Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:53

LOGOUT.hu

Mi is az a calisthenics?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) Bannani válasza kolosanyi (#9995) üzenetére


Bannani
tag

Te inkább menjél vissza tanulni. :U ;]

'Mind over matter'

(#10002) kolosanyi válasza Bannani (#10001) üzenetére


kolosanyi
veterán

Már csak egy vizsga van vissza. Tegnap megvágott az a kisebbségi komplexusos, öntelt, gonosz, hájfejű faszkalap. Ma meg úgy kaptam kettest, hogy a tanár el se olvasta, amit írtam. Azt ilyet szól: "jóindulattal elégséges, mert csak a lényegtelen dolgokat írta le." A törvény szövegét írtam, a mellettem ülő csaj is, ő meg ötöst kapott és kiemelte, hogy milyen szép munka. :(((
Utálom már ezt az egészet, komolyan. Fél év van vissza, vágom a centit...

(#10003) emiki6 válasza itouchfan (#10000) üzenetére


emiki6
veterán

Nincs bocsánat, én is triplázhattam volna... :U

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#10004) kolosanyi válasza kolosanyi (#10002) üzenetére


kolosanyi
veterán

Na mindegy, nem kesergek. Félbeteg állapotban vagyok, valami lappang bennem. A jövő hetet még kihagyom, egyrészt ezért, másrészt tanulni kell az utolsó vizsgára (uv, ugye megvágott ez a buzerátor). Utána viszont Beast Mode lesz. :)

(#10005) GabN73 válasza kolosanyi (#10002) üzenetére


GabN73
addikt

Ne is mondd... Én még kipuskáztam a 3/4-ét a dolognak, és még így is meghúztott... :O :(((

(#10006) Bannani válasza kolosanyi (#10002) üzenetére


Bannani
tag

Lehet zavarta, hogy izmosabb vagy nála. :D

'Mind over matter'

(#10007) fmx


fmx
tag

Tudjátok van ez a kis szerkezet amit a kezedbe veszel és lehet összenyomogatni..Legfőképp az mire jó az alkaron kivűl?!

(#10008) andrisbandi válasza andrisbandi (#9792) üzenetére


andrisbandi
őstag

Megött a húzódzkodó és hasazó- tolódzkodó is.

Kezdem a jó hírrel;
- olcsó volt (együtt 17.450 Ft trans-o-flex futárral)
még így is, hogy szépséghibás.
- Tényleg nagyon masszív.
- Vastag, dupla papírdobozokban jött (2 - 2 db), belül minden nejlonzacsizva.

Aztán meglepődtem.
- A heggesztések nincsenek rendesen letisztázva, és erre simán ráfestettek. Van ahol foltokban hiányos a festés.
- A matricák ferdén, fordítva, koszos kézzel lettek felragacsova.
- Egy anya csavar hiányzott, el kellett mennem venni.

A falra fúrás- illesztés könnyen ment, egyszerűen sikerült vízszinbe fölrakni.

Ennyiért nekem így is megfelel, de ajánlani nem merem ezt a boltot. Visszaküldésről nem érdemes álmodozni, nem szokták visszaadni a lét, úgy olvastam valahol.

Hitelesen nem tudok nyilatkozni a cuccok használhatóságáról, mert eddig csak egy ajtókeretbe szorítós rudam volt. Na attól sokkal jobb :D
Picit korán vettem meg, majd nyáron lesz komolyabb húzódzkodósdi, addig csak játékosan használom.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#10009) Bannani válasza andrisbandi (#10008) üzenetére


Bannani
tag

Félreolvastam.

