Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1795) bicskeyd


bicskeyd
csendes tag

Sziasztok! Megpróbálom leírni a tapasztalatomat és kérdésemet! Dx7450 nyomtató;Epson Glossy(190g/m2)fotópapír és utángyártott patron[link] Kb 35-40képet nyomtattam már ki vele10x15méretben és mire kikisérleteztem azt,hogy a kéket a szinbeállításoknál a csúszkán -20ra állítva a szintelítettséget pedig -10re állítva már majdnem jó képet nyom.Pl ha egy kocsi a napsütésben van a képen a kocsi alatt az árnyékban ugyebár sötét van de azért még a monitoron látni a kavicsokat az úton,na a nyomtatott képen ez már nem látszik csak egy sötét paca.Szerintem a papír nem bír el több tintát és ezért lessz annyira sötét,hogy nem látni semmit azokon a helyeken.de csak a sötéttel nem boldogul a többi helyen jó.Ezért gondoltam a telítettség minuszba húzásával és a kékből is azért vettem el ennyit mert kékes árnyalatú volt a kép hátha így jó lessz.Közben a kék annyira gyorsan fogyott már a negyedéig volt csak,hogy van az a beállítás miszerint nem figyeli a nyomtató állapotát tehát a tinta szintet sem jelzi ki,és arra gondoltam majd nem tiltja le a chipet és a maradék fele tintával majd még nyomtatok amíg ténylegesen ki nem fogy a tinta.Nyomtatom a képet és már azt hittem kész van mert elhalgatott és a papírt is láttam ,ki akartam húzni de nem adta :O na mi lett ezzel :F rányomtam a nyomtatás megszakításra le is okéztam hogy tényleg akarom és semmi.Megpróbáltam még párszor de nem. Megnyomtam a stop gombot a nyomin és kiadta.Állóképet nyomott és a felső 2 centis részén(ami beszorult)már fehér volt a kép és 2centis átmeneten láttam egyre hiányosabbak a tinta pontok tehát kifogyott és vilogott is a sárga led. Folyt köv.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.