Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  eFootball

Hozzászólások

(#551) hadam98


hadam98
senior tag

Pár hónapja én is játszom a játékkal, aláírom a script problémákat, nekem is voltak olyan részek ahol majdnem a tv-t dobtam ki az ablakon. Viszont összegzésében én úgy nézem, hogy ez egy ingyenes játék, itt folyamatosan jön a frissítés és minden frissítésnél általában a játék javul, valamint nem kell érte fizetni és pikk-pakk jön rá frissítés nem úgy mint egy FIFA résznél.

Értem én ezt a veterán pes játékos hisztiket, de valljuk már be egyszerűen annyira lassú volt a labda, hogy vicc. Kevesebb taktikai lehetőséget is kínált hiszen jóval lassabban értél végig a pályán. Azt kell figyelembe venni, hogy itt nem több órád van, hanem 10 perced. Ez az új frissítés nekem hatalmasat dobott a játékon, a többi meg majd jön. A nagy frissítés a 2024 szezonnal jön.

AI Event-et könyebb nyerni out wide taktikával, próbáljátok ki :)

(#552) TrueGooner


TrueGooner
aktív tag

2.5.0-át próbáltátok? Nekem még nem volt időm, de sok pozitív dolgot olvasni.

(#553) VinoRosso válasza TrueGooner (#552) üzenetére


VinoRosso
veterán

Úgy írod mintha egy új játék lenne. Én sok változást nem látok, ugyanaz az agyon szkriptelt, gyömöszölős fos ami eddig.

(#554) BaJaZo válasza VinoRosso (#553) üzenetére


BaJaZo
tag

:D
Én már meg se nézem, nem rakom fel újra csak akkor, ha azt látom, hogy ide hirtelen több tucat új bejegyzés kerül, és nagyon komoly pozitiv változásról irnak. Az itt a baj, hogy az alapkoncepció hibás, és amig ezen nem változtatnak, addig az eFootball nem lesz jó játék.

(#555) TrueGooner


TrueGooner
aktív tag

Én tudom értékelni a pozitív változásokat… Még mindig csak egy játékról beszélünk. Jelenleg 2 focis játék van a piacon, és mivel imádom ezt a sportot, a kettő közül kell választanom. A kettő közül számomra egyértelműen az eFootball ad nagyobb élményt, és ha csak lépésről- lépésre is halad a játék, azért halad. Akinek persze az alap koncepció sem tetszik, az nem fogja kedvelni soha.

A 2.5.0 számomra érezhető változásai 15 meccs után:
- Több szabadság a védekezésben. Sasszé közben már nem annyira kötött a játékos mozgása, nagyobb eséllyel tudunk interceptiont elérni, ha jól mozgunk a védővel.
- A Level 3-as passz assist mintha játszhatóbb lenne.
- A játékosok sebessége balanszba került, egy gyors támadót simán kilehet ugratni, és nem fogja utolérni a leglomhább hátvéd is.
- A szélsőket sokkal jobban meglehet találni a keresztlabdákkal.
- Úgy nagy általánosságban játszhatóbb játék lett, egyre folyamatosabb és egyre szebbnek hatnak az animációk.
- A stamina némileg kiegyensúlyozottabb. Már nem haldoklik mindenki a 60. percben.
+1: Bekerültek a haj animációk, a hosszú haj már nem statikus. :D

Negatívumok:
- Labdafizika nem javult észrevehetően szerintem.
- Továbbra sincsenek időjárási körülmények, vagy napszakok.
- Nincs coop továbbra sem.

(#556) BaJaZo válasza TrueGooner (#555) üzenetére


BaJaZo
tag

Sajnos, amit irtál a változásokról, kevésnek tünik. Nagyon lassan haladnak. A grafika se változott semmit? ( igaz, miért is változna, mobilon igy is jól néz ki - gondolom.)

[ Szerkesztve ]

(#557) ROBREGGAE válasza TrueGooner (#555) üzenetére


ROBREGGAE
tag

A védők most már simán kifinganak a meccs végére. Jobban elfáradnak a játékosok. Hiába van védekező mentalitáson a csapat. Régen ez nem volt. Bár ez még reálisnak is mondható.

Én áttettem level 1-re, mert szenvedtem level 2-őn tegnap.

Amit még észrevettem, hogy a match up megint működik, hiszen az elmúlt hónapokban rohadtul nem lehetett belenyúlni a passzokba mindig, vagy reagált a gomb lenyomásra vagy nem.

Illetve azt is tapasztaltam, hogy mintha lassabb lenne a játék, amit én nem bánok.

[ Szerkesztve ]

(#558) TrueGooner válasza BaJaZo (#556) üzenetére


TrueGooner
aktív tag

Én szerintem ha grafikailag változni fog valamikor, akkor az a 3.0.0-ás verzió lesz, hátha megkapja az UE5 motort. Az arcokat egyébként sok helyen frissítették, de összességében nem változott a grafika.

