Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:53

LOGOUT.hu

Mi is az a calisthenics?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3301) SkyS1gn válasza kolosanyi (#3299) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Tegnap mikor 5 felé húzóczkodtam már lövöldözték egyesek a rakétákat :DDD

Bujjék! ;)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#3302) duo


duo
őstag

Boldog Új Évet edzőtársak! :K

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#3303) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Húzó nap volt, király edzés volt. Sikeresen szétk*rtam magam, a pumpáltság megvan. :D
Húzódzkodás:
•8
•+8 kg: 6
•+12 kg: 4
•+16 kg: 3
Evezés GFlex-szel:
•2*10
•egy kézzel: 2*8
Áthúzás GFlex-szel:
•2*10
•egykézzel: 2*8
Szűk húzódzkodás:
•Alsó fogással: 8
•Kalapács fogással: 6
•Alsó fogással: 4
•Kalapács fogásdal: 3
Bicepsz GFlex-szel
•Egykezes: 8
•Kalapács: 8
•21-ezés: 2 széria

(#3304) duo válasza kolosanyi (#3303) üzenetére


duo
őstag

próbáld ki az őrült 8-ast. bármit lehet vele csinálni mint a tabatával. de ez is gyilkos. piramisban: 1 ismétlés 1s pihenő. 2ismétlés, 2s pihenő egészen 8-ig aztán le 1-ig. az összesen 64 ismétlés. ha jól belövöd a terhelést legyen az saját testsúly vagy gumiszalag, expander egykezes kézisúlyzó, meglehetősen nagyot szól. 2-3-4 perc alatt megvan egy ekkora óriásorozat.az ismétlések sebességétől függően.

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#3305) kolosanyi válasza duo (#3304) üzenetére


kolosanyi
veterán

Jól hangzik, köszi a tippet. Ez elég intenzív, ki fogom próbálni. :D

(#3306) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Lábazás kevés eszközzel. Van benne egy-két jó ötlet, amit eddig nem láttam máshol, az egyik ilyen a combhajlítás csövön lógva. Én itthon gimnasztikai labdával oldom meg. :)

(#3307) RBJ


RBJ
addikt

Lassan nekem is ideje lenne lábazni néha. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#3308) kolosanyi válasza RBJ (#3307) üzenetére


kolosanyi
veterán

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#3309) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

A Lidl-ben megint lehet kapni ajtókeretbe szorítható húzódzkodórudat. Íme
Mi a véleményetek róla? Mennyire fog leszakadni alattam? :D

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#3310) kolosanyi válasza Tomi_Sci (#3309) üzenetére


kolosanyi
veterán

Az ajtófélfák közé szoríthatót nem szeretem, eléggé roncsolja a fát és kis terhelést bír csak el. Én önmegtartót vettem, elvileg 140 kilót bír el, én 115 vagyok, tegnap 16 kilós nehezítéssel húzódzkodtam rajta és bírta, de már vészesen meghajlott, szóval tényleg a terhelhetőségének a végén jártam. Mindenesetre sokkal masszívabb, mint az általad említett típus, én az önmegtartóra szavazok.

[ Szerkesztve ]

(#3311) Tomi_Sci válasza kolosanyi (#3310) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Az a gond, hogy az ajtókereteim kialakítása felül íves, és elég keskeny, ezért az önmegtartó nem marad rajta.
75 centi széles a keret, 72 a Lidl-s rúd kihúzatlan hossza, arra apellálok, hogy mivel nem kell nagyon kihúzni, masszívabb marad.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#3312) domerator válasza Tomi_Sci (#3311) üzenetére


domerator
veterán

Ennel a rudnal van egy kis muanyag ellendarab amit az ajtofelfakba kell/lehet csavarozni szoval nem csak a feszites tartja.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#3313) kolosanyi válasza Tomi_Sci (#3311) üzenetére


kolosanyi
veterán

Egy színre festett lécdarabot ha felszegelsz az ajtókeretre, megtartja. 4-5 szeg elég, a leszakadástól nem kell félni, a szegek nem fognak elnyíródni, erőkar meg nincs, ami kihúzza a falból, nálam is így van megoldva.

