Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:53

LOGOUT.hu

Mi is az a calisthenics?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3901) Tyer


Tyer
őstag

Lidl-ujságot nézzetek 13-a után:D

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#3902) brownus válasza Tyer (#3901) üzenetére


brownus
veterán

valami konkrétat plz :)

(#3903) Tyer válasza brownus (#3902) üzenetére


Tyer
őstag

Erre gondoltam

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#3904) brownus válasza Tyer (#3903) üzenetére


brownus
veterán

ki is néztem pár dolgot, köszi

(#3905) Rabbitf_24 válasza brownus (#3904) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

izzasztóöv... :D OMG. csípem ezeket a dolgokat.

(#3906) brownus válasza Rabbitf_24 (#3905) üzenetére


brownus
veterán

azt pont nem:D

(#3907) Rabbitf_24 válasza brownus (#3906) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

az az edzőkötél hogy múködhet? becsukod az ajtót, aminek a túloldalán ott van egy csomó, ami nem engedi kicsúszni a kötelet? :U
ez még tetszene is.

[ Szerkesztve ]

(#3908) brownus válasza Rabbitf_24 (#3907) üzenetére


brownus
veterán

csajom múltkor vett pár ilyen szart, többféle méretben, hosszban, még nem próbáltam őket. biztos jók valamire:)

(#3909) Gaben360 válasza brownus (#3908) üzenetére


Gaben360
senior tag

Kár,hogy nem valami erős gumikötél,annak örültem volna,de így csak melegítőt meg pólót veszek.
MÁS. Holnap bepróbálom a teljes kiörlésű kenyeret.Szerintetek van értelme?
Bár kenyeret nagyon ritkán eszek,inkább kifli-zsömle amit fogyasztok,abból se túl sokat.
Reggel egy nagy sós kifli,ebédhez,ha olyan akkor 1-1.5 zsömle,vacsora szintén 1-1.5.
Egyre több tejterméket eszek mostanában,gondolom ez nem baj,a héten már lesz házi tej is,és persze tojás is.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#3910) Apollo17hu válasza westcoastog (#3899) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Kéne valami amivel szépen lassan felépül az állóképesség

futás

(#3911) westcoastog válasza Apollo17hu (#3910) üzenetére


westcoastog
veterán

Na azaz hogy ahhoz sincs sok, meg azt jó időben jobban bírom, hidegben rögvest fájdul a torkom stb mert szájon át veszem a levegőt, orrom mindig tele van, porallergia vagy mi a fene..

(#3912) _AnTi_ válasza westcoastog (#3899) üzenetére


_AnTi_
tag

Freeletics-re keress rá, nem tudom, hogy volt-e már róla itt szó. Bár kezdésnek elég durva, de lehet csökkenteni a sorozatokon.

Lidl újság: engem is az az edzőkötél érdekel, bár 6000-ért kicsit sokallom. Ha valakinek van vele tapasztalata, ne fojtsa magába! :)

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#3913) westcoastog válasza _AnTi_ (#3912) üzenetére


westcoastog
veterán

Pont ma néztem egy videót amiben a fazon freeletics-el fogyott 15 hét alatt. :DDD

(#3914) Apollo17hu válasza westcoastog (#3911) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Kifogások. :P

Én szájon-orron egyszerre veszem, ha csak orrom használom, akkor kb. 10%-kal lassabb tempóra vagyok képes. Ha torokfájduláson azt érted, hogy kicsit szúrni érzed a tüdőd, akkor az elmúlik, ha szoktatod hozzá a szervezeted. Nem azt mondom, hogy -10 fokban kezdj el futni, de ha rendszeresen csinálod, akkor ez nem lesz gond.

