Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:53

LOGOUT.hu

Mi is az a calisthenics?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) itouchfan válasza Shingen (#13000) üzenetére


itouchfan
senior tag

Ahha, előtte egy maradt ki szintén és 11 egyben. Szóval egy nap híján meg lett volna 30nap egymásután ;) :D
Ebben benne van a foci is és a meccsek is, de már megszoktam a terhelést. :)

[ Szerkesztve ]

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#13002) Shingen válasza itouchfan (#13001) üzenetére


Shingen
addikt

aha és a regenerálódás? Nem kellene?

風林火山

(#13003) itouchfan válasza Shingen (#13002) üzenetére


itouchfan
senior tag

Van az is. Ha izomcsoportokra bontott edzést csinálsz, ráér regenerálódni az izomzat amíg a többi napot csinálod. A lábam meg sose kipihent a foci miatt, de az ilyen, labdasportoknál, csapatsportoknál ez van..

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#13004) kolosanyi válasza itouchfan (#13003) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én így tettem tönkre a bokám, a térdem meg a derekam. Hagyj időt a regenerálódásra, mert túledzed magad. A hétfőn mellezek, kedden hátazok nem elég pihenés sajnos.

(#13005) Because válasza Shingen (#13000) üzenetére


Because
őstag

mindezt evés és alvás nélkül :Y

(#13006) Shingen válasza itouchfan (#13003) üzenetére


Shingen
addikt

Dobhatnál fel képet mennyire vagy már kipattintva ha ennyire nyomod. :)

風林火山

(#13007) SkyS1gn válasza Shingen (#13006) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Vagy lehet hogy edzés helyett edzegetés volt... nemhiszem hogy ha odateszi magát bírna 19 napot egyhuzamban... én is levittem a heti 1 pihenőnapot most 3-4 naponta 1 napra.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#13008) Shingen válasza SkyS1gn (#13007) üzenetére


Shingen
addikt

:K

風林火山

(#13009) Deck


Deck
titán

Kalciumból, Magnézium, Cink-ből mennyit érdemes szedni naponta ami nem probléma?

PS5

(#13010) fmx válasza Deck (#13009) üzenetére


fmx
tag

inkább vegyél valami multivitamint (scitec daily one,myprotein alpha multivitamin) és akkor megvan oldva nem kell külön szedegetni a dolgokat.

(#13011) Deck válasza fmx (#13010) üzenetére


Deck
titán

Jutavit multivitamin-t szedek.

Kalcium 200mg
Magnézium 100mg
Cink 15mg

Neten olvastam, hogy több kell a Kálciumból meg Magnéziumból azért kérdem, hogy ez biztos-e? Mert, akkor veszek Jutavit Kalcium Magnézium Cink D3 tablettát is.

Ez mellett van még 1000mg nyújtott felszívódású C-Vitamin meg Szőlőmagkapszulám.

PS5

(#13012) itouchfan válasza kolosanyi (#13004) üzenetére


itouchfan
senior tag

Benne van a foci is. Van heti 3 foci + 1 meccs. Meg 3 vagy 4 edzésnap amikor az erősítéssel foglalkozom. Nem edzegetek, hanem edzek, tudom mi a kettő között a különbség. Ettől függetlenül izmos nem vagyok, szálkás az már sokkal inkább. De folyamatban van az izomtömeg feljesztése is. ;)

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#13013) Shingen válasza Deck (#13011) üzenetére


Shingen
addikt

Szerintem így jó ahogy szeded őket.....

風林火山

(#13014) Deck válasza Shingen (#13013) üzenetére


Deck
titán

Ásványvizet iszok csak látom abban is van Kálcium, Magnézium. Köszi!

PS5

(#13015) Shingen válasza Deck (#13014) üzenetére


Shingen
addikt

De nem szénsavasat mert az oldja a kálciumot, én úgy tudom.

風林火山

(#13016) Deck válasza Shingen (#13015) üzenetére


Deck
titán

Mentes! Utalom a szénsavasat ;)

PS5

(#13017) Shingen válasza Deck (#13016) üzenetére


Shingen
addikt

akkor jó! :) Én is.

風林火山

(#13018) Bannani válasza Deck (#13014) üzenetére


Bannani
tag

Ha egészséges a veséd nem tudsz ezekből túl sokat bevinni (elegendő folyadékbevitel mellett), mert úgyis kiüríted magadból, magyarán lehet elkap a hasmars, de neten megtalálod, hogy miből mennyi az irányadó mennyiség.

'Mind over matter'

(#13019) emiki6


emiki6
veterán

Tudtok valami jó programot 100 fekvő eléréséhez?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#13020) Apollo17hu válasza emiki6 (#13019) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Honlapja is van, de irreális az edzésprogram. Legalábbis a 3-4. héttől.

(#13021) itouchfan válasza Apollo17hu (#13020) üzenetére


itouchfan
senior tag

Én próbáltam ezt, úgy, hogy minden napot 2x csináltam, de a 4. héten elakadtam. Egyszerűen nem tudsz olyan ütemben fejlődni ahogy a gyakorlatsor megkívánja. Állóképesség növelésre jó, de számíts rá hogy el fogsz akadni.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#13022) dokee78


dokee78
félisten

Mitől van,hogy nyak körzésnél fura hangokat ad a nyakam?
Nem csont ropogás,hanem más,főleg mikor oldalról hátra felé körzök.
Még nem kezdtem el az edzést,tehát nem attól van,hogy megsérültem volna.

(#13023) brownus válasza dokee78 (#13022) üzenetére


brownus
veterán

nálam is ez van, recsegek, ropogok, jobban be kellene melegítenem, edzések végén meg lenyújtanom... kissé merev vagyok.

sok fejkörzést kellene csinálnom, meg úsznom kéne járni... gyors úszni, vagy mellbe, de azt úgy, hogy a fejed ki-be bukjon a vízbe!

(#13024) dokee78 válasza brownus (#13023) üzenetére


dokee78
félisten

Nem recseg ropog,hanem,mintha valami vizes szivacs lenne vagy hasonló
Félek csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#13025) Buster17


Buster17
addikt

Nekem válkörzésnél meg kéz lóbáloskor a szegycsontom ropog/surcsolódik/pattog vagy nem tudom mit csinál de nagyon zavaró néha. Ez mire utal?

[ Szerkesztve ]

(#13026) kolosanyi válasza dokee78 (#13022) üzenetére


kolosanyi
veterán

(#13027) emiki6 válasza Apollo17hu (#13020) üzenetére


emiki6
veterán

Szóval nem ilyen egyszerű. Gondolhattam volna... :DDD

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#13028) brownus


brownus
veterán

nem sírni kell kis csírák! hanem keményen tolni, EDZENI!

:D

STRENGTH! NO WEAKNESS!

[ Szerkesztve ]

(#13029) duo


duo
őstag

hát kollegák. borzasztóan elvesztettem a lendületemet.

Az enyém eddig nem sikersztori.

az a 10kg még mindig rajtam van, de az edzettségi szintemből vesztettem és ez áprilistól van kb. akkor és a nyáron összesen 2 lakást újítottam fel az egyiket egyedül. (a szüleimét meg a sajátot) 8-10 hét maradt ki a futásból edzésből. én azóta nem találom a helyem. 14 km-eket mentem most, a 10 van meg alig és újra a 6:30-as ezrek azok amik a komfortzónám határán mozognak.
elkezdtem ismét a tabatát itthon, mert a múlt hét elején lég rossz volt az idő. az első edzésnap megfingattam magam egy hétig nem bírtam felülni rendesen az ágyban. párat edzettem azóta és egy közös futópálya edzésen is voltam, de ennyi. most a rossz időkkel ritkulni fog a futkározásom, de alig bírom magam rávenni hogy bármibe belekezdjek. mocskosul kimerült vagyok de fejben. ilyen azért nem volt még velem.
Hogy lehet ezen átlendülni? :F

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#13030) itouchfan válasza duo (#13029) üzenetére


itouchfan
senior tag

Ne stresszelj, mert menni fog. Olyan edzéseket csinálj, írj, tervezz magadnak, amit meg tudsz csinálni, amiben sikerélményed van, amiből erőt, és lendületet tudsz meríteni. :) aztán ha újra belelendülsz, ráérsz akkor szétgyilkolni magad, a jó értelemben. Hajrá! :)

