Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:53

LOGOUT.hu

Mi is az a calisthenics?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3351) kolosanyi válasza kk831228 (#3350) üzenetére


kolosanyi
veterán

Tényleg jól magyaráz a videókban és jól is néz ki. Egész jó száraz tömeget épített, erőben se rossz, az állóképessége meg kiemelkedő. Mellette persze jó üzletember, a saját termékeit tolja az arcodba lépten nyomon, de nem muszáj vásárolnod tőle, a tippeket anélkül is megfogadhatod. :)

(#3352) brownus


brownus
veterán

üdv,

megvolt az év első edzése, kellett két nap a regenerálódáshoz….

köredzés; guggolás-fekvő-húz-lábemelés: 10*10 volt a gól, de ennyi most nem ment ki 20mp szünetekkel, több pihenés kellett volna. a végén ászanák, plank és nyújtás. ~ 1 óra volt
hulla vagyok!

[ Szerkesztve ]

(#3353) kolosanyi válasza brownus (#3352) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én ma lábazni fogok, fincsi lesz! :))

(#3354) brownus válasza kolosanyi (#3353) üzenetére


brownus
veterán

ja, az lemaradt, hogy 7 kör ment csak ki. a végef elé majdnem mentem hányni egy jóízűt... :( :)

jó edzést! :)

(#3355) kolosanyi válasza brownus (#3354) üzenetére


kolosanyi
veterán

Az a jó edzés. :D Nekem meg először haza kéne érnem, épp az OTP-ben várok. De ha befejeztem az ügyintézést, nem leszek buzi! :D

Köszi. :)

(#3356) kk831228 válasza kolosanyi (#3355) üzenetére


kk831228
addikt

Milyen ügyintézést csináltál?? Ingyenes kp. felvételhez?? :U

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#3357) kolosanyi válasza kk831228 (#3356) üzenetére


kolosanyi
veterán

Elfelejtettem a netbank azonosítómat és bementem új ideiglenes beléptető jelszót csinálni. :D

(#3358) kk831228 válasza kolosanyi (#3357) üzenetére


kk831228
addikt

Jah, olyan már nekem is volt... :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#3359) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Nem adom fel az otthoni húzódzkodást, a Lidl-s rúdról letettem, most gyűrű felé kacsintgatok.
Használ valaki lakásban, plafonba fúrtat? Panelban lakom, ha a befúrásnál nem dől össze a lépcsőház, akkor szerintem nincs az a gyakrolat amivel onnan kirántom a tiplit. Helyem nem igazán van, főleg belmagasság tekintetében, de planche talán még pont beleférne. (ha tudnék :DD ) Amúgy csak húzódzkodás, lábemelés, tolódzkodás menne.
Milyen gyűrűt ajánlotok? Cél a költséghatékonyság, nem véletlen edzek itthon :D

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#3360) RBJ válasza Tomi_Sci (#3359) üzenetére


RBJ
addikt

Pedig nincs azzal a rúddal gond. Nekem is van az ajtóban, igaz hervis es és szétrottyantottam vele a keretet, de míg nem jártam ki a szabadba addig ezen nyomtam itthon.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#3361) Tomi_Sci válasza RBJ (#3360) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

nincs azzal a rúddal gond -----> szétrottyantottam vele a keretet
umm :B

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#3362) RBJ válasza Tomi_Sci (#3361) üzenetére


RBJ
addikt

nem a rúd a gond hanem én mivel azt akartam, hogy nagyon stabil legyen addig tekertem míg a keret rogyott meg. :DD :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#3363) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Szóval ma lábaztam, nem voltam buzi. :D
Guggolás:
Testsúly: 10
Elől terhelt (8 kg): 10
Zárt lábas: 10
Melegítés vége (természetesen jumping jack és gimnasztika volt hozzá)
Fél egylábas: 13, 11 (jobb, bal) - 11, 11 - 8, 8 (bukásig)
Lábhajlítás gimnasztikai labdán:
Egylábas: 10, 10
Kétlábas: 20
Egylábas: 6, 4
Kétlábas: 7 (mindegyik bukásig ment, a végén nagyon vége lett a hajlítóknak)
Bolgár guggolás + 8 kg terheléssel:
3* 10, 10 (bukásig)
Ugrókötél + egylábas vádli pihenés nélkül
4*30 sec + 10-8-6-5 (bukásig ez is)

Ég a lábam és úgy megyek, mint aki beszart. Megint... :))

(#3359) Tomi_Sci
Ez segíthet.

