Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  eFootball

Hozzászólások

(#801) szTotyy válasza Cambi (#800) üzenetére


szTotyy
őstag

Én se kaptam 2.legendát, pedig minden nap beléptem.
Elsőre Scholes jött.

(#802) csababarca válasza szTotyy (#801) üzenetére


csababarca
őstag

Én egyet se kaptam, vagy Ochoa számít annak? :D

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#803) szTotyy válasza csababarca (#802) üzenetére


szTotyy
őstag


Ochoa más tészta, TrueGooner ezekre gondolt.

(#804) ROBREGGAE


ROBREGGAE
tag

Teljesíteni kell az objectiveket, amik maradtak. Én speciel mindent megcsináltam az előző héten és már csak 1 kellett hozzá. Asszem összesen 20-at kellett hozzá teljesíteni. Ott kell látnotok (missions --> objectives)mennyit kér még hozzá a játék.

[ Szerkesztve ]

(#805) csababarca válasza szTotyy (#803) üzenetére


csababarca
őstag

Nekem ez kimaradt, pedig minden nap beléptem.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#806) VinoRosso válasza TrueGooner (#797) üzenetére


VinoRosso
veterán

Bergkamp, Zamorano. Kár, hogy nem lehet cserélni másokkal kártyát, a Casillasért felajánlanám Bergkampot.

(#807) TrueGooner


TrueGooner
aktív tag

Na, én nem vagyok annyira türelmes mint VinoRosso. Letöröltem a játékot, majd a 24-re visszanézek. Ennek így, ebben a formában az égvilágon semmi értelme. Csak időpocsékolás, ráadásul órák… És még csak a kilépegetés sem játszik, mert direkt közel tart a játék a döntetlenhez, hogy ne lépj ki, hátha, de a góllövést totál ellehetetleníti. Aztán a hajrába kapok 2-3-at is akár úgy hogy amúgy egy fikarcnyival sem jobb az ellenfél.
Nem találok már szavakat arra, hogy milyen szinten lehetetlenít el a játék. Ott ül az ember felette 2-4 órát akár és a végén úgy áll fel, hogy basszus semmit sem haladtam. Parádés. :C

Egész meccsen dominálok, közel 70%-os labdatartás, 150-170 passz/meccs majd egyszer csak a 70-80. perc környékén a semmiből, a meccsen mindeddig 30-at passzoló Zeiter/Valbuena 4-3-3 fanatikus Pistike 3 darab Stunning lapos indítással 1v1-ezik a kapusommal. És nyilván gól a vége. Nem lenne ezzel semmi gond, mondjuk 6-7 meccsenként, mert megesik az ilyen. De minden meccsen így kapok ki, és minden egyes meccsen ugyan ilyen taktikával játszanak ellenem.

Meguntam. Ha kezdenek valamit a játék taktikai részével, ha enyhítik, NE ADJ ISTEN kiveszik a kódolt játékmenetet, akkor lehet még esélye a játéknak.

Ez így időpocsékolás. :(

:R

(#808) szTotyy válasza TrueGooner (#807) üzenetére


szTotyy
őstag

Szomorú!
Azért a napi bejelentkezések miatt nem hagyod fent mégis a gépen?

Szomorú ezeket olvasni és hogy a Konami, akikről tudjuk hogy képesek jó fociszimulátort is csinálni, ilyen faszságokkal tökön lövik magukat... meg minket is! :(

(#809) TrueGooner válasza szTotyy (#808) üzenetére


TrueGooner
aktív tag

Nem hagyom fent. A 3.0.0-ás verzió fog érkezni, és odáig sem jutottak el (amit 0.7.0-nál ígértek!!), hogy Crossprogress legyen a játék, hogy esetleg a mai világban telefonról is be lehessen szedni a Daily Logint ugyan azon a fiókom, vagy akár lenyomni néhány meccset úton a melóba, vagy akár a melóba. De esküszöm, nem zavarna a lassúságuk, ha nem fejelnék meg ilyen undormány mechanikákkal. Képtelen vagyok elhinni, hogy ezt így gondolták ki. Szerintem simán el van b.szva a script is, és túlságosan erős… Nem tudom. De botrány.

Szerintem a fórum nagy része megmondja, ha valaki, akkor Én voltam az aki türelmes volt. Idáig. :W

(#810) BaJaZo válasza TrueGooner (#807) üzenetére


BaJaZo
tag

Egy nappal megelőztelek ami a törlést illeti... :) Azért meglepett a döntésed.
Nehéz megitélni, miért ilyen a játék amilyen? Mindenesetre furcsa amt irsz: "De minden meccsen így kapok ki, és minden egyes meccsen ugyan ilyen taktikával játszanak ellenem."
Biztos vagy benne, hogy ilyenkor Pistike ellen játszottál és nem a gép ellen? Nekem sokszor olyan érzésem volt, mintha a gép játszana ellenem és nem ember. Túlságosan ismerősek voltak egyes jelenetek offline meccsekről, csak ilyenkor jóval erősebb fokozaton játszik a gép és nem lehet megverni? Van valami bizonyiték, hogy ember vagy gép az ellenfél? Az, hogy kiir egy nevet és mellé egy számot nem jelent semmit...
Végsősoron én nem is a csalások miatt töröltem elsősorban, hanem azért, mert ez a játék egyetlen elemében sem emlékeztet a valós futballra. Se labdafizika, se a játékosok mozgása, komolyabb mesterséges intelligenciáról nem is beszélve. Akik ezt csinálták/csinálják vagy fogalmuk sincs a futballról, mert labdába sose rúgtak, max. TV-ben láttak meccset, vagy nem lényeges a szimulációs szempont.Nehezen tudom azt is elhinni, hogy ugyanazok az emberek a felelősök az eFootball-ért, mint akik a PES-t készitették. Ha mégis, akkor az Unreal engine egyáltalán nem alkalmas futball játék alá.
Nem hiszek benne, hogy ebből valaha is jó játék lesz, ennyi időnek elegendőnek kellett volna lennie ehhez. Vagy nem tudják, vagy nem is akarják, hogy lényegesen jobb/más legyen. Nagyon érdekelne pénzügyileg mennyire jött be a Konaminak a váltás, nem lepne meg, ha semennyire.
Fel a fejjel TrueGooner, hátha az EA csodát tesz az EA Sport FC 24-el, a névváltás miatt illene nagyon odatenni magukat.

(#811) TrueGooner válasza BaJaZo (#810) üzenetére


TrueGooner
aktív tag

De igen, nekem is átfutott néhányszor az agyamon hogy “ez nem ember”, olyan jó helyre húzgálta a védőket, már-már a gondolatomban olvasott 90 percen át. Még olyan is eszembe jutott, hogy az AI figyeli a bal analógom mozgását, és ez alapján még a passz gomb megnyomása ELŐTT elindul a védő a megfelelő irányba.

A realisztikához annyit fűznék hozzá, hogy valóban irtózatosan távol van a valóságtól, de akkor a FIFA hol van? Mert amiket felhoztál, abba konkrétan mindben jobb az eFootball… :( Nincs normális opció jelenleg…

És bár lehet reménykedni az FC24-ben, ott sem történt motor csere, csak tovább polírozták azt ami eddig sem volt jó. Viszont ezentúl 10x részletesebb lesz a játékosok zoknija meg cipője. Hát köszi, madártávlatból ez pont nem érdekel. :/ Egyedül a “PlayStyles” lesz újdonság a játékmenetben, amit meg valszeg pont annyira fogunk észrevenni mint minden egyéb taktikai elemet a FIFA-ba. :D

Én (naívan) sokkal nagyobb durranást várok játékmenetben az eFootball 24-től mint az FC24-től.

[ Szerkesztve ]

(#812) szTotyy válasza BaJaZo (#810) üzenetére


szTotyy
őstag

Nem kell bíznod az EA-ben. Az a különbség (szerintem) köztük és a Konami közt, hogy az EA esze ágában sincs fociszimulátort csinálni, ott az a cél, hogy a játékos jól szórakozzon, a valósághoz semmi köze nincs. Míg a Konami (legalábbis a PES-ekben biztos) inkább futballszimulátort szeretne (vagy inkább szeretett volna) csinálni, csak saját maguk cseszik el.
Az eFoci fizikáját csak azért szidod ennyire, mert nem játszottál mostanság Fifával. És onnan tudom, hogy nem játszottál Fifával, mert akkor nem szidnád ennyire az eFootball fizikáját. :DDD Félreértés ne essék, tudom hogy ez sem tökéletes, de a Fifáénál messze-messze élethűbb.

Abban lehet igazad van, hogy a playerek is valójában az AI, ez nekem is megfordult már a fejemben, de gondoltam csak nem alacsonyodnak le ilyen mocskos szintre. Aztán lehet mégis.. :(

Remélem eljön az az idő, mikor mindketten újra telepítitek a játékot és nem bánjátok meg!

(#813) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Most volt egy kis időm vágni, íme két jelenet:

1) Kiugró csatár (vagy egyéb játékos) sebességének gép általi visszahúzása:


Utolsó perc, 1-1-es állás, Hallandot csereként hoztam be a 70. perc körül, forma zöld, + szuper csere rajt van, a két védő közül a középső Van Dijk, a jobb Kondué, mindkettő kezdett így bizonyára a staminájuk piros vagy piros közeli a végére. Van Dijkhoz 20, Konduéhoz meg 10 egység speed előnye van Haalandnak, és erre még rájön a forma és a super sub. Tehát labda nélkül alapból is le kéne hagynia őket, de erre még rájön a frissességbeli különbség. Ennek ellenére a védők láthatóan gyorsabbak, de ez még így sem elég, a gép megakasztja Haaland futását, hogy be tudják érni a védők.

Az alábbi lassításon jól látható, hol torpan meg Haaland (az elejétől számolva 6. és 7. lépés hosszúságát érdemes figyelni)



A megtorpanást semmi nem indokolja, a játékos alatti indikátor (amit direkt az ilyen esetek vizsgálata miatt kapcsolatam be) végig zöld, ami azt jelenti, hogy a sprint folyamatosan nyomva volt, és az irányzék sem változik.

2) Fizikailag lehetetlen animációk

Kapu előtti tipikus labavesztés...lenne ha az ellenfél védőjét nem a T-2000-es Terminátornak hívnák:



4x-es lassításban, hogy látni is lehessen mi történik:



A védő térddel csúszik be Giroud alá, majd fél-térdől hátradőlt testhelyzetbenl áll fel úgy, hogy a 193 centis 92 kilós Giroud ránehezkedik, és kibújik a hóna alatt, dehát ez nem meglepő, hisz ő a higanyember. A nézőtéren Michael Jackson sírva könyöröga receptért, hogy a trükköt beépíthesse a táncrepertoárjába.

Azért annak a 180 fokos fordulatnak a sebességét érdemes még így is megcsodálni a lassítatlan felvételen.

Az már csak hab a tortán, hogy utána a földön fekvő Grioud-t jól meg is tapossa, ami a futball szabályai szerint piros lap és 11-es, de ezt nézzük el, hisz a játék csak a védő lábát és a labdát akarta pozícióba hozni a felszabadításhoz, ami nem volt lehetséges máshogy, mivel a labda beszorult Giroud teste alá. Valószínűleg ennek tudható be az is, hogy a hason fekvő Giroud-t egy rejtélyes erő az öt és feles vonaláról némileg kijebb húzza (a körvonal és az ötös vonalának helyzete alapján cikra 30-40 centi lehet az mozgatás), mivel másképpen a védő nem férne a labdához.

(#814) szTotyy válasza VinoRosso (#813) üzenetére


szTotyy
őstag

Szép :(((
Én a 2. példát még kis naívan bemagyaráznám magamnak, hogy "kapu előtti kavarodás; test a testnek; animációk összeütközése" ..., meg lassítás nélkül lehet annyira fel se tűnne nekem. :)
Az első esettől viszont egyszer agyvérzést fogok kapni. :W

(#815) csababarca válasza VinoRosso (#813) üzenetére


csababarca
őstag

Ez a sebesség dolog ami a legfájóbb a játékban.
Bármikor előfordul, ennél mint amit te mutatsz, sokkal nagyobb előnyökről is utolérnek, hiába van nyomva a sprint.
De ez így volt kb minden pes-ben, azóta sem értem, hogy gondolják, hogy egy tegyük fel MBappét aki friss kiugratsz, és akkor egy Busquets gyorsaságú játékos 10 méteres hátrányból utolér, és tisztán szerel.
Nincs ilyen, ez egy vicc.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#816) BaJaZo válasza VinoRosso (#813) üzenetére


BaJaZo
tag

1. videó: Már jó ideje nyilvánvaló számomra, a fejlesztők óriási tévedésben vannak amikor úgy gondolják, hogy a labdát vezető játékos minden esetben lassabb, mint a labda nélküli, ami egy baromság. Ez tipikus példája annak, hogy nincsenek tisztában a labdarúgás legalapvetőbb jellemzőivel sem....
2. videó: Ez meg a valós labdafizika, és a játékosok valós mozgásának totális hiányát bizonyitja. Persze valamit összeeszkábáltak valós fizika helyett, és az igy működik... Nem csalás ez, ilyen a játék.
A kérdés csak az, hogy nem tudják megcsinálni vagy nem akarják?
Nem mindegy.

(#817) VinoRosso válasza BaJaZo (#816) üzenetére


VinoRosso
veterán

Hát itt még az sem volt, nem vezette Haaland a labdát, egyszerűen visszavette a lépéshosszt a 6. és 7. lépésnél, mintha megbotlott volna egy fűszálban.

(#818) ROBREGGAE válasza VinoRosso (#817) üzenetére


ROBREGGAE
tag

Ez a megtorpanás sprint közben így van a játék kezdete óta. Mindenkinek csinálja, gondolom ment pár visszajelzés akár komolyabb játékosoktól is.

Tuti nem lesz megcsinálva, ha eddig nem foglalkoztak vele. Esetleg egy teljes körű nagyobb frissítésnél, de mivel így lehet egyik vagy másik fél javára csalni, miért állna érdekükben? Ahogy a többi faszságot se fogják megváltoztatni.

(#819) TrueGooner válasza ROBREGGAE (#818) üzenetére


TrueGooner
aktív tag

A megtorpanás jelen van a kezdetek óta, de mivel ebben a helyzetben megtorpanással együtt is kitudott ugrani Haaland, fogta a gép és visszahúzta a sebességét. :W

Minden egyes Patch Notes-ben benne van, hogy ezt a torpanásos problémát javították. És minden update után ugyan úgy jelen maradt. Szóval nem is értem ezt az egészet. Miért írják le, hogy javítva, ha ugyan úgy benne van? Ha meg a les miatt mozog vissza egy lépést ilyenkor, hát akkor inkább fújnák be a lest, ezerszer elviselhetőbb lenne mint ez. De a legjobb nyilván egy fejlett AI lenne...

Utolsó meccseimen Nekem is voltak olyan jelenetek hogy a sírás kerülhetett... Mbappeval labdát szereztem az ellenfél utolsó emberétől, 1v1 vihettem volna kapura, és a labda totál irreális módon a játékos csípője környékén "dadogott", amíg oda nem ért 1-2 védő és már nem tudtam kapura vezetni. Egyébként az utolsó frissítés óta ez a derék, illetve vállak körüli labda "pattogás/dadogás" is megszaporodott, legtöbbször akkor idézhető elő, ha R3-al felpöccintjük a labdát. De egyre gyakrabban fordult elő sima keresztlabdák után is, amikor a szélső átvenné mellkassal, a labda meg ott dadogott a nyaka körül...

Az eFootball update Augusztus vége, Szeptember eleje körül várható, tehát az FC24 megjelenése előtt. Akkor ráfekszek majd kicsit ismét, és ha nem javul érezhetően a játék, vagy nem hozzák el végre a Master League-t, akkor idén elfogok gondolkozni az FC24-en...
Mert bár szeretnék szimulációs jellegű focis játékot, akár FC24-ezhetek is, ha az eFootball ilyen marad... :(

(#820) ROBREGGAE válasza TrueGooner (#819) üzenetére


ROBREGGAE
tag

Számomra elég hulladéknak tűnik továbbra is az EA. Amennyit láttam belőle, kizárt, hogy megvenném.

Elfogadtabb a hibáival együtt az efootballt most már, valahogy mindegy is, hogy ezzel játszok vagy megveszek egy másik focis játékot, ami meg megint más szempontok miatt fos...

Egyszerűen a közeljövőben nem lesz megfelelő alternatíva. Sokáig hittem, hogy lesz riválisa a konaminak és milyen jó lesz majd elhagyni ezt a szart, de belátom, tévedtem kicsit... De nyilván ez az én véleményem. Meg azt se felejtem el, hogy én magam is sokat beletoltam ebbe a játékba már, van egy komplett csapatom.

[ Szerkesztve ]

(#821) TrueGooner válasza ROBREGGAE (#820) üzenetére


TrueGooner
aktív tag

Én is sokat beletoltam, de csak azért maradni és szívni tovább, mert "benne van a pénzem", szerintem kár lenne. Minden updatenél be kell lépni, nehogy inaktivitás miatt töröljék a csapatot, aztán ha egyszer játszható lesz, akkor játszani is fogok vele.

És én se szeretem a FIFA-t, de ha már tényleg mind a kettő ilyen okádék, akkor miért ne azzal játsszak ahol pörögnek a meccsek, van ellenfél 5 másodperc alatt, sőt, ha kedvem szottyan karrierezni sliderekkel, akkor azt is megtehetem. Most tartok ott, hogy nincs értelme realisztikáról beszélni, mert az eFootballba néhány szép labdaátvételen kívül nincs több realisztika. :(

Legalább engednék el azt a nyomorult CrossPlay-t, hogy össze legyen engedve mindenki. Akkor legalább (remélhetőleg) 5 meccsből nem lenne olyan ellenfelem 4-szer aki ellen ha épp nincs script, akkor azért nem nyerek mert Top1000-be van és 3 passzos űrfocit játszik Zeiterrel meg Valbuenaval.

Annyi minden van aminek már megkellett volna valósulnia, hogy kizárt dolognak tartom, hogy most egyetlen frissítésbe beletegyék... Ezt a Coop-ot is betették most de mi ez? Roomot kell csinálni, és AI ellen játszani bakker, most komolyan?

Ezeknek kötelezően jönne kellene a 24-el szerintem...
- Cross Play.
- Cross Progress.
- Online Co-Op.
- Fix felállások, de sokkal mélyebb taktikai utasítások. Jó lenne beállítani a védelmi vonalat, a letámadás magasságát, a csapattársak támogatásának távolságát, stb. És ezenfelül ne 4 darab egyéni utasítást lehessen kiosztani, hanem 11-et.
- Hatalmas játékmenet fejlesztés (komplett fizika minden téren).
- Grafikai javulás (Megvilágítások, napszakok, időjárás).
- Szerkesztési lehetőség!
- Challende Eventek újragondolása (például 3, 6, 9 pont elérése, de nincs meccs limit).
+ És akkor a Master League-et és a Become Legend játékmódokat még nem említettem.

Őszintén, az elmúlt 2 év alapján menyi idő lesz ezeket betenni, ha egyeltalán tervezik? Mert szerintem ha azt mondom még egyszer ugyan ennyi, akkor nagyon keveset mondtam.

[ Szerkesztve ]

(#822) szTotyy


szTotyy
őstag

Lehet volt már vagy ismert, de itt egy 2023 roadmap

E szerint a tavaszi és nyári ígéreteket beváltották, így nagy esély van a ML-re, online co-opra.
És a szerkesztésre is, ami megoldhatja a licencek hiányát :C .

(#823) VinoRosso válasza TrueGooner (#821) üzenetére


VinoRosso
veterán

Belépni mindenképp megéri minden nap az ajándékok miatt. Havonta 200 coint össze lehet szedni csak belépéssel, és a coinok átvihetők 2024-re.

(#824) TrueGooner válasza VinoRosso (#823) üzenetére


TrueGooner
aktív tag

Egyébként az is megfordult a fejemben, hogy szimplán csak letojom a Challenge eventeket, mert általában ez az ami totál leszokott szedni az életről. :D

Havi 400 coint jelentenek ezek a nyomorult Eventek, szerintem őszintén nem ér meg ez ennyi szenvedést meg stresszt, szó szerint (akármennyire gáz), inkább megveszem és megspóroltam magamnak egy vagy több agyvérzést, még ha lehet hogy pontosan ez is a céljuk. Mármint hogy megvegyem. :))

(#825) Cambi válasza TrueGooner (#824) üzenetére


Cambi
tag

Soha nem nyomtam le őket, csak ha nagyon unatkoztam. :) Nincs is amúgy 23 játékossal angol vagy olasz vagy bármiyen más csapatom.

Van egy Magyar Válogatottam, meg egy MU + legendás féle "elsőcsapatom", velük élvezem a játékot más játékosok egyáltalán nem érdekelnek.

Persze MU legendákra szükség lenne coinokra ez nem vitás, de így is sokat sikerült már megszereznem.

(#826) TrueGooner válasza Cambi (#825) üzenetére


TrueGooner
aktív tag

Lehet Te csinálod jól. Eleinte Nekem is csak 2 csapatra való játékosom volt. Egy “Main Team” és egy Arsenalos csapat. Aztán hogy gyorsabban meglegyenek a Tourok, és hogy meg tudjam csinálni a Challengeket, megtartottam mindenkit.

De mostmár úgy látom jónak, ha Touron és Ligán kívül mással nem foglalkozom. Adok neki (meg magamnak) még így egy esélyt. :((( :D

[ Szerkesztve ]

(#827) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Ez is egy valid alkalmazkodási straégia. A baj velem az, hogy én a csapatépítős, taktikázós részét is szeretem a focinak, legalább annyira mint a játékot. Ha egy kerettel kéne játszanom ugyanazt a taktikát egysíkúnak, monotonnak érezném az egészet.

Én pl divet szinte egyáltalán nem játszom szinte csak akkor ha objectivehez kell. Eventek jók szoktak lenni, csak ne csalna. Ha ezt az egy dolgot kiszednék akkor már rendben lennék, még afelett is szemet hunynék, hogy mennyire irreálisan erős a védekezés játékmechanikája.
Így viszont marad a kilépdelés, ha látom, hogy fel akar ültetni a szopórollerrre a játék akkor beintek a meccsnek.

(#828) ROBREGGAE válasza VinoRosso (#827) üzenetére


ROBREGGAE
tag

Na én is ugyanígy vagyok. Ezért se akarom dobni a játékot, mert még, legalábbis még eddig lefoglalnak a különböző challengek, eventek. Aztán lehet, ha még egy évig ennyi lesz a content, az ember ebbe is beleun, jelenleg még elvagyok vele.

A ligában meg nem érzem, hogy érdemes lenne kínlódnom ennyi rewardért. Bezzeg, ha coint lehetne szerezni eleve többen játszanának vele. Azt a gp-t meg skill traininget más különböző challengekből is összekaparom kevesebb meccsből.

(#829) Cambi válasza VinoRosso (#827) üzenetére


Cambi
tag

Ebben a játékban nincs sok értelme csapatépítésről, taktikáról beszélni SAJNOS.

Ha focizni akarok, akkor ez, minden más komolyabb dologra pedig ott van az FM 2023.

(#830) VinoRosso válasza Cambi (#829) üzenetére


VinoRosso
veterán

Na az FM meg a másik véglet :D Nem visz rá a lélek mert nem lehet lejátszani a meccseket. A régi PESek, amikor lehetett állítani a védővonal magasságát, a játékosok közti távolságot, pressing intenzitását, meg különféle taktikai elemeket (hug the touchline, wing rotation stb) az nagyjából rendben volt. De ezt is lebutították az idők során. Nem baj, ha vannak előre beállított profilok, de ne csak abból lehessen már választani, hanem lehessen részleteiben testre szabni az egészet.
Sajnos az a sejtésem ezt is azért csinálták, hogy előre kivájt mederben haladjanak a folyamatok és így a kiszámíthatóság miatt a scriptek jobban érvényesülhessenek.
Annyira szomorú ez is, régen akár mind a 11 játékost be lehetett állítani embert fogni, vagy ha valakit wingbackként akartam játszani ki lehetett választani WB posztot, most meg választanom kell, hogy deep line vagy man marking legyen, mert két slot van rá összesen. Hogy ennek a játék jobbítása nem volt a célja az ziher, mert minek tuszkolnák be ezeket a taktikai opciókat egy limitált helyre, mikor már korábban volt neki hely máshol a UI-on.

