Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Facebook és Messenger (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

A legnagyobb közösségi hálózat a világon: Facebook

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5401) Klemens


Klemens
őstag

Sziasztok!
Be lehet valahogy állítani, hogy ne tudjanak az emberek megbökni?

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#5402) koxkids válasza Klemens (#5401) üzenetére


koxkids
őstag

Ha egyszer megbök, hagyd úgy,ne foglalkozz vele és nem tud többet az illető megbökni, ha nem "reagálsz" a bökésre törléssel, vagy vissza bökéssel :)
Szerintem egyéb lehetőség nincsen.

(#5403) Anász


Anász
tag

Sziasztok!
Van egy elég nagy problémám, sikerült kizárnom magam a profilomból :W Íme a történet:
Tegnap este hirtelen bevillant egy új értesítés, miszerint egy ismeretlen eszköz belépett hozzám Kaposvárról, Tmobil-os hálózaton. Na remek, mondom, egy ember tudja rajtam kívül a jelszavam, és ő is telenor-os, nosza változtassunk jelszót, amit sikerült is, egy bő 30 karaktereset már csak nem olyan könnyen törnek fel.
Eddig szép és jó, csak később kijelentkeztem, majd visszajelentkeztem volna, ha jól írtam volna be a jelszót. Még egyszer megpróbáltam, szintén hibás volt, kértem is jelszóvisszaállító emailt, de semmit sem kaptam. Ezóta még rengetegszer próbáltam volna kérni, de csak nem akar eljutni a freemail-re.
Ekkor hirtelen eszembe jutott, hogy régebben, mikor már 5-600 bejövő emailem volt, hogy üzenetem jött, létrehoztam egy szűrőt, ami a facebook-os leveleket automatán törli. Na így aztán várhatom az emailt, így a szabályt egyből ki is töröltem, majd újra kértem a jelszóújítást, de továbbra sem nem kapom meg.. :U
Majd még valami eszembe jutott, van egy 'backup' profilom, amit az ilyen esetekre tartogattam, azon egy gmail-es email cím az elsődleges, ott is csináltam egy jelszóvisszaállítást, és meg is jött az email kb 2 másodpercen belül.
Az lenne a kérdésem, hogy mit tegyek? A freemail-nek írtam már, hogy a szűrő be van e még kapcsolva, vagy hogyan kapcsoljam ki, mert úgy néz ki, hogy be van még, de még csak az automata válaszlevelet kaptam meg.

“There's nothing more permanent than a temporary fix.“

(#5404) Fl3x


Fl3x
aktív tag

Sziasztok!

olyan problémám lenne, hogy egy cégnek csinálnék oldalt fészen és a www.facebook.com\page\ceg-en érhetem el, viszont nem lehet vhogy azt a "page" nevű vackot eltüntetni, hogy csak simán www.facebook.com\ceg legyen?

előre is köszi, üdv.: Fl3x

" Nem az számít mekkorát ütsz, hanem hogy hány ütést állsz ki mikor talpon kell maradni!"

(#5405) Klemens válasza koxkids (#5402) üzenetére


Klemens
őstag

Értem. Köszönöm!

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#5406) pete_21


pete_21
addikt

Sziasztok!
Ha mobilról lépek be a Facebook webes, mobilos felületére, és úgy küldök üzenetet, akkor nem tudjátok, hogy ha nem sikerül elküldeni az üzenetet, akkor jelzi valahogy?
(PC-n tudom, hogy jelzi. Csak azt nem tudom, hogy mobilon, webes felületen írja-e valahogy...)
Köszi a választ!

(#5407) Fecogame válasza pete_21 (#5406) üzenetére


Fecogame
veterán

Nálam kiírta, hogy az üzenetküldés sikertelen.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#5408) Lewzke


Lewzke
őstag

Remek, hogy már nekem is beállította az idővonalat. Nem értem miért nem lehetne választható. Most meg emlegethetem a kurv@ anyjukat.

(#5409) pete_21 válasza Fecogame (#5407) üzenetére


pete_21
addikt

Köszi a választ!
Akkor elvileg ha nem írt ki semmi hibát, és PC-ről belépve is látom az üzenetet, amit írtam, akkor elvileg megkapta, ugye? :)

(#5410) krizmo_


krizmo_
Topikgazda

Üdv!

Már hónapok óta nem tudom normálisan használni a facebookom, mert végig nézném az üzenőfalat, de elég gyakran nem tudom. Megjelenik egy link, amire ha rákattintok elvileg tovább enged, gyakorlatilag meg elég sokszor nem. Trükk eddig: F5, majd End, és úgy rákattint akkor ment.... Ötlet, hogy mit tehetnék, hogy "megjavuljon"? (Új reg. kizárva)
Azt gondoltam kiküszöbölik a hibát, de nem.
Aztán itt ez a percről-percre baromság is, ami olyan, mint az egyszerű mese hol van hol nincs, miért tesz be oda valamit, amit az üzenőfalra nem tesz ki...?
Plusz idővonal, amit sokakhoz hasonlóan én sem szerettem volna....
Az idegesít, hogy azért szedtem össze az oldalakat, amik érdekelnek, hogy lássam a híreiket, de így csak a kínlódás megy az egésszel.

[ Szerkesztve ]

(#5411) #41133696


#41133696
törölt tag

(#5412) Lewzke válasza #41133696 (#5411) üzenetére


Lewzke
őstag

Ezt úgy lehet kivédeni, hogy nem klikkelsz minden nyomorúságra és nem telepítesz alkalmazást?

[ Szerkesztve ]

(#5413) Fecogame válasza pete_21 (#5409) üzenetére


Fecogame
veterán

Igen. :K

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#5414) mukibuci válasza #41133696 (#5411) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

ööö, aki hülye haljon meg elv alapján nekem nem nagyon hiányoznak azok a felhasználók, akiket emiatt kitiltanak :D Nem kell mindenre kattintgatni ész nélkül, és nem lesz hirtelen 100 új barátja az embernek :)

Lewzke: lényegében igen :K lehet alkalmazásokat telepíteni/használni, csak nem ész nélkül. Aki meg kíváncsi az öreganya indián nevére, az így járt :P

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#5415) kispx válasza #41133696 (#5411) üzenetére


kispx
addikt

Egy kis kárörvendés:

Végre (iphone helyet) nyernek egy 30 napos gondolkodási időt, hogy megéri-e mindenre ész nélkül kattintgatni. :D

[ Szerkesztve ]

(#5416) misx válasza Lewzke (#5412) üzenetére


misx
senior tag

Vagy ha már megtetted, törlöd kifele. Én is takarítottam, mielőtt publikáltam az idővonalam.
Asszem a kedvencek között kb. 45 lájkolt oldal maradt csak. De azoknál tényleg kíváncsi vagyok a hírekre, újdonságokra.

(#5417) #41133696


#41133696
törölt tag

Igen, ezzel ellen lehet védekezni, például, hogy nem telepítget az ember minden vacakot fel a FB profiljába, a linkeket meg megint elővigyázatosan kezeli. pl ezzel:

Azok számára is elérhető ingyen, akik egyébként nem Norton ügyfelek :K

(#5418) Diego!


Diego!
senior tag

Helló

Miért van az, hogy nem látom, hogy hozzászóltak egy ismerős adatlapján megosztott képhez? (amit én osztottam meg)
Amikor hozzászól, abban a pillanatban jelzi, utána eltűnik, és a kép alatt sincs semmilyen hsz. :U

(#5419) #41133696 válasza Diego! (#5418) üzenetére


#41133696
törölt tag

Pl, meggondolta, és törölte?

(#5420) Diego! válasza #41133696 (#5419) üzenetére


Diego!
senior tag

Nem, mert ott van, más látja.

