Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  eFootball

Hozzászólások

(#301) Carvus válasza VinoRosso (#300) üzenetére


Carvus
senior tag

(#302) eddienhl999 válasza TrueGooner (#297) üzenetére


eddienhl999
tag

Teljesen egyet értek. Szerintem is nagyon jó - bár én már 0.9-el is jól eljátszottam. És valóban nem szabad egy meccsből megítélni, mert ezt bizony picit újra kell tanulni. Sokakat az zavar, hogy változtattak az irányításon és ez már az első mérkőzés után elriasztja őket. Gyakorolni kell, rengeteget.

(#303) VinoRosso válasza Carvus (#301) üzenetére


VinoRosso
veterán

Köszi.

CO-OP-ról van valami?

(#304) Edgar2621


Edgar2621
őstag

Sziasztok PES-esek :)

Belekezdtem én is az ingyenesség nyújtotta örömökbe és összességében eddig elégedett vagyok. 2 év teljes foci-videojáték hiány után, a PES-el (tudom ez már eFootball :D ) legalább 10 éve nem játszva van mit szoknom és van mihez alkalmazkodnom, de nem vészes a helyzet. A gameplay maga szerintem elég jó, lehet érezni a játékosokon, hogy ki miben jó, de nincsenek olyan különbségek, hogy elég legyen csak az indítást nyomni és már szalad is a lassú védőket fénysebességgel kerülgetve a 99-es sebességű gyalogkakukk. A lövések fizikájával van talán a legtöbb problémám továbbra is (mondjuk ezzel a FIFA-ban is volt, de ez nem nyugtat meg), egyszerűen nekem furcsán lőnek a játékosok, a tekerés és a belsős bepasszok még elmennek, de amikor rüsztel lőnek az valami fertelem szerintem, ezen jó lenne változtatni, mert nyomokban sem tartalmaz valóságot. A védekezés elég összetett és eddig lekopogom úgy tűnik, hogy rajtam múlik mennyire sziklaszilárd a hátsó alakzat (ugye-ugye kedves FIFA...), bár egyelőre hordozok amatőr jeleket a dífenzben, néha rosszul váltok, máskor elszaladok a támadó mellett, aztán van olyan amikor már szereltem, de nem érzékelem és kibikázom a nézőtérre a simán megjátszható lasztit, néha nem nyomom elég gyorsan a passzt és elveszi a csatár, kaptam pár középkezdéses gólt is (hátrapassz és egyből vissza a középkezdést végző csatárnak, volt olyan hogy egy meccsen kettőt is benéztem). Az animációk szépek szerintem, van benne még fejlődési lehetőség persze és a körítés messze elmarad a FIFA-tól, de ez egy jó alap. Az online kapcsolat eddig nagyon jó, nem tapasztaltam késést, lagot, besegítést stb. (ugye-ugye FIFA...), bár ez összefüggésben lehet azzal is, hogy valószínűleg egyelőre kevesen játszanak vele (most jön a TOTS időszak a FIFA-ban). A dream team-em alakul, kaptam egy zsák ingame valutát, úgyhogy elég jó csapatot tudtam összerakni (Joe Gomez, Gavi, Mertens, Aubameyang) a szélen két magyarral (Sallai és Szoboszlai), élvezem a fejlesztgetést és építgetést. Várom az átigazolási tippjeiteket :)
Ha már ingyenes gondoltam veszek egy kis pontot, hagy gyarapodjon a KONAMI számlája, kőkemény 1000 magyar forintot invesztáltam (és többet nem is tervezek egyelőre), amiből jött egy Otavio, ami elég jól fejleszthető lapnak tűnik, de rájöttem hogy a másik csomagból érdemes húzni, onnan jött is egy Calhanoglu és egy Bruno Fernandes (állat egy lap).
Na egyelőre ennyi, majd jelentkezek még ha haladok vele, irányítási tippeket szívesen fogadok, mert elég sok homályos terület van még.

Forza PES

XO: Gollami26

(#305) Edgar2621 válasza Edgar2621 (#304) üzenetére


Edgar2621
őstag

Te jó ég hogy pörög ez a topik :DDD :DDD :DDD

XO: Gollami26

(#306) ROBREGGAE válasza Edgar2621 (#305) üzenetére


ROBREGGAE
tag

Tartalom az megint nulla rajta. Efootball league nélkül szinte érdektelen lenne az egész. Ráadásul az is idő után unalomba fog fulladni...

Ezek a kihívások is nagyon semmik. Szerezz 5 pontot, meg hármat.

Esetleg, majd ha szándékoznak visszahozatni a Coop módot, akkor lesz még valami érdemleges rajta...

(#307) TrueGooner válasza ROBREGGAE (#306) üzenetére


TrueGooner
aktív tag

Autentikus módban is van 3 event, fejenként 3 kihívással. Sokan nem veszik észre, nem tudom, Te tudtad-e. :)

(#308) Edgar2621 válasza ROBREGGAE (#306) üzenetére


Edgar2621
őstag

Egyetértek, nincs benne semmi jelenleg ami beszippantana, csak úgy játszogat az ember. Nem tudom hogy szeretnének alternatívát nyújtani a népnek a FIFA mellett, de eddig ez karcsú. Azt sem értem, hogy a hosszú fejlesztési idő alatt miért nem találtak ki egy üzleti modellt amiben van tartalom. Az őszi fiaskóval együtt az egész nagyon furcsa, lassan tényleg lehúzhatják magukat a klotyón és marad a FIFA vagy semmi foci fronton.

XO: Gollami26

(#309) ROBREGGAE válasza TrueGooner (#307) üzenetére


ROBREGGAE
tag

A japán meg amcsi ligásra gondolsz? Tudom, azt is elkezdtem.

Hát az is borzasztóan változatos... Ugyanaz a feladat, mint a többinél. :DD

(#310) Edgar2621 válasza TrueGooner (#307) üzenetére


Edgar2621
őstag

Toltam azt is, nagy élmény J-league csapatokkal játszani :)
Tényleg semmi ötlet, semmi kreativitás, semmi tartalom, bizakodó voltam az indulásnál, de egyre inkább lehangol engem is.

XO: Gollami26

(#311) ROBREGGAE válasza Edgar2621 (#308) üzenetére


ROBREGGAE
tag

Abszolút megértem, hogy egy félkész játék, és kell neki 2-3 év. Ám tartalommal megtölteni nem lenne hatalmas feladat.

Annyira bonyolult lenne a Fifához hasonlóan kitalálni azt, hogy mondjuk szerezz 10 gólt, meg szerezz 5 gólt tizenhatoson kívülről vagy beadásból stb. Meg simán lehetne adott kártyákért kihívást teljesíteni...

(#312) ROBREGGAE válasza ROBREGGAE (#311) üzenetére


ROBREGGAE
tag

Vagy pl. úgy látom matchday teljesen el lesz felejtve, pedig az fun volt. Nem is értem.

(#313) TrueGooner


TrueGooner
aktív tag

Türelem srácok. Bár tudom, eddig is ezt kérte a KONAMI. 😀 Például Objectekről volt szó, hogy fognak érkezni. Amit most láttok az még csak a kezdet. Az Autentikus kihívások pedig tényleg borzalmasak, semmi kedvem Amerikai, meg Japák csapatokkal játszani amikor ott a Dream Teamem. De legalább jön belőle XP meg GP...

Szóval most igyekeztek rendbe tenni a játékmenetet (remélem még azért nem fejezték be etéren a munkát), és most kovetkeznek majd a tartalmi frissítések.

Kitartást, szerintem minimum fél-egy év kelleni fog még, hogy élvezhető, tartalmas játék legyen.

(#314) ROBREGGAE válasza TrueGooner (#313) üzenetére


ROBREGGAE
tag

Nekem nem azzal van baj, hogy nincs kedvem vele, hanem együgyű az egész. Hamar megvannak, jelenleg még kevesebb is a content, mint a 21-nél mennyiségre, minőségre. Ami azért poénos. Egyedül a liga menti meg, de ott meg simán összedob a rendszer 7. osztályút 4. osztályúval... Annyira sokan játszhatják, hogy ennek sincs így értelme.

(#315) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Cointot lehet szerezni valahogyan (a vásárláson kívül)?