25-30 perc, néhány hét alatt a lábaid is rengeteget erősödnek, és bármilyen gyakorlatot tovább tudsz csinálni majd, mint korábban. De kérdezz be a futós topikba, tomcica fórumtárs még edzéstervet is ad, ha leírod, mik a céljaid, és mit vagy hajlandó tenni azok elérése érdekében. ;)

meg.: A futás sztem azérrt (is) lenne jó, mert abban nem lehet "csalni". Ha megállsz/belesétálsz, tudod, hogy nem jól végzed, míg a különféle gyakorlatok sorozatai között tartott pihenőidőt akaratlanul is elnyújtod, ha fáradsz.

[ Szerkesztve ]

(#3915) westcoastog válasza Apollo17hu (#3914) üzenetére


westcoastog
veterán

Tavaly nyáron jártam kocogni, idén nyáron is fogok, meg kb nyaranta egy héten majd 120 kilométert bringázok.
Szerintem a madbarzos fat removal programot fogom csinálgatni.
Na meg futni egyedül nem szeretek. :O :DDD

(#3916) kk831228 válasza Apollo17hu (#3914) üzenetére


kk831228
addikt

+1 :R Én is futottam tavaly télen -5 fokban ,szélben kezdésnek ,és még se volta soha megfázva,pedig hófúvásban még át is ázott a cucc rajtam... Futás közben valahogy nem fázik meg az ember esetleg ha megáll. :)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#3917) kolosanyi válasza westcoastog (#3898) üzenetére


kolosanyi
veterán

"Kézi súlyzó szettet érdemes lenne beszereznem?"

Igen. Lehet eszköz nélkül is edzeni, de egy csomó gyakorlatot körülményesen vagy sehogy nem tudsz akkor megoldani. Ha nem is súlyzót - mert egy normál szett drága, én eddig 20 ezret költöttem rá, de még bővíteni kell majd -, de legalább valamilyen gumiszalagos megoldást szerezz be ha tudsz. A saját testsúlyos edzés nagyon jó, de még jobb, ha van mellé más is. Én ma pl nyomó napon fekvőztem, csináltam fekvenyomást gimnasztikai labdán kézivel, katonai nyomást is csináltam, illetve egy előre emelés, oldalemelés komplexet ("L-emelés"), favágó gyakorlatot és tolódzkodtam. Lehet mondani, hogy a nagy részéhez nem kell súlyzó, de precízebben tudod állítani a terhelést így, az tény. Külön jó volt, hogy a fekvővel már kinyírtam a mellem, de a fekvenyomás utána rátett egy lapáttal, más szög, más inger. :)

Milyen kardiót? Intenzívet! :) Mountain climber, 4 ütemű fekvő, guggolásból felugrás, ugrókötél, mindegy, csak durva legyen. Az a jó, ha nem kapsz levegőt, ha csak lötyögsz, az semmit nem ér.

Azok az edzések meg inkább állóképességet hoznak, nincs benne progresszió. Nehezíteni kell, ha fejlődni akarsz. Döntsd el, mi a célod és ahhoz válassz edzéstervet. :)

(#3918) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Világ életemben hasba vettem a levegőt, ami most hülyén néz ki mert így felpuffad mikor beveszem a levegőt :D ha odafigyelek és mellkasba veszem sokkal jobban néz ki, csak ez atszokhatatlan :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#3919) duo válasza kk831228 (#3916) üzenetére


duo
őstag

több mint egy évig futtotam hasonlóan hóban fagyban, sosem voltam beteg. Na és akkor egy átmeneti őszi időszakban amikor nem is volt annyira hideg szeptember végén október eléején, na akkor kaptam a fasza kis prosztatagyulladást. egy jó okostelefon árát hagytam ott az urológusnál...:( na azóta vagyok úgy hogy tabata otthon, és majd ha jó idők lesznek akkor fogok megint futni...