(#831) szTotyy


szTotyy
őstag

eFootball championship van! :U Csodálatos! Lehet begyűjteni pontokat, ha rákattintasz.
Ha lesz rá időm végig fogok nézni pár meccset, mert nagyon kíváncsi vagyok, vajon ott is vannak e hirtelen játékos megtorpanások vagy egyéb furcsaságok.

(#832) VinoRosso válasza szTotyy (#831) üzenetére


VinoRosso
veterán

Érdekes erre nem is gondoltam, hogy megnézzem ott milyen a játék.

Most belenéztem és hát teljesen más. Sokkal reszponzívabbnak tűnik, olyan mozdulatokat csinálnak meg amikre nekem esélyem sincs mert nem fordul időben a játékos, állandóan az ellenfél elé visszapattanó labdákat nem láttam, se noklikat, se luftot, se irreális védések, olyan gólt se ahol a kapus ráütötte a támadó lábára a labdát, se megtorpanó csatárt, simán elfutottak a csatáraik ha a szöktetésnél egy kis előnye is volt a védő nem tudta beérni.Nálam minden meccsen rengteg ilyen van.

Mondjuk nem meglepő, hogy nem mernek cinkelt meccseket kitenni a nagy nyilvánosság elé.

(#833) VinoRosso válasza VinoRosso (#832) üzenetére


VinoRosso
veterán

Na itt láttam egy noklit, de ezen kívül semmi.

(#834) TrueGooner válasza VinoRosso (#832) üzenetére


TrueGooner
aktív tag

Volt egy stream régebben, ugyan ez az eFootball bajnokság. Ott a (végül bajnok) Man. United-es srácokat szanaszéjjel szo.atta a játék. Nevetséges gólok születtek. Sík ideg is volt mindegyik, konkrétan azt hittem le fogja tenni a kontrollert. Nagyon kellemetlen volt.

Nagyon várom már a 24-es frissítést mert kicsit hitehagyott vagyok jelenleg. Nem tudom élvezni most. Irtózatosan lassú, körülményes, teljesen vak csapatoknak is alig tudok gólt lőni. És továbbra is abszolút érezni amikor egyik csapat tolva van. Mindegy nem kell ebbe megint belemenni. De a 24-es Update vagy megmenti ezt a játékot, vagy beveri az utolsó szöget a koporsójába szerintem. Pláne hogy küszöbön az UFL megjelenése is.

(#835) Cambi válasza TrueGooner (#834) üzenetére


Cambi
tag

UFL? Ne viccelj, FIFA 96 élvezetesebb játéknak tűnik sajnos.

A többivel viszont egyetértek, mert itt tényleg valami nem kerek. Div 2-ben most már másodszor egymás után volt 6 győzelmem zsinórban. Talán 2 kellett volna még a feljlutáshoz, azóta leestem DIV 4-be. :D S lám most megint volt DIV1-es játékosokat verek 3-0-ra. Pedig én aztán sose hittem el ezeket az "összeesküvés" elméleteket.

Az is érdekes, hogy DIV 3 alatti játékost nem kaptam már vagy egy hónapja. Vagy tényleg pár ezer ember játszik csak akik az első 3 osztályban vannak, vagy pedig ilyen fasza lett a matchmaking, hogy nem sorsol alattad lévőkkel össze, ami mondjuk végülis nem is lenne negatív, csak én szenvedhetek. :)

(#836) TrueGooner válasza Cambi (#835) üzenetére


TrueGooner
aktív tag

Nem tudom mennyire követed az UFL fejlődését, de pár napja volt egy Tweet szál, amiben elmondták, hogy a következő fejlesztéseket Szeptemberig végrehajtják. Idézem:

“- New ball physics in. (Hoping you will now never say that it’s not nice haha);
- New animation system in (will ask you questions and post some polls when the content with it will get public)
- Graphics updated (lighting / faces / grass / crowd)”

Ezekből tehát még nem láttunk semmit videón.

szerk.: itt a Tweet szál, ha elolvasnátok. [link]

[ Szerkesztve ]

(#837) VinoRosso válasza TrueGooner (#834) üzenetére


VinoRosso
veterán

Nálam is u.e. az ellenfél 75-ös OVR játekosaival elver 3-0-ra úgy hogy kapura lövésem nincs. Azt érzem, hogy sokkal lassabbak a játékosaim, nem helyezkednek jól, mindig lemaradnak a labdáról, az emberfogók méterekre az emberektől, az ellenfél játékosai meg minden passzomat elcsípik, ha a játékosom mellett van van 1 érintésem aztán elveszi, miközben a játékosaim 20 egységgel jobbak. Mintha az én csapatom amatőr nehézségen játszana egy legend AI ellen.
Múltkor írta itt valaki hogy nem is biztos hogy az ellenfél ember és el is gondolkodtam ezen, mert olyan sebességű mozdulatokat látok amiket nálam nem csinál meg egy játékos, egyszerűen nem reagál olyan gyorsan az inputra.

(#838) Cambi válasza TrueGooner (#836) üzenetére


Cambi
tag

Csak az alfa gameplayeket láttam belőle, de nekem ilyen böngészős játéknak felel meg, ezen szerintem nem nagyon fognak tudni változtatni, komolytalan az egész.

(#839) TrueGooner válasza Cambi (#838) üzenetére


TrueGooner
aktív tag

Meglátjuk majd mi lesz belőle én azt mondom. :DD Kár lenne leírni amíg nem próbáltuk. Aztán lehet igazad lesz, és 5 perc játék után lehet is elfelejteni. De az alfa gameplayekből tényleg nem lehet kiindulni szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#840) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Délutáni meccs, ide feltöltöttem. Ha nyerek megvan a challenge, de az x is jó mert van még egy meccsre lehetőség ezen kívül.

09:45-től a második kapott gól kilassítva:


1) Nem arra a játékosomra vált rá amelyik közelebb van a labdához. Ez a csalás egyik általam jól ismert fajtája, azért csinálja nehogy a közelebb lévő játékossal elérjem a labdát. Érdemes megfigyelni, hogy a beadás előtt a labdához közelebb lévő játékos feje felett van az üres háromszög a beadás után mégse arra vált rá. Tehát tudja a játék hova kellene váltani, csak szándékosan nem oda vált.

2) Sakán 2 ember van, mindegyik közelebb van a labdához a beadás pillanatában, sőt még közben is ennek ellenére egyik se tudja megelőzni. Casemiroval kontaktol is, de mintha ott se lenne, egyáltalán semmi hatása nincs rá. Saka physical contactja 66, Casemiroé meg 87... A visszajátszáson látható, hogy izomból elrúgja a támasztó lábát, de mintha betonoszlopba rúgna, meg se remeg.


3) Ha Rise nem csinál semmit csak áll egy helyben mint egy darab fa akkor Saka nem tud gólt rúgni. Ehelyett, vagy inkább épp ezért lemegy nagyterpeszbe, hogy valahol elférjen a labda. Hogy mi vagy ki instruálta erre a cirkuszi mutatványra rejtély, mert én nem irányítottam. Az meg, hogy a kapus is ugyanezt a bohóckodást csinálja és dupla kötényt kapnak azok a játékosok akiket nem is én irányítok már csak a hab a tortán. Volt a támadón szorosan 2 ember plusz még a kapus is fogta a szöget, a lépéselőnyük megvolt a végőknek, az irányzékot is és a felszabadítást is nyomtam, ezen felül mit kellett volna még tennem, hogy ne kapjak gólt?

Ami még érdekesebb, 12:39-nél szöglet, nekiáll pörögni a karika mintha meg akarna szakadni, de a kapus védi a fejest. Aztán ki akarom rúgni, de a kapus nem reagált. Hiába próbáltam az irányzékot is húzni, mintha valaki más irányította volna a játékot megint mert nem rúgta ki és nem arra ment amerre nyomtam. Majd fogta magát a kapus, letette a labdát és kirohant mint Zrínyi Szigetvárnál:


Kis magyarázat: fehér karika séta, zöld karika sprint (ha nincs karika az azt jelenti, hogy nem húzod semmilyen irányba az analógot).

Visszanézve olyan, mintha a kirúgás gombot a sprintre váltotta volna a játék, mert a kirúgást nyomtam többször is miután észrevettem, hogy nem reagál az inputra. Sprintet nem nyomtam, labda letételt meg végképp nem.

Kilassítva jobban látható, hogy nincs összhangban a kapus mozgása a karikák színével. Mindig van rajt valamilyen karika ennek ellenére többször megáll (akkor nem kellene rajta lennie), illetve többször mintha nekiiramodna de a karika fehér marad, illetve van hogy zöldnél is egy helyben áll. Illetve még a fenti képsoron látható, hogy mielőtt elveszti a labdát fut, de az irányzék másfele mutat mint amerre fut.


Április óta nem volt ez a jelenség, hogy elvesztettem az irányítást a játék felett, de mintha valaki más meg átvette volna, azt hittem az akkori patch-el ez eltűnt de most megint előjött. Gyanítom, hogy ez valami hack, mert csak akkor fordul elő amikor kínai az ellenfél és mindig a 70-80. perc között.