(#316) Edgar2621 válasza ROBREGGAE (#314) üzenetére


Edgar2621
őstag

Tegnap toltam a ligát és elég változatos ellenfelekkel dobott össze, volt hogy nyertem 6-1-re, aztán kikaptam 8-2-re (ez a srác/csaj tényleg nagyon durván jól nyomta, nem én voltam a béna), összességében pozitív mérleggel jöttem ki belőle és általában hasonló erősségű játékosokkal toltam, de megerősítelek, hogy tényleg nagy a szórás.

XO: Gollami26

(#317) TrueGooner


TrueGooner
aktív tag

-2/+2 a ligában a szórás elméletileg.

(#318) Cambi válasza TrueGooner (#317) üzenetére


Cambi
tag

Én DIV 9-ben vagy Div8-ban szinte kezdésként kaptam ellenfelet a DIV 4-ből is, de mondjuk amilyen könnyű odáig eljutni, igazából teljesen mindegy.

Feltételezem DIV 3-tól már szigorúbb követelmények vannak.

(#319) eddienhl999


eddienhl999
tag

Valaki azt megtudná mondani, hogy a ligában a ranking-ben miért nem lehet rákattintani a my ranking-ra. Vagy ott kik vannak benne? A divisio egyesek?

(#320) Cambi válasza eddienhl999 (#319) üzenetére


Cambi
tag

Szerintem csak DIV 1-ben kapnak ratinget a játékosok, és azok kerülnek be oda.

(#321) eddienhl999 válasza Cambi (#320) üzenetére


eddienhl999
tag

Köszi!

(#322) Edgar2621


Edgar2621
őstag

Aztaaa hogy pörög a topik :)
Kinek hogy tetszik a játék? Hogy álltok a csapatépítéssel?

XO: Gollami26

(#323) csababarca válasza Edgar2621 (#322) üzenetére


csababarca
őstag

Én játszok naponta 1-2 challenge meccset, de nagyjából ennyi.
Nincs is tartalom igazából, így nem köt le.

Elég jó csapatot összeraktam: elől van Messi, Mbappé, Dembelé, Son, Haaland, Sterling, Forlán emberkék, kp-n Viera, Bellingham, stb.
De sok értelme így nincs az egésznek.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#324) ROBREGGAE válasza Edgar2621 (#322) üzenetére


ROBREGGAE
tag

Olyan mint egy hullámvasút. Pl. most, tegnap felkúrt teljesen. Azt érzem néha, hogy nem nyerhetek, meg nem reagálnak a játékosaim se védekezésnél, se az előre játéknál.

Máskor meg minden összejön, már-már túlzottan pont úgy pattan a labda, ahogy nekem jó.

Szóval kurvára felemás érzéseim vannak. Amúgy én a csapatépítéssel jól állok. Elég erős keretet hoztam össze. Meg próbálom az A és B formás játékosokat levadászni, ha kell.

(#325) underdark válasza Edgar2621 (#322) üzenetére


underdark
aktív tag

majd 2023-ban, ha talán lesz bent valami mód addig kuka.... komolyan nem értem, egy fős fejlesztő cég gyorsabban halad bármivel mint ezek :/

"akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán"

(#326) koppasz1986 válasza Edgar2621 (#322) üzenetére


koppasz1986
tag

Kéthetente 1-2 meccsre elindítom hátha javult valamit. A játékmenet nem lenne olyan rosz, de ezek a hulladék reakciók... mint ha az embernek lenne egy ezres pingje... elpattan, össze vissza szalad úgy fordul, mint egy reumás csiga, átveszi komótosan lekezelgeti, holott már a továbbpaszt rég megnyomtam azt így lazán szerelnek... Nekem elég volt ebből azóta fifázok, a játékmenete elég fos a több évnyi pesezés után, de legalább reakciók atomgyorsak talán túl gyorsak is, a passzok is oda mennek ahova az ember akarja, én már nem hiszem, hogy vissza tudnék szokni ehhez a efootballos lassúsághoz...