[ Szerkesztve ]

'Mind over matter'

(#10010) kolosanyi válasza fmx (#10007) üzenetére


kolosanyi
veterán

Papírnehezék, billegős asztal lába alá tenni, ha megtámadnak, hozzávágni a támadóhoz... :DDD

A marokerősítők jók, csak nehéz olyat találni, amivel ténylegesen erősíteni tudod a szorításod, nem ilyen százakat kell belepumpálni, hogy megérezd (ugye ez mindenre jó, csak erősítésre nem). Mássz kötelet, gyűrűzz, zászlózz, csinálj nehezített húzódzkodásokat, kézállást, támaszmérleget stb. Ezeknél hatásosabb szorítóerő növelő nincs. Amit érdemes még csinálni, az egy érdekes gyakorlat, most a videót nem találom, de a lényeg, hogy fogsz egy pici, de erős gumit (például összefogsz egy csomó befőttes gumit), összecsukod az ujjaid úgy, mint amikor az ember az indexet, világítást, blablablát mutatja, ráhúzod a gumit az ujjaidra és kinyitogatod az ujjaid. Tehát a szorításnak pont az ellentétes irányába fejtesz ki erőt. Ez azért jó, mert többnyire a szorítással erősíted az alkarod, ezzel a módszerrel meg a másik irányt is, ezáltal kiegyensúlyozottabb lesz a fejlődés. Segít megelőzni a teniszkönyököt is ha így jársz el. :)

(#10011) Bannani válasza kolosanyi (#10010) üzenetére


Bannani
tag

A gripperek (igaz nekem még nincs) szerintem elég jók erre a célra. Azért szerintem már egy 200 fontost se, nem hogy egy 300-ast, nem könnyű összenyomni. Persze ez is pénz kérdése.

[ Szerkesztve ]

'Mind over matter'

(#10012) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Gyermekeim az úrban, nem köll futópad, jó kinn is. :D [link]

(#10013) fmx válasza kolosanyi (#10010) üzenetére


fmx
tag

Nem azért kérdezem mert venni akarok.. :D Hanem találtam egy ilyen cuccot a szekrény allján és jó nyomogatni este a gép előtt :DD

(#10014) Bannani válasza fmx (#10013) üzenetére


Bannani
tag

Inkább olvasd el ezt: [link]

'Mind over matter'

(#10015) Melorin


Melorin
addikt

Egy jó nagy segítségre bukkantam az edzéseimhez pár napja:

10 perc sétányira van ez a kis edzőpark a lakásomtól, a busztól 2 percre ahol leszállok melóból hazafelé.
Ráadásul a park szélén jön egy csapból termálvíz, amit a helyiek előszeretettel isznak évek óta állítólag.

(#10016) kolosanyi válasza Bannani (#10011) üzenetére


kolosanyi
veterán

Szerintem drága és nem éri meg. Továbbra is azt mondom, hogy a kötélmászás az egyik legjobb gyakorlat erre a célra. Mellette az egész test erejét fejleszti, teljesen szétszedi a bicepszed és a hátadra is szép kis tömeget tud építeni ha megfelelően nehezíted a gyakorlatot. Akinek van annyi felesleges pénze, hogy ilyeneket vegyen, az csinálja, de szerintem abszolúte nem éri meg. Már azt is bánom, hogy egy csomó felesleges hülyeséget vettem magamnak korábban. Kézisúlyzók, gagyi húzódzkodó, több gagyi ugrókötél (a mostani bőr az fasza) stb. Annyit értem el vele, hogy kb 50 ezer forint porosodik a sarokban, de itthon normálisan edzeni továbbra sem tudok. Ha nincs az embernek 200-300 ezer forintja berendezni egy normális otthoni konditermet/tornatermet, bele se kezdjen inkább. Korábban éppenhogy híve voltam ennek az edzünk bárhol, bármikor, bármivel dolognak, de úgy látszik kezdek kiöregedni belőle.