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#3920) kk831228 válasza duo (#3919) üzenetére


kk831228
addikt

Azt nem mondtam hogy átmeneti időben kell... ;] :R :DD. Az átmeneti idő szerintem azért nem jó mert nincs átállva a szervezet... Lehet hülyeség... :))

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#3921) westcoastog válasza kolosanyi (#3917) üzenetére


westcoastog
veterán

Akkor valami súlyt vagy ellenállást szerzek valahonnan.
Persze hogy jó a hibrid edzés.
Akkor a fenti edzésterv izomépítésre annyira nem jó mi?
Mert a haladó madbarzos edzésterveken meg már nehezebbek vannak, többször kéne húzódzkodó ami nincs..
Tehát ezt addig csinálnám itthon míg nem tudok tavasszal építeni egyet, addig meg ezeket nehezíteném.

(#3922) kolosanyi válasza westcoastog (#3921) üzenetére


kolosanyi
veterán

Szerintem a hibrid a legjobb, nem állsz rá csak egyféle mozgásra. Persze ésszel kell csinálni, mint mindent. Az edzéstervvel az a baj, hogy ilyen köredzéses, állóképességi edzésnek tűnik, kevés szögből dolgoztatja meg az izmokat, kicsit egyhangú. Példa egy nyomó napra, ami kifejezetten hipertrófiát céloz meg:

- Fekvő progresszió (olyan nehézségű, ami 6-15 ismétlés között tud maradni, lassú, kontrollált ismétlésekkel, én a 6 másodperces ismétléseket szeretem, mondjuk 2-4 tempóban, vagy a fegyences változatot)
-Tárogatás, vagy külső ellenállás hiányában például 1:16-nál látod, hogy helyettesítheted (tempó és ismétlés mindenhol ugyanaz)
- Kézállásból fekvő progresszió
- Oldalemelés, vagy súlyzó nélkül ez a gyakorlat
- Tolódzkodás
- Tricepsznyújtás fekvőtámaszból (vagy akár LaLanne fekvő)

A lényeg, hogy 40-60 másodperc közötti izomfeszülési időt célozz meg és 2-3 (esetleg 4) munkasorozattal, és fáraszd ki az izmokat. Ne bukásig (bár ha hipertrófiát célzol meg, az is mehet, csak ne szállj el a volumennel), de erőlködni kelljen, égjenek az izmok. Mellé persze jó kaja az alap, az a legfontosabb.

Szerk.: Külső ellenállásra meg például ez egy olcsó és hatékony eszköz: link

[ Szerkesztve ]

(#3923) westcoastog válasza kolosanyi (#3922) üzenetére


westcoastog
veterán

Tegnapi itthoni fekvőtámasz +esti súlyzó kellemes izomlázat pakolt a felsőtestembe, na meg a vádliim is fájnak az ugrálástól. :)
És a gyakorlatokból elég ha egyfélét csinálok mondjuk fekvőnél? Vagy mehet úgy ahogy szoktam hogy egyszerre több variációt is nyomok.

(#3924) kolosanyi válasza westcoastog (#3923) üzenetére


kolosanyi
veterán

Egy edzésen elég egyféle, de ahogy erősödsz, könnyebbé válik egy gyakorlat, kicsúszol a 15 ismétléses tartományból, térj át egy nehezebb variációra. Hasonlóan, mint a fegyencnél, ott is folyton nehezíted a gyakorlatokat, csak más ismétlésekkel dolgozat. Egyébként a testépítő edzéstervek is a folytonos progresszión alapulnak, csak ott nem nehezebb fekvőt nyomnak, hanem nagyobb súllyal dolgoznak, de a hatás ugyanaz. A nagyobb ellenálláshoz adaptálódik a szervezet és erősebb, nagyobb izomszövet épül. Ezt nem éred el folytonos ismétlésszám növeléssel, rövidebb pihenőidőkkel stb. Egy szintig el lehet úgy is jutni, de progresszió nélkül megáll a fejlődés hamar.

(#3925) westcoastog válasza kolosanyi (#3924) üzenetére


westcoastog
veterán

Úgy gondolom a hagyományos vállszéles és sima fekvőtámaszokat már kinőttem.
Melyiket lenne érdemes már akkor csinálni?
Pseudo placnhe pushup? Ez jó ezt szeretem, például, elég kemény. :)
Végül is a legtöbb fekvő variációt bírom elég jól, az 1kezesre kell rágyúrni.