(#841) ROBREGGAE válasza VinoRosso (#840) üzenetére


ROBREGGAE
tag

Ilyen nekem is volt, hogy nem reagált a játékosom. Megfigyeltem, hogy általában gyengébb ellenfél ellen.

Nekem az volt egyszer, hogy kapu előtt egy az egyben ráakartam rúgni és kb. harmadik gombnyomásra lőtte el a támadóm, ami elég volt, hogy kapus beleálljon.

De az is jó, mikor 20-ről meg 16-ról mellé kúrja egy Messi vagy Ronaldo. Érdekes mindig olyankor, amikor a meccs kínkeserves. Bezzeg máskor fél pályáról gólt rúgok. :D

Egyszer meg ki kellett lépnem a meccsből, mert nem nem működött egyik kontrollerem sem hirtelen a semmiből. Persze akkor is győzelemre álltam. Windowsban mindkettő működött, reagált a gombnyomásokra. Gépújraindítás után, már jó volt... Ez is amúgy challengeben történt és meg lett volna az egyik pontos szar. Ez egyszer fordult elő velem mondjuk, de simán eltudom képzelni, hogy a játék tréfált meg...

Egy hete nem játszottam vele, de lelkileg már készítem magam rá. :))

(#842) bilon73


bilon73
aktív tag

Hello,

csak csendes szemlelodo vagyok. :) xboxon tolom.

az a kerdesem, hogy oke script, meg hasonlo, de hogy tudnak egyesek 150-es vereseg nelkuli sorozatot, meg 40-50-es gyozelmi sorozatot csinalni? Vagy csak ugy csal a jatek hogy nekik kedvezzen?

(#843) TrueGooner válasza bilon73 (#842) üzenetére


TrueGooner
aktív tag

Létezik egy úgynevezett META taktika, amit mostmár szinte mindenki használ. [link]

Azok akik 150-200.-as streakeket csinálnak, amióta létezik PES, a META taktikát tolják online és minden apró részletét ismerik, így még azokat is könnyedén verik rutinból, akik csak most, vagy nem rég kezdték el alkalmazni. Én nem hogy soha nem META-ztam, de képtelen vagyok ebben a játékstílusban játszani.

(#844) bilon73 válasza TrueGooner (#843) üzenetére


bilon73
aktív tag

Az ugye megvan hogy van aki 352-t tol, non legend kartyakkal es ugy is hozza a streakeket. Meg 451, meg ossze-vissza.

igen mikor “verseny” van akkor 4213.

de szerintem nem ezen mulik.

Ertem hogy frusztralo a script, de van ellene megoldas.

persze ez egy jatek, ha valakinek nem okoz szorakozast akkor el kell engedni. Csak szerintem kicsit tobbet akartok belelatni mint ami.

es a pes is ez volt. Ott is volt script, ott is volt hogy 2000 feletti pontszammal szetszopatott egy 300-as, de igazabol csak rohogtem rajta.

(#845) TrueGooner válasza bilon73 (#844) üzenetére


TrueGooner
aktív tag

Várom a script elleni megoldásokat. :R

(#846) ROBREGGAE válasza bilon73 (#844) üzenetére


ROBREGGAE
tag

Lehet arrafele a kapcsolat is jobb, nem laggol be a játék olyan mértékben nekik, mint Kelet és Közép-Európában.

Nekem sosem volt öt bar-os kapcsolatom például. Németeknél állandóan látom az öt sávot.

Lehet amúgy nem jó honnan közelítem meg. Gondolnám, hogy biztos baszó nettel tolják, a lehető legkevesebb késéssel.

(#847) VinoRosso válasza bilon73 (#842) üzenetére


VinoRosso
veterán

Úgy, hogy csalnak. Kilaggolják a játékot amikor vesztésre állnak, és így nem regisztrálja be a vereséget nekik a játék.

Vannak olyanok is akik tényleg annyival jobbak, mert elképesztő mennyiségű időt toltak a játékba, de közel se annyi amennyit a ranglistában látsz. Aki a tetején van annak 90%-a csaló.

(#848) TrueGooner


TrueGooner
aktív tag

Már végső elkeseredésben elkezdtem FUMA-t játszani a gép ellen. 😂

(#849) TrueGooner


TrueGooner
aktív tag

Ki milyen platformon játszik? Ránéztem PC-n a régi csapatomra, nyomtam is pár meccset velük. És sokkal érzékenyebbnek, gyorsabbnak tűnt az egész mint PS5-ön. Lehet, hogy csak a kisebb kijelző miatt? Vagy akár platformok között is ekkora eltérés lenne? :F

[ Szerkesztve ]

(#850) BaJaZo válasza TrueGooner (#849) üzenetére


BaJaZo
tag

Én csak PC-n nyomom, igaz alig, napi egy-két meccs, de nem tapasztalom azokat az anomáliákat amiket irtok. Persze, a labdafizika, a játékosok irreális mozgása Pc-n is katasztrofális, és persze itt is csal a program.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  eFootball
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.