(#10017) Bannani válasza kolosanyi (#10016) üzenetére


Bannani
tag

Ezért írtam, hogy pénztárca kérdése.
Kötélmászást hogy nehezíted, ha mondjuk már fel tudsz mászni láb nélkül? illetve egyszerre két kötélen láb nélkül? Súlymellény, vagy hogyan :F

'Mind over matter'

(#10018) Melorin válasza Bannani (#10017) üzenetére


Melorin
addikt

Hátrafelémászás bukósisakban :D

(#10019) kolosanyi válasza Bannani (#10017) üzenetére


kolosanyi
veterán

A súlymellény egyszerű és adja magát, igen. De lehet például így is: link. Szépen, tornászosan, ülőtartásban már bazi nehéz felmászni. Aztán ez is durva: link. Vagy ez (2:13-tól): link. De mellső függőmérlegben is komoly kihívás felmászni, viszont az igazán kemények így nyomják: link. :D

(#10020) -Solt-


-Solt-
veterán

Urak... náthásan edzeni mennyire gáz? Lázam nincs, de az orrom megvan levesesedve... :D

www.smart-bus.hu

(#10021) Bannani válasza -Solt- (#10020) üzenetére


Bannani
tag

Edzés közben legyengül az immunrendszered, szerintem ne erőltesd. 1 hét pihenő még lehet dobni is fog a teljesítményeden.

'Mind over matter'

(#10022) -Solt- válasza Bannani (#10021) üzenetére


-Solt-
veterán

Igen, én is erre szavaztam, de azt hiszem jól is tettem... a 2. pohár forró tea után úgy érzem magam mint akin átment az úthenger... :S Nemrég kezdtem bele megint az edzésbe, nem sok kedvem van pihenni, de nem lesz más választásom. Köszi...

www.smart-bus.hu

(#10023) brownus válasza -Solt- (#10020) üzenetére


brownus
veterán

Ha nincs lazad toljad neki, csinalj csak izometrikus edzest.

Igyal sok vizet, ascorbin savval! 5gramm felletti mennyiseg is mehet, sot!

[ Szerkesztve ]

(#10024) Woodslave válasza brownus (#10023) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Amíg az ágyból fel tudsz kelni addig edzeni is tudsz

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#10025) yootti


yootti
tag

Üdv.
Ha hetente kétszer eszem 8 tojásból készített tükörtojást az árthat-e az egészségnek?Elsősorban a sárgájára gondolok.

[ Szerkesztve ]

Nem csak tisztességesnek kell látszani-annak is kell lenni!

(#10026) brownus válasza yootti (#10025) üzenetére


brownus
veterán

Majdnem mindennap megeszek parat. Mozogni kell eleget, figyelni kell a mennyisegre, minosegre. Azaz semmi bajod nem lesz, sztem

(#10027) kolosanyi válasza yootti (#10025) üzenetére


kolosanyi
veterán

Szia!

Meg ne edd, méreg!!! ;]
Komolyra fordítva a szót, az égvilágon semmi bajod nem lesz tőle. A koleszterin szintet nem az emeli meg, ha zsírosat eszel. Erre jó példa a francia társadalom. Rengeteg telített zsírsavat fogyasztanak, mégis sokkal kisebb hányada érintett a lakosságnak a szív és érrendszeri megbetegedésekben. Nyilván nem kell heti 7 nap, reggel, délben, este azt enni, de ha épeszű módon fogyasztod, az csak előnyödre válik.

(#10028) yootti


yootti
tag

Na,jólvan megnyugodtam.Inkább nektek hiszek mint az egyik ismerősömnek ő azt mondta hogy nagyon zsíros és rengeteg benne a koleszterin.Nagyon hasznos ez a fórum,elkezdtem az elejétől olvasni már a háromezredik hozzászólásnál tartok.Sokat lehet belőle tanulni.
Köszi

Nem csak tisztességesnek kell látszani-annak is kell lenni!

(#10029) Rabbitf_24 válasza yootti (#10028) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

napi 4-5 tojással még élek.... :DDD
egyed nyugodtan, ennél egészségesebb kaja a halon, a gyümölcsökön meg a zöldségeken kívül nem létezik.

(#10030) yootti válasza Rabbitf_24 (#10029) üzenetére


yootti
tag

Köszi

Nem csak tisztességesnek kell látszani-annak is kell lenni!