(#3926) kolosanyi válasza westcoastog (#3925) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nyomasd az egykezest, gyúrj rá arra. :)

(#3927) westcoastog válasza kolosanyi (#3926) üzenetére


westcoastog
veterán

Mondjuk az nem baj hogy közben még kifordul a törzs meg nagy terpeszben megy? Meg hát ugye ez terheli elég keményen a hátat.

(#3928) kolosanyi válasza westcoastog (#3927) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nem, zárt lábbal lehetetlen megcsinálni, senkitől nem láttam még úgy, ahogy a fegyencben van. A törzs kifordulása javítható, de teljesen nem fog megszűnni, muszáj valamennyire kifordulni, hogy egyensúlyban maradj.

(#3929) westcoastog válasza kolosanyi (#3928) üzenetére


westcoastog
veterán

Gondolom előtte jól melegítsek be hátra és derékra, ne érjenek meglepetések gyakorlat közben. :)
Na ezt majd jövőhét hétfőn. Most nyomatom a fat removal programot, meg előtte csináltam egy passion4profession-ös 8perc hasedzést. :)

(#3930) bagyulajuve válasza westcoastog (#3925) üzenetére


bagyulajuve
addikt

ezt én is elkezdtem csinálni vagy 3 hete, elég durva

Resistencia eterna

(#3931) brownus válasza westcoastog (#3925) üzenetére


brownus
veterán

nehéz ez a fekvő?

(#3932) kolosanyi válasza brownus (#3931) üzenetére


kolosanyi
veterán

Igen, a súlypontáthelyezés miatt nagyobb terhelés éri a karod, illetve a kéztartás miatt a bicepsz is jobban bevonódik.

(#3933) westcoastog válasza brownus (#3931) üzenetére


westcoastog
veterán

Elég kemény bizony. :)

(#3934) westcoastog


westcoastog
veterán

Az a fél kiló bioboltos fehérje meddig elég? Vegyek?

(#3935) kolosanyi válasza westcoastog (#3934) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én napi 2-3 adagot szoktam tolni, attól függ, hogy alakult a nap. Az 2-3* 25 g, de van 30-as mérőkanál is. Neked nem tudom mennyi fehérjére van szükséged, én olyan 200 g körül viszek be egy nap, ezért kell ennyi. Ha meg tudod oldani kajából, akkor felesleges kiegészítő, először amúgy is egy precízen belőtt étrend kell. :)

(#3936) brownus válasza kolosanyi (#3935) üzenetére


brownus
veterán

minden nap vagy csak edzésnapokon?

én edzésnapokon reggel és edzés után, pihenő napokon vagy reggel vagy este, de csak napi 1x

olyan termet tudnátok mondani, ahol lehet kötelet mászni és gyűrűzni is? most ez alapján keresgélek

[ Szerkesztve ]

(#3937) kolosanyi válasza brownus (#3936) üzenetére


kolosanyi
veterán

Edzésnapokon még több is, a kalóriabevitelhez igazítom, kb 25%-át adja a kalóriabevitelnek a fehérjéből bevitt kalória mennyiség (legalábbis a cél, nem mindig tudom tartani). Vagy most a turmixok számára gondolsz? Mert akkor 2 az átlag, ha durvább napom van, akkor 3 megy, többet nem szoktam, mert pont így egészíti ki megfelelő mennyiségben a kajámat.

(#3938) westcoastog válasza kolosanyi (#3935) üzenetére


westcoastog
veterán

Mivel a kajálás elég vegyes és nem mindennap csirkemellet rizzsel eszek ezért gondolom kell. :)
Vettem végül is ezt a félkilós naturá-t. Kalóriára kb 1600ca a napi szükségletem.
Például ma palócgulyás és krumplis tészta van itthon.. :)
Nem tudom nem hiszem hogy túl pontos ez a builderes kalkulátor, de szerintem megközelítő értéknek megfelel. 14% testzsír túl szépnek látszik.
Mérést gondolom úgy kellett végrehajtani hogy az adott pontokon például a hasnál a bőrt "ketté kellett hajtani" hogy legyen vastagság és azt lemérni, nincs tolómérőm, vonalzóval nagyjábóli méretek ezek.

