Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz sb #17235 üzenetére

    Ha megrendeled ezt a tesztsort, akkor ahhoz kapsz egy elég korrekt leírást is, hogy melyik tesztnél mire kell figyelni, illetve konkrétan leírja, hogy hogyan kell osztályozni. Valamennyire biztosan szubjektív, meg eleve a driver beállításainak módosításával jelentős változás érhető el a képminőségben, tehát ezek a pontok mindig egy beállításra vonatkoznak, és a tesztelő véleménye is beleszámít, mert annyira azért nem egyértelmű, hogy mikor hány pontot kellene adni. Emellett az egész tesztet befolyásolja a lejátszószoftver, vagyis az eredmény nem csak a beállítások, de még a szoftveres oldaltól is függ. Sajnos a képminőség vizsgálata ennél könnyebb sosem lesz.

    (#17237) regger: Eleve az emberi tényező miatt nem lehet az egészet objektíven mérni. Hiába állítod fel a szabályokat, azt egyszerűen lehetetlen tökéletesen betartani, még ha törekedsz is rá. Emellett az eltérő driveres beállítások drámaian módosítják az eredményt, plusz a szoftver mint tényező. Ne feledd, hogy rengeteg szoftver beépítve tartalmaz különböző szűrőket, amit nyilván a driver is tartalmaz, csak más algoritmus más eredményt ad. De ugye a szoftveren belül is vannak eltérések. A VLC például a saját de-noise szűrőjét (ami valóban brutálisan jóra sikerült) csak akkor engedélyezi, ha AMD Vision APU-t talál a gépben. Más hardverrel inaktívra rakja, még dedikált Radeonnal is. Ezt én is kipróbáltam. Radeon HD 7850-en egyszerűen nem kapcsolja be, pedig telepítve van az OpenCL driver. Ugyanakkor a Brazoson és a Llano APU-n például vígan megy, gondolom a Trinity-n is, de azt nem próbáltam. Kis hack mellett a device ID-t megváltoztatva mehet bármilyen hardveren is, csak rossz az eredmény. Dedikált Radeonnal akadozik, míg Intel és NV grafikával szimpla random fagyásokat produkál. Az ID hackból kiindulva feltételes elágazással indulhat a program, és úgy kerülhet engedélyezésre az OpenCL-es de-noise. Ezt csak azért írtam le, mert ha VLC-vel nézed a HQV tesztet, akkor a szoftver döntően befolyásolhatja az eredményt. Ebből a szempontból az MPC-HC jó alap lehet, mert az nem foglalkozik az olyan egzotikus dolgokkal, mint az OpenCL. Persze nincs is olyan minőségi de-noise szűrője mint a VLC-nek ez a speciális megoldása, de valamit valamiért.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák