Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz Mik76 #148602 üzenetére

    és #148597 Mik76, #148583 Mik76:
    "A Trump kormanyzat es a hozza hasonlok eros kritikaja ez."
    "Amit a Trump era hozott magaval, az egy eddig peldatlan amokfutas volt meg az amerikai tortenelemben is."
    "Vilag meretu mozgalmat inditanak a nyilvanvaloan elmebajos kormanyzattal szemben. A mobilos csoka eppenhogy a kormany legnagyobb donorja (penzugyi tamogato), szoval semmilyen szinten nem kotheto a tarsadalom gondolkozo reszehez."

    Don't Look Up
    Democratic / Republican Party

    1. A fenti képek (illusztrálásul) jelzik, hogy a két versengő párt egyaránt az amerikai kék-piros -fehér zászlószínekkel játszik és megfigyelhető a filmben, hogy a kampányesemények során is mindig a három szín (nem csak pl. a piros vagy csak a kék) jelenik meg a tömegen (pl. pártsapka, zászlók, stb.).
    McKay vagy elfogult a Republikánus Párttal szemben (ez esetben nettó strucc a filmje alapján - mindjárt indoklom), vagy - bár pl. a Vice egyoldalú, de ezt leszámítva - csak általában érdekli a politikai korrupció (mindkét oldalon).
    Első esetben a te érvelésed is annyit ér, mint McKay "függetlenobjektív" állásfoglalása, utóbbi esetben pont McKay cáfol rád. ;)

    2. A Ne nézz fel!-ben Peter Isherwell karaktere az általános techguru szimbóluma (keveredik benne Bezos, Zuckerberg, Musk, stb. - fb-utalás; űrkutatás-utalás; M.I.-utalás, üzleti és politikai befektetések-utalás, stb.), aki mindennel is foglalkozik, ami "technika, jövő, fejlődés, haszon", stb.
    Trumpot nemhogy nem támogatták a techguruk, hanem egységesen felléptek ellene, majd a Biden adminisztráció zsíros politikai pozícióiba ültek át a techcégek felsőszintű vezetői (delegáltak), ami a film narratívájában - összefonódásként - megjelenik.
    További általánosság, hogy a gazdaság pénzeli (és így irányítja) a politikát, ami szintén megjelenik a filmben, és nem csak Trumpra, hanem a politikumra általában véve igaz.

    3. Kitekintés:
    a) Obama, Biden nagyobb volumenben migrációellenes (tevékenyen) mint Trump valaha volt, csak Trump nyíltan hangoztatta, mit szándékozik tenni, előbbiek meg pont az ellenkezőjét mondják, mint amit tesznek (kitoloncolás, fal, segélyek, stb.). A politikai-vezetői hazudozás az egész filmben jelen van, általános jelenség életünkben is.
    b) klíma: Trump kilépett az egyezményből, és nyomta a hazai ipar fejlesztése-projektet (nem diktátorként kényszerítve, hanem motivátor politikusként terelve a szereplőket, nem túl nagy sikerrel), ergo a gazdaságot helyezte előtérbe (erről lehet vitázni, hogy jó-e).
    Vö. a "zöld Európával", pl. Németországgal (húzóállam) - nyomják a süket dumát a klímapátyolgatásról (elvi alapon), de közben lelövik az atomerőműveket, ami az energiaellátás veszélyeztetése, és mivel energiára szükség van(!!!), sokkal szennyezőbb(!!!) fosszilis kitermelést és erőműveket alkalmaznak, valamint párhuzamosan(!!!) megveszik külföldről ugyanazt az atomenergiát (pl. franciáktól), amit elvből(!!!) lelőttek-fújolnak (ezzel egyúttal kitetté téve a nemzetstratégiát külföldi hatásoknak).
    Ez a mentalitás - idézlek: "A tudomanyos gondolkodas egyik sarokkove hogy barmilyen tanulmanynak bizonyithatonak kell lennie, valamint barki szamara reprodukalhatonak. Aki ez elol elzarkozik az minden csak nem a tudomany embere." - megjelenik a filmben Isherwell által (direkt módon - pl. reptéri jelenet) és Pres. Orlean által (indirekt módon - a "megtagadott tudományos gondolkodás" politikai megfelelőjeként). A kettő összefonódása nettó önző profitérdek (és hatalomőrület) mentén általános globális bizalmi válság tünetokozója (ld. pl. 2019 óta mi zajlik), ami egyfajta hazárdjátékként csapódik le a "vezetett/óvott" világ mint kiszolgáltatott bábuk számára (ld. film végkifejletét).

    "Szerintem."

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés