Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:53

LOGOUT.hu

Mi is az a calisthenics?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3801) anorche1 válasza ballington (#3800) üzenetére


anorche1
őstag

A húzódzkodó linkje lemaradt :)

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#3802) kolosanyi válasza ballington (#3800) üzenetére


kolosanyi
veterán

Szia!

Elég a húzódzkodó a fegyenchez, persze. Testzsír csökkentéshez a fegyenc mellé nyomj valami aerobot is, pl ugrókötél, bicaj, futás, vagy akár valami otthoni ugribugri a szobában, illetve a legfontosabb az étrend. Ehhez jó útmutató például Scooby kalkulátora, én is nagyjából tartom az ő által összegyűjtött irányelveket, működnek (persze, hisz semmi extra nincs benne).

(#3803) ballington válasza anorche1 (#3801) üzenetére


ballington
addikt

Tényleg, amúgy erre gondoltam.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#3804) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Gyűrű kötelének hossz állításához kinek van jó ötlete? Úgy szeretném megcsinálni, hogy "trx-ezni" is tudjak vele, azaz szinte földig érjen. Gondoltam láncra, de abból ilyen sok zörög/nehéz/drága, kötéllel viszont az a gond, hogy nem tudnám eléggé lerövidíteni, hogy húzódzkodni is tudjak. Most kender kötéllel van, súrlódás tartja meg a kötél hosszát, olyan fém bújtatóval, mint egy mezei táska csatja. Ezzel az a gond, hogy túl alacsony, illetve túl magas, semmihez sem jó.
Látom a profi gyűrűkhöz ilyen gurtni szerű dolog jár, vajon mennyire működne ha fognék egy mezei gurtnit és azzal használnám? Nyúlna nagyon?

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#3805) _AnTi_ válasza Tomi_Sci (#3804) üzenetére


_AnTi_
tag

Mi régen csomókat kötöttünk rá, de gyanítom neked vagy huszat kéne rá kötni, hogy kellőképpen lerövidüljön... Az meg nyilván nem életszerű.

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#3806) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Megjöttek a szalagok Kínából. Jelenleg Pesten vagyok, majd jövő hétvégén tudom először kipróbálni, addig nem megyek haza. Ja, vettem 40 kiló súlytárcsát is, tehát van most 2 20 kilós kézisúlyzóm is. Ez a fegyenc 6 gyakorlatával kombinálva több, mint elég. :)

(#3807) Deck válasza ballington (#3800) üzenetére


Deck
titán

Az elején nem kell húzódzkodó rúd.

Kajára érdemes odafigyelni és a helyes táplálkozásra. No cigi, pia. Se cukros üdítők és ilyen szemetek mint a cukor. Víz a legjobb folyadéknak. Zöldség, gyümölcs, tészták, hús.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#3808) Rabbitf_24 válasza Deck (#3807) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

-tészták.

(#3809) kolosanyi válasza Rabbitf_24 (#3808) üzenetére


kolosanyi
veterán

Mehet az is nyugodtan. Teljes kiőrlésű például nyugodtan, de egyébként én nem hiszek a fehér liszt üldözésében sem. Hasonló a glikémiás indexe, mint a rizsnek például, azt meg simán eszik az ellenzők. Ha nem cukorbeteg az illető, nem a felszívódási idő lesz a lényeg, hanem a bevitt mennyiség. Nyilván ez nem azt jelenti, hogy akkor cukrokat kell kajálni, kólát inni, az a másik szélsőséges eset. :)

(#3810) Rabbitf_24 válasza kolosanyi (#3809) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

amióta harcore tartom a paleo-t, még jobban nekiindult a fogyás, úgy hogy többet kajálok. Ezért írtam hogy - tészta. :) Ha komolyan gondolja, akkor ez is elmaradhat.

(#3811) kolosanyi válasza Rabbitf_24 (#3810) üzenetére


kolosanyi
veterán

Akkor tényleg hc vagy, én ennyire nem. :D Nekem egyelőre az is működik, hogy félig kajálok csak "tisztán", de a bevitelre figyelek. Viszont voltam ma futni, elkocogtam Normafáig. Baró ilyen jeges-havas úton döcögni, kicsit olyan Rocky érzésem támadt.

(#3812) Rabbitf_24 válasza kolosanyi (#3811) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

lépcsőzés volt a futás végén? Akkor Rockys. :D

Egyébként állat a paleo. Van erőm edzeni, kajálok és megy le. (Amit rossznak tart a könyvben azt nem eszem, de egyáltalán nem éhezek.) Most hétvégén egy abszolut HC paleo-s muffint toltam. Zabpehely, alma, répa, tojás, egy kis aszalt áfonya, mindezt megsütni és kész a laktató ebéd + déutáni kaja.

(#3813) RBJ


RBJ
addikt

Na telefonról írok. Soha nem szoktam. Furcsa így a fórum kinézete. Na hetelos meló edzés tegnap megoldva. Mellezes fel egykezes fekvő kezenallos kinyomas falnak, tolozdkodas két szék között ami a kollégák ültek borulás ellen. Ma guggolgatas de, hogy hátat hogyan oldom meg nem tudom

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#3814) duo


duo
őstag

tegnap: jumping jack, helyben sprint, burpee, guggolásból felugrás, tricepsznyomás két szék közt, fekvőtámasz, elülső híd hegymászás lábemelés.
ma: guggolás-karlendítéssel, ideológiamentesen :D, jumping jack, helyben sprint, tricepsznyomás két szék közt, fekvőtámasz, elülső híd ,hegymászás, lábemelés, guggolásból felugrás.

holnap új cuccok jönnek kettlebellel evezés pl, meg thruster. és a héten tolok egy duplázót és kör-tabatát is.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#3815) westcoastog válasza duo (#3814) üzenetére


westcoastog
veterán

"guggolás-karlendítéssel, ideológiamentesen :D"

XDDD
Eszünkbe nem jutott volna ha nem írod. :D

(#3816) Tyer válasza westcoastog (#3815) üzenetére


Tyer
őstag

Dehogynem, már kerestem a képet:D

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#3817) duo válasza westcoastog (#3815) üzenetére


duo
őstag

mikor leírtam rájöttem h félreérthető, azért. :D

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#3818) kolosanyi válasza Rabbitf_24 (#3812) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ami azt illeti volt, bár nem olyan sok lépcsőfokot másztam meg és azt már nem is futva (felmentem a szobába a koliban). :D

(#3819) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Tesin nyomtunk egy frankó kis köredzést. Fekvő megemelt lábbal, ingafutás, lábemelés, pliometrikus láb gyakorlatok voltak terítéken. Lábemelés helyett kipróbáltam a sárkányzászlót, ez igencsak fasza cucc. 5 ismétlésekre vagyok még csak képes (kevesebbre számítottam így első próbálkozásra), de az egész törzsemet érzem, has, gerincmerevítők, oldalsó hasizmok... Be fogom iktatni rendszeresen azt hiszem. :)

Ja, délután meg hát nap lesz. :))

(#3820) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Na megvolt a húzó edzés is. Alig volt időm, úgyhogy szuperszettben nyomtam. Király volt. :)

(#3821) dokee78


dokee78
félisten

Adott a mai edzés napom:

Bicska guggolás
Rövid híd
Vádli emelés lépcsőn
Bicska húzódzkodás
vízszintes függeszkedés

Muszáj egymás után lenyomni?

Mert így lenne jobb ha délutánra megyek dolgozni:

Otthon meg csinálom a:
Bicska guggolás
Rövid híd
Vádli emelés lépcsőn

Munkahelyen:
Bicska húzódzkodás
Vízszintes függeszkedés

Vagy nem szabad így szétszedni?
Mert csak délutános munka héten tenném ezt.

(#3822) westcoastog


westcoastog
veterán

Miket kéne csinálnom lábedzésnek?
Mert hát úgy ropognak a térdeim mintha egy zacskó csipszet ropogtatnának.
Megy az 1 lábas guggolás, de nem hiszem hogy az túl kímélő lenne. Vagy csak simán guggolgassak sokat, később súly?

(#3823) Szakbarbár válasza westcoastog (#3822) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Több helyen azt a választ kaptam, hogy amíg csak ropog de nem fáj addig nincs semmi gond. Nekem is kattog a térdem amikor a guggolást csinálom, de mostanában már egyre kevésbé. Egy ortopéd orvost kellene megkérdeni és akkor nem csak találgatnánk.

[link]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#3824) westcoastog válasza Szakbarbár (#3823) üzenetére


westcoastog
veterán

Fájdalom nincs speciel. Csak recseg, meg volt már olyan is hogy ugrottam fel a húzódzkodóra és a bal térdem mintha szét akart volna esni, ergó a rántás következtében amit az ugrás okozott, mintha kicsit szétcsúszott volna és rögtön visszaugrott. Azt megérezem, érdekes volt. Ezen kívül nem fáj. Na meg a bokáim is csattognak rendesen... Elég sokat bicikliztem már mióta az eszemet tudom, az nem adhatott be nekik?

[ Szerkesztve ]

(#3825) brownus válasza westcoastog (#3822) üzenetére


brownus
veterán

szintén zenész, mindenem ropog, de semmim se fáj. just do it!

(#3826) westcoastog válasza brownus (#3825) üzenetére


westcoastog
veterán

Akkor jó. :)
Most csinálok 200 sima guggolást, utána még próbálkozok 1 lábasakkal.

(#3827) westcoastog


westcoastog
veterán

Ez mennyire adhat releváns adatokat?

Mondjuk az étkezéseim számát nem tudom, nem figyeltem meg hányszor tömöm a majmot 1 nap.
Na meg a franc tudja kiszámolni hány kalória van egy tál húslevesben vagy 2 szelet túrós lepényben.
Ezt a centiig kiszámolt kalóriás kajálást nem nekem találták ki.

Most nem tudom hogy egyek és hízzak nyugodtan, és építsek izmot, de közben zsírosodjak is, amit majd szépen elkezdek valahogy ledolgozni, vagy folyamatos kardió kéne edzés mellé és akkor tömegnövelés is lenne meg nem raktározódna el annyi zsír.
Nem jutok egyről a kettőre, ez a szobai edzés a halálom basszameg, és az a baj hogy még mindig nem tudom meddig kéne nyomnom egy nap hogy azt másnapra megérezzem és érjen is valamit.
Vagy legyenek mindig kitűzött célok az adott napra, miből mennyit akarok megcsinálni?

Na meg most megint nekiállok valami edzést összerakni mert nem állapot amibe lesüllyedtem az utóbbi hónapokban.
Hétfő Fekvőtámaszok
Kedd Törzs
Szerda Láb
Csütörtök Sima húzódzkodás, mert csak ez van.
És péntek?

[ Szerkesztve ]

(#3828) duo válasza westcoastog (#3827) üzenetére


duo
őstag

pénteken legyen mondjuk Donaldkacsázás :)

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#3829) brownus válasza westcoastog (#3827) üzenetére


brownus
veterán

nekem ez így unalmas lenne, én minimum kettő, de inkább három féle gyakszit csinálok egy nap
nézz rá, asszem megosztottam veled a guglis edzéstervemet, igaz most nem úgy csinálom... de ötletelni lehet

(#3830) kolosanyi válasza westcoastog (#3822) üzenetére


kolosanyi
veterán

Kitörést. A lényeg, hogy ne menjen a térd a lábfej elé, azt szokták mondani, ez jobban kíméli a térdet. A kitörés variációk amúgy is faszák, nekem a kedvenc láb gyakorlatom, azon belül is a bolgár guggolás. Próbáld meg esetleg a sissy guggolást, néha amúgy se árt a változatosság. :)

A bb.hu meg kicsit túloz szerintem kalóriabevitelt tekintve. Nekem legalábbis jóval alacsonyabb bevitel mellett is működik a rendszer, ha megemelem, akkor meg zsírosodok. Próbáld ki esetleg a MyFitnessPal-t, én szeretem azt.

(#3831) westcoastog válasza duo (#3828) üzenetére


westcoastog
veterán

wat? :DDD

(#3829) brownus
Mindennap az abba a kategóriába sorolandó gyakorlatokat végezném.
Tehát fekvőből is sokféle variációjú fekvőt hasazásnál a lábemelésen át a plankig minden +8perces abs workout a végére fárasztónak, lábnapon is amit lehet lábbal ugye, csütörtökön meg sima és fordított fogás, meg szűk húzódzkodások.
Hétfő-szerda súlyzó is egy kevés este.

Tavaszra összerakok egy húzódzkodót, azon mégis csak több testrészt lefárasztó, átmozgató edzéseket lehet csinálni, ott nem kell így bontani hogy mindent tudjon csinálni az ember.

(#3830) kolosanyi
Alkalmazni fogom őket.

Ja a bb szerintem is túloz, hol kéne nekem 3000 kalória/nap? Úgy néznék ki mint fekete laci.
Appra meg ránézek. :)
Írogatják hozzászólásba hogy pár nap után újra kell rakni, nem működik stb, nálad jó?
Na meg a kalóriaigényemnek fölélőjjek +kardió, vagy egy hosszú tömegnövelő időszak után sok sok kardió?