(#559) hadam98 válasza TrueGooner (#558) üzenetére


hadam98
senior tag

PS5. Sokat javult a grafika. Az arcok sokkal élethűbbek, ahogy izzadnak meg minden. A stadion grafikák is változtak. A haj animáció is be került. Több új animációt kapott illetve jóval változatosabbak, szebbek, folyamatosabbak az animációk. Ezzel a frissítéssel most újítás is került a játékba, sokat javult illetve szebb lett. :K

(#560) ROBREGGAE


ROBREGGAE
tag

Dilettáns banda ez a Konami amúgy. Tök jó ötletnek véltem, hogy nem láthatod az ellenfél melyik Div-ben van.

Most kiderül, hogy nem a frissítés miatt változott ez meg, hanem elbaszták. :C

Egyébként az egész játékmenet újfent egy kalap szar. A matc-up működik legalább, de a szélsőhátvédem behúzódik állandóan középre, meg összevissza rohangálnak a játékosok. Persze ez megint a Ligában a leggusztustalanabb.

(#561) csababarca


csababarca
őstag

engem most éppen kidobál.
betölt a press a button képernyőig, majd kidob...

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#562) Zoolee1976 válasza ROBREGGAE (#560) üzenetére


Zoolee1976
aktív tag

A klub csapatok kihívásnál szinte minden "magasabb" szintű user div 5 és az alatt csak és kizárólag 95+ os játékosokkal és Reál Barca Bayern City Inter Chelsea Atleti valamelyikével van.NmAz átlagos csapat erő 2550+ ! Nekem Közepes Pool kerettel kb semmi esélyem (2300) bár most átállítottam a pass supportot lvl1 ről lvl 3 ra és máris jönnek a győzelmek!De olyan letámadást csinálnak a legtöbben hogy az irreális, bár ez inkább a pay to win csapatoknak szól.Szóval mezei játékosokkal hiába is játszanál sokkal jobban,az ellenfél ráül a pressing gombra és a többit intézi a játék.Irreális szituációk állandóan és 45+ és 90+ gólok rendszeresen.Ha nem passzolom kb 2 méterrel az ellenfél játékosa mellet erőből el a labdát akkor simán valami elbaszott irreális mozdulattal interceptionozza szinte az összes passzomat!Meg a védő akinek 82 es gyorsasága van utoléri 10 méter hátrányból a támadómat akinek 90 es a sprintje! Ezek rendszeresek ,ma abbahagytam megint egy időre,mert az agyvérzés kerülgetett mióta újra elkezdtem játszani evvel a fostengerrel.Örülök hogy jók az animációk meg az arcok,meg lobog már a haj is,csak avval a szájbabasz.tt gémpléjjel kellene valamit csinálni hogy az ember élvezze ezt mint régen minden évben!De sajnos ez is átment ilyen world of tankos play to win játékos lehúzásba.

Zoolee

(#563) ROBREGGAE válasza Zoolee1976 (#562) üzenetére


ROBREGGAE
tag

Nekem nincs bajom, ha valaki összevásárolja a csapatát. Nekem 2730-as együttesem van most a ligára. Különben ebben a játékban, kis túlzással minden hülye összetud hozni egy 2600+-os csapatot vagy még sokkal jobbat is. Költeni se kell egy eurócentet sem.

Az a bajom éppen, hogy átfolynak a labdák a játékosok között. S engem ma is és tegnap is jóval gyengébb csapattal vertek szét, a gyerek nem járt div6nál fentebb ráadásként. Úgy kell nyomkodnom a gombokat, mint egy őrült. Ha nem figyelsz, a csatára elveszi a labdát. A védekezés továbbra is borzalmas. Update előtt azé legalább több dolog működött.

Nem lehet használni jelenleg, azaz a frissítés óta egy Van Bastent, mert nem egy gyors támadó. Elveszik tőle a labdát, bezzeg Mbappéval széjjel futnak tükör simán, a 98-as Tomorival sem tudtam leszerelni, vagy keresztezni az útját.

Nagy keservesen meglett a divison2 ma, de szétnyomkodtam a kontrollert. Aztán lehet csak azért, mert a script most nekem engedte, hogy kapusról kipattanó labdát bebasszak az első percben...

(#564) BaJaZo válasza ROBREGGAE (#563) üzenetére


BaJaZo
tag

Én most újra felraktam sok hét után, és látok pozitiv változásokat. Most úgy gondolom, hogy a játékos fejlesztésnél nem mindegy hová rakja az ember a pontokat. Az a gyanúm, hogy sokan minden pontot a sebességre és gyorsulásra tesznek és ezzel jelentős előnybe kerülnek azokkal szemben akik nemcsak egyoldalúan fejlesztettek. Én is igy csináltam, és úgy gondolom jobban jártam volna, ha minden játékosnál kimaxolom a sebességet és gyorsulást... Nagy hibája a játéknak, hogy nem engedi újra osztani a pontokat.
Az egyes játékosoknál kis téglalapok jelzik, hogy mely területen mozog. A PES-ben ezt lehetett változtatni. Miután megváltoztattam, sokkal fegyelmezettebben mozogtak, nem mászkáltak el a helyükről, sokkal jobb lett a csapat teljesitménye. Itt nem látom, hogy lehetne ezt változtatni, vagy csak nem jöttem rá hogyan kell? Pedig fontos lenne, alapból PES-ben nagyon rosszul volt kijelölve, ahogy látom most se az igazi.

[ Szerkesztve ]

(#565) TrueGooner válasza BaJaZo (#564) üzenetére


TrueGooner
aktív tag

A pontok újraosztása egy közelgő frissítésben érkezni fog, ez hivatalosan meg is van erősítve.

Más… Ha látom, hogy Zeiter az ellenfelem Menedzsere, instant állítom Playstyle-omat Long Ball Counterre. Elég meta taktikának tűnik, mert borzasztóan nehéz feltörni, hacsak nem félpályán labdavesztésből kontráznak le. De Sub-taktikának mindenképpen be kell tenni, és akár meccs közben váltogatni támadás és védekezés között.

[ Szerkesztve ]

(#566) Zoolee1976 válasza ROBREGGAE (#563) üzenetére


Zoolee1976
aktív tag

Most arról a csapatról beszélek akiknek minden tagja ugyanabból a klubból leledzik! Ritkán játszom mert nincs nagyon sikerélmény,de mint kiderült ez a level 1 pass supportnak köszönhető,mert mióta lvl 3 azóta nyerem a meccsek jó részét!A Pool a kedvenc csapatom már vagy 20 éve ezért hát azokat gyűjtöttem szisztematikusan.De hát a Pool semelyik játékban nem volt meta ahogyan most sem az.Pl a nyavadt MU minden évben jobb csapat a játékban(META)még akkor is mikor a Pool Bl-t és bajnokságot is nyert,a Pes ben kis túlzással össze vissza futnak! Szóval City,Real,Barca, PSG, Bayern, Napoli,Inter,Atleti ha egyik sem jön be akkor "szopjál és idegeskedj" ahogy én teszem... Amúgy a Japánoknak valami Negró fétisük is lehet mert a legjobb ha verő négerek vannak hátul, vízhordó négerek vannak középen és futó négerek elől!Az a legmetább lásd " Francia" válogatott.Bezzeg össze raktam egy Japán válogatottat és persze esély sincs velük mert tuti 90+ ban kiszopnak valami scriptelt szar góllal.Ha megpróbálnád a 2300 As keretet nem fullra húzott játékosokkal, rájössz hogy ott kezdődik a kihívás! Minden labda az ellenfélhez pattan,a ziccerek ha lesz mondjuk 6 egy meccsen, abból 2 kapufa két olyan védés hogy az "Sparkling safe" kétszer meg a csatárod mellé durrant kihagyhatatlan helyzetből 90 es finishinggel.Amúgy ha lenne normális player base, akkor mennének a 9 től 7 csoportig a jó meccsek gyengébb csapatokkal aki meg akara erősebbel nyerni ám tegye de nem kapna a győzelemért lofaszt sem.De hát persze akkor ki vásárolná ezt a sok team,coach meg player pakkot!?Most nyomon a Costa Ricával és élvezem hogy néha tudok nyerni.1950 es csapaterő és kb 72 es csapatösszetartás de ha megjön a " legend ai boost" akkor rúgok is velük gyorsan kettőt a Franciáknak, aztán mikor a Feanciák kapják meg a "legend ai boostot" akkor próbálom kivédekezni! Már poénra veszem és Isten ments a magasabb divízióktól,ahol mindenki kb összesen 40 játékosból plusz a heti éppen meta jó formában lévő játékosokból alkot csapatot.Inkább leadok 3 meccset a végén és vissza esek,csak sajnos már alig van valaki aki gyengébb csapattal és jó skillel játszana.Így hát marad a tövig tolt Counter Attack a legjobb track back játékosokkal, én meg majd próbálom kipasszolni őket hátul Costa Ricával :DD :R

Zoolee

(#567) TrueGooner válasza Zoolee1976 (#566) üzenetére


TrueGooner
aktív tag

TAA még anno aláírt Premium lapot is kapott, de jelenleg is vannak speciális Liverpool kártyák a szerződések között. Ne haragudj de amit itt leműveltél az csak egy földtől elragadott rant, és nagyon nehéz komolyan venni.

Nincsenek meta csapatok. Meta játékosok lehetnek, de ezt is inkább a Képességekben, a Karakterisztikában és a Skillelben kell keresni. Az, hogy Te ritkán játszol a játékkal és emiatt csak 2300-as csapatot tudsz összerakni World Wide Club eventre, az miért a játék hibája? Miért adjon Veled azonos erejű csapatot, amikor a játék lényege hogy minél jobb csapatod legyen?

Komolyan, ha az összes standard Pool játékost megvennéd, és maxolnád Őket (max 1 hónap), már is 2600 feletti csapatod lenne. Ja de Te keveset játszol, szóval az MM adjon olyan csapatot akit meg tudsz verni. :W

Nem tökéletes a játék de amit a hozzád hasonló stílusú játékosok képviselnek a neten, az sokkal, de sokkal nevetségesebb mint amit a KONAMI csinál.

(#568) ROBREGGAE válasza TrueGooner (#567) üzenetére


ROBREGGAE
tag

Ráadásul ma Liverpool csomag van. :D Egyébként nem tudom hányadik alkalommal már.

Ha csak Pool játékosokat akarsz szerződtetni, már annyi coinod van a loginból, meg a heti 2 eventből, hogy még rátudsz cuppani az epic játékosokra is. Mondjuk Torresre vagy Gerrardra.

A játék legjobb eleme a csapatépítkezés, bár a játékmenet lenne jobb és ne cseszne fel, mert minden frissítésnél állítgatnak valamit rajta...

[ Szerkesztve ]

(#569) Zoolee1976 válasza ROBREGGAE (#568) üzenetére


Zoolee1976
aktív tag

Ja hát most pörgettem is úgy hogy van két Robertson, két A Arnold két Alison meg két Thiago!Van ez így hogy nem adja.Örülök hogy ti ezt a részét nem látjátok,nekem ez ilyen bár az is lehet a gyengébb wifi net miatt sem kapok normális ellenfelet.Kb 15 éve játszom és azon belül csak innen evvel a nettel is 6 éve a Pessel, és soha semelyik résszel nem volt ilyen probléma,na de ez az Efootball most ilyen.

Zoolee

(#570) ROBREGGAE válasza Zoolee1976 (#569) üzenetére


ROBREGGAE
tag

Az se annyira gáz, mer esetleg egymásba tudod tenni a két Robertsont a Legacy Transfer móddal vagy bárkibe.

(#571) Zoolee1976 válasza TrueGooner (#567) üzenetére


Zoolee1976
aktív tag

Ja csak AA -n kívül a mezei lapok kb használhatatlanok a Barca Real etc ellen,de ha neked nem ez a tapasztalat attól még nekem az!Ja és nem vagyok hajlandó heteket és hónapokat arra fordítani hogy egy játékban versenyképes legyek.Kérjenek havi díjat egy jó és kiegyensúlyozott játékért,az ok nekem.Viszont itt arra megy ki a játék hogy minél több pénzt költsön az régi player és az új is hogy legyen sikerélménye.Na ez viszont az az irány ami felé az egész játékipar megy.Maximalizált bevétel és minimális energia befektetés a fejlesztők részéről.Persze rá jöttek hogy így 10x annyit keresnek mint ezelőtt mikor volt ML meg Coop meg rengeteg jó kis mód a játékban ami miatt érdemes volt nap mint nap elővenni!A playerek nagy része utálja ezt csak olyanok mint a Magyar emberek, hát ez van ezt kell szeretni.Lehetne sokkal jobb is de ne bántsuk a döntés hozókat,majd valahogy így is megélünk! Lehetne sokkal rosszabb mint pl Bulgáriában(Fifa 23)Aki meg azzal jön hogy ingyenes?Az idő a legnagyobb kincs, és az ember szórakozni vágyna és nem sajtreszelővel recskázni.Szóval nincs meta meg az egész összeesküvés elmélet amint mondtam?Az biztosan nem fogja látni ezt aki nem akarja.Lehet túl sok pénzt és időt tett bele hogy elfogadja,de attól még ez létezik, és a playerek nagy része le is írja pl a Reddit-en.

Zoolee

(#572) Zoolee1976 válasza ROBREGGAE (#570) üzenetére


Zoolee1976
aktív tag

Na köszi, ennek utána nézek! :R

Zoolee

(#573) Zoolee1976 válasza Zoolee1976 (#572) üzenetére


Zoolee1976
aktív tag

Na de ahelyett hogy vitatkoznánk szubjektív dolgokról hogy ki hogyan lát bármit is térjünk rá objektív dolgokra és lendítsük be a fórumot pozitív irányba,vagy legalább ne legyünk negatívak.Ok, akkor optimista leszek! Segítsetek hogy hogyan rakjam össze a versenyképes Poolt.Persze csak akkor ha a véleményem miatt nem nehezteltek túlságosan!

Zoolee

(#574) Zoolee1976 válasza Zoolee1976 (#573) üzenetére


Zoolee1976
aktív tag

Egy példa!Adott egy A.Robertson 12/24 jelenleg 89 es, és most pörgettem egy másikat akinek a skilljei ugyanazok és most 1/33 83 as!Most akkor honnan találjam ki hogy melyik maradjon, és melyiket érdemes Legacyzni bármit jelentsen is az (majd még néznem kell valami tutorialt erről)?

Zoolee

(#575) Zoolee1976 válasza TrueGooner (#567) üzenetére


Zoolee1976
aktív tag

"Miért adjon Veled azonos erejű csapatot, amikor a játék lényege hogy minél jobb csapatod legyen?"
Számomra a játék lényege a szép játék frankó cselek és passzok és az egyenlő erők igazságos küzdelme! Aztán győzzön a jobbik,de persze ez idealista irányzat de nehogy már az legyen egy foci szimulátort lényege amit te itt leírtál,meg egyáltalán milyen hozzáállás ez?

Zoolee

(#576) TrueGooner válasza Zoolee1976 (#571) üzenetére


TrueGooner
aktív tag

Hát pont ezt mondom, hogy a playerek nagy része olyan mint Te, hogy folyamatosan elégedetlenkednek olyan dolgokon is, amiket sokszor beleképzelnek, illetve a saját tudatlanságuknak köszönhető.

Nem, nincs meta csapat. Én Arsenal szurkoló vagyok, az Arsenal játékosokat keresem és várom folyamatosan. De Berkampot, Vieirat vagy Rosickyt eddig EGYSZER volt lehetőségem megszerezni. Még is, piszok jó játékosok.

Itt nem arról van szó, hogy nem látom a problémákat, nem arról van szó hogy tökéletesnek látom a játékot, mert messze nem. Nagyon sok hibája, hiányossága van. Ahogy lesz jobb focis játék a piacon mint az eFootball, azt fogom játszani. Addig viszont vagy elfogadom a hiányosságait, vagy hisztizek a redditen.

Az egyetlen dolog ami nagyon felszokott cseszni, az a játékmenet fordulása. A totális dominancia után a totális védekezés. Na az elmúlt pár napban ilyenkor kapcsolom be a LBC taktikát, és 10 emberrel védekezek mint állat.

Az meg hogy nem vagy hajlandó időt feccölni a csapatodba hogy jobb legyen.. Erre nem tudok mit mondani. Erről szólnak a játékok, a foci meg aztán pláne… A fejlődésről…

De sok mindenben egyetértek Veled. A játékmódok igazán jöhetnének, és nem fejlődik kellő gyorsasággal a játék. Ez tény. De irreális, kitalált vagy éppen beleképzelt dolgokról annyira kár vitázni meg hisztizni, csak a saját idődet pazarolod. Hiába sírnak redditen, ha ugyan úgy játszanak Vele. A KONAMI akkor fogja felkapni csak a fejét, ha az aki elégedetlen, az tényleg le is teszi a kontrollert. De nem teszik le, mert amúgy elvannak Vele, csak zsinórban a 3. vereség után duzzadó erekkel verik a klaviatúrát a redditen. Aztán másnap ugyanúgy leül tolni az eventet az 50 coinért. :)

Szóval neked is csak azt tudom tanácsolni, hogy hagyd a fenébe. Vagy ha tényleg ennyire régi motoros vagy, akkor biztosan a birtokodban van a PES21, miért nem Karrierezel?

(#577) TrueGooner válasza Zoolee1976 (#575) üzenetére


TrueGooner
aktív tag

De a való életben sem mindig ez van. A való életben is okozhat a gyengébbik csapat meglepetést nem? Nem folyamatosan ugyan olyan erejű csapatok játszanak egymással. Sőt, nem is létezik olyan, hogy egyenlő erejű, mert egyik csapatt jobb valamiben mint a másik.

De zárjuk le, korábbi hozzászólásodra reagálván én egyel talán nem neheztelek rád, és szívesen beszélek taktikáról is akár. Hátha megtapasztalod a játék egy másik aspektusát is.

(#578) Zoolee1976 válasza TrueGooner (#576) üzenetére


Zoolee1976
aktív tag

Mert a Coopot 2vs2 ben játszottam,mert szerintem az volt a szórakozás csúcsra! Össze.dolgozni.meg szép passzok plusz sikerélmény egy gyönyörű gól után és megosztottad az élményt a másikkal is,meg persze az ideget is ha arról volt szó!Az összes PES megvan,xboxra és pcre.De sajnos már mindegyik offline és nem működnek a szerverek, ezért kell evvel ellennem mikor szeretnék kicsit focizni! Legalább a Coopot raknák bele, már az is segítene valamit.Amúgy remélem az Arsenal nyeri idén a Pl -t a gyökér olajosok helyett!!! Szimpatikus csapat és a Wenger időszak után végre kiléphetnének az örök második helyezett "bűvköréből"Hajrá!👍

Zoolee

(#579) ROBREGGAE


ROBREGGAE
tag

Van az efootballhub.net Azon meglehet nézni max levelen melyik lapnak mennyi az overall értéke.

Illetve érdemes megnézni a team playstyle 90 e vagy neked melyik megtartása éri-e meg jobban.

(#580) Zoolee1976 válasza TrueGooner (#577) üzenetére


Zoolee1976
aktív tag

Ne is mondd,a valóság sokkal rosszabb most mint pl 3-4 éve! Rengeteg statot elmentettem az idei évről ami régebben nem volt.75-25 ös labdabirtoklás mellet,11-2 kaput eltaláló kísérlet után nyer a végig védekező és két kontrát vezető csapat 2-1 re.Ez már tendencia, akinél a labda és próbálkozik és a várható gól aránya is 3x annyi mint a másiknak veszít, és nem egyszer hanem lassan már törvényszerűen.Régen nagyot lehetett szakítani a foci fogadással de mielőtt az összes pénzt amit nyertem és nem volt kevés nehogy vissza bukjam abba kellett idén hagyni.Valami megváltozott mindenhol, lehet a túl sok pénz ami rohadtul nem szipma,de kb a politika után a foci és a gyógyszer ipar a legnagyobb átverés a mai világban!

Zoolee

(#581) TrueGooner válasza Zoolee1976 (#578) üzenetére


TrueGooner
aktív tag

Szuper lenne, ha megnyernék a bajnokságot, de sajnos kezd kicsúszni a kezeik közül a dolog. Fiatalok még, ha szezon előtt azt mondják hogy idén másodikok lesznek akkor azt aláírtam volna. :)

A coop egyébként tényleg nagyon szuper lenne. Ennyi esze tényleg lehetne a KONAMI-nak, már csak azért is mert haverral játszani sokkal szórakoztatóbb mint egyedül. Legyen az bármi. Hatalmas ziccer, csak bekellene rúgniuk végre. :W

(#582) Zoolee1976 válasza TrueGooner (#581) üzenetére


Zoolee1976
aktív tag

Kellene a foci csapatoknak egy költség sapka mint pl az amerikai fociban! Mondjuk 250 millió euró amit az összes gazdag csapat elkölthet,de sajnos az arab olaj pénzt akkor nem tudnák átmosni a mostani focicsapatokon keresztül!Na ez már rohadtul nem tetszik a mai világban.Lehet régen is volt persze csak kicsiben,de legalább most sem tudnánk róla és maradnánk a boldog ember tudatlanságában!

Zoolee

(#583) Zoolee1976 válasza ROBREGGAE (#579) üzenetére


Zoolee1976
aktív tag

Köszönöm szépen! :R

Zoolee

(#584) csababarca válasza csababarca (#561) üzenetére


csababarca
őstag

ezzel valaki nem találkozott? steamen csinálja...:/

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#585) TrueGooner válasza csababarca (#584) üzenetére


TrueGooner
aktív tag

PS5-ön vagyok kb 1 hónapja, PC-n már nem nyomom szóval nem tudok nyilatkozni. :(

Félig off:

Srácok, támogatnátok egy eFootball-os discord csatorna létrehozását? Régebben volt szárnypróbálgatás, de azóta tök sokat fejlődött, és ma már Chat/Fórum hibridként is tud funkcionálni. Könnyedén lehet képeket/videókat is megosztani ott helybe. Ha csak páran benne vagytok, estig össze is dobok egy alap koncepciót aztán közösen ötletelhetgetünk hogyan tovább.

[ Szerkesztve ]

(#586) ROBREGGAE válasza TrueGooner (#585) üzenetére


ROBREGGAE
tag

Én benne vagyok. Van egy másik discord csatorna is, ott folynak le a bajnokságok, amiken én is játszottam, igaz az pc-s.

csababarca: én is steamen vagyok, de nekem nem csinál. semmi újratelepítés nem használ? steamé vagy a játéké?

(#587) csababarca válasza ROBREGGAE (#586) üzenetére


csababarca
őstag

mind a kettőt megpróbáltam, épp most utolsó mentsvárként, de nem jó továbbra sem. Ilyennel még nem találkoztam.
Betölt, rámegyek amikor kéri Press Confirm Button, megnyomom, és egyből kidob.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#588) hadam98 válasza ROBREGGAE (#586) üzenetére


hadam98
senior tag

Itt is PS5. Engem is érdekel.

(#589) csababarca


csababarca
őstag

system fájl törlése segített.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#590) TrueGooner


TrueGooner
aktív tag

Na itt egy nagyon alap, aztán majd alakul idővel:
https://discord.gg/9g4EEZvaYS

(#591) VinoRosso válasza ROBREGGAE (#557) üzenetére


VinoRosso
veterán

Gagyi még mindig a stamina modellje a játéknak. Amíg nem megy le a stamiája a játékosnak pirosba addig lehet vele futni sprintben akár 10 percig is, de ha le is megy pirosba akkor is ugyanúgy sprintben fut végig csak lassabban. A valóságban egy ember 1-2 sprintet tud futni, azt is max 40-50 méteren max sebességgel, utána drasztikusan lassul minden mozgása és kell 2-3 perc, mire 'újratöltődik'. És ezt nem annyira bonyolult implementálni, hogy bármi technikai akadálya lenne annak, hogy ilyenre csinálják meg a játékot.

De a legnagyobb baj. hogy az egyensúly a támadó és a védekező képességek közt olyan szinten el van tolódva a védekezés javára amennyire talán soha nem volt. Szinte akármikor laddaszerzést nyom valaki rögtön elveszíti a labdás játékos a labdát. Ha meg nem azon lerí, hogy valami script. Olyanok, hogy 20 méterről sprintben fut a védő a labdát vezetőre szemből, a labdás játékos akkorát rúg a labdába, hogy a föld körüli pályára állna, aztán mégis ott marad a védő labdán úgy, hogy egy méterre nem pattan el hanem rögtön vezetgetni is tudja, mindezt 60-as ball controllal meg dribblinggel. Kirúgni viszont meg még felszabadítással se tudja időben, mert a labdát vesztő csapatból valaki ugyanúgy sprintben 2 másodperc alatt odalép, miközben a felszabadíani készülő játékosnak 3-4 másodperc kell a labda elrúgásához, mert úgy készül fel rá mint Tsubasa kapitány az aquila lövésre, toporog 10 percig mint a fosó galamb meg még 10 perc mire a lábát lendíti.

Emiatt oda-vissza labdaveszések/labdaszerzések tömkelege a játék, a csapatok a labdát gyömöszölgetik egymás közt amíg a játék úgy nem dönt, hogy valamelyik félnek gólt kell rúgnia. Akkor a védők szétfutnak a szélrózsa minden irányába és megnyílik a lehetőség a gólszerzésre, de legtöbbször az is valami nokli, odaüti a kapus az ellenfél támadójának a lábára, vagy öngól.
Elképesztő, ahogy egy jó játékból relative rövid idő alatt valami ennyire eltorzult kreténséget hoztak össze.