(#3314) RBJ


RBJ
addikt

[link]
ezekre gondoltam hirtelen majd. csak azt nem tudom hova és mikorra szorítsam majd be. Többet nem akarok edzeni heti 4 napnál de kevesebb gyakorlatot se. :N

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#3315) kolosanyi válasza RBJ (#3314) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én arra figyelek mindig, hogy az egész láb terhelést kapjon. Hiába dolgozik a fémtisztító is guggolásnál, elsődlegesen a combfeszítők kapják a terhelést meg a farizmok, ergo nem árt ellensúlyozni hajlításokkal, vagy csípőemelés variációkkalés persze a vádliról sem szabad megfeledkezni. Oké, hogy futás, ugrókötelezés közben az is kap terhelést, de az más jellegű. Például nálam egylábas guggolás variációt egy csípőemelés variáció szokott követni, utána valamilyen kitörés (nagy kedvenc a bolgár guggolás, sétái és ugráló kitörés), majd vádli. Igazából 3-4 gyakorlat elég minden izomcsoportra, a kulcs az intenzitás. 2 gyakorlattal teljesen ki tudom nyírni a mellem például, de az egész hátam is megvan 3-4 gyakorlatból. Aki egy izomcsoportra 6-8-sok gyakorlatot csinál, annál nincs meg a kellő intenzitás szerintem.

(#3316) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Törzs-kardió nap volt, most végeztem vele. Törzsfordítás-hasprés-hiperhajlítás labdán, (nem tudom a nevét, ezért körülírom, illetve csak az angol nevét tudom) térdelőtámaszból ellenttes könyök-térd érintés, nyújtás, mindegyikből 20 ismétlés pihenő nélkül, 4 kör. Utána ugrókötél-hegymászó 30-30 másodpercig, 3 kör. 4 akart lenni, de így, pihenő nélkül nem ment annyi. :)

(#3317) duo


duo
őstag

azt nézem hogy a lumiások hogy összejöttek itt :D

habár domerator kolega már minden nap egy alma az orvost távol tartja :)

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#3318) kolosanyi válasza duo (#3317) üzenetére


kolosanyi
veterán

A gyúrós topikból is van egy-két arcnak Lumiája. Hiába, terjed a WP... :)

(#3319) kk831228 válasza kolosanyi (#3318) üzenetére


kk831228
addikt

Idősebb 60-70`s korosztálynak való!! :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#3320) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Ezt a rohadt számot 6:30-nál sehogyse találom Már egész mondatokat beírtam gugliba a számból ami be szokott jönni de semmi, a készítők se tudják a nevét, áááá ;]

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#3321) manathlic


manathlic
újonc

Do a best: [link]

"Ne másokat figyelj, hanem önmagadat. És hagyd, hogy ami belül van, felszínre bukkanjon, bármilyen kockázattal is jár. Nincs nagyobb kockázat az elfojtásnál."

(#3322) kolosanyi válasza kk831228 (#3319) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én 22 éves vagyok (mindjárt 23) és szeretem, de mellette droidot is használok párhuzamosan. Én amúgy se vagyok egy fanboy típus, minden rendszerben van szerethető és utálatos dolog. :)

(#3323) Tyer válasza SkyS1gn (#3320) üzenetére


Tyer
őstag

Shazam se ismeri fel...

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#3324) domerator válasza duo (#3317) üzenetére


domerator
veterán

Nekem is volt 4 napig öthuszas és ha nem jött volna kerek évfordulómra az ötcé, akkor még mindig meglenne a wp és nagggyon szimpi volt a rendszer (droid után meg mennyország) nem beszélve a profi ingyennaviról. :R

ON:
Ilyen Crivit ajtórudat használok én is, szerintem jó minőség főleg ennyi pénzért.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#3325) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

nálam is lumia van :D

Resistencia eterna

(#3326) SkyS1gn válasza Tyer (#3323) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Semmi se... :(

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#3327) duo válasza SkyS1gn (#3320) üzenetére


duo
őstag

jó kis dark hiphop. gaslamp killer rak fel hasonlókat (bár az szétrakottabb), vagy pl nem tudom megvan e aesop rock:
ehune :K

ja 33 vagyok.
de csak azt tudom mondani hogya kis lumia, a droid után aranykor, megváltás, feltámadás :)

[ Szerkesztve ]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#3328) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Az utóbbi időben egyre jobban kezdek rákattanni Jeff Cavaliere videóira a YouTube-on. Kidolgozott egy edzésprogramot, amelynek neve Athlean-X. Igazából nem csak edzésprogram, hanem egy minden-egyben edzési-étkezési, életmód cucc. Bár nem vagyok kezdő, de csomó érdekes dolgot lehet tőle ellesni. Igazából a csomag, amit 67 dollárért kínál, egy hibrid, súlyzós, saját súlyos, gumiszalagos, ketlebelles, funkcionális, mindenféle mozgást magába foglaló edzést takar, egy előre elkészített étrenddel, amely 12 hétig tart. Hasonló, mint a P90X, ő maga is összehasonlította a kettőt, de más egy kicsit. Ő úgy véli, hogy 20-30 perces edzésekkel, 5 alkalommal egy héten, 3 hónap alatt komoly eredményeket lehet elérni minden tekintetben. Nos ez nem tudom, igaz-e, de érdekesnek érdekes az ő csomagja, a videói meg még inkább, elég profinak tűnik a fazon. A kliensek eredményeit elnézve inkább szálkásodáshoz, állóképesség és erőnöveléshez jó ez az egész, izomtömeget nem nagyon hozott senkinek. Akit érdekel, az nyugodtan lessen rá a YouTube csatornájára, akit meg még jobban érdekel, az írjon privátot. A többit ott, az már nem fórum téma.

(#3329) Tyer
Ha a csajra gondolsz, akkor nem, nincs akkora mellem, ha meg a gyerekre, akkor meg azért nem, mert annál azért nagyobb vagyok. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3329) Tyer válasza kolosanyi (#3322) üzenetére


Tyer
őstag

ez te vagy? :D

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#3330) bagyulajuve válasza kolosanyi (#3328) üzenetére


bagyulajuve
addikt

holnap jön meg ez, már alig várom, hogy kipróbáljam

az elmúlt 1 hónapban elég lusta voltam amúgy, de vasárnap óta újra elszántan nyomom az edzéseket, ma csak egy "kis" hiit ez edzés volt (kb 3 hónapja szünetelt ez a fajta edzés programomból)
minden 20s munka 10s pihenés és 6 ismétlés:
1. boxzsák - ütés, rúgás, térd, könyök
2. kitörés
3. alpine climbers
4. 16 kg kettlebell kétkezes swing

Resistencia eterna

(#3331) kolosanyi válasza bagyulajuve (#3330) üzenetére


kolosanyi
veterán

Te is kedvet kaptál hozzá? :D Én végül nem tőlük, hanem Kínából rendeltem, nagyon sokára fog érkezni, cserébe 4,5-98 kg-ig nyújt ellenállást a cucc. A 7,5 m egyébként már jó, ha 6-7 darabra vágod, már egész jó ellenállást kapsz (ők írták, 100 %-os nyújtáshoz 4,6 kg-nak megfelelő erőkifejtésre van szükség). Fogantyút veszel hozzá vagy csak simán a kötél lesz? Én nem vettem semmit, mert az enyém "loop" stílusú lesz, ahhoz nem feltétlenül kell.

(#3332) bagyulajuve válasza kolosanyi (#3331) üzenetére


bagyulajuve
addikt

már egy ideje lógott a levegőben, csak nem találtam megfelelőt :)
nem, azt nem rendeltem jól lesz ez fogantyúk nélkül is

Resistencia eterna

(#3333) kolosanyi válasza bagyulajuve (#3332) üzenetére


kolosanyi
veterán

Szerintem én csinálok egyet itthon, csak kötél kell hozzá (tök átlagos vontatókötél simán jó), karabiner, markolatnak meg egy darab cső szivaccsal fedve.

(#3334) kk831228


kk831228
addikt

Ki nyomja itt a tabatát rendszeresen?? :F :))

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#3335) duo válasza kk831228 (#3334) üzenetére


duo
őstag

Jelen!

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#3336) kk831228 válasza duo (#3335) üzenetére


kk831228
addikt

Érdeklődnék te milyen gyakorlatokkal tabatázol? Mostanában én fekvővel csinálom és azt vettem észre hogy sokkal jobb mint ha csinálok pl 2*20-25 ism. egy gyakorlatból. Sokkal jobban érzem a minden izomnál a terhelést pedig nem sok megy le 20s alatt fekvőből. Elején 12 kb a vége felé már csak 6-7 . Mégis keményebb mint ha több pihenővel csinálnék 20-25 ismétlést. :)) Ha jól érzem.... :U :B

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#3337) duo válasza kk831228 (#3336) üzenetére


duo
őstag

fekvő, guggolás, guggolásból felszökkenés, helybensprint, négyütemű fekvőtámasz, jumping jack, hegymászás, de egykezes bicepsz , egykezes vállból nyomás, és kettlebell swing is előfordul.