[ Szerkesztve ]

(#3832) duo válasza westcoastog (#3831) üzenetére


duo
őstag

donaldkacsázás

ja persze tabatában :):)

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#3833) westcoastog válasza duo (#3832) üzenetére


westcoastog
veterán

Jó program. :DDD

(#3834) brownus válasza duo (#3832) üzenetére


brownus
veterán

ezbazmeg. oké, bevallom én szoktam, de kizárólag csak otthon donaldkacsázni :D sőt! van, hogy gyúrok is donaldkacsázás közben, alkarra.... :DDD

ennek is kéne nevet adni, popeyesdonaldkacsázás?

[ Szerkesztve ]

(#3835) westcoastog


westcoastog
veterán

Myfitnesspal 1960m kalóriát számolt ki. :DDD
Hát ezzel a programmal napi szinten iszonyat sokat kell foglalkozni.
Meg hoyg mennyit eszek, hány gramm volt, szétválasztom a zöldséges csirkemellet zöldségre, és csirkemellre majd lemérem mennyi a súlyuk mielőtt megeszem? :DDD
Lehetetlen küldetés ezt naplózni.

[ Szerkesztve ]

(#3836) duo válasza brownus (#3834) üzenetére


duo
őstag

weheeheehe :D

A túledzettséget ott is érdemes elkerülni. ínhüvelygyulladás meg minden... :)
de ne offoljunk tovább, inkább nyomok egy köredzéses tabatát. meglátjuk mennyi meg mert ma annyira elfáradtam a melóban hogy legszívesebben donaldkacsáznék.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#3837) kolosanyi válasza westcoastog (#3831) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én vagyok kb 3000-3500 között egy nap. 2900 kb nálam az alap, plusz még hozzáadom az edzéseim (pulzusmérő kalkulálja az elégetett kalóriamennyiséget, viszonylag pontos, iránymutatásnak nem rossz) és a szintentartó alá megyek be ~10 százalékkal. Lassan, de biztosan jön az erő, izom, de közben zsír is megy le. Oké, tényleg lassú folyamat, de legalább nem nézel ki is minden télen, mint egy telekakkantott búvárruha, tavasszal meg nem kell szopatni magad a diétával.

A pogram nálam 7.8-on hibátlan. :) Az meg, hogy sokat kell foglalkozni vele... Nos igen. A teljes pontosságra nem törekszem, kanállal és amerikai mérőpohárral mérek, nem mérlegezek, így sokkal gyorsabb, de még így is adj hozzá mondjuk 5 percet minden étkezéshez. Cserébe viszonylag pontosan be tudod lőni a dolgokat. :) (Ja, az app kicsit alacsonyabb fehérje bevitellel számol, mint a hagyományos gyúrós séma, ha akarod, lehet állítani a weboldalon, de nekem pl ha a kalóriák 25-30 százalékát fehérje adja, akkor már szar a gyomrom egész nap. Az általuk ajánlott nagyjából jó nekem, legalább a vesét is kíméli kicsit. Így is 200-ra jön ki a normál bevitel, ami sok.)

(#3838) westcoastog válasza kolosanyi (#3837) üzenetére


westcoastog
veterán

Fogom és lemérek minden tál kaját/sütit akármit amit megeszek?
Meg gondolom érdemes lenne beállítottan kajálni, nem akkor amikor megkívánom.
Tehát nekem is a kalóriaszükségletem alá kéne lőnöm kicsivel?
Ez a program sok odafigyelést, kalkulálást meg mindent igényel, nem tudok én ilyenekre odafigyelni basszus, még szobamérlegem sincs itthon, nekem ez bonyolult nagyon. :(
Túl sok mindenre kell odafigyelni ha ezt akarja vezetni az ember, én meg erre képtelen vagyok.
Elvagyok butulva így 21 évesen vagy kitudja. :DDD

Bár szarka ákos is megmondta hogy ő nem figyel a kajára különösképpen.. :U

[ Szerkesztve ]

(#3839) emiki6


emiki6
veterán

Fehérje tápkieg fogyasztása mellett mi az amit be kell tartani pl kajálásban? :F
Mit kell enni? Vagy nincs ilyen?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#3840) emiki6 válasza emiki6 (#3839) üzenetére


emiki6
veterán

Eddzés után szoktam csak.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#3841) kolosanyi válasza westcoastog (#3838) üzenetére


kolosanyi
veterán

Bele lehet jönni. :) Az elején tényleg szar, de pontosan csak így tudod kiporciózni a kaját. Hogy neked melyik séma jön ne, nem tudom. Én a mezo-endo alkatommal úgy érzem jelenleg jó nyomon járok, de ezt ki kell tapasztalni.

Szarka Ákos meg... Egyrészt szerencsés alkat, legtöbbünk nem olyan, másrészt nem izmos. Felépített izomtömeget tekintve egy hobbigyúrós előrébb jár, igaz, nagy részük dagadt. Az eredményeit nem vitatom, kiemelkedő sportember, de tény, hogy nem egy hegyomlás. Mondjuk az őt akadályozná is a sportjában, szóval az egész a célkitűzésen múlik.

(#3839) emiki6
A tápkieg az gyakorlatilag koncentrált kaja, szóval mindenre ugyanúgy figyelni kell, legalábbis kellene, mint nélküle. Nem varázsszer egyik se, hiába próbálja meg úgy beállítani a szájtek, bigyótek stb. marketing.

(#3842) westcoastog válasza kolosanyi (#3841) üzenetére


westcoastog
veterán

Akkor leülök, tanulmányozom ezt az appot, átgondolom mit kéne másként csinálnom az életben és a hozzáállás. :)

Szarka meg, kinézetileg kedvencem, izomtömegileg szerintem teljesen jó, valami hasonló szintet szeretnék elérni, bár ha később tovább is menne az sem rossz, bár a célom nekem is a street workout még mindig.
Én sem lennék hegyomlás a 165 centimmel, csak szeretnék egy sportos, szálkás, de mégis kellően izmos testet elérni egyszer.

Nekem hasonló kinézet maximálisan jó lenne. :)
Ami efölött van(hegyomlás) az már ugye a konditermi testépítő kategória.

Bár Adam raw még a másik nagy kedvencem, kegyetlenül néz ki. :)

[ Szerkesztve ]

(#3843) emiki6 válasza kolosanyi (#3841) üzenetére


emiki6
veterán

Eddig oké, ezt értem, csak olyat is hallok már, hogy ha nem figyelek annyira a kajálásra, akkor értelmetlen.
Azért kérdezem vannak e szabályai.
Nekem "kell" a tömegnövelő, mert most izomra megyek, majd később erőre, nem akarok évekig konditerembe járni, csak el akarok érni egy alapszintet, majd aztán fogok fegyencezni. Másik topicba nem is írok, mert ott jórészt trollkodnak.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#3844) kolosanyi válasza westcoastog (#3842) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nekem nincs ideálom ilyen tekintetben. Tisztelek sok sportolót, de nem az ő fizikumomra vágyom, a saját magamban rejlő potenciált akarom elérni egy nap. Múltkor írtam is, hogy mi az elméleti maximum, vagy legalábbis a becslés rá. Nos én már tényleg nem vagyok messze tőle, izomtömeg tekintetében legalábbis. Viszont a teljesítőképességemmel nem vagyok elégedett, úgyhogy az a hosszú távú célom, hogy megerősödjek.

Adam Raw meg már elég komoly súlyzós edzéseket is csinál, nagyobb hangsúlyt fektet az izomtömegre is, ami jó. (Mondjuk szerintem ő már nem feltétlenül naturál, az erő szintje eléggé nem normális, még ha nem is olyan nagy, mint egy erőemelő. Persze nem ítélkezem, nem azért mondom, csak a testsúlyához képest elég komoly súlyokkal dolgozik.)

(#3843) emiki6
A tömegnövelő is kaja. Szénhidrát és fehérje van benne. Ennyi az egész, magadnak is ki tudod keverni, úgy még olcsóbb is. Ebből következik, hogy ugyanazok a szabályok érvényesek, magas fehérje bevitel, meghatározott ch és zsír. Enélkül nincs fejlődés, kell hozzá a tápanyag. (Amit Wade ír a fegyenc kettőben, az meg vicc. Egyél napi háromszor és kész, hát ettől senki se lett izmos, erős. Az ember szervezetének működésében vannak szabályszerűségek, amit nem lehet megkerüli, bárki is állítja az ellenkezőjét.