(#10031) Dobi 562


Dobi 562
addikt

Errol jut eszembe, szoktam latni mikor receptekben leirjak, hogy omlett csak tojasfeherjebol, meg fott tojas de csak a feherjejet szabad megenni, stb... Kesz pazarlas eldobalni a rengeteg sargajat... December utolso ket heteben nem dolgoztam igy magamnak kellett gondoskodnom a megfelelo taplalkozasrol (egyebkent mindent ingyen kapok melohelyen), es napi 6-8 fott tojast ettem, illetve sok tukortojast kokuszolajon kisutve, termeszetesen sargajaval egyutt. Es a kockak a hasamon meg mindig ott vannak. :)

A masik kedvencem, az amikor a taplalekkiegeszitoktol varjak a csodat. Haverom irja, hogy o nem kezdi el az edzest amig nem gyulik neki ossze a loveja kreatinra, vitamin pakkra, feherjere, tomegnovelore... Vegul is sikerult megertetnem vele, hogy azt a rengeteg penzt minosegi kajakra is koltheti es jobban jar. Vegyen max edzes utanra egy gyors proteint.

A harmadik, a ne egyunk este 6 utan... Ugyan miert ne? Nem az szamit mikor eszunk, hanem hogy mit, nem? Meg ha nekem olyan az eletritmusom, hogy ejfel korul fekszek le aludni akkor tok mindegy eszek-e este 8-kor, ugyis felszivodik.

(#10032) emiki6 válasza Dobi 562 (#10031) üzenetére


emiki6
veterán

Volt, hogy lefekvés előtt bezabáltam, semmi rosszat nem tapasztaltam. Amúgy Jay's workout töltött fel kajálással kapcsolatban. Mit, mikor, milyet, stb. Tanúlságos. :)

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#10033) kolosanyi válasza yootti (#10028) üzenetére


kolosanyi
veterán

Érdekesség. Nem kell készpénznek venni minden szavát, de a lényeg, hogy ésszel fogyasztva nem okoz gondot.

(#10034) brownus válasza kolosanyi (#10033) üzenetére


brownus
veterán

(#10035) Woodslave válasza Dobi 562 (#10031) üzenetére


Woodslave
nagyúr

hol dolgozol? :Y :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#10036) Dobi 562 válasza Woodslave (#10035) üzenetére


Dobi 562
addikt

Londonban egy egeszseges es friss eteleket arusito/keszito bolthalozatnal (Abokado). Szoval a tokeletes taplalkozas nalam adott (grillezett csirke, lazac, tonhal, barna rizs, vadrizs, friss zoldsegek, avokado, gorog joghurt, stb). :)

(#10037) Woodslave válasza Dobi 562 (#10036) üzenetére


Woodslave
nagyúr

:C ez király lehet

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#10038) brownus válasza Dobi 562 (#10036) üzenetére


brownus
veterán

irigyellek :) klassz lehet

[ Szerkesztve ]

(#10039) Bannani válasza emiki6 (#10032) üzenetére


Bannani
tag

Bármit csak Jay workoutot ne! :O
Kiráz a hideg ettől a fesztiválgyúróstól meg az elvakult fegyencbzi fanjaitól.

'Mind over matter'

(#10040) yootti válasza kolosanyi (#10033) üzenetére


yootti
tag

Egyébként ha nem írod meg a Lumia fórumban,hogy van ilye topic akkor az életben nem találtam volna ide mert nem gondoltam volna hogy ilyen fórum van a mobilarénán.

Nem csak tisztességesnek kell látszani-annak is kell lenni!

(#10041) emiki6 válasza Bannani (#10039) üzenetére


emiki6
veterán

Hjaj. És akkor mivan? Nem amiatt mondtam, engem is zavar, de ő elmondja magyarul, röviden, tömören a 3 kajálással kapcsolatos videójában... :)

Meg amúgy is rengeteg embert "mozgat meg", bár most hogy így belegondolok, annyira nem érdekel. :P

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#10042) Bannani válasza emiki6 (#10041) üzenetére


Bannani
tag

Tudom, hogy nem azért mondtad.
Egyébként jayworkout még mindig követi a harcos étrendet?

