Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#43701) Huma válasza koxx (#43679) üzenetére


Huma
addikt

Mivel az ízlésünk nem egyezik túlságosan ezért jobb dolgom nem lévén, tettem egy próbát a Kalandférgek 3-mal.
Kár volt. Tényleg nyomába sem ér az első két résznek.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#43702) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

filmbarchoba játékunk újraindul!
melyik filmből számazik a kép?

:DDD :DDD

(#43703) Kassadin válasza F34R (#43700) üzenetére


Kassadin
addikt

Szerintem az új Piranha egyáltalán nem volt rossz, csak szimplán nem kellett komolyan venni.

(#43704) andy83 válasza Tibiajax (#43702) üzenetére


andy83
aktív tag

Biztos vmi 2. világháborús... :DDD

facebook.com/SzeretekMozizni

(#43705) Huma válasza Tibiajax (#43702) üzenetére


Huma
addikt

Ezt a filmet még biztos nem láttam. Emlékeznék rá. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#43706) tween válasza Tibiajax (#43702) üzenetére


tween
őstag

Iron sky?
....nem, ez valami régebbi dolog...

[ Szerkesztve ]

(#43707) littlelion21 válasza Tibiajax (#43702) üzenetére


littlelion21
addikt

mi ez, Top Secret?

(#43708) koxx válasza Tibiajax (#43702) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Hm? [link] mit nyertem? :)

[ Szerkesztve ]

(#43709) leslieke


leslieke
Jómunkásember

The.Crow.1994.720p.BluRay még mindig jó, 10/10.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#43710) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

nem nem..:) derék koxx-cimboránké ezúttal a dicsőség, beletrafált.
komoly kis filmnek ígérkezik, mindenképp megtekintésre ítéltetett, márcsak azért is, mert velem egyidős
:D

(#43711) hoffman_ válasza Tibiajax (#43710) üzenetére


hoffman_
nagyúr

oldtimer ;]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#43712) monsterbeats


monsterbeats
tag

sziasztok!
kedvesemmel szeretnék valami jó filmet megnézni, de nincs ötletem, hogy mit. a lényeg, hogy boldog végkimenetelű legyen a film, romantikus, és mivel a kapcsolatunk az elején sok nehézségen ment átt, jó lenne ha az a film megfogná őt is és engem is.
köszönöm!

 Macbook Pro 13" - i5 2.4GHz, 8GB, 500GB. - elnézést a lassú, hibás üzenetekért, gipszben nem az igazi.

(#43713) littlelion21 válasza monsterbeats (#43712) üzenetére


littlelion21
addikt

Eden Lake, The Mist, The Descent...

...viccvót' ;]

(#43714) hoffman_ válasza monsterbeats (#43712) üzenetére


hoffman_
nagyúr

[link] :K

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#43715) leslieke válasza monsterbeats (#43712) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Igazából szerelem. Pároknak ideális film.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#43716) monsterbeats válasza hoffman_ (#43714) üzenetére


monsterbeats
tag

na, ezt még nem ismerem, köszi!:R

leslieke: köszi neked is!:R

[ Szerkesztve ]

 Macbook Pro 13" - i5 2.4GHz, 8GB, 500GB. - elnézést a lassú, hibás üzenetekért, gipszben nem az igazi.

(#43717) dokar válasza monsterbeats (#43712) üzenetére


dokar
addikt

itt van egy emberi film emberi kapcsolatokról: The Human Centipede

;]

[ Szerkesztve ]

extra - SEXRay

(#43718) koxx válasza Tibiajax (#43710) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Eltartott egy ideig mire kigugliztam :) nem láttam a filmet, de meglesem milyen.

(#43719) monsterbeats válasza dokar (#43717) üzenetére


monsterbeats
tag

rég megkarja velem nézi a párom, de szinkron nélkül nem buli számomra.:DDD

 Macbook Pro 13" - i5 2.4GHz, 8GB, 500GB. - elnézést a lassú, hibás üzenetekért, gipszben nem az igazi.

