Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-02-23 09:55:40

LOGOUT.hu

Aki engedély nélkül készít, alakít át fegyvert, az a “Büntető Törvénykönyvről szóló 2012. évi C. törvény 325. §-ába ütköző lőfegyverrel vagy lőszerrel visszaélés bűntettet követ el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) shield válasza Árpi001 (#2350) üzenetére


shield
őstag

Ha esetleg átterjed Európára is az USA-ban levő állapotok, akkor nem lesz releváns a sitt.
Védjük magunkat és a családunkat ahogy tudjuk, akkor kit fog érdekelni a gáz-riasztó és a gumis?!
Megbolondul a világ. Egyes erők anarchiát akarnak.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#2352) Árpi001 válasza shield (#2351) üzenetére


Árpi001
senior tag

Hasonlóan gondolkodunk,de az éles számomra nem opció.Itt nálunk nincs is csak a hatóságnak.
Nem kell arra számítani hogy élessel támadnak meg.

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#2353) pendre54 válasza shield (#2351) üzenetére


pendre54
addikt

"Ha esetleg átterjed Európára is az USA-ban levő állapotok"
Nem igazán kell importra várni, alakul ez hazai ellátásból is. [link] [link]
Heti eszperente mese: Eme rettenet melegben, megvettem ezen cseh remeket, melyet egyesek melegen emlegetnek. :D

Azután a gyártónál, már hónapokkal ezelőtt feliratkoztam, az új M19-es Pitbullra, de az egy-két héttel ezelőtti telefonos érdeklődésem után úgy néz ki, hogy talán karácsonyra lesz is belőle valami. ;]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#2354) N€T0X|N válasza pendre54 (#2353) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Eme rettenet melegben, megvettem ezen cseh remeket, melyet egyesek melegen emlegetnek. :D

Helyesen tetted, ez neked jelenleg kellemes lehet. :D

Sent from my keyBoard

(#2355) @mriya@ válasza pendre54 (#2353) üzenetére


@mriya@
őstag

Ilyen kellene élesben. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#2356) Árpi001 válasza pendre54 (#2353) üzenetére


Árpi001
senior tag

Én is elsősorban miattuk vettem a pitbullt.
Csak sok helyen nem szabad kimondani mert raszista leszel :)
Én direkt a legkisebbet,a 2 colost,kakas nélkül. [link]

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#2357) pendre54 válasza Árpi001 (#2356) üzenetére


pendre54
addikt

Ez még ugye nem a legújabb M19-es, mert én meg arra iratkoztam fel, és várok egyelőre, lehet az idők végezetéig? ;] [link]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#2358) Árpi001 válasza pendre54 (#2357) üzenetére


Árpi001
senior tag

Addig azért csak nem! :)

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#2359) shield


shield
őstag

Talán őszre javul a helyzet, alig lehet hozzájutni egyes fegyverekhez. Én még nem is iratkoztam fel, mert egyenlőre úgy érzem hosszú ideig kell várakozni.
Nekem ez nagyon tetszik, ha elérhető lesz veszek egy ilyet. [GodFather 19M]
Szerintem rohadt jól néz ki, persze egy revolvert is szeretnék. :)

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#2360) gergo5991


gergo5991
őstag

sziasztok, lőtérre mennék a következők közül lehet választani. Gondolom van itt pár jártasabb ember a témában, szeretnék tippet kérni milyen csúzlit próbáljak ki (ami pontosabb, vagy "könyebb vele lőni vagy amit ilyenkor nézni kell), bár őszintén megmondom a grand power (GP) x-calibur tetszik a legjobban kinézetre. Az árban egy 9 milis van, meg egy 7,65 ös, eddig csak légpuskával lőttem.
GLOCK 19 gen. 5
GLOCK 17 gen. 5
GLOCK 26 gen. 4
GLOCK 19 gen. 4
GLOCK 17 gen. 4
GLOCK 45
GLOCK 43
GLOCK 19 X
GP X-CALIBUR MATCH
GP K100
GP P1 ULTRA
CZ 85
CZ P-09
CZ P-10
CZVS P20
GP STRIBOG RSR9A3
CZ SCORPION EVO 3S1
CZ SCORPION 61S – 7,65 mm Browning