A fegyenc meg a kondi nem két ellentétes pólus, megint csak félrevezető a marketing. Tök mindegy, hogy mi adja az izmoknak az ellenállást, a lényeg, hogy milyen edzésstruktúrát követsz. Erő lesz a középpontban, tömeg, vagy esetleg állóképesség... Szóval nyugodtan csinálhatod kombinálva, én is így nyomom. :)

(#3845) westcoastog válasza kolosanyi (#3844) üzenetére


westcoastog
veterán

A nem naturál=dopping?
Mert erőre szerintem brutális, de ilyen erőt dopping nélkül nem is lehetne építeni? vagy mire gondolsz?
Viszont motivációnak nagyon jó ha van pár példaképe az embernek, szerintem. :)

(#3846) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Nekem is valami ilyesmi lesz :)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#3847) Szakbarbár válasza kolosanyi (#3830) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

A kitörés tényleg jó, csak utána 2 napig alig tudok járni, olyan izomlázam van tőle :D Pedig azt hittem, hogy nincsenek is izmaim :DDD

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#3848) gunnyescobar válasza emiki6 (#3843) üzenetére


gunnyescobar
csendes tag

Szerintem felejtsd el a vödrös fehérjét meg az ilyen xarokat egyél inkább helyette túrot pl. Most jönne a gyúrósoktól ugye a szöveg, h simán kajálásból nem lehet fedezni a napi szükségletüket... Ami baromság mer kinek van szüksége napi negyed kiló színtiszta fehérjére? Mer van aki annyit is megkajál... De minek? Ha napi 12 óra kőkemény fizikai munkát végeznél+ még utánna pumpálnál 2 órát a teremben akkor se kéne ez a rengetek extra fehérje. Inkább dagadt leszel tőle mint izmos. Fegyenc 2 könyvben ez szépen le is van írva, olvasd el ha nem tetted még! Meg ezt is olvasd el[link] Ez meg mi, idézek tőled:'' Nekem "kell" a tömegnövelő, mert most izomra megyek, majd később erőre'' wtf? Hasonlót vakerált napokban nekem haverom annyi szerencséje volt, h 180kmre van tőlem és így megúszta a sallert:D Izom, erő nélkül az mi? Az a baj a konditeremmel főleg azoknál akik nagyon az elején vannak a fegyenc gyakorlatokkal, h nem segíti inkább hátráltatja a fejlődést. A konditeremben semmi szükséged nincs egyensúlyérzékre viszont a fegyencben annál inkább. Teljesen más szabad súlyokat mozgatni a gravitáció ellenében mint a saját tested súlyát mozgatni a gravitációval szemben. Ha hiszel nekem jobban jársz mert nem pazarlod az idődet, ha nem és pár hónap kondi után nekiállsz fegyencezni és mondjuk okosan az elejéről kezded, pár gyakorlat meglépése után rá fogsz jönni miről is beszéltem. Ez még mindig a jobbik út, persze ha folytatod a fegyencet a csalódás ellenére. A rosszabbik, h nekimész kapásból a teljes fekvőnek, húzódzkodásnak stbnek és nagy pofáraesés lesz belőle ami brutálisan motiváció romboló és valszeg hagyod is a 'csába az egészet.

(#3849) domerator válasza gunnyescobar (#3848) üzenetére


domerator
veterán

Alapjában igazad van, de ha elkezd komolyan edzeni, akkor az átlagember napi táplálkozásával tényleg nem tud annyi fehérjét bevinni, amennyi szükséges lenne sporthoz, főleg nem növekedéshez. Az életben maradáshoz kell testsúlykilogrammonként 0,5-0,8g tiszta fehérje, aki meg sportol, annak simán kell 1g felett.
Nem kell eltúlozni és nem kell negyed kilókról sem beszélni, testépítők szerintem bőven túlzásba visznek egy csomó mindent, kellene a fenének. De olvass utána: a fehérje valami elementárisan fontos a szervezetnek.

Saját tapasztalat: ha napi 2x30g "vödrös" fehérjét eszik, az simán kizárólag jó hatással van a szervezetre.

Szerk:

A cikkből:
"A 6-oz. steak has over 50 grams of protein..."

Nos, nem mindenki van olyan helyzetben, hogy naponta megegyen egy 6 unciás (17 dekás) steaket... sajnos. :U

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#3850) domerator válasza domerator (#3849) üzenetére


domerator
veterán

Pontosítás: a 2x30g az maga a por, a benne levő fehérje max 2x23-27g.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.