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#13031) itouchfan


itouchfan
senior tag

Én meg letoltam a mai edzést, a nagyrészét kinn, ma még egész jó idő volt. Utána leejtettem egy tojást, majd úgy elsóztam a rántottámat, hogy alig tudtam megenni. Nem az én napom, de az edzés legalább jól ment. :D

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#13032) fmx válasza duo (#13029) üzenetére


fmx
tag

(#13033) duo válasza fmx (#13032) üzenetére


duo
őstag

@itouchfan köszi

@fmx nekedis.

Bár, nem mondtam elég részletet talán.

tegnapi edzés így nézett ki:

8x100 helyben sprint
8x 50 jumping jack
8x 8 burpee
8x 16 mountin climber
8x 10 lábemelés nyújtott lábbal háton fekve
5x 20 fekvőtámasz
10x10 vállból nyomás és egykezes bicepsz szuperszettben.

becsülettel végigcsináltam, de nem volt valami jó.
ráadásul több mint 1,5 óra volt.

És látom hogy ma a márványnál keményebb akarat kell hogy nekifogjak

szóval nekem ennyi időm már most sincs. (és hamarosan gyarapodik a család így mégannyi sem lesz.)
Eltunyulni nem akarok, motivációm az van, csak a szufla fogyott ki. továbbá az a dolog lassan kicsinál hogy egy helyben topogok. másfél éve ugyanitt tartottam. visszaolvasva jól látható
Na ilyenkor mi van. mert azt fasza látni (tényleg) hogy Rocky a meszes nyaka ellenére mekkorát megy abban a montázsban, de attól hogy felbuzog bennem a kuruc vér még mindig tanácstalan vagyok a hogyan továbbon, változtassak edzésmódszert, az edzés időpontját, a futás edzés arányát gyakorlatokat (figyelembe véve a szar jobb vállamat.) megintcsak :F

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#13034) kolosanyi válasza duo (#13033) üzenetére


kolosanyi
veterán

Vegyél vissza, mert túledzetted magad, kiégtél. Én is mindig túlfeszítem a húrt, aztán jonnek a túlterheléses fájdalmak, meg a stagnálás. Minőségi munka kell, nem mennyiségi. Két sorozat elég egy gyakorlatból ha addig viszed, hogy már csak 1-2 ismétlés maradna bukásig, a bukást elérni meg nem kell. Ha ennél kevésbé fárasztod le megad egy-egy sorozatban, akkor se kell tobb 4-nél. Például 4x3 az 5 imsétléses maximumoddal. 1,5 órás edzések nagyon sok, kivéve ha a komfortzónában vagy végig, akkor alapozó állóképességi edzésnek jó. Az, hogy keményen edzel nem azt jelenti, hogy tonkreteszed magad, aztán napokig fel se tudsz kelni. Ne légy Rocky, legyél inkább a teknős, aki lassan halad, de az folyamatos. Hosszú távra tervezz, hisz nem nyárra akarsz g.ci erős lenni, meg bícsbádit elérni, ne is ez lebegjen a szemed előtt. Mindig csak a kovetkező kis apró lépésig tervezz. Mot megy 5 húzódzkodás? Egy hónap múlva az a cél, hogy menjen 6. A siker motivációt ad, ha azt tervezed be, hogy két hét múlva menjen 20, kudarc élményed lesz.

(#13035) duo válasza kolosanyi (#13034) üzenetére


duo
őstag

yepp az lesz. bár nem tudom ha az ismétlést lecsökkentem fogok-e fogyni. mert az kéne. (az hogy az izomzat hogy alakul az szinte mindegy, de már nagyon nem nőnék.)