(#327) TrueGooner válasza ROBREGGAE (#324) üzenetére


TrueGooner
aktív tag

Hullámvasút. Ez a legjobb kifejezés. Pontosan ezt tapasztalom én is. Úgy kapok ki 5-0-ra, hogy abból minimum 4 kérdéses (nem reagáló kapus, minden szituban ellenfél elé pattanó labdák), aztán játszok meg egyet és ugyan ez, csak a javamra. Ez számomra egyértelmű script, de sosem láttam ezeknek értelmét sportjátékokban. Csak győzzön a jobbik, ennyi. De itt érezhetően el van döntve (túl)sokszor a meccs.

Az eFootball 2023-tól nem tudom mit várjak, inkább nem várok semmit. Rengeteg súlyos hiba van a játékban amit már “tegnapra” javítani kellett volna…

- Kapus hívások. Ha kihívod a kapusod, 90% hogy gólt fogsz kapni, mert elszalad a labda mellett… Vicc.
- Reakció idők. A játékosok reakció ideje javult már de továbbra is borzalmas.
- Labdafizika. PES21-hez képest sehol nincs. Nem is értem hogy léphettek visszafelé e-téren ekkorát.
- Játékvezetés. Borzalmas a játékvezetés.

Ezeken kívül is hiányzik csomó minden, játékmódok, grafikai tuning, időjárás, napszakok… De ha a fent említett 4 dolgot fixálják VÉGRE akkor talán egy versenyképes játékmenetet kapnánk… Nevetségesen lassan fejlődik a játék sajnos…

(#328) ROBREGGAE válasza TrueGooner (#327) üzenetére


ROBREGGAE
tag

Pl. most meg lett a zsinórban 3 megnyert meccs, amiért kapjuk a 10k Xp-t. Viszonylag ebből 2 meccsen saját érdemből.

Egyik meccsen Ederson mindent kivédett. De ellenem ugyanez megvolt Courtois-val, aki még nem is kapott formafrissítést, legalább Mendy védene ki mindent, aki jelenleg A-s, de mindegy. Lehet én vagyok amúgy már bolond, de ha a kapusomnak védeni kell egy lövésnél, nekem ott KELL nyomnom valamilyen gombot?
Nem arra gondolok, hogy szabadrúgásnál manuálisan ráállok, vagy ha a csatár rávezeti és ott váltok át rá a védőről. Hanem amikor a gép vetődik? Mert már kínomba elkezdtem nyomni az X-t meg az Y-t is, mikor Haaland rásuhintotta. :D S érdekes, hogy Ederson egyik ilyen lövésre leért, néztem is mi történik. De már lehet beképzelem...

Arra már nem is térek ki, hogy szar a grafika bizonyos téren, felbontást nem lehet állítani. Ráadásul nem tudom ki játszik pc-n, de nekem folyamatosak a mikro-szaggatások, főleg a tizenhatos környéki szituknál és ez kurvára kizökkentő. Vagy nálam a hiba. Viszont mivel ilyen hulladék mobil game-re hajazó még mindig a felépítése a játéknak, nem csodálkoznék, hogy szar.

S amúgy kurva kíváncsi lennék kik ülnek ott. Ki vezeti ezt az egészet. Ki mondja meg, hogy jóvan az bazze, ott van egy hétre a 3 real ikon, meg egy szaros event, azt elvannak vele a parasztok. Tényleg amatőr a content tekintetében a társaság Fifához képest...

Azon nem is csodálkozom, hogy egyes játékosok, mint pl. Coulibaly még mindig Napoli logóval van ellátva, de mondjuk Manét már sikerült Bayernessé tenni. Ja, és 2 hónapja lassan partner a Milan és az Inter, de nem sikerült betenni őket a játékba. Majd augusztus végi frissítésnél, csak tudnám mi a lószart csinálnak ezek egész nyáron, mikor meg kellett volna tartani a játékosbázist.

Már most nem játszanak vele annyian, de mire kijön a fifa23, a kutya nem fog vele...