Na meg a turmix fogyasztást és az étkezést hogyan lőjjem össze, reggel 1 turmix, meg edzés után? De edzés után enni is kell akkor kaja mellé edzés után?
Meg majd kialakul hogy hányszor étkezek egy nap.
Hétköznap mindennap edzésnap, hétvége láblógatás.

[ Szerkesztve ]

(#3939) kolosanyi válasza westcoastog (#3938) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én Scooby kalkulátorát jobban szeretem, az alapján állítottam a MyFitnessPal fiókom is. :)

1600 kcal az kurva kevés, csajok esznek annyit ha nem mozognak. Szerintem kell neked 2300 minimum, de izmosodáshoz több is. Igazából magadnak tudod kitapasztalni csak, ha nem nősz, egyél többet, ha zsírosodsz, kevesebbet. Mutatja a szervezeted, hogy mire van szüksége.

A turmixot én úgy szoktam, hogy egy van edzés után, az az alap, de ha a kajámban kevés a fehérje, akkor megiszok hozzá egyet, úgymond kipótolva azt. Például a jellemző reggelim zabpehely, lenmag, mazsola kombo, azt öntöm le fél liter fehérjés tejjel. Minden megvan benne, ami kellhet. Ergo normál ételként kezelem, mert az is. :)

(#3940) westcoastog válasza kolosanyi (#3939) üzenetére


westcoastog
veterán

Ha kevés az 1600ca, és többet ennék, mondjuk ugye a testalkatom könnyen zsírosodó, napi kardiózással gondolom azért kordában lehet tartani a zsírlerakódást tömegnövelés közben, persze rakódik le valamennyi, de megpörgetett anyagcsere mellett gondolom nem olyan mértékben, így lekerülhető hogy nagyot nőljön a belem. :)
Na meg megpróbálom az életvitelemet átalakítani, most ugye itthon vagyok, és hát későn fekszek-későn kelek, na most akkor fogom magam, ráállok a 8-9 órai kelésre, kis reggeli, turmix, később kis ebéd, utána edzés, kaja turmix, meg egy vacsora este.
Ma nem kaptam banánt itt a kisboltban, vehettem volna míg a városban voltam, a turmixot zsírszegény tejjel, 1-2 szem szőlőcukorral fehérjével, meg egy kis kakaóporral készítem ma, holnaptól banán. Gondolom ez így még belefér ma.

Makrotápanyag százalékokat nem tudom hogyan kellett volna beállítani, alap kalóriaszükségletre 1600, tömegnöveléshez 2500-at ír.

[ Szerkesztve ]

(#3941) kolosanyi válasza westcoastog (#3940) üzenetére


kolosanyi
veterán

Kordában lehet, pláne ha inkább egy testkompozíciós étrendre állsz rá. Lassú a fejlődés, de nem szalad el a testzsír, nincs szopás a diétával.
Persze, hogy belefér, minden tápanyagnak megvan a létjogosultsága. A gyors fehérje, gyors ch mehet edzés után, illetve reggel se rossz, ha beszel belőle egy keveset. Csaló napok is okésak, próbáld meg tervezni, hogy félre fogsz kajálni és aznap úgy alakítsd az aznapi kaját. Ha meg abszolút zabás nap van, akkor sincs semmi, minél gyorsabban vissza kell állni rendes kajára és ennyi. :)