'Mind over matter'

(#10043) kolosanyi válasza Dobi 562 (#10036) üzenetére


kolosanyi
veterán

De jó! :)

(#10039) Bannani
Akkor nem vagyok egyedül úgy tűnik. Nem mintha ismerném, meg sose bántott a srác, csak egyszerűen nem szimpatikus nekem.

(#10040) yootti
Szerintem nem létezik olyan témakör itt a fórumon, aminek ne lenne topikja. :DDD

(#10044) Dobi 562


Dobi 562
addikt

Jo am! Magyarorszagon, otthoni fizetesbol nem tudtam volna megoldani a taplalkozas reszet edzes mellett, meg a Honvedsegi etkeztetes sem a "clean eating"-rol hiresult el, a rossz kajalas miatt pedig csak egy helyben topogtam edzes/futas teren is. Amikor elkezdtem itt dolgozni kint es a kajalas miatt jott a fogyas meg eredmenyek, akkor dobbentem ra, hogy mekkira szerepe van ennek is az edzes mellett.

En kedvelem Jay-t, sokakat motival/motivalt mozgasra a videoival, blogjaval, ez tiszteletre melto.

Bar en mar legutobb olimpiai tornaszos videokat nezegettem youtube-on (pl.: Csollany Szilvesztert), nem fegyenc-celebeket. :)

(#10045) westcoastog válasza Dobi 562 (#10044) üzenetére


westcoastog
veterán

Honvédségi kajálás, haverom jóvoltálból volt "szerencsém" amerikai katonai élelmiszer csomaghoz, hát elolvastam az összetevők listáját, az ájulás kerülgetett... :D

(#10046) Dobi 562 válasza westcoastog (#10045) üzenetére


Dobi 562
addikt

Megkostoltam az o harci fejadagjukat, azt legalabb meg lehetett enni. Mi sokszor tobb hetes gyakorlatok alatt szaraz tartos kenyeret meg "csibecsor" konzervet, majkremet kaptunk csak (neha ebedre felmelegitett konzervet), felejthetetlen elmeny volt. :D

(#10047) kolosanyi válasza Dobi 562 (#10046) üzenetére


kolosanyi
veterán

A honvédségnél legalább van kaja. A tűzoltók sokszor egy-egy elhúzódó árvízi védekezésnél kaja nélkül vannak kint egész nap. :(
Azt hozzá kell tenni, hogy az utóbbi években ez sokat javult, ahogy a tapasztaltabb kollegák beszámolóit hallgatom. Sok mindent lehet mondani a Katasztrófavédelemnél a rendszerbeli átalakításokra, sokan meg is teszik, de a logisztika tényleg rengeteget javult.

(#10048) Bannani válasza kolosanyi (#10047) üzenetére


Bannani
tag

Csak elég szánalmas, hogy egy ilyen alapvető dolog nagy javulásnak számít...de ez már másik téma.
Neked még mennyi van hátra az NKE-ből?

'Mind over matter'

(#10049) Melorin válasza brownus (#10023) üzenetére


Melorin
addikt

Honnan lehet szerezni jó áron aszkorbint?

(#10050) kolosanyi válasza Bannani (#10048) üzenetére


kolosanyi
veterán

Az, de erre nem nagyon lehet mit mondani. Még fél év. Csütörtökön lesz az utolsó vizsgám és februárban kezdődik az utolsó szemeszter. Finom lesz. Szakdogát írni, órákra járni, levizsgázni, felkészülni a védésre meg az államvizsgára, utána meg szakmai gyakorlatra menni. Persze közben edzeni is kell, mert fizikai felmérő, meg még kurva sok alakizás is lesz, mert a vezetőség elvárja, hogy szépek legyünk ám a tisztavatón. :N

Mindegy, tényleg vágom a centit...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.