(#592) ROBREGGAE válasza VinoRosso (#591) üzenetére


ROBREGGAE
tag

Na, igen egyetértek. A gyömöszölgetés a legjobb szó rá.

Idegesítő, mikor a védő reakció ideje egyenlő a nullával, Mbappé leszereli simán és kapussal szemben berúgja.

Úgy kellett nyomkodnom tövig a gombokat vasárnap, hogy meglegyen a div2, mint egy bolond, de amint elkezdtem én is agresszíven játszani, egyből meglett az eredménye. :D

Ami egyébként számomra nem egy jó pont, de ha ehhez kell alkalmazkodni...

Meg ugye Van Bastent kukázhattam, mert állandóan tötymörgött, nem tudtam vele lövésig jutni, sebessége sincs meg. Gullitot átraktam cf-nek a helyére, egyből átfutottam az ellenfél védőit...

Idáig se volt egy álomjáték, de a frissítéssel nekem teljesen szétkúrták. Nagyon alkalmazkodni kell a változásokhoz.

(#593) Zoolee1976 válasza VinoRosso (#591) üzenetére


Zoolee1976
aktív tag

Szépen leirtad a mostani "gameplayt",gratula! :)Az a káosz ami mostanság van az összes eddigi epizód összes gyökérségét egy magasabb szintre emeli.
Szerintem az a baj hogy a szénné gyúrtvédők és szénné gyúrt támadók összecsapását egy finom script hozzá adásával már nincs az a processzor ami hirtelen kiszámitaná hogy most mi lesz a fizika és hova is kellene pattannia a labdának "reálisan".Egy autósimben jóval egyszerübb ezt kiszámolni.Tapadás,aszfalt hőfok,kanyar szög,súlyból és sebességből ki is számolja hogy az úton maradsz e,vagy mész pipacsot számolni.
Itt azért gondolj bele,sokkal nehezebb!
Legend player vs alap player vs hétvégi akciós player, húsvéti player,karácsonyi kiadású és még ezer olyan amit ide le sem irtam player összefut,plusz ott a labda nehezitésnek, meg még az is amit te ott nyomkodsz a gamepadon(bár azt veszi a rendszer a legkevésbé számitásba) és ebből jön ki ez.Egy biztos,a végén Modric elé fog a labda pattanni.

[ Szerkesztve ]

Zoolee

(#594) csababarca


csababarca
őstag

nekem a legnagyobb bajom, hogy továbbra sem érzékelek különböző statisztikájú játékosok között lényegi különbséget.
pláne a védők nagyon táposak, továbbra is (bár talán javult valamennyire) ha kilépsz 3-4 méteres előnyben egy MBappéval, nem biztos, hogy lövéssel fejezed be az akciót, mert egy lomha védő odaér 10 méteren kb, és szerelni tud.
Ez gáz.

Illetve a gyömöszölés nálam is megvan, rengeteg olyan gólt kapok, hogy nálam van a labda, ki akarom rúgni akár emberhez, akár taccsra, szögletre, akármi, de lassan reagál a védőm, és labdát veszít. Szerintem góljaim fele ez, és nem tudom megakadályozni.

Ami viszont jobban zavar, azok az eventek.
Rá akar tényleg kényszeríteni a játék, hogy legyen egy full spanyol, egy full olasz, full angol, full japán, full eu., full dél amerikai csapatom?
Minek? És akkor eventek 90%-val nem tudok játszani, mert így is utálom, hogy ennyi játékosom van, totál felesleges.

Azt már meg sem jegyzem, hogy játékoshoz jutni Coinból itt kb lehetetlen nekem, Olyankor amikor 3 top klasszis van a csomagban, sok nokedlivel, még egyszer sem adott be top klasszist. Egyszer sem. Azért korábbi kiadásoknál mondjuk 10ből 1-2t beadott, most semmi.
De hogy költeni nem fogok rá, az is biztos.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#595) BaJaZo válasza VinoRosso (#591) üzenetére


BaJaZo
tag

Igen, amiről irsz, az a valós labdafizika hiánya, amiről már régebben én is irtam itt. Ahogy irod is, nem lenne olyan bonyolult ezt megcsinálni rendesen,( PES-ben is sokkal jobb volt) meg is tudnák, biztos vagyok benne, csak valami érthetetlen koncepció miatt ilyen. Gyanúm szerint ez a koncepció összefüggésben van a mobil platformmal és/vagy a FIFA-val. A labdafizika ott is a nullával egyenlő. A hangsúly most a játékos fejlesztésen, a kártyákon,( a költekezésen) és nem a szimuláción van, ahogy a FIFA-ban hosszú évek óta. A FIFA termeli a pénzt valós fizika nélkül is, miért kellene ezzel foglalkozni... A játékosok az igazi bűnösök, amiért ilyen FIFA-ra hajlandók pénzt költeni, ha nem vennék meg, akkor a fejlesztők jobban odatennék magukat!