(#3942) westcoastog válasza kolosanyi (#3941) üzenetére


westcoastog
veterán

Testkompozíciós étrend? Tell me more. :D
Csaló nap esetleg hétvégére. :D

(#3943) kolosanyi válasza westcoastog (#3942) üzenetére


kolosanyi
veterán

Tökk egyszerű. Szintentartó kcal bevitel alá mész ~10%-kal, a fehérjét megemeled, ch-t közepes zinten tartod, zsírt csökkented. Ha sikerül ezt tartani, egyszerre pucolhatsz le magadról zsírt és szedhetsz le izmot. Hátránya, hogy lassú folyamat, illetve egy bizonyos szint fölött megáll a fejlődés, tehát haladóbb szinten már kis hatékonysággal működik csak. Scooby is ír róla, egy próbát megér szerintem, én egyelőre fejlődk vele.

(#3944) grabber


grabber
addikt

Hello!

Kérdésem lenne,hogy itt mennyi időt hagytok az izomnak pihenni és regenerálódni?Ugyanaz az elv,mint a kondizásnál?

(#3945) westcoastog válasza kolosanyi (#3943) üzenetére


westcoastog
veterán

Tehát akkor mondjuk 2400ca alá kell kissivel lőni, több fehérje. Csak akkor megint ott tartunk hogy ki kéne számolnom hogy egy tál palócgulyás hány kalória. :DDD

(#3946) westcoastog


westcoastog
veterán

Viszont ma nem tudom milyen gyakorlatokat csináljak, hétfőn fekvőzök, kedden törzs, ma meg este súlyzó is lesz, nyomnék fekve de a vállam nem kéne kinyírni, holnap lábazás lenne, pénteken meg húzódzkodás.
Vagy akkor legyen 4 napos edzés a héten? És akkor ilyen gond nincs.
Hétfőn fekvőzés-súlyzó, kedd törzs, szerda láb+fekvenyomás, csütörtök húzódzkodás és kész, maradék 3 nap meg pihenőnap.

[ Szerkesztve ]

(#3947) kolosanyi válasza grabber (#3944) üzenetére


kolosanyi
veterán

Mivel saját testsúlyos gyakorlatoknál is ugyanúgy terheled az izomzatod, igen. :)

( #3945) westcoastog
Persze, hogy ki, enélkül nem úszod meg. :D
Amit simán terhelhetsz többször is a héten, az a törzs és a vádli. De pont olyan a felosztásod, hogy nem nagyon fér bele most semmi. Ilyenkor jó mondjuk kardiózni, vagy nyújtó edzést csinálni. Bemelegítesz és lenyújtod magad mindenhol faszán mindenhol. :)

(#3948) westcoastog válasza kolosanyi (#3947) üzenetére


westcoastog
veterán

Ajjaj. :D
Vagy ugye 4 napra felosztjuk, ma lábnap van, meg súlyzóval inkább guggolok este meg vádli. :)
Hétfőn letudom a fekvőt, fekvenyomást többi súlyost, kedden a törzset, ma a lábnapot, holnap húzódzkodás, pénteken meg nyújtok mondjuk.
Ma nem sokat nyomtam, de a lábaim érzik, meg meg is izzadtam közben, igaz nem volt sok de ez is több mint a semmi, meg nemsoká súllyal lábazok ma.
Ja meg a fehérje címkéjére az van írva hogy 1 evőkanálnyi az 18 gramm, akkor rakni kell kettőt minimum a turmixba.

[ Szerkesztve ]

(#3949) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Srácok, vettem súlymellényt. Letoltam a mai fekvő + guggolás + húzódzkodást +10 kilóval, hát behuggyantás közeli érzés, ezt már korábban is megléphettem volna. Aki még nem próbálta és egy kis nehezítést szeretne, akkor vágjon bele, nem fog csalódni...

(#3950) kolosanyi válasza Rabbitf_24 (#3949) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én ezt súlytárcsákkal és hátizsákkal oldom meg, de amúgy fasza. :) Szeretem kombinálni a saját testsúlyos edzéstva súlyzókkal. Hétvégén meg a gumiköteleket fogom végre kipróbálni, otthon vár már egy hete a szett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.