(#5421) buci30


buci30
addikt

Gondolom arra még mindig nincsen megoldás ,hogy egybe lehessen törölni az üzenőfali bejegyzéseket?!
Megkíséreltem egyesével de az igen sokáig tartana mert kb, 2éve vok fent és hát... :D:D
Na de komolyra fordítva:
Ha erre nincs megoldás akkor csak úgy lehet ezt helyre tenni ha új profilt csinálok.
Amit el is kezdtem de viszont amikor feltöltöm az albumba a képeket nem mindig jelenek meg helyesen.
Van amikor írja ,hogy fel lett töltve pl. 34 kép és van amikor ez az üzenőfalón van de az albumba azt írja hogy csak 3 kép van.
Másik ,hogy mutatja mindegyik képet de nem rendesen van ,hogy csak egy fekete négyzet van ott és a kép nincs. De ha az album szerkesztésre kattintok akkor meg mutatja az összeset. Szóval....

Mi lehet a gond? Hogy most regisztráltam az új profilt és még a szerveren ilyenkor várni kell lassabban frissít vagy mi lehet?
Mert a régi profilom nem töröltem meg semmi, az ismerősök miatt mert onnan könnyebben vissza jelölöm őket ugyebár.

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#5422) Endless


Endless
aktív tag

Hogy lehet azt beállítani, hogy csak akkor jelenjenek meg a hozzászólások a képeimnél ha én azt jóváhagytam? Régebben volt ilyen opció de most idővonalnál ezt nem találom. Plz valaki segítsen

On October 6th the planet blacked out for two minutes and seventeen seconds. ***I12***

(#5423) pete_21 válasza Fecogame (#5413) üzenetére


pete_21
addikt

Ok, köszi a választ! :R

(#5424) Devilhun_HUN


Devilhun_HUN
aktív tag

Megújulnak Facebookon az üzenetek
2012. augusztus 23., csütörtök, 07:45

Eleinte, szokás szerint, várhatóan felhasználói ellenállás fogadja majd a Facebook üzenetes részlegének megújítását, pedig a felület is remekül sikerült.

Szerda este kezdte meg a Facebook az üzenetek megjelenésének megújítását - írja a Mashable. Az egy helyett két oszlopra tagozódó felület hamarosan minden felhasználónál élesedik.

Az új, emailes szoftverekre hasonlító megjelenés jóval praktikusabb, mint az eddigi: egyik oszlopban találjuk az üzenetek "betekintő nézetét", míg a másikban aktívan kommunikálhatunk a kiválasztott féllel. Így nem kell visszakattintani az Üzenetek főoldalra ahhoz, hogy látható legyen az olvasatlan üzeneteket küldők neve, illetve üzenetük első néhány szava.

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#5425) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Üdv!
Valahogy ki lehet kapcsolni hogy ne tudjanak küldeni játékfelkéréseket meg alkalmazás felkéréseket. Kezd az agyamra menni.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#5426) krizmo_ válasza Ł-IceRocK-Ł (#5425) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Üdv!

Elvileg, csak az a megoldás van rá, hogy letiltod az adott játékfelkérést/alkalmazást, amit kapsz. És abból a felkérésből nem kapsz többet.

(#5427) Ł-IceRocK-Ł válasza krizmo_ (#5426) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

ez oké, eddig is így ment, de arra gondolok hogy újakat se tudjanak küldeni. valamiféle tiltás ilyesmi.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#5428) krizmo_ válasza Ł-IceRocK-Ł (#5427) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Elvileg csak ez van :(( Engem is bosszantott már ez, de csak egyesével tudok takarítani.
Van még egy megoldás, amit én alkalmazok törlöm a bosszantó küldözgetős egyéneket....

[ Szerkesztve ]

(#5429) Ł-IceRocK-Ł válasza krizmo_ (#5428) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Azt kéne. De am borzalmas, felnéz párszor az ember hogy miújság vagy valami, és ilyen marhaságokkal kell foglalkozni...

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#5430) tunkiih


tunkiih
őstag

üdv mindenkinek. olyan problémám lenne hogy facebook for android alkalmazáson belül, a chaten hiába lövöm be a "go online" -t nem látnak online-ként chaten, a kis telefonos ikon marad, hogy megkapom üzibe.. kijelentkezés, alkalmazás reinstall nem segitett.. jött közben frissités az sem.. valaki..? :D gochat alkalmazással látnak, de nem szeretnék ezért 10 alkalamzást a telefonra...

[ Szerkesztve ]

(#5431) Devilhun_HUN


Devilhun_HUN
aktív tag

Ez mit akar jelenteni?

Feltörtek?

De hogyan törték már fel a 30 karakteres jelszavamat?

érdekes

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#5432) mukibuci válasza Devilhun_HUN (#5431) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

ebből maximum az eszköz tipusa biztos. Használtál safarit?

szerk: én tiszántúlon vagyok, mégis tele van budapestivel, valamint a jelenlegi egy velencei :D

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#5433) Devilhun_HUN válasza mukibuci (#5432) üzenetére


Devilhun_HUN
aktív tag

nem csak google chromot használok és androidon facebook for androidot de az is galaxy tab.

De Budapestről ki se mozdultam 3 éve szóval ez nekem gyanús nagyon.

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#5434) kispx válasza Devilhun_HUN (#5433) üzenetére


kispx
addikt

Ha az időpontok és a böngészők egyeznek a használati szokásoddal, akkor nincs para. Azzal, hogy a város rosszul "becsülte" meg azzal nem nagyon kell foglalkozni.

A 30 karakteres jelszó ügyben:
A jelszavakat manapság már nem feltörik, hanem ellopják (keylogger). A végfelhasználó jobban támadható, mint egy ilyen nagy rendszer. Bár ezzel nem azt akarom mondani, hogy 6 karakteres jelszó elég.

[ Szerkesztve ]

(#5435) Devilhun_HUN válasza kispx (#5434) üzenetére


Devilhun_HUN
aktív tag

de nem egyeznek a böngészők soha nem használtam safarit

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#5436) Pro!Petya


Pro!Petya
addikt

Sziasztok! Azt hogy tudom beállítani hogy ha egy személyt megjelölök ismerősnek akkor azt a többi meglévő ismerőseim ne lássák! Azaz xy mostantól yx ismerőse! --> ezt akarom elrejteni! :R

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#5437) Fecogame


Fecogame
veterán

Már mindenkinél timeline van? :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#5438) Devilhun_HUN


Devilhun_HUN
aktív tag

Emailesedik a Facebook üzenetküldője

Egy átgondolt, új designt kap, valamint a szolgáltatáslistája is bővül pár új funkcióval.
Komolyan gondolta Zuckerberg anno, amikor kijelentette, hogy közösségi oldal üzenetküldő szolgáltatását egy teljes értékű email-klienssé kívánja alakítani. Ennek a tervnek egy újabb lépését láthatják azok a felhasználók, akiknél már aktiválták a legújabb fejlesztéseket. Az újragondolt kezelőfelülettel a Facebook chatkliense egyre jobban hajaz egy klasszikus elektronikus üzenetküldő szolgáltatásra: az új és eddigi beszélgetések bal oldalt, egy görgetősávban lesznek láthatóak. Egy címzettre rákattintva, a vele folytatott beszélgetés nem egy új lapon, hanem a sávtól jobbra, középen jelenik majd meg.
Kényelmes és nem utolsó sorban hasznos újítás a címzettek listája felett található keresősáv, amivel könnyedén rákereshetünk egy adott beszélgetőpartnerre, valamint egy adott beszélgetésben szavakra. A vállalat elmondása szerint az újítással egyszerre több fotót is küldhetünk majd, valamint újabb emoticonokkal is színesíthetjük beszélgetésünket. Ahogyan azt már megszokhattuk, az újdonságokat lassan, de biztosan aktiválják mindenkinél, ám mivel ez a Timeline bevezetésével ellentétben egy, a felhasználókat kevésbé megosztó fejlesztés, valószínűsíthetően gyorsabb lesz a terjedése.

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#5439) buci30


buci30
addikt

Valaki Help kérem :(

Kellet csinálnom egy uj profil a fb-n ami nem is gond.
De az uj profillal léptem be a telefonommal.
Ami megint csak sikerült. Működik is ha jelölés van kapok jelzést minden a gond,
hogy viszont a chat részen nem látszik ,hogy fent vok nincs ott a kis telefon.
A régi profillal ha belépek a PC-n akkor az látszik a kis pöttyel.

Mi lehet a gond?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#5440) Socket A


Socket A
aktív tag

hali!
én a webkamerás alkalmazással vagyok gondban
letöltöm föltelepítem stb de amikor hívni akarok valamit ismét a letöltést dobja be opcióként
valakinek ötlete?
köszi!

"La familia es todo." "A glóriákkal az a baj, hogy mindig elakadnak az ajtófélfában."

(#5441) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Ha teszek üzenetet a közös falra és van olyan opció,h egyéni abban pedig,h "Elrejtés a következők elől" és "A következő emberek vagy listák:"

Akiket ide teszek azok nem fogják látni az üzenetem?

thx!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#5442) krizmo_ válasza Orlin (#5441) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Üdv!

Csak azok látják, amit kiraksz, akiknek engedélyezed, ha használod az egyéni beállításokat, akkor nem fogják látni a posztodat, azok akiket betettél valamilyen egyéni beállításba. Ha elrejted előlük.
Már használom egy ideje az egyéni beállításokat, és teszteltük is, szóval működik.

[ Szerkesztve ]

(#5443) buci30


buci30
addikt

Valaki HELP!!!

Csinálnom kellet egy uj profilt gmail-os emaillal és a régi profilom pihenőre küldtem.
De! Telefonon nem jelez akármilyen értesítő hangot állítok be a facebook messenger.
Rezeg de hang semmi de az üzenet megjön azzal nincs baj.
S a másik ,hogy amikor belépek a programmal nem mutatja a chaten ,hogy fent vok sehogy se meg a kis telefont se.
De ha valaki az adatlapomra megy és üzenetet ír akkor ott ott van ,hogy telefonon megkapom.
Köszönöm előre is!

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#5444) aram01


aram01
nagyúr

hali srácok fiamnak beszeretném állitani a face-t a mobiljára(az ingyenes t-mobilost) a telefonja típusa: nokia c01,már az elején elbuktam mert a legördülő fülön nem találtam Magyarországot,valaki elmagyarázná szájbarágósan a teendőimet? köszönöm

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#5445) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok !

Mostmár nekem is átállt TimeLine-ra.
Nézegetem a beállításokat, és azt akartam beállítani, hogy az én TimeLine-omre bárki írhasson.

Ezt viszont úgy látom, hogy nem lehet beállítani !,. :O

Valóban nem lehet beállítani, hogy bárki írhasson a TimeLine omra ?

Két lehetőség közül lehet választani. Vagy az ismerőseim írhatnak, vagy senki sem.

köszi szépen

(#5446) pyron25


pyron25
aktív tag

Hol tudnám beállítani azt, hogy a profilképem mások számára ne legyen elérhető? Tehát nagyba ne lehessen előhozni, azaz ne is lehessen rákattintani.

Nincs lehetetlen, csak tehetetlen!!!

(#5447) vans? válasza Orionk (#5445) üzenetére


vans?
őstag

Es ez a lehetoseg hol van?

hábm bábm

(#5448) Orlin válasza vans? (#5447) üzenetére


Orlin
addikt

adatvédelem - idővonal és megjelölések

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#5449) vans? válasza Orlin (#5448) üzenetére


vans?
őstag

kosz!

hábm bábm

(#5450) aram01 válasza Orionk (#5445) üzenetére


aram01
nagyúr

na én is beállítom hogy senki ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Facebook és Messenger (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.