10 tabataszettet vagy 5 duplát csinálok mostanában.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#3338) kk831228 válasza duo (#3337) üzenetére


kk831228
addikt

Értem!! :R Most a 10 szettet ezekből a gyakorlatokkból csinálsz pl 20s fekvő 10s pihi utna 20s négyütemű stb.?? :U Fejlődésben jobban fejleszt a tabata mint ha sima gyakorlatokat csinálnál hosszab piheőkkel?? Csak azért érdeklődöm mert én csak most kezdtem el fekvőnél csinálom és az biztos hogy jobban kifáraszt. Csak hosszabb távon nem tudom még milyen.... :U

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#3339) duo válasza kk831228 (#3338) üzenetére


duo
őstag

nem ezek nem szuperszettek. tehát lenyomod a 8 szériát egy gyakorlatból. ez egy tabataszett.
aztán mész a követlezőre. és így csinálsz 10 féle gyakorlatot. az 40 perc.
ez leginkább állóképességnövelő/szálkásító/izomdefiniáló edzés. tehát ettől izomtömeget ne várj. nem arra van, de nagyon-nagyon jó.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#3340) kk831228 válasza duo (#3339) üzenetére


kk831228
addikt

Értem!! Köszönöm!! :R Így már érthető... Én csak fekvőből csináltam úgy 20s sima a köv. 20s diamond, köv 20s félodalas stb. Tömeget annyira nem akarok növelni (persze nem baj ha az is lenne) :)) ,viszont erőt meg lehet jobban növel mint a sima ismétléses fekvő... :U :F Nem tudom... :F

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#3341) kolosanyi válasza kk831228 (#3334) üzenetére


kolosanyi
veterán

Szintén jelen! :) Én ugrókötéllel szoktam, guggolásból felugrással, négyütemű fekvő variációkkal, de csináltam már sprintekkel és evezéssel, illetve thrusterrel is (garantált hányás). Ez alapvetően egy magas intenzitású intervallum edzés, nem kifejezetten tömegelésre van, persze mindig akadnak kivételek, vannak akik mindenre reagálnak. Elméletileg egyszerre fejleszti az aerob és az anaerob tartományt, igazából kardióhoz nagyon jó, ha jól csinálja az ember, akkor szinte zabálja a zsírt, de alkalmas még erő-állóképesség, vagy megfelelő gyakorlattal alkalmazva robbanékony-erő fejlesztésére is.

erőt meg lehet jobban növel mint a sima ismétléses fekvő
Attól függ, milyen erőre gondolsz. Pavel például három csoportra bontja az erőt, maximális erőre (tipikusan erőemelő stílus, minél nagyobb súllyal egy ismétlést csinálni), erő-állóképességre (jellemzően a crossfitesek mozognak otthonosan ezen a területen) és robbanékony-erőre (ez talán a legfontosabb a küzdősportokban). Eddigi tapasztalataim szerint a három összefügg, mindig az fog a leginkább korlátozni, amelyikben gyengébb vagy, de mindegyik terület fejlesztésére különböző stílus szolgál.

(#3342) kk831228 válasza kolosanyi (#3341) üzenetére


kk831228
addikt

Aha!! :R Akkor inkább lehet hogy nehezíteni kellene a fekvőket pl súllyal. :U Csak azért gondoltam hogy jobban fejleszt erő -állóképességet mert ,ezután mindíg alig bírtam a kezem behajlítani, sokkal jobban lefárasztott. :) A sima ismétléses fekvőhöz meg már hozzászoktam, hogy nem nagyon éreztem a hatását. :U

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#3343) kolosanyi válasza kk831228 (#3342) üzenetére


kolosanyi
veterán

Igazából fokozod az intenzitást a kevés pihenővel és a magas ismétlésszámmal. Ha max erő vagy tömeg a cél, akkor ez nem jó módszer, de állóképesség, robbanékonyság (dinamikusan végezve a gyakorlatot, vagy például tapsolóssal) fejlesztésére, illetve kardiózni (gondolom magad is érzed, hogy alig kapsz levegőt közben) tökéletes. Ha max erőre mész, csináld plusz ellenállással, kevés ismétléssel (5 vagy kevesebb szettenként) ha tömegre, akkor szintén nehezítve (csak 6-12 ismétlés között maradva). Ami fontos, hogy az ellenállást úgy kell belőni, hogy bukásig tudj menni (nem tényleges bukás, amikor a negatív szakaszt nem kontrollálod, akkor vége a sorozatnak) az adott ismétlésszám tartományon belül.

(#3344) kk831228 válasza kolosanyi (#3343) üzenetére


kk831228
addikt

Köszönöm!! :R :R

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#3345) RBJ válasza kk831228 (#3344) üzenetére


RBJ
addikt

Én ha nagyon variálni akarok elég ha csökkentem a pihenő időt.
Igaz én mindig mérem az órával /stopper/ általában max 2 perc de ha nagyobb erőt igénylő gyakorlatnál 2.5 perc t hagyok. nálam ez vált be.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#3346) bagyulajuve válasza kolosanyi (#3331) üzenetére


bagyulajuve
addikt

mondjuk arra gondoltam hogy csak kettévágom, mint hogy teljesen feldaraboljam és inkább hajtogatom majd, de majd úgyis akkor fog kiderülni, ha látom és próbálgatom majd használni

Resistencia eterna

(#3347) petipetya válasza kolosanyi (#3343) üzenetére


petipetya
nagyúr

"nem tényleges bukás, amikor a negatív szakaszt nem kontrollálod, akkor vége a sorozatnak"

Ez alatt mit értesz pontosan?

"nincs rá lezsóidő"

(#3348) kolosanyi válasza bagyulajuve (#3346) üzenetére


kolosanyi
veterán

Szerintem a több, mint 3 méteres szalag hosszú lesz még úgy is, legalábbis nekem úgy tűnik. Aztán majd kialakul, hogy neked mi a kényelmes. :)

(#3347) petipetya
Tényleges bukás, mikor az adott gyakorlatban el se bírod indítani a mozdulatot, tulajdonképpen a végletekig kimeríted az izmaid. Na ez azért állandó jelleggel kerülendő, pláne ezen túl edzeni (vetkőző sorozatokkal például), mert könnyen olyan terhelést adhat, ami naturálban már sok. Azonban ha nem elegendő a terhelés, akkor meg hiábavaló az edzés, szóval a "meddig érdemes elmenni" kérdés megválaszolása nem egyszerű. Nekem az válik be, hogy az intenzitást növelem kicsit, a volument csökkentem és a sorozatokban addig megyek, amíg teljesen kontrollálni tudom a megmozgatott súlyt (legyen az saját súly, vagy épp vas). Ha a negatív szakasz gyorsul, akkor jó eséllyel ez megtörtént. Példákét a fekvőt hozom fel, ha nem szépen, leereszted magad a padlóra, hanem már "belezuhansz a gyakorlatba", akkor ott ér véget. Ha ez megvan, akkor annyi a dolga az embernek, hogy eldönti, elsősorban tömeget, erőt akar, vagy valahol a kettő között, netán más célja van-e. Utána úgy kell belőni a terhelést, hogy a kitűzött célnak megfelelő ismétlésszám tartományban következzen be az, amiről az előbb beszéltem, ez nem könnyű, tapasztalatot igényel.

(#3349) petipetya válasza kolosanyi (#3348) üzenetére


petipetya
nagyúr

Értem. :R

"nincs rá lezsóidő"

(#3350) kk831228 válasza kolosanyi (#3328) üzenetére


kk831228
addikt

Képzeld tegnap este még nézegettem youtube-on edzős videókat. Találtam egyet ami megtetszett elég jól nézett ki benne (alkatilag) ;] a srác is. Utána még kerestem tőle videókat pl magyarázta a húzódzkodást is stb... Eszembej jutott hogy írtál valakit nem rég ,hogy nézegetted a videóit és megtetszett. Mondom megnézem már hogy kiről van szó, és hát pont erről a Jeff Cavalier-ről írtál Te is!! :B ;) Azért vannak véletlenek... :U :))

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.