(#43720) Tibiajax válasza dokar (#43717) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

The Human Centipede: lényeg, hogy boldog végkimenetelű legyen a film, romantikus, és mivel a kapcsolatunk az elején sok nehézségen ment átt, jó lenne ha az a film megfogná őt is és engem is

(#43721) Kassadin válasza monsterbeats (#43712) üzenetére


Kassadin
addikt

Grotesque

(#43722) Vertigo18 válasza littlelion21 (#43713) üzenetére


Vertigo18
addikt

Lool, boldog végkimenetelűek! :D

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#43723) Huma válasza monsterbeats (#43716) üzenetére


Huma
addikt

Ha még nem láttátok akkor tényleg ideális romantikus film a Ház a tónál.

A The Human Centipede inkább családi film. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#43724) Vertigo18


Vertigo18
addikt

House of 1000 corpses

Tuti kis családi móka! Az írót itt is elmegyógyintézetbe utalnám! :D

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#43725) tween válasza Vertigo18 (#43724) üzenetére


tween
őstag

ez mekkora blödli édes Istenem :O ;]

(#43726) lanw válasza Vertigo18 (#43724) üzenetére


lanw
aktív tag

Elég szép darab! Ezek az írók még az elmebetegséget is túlszárnyalják !! :D :D :D

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

(#43727) Realradical válasza Vertigo18 (#43724) üzenetére


Realradical
őstag

Ő az író :)

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#43728) BITBOYS válasza rétisün (#43680) üzenetére


BITBOYS
addikt

ezt most majdnem lájkoltam :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#43730) Kassadin válasza tween (#43729) üzenetére


Kassadin
addikt

A hős amerikaiak megint megmentik a sárbolygónkat és leszámolnak az élienekkel. Hm, ilyet még máshol nem is láthattunk. :D

(#43731) leslieke válasza Kassadin (#43730) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ők már csak ilyen ügyesek! ;]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#43732) Huma válasza Kassadin (#43730) üzenetére


Huma
addikt

Ha mást nem is, de azt megtanulhattuk az amcsi filmekből, hogy az alienek mindig az USA-t támadják meg és a meteorok is mindig oda csapódnak be. :D

szerk: És természetesen csak ők képesek legyőzni őket. Hol egy floppy-t dugnak az anyahajóba hol pedig rátüsszentenek a pálcikalábon tántorgó begyűjtőgépekre.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#43733) Vertigo18 válasza Huma (#43732) üzenetére


Vertigo18
addikt

Viva America! :K

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#43734) TazLeacher válasza Huma (#43732) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Most őszintén: az amerikaiak miért készítenének filmet más nemzetről? Elég kevés film játszódik mondjuk Amerikában a világháborúk idején...(nem egy sem!, hanem elég kevés). Ott is lehetne mondani, hogy persze, megint a németek...de minek készülne film arról,hogy az amerikai háziasszonyok otthon főzőcskéznek. És ugyan ez igaz a fiktív eseményekre is...lehet mondani, hogy persze, megint Amerikát támadják. De ha nem őket támadnák, akkor biza ku*va unalmas lenne a filmben azt nézni, hogy nem történik semmi... :DDD Mondjuk megnéznéd az Armageddon azon változatát, aminek az a címe, hogy "eközben Magyarországon..."? Remélem érted a gondolatmenetet...tudom, hogy most fiktív dolgokról beszélünk, de ha el tudjuk azt fogadni, hogy a múltban is csak arról csináltak filmet, ami érdekes volt, és csak az ottani eseményeket mutatják, ahol történt valami, akkor fogadjuk el azt is, hogy a jövőbeli eseményekről is csak "ott forgatnak", ahol történt valami...remélem nem volt túl bonyolult... :B

(#43735) leslieke válasza TazLeacher (#43734) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én abban reménykedem, hogy ha egyszer tényleg eljönnek az idegenek, akkor a filmek mintájára az USA legyalulásával kezdik az inváziót. Legalább valóra válhatnak a filmjeik. ;] ;]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#43736) littlelion21 válasza leslieke (#43735) üzenetére


littlelion21
addikt

Ha a Clausewitz-féle elvet követik velük is kezdik majd, mint az ellenség legerősebb katonai szerveződése.