[ Szerkesztve ]

(#596) ROBREGGAE válasza csababarca (#594) üzenetére


ROBREGGAE
tag

Érdekes részben amit írsz. Nekem volt jó néhány olyan meccs, amikor Mbappé senkitől sem zavartatva lépett ki és esélyem nem volt utolérni. Meg simán lefutják a védőimet most már a gyors játékosok.

Írhatná bárki, hogy a védővonalam túlságosan fent helyezkedik, de direkt Long Ball Counterbe tolom hónapok óta. Ezzel a playstyle-lal lett meg a div1 is, amikor még motivált...

Szóval nem possession vagy quick counter. S ez csütörtök óta, teljesen máshogyan reagálnak a játékosaim hátul és elől is.

Ami másik érdekes része az írandódnak, hogy engem nem zavarnak az eventek, sőt jó ötletnek tartom, hogy van egy kis kihívás. Már nem azért, de a játék szarásig áraszt gp-vel, azt sem lehet mondani, hogy pénzt kell költened az eventek miatt vagy nehézkes lenne összedobni egy bármilyen tematizált csapatot... Engem abszolút nem zavar, hogy ott vannak, most is 450 játékosom van.

Az, hogy te nem fogsz költeni epic lapokra, szokták mondani egyéni szociális probléma, már bocsánat... Nem kötelező, de a játék ebből tartja fenn magát, az más, hogy ennyi idő alatt se képesek többet fejleszteni a játékon, hanem csiga tempóban zajlik minden. Úgyhogy más simán súlyos pénzeket ad ki, hogy kinyissa Cruyffot, Van Nistelrooyt, van hogy 120 nyitásból van hogy 10-ből jön. Igazából sokszor a sima potw lapok vagy a club selection-ök jobban muzsikálnak a pályán, mint bármelyik legenda.

Én is amikor volt a Dida, Nesta, Inzaghi hármas, 12 pörgetésből kinyitottam Didát meg Inzaghit. Legközelebb mikor Van Basten, Gullit, Rijkaard volt, meg fél vagyont költöttem rá, de kedvenc csapatom és kellett. Aztán nem is nagyon nyitottam többet. Scholes jött free nyitásból, az angol epic lapja. :D

(#597) csababarca válasza ROBREGGAE (#596) üzenetére


csababarca
őstag

Na várjál, úgy értettem, hogy ha én lépek ki csatárral, utolérnek.
Persze én a védőimmel nem tudom utolérni őket :D
Pedig stat szerint, stamina szerint kellene.
Mindegy.

Jah értem amit írsz, inkább az a gondom, hogy még az efootball előtti verzióban azért sűrűbben dobta a lapokat, most nem, ezért se akarok áldozni rá, mert nulla garancia van.
Régebbiekben azért 10ből egyet beadott átlagban.
Most is próbálkoztam pár hónapja, és nulla.

De egyébként ezt az nba 2k23-ban is így van, nagyon ritkán ad normális karit, előzőben majdnem minden pack tartalmazott extra karit, most csak a basic-eket adja be.
Persze ez se jó, ha mindig beadja, de nem látom az egyensúlyt.
Ott legalább van aukciós megoldás, és hozzájuk lehet jutni.
Emlékszem anno Cruyff-ot kajtattam, és hónapok teltek el mire beadta.

De azért sem érzem szükségét költeni coinsokra, mert a mostani kártyákkal, amikkel rendelkezem is, amit akarok a játéktól, azt megadja.
Napi 1 meccs, vagy max 2, 1-2 eventet kivégzek és erre jó.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#598) hadam98 válasza TrueGooner (#590) üzenetére


hadam98
senior tag

Nem működik a link.

Másnál is nagy a lag? Hihetetlen, hogy ma is egy meccset játszottam mert akkora a késés, hogy online élvezhetetlen! Az amit bedob, hogy milyen a kapcsolat még játék előtt hülyeség, mert négyes is ugyan olyan rossz…

(#599) ROBREGGAE válasza hadam98 (#598) üzenetére


ROBREGGAE
tag

Hülyeség, mert én kettesen is játszottam már tök jól futó meccseket. Azt írnak ki amit akarnak, nem sok jelentősége van ezeknek azt látom.

Az a legjobb mikor cancelezem az egyes és kettes kapcsolatokat, de állandóan azt akarja nekem beadni újra és újra és vagy kilépek vagy elfogadom, bár van hogy visszalépés után is visszajön. :D

(#600) TrueGooner


TrueGooner
aktív tag

Azért ezekkel a mai “packokkal” elértek szerintem egy szintet. Ez már tényleg olyan görénység, hogy nehéz nem ferde szemmel nézni rájuk. 8 pack, mindegyikben 50 játékos, és az egyetlen Big Time játékos mellé legtöbbször Standard játékosokat nyithatsz 100 coinért?!

Egyébként ez a “gyömöszkélős” jelenség Engem is nagyon zavar. A passzjáték az utolsó frissítés óta az eddigi legnehezebb, semmi hely nincs a pályán, és túlzottan automatikus a védekezés.. Illetve az Online Latency a meccsek 80%-ában borzalmas.

Ha valaki akkor én védtem sokáig a játékot, de jelenleg csak Offline tudom élvezni, mert ott nincs meta, és nincs késés sem.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  eFootball
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.