[ Szerkesztve ]

(#2361) MasterDeeJay válasza gergo5991 (#2360) üzenetére

Pisztolyként biztos a 17-es glockot próbálnám ki, az elég nagy darab.
Aztán meg a CZ SCORPION EVO-t, és még a 61-eset már csak poénból is bár az autómatába lenne vicces az a kb másfél másodperc amig kilövi a tárat.
Amit még érdemes ha van rá lehetőséged akkor valami pontos 38/357 revolvert, azokkal én szerettem lőni. Meg persze csak az érzés miatt akár milyen 45-ös pisztolyt.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#2362) MasterDeeJay

Annyira emlegetve volt, elmentem lőtérre pár dolgot kipróbáltam. Korábban lőttem már ilyenekkel. (sport AK klónnal, m4-essel, pisztolyokkal, 357/38 revkóval...stb)
Glockból 22lr, 9mm, .45
M4-ből 22lr, 223, 9mm
Steyer Scout .22WR
Remington shoti
Saiga 12 félautó shoti
colt SA 357-es revolver


Eddigi élményeim szerint az AK klón (7,62x39) és Saiga 12-es a kedvenc.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#2363) pendre54


pendre54
addikt

Nos, ha már lövöldözés, pár nappal ezelőtt, én is kimentem a helyi lőtérre, hogy ezzel a két cuccal durrogtassak.( cseh G030, Revenge)

A mostani lövészet azért volt érdekes, mert ezekhez a revolverekhez alapból 55 shore keménységű lövedékek tartoznak, viszont sikerült beszereznem mindkettőhöz 75 shore keménységű lövedéket.
A lövészethez, a helyi bútorkellékesnél szoktam vágatni, egy kb. 50x50 cm-es, 2 cm vastag bútorlapot, és arra ragasztom rá a lőlapot. Nagyjából 5 m távolságból adtam az ívet, és ez a 75-ös keménységű bogyó, rendesen elintézte a táblát, több helyen is simán átment rajta.


A lőtérvezető meg is jegyezte, hogy ez törné a csontot rendesen. :D

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#2364) MasterDeeJay válasza pendre54 (#2363) üzenetére

Én most építem le a gumis és gáz fegyvereimet. Vaterára rakosgatom fel őket. Egy magnum defender 3" gumis marad meg, meg a viselésis RG88. Aranyozott egyedi defenderemet is felraktam eladásra, hiába van belőle egy darab, nézegetni sok értelme nincs. Már eladtam Keserű Sniper-t, Godfathert, defendereket, pár légpuskát. Egyedül a gázos AMD65-öt sajnálom amit 5 éve adtam el, na az talán a föld legrondább, legrosszabb AK változata ami csak létezik. Válltámasz gombjához erő kell, elülső markolat fordítva van rajta és mutáns csimpánzoknak készült, irányzékok között túl kicsi a távolság, annak ellenére hogy rövidnek készült rajta van egy akkora csőszájfék ami miatt hiába rövid a cső ha nem sokkal rövidebb mint egy kicsi csőszájfékes rendes AK. De pont ezek miatt szerethető is egyben.

Az árukat összerakom és félreteszem mivel jövőre el akarom kezdeni a sportlövészetet bár tudom nem lesz egyszerű és kimondottan olcsó sem.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#2365) tornas válasza pendre54 (#2363) üzenetére


tornas
őstag

Óvatosan a keményebb gumival az Alfa G030 esetében, mert az jobban van akasztózva (plusz a csőfarnál 2 db stift is akasztóként funkcionál) és a puhább gumi nem kínozza annyira csövet, tokot és a csőköpenyt.

A Revenge-be mehet a keményebb gumi minden gond nélkül. Milyen patronnal lőttek a keményebb gumikat?

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#2366) pendre54 válasza tornas (#2365) üzenetére


pendre54
addikt

Ilyenekkel:

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#2367) Ezekiel Ston


Ezekiel Ston
senior tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy ha a Cseh Alfától közvetlen szerezném be egy Alfa G030-040-es gumis pisztolyom azt itthon ugyanúgy lehet MKH kártyázni? Vagy van valami extra költsége ha itthon akarom magyarországon bejegyeztetni?

(#2368) MasterDeeJay válasza Ezekiel Ston (#2367) üzenetére

Magyarán le akarod vizsgáztatni a külföldi gázriasztót hogy kérhess viselésit rá. Ennek elvileg nincs akadálya. Azaz nem tudom hogy a külföldi verziós milyen akasztós, van valami meghatározva hogy mekkora akasztónak kell lennie hogy gázriasztó legyen. Nem ismerem a cseheknél mi van. Tehát a magyar gázriasztós verziót módosították-e vajon.
Extra költség szerintem nincs, MKH nem hinném hogy tudná azt hogy külföldi a fegyver. Ha nem kell rá viselési akkor fölösleges vizsgáztatni. Ha meg háklisak a zsaruk és gumizva hordod akkor olyan mindegy hogy van-e rá. (bár kicsi az esély hiszen eleve rejtve hordva kutyát nem érdekel)

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#2369) Ezekiel Ston válasza MasterDeeJay (#2368) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

Igen pontosan.Tudtommal nem módosítottak a magyar verzióján semmit...azt hiszem.
Gumizva nem hordanám (talán) :DDD

(#2370) MasterDeeJay válasza Ezekiel Ston (#2369) üzenetére

Ha gumizva akarod hordani akkor fölösleges a viselési + mhk mert úgyis szabálysértés.
Gázosnak meg szerintem luxus lenne bár te tudod.
Nekem gázosnak egy RG88 altnickel van ősidőkből viselésivel, gumisnak meg Keserű MDM 3" gázriasztós gumizható verziója kocsiba. Otthonra meg egy limitált aranyozott MDM 2.5"-os verzió az is gázgumis, éppen vaterára raktam fel mert vennék valami olyat ami nem gyűjteményi hanem használatra való.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#2371) Ezekiel Ston válasza MasterDeeJay (#2370) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

Én se nézegetni venném, lőtérre járni vele hogy gyakorlat rendesen meglegyen plusz egy jó minőség kell. Az alfa nagyon jó minöség és ha a gyártói oldalon nézed g030 42ezer kb átszámolva az nemrossz..hordani magamon ritkán, inkább kocsiba és otthonra lenne.

(#2372) MasterDeeJay válasza Ezekiel Ston (#2371) üzenetére

Annyiért korrekt az ár. Ilyen használatra a helyedben nem érdekelne az mkh meg viselési.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#2373) Ezekiel Ston válasza MasterDeeJay (#2372) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

végülis ja... :DDD

(#2374) @mriya@ válasza Ezekiel Ston (#2371) üzenetére


@mriya@
őstag

A "kocsiban", az már közterület.
Ugyanúgy megb....szhat a rendőr, mintha az utcán lenne rajtad. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#2375) MasterDeeJay válasza @mriya@ (#2374) üzenetére

Meg, így van! De nem életszerű hogy kocsiban lévő rekeszekben vagy rejtett helyeken turkálnak.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#2376) @mriya@ válasza MasterDeeJay (#2375) üzenetére


@mriya@
őstag

:R

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#2377) lomposfarkas válasza MasterDeeJay (#2375) üzenetére


lomposfarkas
tag

Azért becsúszik, ha nincs rajtad sapka.
https://hvg.hu/itthon/20161025_A_kesztyutartoban_levo_konyhakes_miatt_buntettek_meg_egy_ferfit
És itt van a fokozott rendőri ellenőrzés állapota, amit a migráncsolás óta mindig meghosszabbítanak a fél országban. A határtól 20-25 km-re élek, a határhoz közelebb végzett bringázásaim során már többször igazoltattak, de átvizsgálásom még nem volt (kb. többször, mint a migrácsolás előtti 25 évben)
http://www.police.hu/hu/hirek-es-informaciok/legfrissebb-hireink/kozrendvedelem/fokozott-ellenorzes-47
https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=99400034.tv
30. §
Én ezt a helyzetet úgy kezelem, hogy nem adok támadási felületet :)

(#2378) MasterDeeJay válasza lomposfarkas (#2377) üzenetére

Határ oké, ezt nem számoltam bele. Itt (megyeszékhely) egyszer egy évben a csomagtartóba jó ha benéznek ha valami nagyobb bűntény van.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.