelzi a gép..
Nagyon bosszant a dolog, hisz' tökéletesen hoztam el, és azóta csak állt.

(#13185) dzso22 válasza Novák Péter (#13184) üzenetére


dzso22
senior tag

Akku nélkül próbáltad indítani ?

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#13186) Novák Péter válasza dzso22 (#13185) üzenetére


Novák Péter
csendes tag

Természetesen, semmi változás...
LED-re visszatérve: a HDD LED sem világit.

[ Szerkesztve ]

(#13187) Martin97 válasza dzso22 (#13181) üzenetére


Martin97
aktív tag

Köszönöm a gyors segítséget!
Írok privátot.

(#13188) dzso22 válasza Novák Péter (#13186) üzenetére


dzso22
senior tag

Még mielőtt elásnánk.
Van a laptopban pici nyomógomb hogy ha lehajtod a kijelzőt az megnyomja és zárja a nyomógomb érintkezőit így a gép készenlétbe kapcsol azonnal.
Pi2550-nél szokása néha beragadni és ilyenkor bekapcsolásnál is fekete képernyő marad.
Van ahol szem előtt van,van ahol elrejtik.
Ezt kéne még megkeresni és megpiszkálni vagy ha csatlakozós lehúzni,és utána indítani a gépet.

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#13189) Novák Péter válasza dzso22 (#13188) üzenetére


Novák Péter
csendes tag

Köszönöm, hogy foglalkozol a gondommal. :R
Megnéztem. Mikor behajtom a fedelet, a ledek elalszanak. Utána ugyanaz...

[ Szerkesztve ]

(#13190) dzso22 válasza Novák Péter (#13189) üzenetére


dzso22
senior tag

Akkor az jó.
Esetleg hagyd pihenni akku és elem nélkül egy fél napot.
Ha ezután sem lesz jó érdemes lenne kideríteni hogy bga hibás e vagy sem.
Ha nincs fagyasztó spray általában hajszárító is megteszi.

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#13191) Novák Péter válasza dzso22 (#13190) üzenetére


Novák Péter
csendes tag

Köszönöm a segitséget.
Most jöttem a szerelőtől, 200+ kilométert utazva, + 12000 forint munkadijjal szegényebben, az Ő szavait próbálom ismételni.
Ebbe a gépbe valaki durván belenyúlt. Hőlégfúvóval. Olcsó, gagyi kinai pasztával. A kábeleket házilag pótolgatták. Magától a hiba nem jöhetett volna elő. Ennyi jut most eszembe, hirtelen.
Ja, igen. Az akkumulátor a merülés sebességéből itélve kb. 10 (!) perces! Ez kicsit messze áll az igért 2 órától!
Röviden: ez a gép nem egy megóvott valami, amit az eladó igért, hanem egy összekókányolt romhalmaz. Ami, hála a kolléga szakértelmének, és a ráforditott 1,5-2 munkaórának, most működik.
Pedig, az eladó (igen, hardveraprós) állitása szerint még a rendszergazdájuk is átnézte a laptopot, és mindent rendben talált vele...

Okulásképp, mindenkinek, aki esetleg használt gépet akarna venni... :W :W :W

(#13192) dzso22 válasza Novák Péter (#13191) üzenetére


dzso22
senior tag

Én is találkoztam pár dologgal aminek égnek állt a a hajam,igaz 99%-ban tisztában voltam mit veszek mert az eladó körültekintően leírta.
Sajnos mindenhol vannak kivételek....
Ha meg hőlégfúvózta akkor sajnos sokat nem saccolok szegénynek. Ha esetleg reballozta neked a szerelő hogy őszinte legyek +- 1-2 évre számíthatsz.
Nincs baj a használt gépekkel csak nagyon figyelni kell mit vesz az ember és kitől.
Érdemes megnézetni egyből egy szakival hogy minden valóban rendben van e vele.
Ha jó kezekben van a gép jobb ha bele van nézve.

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#13193) Novák Péter válasza dzso22 (#13192) üzenetére


Novák Péter
csendes tag

Most, őszintén. Egy tanártól, akivel az iskolában találkozol, és veszed át a gépet, feltételeznél ilyet?

Mikor, pl. nyiregyházáról rendelsz valakitől, aki teljesen ismeretlen, és tökéletes árut kapsz?

[ Szerkesztve ]

(#13194) kaktusz2


kaktusz2
tag

Üdv mindenkinek

Fujitsu siemens amilo Pi 1556 lapim és csikol a vga cserélném erre
ATI Mobility Radeon HD3650 (3670-es BIOS) 256MB MXMII
én nem értek hozzá és az eladó sem!hogy jó e bele ebben kérnék segítséget,
vagy egyéb tanács is jól jönne,előre is köszönöm a sgítséget

(#13195) dzso22 válasza Novák Péter (#13193) üzenetére


dzso22
senior tag

:Y
Biztos hogy nem.
Ez kicsit azért durva.
szégyellheti magát, tanár létére...

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#13196) rita7107


rita7107
aktív tag

Sziasztok!
Nincs valakinek egy teljes szerviz doksija az Amilo K7610-es sorozatról. (vagy testvéreiről)
A lényeg szét kellene szedni teljesen, mert a tapipadhoz ha hozzá érek kikapcsol a készülék.
Ott lehet valami gond, csak nem tudom mi.
A hátlapot már szétszedtem, de nem csak ott kell "darabolni".

(#13197) Batmause


Batmause
tag

Sziasztok!

Volna egy FSI Amilo PI3560-as laptopom, amit ismerőstől kaptam. Van pár érdekes jelenség, amivel nem tudom mit kezdjek. A gépet szeretném szüleimnek adni, de ehhez nem ártana működőképesség tenni. Szóval a következő van ezzel a géppel:

- Jelenleg Win 7 Home Pre 64bit van rajta, gyárilag. Az op.rendszert szeretném újrarakni.
- Berakom a telepítőlemezt, indítanám a telepítést. A folyamat során addig jutok el, hogy dvd-ről indul, fájlokat betöltni, indítja a windows-t, majd amikor elindítaná az asztalat, újraindul a gép. Így nem tudok formatálni, se telepíteni.
- Ami érdekes, hogy a gyári oprenszer elindul, simán használható - filmezni, netezni, játszani tudok.
- Amit észrevettem még, hogy a SHIFT billentyű abnormálisan működik. Néha beakad, stb.
- A BIOS-ba nem tudok eljutni. Ha indításkor nyomogatom az F8-at - ahogy a gép kéri -, sajnos nem jutok el a BIOS-ba.

Ha bármilyen tippetek van, megköszönöm.

(#13198) caterman


caterman
csendes tag

Üdv mindenkinek. Van egy 1720-as idősebb gép amivel kapcsolatban olyan kérdésem lenne,hogy cpu-t lehet e izmosítani és ha igen hol találnék listát? Minden segítség jól jönne akár proci is ha van neked.

(#13199) dzso22 válasza Batmause (#13197) üzenetére


dzso22
senior tag

f2-vel sem tudsz belépni a biosba?
Ha könnyen kivehető helyen van az elem a laptopba szedd ki várj egy kicsit majd rakd vissza.
Így elvileg alapra visszaáll minden.
Talán utána a telepítéssel sem lesz gond.

caterman
Socket M foglalat elméletileg mindenevő legfrissebb biossal.
Amit biztosan elfogad:

Core Solo T1250/1350
Core Solo T1200/1300/1400/1500
Core Duo T2050/2250/2350/2450 .
Core Duo T2300/2400/2500/2600
Celeron-M 520/530
Core 2 Duo Mobile T5200/5300
Core 2 Duo Mobile T5500/5600
Core 2 Duo Mobile T7200/7400/7600

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#13200) Batmause


Batmause
tag

Első körben én a billentyűzet hibájára gyanakodtam, mivel a SHIFT billentyű úgy tűnt be van ragadva. Végül kiszedtem a billentyűzetet és egy külső billentyűvel tudtam telepíteni - ezek szerint a SHIFT billentyű egy rejtett funkciót vagy valami egyéb kavart okozott telepítéskor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.