(#43737) Realradical válasza littlelion21 (#43736) üzenetére


Realradical
őstag

Inkább Kína, vagy India lesz az, mire ideérnek.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#43738) Huma válasza TazLeacher (#43734) üzenetére


Huma
addikt

Meteoros filmnél majdnem mindegy hogy hová csapódik be. Ha elég nagy akkor az egész földre hatással van. Simán lehetne mondjuk egy kisbolygó ami Kínában érne földet. Ettől még megmenthetnék ők a világot.
Azért több film is van amiben az egész földet megtámadják csak az USA-t mutatják a film alatt. Pl a Világok harca és ha jól emlékszem az Independence Day is ilyen.
De valahogy mindig ők jönnek rá a megoldásra. Ők intézik el az anyahajót. Ők mentik meg a világot. Kissé már unalmas.
Néha teret engedhetnének más népnek is. Legalább közösen jöjjenek rá valamire ill közösen győzzék le az ellenfelet.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#43739) darál0w válasza Huma (#43738) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nem értem az egész gondolatmenetet...

minek csinálna egy amerikai filmet arrol, hogy a japánok megmentik a Földet? :D

arrol csináljanak a japánok...

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#43740) Huma válasza darál0w (#43739) üzenetére


Huma
addikt

Azért mert kevésbé lenne klisés.
Amúgy szívesen látnék egy olyan filmet amiben Magyarország menti meg a világot.
Mondjuk úgy, Gyurcsokot és a többi TV-s gyógyítót, jóst, pénzenergiaküldőt belelövik a napba miáltal az épp kihunyni készülő csillag újjáéled. ;]

Komolyra fordítva a szót pl lehetne nemzetközi a dolog. Mondjuk van egy feketelyuk amit el kell intézni egy térfázisváltó megatranszcirkulárismonoágyúval, hogy ne szippantsa be a naprendszerünket. A fellőtt űrhajó nemzetközi összefogással épült és a legénység tagjai is több nemzetből kerülnek ki. A film végén pedig maradjon életben egy amcsi és még egy-kettő más nemzetéli is. A filmben pedig ne az amerikaiak jöjjenek rá mindenre és oldjanak meg mindent hanem vegyesen, mint a valóságban.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#43741) darál0w válasza Huma (#43740) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

majd bemutatják, hogy az alkatrészek aljára fel van vésve a made in china felirat és mindenki boldog. :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#43742) littlelion21 válasza Realradical (#43737) üzenetére


littlelion21
addikt

Odébb lesz az még, ha egyáltalán lesz.
Még mindig a Pentagon állja a világ össz-katonai költségvetésének 50%-át, és nem hiszem hogy a felépített technikai fölényüket hagynák elillanni. (Bár ebbe a ritkaföldfémek kínai monopóliuma beleszólhat.)