[ Szerkesztve ]

(#3364) Zoo123 válasza Tomi_Sci (#3359) üzenetére


Zoo123
senior tag

Én itt vettem, 1,5 éve nyúzom, még mindig bírja! :D

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#3365) kolosanyi válasza Zoo123 (#3364) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ez engem nem bírna el. :D Egyébként szerintem jobb valami kevésbé nyúlékony kötél neki, ahogy a cikkben is írta a gyerek.

(#3366) Zoo123 válasza kolosanyi (#3365) üzenetére


Zoo123
senior tag

Csak az egyik gyűrűn lógva sincs gond (90Kg vagyok), az legalább 180 Kg terhelhetőség a két gyűrűre, annyira "nagy" még te sem vagy! :D
El fog az bírni, én mondom.
Egyébként minimálisan nyúlik csak a kötél, (0kg-->100kg) összesen 1-2cm-t talán, de húzódzkodás közben nem érzem hogy nyúlna!

Csak átfűzöl egy erős rudat a gyűrűt tartó kötélen (ott ahol a gyűrű van felfűzve, egyenesen át a hurkon) és voila: máris lehet szűken-nagyon szélesen húzódzkodni. ;)

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#3367) kolosanyi válasza Zoo123 (#3366) üzenetére


kolosanyi
veterán

Csak azért gondoltam, mert 100 kg volt odaírva, de akkor ezekszerint az téves info. :)

Egyébként én elégedett vagyok az önmegtartóztató rúddal, eddig jól szuperál. Másnak is ajánlom, aki nehezebb és szeretne otthon húzódzkodni. Tolódzkodás az egyszerűbb, akár székeken is megy. :)

-----------------------------

Bátrak és könnyűen megépíthetik ezt is. Elég félelmetesen néz ki. :D

--------------------------

Szerintetek a Multitrainer Spartan milyen lehet. Egy ideje kölcsönkaptam egy GFlexet, de már vissza kéne adnom, helyette kell majd valami hasonló. Gondolkodom ezen, de lehet inkább csinálok magamnak egy csigásat.

(#3368) Zoo123 válasza kolosanyi (#3367) üzenetére


Zoo123
senior tag

"önmegtartóztató rúd" az milyen lehet?
Folyton merev? Beszarok a röhögéstől! :D

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#3369) kolosanyi válasza Zoo123 (#3368) üzenetére


kolosanyi
veterán

A barátnőmmel is szoktunk visítani, amikor a Swype valami ilyesmi hülyeséget alkot. Persze ehhez figyelmetlenség kell, de attól még jogos, mert tényleg vicces. :D
Természetesen önmegtartó, nem fogadott cölibátust. :))

(#3370) petipetya válasza Zoo123 (#3368) üzenetére


petipetya
nagyúr

Pont ez ellenkezője, folyton lankadt rúd. :D

"nincs rá lezsóidő"

(#3371) Gaben360


Gaben360
senior tag

Sziasztok!
A fegyencedzést szeretném elkezdeni,még ma.
Az lenne a kérdésem,hogy a legelső szint nem kevés kezdésnek?
Tavaly edzettem itthon súlyokkal,de abbamaradt időhiány miatt,pedig volt látszata a dolognak.
A másik amiért abbahagytam,a vállam odavan,főleg a bal,nem is tudtam normálisan megedzeni.
Ez a fegyencedzés elvileg ezen is segít,legalább is ahogy a könyvet olvasgattam.
Ha mindenképp ajánlott a legelején kezdeni,akkor meddig érdemes,vagy kell az 1-es szintet csinálni?
A súlyomból kéne egy kicsit leadjak,de az elsődleges cél az izomfejlődés lenne.
A súlyom jelenleg 73kg 170cm magassághoz.
Most az ünnepi szezonban biztos szedtem magamra,ősszel 70kg alatt voltam 75kg után,mielőtt tavaly nekiláttam itthon edzegetni.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#3372) RBJ válasza Gaben360 (#3371) üzenetére


RBJ
addikt

70 akáhány kilóból minek leadni?
Kezdjed az elején mint említetted fáj a vállad. Legalább lesz ideje megerősödni az ízületeknek.
Nekem a könyökfájásom teljesen elmúlt. kopp kopp.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#3373) kolosanyi válasza Gaben360 (#3371) üzenetére


kolosanyi
veterán

Az első pár lépés korrekciós programnak tökéletes, illetve azoknak, akik eddig semmit nem sportoltak. Aki más sportágaktól jött át és gyakorolja az alap saját súlyos/súlyzós stb. erősítítő gyakorlatokat, teljesen felesleges az elején kezdeni. Mivel neked fáj a vállad, érdemes tényleg kis ellenállással dolgozni, tehát az első lépésektől csinálni. Amíg a rendes fekvőig, húzódzkodásig, a gyakorlatok normál variánsáig el nem jutsz, erőben és izomban nem sokat fogsz fejlődni (ez egyébkéntis úgy 70 százalékban a kajáláson múlik), viszont neked az elsődleges cél a váll rendberakása most. A fegyenc mellé ajánlott felkeresni egy gyógytornászt és az ő általa összerakott korrekciós programot csinálni, amíg helyre nem jössz. Esetleg még eszköz, ami hasznos lehet neked a gumiszalag, könnyű medicinlabdák, gimnasztikai labda, persze csak akkor érnek valamit, ha használja is őket az ember. :)

(#3374) Gaben360 válasza RBJ (#3372) üzenetére


Gaben360
senior tag

Kicsit rosszul fogalmaztam,nem leadni kelllene,hanem a belemről a zsírt leszedni. :DDD
Ha hízok,akkor egyből odamegy sajnos.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#3375) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

no tegnap megjött a gumicső: 2 darabban érkezett, egy rövidebb és egy hosszabb
fekvőtámaszokhoz használtam és 2 félbe hajtottam, sokat nehezített rajta, csináltam bicepsz gyakorlatokat is vele, volt amikor 3-ba hajtottam, azért ott már volt ellenállás :)

még szoknom kell, de idővel majd ráérzek a használatára
ma pihi nap lesz
amúgy a terv egyelőre az, hogy heti 5 edzésem lesz: 3 erősítő jellegű és 2 HIIT, közben visszaállok a majdnem "paleo" diétára (csak edzés után lesz rizses étkezés és a tejsavófehérje por is marad)

Gaben360: a vállízülettel ne viccelj, ne terheld, és szedj ízületvédőket is, nekem nagyon sokat segítettek

[ Szerkesztve ]

Resistencia eterna

(#3376) kolosanyi válasza Gaben360 (#3374) üzenetére


kolosanyi
veterán

Lokális zsírégetés nem létezik. Ha zsírt akarsz leadni, akkor csökkentsd a kalóriabevitelt az elégetett mennyiség alá, ha izmosodni, akkor növeld. Ennyire egyszerű. Mellé persze kell olyan mozgásforma is, ami elősegíti a zsírégetést (hosszú elnyújtott aerob, vagy pedig HIT jellegű). A kettő együtt nagyon nehezen megy, rendkívül lassú és hosszadalmas folyamat, de nem viseli úgy meg a szervezetet, mint a tömegelés-diétázás ciklusok váltakozása.

(#3377) Szakbarbár válasza Gaben360 (#3371) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Hasonló cipőben járok én is (fáj a vállam és a hátam) így én is a könnyített részével kezdtem. Majd kiderül, hogy javulnak-e a dolgok.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#3378) Tomi_Sci válasza Zoo123 (#3364) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Köszi. Ránézésre az összes itthoni webshop ugyanazt a noname gyűrűt árulja, nincs sok választási lehetőség :D

(#3367) kolosanyi: PVC-ből ez kész életveszély, de mondjuk rézcsövekből még működhetne is. De ennyi erővel akár lehet is egyet hegeszteni. Ismerős, helyi alufelnis stb. pár ezresért megcsinálja ha van anyag. Ehhez egy dolog kell, rengeteg hely :(

Szerintem nekem úgy lesz a gyűrű, mint a fegyences linken, azaz láncon lóg majd, mert szeretném állítani a magasságát.

