Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:53

LOGOUT.hu

Mi is az a calisthenics?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3501) RBJ válasza enginev3.0 (#3500) üzenetére


RBJ
addikt

Szerintem beleélted magad a profi végletbe.
Szerinted a világon hány embernek mehet támasz nélkül csak úgy ni a kezenállásos kinyomás?
Lassan egy éve edzek mégis fal mellett nyomom a mai napig. Még véletlenül se izgat, hogy csak úgy smafu levegőbe nyomjam. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#3502) kolosanyi válasza enginev3.0 (#3500) üzenetére


kolosanyi
veterán

Te tipikus esete lehetsz annak, amikor marha erős vagy, csak nem tanultad meg egységes egészként használni az izmaid. (Én is csak egy éve csöppentem bele ebbe, de én még gyenge is voltam/vagyok.) A gyúráshoz ugye nem kell, a gépek, izolációs gyakorlatok nem erre nevelnek. Tömeg növeléséhez nincs jobb mód, mint az összetett alapgyakorlatokat kombinálni a megfelelő izolációs gyakorlatokkal, de ez ügyességet, technikát nem fejleszt, vagy legalábbis nem úgy fejleszti, itt a baj. A saját testsúlyos edzés egész más, itt csak annyira lehetsz jó, amennyire a leggyengébb láncszem engedi, van némi párhuzam a szabadsúlyos edzéssel. Te magad is írod, hogy a törzsed lemaradt, de ez nem baj, mert most mindjárt javasolni fogom neked, hogy hozhatod fel. Először is csinálj rengeteg elülső és oldalsó hídtartást (alkartámasz, plank néven is megtalálhatod). Ez egy rendkívül jó törzs gyakorlat, nem értem miért hanyagolják az emberek. Ha már képes vagy több percig kitartani, nehezíts rajta, csináld egy kézen, vagy instabil felületen (pl gimnasztikai labdán). Mellette elkezdhetsz behozni olyan gyakorlatokat is, mint a dragon flag (itt tartok jelenleg, most fogom majd elkezdeni ennek a gyakorlását). Az itt linkelt oldal egyébként nagyon jó, tele van hasznos progressziókkal, tanácsokkal, nagyon ajánlom neked. Simán maradhatsz ezen a szinten is, szerintem ez már megedzi annyira a törzsed, amennyire a kézálláshoz neked kell, de tovább is léphetsz a mérlegszerű tartások felé ha majd kedved tartja, nálam az a távlati cél. :)

A második bekezdésedre reagálva, nem is kell teljesen elolvasni a fegyencet. Téged csak kiakasztana, a könyv kétharmada csak fikázza a súlyzókkal/gépekkel edző sporttársakat, ahelyett, hogy tanácsot adna nekik. Arrogáns, nem szimpatikus stílusban szerkesztették, persze első az eladhatóság. A könyv lényege ennyiben összefoglalható: link, ennek ellenére fegyencben összeállított módszer nagyon jó alap, ha annak a végére ér az ember, vagy legalább már haladó szintet képvisel minden gyakorlatban, akkor egész jól áll, könnyű a továbblépés. Edzéstervet meg ne nagyon keress, mert itt ez egy kicsit másképp működik, mint a teremben. Itt progressziós lépések vannak és csakis a te fejlődési ütemed határozza meg, hogy mikor léphetsz egyikről a másikra, ezt úgyis érzed ha belekezdesz. Így vagy jelenleg a kézállásból nyomással, rögtön az egyik legnehezebb variációval akarsz kezdeni, támasz nélküli nyomással. Azt javaslom, légy türelmes, sok esetben évek munkája, mire ide eljut az ember, de annál jobb lesz, mikor sikerül. Aztán persze jöhet a következő szint, ez a szépsége, mindig van tovább.

Végezetül pedig idézek tőled: "Illetve, gyúrással ellentétben itt senki nincs aki ebben tudna segíteni, mivel szinte senki nem csinál ilyet az ismeretségi körömben". Nos erre csak annyit tudok javasolni, hogy látogasd sűrűbben ezt a topikot. :D

(#3503) enginev3.0 válasza kolosanyi (#3502) üzenetére


enginev3.0
félisten

Fogom, mostantól fogom, ezért kerestem rá, bár korábban jártam itt, de akkor félbemaradt

Illetve én itt a sportcsarnokban edzettem, és most is ott edzek, van fal, meg kapaszkodó meg egy két dolog ami jól jön hozzá, illetve van egy társaság is, akik miatt oda járok, itthon nem nagyon tudnám rávenni magam, szeretem társaságban csinálni, még ha ők nem is azt csinálják amit én
na és szóval, majd megérdeklődöm, hogy hogy kell valami pályázatot csinálni, hogy az udvarra a csarnoknál, csináljanak egy kis játszóteret nekünk, hisz csak pár vas, meg kis beton, és az egész udvar csak annyiból áll, hogy vannak ezer éves fák, szóval szinte elhanyagolt

A linkeket megnézem amit küldtél, aztán hajrá! :D Majd jövök mindig a tapasztalatokkal, meg a kérdésekkel

Próbáltam azt is, mikor az ember húzódzkodik, és fent kb szem magasságban van a rúd, akkor eltolja magát, hogy majdnem kiegyenesedjen a karja, ez csak úgy ment, hogy ha kicsit lentebb engedtem magam, szóval nem voltam szem magasságban

Illetve még amit próbáltam, hogy széles fogással húzódzkodni, és mikor fent van az ember, akkor az egyik kéz vagy váll felé elhúzni magam, így a másik karon szinte semmi terhelés, ez sem ment könnyen, de egy kettő összejött, persze a másik karral azért nem bírtam magam elengedni

(#3501) RBJ@ Hány embernek? Túl soknak, hogy én ne legyek köztük ;] :D

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#3504) kolosanyi válasza enginev3.0 (#3503) üzenetére


kolosanyi
veterán

Hajrá! :)

"Próbáltam azt is, mikor az ember húzódzkodik, és fent kb szem magasságban van a rúd, akkor eltolja magát, hogy majdnem kiegyenesedjen a karja,"

Egész jó gyakorlatokkal kezdesz. Alig van élő ember a Földön, aki képes erre, szerencsés genetika és nagyon sok edzés kell ehhez. :D

"Illetve még amit próbáltam, hogy széles fogással húzódzkodni, és mikor fent van az ember, akkor az egyik kéz vagy váll felé elhúzni magam, így a másik karon szinte semmi terhelés"

Na ez már reális, ilyeneket érdemes próbálgatni. Elég alap húzódzkodás variáció, nekem is még csak ez megy biztonságosan, de már ez is elég nehéz, hát még egy abcúg, vagy egy egykezes húzódzkodás. :)

(#3505) enginev3.0 válasza kolosanyi (#3504) üzenetére


enginev3.0
félisten

Egykezes csak úgy megy, ha a másikkal fogom a csuklóm, de az úgy már nem teljesen egykéz :D

Akkor abból a pár élő emberből pont az egyik ott van nálunk, bár ő régóta űz valami harcművészetet, szóval nem új neki a dolog. Múltkor mutatta azt is, mikor állig húzod magad lendületesen, kicsit elengeded a rudat, (taps még nem volt meg), aztán vissza, és újra

Csak ámultam ...

0:40-nél ebből ment pár úgy, hogy az elsőnél azért elég nyögvenyelősen kapaszkodtam fel (láb nélkül), de ha már egyszer fent van az ember, akkor utána lendületből könnyű összehozni még 4-5-öt

Mondjuk nekem a kedvencem mindenki előtt Frank , ő egy Isten. Persze az ilyeneknél azzal biztatom magam, hogy ezeknek semmi más dolguk nincs egész életükben. Nem kell 4kor kelniük és 3 óra utazás mellett/nap 8 órát ledolgozni :D

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#3506) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

hello

ugrókötelet szeretnék beszerezni. Mire kell odafigyelnem?
Esetleg tudtok ajánlani valamit?