OFF OFF

(#43743) Huma válasza darál0w (#43741) üzenetére


Huma
addikt

És gondolom ezek az alkatrészek lesznek azok amik felmondják majd a szolgálatot és veszélybe kerül az űrhajósok élete és a küldetés. De nem baj mert az amcsik hajcsatból és befőttes gumiból új hajtóművet ácsolnak MacGyver módjára majd az ügyeletes főhős bepróbálkozik egy olyan művelettel amire kb 0,0001% esély van, hogy bejön. A nézőközönség meg rághatja a lábujjkörmeit, hogy sikerül e megmentenie a világot. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#43744) TazLeacher válasza Huma (#43740) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Pedig a lényeg már le lett írva...kevésbé lenne klisés. És? Kit zavar? Az amerikaikat kétlem. Pedig ők a felvevő piac legnagyobb része. Ha mindezt Mo-ra írtad volna megértem. Mert ott azt lehet mondani, hogy igen, olyan filmeket kellene csinálni, amiben nem a magyarok a királyok mindenben, hiszen azért elsősorban az lenne a cél, hogy a világ többi részén is sikert érjen el. De az amerikai filmek elsődleges célja azért az, hogy Amerikában fusson be. Ehhez meg nagyon jó a "hős Amerika(i)" szerepkör. Ha megnézed bármelyik nép - még e mi kis 9.9M-al is - szereti azt érezni, hogy valamiben jobb, mint a többi, és szereti magát fényeztetni...

(#43745) Huma válasza TazLeacher (#43744) üzenetére


Huma
addikt

Engem zavar. A túl sok klisé kiszámíthatóvá teszi a filmet. Egy kiszámítható film pedig kevésbé élvezetes. Rengeteg olyan filmet láttam már ahol az első 5-10 perc után kb megmondtam, hogy ki fog életben maradni és ki nem, valamint legtöbbször az elhalálozási sorrendet is helyesen tippeltem meg. Ehhez még hozzájön az amikor 90%-os eséllyel eltalálom, hogy milyen helyzetben hogyan fognak cselekedni a karakterek.
Persze attól még, hogy az USA van a középpontban nem lesz teli klisével a film. Csak gondoltam hozzáfűzöm még a saját gondolatmenetemet.

A Pandorumban pl nem nagyon voltak nemzetiségek. Talán csak az a farmer aki tippem szerint kínai lehetett. Ennek ellenére teljesen jó film volt és nem is hiányzott belőle a patrióta melldöngetés.

MO vajon miben lehet jobb mint a többi ország? Az egy főre eső vállalkozók számában? :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#43746) hoffman_ válasza Huma (#43745) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nem attól lesz egy film kiszámítható, hogy az amerikaik mentik meg a világot.... Hasra ütök: Inglourious Basterds rémlik? Usákok csinálták, és megmenekül, ha nem is a világ, de pár millió ember, és olyan vége van, hogy koppan az áll.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#43747) Huma válasza hoffman_ (#43746) üzenetére


Huma
addikt

Idéznék egy nagy embertől: "Persze attól még, hogy az USA van a középpontban nem lesz teli klisével a film. Csak gondoltam hozzáfűzöm még a saját gondolatmenetemet."

Az Inglourious Basterds pl nekem nem tetszett.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#43748) TazLeacher válasza Huma (#43745) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Értem mit mondasz, de tényleg nem ettől lesz kliséhalmaz a film. Attól, hogy valami amerikai földön játszódik, attól a film többi része nem feltétlen rossz. És ha nem rossz, akkor általában fel sem tűnik, hogy egyébként amerikaiakkal foglalkozik.

Pl.: szeretik elhitetni a magyarokkal, hogy létezik olyan, hogy világhírű magyar konyha...ebben nagyon jók itthon. A híres magyar konyha...

(#43749) hoffman_ válasza Huma (#43747) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Idéznék egy nagy embertől: "Persze attól még, hogy az USA van a középpontban nem lesz teli klisével a film. Csak gondoltam hozzáfűzöm még a saját gondolatmenetemet."

Ezesetben magadnak mondasz ellent.

Az Inglourious Basterds pl nekem nem tetszett.

Te bajod, én szeretem helyetted is :DDD

jer1cho:

Kíváncsi vagyok, hogy New Yorkban hány Gyros-osra jut egy Babgulyás-os :DDD

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#43750) pohár


pohár
félisten

gyerekek, nagyon durva dolgot találtam :DDD

ncore --> keresőbe beüt: star wars --> első találat

enjoy it :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.