(#329) everest140


everest140
tag

Én is időnként rá szoktam nézni de azt kell hogy mondjam az online content, ami benne van rettentő unalmas és repetitív, mindig ugyanaz az event jön más képekkel és semmi változatosság, nem érzi az ember a késztetést arra, hogy minden héten megcsinálja.
A játékmenet nálam borzalom, irreálisak a meccsek. Van hogy a csatárom ajtó ablaknál megkapja a labdát és elesik benne. Bíró össze vissza fúj, olyanra ad 11-est hogy nem is ér össze a 2 játékos a visszajátszásban. Sima védekezésnél nyomom az A-t amivel fogom a védőmmel az ellenfelet jön felém elesik a semmitől és sárgalapot kapok.
A seasonal divisionoknál is vannak érdekes dolgok. Nekem fura ez a resetelős rendszer, hogy újraindul időnként a bajnokság. Feljutok div 4-be 2400 ratinges csapattal, erre div 1-es 2700-as ellenfeleket ad. A 3-ik ilyen után már kiléptem. De olyan is volt, hogy totál kezdőt adott div3-ba voltam és div 9-est, aki még irányítani se nagyon tudta a játékosait. Gondolom ez azért van, mert már a kutya sem játszik vele, mert unalmas.
Valahogy úgy érzem, hogy a fejlesztők sem erőltetik meg magukat, inkább a minimumot hozzák és megpróbálják életben tartani a játékot, de semmi több. Pedig már azért rengeteg idő eltelt azóta, hogy kiadták félkészen. Talán anyagi szempontból nem kifizetődő dolgozni rajta, mivel már alig játszanak vele.

[ Szerkesztve ]

(#330) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Úgy az 1 hónappal ezelőtti updatig azt mondtam, hogy ez talán a valaha elkészült legjobb PES annyira bejött a játékmechanika. De aztán megint beletették az online részébe a csalást "gameplay improvements néven". Nagyon éles a külöbség, arcátlanul elkezdett csalással balanszálni. Összehasonlításként előtte rengeteg meccset 5 feletti góllal nyertem, most meg max 1-2vel. Volt, hogy vezettem 3-0ra, aztán kikaptam 4-3ra, a 4 gólból 3 olyan volt, hogy szereltem az ellenfelet a 16-os előterében majd a gép az én saját csapattársamat irányítva szerelt engem és visszaadta a labdát az ellenfélnek úgy, hogy az gólhelyzetbe került. Utolsó emberként az ötösön gólhelyzetben felrúgják a csatáromat, és még sárga se, majd nem sokkal később a félpályánál mellé lép a játékosom a labdának egy szerelési kísérletnél és egyből pirosat kapok. Kapuralövök 16-ról és a gólba tartó labdát a gép a saját csatárommal a kapu előtt keresztbe futva sodorja el kirúgásra. És sorolhatnám... Úgy néz ki a konaminál nem csak hülyék hanem pitiáner szélhámosok dolgoznak a játékon.

(#331) TrueGooner


TrueGooner
aktív tag

Tegnap bejelentették az eFootball 23-at. Grafikai és játékmeneti változásokat nem közöltek a bejegyzésben ([link]), de egy Twitter bejegyzés az utolsó reménysugaram: “We will also be making a variety of adjustments based on your valued feedback.”

A frissítés jövő hét csütörtökön várható, 25.-én. Elég csalódás, hogy a Friendly és a Co-op továbbra sem kerül be… Egyetlen új játékelem sem kerül be, csak új kártyák és packok… Bár az is igaz, hogy először a játékmenettel kellene valamit kezdeniük, addig kár játékmódokra pazarolni az idejüket. :W

[ Szerkesztve ]

(#332) koppasz1986 válasza TrueGooner (#331) üzenetére


koppasz1986
tag

Azt meglehet benne oldani, hogy online haverokkal játsz, mi is szoktuk néha, de a co-op az tényleg hiányzik

[ Szerkesztve ]

(#333) VinoRosso válasza koppasz1986 (#332) üzenetére


VinoRosso
veterán

Hogyan lehet megoldani?

(#334) koppasz1986 válasza VinoRosso (#333) üzenetére


koppasz1986
tag

Belepsz: Dream Team, Online Quick Match, Settings ott pedig kiválasztod hogy Search nearby area only, aztán indíthatod.Az ellenfelednek is ugyanígy be kell állítani. Az a lényeg ismerősök legyetek steamen és nagyjából egyszerre inditsátok, van úgy pár másodperc alatt indul de van úgy 1-2 percig is várni kell, de az a lényeg működik, legalább is pc-n.