(#3507) kolosanyi válasza enginev3.0 (#3505) üzenetére


kolosanyi
veterán

Igen, ezek mind más és más képességet fejlesztenek. A felemás húzódzkodás a max erőt fejleszti, meg mellé a szorítást is piszok jól megedzi. A robbanékony húzódzkodás pedig bármily meglepő, a robbanékony erőt fejleszti, gyakorlatilag olyan, mint a jó öreg tapsolós fekvő. Abcúgból meg szép teljesítmény, hogy egyáltalán megy, de most képzeld el ezt nem lendületből, hanem lassan, statikusan. Kell hozzá erő, na. :)

(#3506) Rabbitf_24
Szia!

Én volt gimis osztálytársam ajánlása alapján vettem, ő verseny ugróköteles. A hivatalos ajánlás szerint ha belelépsz a kötél közepébe, akkor a két nyél derék és mell között kell legyen. Nekem a 2,74 méteres még éppen jó. Olyat válassz, aminek kényelmes a fogása, nem töri a kezed, illetve ne hagyományos kenderkötél legyen, mert azt szar hajtani. Igazából ezeken kívül teljesen mindegy, minél olcsóbb legyen. Gondolom nem figurázni szeretnél te se, csak kardiózni kell. Én a Tescoban vettem One Body márkajelzéssel ellátott PVC kötelet 420 forintért. A lány azt mondta, hogy sima kardiózáshoz tökéletes az is. Persze van csillivilli Adidas, fordulatszámlálós kötél is 15 ezerért, de szerintem nem érdemes ennyit rááldozni. Elméletileg ha nehezebb a kötél, az jobb, a versenyzők ilyen "gyöngyös" kötelet használnak, de az már megint több ezer forint, én úgy voltam vele, hogy egyelőre nincs szükségem rá. Olvastam olyat, hogy volt aki vett egy pár száz forintos kötelet, szétszedte és a nyélbe egy PVC-vel szigetelt drótkötelet fűzött (asszem obis, nem túl drága az sem). Ezt majd lehet meglépem ha elhasználódott a kötelem.

(#3508) Hege1234


Hege1234
addikt

nahh nővérem sikeresen lemásolta a trx-et :)
húzódzkodóval és trx-el már elég jól tudom variálni az edzést

[link]

(#3509) Rabbitf_24 válasza kolosanyi (#3507) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

:R a kimerítő választ, szétnézek. Eredetileg netről rendeltem volna, de akkor mindenképpen meg kell fogdosni, ki kell próbálni. Irány a Tesco. :D

(#3510) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Egy ilyen workoutos parkot mennyiből lehetne összerakni?
Nem sok minden kell, pár húzódzkodó, tolódzkodó, meg egy két dolog
földbe betonnal

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#3511) kolosanyi válasza Hege1234 (#3508) üzenetére


kolosanyi
veterán

Szép munka, majd én is csinálok egyet ha ráérek. Lassan vissza kellene adnom a kölcsön GFlex-et, akkor meg nem marad felfüggesztéses cuccom. :)

(#3509) Rabbitf_24
Hajrá, remélem még kapsz. Meglepődtem egyébként, de újabban tök király cuccok vannak a Tescoban. Meg úgy általában mindenhol ezt nyomják, úgy látszik meglovagolják az újévi fogadalmakat. :D

(#3510) enginev3.0
Ha jól akarod megcsinálni, akkor drága és nagy helyet foglal. Otthonra praktikusabb egy tornászgyűrű beszerzése, max 10 ezerből jó minőségűt szerelsz fel akárhova.