Szerk: Na ez biztos bírná a strapát :DDD

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#3379) kolosanyi válasza Tomi_Sci (#3378) üzenetére


kolosanyi
veterán

PVC-ből én max tolódzkodó állványt csinálnék, ott viszonylag rövid elemek kellenek csak, de azt se így tervezném meg. A videókon, képeken látható eszközök statikailag mind hibásak, azonban ha raksz bele plusz alátámasztási pontokat, akkor elvileg egy vastagabb falú PVC cső el kell, hogy bírjon egy embert. Afféle rácsos tartót érdemes elképzelni.

(#3380) Szakbarbár válasza Tomi_Sci (#3378) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Szerintem a rézcső sem lenne túl erős, az áráról már nem is beszélve. Vascső kell. Tisztább szárazabb biztonságosabb érzés. Nekem is még van mit alakítani a húzódzkodómon, mert elforog a cső ahogy kapaszkodok benne.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#3381) kolosanyi válasza Tomi_Sci (#3378) üzenetére


kolosanyi
veterán

Közben már kifutottam a szerkesztésből. Szóval igen, egyetértek amúgy, szerintem se ideális lakásba egy ilyen állványzat. Valóban sokkal ésszerűbb megoldás egy gyűrű beszerelése, kicsi, kompakt és nincs olyan saját testsúlyos erősítő gyakorlat, amit ne tudnál vele megcsinálni, nyilván ameddig a belmagasság engedi.

(#3382) kolosanyi


kolosanyi
veterán

(#3383) duo válasza kolosanyi (#3382) üzenetére


duo
őstag

+1 :)

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#3384) RBJ


RBJ
addikt

Na ráálltam a mérlegre, Karácsonytól ezidáig, hála a szabadságnak is, pedig edzettem ugyanúgy + 4-5 Kg.
De nem látom magamon a pluszt. Belső hízás? sok víz? :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#3385) kolosanyi válasza RBJ (#3384) üzenetére


kolosanyi
veterán

Víz és ch, sok zsír nem jön fel ennyi idő alatt, súlyzóval edző sportolók ilyenkor szoktak csúcsokat nyomni a sok tartalék és pihenés miatt. :D Amint visszaáll minden a rendes kerékvágásba, eltűnik a többlet súly.

(#3386) Rabbitf_24 válasza kolosanyi (#3385) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

víz, de tömérdek mennyiségben. magamon is ezt látom. :K
Reggeli tekerés után mintha bevizeltem volna...

(#3387) RBJ


RBJ
addikt

Teljesen magam alatt vagyok ma, a két hét szabadság és zaba sok pc előtt ülés, semmitevés olyan lagymataggá tett, hogy csak néztem. Ma 5 kávét ittam mintha semmi nem lett volna.
Nehéz lesz a napi kerékvágásba visszazökkeni az biztos.
Most filózok, hogy edzek ne edzek de nem hagyom ki.
Lehet a korán kelés ölt meg mert egész évben olyan hajnal 4.30 körül szoktam kelni, így hogy szabi volt volt, hogy 7-9 ig aludtam. Na ehhez hozzászoktam és a mai 5:30 kellés megölt szó szerint. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#3388) Tyer válasza RBJ (#3387) üzenetére


Tyer
őstag

Nyugi RBJ, én is igy vagyok vele, majd kidőlök, de csak azért élek ma, hogyvégre este mehessek edzeni:D
Már várom:D
Meglátod utána milyen jó lesz:D
Ma idöben lefekszem, holnap pedig már minden oké lesz

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#3389) RBJ válasza Tyer (#3388) üzenetére


RBJ
addikt

Időben feküdtem amúgy tegnap is 22.00 kor már szundi volt de valahogy tényleg ellustul az ember.
Nem is értem sokan hogyan tudnak otthon tespedni hónapokat, éveket.
Azért nagy kilengés tud nálam lenni súly terén. Nyáron olyan 92-93-94 télen most 95-96 erre meg beiglis hét után 99. :W

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#3390) kolosanyi válasza RBJ (#3389) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én most 117 vagyok, de nem zsírosodtam. Kis víz jött fel, de legalább erőben is jobb vagyok. :D

(#3391) Rabbitf_24 válasza Tyer (#3388) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

4kor felkelni ma eléggé kemény volt, de tekerés után az ember büszke magára, hogy na megcsináltad te "barom". :) Most végeztem itthon a rendes edzéssel 15x szűk, 15x normál és 15x széles fekvő egymás után mindez 5 körben meg 5x5 sima guggolás, most már remegő lábbal várom a holnap hajnalt... :D

(#3392) Tyer válasza Rabbitf_24 (#3391) üzenetére


Tyer
őstag

Én is mindjárt indulok a terembe, 6-ra megyek, bö 1 óra sulyzós, és kiprobálom kolosanyi HIIT cardio tippét (most olvastam utána máshol is, és jonak igérkezik)

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#3393) albert8 válasza Rabbitf_24 (#3391) üzenetére


albert8
addikt

Én is most tudtam e a mai egy részét, még tekerek egy kicsit aztán kész is. :)

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#3394) Rabbitf_24 válasza Rabbitf_24 (#3391) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

5x50 a guggolás a 0 lemaradt. :D :D

Akkor mindenki visszaállt a rendes kerékvágásba. Komolyan alig vártam már a melót. Legalább valami rendszert visz az ember életébe. Sok volt a szabi. :)

[ Szerkesztve ]

(#3395) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Én meg vonaton vagyok, alig várom, hogy megérkezzek és lenyomjam a mai mell edzést. Olvastam egy tippet a jobb mell koncentrációhoz. Szűkebb támaszt javasolnak (fogást a rúdon), vállszélességűt kb, vagy csak egy picit szélesebbet. Ebben a helyzetben képzeld el, hogy egy doboz van a kezeid között, amit össze akarsz nyomni. Tehát a kulcs momentum, hogy préseld össze a karokat izometrikusan, miközben nyomod. Kipróbáltam már és eszméletlenül megdobta az izom-érzetet, ajánlom mindenkinek. :) Ma ezt fogom előadni, csak még azt nem döntöttem el, hogy sima fekvőt csináljak súlyzóval, vagy pókember fekvőt (egykezes nem jó, mert a mellem alig érzem közben, a vállam meg a tricepszem majd szétdurran). Esetleg pókember fekvőt plusz súllyal, ha nagyon hc akarok lenni. :D

(#3396) Gaben360


Gaben360
senior tag

No én is beálltam a táborba kezdő fegyencesként.
Szombaton kezdtem,eddig tetszik,de egy csöppet gyengének érzem az első szintet,de az építkezést az alappal kezdjük.Mikor érdemes szintet lépni a középhaladó szintre?1-2hét?

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#3397) RBJ


RBJ
addikt

Na letudtam az edzést. Amilyen bágyadtam mentem oda, menetközbe olyan pulzálás fogott el majd szétrepedtem.
Érdekes hiába a plusz kg ugyanolyan, sőt még erősebbnek éreztem magam.
Igaz ma mell nap volt toló gyakorlatnál nem jön ki a plusz súly. Na majd holnap hátra, húzódzkodás stb, ott lesz betojás. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#3398) kolosanyi válasza Gaben360 (#3396) üzenetére


kolosanyi
veterán

Mennyire vagy kezdő? Végeztél valamilyen erőnléti edzést korábban?

RBJ
Bár én nem kajáltam agyon magam, odafigyeltem a mennyiségekre, de nekem a húzóerőmnek is jót tett a kis szénhidrát többlet, meg a pihenés. Mondom én, hogy az ünnepek a legjobbak tömegeléshez. :D

(#3399) Gaben360 válasza kolosanyi (#3398) üzenetére


Gaben360
senior tag

Annyira nem,tavaly súlyzós edzést csináltam,de abbamaradt időhiány miatt,meg a vállam miatt.
Én úgy gondoltam,hogy heti szintlépés az 1 szinten belül,szóval február elején kezdeném a 2 szintet.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#3400) RBJ válasza kolosanyi (#3398) üzenetére


RBJ
addikt

Ünnepek alatt ettem igaz de utána, közbe ugyan annyit csak hiányzott a munkahelyi pörgés, ideg és így szépen püffedtünk. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.