[ Szerkesztve ]

(#335) VinoRosso válasza koppasz1986 (#334) üzenetére


VinoRosso
veterán

Ez nem földrajzi helyalapon megy? Nálam földrajzi alapon való ellenfélkeresés kicsit problémás lenne mert én helyileg Délkelet-Ázsiában vagyok, a haverom meg Magyarországon.

(#336) koppasz1986 válasza VinoRosso (#335) üzenetére


koppasz1986
tag

Azt nem tudom. Próbáljátok ki aztán kiderül

(#337) VinoRosso válasza koppasz1986 (#336) üzenetére


VinoRosso
veterán

Köszönöm majd megnézzük működik-e

(#338) TrueGooner


TrueGooner
aktív tag

Na, kinek hogy tetszik a játékmenet? Sajnos csak holnap tudom kipróbálni, de jókat lehet olvasni.

(#339) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Ugyanaz szerintem. Online, főleg a challengek kabaré. Mostani meccsből:

Semmit nem nyomtam csak a felszabadítást spammeltem mint a géppuska 10 másodpercen keresztül, hat emberrel nemhogy leszerelni, de elrúgni a labdát nem volt esélyem Modric elől.

(#340) TrueGooner válasza VinoRosso (#339) üzenetére


TrueGooner
aktív tag

Lehet, hogy pont a kapkodás volt a gond. Azt kijelenteni, hogy ugyan az, nem lehet. Teljesen más a játékmenet, én konkrétan élvezem. Hatalmas változás történt szinte minden téren. Folyékonyabb, fluidabb lett a játékmenet. A védekezés is sokkal jobb lett, sokkal kezelhetőbb. Nekem nagyon tetszik.

Ezen a felvételen egyértelműen látszik, hogy a felszabadítás spamelése nem kívánt szerelő mozdulatokat is eredményezett. Felszabadítani akkor tudsz, amikor birtoklod a labdát. Közvetlenül a gól elött, az 5-ös játékosod viszont szerelő mozdulatot hajt végre, ami pechedre az ellenfél elé tolja a labdát.

Baromi sokat nyomtam 25.-e óta, de ilyet egyetlen meccsen sem tapasztaltam.

Ne haragudj hogy ezt mondom, de rosszul védekeztél, és Match-Up (L2) helyett a kapkodás miatt történt itt minden.

[ Szerkesztve ]

(#341) ROBREGGAE válasza TrueGooner (#340) üzenetére


ROBREGGAE
tag

Én ugyanazt érzem. Annyi, hogy felgyorsították az egészet. Most pl. zsinórba 5 meccsen nem nyertem. Vannak meccsek, amikor bármi történjen, te nem kapsz szabadrúgást. Néha ilyenekből kontráznak le. Máskor meg minden jól alakul, mindenki fut a üres területekre, nem össze-vissza a pályán a pozíciójukat elhagyva...

Annyit változtattam, hogy long ball counterre állok át, ha vezetek mondjuk két góllal. Akkor mintha stabilabbnak érezném a védelmet... 5 nyeretlen meccs után így tudtam lehozni 2-0-lal.

Illetve ami még plusz pont, hogy így 2022 nyár végére eljutottak oda, hogy végre pc-n nem szaggat be a játék a frissítés óta, már csak a settingsbe kellene normális felbontásokat eszközölni. :C