[ Szerkesztve ]

(#3512) enginev3.0 válasza kolosanyi (#3511) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem itthonra, csarnokhoz az udvarra
Rá kéne venni a vezetőséget, hogy csinálják meg

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#3513) kk831228 válasza kolosanyi (#3502) üzenetére


kk831228
addikt

A dragon nagyon megtetszett föleg hogy nem 1-2 bírok csinálni belőle... :)) Gondolkoztam is a tescoba hogy venni kéne tépőzáras súllyokat amit lábra fel tudok rakni. Volt is 1400 ft : 2x1.5 kg(abból kéne legalább 2 )nehezíteni a dragon flag-et. :)) Én is vissza tértem már a plankra is!! Nagyon elszoktam már tőle... :W

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#3514) SkyS1gn válasza enginev3.0 (#3510) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Ez engem is érdekelne, a HBH oldalán olyan árak vannak hogy majdnem lefordultam a székről...

Egy kib. húzódzkodó 440 euró?! :Y

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#3515) kolosanyi válasza enginev3.0 (#3512) üzenetére


kolosanyi
veterán

A Kondi Park például ilyen, de nem nagyon ismerem ezt, be kell valljam. Asszem egy-két cég még foglalkozik ezzel, de tényleg nem ismerem a szolgáltatásaikat.

(#3516) enginev3.0 válasza SkyS1gn (#3514) üzenetére


enginev3.0
félisten

150ezer két darab vasrúd?
Hát ezek hülyék:D

Megveszem inkább a csövet, meghajlíttatom ismerősömmel, és lefestem, kész is, ha meg kidől, legalább magamat szídhatom:D Te jó ég
Volt ezeknek valaha megrendelésük?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#3517) SkyS1gn válasza enginev3.0 (#3516) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nézd meg a videóknál a 2 alapítót a reggeli műsorban, elég agyhalott a 2 faszi de aztmondják árakban sokkal jobbak és sok megrendelésük is volt.

Bár amit itt fentebb linkeltek másik oldalt ott sincsenek jobb árak... ezek mit hisznek?! :U

Inkább heggesztek magamnak :DDD

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#3518) enginev3.0 válasza SkyS1gn (#3517) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hát simán összerakom :D
Van méhtelepes ismerős, van hegesztő, betont nem nehéz bekeverni, csak a csarnok tulajdonost kell rávenni

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#3519) kk831228 válasza enginev3.0 (#3516) üzenetére


kk831228
addikt

Szerintem Ők esetleg városoktól kaptak megrendelést!! Hogy legyen hova elsikkasztani a fölös pénzt!! ;] Elvállalnak 5 -10 misiért egy parkot ami kb 2-3 százezer max 5 és kész. Számlát tudnak adni ... Mindenki jól jár... :B ;] A város is eltudja mondani hogy hova ba.. ta el a pénzt.

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#3520) kolosanyi válasza enginev3.0 (#3516) üzenetére


kolosanyi
veterán

Miért, egy sima állvány megér 74 ropit? :DDD Értem én, hogy kapitalizmus van meg minden, de ne nézzenek már hülyének. Inkább vettem egy ajtókeretre szerelhető húzódzkodót 10-ért, tolódzkodni meg tudok két szék között is, meg is oldottam mindazt, amit egy olyan állvány tud, azt' nem került majdnem 80 ezerbe.

(#3521) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Top 10 fekvő variáció a németek szerint. :)

(#3522) Rabbitf_24 válasza kolosanyi (#3520) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

még anno 54-ért vettem az enyémet. lehet húzódzkodni tolódzkodni hasazni meg az elején fekvőt nyomni. Sajna nincs lehetőségem hegeszteni, meg nem is igazán értek hozzá, 54k-t meg megér nekem az egészségem, szóval belevágtam, azóta se bánom hogy megvettem (7 hónapja), napi használattal semmi gondja nem volt eddig.

Sajna nem értem oda a Tescoba. (Sétálni kellett az asszonnyal, lenyomtunk 10km-t, előtte tekertem 40-et, most vacsi aztán alvás asszem...)

[ Szerkesztve ]

(#3523) kolosanyi válasza Rabbitf_24 (#3522) üzenetére


kolosanyi
veterán

Az egy kicsit barátságosabb, de még mindig sokallom. Nem értem, hogy pár darab vasat miért adnak ilyen drágán amúgy. Persze, kifizeti az ember, mit tehet ha szeretne egy ilyet és nem akar barkácsolni? Legalább egy ilyen az örökös darab, nem nagyon fog tönkremenni.

(#3524) fi:zi'k válasza kolosanyi (#3523) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

"Persze, kifizeti az ember, mit tehet ha szeretne egy ilyet és nem akar barkácsolni"
Na ezért.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#3525) westcoastog válasza kolosanyi (#3521) üzenetére


westcoastog
veterán

Lehet már csak ezeket kéne nyomnom. :D

(#3526) Ribi válasza kolosanyi (#3523) üzenetére


Ribi
nagyúr

Azért ha ezt otthon akarod megcsinálni, az nem így néz ki. Eleve ez értelmesen szállítható, rendesen lekezelve, minden kis biszbasz szivacsokkal. Otthoni nyilván olcsó, de más is :)
Én is gondolkozom valami húzódzkodó cuccon, mert a legtöbb ajtó pont fal mellett van és oldal irányba nem fér el. Meg nem tudom ezek az ajtóra rakható cuccok mennyire terhelik a félfát?

(#3527) punish3r


punish3r
aktív tag

Sziasztok.

Látom szóba jött a "kondipark", íme az én agyszüleményem a kertben. ;]

Tavalyi képek:

Húzódzkodó

A tolódzkodóhoz itt még nem tisztítottam meg az oda vezető utat.

Kissé túlbiztosítottam a dolgokat, elég mély alapot ástam nekik, az öregem szerint a szélerőműveknek nincs ekkora :DDD , de így bírni fogják egy darabig az tuti. A húzódzkodónál a keresztbe menő csőben is van egy köracél + az álló részbe ment beton hogy még masszívabb legyen.

Már a jövő sem a régi...

(#3528) westcoastog


westcoastog
veterán

Voltam kint játszón.
Kb mintha most kezdeném a sportot.

(#3529) RBJ válasza punish3r (#3527) üzenetére


RBJ
addikt

BÁr nekem lenne kertes házam és ilyen dolgok.
Gratula. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#3530) psycroptic


psycroptic
őstag

Hmmm...

PSNID: Tomy83PS

(#3531) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Oké, kézenállás pipa, fal mellett
Most jöhet az egykéz, de vagy a karom nem elég erős, vagy csak nem tudom hova kell tenni

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#3532) kolosanyi válasza Ribi (#3526) üzenetére


kolosanyi
veterán

"Meg nem tudom ezek az ajtóra rakható cuccok mennyire terhelik a félfát?"

Eléggé, nincs olyan, ami nem roncsolja a fát.

(#3527) punish3
Szép munka. :)

(#3531) enginev3.0
Elég nagy lépcsőkben haladsz. :D

------------------------------------------

Edzés pipa, jó volt. Intenzív, rövid, de nem égettem szét minden izmom. Úgy érzem, pont optimális volt. :)
Gyakorlatokat 2-1-2-1 ütemezéssel hajtottam végre, kellemes volt. Szeretem az ilyen lassú ismétléseket.
- szűk fekvő: 2*8 (tehát sorozatonként 48 másodperces izomfeszülés)
- széles fekvő GFlex-en (kb az a mozdulat, mint teremben 30 fokos padon egykezessel nyomás): 2*8
- tárogatás GFlex-en: 3*8
- elülső hídtartás megemelt, GFlex-be akasztott lábbal (ez nagyon genya volt): 2*1 perc
- oldalsó hídtartás talajon: 2*1 perc
Összesen tehát 11 sorozat. Kellemes volt tényleg. :)

(#3533) brownus


brownus
veterán

aszanák között is van hát erősítő gyakorlat.

ez nincs a fentiek között, de ez is jó gyakorlat, erősíti a core izmokat, váll, hát, has izmokat is! durva, könnyűnek néz ki, de csináld percekig!

(#3534) Szakbarbár válasza brownus (#3533) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

De szeretném ha én is ilyen hajlékony lennék:

A bokámat nem tudom megfogni, nemhogy a talpamat. :B Kb odáig érnek el az ujjaim, ahol a képen a könyöke van.

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#3535) enginev3.0 válasza kolosanyi (#3532) üzenetére


enginev3.0
félisten

Mint mondtam, régóta edzettem már súlyokkal, így meg van a kellő erő (persze nem mindenhez, de elég sok dologhoz), pl kézenállásban simán kinyomom magam
Szóval elsősorban a testhelyzeteket kell megtanulnom, illetve a törzsemen erősíteni, bár azon elég sokat

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#3536) kolosanyi válasza enginev3.0 (#3535) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ha az ízületeid bírják, hajrá. Általában a törzs, szalagok, ízületek szoktak a szűk keresztmerszet lenni.

-------------------------------------------------

Nyomtam egy intenzív kardió programot. Fél perc ugrókötél, lejtőn futás le, lépcsőn sprint felfelé, majd megint ugrókötél és így tovább. Igazából csak 4 kört bírtam, így is 190 volt a max pulzus és 153 az átlag, szóval egy kicsit megerőltető lett. :)

(#3537) enginev3.0 válasza kolosanyi (#3536) üzenetére


enginev3.0
félisten

Megpróbáltam, ha az egyik lábam beakasztom az ajtókeretbe hogy ne dőljek el, akkor elbírom magam, de a fejemnek hozzá kell szokni hogy vér megy bele :)
Akartam fotót készíteni, de csak 10 másodperces időzítő van a telefonon, az meg nem volt elég, hogy még teljesen fotogén legyek kézen állva :(((

Múltkor mondták, hogy próbáljam meg ilyen húzódszkodó / tolódzkodó keretbe, amit a bordásfalra lehet akasztani (két kezes kézen állás), de majdnem bedőltem, azóta nem próbáltam :D

És mára elmúlt az izomlázam a szombati edzés után

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#3538) brownus válasza kolosanyi (#3536) üzenetére


brownus
veterán

húúúú, tabata bazdmeg, hulla vagyok! és a 8bol csak 5 sikerült! remegek mint a kocsonya, fáj a tricepszem:D

kész vagyok....

(#3539) kolosanyi válasza brownus (#3538) üzenetére


kolosanyi
veterán

Na most képzeld el, ha ezt tapsolóssal csinálod. :D Én rendszeresen beiktatom egyébként, a láb kinyírására az egyik kedvenc módszerem. Egy teljes tabata program guggolásból felugrással, esetleg ugráló kitöréssel és kész, annyi elég is volt a lábazásból arra a napra. De remekül lehet alkalmazni kardió napokon is. Ugrókötéllel is halálos, de csináltam már sprinteléssel stb. Nekem nagyon bejön a módszer.

(#3540) brownus válasza kolosanyi (#3539) üzenetére


brownus
veterán

már a gondolatától is rosszul vagyok:D kell 1-2 hónap, hogy hozzá szokjak a terheléshez, főleg, hogy tél van, már másfél hónapja nem bringázok, futni se járok, hanem bkv-zok. punci vagyok, nem akarom, hogy a golyóim a nyereghez fagyjanak...

(#3541) RBJ


RBJ
addikt

Nekem csak egyetlen egy problémám volt ma. Vagy 20 percet váltam az öltöző szekrényre. :DDD :DDD
Olyan újévi fogadalom nyomor van, hogy csak na. Mondjuk nem adok 1 hónapot és vége lesz sokaknak.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#3542) kolosanyi válasza brownus (#3540) üzenetére


kolosanyi
veterán

Hát ez nem az a technika, amivel érdemes kezdeni egy kis kihagyás után. :DDD
Ilyenkor én se bringáznék, ahhoz még elviselhető a hőmérséklet, hogy egy gyors, 15-20 perces kardiót megcsinálj kint jól beöltözve, de a bringán azért szétfagy ilyenkor az ember.