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#13036) kolosanyi válasza duo (#13035) üzenetére


kolosanyi
veterán

Az kalóriabevitelen múlik elsősorban. Én most próbálgatom az átmeneti böjtöt, esetleg tegyél egy próbát vele. :)

(#13037) itouchfan


itouchfan
senior tag

Mai edzés is meg volt, fekvő és tolódzkodás variációk. Próbálgatok új, nehezebb gyakorlatokat, vagy amiket eddig kevesebbet csináltam, pl.: íjász fekvő, tapsolós fekvő, rúdon tolódzkodás...akarok új gyakorlatokat rakni az edzésembe, mert a régi, könnyebb verziókból átment állóképességi edzésbe egykettő, pl a sima, széles, gyémánt meg hátsó fekvőből mind 3x12 (15) felett voltam. Most inkább elkezdenék erőt növelni. A sima tolódzkodást még mindig nem bírja a vállam, pedig szerintem (és sok videó alapján) helyesen csinálom...

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#13038) Buster17


Buster17
addikt

Rizsből mindegy melyik fajta?

(#13039) emiki6 válasza Buster17 (#13038) üzenetére


emiki6
veterán

Szerintem igen. Egyesek szerint a barnarízs a legjobb, de én nem vagyok szadista, így nem ajánlom csak azt. :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#13040) Buster17 válasza emiki6 (#13039) üzenetére


Buster17
addikt

Fehérre gondoltam.

Hosszu vagy kerek, duci vagy kövér, jázmin vagy béla

(#13041) SkyS1gn válasza Buster17 (#13040) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Sándor, ruzsa :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#13042) RBJ


RBJ
addikt

Na megvolt az edzés este. Hát bigyiklivel voltam, kifele nem esett jól, visszafele megint nem.
Érdekes edzés közben meg pólóba nyomtam, nem fáztam.
Lassan vége a kinti edzésnek, nem is a fázás miatt, hanem nálam a szaporább légvétel miatt a torkom ilyenkor hülyéskedik. :DDD
Itthon még átvészelném de hát az asszony itthon dolgozik, én meg csak nem csünghetek zihálva a rúdon az jányokelőtt. ;]

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#13043) emiki6 válasza Buster17 (#13040) üzenetére


emiki6
veterán

Mindegy. Én jázmint meg hosszúszemű előgőzöltet ettem, amig bírtam, aztán feladtam, hogy mindennap csirkerízs.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#13044) Buster17 válasza emiki6 (#13043) üzenetére


Buster17
addikt

keverni kell a rizst. rizibizi, gombás, zúzás, kínai aztán nem lehet megunni

(#13045) emiki6 válasza Buster17 (#13044) üzenetére


emiki6
veterán

Meglehet, de az már meghaladja a szakácstudásom. :DDD

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#13046) Buster17 válasza emiki6 (#13045) üzenetére


Buster17
addikt

Igaz, nekem is :D
De most nézek recepteket és tanulok valtozatosan főzni. Holnap pl citromos rízst csinálok :)

(#13047) Shingen


Shingen
addikt

[link]
:))

風林火山

(#13048) Shingen válasza Buster17 (#13040) üzenetére


Shingen
addikt

Mindegy milyen fajta én a jázmint komálom, de váltogasd a fajtákat nem unsz rá olyan könnyen.

#13046) Buster17 :K

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#13049) duo


duo
őstag

a barnarizs is vállalható csak egy éjszakát be kell áztatni mint pl a szárazbabot. és akkor nem vágja szét az ínyed bármennyit főzted is előtte hogy rohadna meg. :D
teljesen véletlen jutottam hozzá ehhez az infóhoz. de hasznos lehet.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#13050) Rabbitf_24 válasza RBJ (#13042) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Akkor még léteznek kemény srácok, akik kint tolják. :DDD
Veszprémben ahogy bejött a rossz idő, egyből eltűntek a feszülős pólós / félmeztelen srácok a pályáról, most már lassan csak a hardkór futók mennek ki... :D (Like me... ;] )

Kérdés: a labdás guggolást hogyan tudom felhozni? Ezt a lépést sajnos nem tudom megcsinálni, valahogy nem tudok úgy 1 lábon leguggolni, hogy a másik lábamon ott van a labda és még arra is figyeljek. Az előtte található lépésből (zárt lábbal guggolás) már 50+-ok mennek lassan, koncentrálva. Esetleg lehet valamivel helyettesíteni, hogy tovább tudjak haladni az egylábas felé?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.