(#342) VinoRosso válasza TrueGooner (#340) üzenetére


VinoRosso
veterán

Miért kéne védekeznie a felszabadításnál? Simán csak pixán kellene rúgnia a labdát. Ha matchupot nyomnék akkor csinálnának szerelési kísérletet, de én csak lövést nyomtam. Előtte egyébként 3 játékossal a nyakán tört be a szögletzászló mellől, akkor matchup+ shoulder badge+tacklet nyomtam de hiába, ezért nyomtam csak kirúgást miután betört a 16-osra. Ez normál estben egy instant mozdulat, de itt képtelenek voltak végrehajtani.
Nem szúrja ki a szemed, hogy Leva lepattanó lövése pont Modric lábán landol, aki kap egyet hátulról amitől a földre kerül, majd a földön kap egy akkora gyomrost amitől egy elefánt is kifekszik, és hirtelen mitha mi se történt volna felpattan és simán félrelöki a nála 2 fejjel magasabb meg 20 kilóval nehezebbb 90-es kontakttal rendelkező Rüdigert? Normál esetben ha egy pökéstől földre kerül egy játékosod akkor másodpercekig irányítani sem tudod, itt meg god módban ment előre mint a terminátor, mintha kb 1000-es balance-a lenne. Ha ez neked nem furcsa akkor mi nagyon nem ugyanazt a mozit nézzük

(#343) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Na meg ez se semmi, ahogyan lendületben, a hátsó jobb támaszkodó lábán, bal lábbal a levegőben 90 fokot elfordul:



Az impulzusmegmaradás törvénye gyerekmese, Newton elmehet kukutyinba zabot hegyezni.

Viszonte szerintem ez inkább David Copperfield bűvésztrükkjei vagy Michal Jackson táncmutatványi közé való, mintsem egy futball 'szimulátorba'.

(#344) TrueGooner válasza VinoRosso (#342) üzenetére


TrueGooner
aktív tag

Mondjuk ez attól is függ, hogy az irányítási beállításaidban hogyan van beállítva. Match-Upra azt hiszem beállítható a “Shoulder Charge” is, és a “Standing Tackle” is.

Nem mondom hogy nincs igazad és nem furcsa amit láttunk, én azt mondom, hogy ha spamelés helyett higgadtabb maradsz, talán más lett volna a végeredmény.

Értem amit mondasz, de meg kell érteni, hogy ez egy játék, és az is marad. Kódsorokból áll, és ha a játékos úgy érzékeli hogy az ellenfél birtokolja a labdát, akkor nem felszabadítani akar majd hanem szerelni, mert ez a 2 dolog ugyan azzal a gombbal működik.

Egy replay alapján nehéz ítélni, mert nem látni mikor kire vagy váltva. Csak az első gondolataikat osztottam meg. De volt káosz bőven, van még gond a játékkal, viszont összességében sokat javult jó irányba Én így gondolom.

Egyébként ha mindent jól is csináltál, sajnos a szerverek igazán “Konamisak” sokszor, és ha jól látom Rüdiger felszabadítási próbálkozásánál tipikus szerver lag jelei mutatkoztak (hiába volt meg az input, Ő előbb teljesen feleslegesen átvette…).

(#345) VinoRosso válasza TrueGooner (#344) üzenetére


VinoRosso
veterán

Én ebben nem szerver lagot látok, hanem game feature-t. Fura mód a egész egy hónappal ezelőttig faszán működött minden, egész áprilistól mióta kijött. Teljesen jó volt úgy a játék ahogy volt, végre normális volt a játékmechanika, érzésre jó volt kezelni. Nem voltak olyanok, hogy azt éreztem, hogy gólt akar rúgatni az ellenféllel a gép, most meg még sokszor a saját játékosaimat is ellenem fordítja, mintha átállnak az ellenfélhez, amikor 'nyomja' az ellenfelet állandóan ráüti a lábára a kipattanót a kapusom, vagy a saját játékosom lábáról lehetetlen módon odapattan,és nem úgy, hogy néha néha, hanem mintha mágnesként vonzaná a labdát az ellenfél csukája, hiába próbálok beavatkozni és felszabadítani, sorozatban az ellenfélnél köt ki a labda addig amíg valahogyan be nem nyomorogja valahogy a hálómba. Pedig egy felszabadítás nem bonyolult, a PES-ben meg a való életben sem, egy nagyobbat kell belebikázni a labdába amihez nem kell világklasszisnak lenni. De még ennyit se lehet megtenni benne, ha a játék épp nem úgy akarja.

Majd csinálok még felvételeket mert ez amit itt alább mutattam kutyafüle ahhoz képest amiket mostanában csinálni szokott.

(#346) TrueGooner válasza VinoRosso (#345) üzenetére


TrueGooner
aktív tag

Elhiszem a problémáidat, tényleg “mintha más mozit néznénk”, mert pontosan a szöges ellentétjét gondolom/tapasztalom annal amit mondasz, és ez számomra tök érdekes. :F

Szerintem a 2.0 előtt MINDEN verzió nagyon gagyi volt, a legutóbbi 1.4-ben is borzalmas érzés volt kezelni a labdát. A győzelmi arányom 80% körül volt az 1.4-ben, szóval nem azért mondom mert több meccset nyernék, sőt… De annak ellenére is jobb játéknak gondolom jelenleg, hogy nehezebben hozom a meccseket.

Szóval ez érdekes dolog, hogy 2 ember aki ugyan azt a játékot játssza, pontosan az ellenkezőjét érzi.

(#347) VinoRosso


VinoRosso
veterán

A játékmechnikával nincs gondom jelenleg sem. Ha változott is nem szerintem sokat, és nekem eddig is bejött, labdakezelés, és főleg a labdavezetés istenes az eddigi PES-ekhez képest és sokkal reaktívabb. Picit talán egyszerűbb sikeres szerelést végrehajtani mint ahogyan az ideális lenne, de a kezdetni manuális védekezés után érthető, hogy némileg visszaestek a ló túloldalára. Inkább ez legyen mint ami először volt. Végre hasonlít a futballra, amikor nem kekeckedik a játék nagyon élvezem, csak ez a szivatás ne lenne benne.

Most pl játszottam pár meccset az egyik online challenge-t akartam megcsinálni, az első meccsen gyenge ellenfelett dobott simán nyertem, és még egy győzelem kellett a challenge teljesítéshez. Amikor a következő megszereztem a vezetés nyomban kilépett a játék: unforseen circumstances.
Ebben az új PES-ben mostanáig nem láttam ezt, viszont mióta volt ez a múlt havi update újra megjelent. A korábbi PES-ekből viszont jól ismerem ezt az üzenetet, és érdekes módon mindig akkor jött amikor jól álltam és az adott 3/1 pont kellett volna valamihez. Feldobja ezt az üzenetet és utána törlődik a meccs mintha semmi nem történt volna, aztán játszhatok egy újabb meccset. Hogyvan az, hogy ezt idáig nem csinálta, most meg megint megjelent ...

(#348) TrueGooner válasza VinoRosso (#347) üzenetére


TrueGooner
aktív tag

Ezt a meccsmegszakításos dolgot sokan jelezték redditen is, de én speciel sosem találkoztam ezzel sem pedig elég sokat kockulok vele. :DD

Nekem ha félbeszakad akkor “You won” felirat szokott megjelenni, mert gondolom az ellenfél kilép. Nem lehet, hogy itt valami manipuláció lapul a dolog mögött az ellenfeled részéről?

A játék egyébként biztosan sokat fog még javulni. Látom én is, hogy vannak gondok. De valahol (és ha néha nehezen is) de elfogadom mert ez csak egy játék, és remélem igyekszenek majd ezeket kijavítani, de teljesen sosem fogják tudni.

Viszont ha azt nézem hogy mi van a piacon… Egy szerverek nélküli Pes21, vagy az a számomra nagyon gagyi fifa, akkor rájövök hogy hiába panaszkodnék, nincs jobb focis játék jelenleg az eFootball-nál. :D

(#349) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Igen, eddig amikor félbe szakadt a meccs önhibádon kívül akkor minden esetben 3-0 került a jegyzőkönyvbe. A hangsúly az eddigen van... na és ez az, ahol felsejlik az aljasság sziluettje a háttérben.

(#350) BaJaZo


BaJaZo
tag

Tud valaki olyan linket, ahol részletesen le vann irva mi micsoda ebben a programban? Fogalmam sincs például mi az értelme a Dream Team-nek, mit kell ott csinálni és miért? Én csak évekig játszottam évekig a haverom, vagy a gép ellen. Ezekkel a kártyákkal nem tudok mit kezdeni, de kipróbálnám, ha érteném. Ugyanigy a többi opció is homályos. Egyáltalán van értelme most játszani másokkal, ha nem fejlesztgeti a csapatát az ember folyamatosan?

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  eFootball
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.