(#3543) punish3r


punish3r
aktív tag

Köszi mindenkinek, igazából mióta megépítettem nem sok időm volt a munkám végett, szinte csak aludni jártam haza. 1-2 hónapja kezdtem el komolyabban csinálni.

Kardióként most ez megy. Van egy kis atlétikai múltam, de annak már pár éve, jelenleg elég puha vagyok hozzá,még csak két kör sikerül tüdőt kiköpve (1 min pihi a kettő közt), de remélem pár hét és megy a három is. Elég jó videói vannak a srácnak, érdemes nézegetni...

[ Szerkesztve ]

Már a jövő sem a régi...

(#3544) duo


duo
őstag

tegnap fingatós tabata volt, ma szénné dolgoztam magam, aztán szétfagytam a biciklin, várost járva, estére kelve úgy elfáradtam hogy azt hittem nem is fogok semmit csinálni, de 8 tabataszett összejött. 10-et akartam, mint rendesen. nem vagyok elégedett. variálnom kell a gyakorlatokon hogy változatosabb legyen. ugyanis kicsit untam is. az pedig gyilkos.

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#3545) kolosanyi válasza duo (#3544) üzenetére


kolosanyi
veterán

Tabatában én kétféle megközelítést szeretek. Vagy egy adott edzésnapon utófárasztó technikának alkalmazom (pl mell napon kemény nyomó gyakorlatokat végzek és a végére berakok egy tabata fekvőt), vagy valami nagyon összetett gyakorlattal, egész testes edzésként. Ilyen például a burpee pull up, a thruster (nekem is kézisúlyzóm van csak ugye), vagy épp a man maker, ezt még nem csináltam, de kegyetlennek tűnik. :)

(#3546) brownus válasza duo (#3544) üzenetére


brownus
veterán

Ugy erted, hogy 8*8 ???

(#3547) duo válasza brownus (#3546) üzenetére


duo
őstag

@kolosanyi. jaja ez a man manmaker jónak tűnik. de nekem nincs olyan cuccom.hagyományos krézisúlyzó úgy elgurul mint a fene.

@brownus jaja ahogy mondod.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#3548) brownus válasza duo (#3547) üzenetére


brownus
veterán

anyám, de durva vagy. az félóra kegyetlenkedés a testeddel szemben :D

visszakerestem, tehát, ezekből lenyomsz 1-1 tabata szettet!? komoly. na, majd pár hónap múlva kipróbálom én is:)

és ezt a 20mp - 10mp intervallumokat be is tartjátok becsülettel? én tegnap úgy csináltam, hogy két androidos cucc ott volt mellettem, és csipogtak felváltva:)

[ Szerkesztve ]

(#3549) duo válasza brownus (#3548) üzenetére


duo
őstag

be kell tartani. de azért egetrengető sebességel nem tudok dolgozni a 4 ütemű fekvőtámasz pl pl elég lassan megy. 6-7 megy, de a végefelé csak 5. egész egyszerűen meg kell állnom levegőért kapkodni 1 s-ra tehát nem folyamatos szünet nélküli a mozgás.
meg van ami könnyebben megy, van ami nehezebben. de egy gyakorlat ami nem ugrálós hanem pl fekvő vagy guggolás az 2s egy ismétlés. ha nagyobb izomösszehúzódást/feszülést akarok akkor 3-4. nyilván a 20 s-ba kevesebb fér.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#3550) brownus válasza duo (#3549) üzenetére


brownus
veterán

nekem meg tegnap végre sikerült ez! bódottá van:) igaz a tabata és az aszanák után kellett egy kis idő, hogy levegőt is kapjak, de pár mp-ig sikerült!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.